Tedi Papavramin e mbaj mend turbull. Duhet të kem qenë rreth 8 vjeç kur e shihja nga ekrani i vetëm i TVSH-së së asaj kohe se si lideri komunist nuk linte rast pa e pritur në shtëpinë e tij së bashku me të atin. Elozhet ishin të mëdha për djalin e “talentuar”, që sot është violinë e dytë apo e tretë në ndonjë orkestër. Banonte në një vilë luksozë te Medreseja, e njohur dhe sot e kësaj dite si “Vila Papvrami”. Në vitin 1983, pasi mori një bursë studimi nga qeveria e diktatorit, së bashku me dy prindërit e tij vendos të kërkojë azil politik në Francë. Me të drejtë i ati mendonte se i biri meritonte më shumë. Pas asaj fama e Papvramit, që sistemi socialist e trumbetonte me aq forcë, u zbeh, por dhe pas viteve ’90 nuk pati, të paktën në mediet botërore, ndonjë impakt të madh në lidhje me veprimtarinë e Papavramit. Natyrisht që ka marrë pjesë në aktivitete të rëndësishme, por si ai ka shumë. Madje, asokohe në lagjen time, tek “Ali Demi”, ka pasur dhe dy violinistë të tjerë, në moshë me Papvramin dhe në klasë me të. Madje njëri prej tyre shumë i talentuar, por s’i kishte mundësitë e Papavramit as të merrte bursë e as të favorizohej, siç favorizohej ai nga i ati mësues në lice dhe me lidhje të forta me sistemin. Djemtë tregonin se Papavrami baba merrte Papavramin bir të studionte në ambientet e liceut, madje diktatura shkonte deri aty sa t’i merrte dhe mësues nga Franca për të. Kjo tregon dhe favorizimin e familjes së tij nga sistemi. I vetmi “heroizëm” sot e kësaj dite mbeti kërkesa për azil me motive thellësisht personale e familjes Papavrami dhe jo se kishin ndonjë disidencë kundër sistemit, dhe më pas persekutimi i Papavramëve pleq të mbetur në vilën e Medresesë.

Kohët e fundit Papavramin e pashë në një spot televiziv, ku u bëhej thirrje shqiptarëve të votonin Edi Ramën dhe PS-në, sepse do të na rilindin (!). Më shumë se një thirrje intelektuale thirrja e Papavramit dukej si një falje publike që ai i kërkon sistemit të atëhershëm që e “preu në besë”. Ndoshta si një nostalgji që ka për partinë, e cila i dha mundësinë de facto e de jure për të ecur përpara falë dhe talentit të tij. Por njerëz të talentuar në atë kohë ka pasur shumë, të cilët nuk merrnin dot një të drejtë studimi dhe jo më të mendonin të kërkonin bursë franceze si në rastin e familjes Papavrami. Madje, akoma më keq, mund të kenë përfunduar burgjeve ose të varur në litar për një poezi apo një këngë që nuk i pëlqente sistemit. Atëherë në mos për ndjesë publike ndaj Enver Hoxhës për çfarë e bën thirrjen e Papavrami. Ai prej kohësh nuk ka jetuar në këtë vend, nuk e di se çfarë ndodh. Por ama diçka e di, që PS-s e sotme është pasardhëse e PPSH-së. Në nivel ëglobal Shqipëria ka nxjerrë artistë edhe më të njohur se Papavrami, siç është, fjala vjen, Inva Mula apo Ermonela Jaho, por s’i kemi dëgjuar ndonjëherë këto zonja të nderuara të bëjnë fushatë për asnjë krah politik. Po shihja dje një medie të ekzaltuar në kufijtë e orgazmës për fushatën që po bën PS-ja, sipas saj me figura të njohura shqiptare nëpër botë. Por indikacioni në elektorat dhe thirrjet e tyre s’kanë ndonjë impakt, madje mund të shtojnë më shumë numrin e abstenuesve apo dhe të kundërshtarëve. Do ta mirëkuptoja thirrjen e një njeriu të dëshpëruar, një njeriu me aftësi të kufizuara, një njeriu që rraskapitet tërë ditën dhe mezi nxjerr jetesën. Por jo për njerëz që jetën me tapet të kuq ua ka shtruar sistemi i dikurshëm. Në rastin e Papavramit, për shembull, tek të rinjtë ai s’ka ndonjë lloj impakti, ndërsa ata që e kanë jetuar atë kohë e njohin mirë luksin dhe favorizimet që i bëheshin. Prej vitesh shqiptarët e kanë hedhur tutje mentalitetin e tufës dhe janë bërë më individualistë. Pra, s’kanë nevojë të shohin shumë se për kë voton Papavrami, i cili s’është se i ka dhënë ndonjë gjë të madhe këtij vendi përveçse i ka marrë, por i bëjnë vetë balancat. Tekefundit, në të gjithë botën vota jepet në bazë të një programi, apo në bazë të një pritshmërie dhe s’ka nevojë ta orientojë askush. Në rast se për Berishën e dimë deri tani se çfarë ka bërë, Edi Rama si lider që duhej të jepte frymën e ndryshimit nuk na afron asgjë. Termi i tij i gjetur si “rilindje” është një fyerje për dikë që ka njëfarë intelekti, sepse njerëzit në një sistem demokratik nuk ka nevojë t’i “bëjë njerëz dikush”, siç po kërkon të na tregojë Rama. Njerëzit në një sistem demokratik kanë nevojë për një qeveri që të miradministrojë taksat e tyre dhe të ndikojë në përmirësimin e cilësisë së jetës. Por Shqipëria është një vend paksa i veçantë, se s’të lë mundësi zgjedhjeje. Në rast se heq Berishën, vjen Rama, i cili mori në dorë një qytet dhe e ktheu në kaos. Megalomani të tipit “Rilindje” nga pjesa e shëndoshë e popullsisë mund të shihen me përçmim, siç u pa me përçmim në vitin 2009, kur Rama pretendonte të ishte misionar. Ky vend ka nevojë për njerëz që flasin thjesht dhe ta kuptojnë atë që u thuhet, të dijë sa rrogë do të marrin, të dijë çdo të bëhet me ujin, dritat, arsimin shëndetësinë, dhe jo t’u hidhet hi syve me taksa progresive, që ngjajnë si tatim i jashtëzakonshëm. Sa për thirrje pinjollësh të diktaturës alla Papavrami e të tjerë, ose nuk i dëgjojmë, ose i përçmojmë.

509 Komente

Se pse me kujtuan historite e komunisteve te rene nga fiku, qe edhe ne burg Spaçit, vazhdonin te lartesonin revolucionin e diktaturen e proletariatit.

sa te paksa zene halli dhe ty bre Mandoo, 

do me i ndal gojen ti Papavramit ?

kujt po i rruhet per Tedin i here , kemi hallet tona

Ruzhdija do e beje kacube se ka halle, dmth no papapremi, no papaqethmi, no papashkurtomi.

po ca lesh aman

dhe mua ma shpif perfshirja ne propagande e Papavramit dhe atyre te tjereve.

Gjithesesi, kane punen e vet, ashtu mendojne, dhe shftrytezojne faktin qe jane te njohur dhe kane akses ne te shprehurin publik per ta thene. 

Nuk shof noi problem ketu, perkundrazi eshte zgjedhje e mire.

Partia Socialiste perfaqeson padyshim te gjtihe ata qe kane perfituar nga privilegjet e sistemit, aq sa mund ishin ato. Aq me teper sot kur vete nje i tille si Rama eshte ne krye. Partia socialiste mbeshtetet dhe ushqehet nga njerez te cilet kane pat gezuar favore relative ne krahasim me te tjeret, te pameritume ose jo. 

Tani qe Tedi u perkrah ne menyre te vecante, nuk besoj se na prishi neve ndonje pune.

Fundja dhe n'Francet vete i ka dal zot punes ma ha menja

Po pra, ngado qe ta kthesh ironi e gjalle. Tek e fundit, sikur vetem Ruci del e tepron aty per ato analogjira, s'eshte nevoja per Tedin, i cili xhanem ka te drejten e vet te perkrahe ke te doje. Kurse keta  "demokratet" qe akoma i sulmojne njerzit me komubiografite familjareve (nderkohe qe 'harrojne' biografine komuniste te Berishes) jane gallate lol

Desha me thone Rush i Dijes cun xhaje e kete qe i thrret shkurt Xhibolja me tye Mando smiley C'osht mer ky Mandi ???????

Po ai eshte shkrim stil xhibonjizmi , qe se pjerdh njeri ne se ka Armand aq me teper me Maho dhe merr vrasesen e mizave e bo fresk .Vapa Modhe mer jahu ... C'esht ky mentalitet joti  me "hile mre " Qeka favorizu Papavrami mo shume se cunat e Lagjes Mahos ...?????????? ????

Po ai vetem me paret e Gjyshit do kishte bo nja ca Mijra me Xhibole e Armander ...me ty nuk besoj se sidoqofte vje puna dhe se "rru leshte " .Po ky Maho qe njef te Favorizumit smiley per ke Voto ky .Mos voto per te perndjekurin Berisha ?

Turp po jo vetem TURP . Ai mund ti qendronte Linjes ne se 'duhet emrat e zeshem artisitike te cfaqen Politikisht ose JO si Peticionistet  " ose si Ciclieta psh , pa per Koqelleqe te tilla eshte TURP per PPU qe i poston . Keta jane sahane per Peshtymore si dikur Panorama qe botonte YP Xhixhi smiley Megjithse ato jane gazeta skupesh qe ne krye te hereve e kane te shkruar "Te perdoret kurt tu vije nevoja "

po ti paske qen klluf fare me autor..... Po si thu ato qe ke thone....??? po perse o njeri, urrejtja te ka zene syte??? urrejtja qe ke per Ramen te ben te shkruash te tilla mbroçkulla...... Po Papavramin ku ta njohesh ti, mer derdimen, qe nuk di as se ku eshte e as se ku punon..???  Ti meqe paske shpine n'alidem, duhet ta dish se edhe ata dy violinistet qe ke pas ne lagje, shkun jashte shtetit me burse, qe te dy, edhe goca edhe çuni dhe jane ende jashte... dhe  se fundmi.... pse o njeri duhet me patjeter ti etiketosh perkrahesit e te majtes medoemos si komuniste apo pinjolle te diktatures....???? po a ka me pinjoll, apo paladin te diktatures me te madh se babai ut shpirteror.....???

ps.

O Admina, mos na bini me te tilla paçavure se po e ulni shume inteligjencen e blogut. Ka plot shkrime te tjera me te mira pro PD se sa keto.....

Sipas teje sa perqind e popullates e njeh Tedi Papavramin? Dhe sa perqind e kane degjuar ti bjere violines?

Po ç'rendesi ka se sa e njofin... as qe me duhet fare... une u mora me thelbin e shkrimit, me urrejtjen patologjike te artikullshkruesit per kundershtaret e idhullit te vet shpirteror, per baltosjen e çdo individi qe perkrah nje opsion te kundert politik me tendiin.... ja ketu e shoh une te keqen.... Po barbare po mbesim o hunter, barbare ne kuptimin e plote te fjales.... brbare ne shpirt, o me ne dhe me bakllava, o kunder nesh dhe me plumbin ballit... po pse mer daj, kjo do te vazhdoje te mbetet deviza jone...???

Nje pyetje e sinqerte.

Hunter, mesazhi nuk i drejtohet elektoratit te djathte te Kamzes. Ke degjuar gje se Tedi mund te kete zene vendin e atij njeriut qe perkthente Kadarene ne gjuhen frenge?

Ej me tere mend, car ben ky papvarami, se atehere na e nxorren si paganin shqiptar. Nje e dy na ngelte ne televizor.  O Alidemso, mos ke qene ti ai i talentumi te lagjia qe i bijshe qemones dhe ste perkrahnin.

@alidemsin: e drejte, shkrim shume i dobet dhe kot

Akoma me berje biografie?!! Papavrami eshte qytetar i Europes, rob i lire qe mbeshtet ke te doje. C'lidhje ka sa me siper?

ouuuu 

Xhimi se kupto aq gje. Prandaj ka ngel ne shqiperi. 

Po mire rpa ma thuj ti, qe jep men nga USA

dhe  une habitem si kane lejuar adminet nje shkrim pacavure. e trajton solidaritetin e tjetriit si nostalgji per komunizmin, kur papavramet i iken komunizmit ne fakt. po meqe ky ka studiouar ne france me ndihem e partise se punes, po doktor berisha me ndihem e kujt shkoi ne frence per studime? Ja si kthehet pseudoargumenti kunder vetes. Nuk i ka dhene gje ketij vendi thote gomari! 

Partia Socialiste perfaqeson padyshim te gjtihe ata qe kane perfituar nga privilegjet e sistemit, aq sa mund ishin ato. Aq me teper sot kur vete nje i tille si Rama eshte ne krye. Partia socialiste mbeshtetet dhe ushqehet nga njerez te cilet kane pat gezuar favore relative ne krahasim me te tjeret, te pameritume ose jo. 

qershi mbi torte.

PS eshte parti e drejtuar nga te privilegjuarit e Partise. Mjafton nje citim i prinderve tyre. Te gjithe anetare byrosh, komitete qendrore etj. Pa paragjykim, kjo e ka nje arsye te kuptueshme dhe shume njerezore

Pjesa, qe thote, qe perfaqeson te privilegjuarit, pra elektoratin eshte e diskutueshme, se gjerat ndryshojne.

aman o hunter, edhe ti s'je sheruar nga keto provincializma? c'i keni keto budallalleqe?

e ndriti pd-ja, po na ka mbet ps-ja. te dyja partite kane elemente te rrezikshem. lereni te kaluaren, se e kaluara vdiq 20 e ca kusur vite me pare. 

 

Lira, ti qenke moj haneme? 

po ti je dhe ortodoks qe urren turqine, njesoj si grekerit dhe ti. sikur keni tjeter fjale ju per hanem.

e di si i thone na Gjinokastra: nga citjanet e permjera, qe atje tej te vinte era. 

s'te pushon goja. e ben beli qe je nga ato gure ...

edhe kadare thote qe gjysma e gjirokastriteve thote per gjysmen tjeter qe jane te cmendur, dhe e kunderta. 

Lira qeka me rob shpie!!!

kur lind nje gjirokastrit, Zoti hedh zaret. Ose gjeni, ose psikopat del. 

 

Edvin Kristaq Rama, Ilir Hamit Beqja, Ditmir Sulo Bushati, Dashamir Myslym Pesa, Ilir Xhelil Gjoni. Keto po me vine nder mend. Ah po, ka edhe komunist te vjeter 24 karat, si ishte ministri fundit i diktatures, Gramoz Ruci.

vazhdo ti hunter vazhdo, se e paske mesuar shume mire luften e klasave. ju jeni per gjynah. sa keq!

pse nuk krijuat nje krematorium per te gjithe komunistet nga me i thjeshti tek me i larti.sa bukur do ishte.me hirin e kufomave te djegura toka e demokracise do behej me e begate. 

bej be e rrufe qe hunter i ka patur shumicen komuniste ne fis. 

O shoku, pse merzitesh mo, s'e kuptoj. PS drejtohet nga djem e vajza te privilegjuarve te Partise Punes. Fakte.
Kush denoi, shau ke? Biles thashe qe ka arsye njerezore te kuptueshme. Asgje kunder komunisteve te thjeshte. Psh ti po te ishe bir komunisti i thjeshte, komunist nga baza dhe sikur te deshiroje te arrije udheheqjen, te aspiroje per me lart, te them Harroje! Nuk permbush kriteret.

nuk ka mohuar kush qe PS eshte trashegimtare e strukturave te PPSH.qe aty ka ish komuniste e ish te privilegjuar.por nuk eshte vetem kaq dhe nuk ushqhet vetem nga keto burime, sic e pozon shoqja me lart dhe me koment shtese me poshte. Problemi nuk eshte tek une.Problemi eshse tek ju qe pas 23 vitesh, PS e shikoni si fatkeqsi kombetare.Kjo eshte koka e muhabetit dhe e strucit e futur neper fjali te hedhura si pa te keq.

Ti ben debat trashegimie me nje qe i lutet 3 heret e dites ish sekretarit te partise, laboratoristit te shurres se shokut Enver, njeriut te brenshem te familjes Hoxha dhe buratinit te Ramiz Alise dhe aneve me te erreta te sigurimit te shtetit???? 

Edhe sikur te hante nga ky pushtet, te mante none e babe, gru e kalamoj me buke, robi po te kish i fije rrespekti per veten, ne peshk te pakten, do heshte...

drejt.rrebehemi kaihere smiley

Jo thjesht trashegimtare e strukturave te PPSH-se por PPSH-ja dora vete ne versionin e saj te trete.  Mbase vetem aq nuk eshte, por ne pjesen me te madhe eshte. Shto dhe natyren tribale te saj (edhe kjo e trasheguar nga v2), edhe pak klientelizem, e nje fije konjukture dhe ja ku doli dhe PS-ja qe nga e kuqja e flakte tani ka shkuar ne maviojosje.

Fatos Thanas Nano
Edvin Kristaq Rama
Pasardhes hmmm ndoshta Ben Kico Blushi.

Arben Malaj jo? Pse jo? Mos ndoshta sepse perbuzet, snobohet nga elita. Nuk permbush ca kritere ai fshatar...
Une nuk fola aspak per PS, te jesh sigurte qe nuk konsideroj aspak PS si nje fatkeqesi. Fatkeqesi PPPSH, jo PS. Tung

P.S. @ bama. Do kesh futur ndonje kot, po hajt mo

lol, po aq keq e katandisi kete vend sali-u dhe banda e tij saqe populli i shkrete po e gjen ngushellimin tek bijt e komunisteve. Ky eshte perfundimi qe une nxjerr o gjahtar leprash me mire me Gramozin sesa me sali-un. E hidhur duket por e vertete.

Ah se desha te te njoftoj se kesaj radhe koalicioni i komunisteve merr 80 deputete. Dhe do i marre 80 me KQZ-ne tuaj, pra do ju mundim ne fushen tuaj. 

Sheme berberi, ti je! Garant 100%. Ahaha smiley Po nuk the qe do braktisje perhere ppu? Cfare burri.... pfff

hunter, ti dukesh si i moderuar. mos na trishto o njeri, se gjithe bota ndryshon, shqipot kane mbetur tek lufta e klasave. aman hunter !!!!

hunter, ti dukesh si i moderuar

hahahahahahahahahahahahhaahahahhaahhaahhahhahah smiley

 

Ok me mbush mendjen qe PS nuk udhehiqet dhe nuk eshte udhehequr nga bij drejtuesish te larte komunist. Me bind. Merr emrat dhe me bind. Bujrum. smiley
Shiko, qe nuk po bej lufte klasash te them nje fakt te vertete. Mos keqkupto.

Po kush do udhehiqte o injorant, bijte e "patriceve" qe dolen nga bodrumet gjysem analfabet dhe me profesione rrobaqepes apo zdrukthetare???

Roni, citime dhe foto. Citime dhe foto te kam thene. Si bllof, nuk je i hajrit per gje tjeter. Ec tani.

Edhe ti ne bodrum paske qene?

Empathin time e ke 100%...sinqerisht! 

Kush te pyeti bllofi?
Citime dhe foto, e di ti.

Te shkuara te kaluara... Si thote sigla e PD, "Perpara"!

 

O Ron, 

Po na "tall" hunteri... smiley 

Ka mllefe i shkreti!

Ka vujt o Bame!!!

Une kom pas e kom besim akoma ke hunteri... Besoj se shkru me 2 emra ne peshk, me qendrime bipolare kuptohet... kur eshte ne karrigen e dezhurnin, nen thundren e drejtorit, shkru si hunteri... ama kur shko ne banjo, qit celin e shkru mbase si "sheme berberi"... kot nuk kapet me shemen... e kobshme drama e brendshme shpirterore...

Nuk ju nda thundra te shkretit. 45 vjet nen thundren e eterve, sot nen thundren e drejtorit...neser nen thundren e bijeve dhe te niperve!

Ca njerez kan lind per te vujt thosh gjyshja ime. Sinqerisht qe mu me dhimbset!

Hunter, sot me 20 Qershor 2013 nese do gjendeshe para alternatives te votoje Ditmir Sulejman Bushatin apo Kastriot Islamin per ke do votoje?

pyetja eshte e kote ne kete teater absurd shqiptar!

Te krahasosh me Kastriot Islamin nje servil pa shtylle kurrizore si Ditmir Bushati, eshte turp.

Ne Mallakaster ja kishin djegur xhaketen Kacit. Nje menyre simbolike kjo per ti thene qe te mos qaset ne vendlindje. Ndersa rreth 50 mije emigrante nga Greqia priten te vijne ne atdhe per te votuar. Keto jane te rejat e fundit gjahtar. Rri ne linje se do te te informoje per cdo gje qe lidhet me zgjedhjet.

Ndersa rreth 50 mije emigrante nga Greqia priten te vijne ne atdhe per te votuar.

Do i sillni ju apo PD-ja?

kjo eshte shume serioze Tim. I bie qe Kaci i zi te ngelet pa shtepi perderisa nuk e lejojne te kthehet ne Mallakaster

Dakort jam me pohimin tend. Pra, edhe ti nese nuk do e ndryshosh komentin, nuk e shikon ndryshimin tek perfitimet nga e kaluara e secilit , por vetem nga nje e dhene e karakterit. Kjo eshte tjeter histori. Nese kerkon ta thuash se kush eshte nga e majta nuk e meriton te pretendoje eshte tjeter histori.

Ditmiri, nga sistemi i kaluar, personalisht, ka fituar vetem molle te mira starkinge e qumesht pa rradhe, ndersa Kaci edhe arsim edhe specializim jashte vendit. Pastaj u kthye e ne gjithe keto vite ka qeve protagonist  i se majtes deri para 3 muajsh. Ditmiri u shkollua mbas viteve `90 si shumica ketu ne kete forum, nderkaq e ka fituar pozicionin ne PS fale angazhimit e jo fale Sules.

Tani edhe nje pyetje tjeter nese mundesh : do votoje Ditmirin e Sules, apo vajzen e dikujt qe ka spiunuar kushuririn e pare ( dhe jo vetem ) se ky ishte nje hap para tij , ta themi per nje vend pune, tek Sula? 

Krahasimi mes Kastriot Islamit dhe Ditmir Bushatit eshte absurd. Ditmiri me bursa e gjera ka kryer edhe ai specializim jashte, por K. Islamit nuk i lustron as kepucet. Njesoj si Ilir Beqja me Ben Malaj.

o hunter hiqni dore nga keto budalleqe. Kur do kuptoni se kjo histeria per shkollim e per grada eshte nje kompleks i keq qe i ka kapur shqiptaret per fyti? Me vjen vertet keq, eshte fatkeqesi qe ne Shqiperi jemi kthyer nje popull qe vleresojme GUNEN smiley

Ku e lexove adhurimin tim per shkollimin? Ke keqkuptuar me duket.

E permenda meqe tha qe K. Islami ka studiuar jashte. Prandaj shtova qe edhe D. Bushati ka kryer jashte.

Mbase te kam keqkuptuar nuk e ndoqa fare biseden tuaj, thjeshte pash postimin tek komentet e fundit. Nderhyra sepse eshte bere fenomen shume bezdises ky prandaj them. Obama psh nje nga nxenesit me ekselenete qe kan nxjerre institutet me ekselenete arsimore ne bote iu perul me adhurim Lules dy dite me pare. Nuk di ne e pe! Lula eshte nje njeri pa shkolle, thjeshte me fillore. Ashtu si njerezit me te medhenj qe ka nxjerr historia boterore.

Po bej dhe nje perpjekje te fundit gjithsesi me shpresen qe nuk do me japesh pergjigje si Zana e te Drieles  :

Ditmiri ka lindur ne vitin 1977 dhe sic ta thashe nga sistemi personalisht nuk ka patur asnje privilegj vec molleve. Shkollimin e ka bere kur Sula kishte rene nga fuqia dhe ishin ne fuqi spiunet e sigurimit te shtetit e qe vazhdonin huqin duke spiunu kush lexonte Zerin e Popullit ku shkruante Kac Islami.

Pra nga sistemi ai ka perfituar deri ne moshen 13 vjec. Kusuri i ketyre viteve ka qene konkurenceKa mbaruar fakultetin e Drejtesise me medalje te arte. Ka studiu dhe ca kohe ne Harward ne mos gabohem. I moderuar e aspak populist.

Specializimin  ne Hollande e ka bere vertet sic mund ta kesh bere ti ta themi ne Itali. Nuk besoj se je kunder shkollimit te tij, as dhe angazhimit te tij ne politike. Sepse behet fjala per pase viteve 2000.

Tani une po supozoj qe ti vjen nga shtrese qe mund te mos kete patur privilegje apo ka qene e perndjekur para viteve `90. Ditmiri per ty ka dy mekate : eshte i biri i Sules dhe servil i Rames. Kjo eshte llogjike zonje. Pra nese kjo eshte e vertete e kupton se cfare dmth , pra nxit vetem urrejtje. Mirepo kohet kane ndryshuar e minimumi do ndjellesh reagim te pakten ne masen e urrejtjes qe nxit. Sic e shef eshte karte pa vlere me 2013.

Problem per PD jane skuthet dhe gjytyrumet qe mbeshtesin dhunen e te fortit. Kur te bjere Sala nga geshtenja me 23 Qershor, do shikosh sa shume jane e me cfare shpejtesie do kalojne nga i forti i rradhes. Me 1997 mbase ke qene i vogel dhe nuk i ke pare si e lane vetem te fortin e atyre koheve. Kane emra dhe mbiemra. Do e kuptosh me drejt kete koment timin me 24 Qershor.

si mund t'mos ja japesh voten D. Bushatit qe i raportonte komisionit europian per heqjen e vizave se ne nji rast te tille, nga shqipria do kishte dyndje refugjatesh?! voten me 2 duret mer ca thu

Ne pamje te pare duken si ekipi shpresa i PPSH.nga ana tjeter kuadrot e skalionit te dyte a te trete kishin akses ndaj botes se jashtme bursave e etj keshtu qe dhe femijet e tyre do te ishin  me te arsimuar se te tjeret dhe elita e re vetvetiu do dilte prej tyre.e njejta gje do ndodhe edhe tek PD.ndersa prinderit e gjysherit mund te jene marre me pislleqe femijet e niperit e mbesat  i kane shkolluar jashte keshtu qe vetvetiu do te jene me merite elita e ardhshme pavaresisht se u nisen nga nje stad me i privilegjuar se te tjeret.ne shqiperi eshte ende e forte psikoza otomane ku pushteti nuk del nga populli por  nje kaste e caktuar , sojllinj si e quante neritan ceka kur na cau bythen para ca kohesh se nip apo fis i kujt figurave me emer te shqiperise biri i tij ishte.

Natyrisht eshte e kuptueshme.

Me e kuptueshme akoma eshte pjesea tjeter e femijeve te byrove politike, ish-sigurimsave, e doktorave te merhumit qe krijuan Patine Dhemokratike... 

ne nje kazan te tere, po hajde mbushi mendjen leftit dhe hunter.

Sala na paska qene I persekutuar ne kohe te monizmit

well sigurisht, pse jo ?

dhe ku eshte problemi i here ?

pse ke do perfaqesoje sipas teje ? ato qe u shkerrmoqen ne internim ? Apo ish pronaret ? Apo ata qe u persekutuan ne nivele te tjera si shkollimi, karriera etj ? 

PS-ja mund te kete anetare te ndryshem, nga te gjitha llojet, qe nga jevgu, e gjer ke ish i perndjekuri, por ne teresi dhe ne princip perfaqeson pikerisht ata qe ne relativitet me te tjeret nuk ja cuan aq keq ne ate kohe, qe nuk i pengoi njeri me shku ne shkolle, qe i cuan neper shkollat me te mira, qe i bene oficere e juriste, qe bene specializimet me apo pa hak, qe punuan ne komitet, qe u lejuan me u pashaportizu ne tirane e ne qytete te medha, qe gezuan shtepite ne qender anipse ishin bere me gjakun e djersen e tjeterkujt, ata qe u pranun ne parti, etj

po, me Ramen ne krye ai eshte modeli qe injektohet. Dhe ska nai gje te keqe me e pranu apo me e thene.

se kuptoj pse e keni problem i here ?

po mire moj ruzhe, ky eshte problemi sot ne shqiperi? problem aty eshte qe s'ka parti te mirfillta, me ideale tamam. ka grupe hajdutesh qe nen emrin e partive kane marre peng gjithe boten shqiptare. problem eshte qe s'zbatohen ligjet, s'jepet prona private e c'te te them une. ju, ''bath bath per nje kokerr''.

po mire moj alba ku e pe ti se thashe une qe ky qenka problemi.

une po thoja pikerisht te kudnerten, qe spo na rruhet per tedin se kemi halle te tjera.

por meqe ra llafi tek perzgjedhja e tij apo e te perngjashmeve, mu duk si perzgjedhje e mire.

na falni shume smiley

shume vape ktu, nuk ka zot qe i ftoh zyrat, ika

ik ik, stay cool and take care of yourself.

Asnje problem moj Alba. As edhe nje per be. Te thuash nje fakt, qe PS udhehiqet nga femi drejtuesish te larte komunist dhe qe bazen elektorale e ka nga ato qe perfituan nga komunizmi (disa kategori i tha Ruzhdija) nuk eshte problem. smiley Thjesht nje fakt, nje e vertete. Nuk e kuptoj pse bezdis, pse shqeteson kaq shume kjo gje.

jo mua me shqeteson sesi shpjegohet qe populli ka vendosur ne shumice tia jape voten per qeverisje ketyre femijeve dhe niperave te komunisteve. Kete a ma shpjegon dot ti zagar ambasadash?

 Në nivel ëglobal Shqipëria ka nxjerrë artistë edhe më të njohur se Papavrami, siç është, fjala vjen, Inva Mula apo Ermonela Jaho, por s’i kemi dëgjuar ndonjëherë këto zonja të nderuara të bëjnë fushatë për asnjë krah politik.

po pastaj?  kudo ne bote ke artiste te angazhuar. 

kush i shkruan keto artikuj dhe kush i beson? 

po mo po ashtu sikurse PD drejtohet nga ish te persekutuar te regjimit. 

PD nuk ka lindur dhe nuk eshte partia e te persekutuarve. Mbeshtetet nga ato, i perfaqeson, disa prej tyre kane qene dhe jane drejtues te larte, por PD nuk lind si partia e te persekutuarve.

Ik zgjo Ramiz Aline (rp ) dhe pyete si Lindi Partia Demokratike sepse ne 94 amabasadori Gjerman tha "Kjo nuk eshte Parti ...kjo eshte nje Levizje " , gje qe dinin te gjithe Shqiptaret sepse ishin Po ata qe menduan se ish PP e kreu Misionin dhe ishte shndrruar ne pengese ! Dhe po te kishe dy GRAM tru e kupton qe Gomarlleqe si ato me siper jane si Citatet e filosofit NN "Ne na duhet te kemi nje Parti "  ...Lindi Partia ...thote ? E kupton tani se kush voton per te ?????

PD -hi u projektua , mbeshtet dhe u Cfaqe 1000000000 % si PK e reformuar . Per nga Kontrolli Psuhtetit , Arroganca dhe Harbutlleku ja Kalon qindra here .Por edhe ne nje drejtim tjeter  .me qellim JU lane dhe u Mbath me njerzit LLUM te ish Partise se Punes dhe me karieristet e saj dembelet , parazitet , thashethemexhijte dhe nje mas e Madhe ish "Spiunet " e G.Rucit  qe per nje  kembe karrike se kane per gje te shesin gjithshka !

Jepini nje tavoline laps e kalem ne dispozocion LefGOPENE me tre mastera ngarkuar ta redaktoje dhe le te botoje dhe Hundderri nje Liber ....."Kur Lindi Partia " smiley

Tamam Hundderr miop !

PD drejtohet nga ish te persekutuar te regjimit.

smileysmiley 

do gdhendur kjo ironi, Ta marin vesh te gjithe se nga kush drejtohet Partia Demokratike qysh prej 1992! smiley

Ne lidhje me spotet ne favor te PS nga "personalitete", ky rasti i Papavramit me kujton edhe ate te Igli Tares.

Igli Tare eshte Drejtor Sportiv (nr 2) i clubit LAZIO S.S ne Itali, qe njihet te mbare Europen e Boten si klub me tifozeri te ideologjise se ekstremit te djathte (fashiste, nuk do ishte euphemizem). Igli Tare, del e ben propagande per nje Parti te "majte" ... shpresoj mos ti rrezikohet vendi i punes tek LAZIO S.S smiley

Por te tilla INKOHERENCA vetem me Shqipot i sheh!

Edhe Tedi Papavrami, pasi iku nga Shqiperia "si i perndjekur" dhe kerkoi azil ne France, del tani e mbron bijte e nomenklatures apo niperit e tyre (cf. Endri Fugen) dhe do te kontribuuoje edhe ai ne fitoren e tyre smiley

 Jo thjesht HIPOKRIZI ! Por tallje me inteligjencen!

Takohemi neser tek Sheshi ne 19H44

ju jeni per gjynah. vertet i beson keto qe shkruan lefto?

apo niperit e tyre (cf. Endri Fugen)

Dolet te niprit tashti...a ju jeni plehra e kaluar plehrave!

larg qofte te kete femije Endri Fuga.... tu i bertit edukatorja ne kopesht komunist!!!! kriminel e bir krimineli!!!!

Mu me pelqen te takoj tipa te tille jashte virtualitetit...krimba qe i shtyp me kembe...

E di sa te dashur jane keto krimba jashte virtualitetit...nuk e ke idene! 

Kjo eshte thelbi i perversitetit te tyre, se te urresh fundja njerezore eshte.

"E di sa te dashur jane keto krimba jashte virtualitetit..."

E dime ore si nuk e dime... i njohem apo jo? smiley 

Nuk besoj se te lazio te kerkojne testren e partise kur te marrin ne Pune

PO mire me se ai e ka te drejten te mbeshtese ke te doje, se Tare ka ca vete, pastaj ka dhe te vellane ne listat e PS-se tashi, mos ja fut kot. Dhe Agim Hushi, ka care vete le te dali mer eshte e drejta atij. PO per kete ka te drejte autori

Igli Tare eshte Drejtor Sportiv (nr 2) i clubit LAZIO S.S ne Itali, qe njihet te mbare Europen e Boten si klub me tifozeri te ideologjise se ekstremit te djathte (fashiste, nuk do ishte euphemizem). Igli Tare, del e ben propagande per nje Parti te "majte" ... 

temperaturat jane rritur shume sot...ndryshe une si kuptoj keto logjikat qe rrjedhin nga te gjitha anet. Eshte nje lloj si te thuash qe nje kujdestar i nje parku me tigra nuk eshte fare human.

+1

sigurisht qe s'eshte, pasi i mban tigrat ne kafaz.

prandaj me pelqen ti sepse kur xhaketen e logjikes e kthen mbrapsht, nuk eshte keq.duket astari bukur smiley

po c'te thuash aman. c'popull budalla, c'artikull idjot, c'njerez qe e mbeshtesin kete artikull. budallalleqe do flasim se llogjika ka marre arratine nga bota shqiptare. do me per tigrat dhe ruajtesin e tyre?

jo jo se zgjohen tigrat.

Haha te njejtet kafshe qe sjellin Rumsfeld ne Shqiperi per te impresionuar kafshe akoma me te ulta ne mbreterin e kafsheve...

LefKOPE cilesoi sheshet ku do takohemi .Se keshtu si thua ti duket sikur na fton per Sh Elize ...Po atje sikur keta te majtet te conin ne SATER kokat e rruarra si te tuat ne 44  smiley 

Ndoshta ke parasysh edhe ndonje shesh me patate   e me balte ku te zhgryhen Hundderra smiley

Cilesoje sheshin lefGOPE cilesoje .Lutje vetem per ty do kem nga PPU per sallaksit  te te mos te te heqin nga Puna .Mbetesh model i shqiptarit me Mastera ngarkuar ! Po per ate qe i binte rama daulles me nje si Gunge ne koke , as ti as Bradi nuk u pergjigjet pse e rrotullonte ashtu nga Fotografia e Berishes smiley

 

Sapo me dergoje nje sms Sali Berisha ku me thoshte brockulla per ndihmen qe do ju jape fermereve dhe sesi do ti legalizoje te gjithe shkelesit. Pra pallavra sa me mar votat, ndersa ne faqen e pare te facebook me del ky:

E kush tjeter mund te te dilte?

gjembo kot me te pyet, ti si e sheh vehten ne kete prag zgjedhjesh: a) e angazhuar (nese po me ke parti?) b) e barazlarguar si xhib balerina, apo c) vote bardha si Alidea?

Kot me t'u pergjigj: une jam ne Amerike, Timi. Nuk kam mundesi te vij ne Shqiperi per votime. Ndoshta b.

ue xhimoooo, cer koreografie.. si shqiponje u dukte... rrofsh!!!!

PO ne Tv u dukte tmerr i modh me. 

E ke bere cover photo kete ne FB?

Edi del i qeshur me male e lendina pas shpine. Vetem kur del para gazetareve vrenjtet i shkreti.

Pse ben pyetje retorike? smiley

Me del vete si cover page pa u loguar akoma ne facebook. Provoje dhe ti njehere se mbase te del aty ku je.

Kot, po pse ne 300 dite e jo ne 250 apo 350 psh. Cfare kuptimi ka shifra 300. Dakort, mendojme se do nderrohen ca krere policie e ministrie, do ndryshohet ndonje ligj, do ndryshohen ca struktura, do kapen ca bandite, do shtohet numri i policeve a ku e di une cfare. Po pse duhen 300 dite, sepse kur eshte shprehur gjithnje kesaj shifre i ka qendruar. Nuk mund te thoshte brenda vitit te pare te qeverisjes psh.

e ka von aty qe te harxhoni kohe tu i deshifru formulat o boisa... i keq shume eshte...

Formulat e Rames smiley

Kush fiton me shume do paguaje me shume, kush fiton me pak do paguaje me pak, vetem kete di Rama, po edhe kete e di gabim.

Per juve albtvpolitikendjekesit, Muqi njofton qe Berisha eshte tek Sokol Balla sot, Rama tek Fevziu, Topi tek Ilva Tare, kurse Kreshnik Spahiu do shkoje tek kovaci per te bere nje pale pranga pa celes per Berishen.

Bardhi e rregulloi violinen e thyer te zotit Galip te marangozi i lagjes edhe ajo luante si te ishte nje Stradivarius

Pas Obames, edhe Gustave per Rilindjen. Mesa duket kete marifet e ka filluar gjagji DaVinqi smiley

Pyesni Gjembin q'i ka vene pike ketij muhabeti, po s'besuat. smiley

.

O gjib, 

Dhe o bo Sala ke ajo xhibtura jote... Sala o ai qe rri ul 2 gisht pas nudistes...

Mos u nxehni djema, sidomos ju militantet, shifni plakun, pi nje gote ketu e kenaqu me ata brenda qe kacafyten smiley

Or ti, qe ke koke te shkruar vizione te qarta e te ndricosh gjith dynjane, si nuk gjeke 10 minuta kohe te mesosh si te besh foto me celular, e ti hedhesh ne peshk? Edhe sa duhet te presim per fotot e qilarit tend? 

vlera o ke vera, jo ke druni, tha... thjesht... bukur...

Bamke, jam interesuar per nje kabull telefoni qe lidhet me kompjuter, mirpo fabrikat nuk prodhojne me. 

Paska fillu dhe gazeta 55 me ardh ketu? Shenje e demokracise se vertete. 

nuk ishte Edi dikur ''intelektual i pavarur'' qe e quante ps 'rrangalle e vjeter enveriste' dhe shokun gramoz ruçi duhet te japi llogari per vrasjet ne kufi si min i brendshem i diktatures

ndersa birisha dikur u mesoi sovranit ton veshgjat shprehjen ''liri demokraci'' por sot ky sovran e ka harruar kete shprehje bilé ka edhe frike nga kjo shprehje,

e qe ta kuptoi talljen time sovrani im veshgjat un dal me jelek antiplumb ne fushat edhe pse jam i rrethuar me dhjetra roje- vazhdoi berisha ne perfundim te fushates

A e di Berti (salist i thekur) qe Tedi ben thirrje per PS-ne? smiley

Po ca jane keto artikuj mo aman. 

Tedi Papavrami mund te jete robi me i poshter i botes, Rama gjithashtu, po nuk behen me keto argumente me liber shtepie. Ka te drejten dhe ai si gjithsecili te thote fjalen e tij, prandaj jemi ne demokraci ta haj dreqi. 

Po pate bythe munde me argumenta, thuaji qe thirrja e tij eshte bosh, thuaj qe Rama nuk ka fare idealin qe pretendon ai, etj etj. Ka boll argumenta te tilla pa patur nevoja te shkosh te historia ne kater breza. 

prandaj jemi ne demokraci ta haj dreqi

Belul, ti qofsh qe i le kto asiste te ikin ashtu... kot!

He mer he, ca filmi eshte ky tani? smiley 

''te kerkojme komisarin, ta haje dreqi...smiley

e paska qenis ket artikull. 

hajt se kshu i do mushka drut. Na myti zona e pare operative!

"Termi i tij i gjetur si “rilindje” është një fyerje për dikë që ka njëfarë intelekti, sepse njerëzit në një sistem demokratik nuk ka nevojë t’i “bëjë njerëz dikush”, siç po kërkon të na tregojë Rama. Njerëzit në një sistem demokratik kanë nevojë për një qeveri që të miradministrojë taksat e tyre dhe të ndikojë në përmirësimin e cilësisë së jetës. Por Shqipëria është një vend paksa i veçantë, se s’të lë mundësi zgjedhjeje. Në rast se heq Berishën, vjen Rama, i cili mori në dorë një qytet dhe e ktheu në kaos. Megalomani të tipit “Rilindje” nga pjesa e shëndoshë e popullsisë mund të shihen me përçmim, siç u pa me përçmim në vitin 2009, kur Rama pretendonte të ishte misionar"

 

Ketu ka plotesisht te drejte, car e di miletin ky idjot dele.... Po veten car e di Mesia. Ik ere se i cope piktor je, as ekonomist, as jurist, sdi as car thu.Me pak fjale mesues vizatimi. E degjuat cfare tha ne mitngun permbylles, me jepni voten se jam tirons. Mortja qe se ha

Tamam xhimi ku vete pa dekorata ai..  Psh. Xhozefina eshte PHD(hi)  dhe ke lezet kur e degjon kur kap per zhelesh "anmikun"  dhe ndrin nga Diturai.. sa edhe nga kjo ane e globit po duket shkelqimi i saje.. Si more goxon ai dhe nuk behet PHD-i , Master.. ne ekonomi, politik, arsim si 100% e PDh--it  kujt i tregon rilindjen ai  , ne jemi shkelqyeshem ne drejtimin e Nalt ma te Dhimit. dhe    # Trustit  te Geshtenjave Te Tropojes.

Po piktor seshte as shkolle me galile

Po c'lesh shkolle more xhim tani sikur s'shikon se c'behet ne Shqiperi me Mastera. e me Doktorata.. 

Me mire Piktor sesa PHD si ato te Jozit and Co. Opo jane bere specialiste te qoftes dhe te midhjes te gjithe me PHD .. .. Kur u kerkon experiencen e punes dhe si kane performuar.. e shikon qe O deputet / drejtor o i papune.. asnje dite po asnje dite ne Profesion.

PO spo flas per tashi mer burre, po ta bojte i gjo tjeter kur ishte ne paris a ku di une er burre, gjersa ka pas ambicie. POr si mer galile, se une vej men ketu ne kete forum ka nga profesionet me te ndryshme, ekonomiste e juriste qe ti shpjegojne fije e per pe er burre. Une spo flas qe te bej kryeminister nai cun nga vitrinat, po flas per palloshin qe sot osht 50 vjec, se ska asi profesion dhe  po vje me kerku voten. Ej daku, vota i jepet njerit qe beson se ka aftesi menaxhimi, por per kete aftesi duhet CV mer dak, dhe baza eshte shkolla. Ky car di me bo mer burre, qe ma bojne kete shpetimtarin e vendit.... PO eshte e turpshme, dhe e neveritshme ta lejsh kete popull pa alternative, vetem e vetem se nje mesues vizatimi ka more peng PS, dhe ske opozite qe te ndeshkosh qeverine me vote. Se tashi, eshte tallje dhe ulje , qe PS per kryeminister te ofron alternativen Rama. Mjaft u tall i here nano kur e sull nga parisi e dyta eshte icik si shume

Xhimo... Ene Steve Jobs nuk ka mbaru Universitetin.. ene Bill Gates. ene shume te tjere qe kane treguar aftesi Menaxhuese te jashtezakonshme dhe kane ngritur kompanite nga me te sukseshme ne  Bote. Keshtu qe argumenti Yt nuk pi Uje.. 

Marginalizimi i kundershtarit  (Liderit te Opozites) Eshte Loja  e Zemres se Doktor RRumpalles.. Per kete ka merite te jashtezakonshme gjithnje i mban syte tek karrigja e kryeministrit dhe kush guxon e shikon kete karrige fillon fushata e Peshtymes pa Hesap.. E beri kete me Nanon dhe te njeten gje po ben me Ramen.. Ai (Doktorr Rrumpalla) nuk duhet te beje fushate me c'do te beje ne te ardhmen por me c'ka bere kur ka qeverisur per 8 vjete Ne qofte se te Pelqen kjo rruge Vazhdo Voto per PD h-in kaq e thjeste eshte.

Pergjithesisht ne Zgjedhje Votohet performance e Qeverise.

rama e ktheu tiranen ne kaos, kurse zoti Berisha e ktheu gjthe pjesen tjeter te Shqiperise ne nje kopesht me lule. Di njerez qe iknin me vrap nga Tirana e rames, per te shkuar te Shqiperia e begate e zotit Berisha. Vetem me ardhjen e Bashkise se kryeqytetit ne duart e duhura, u ndal ky proces i dhimbshem i shpopullimit te Tiranes nga shtazeria e pseudo piktorit.

Pse ty emo Tirona qytet te duket ty?

tirana me duket nji qytet me i huaj se new yorku, atlanta apo viena. nga cdo gjo, tu fillu nga arkitektura e tu maru te njerzit. njishtaz kjo.

e dyta, kom pershtypjen qe ne tirane nuk do jetoja dot me (them me deshire, se kshu nga halli robt kan jetu edhe ne buhenvald). nuk do mundesha. 

e treta, tirana ka nji dicka qe sa me shume kalo koha, aq me shume po e co drejt lindjes se mesme.

te gjitha sa me nolt, nga pershtyje te pjesshme prej vizitave atje.

Po atehere car ska qe shko, qe perdor ironine? A ishte 11 vjet kryetar bashkie, a kishte ne dore qe me shembjen e qoskave te ndertonte dicka te hajrit, dhe cfare beri e betonizoi. Ske as ku bo rruge as nji park per kalamojt, vetem pallate. Amon er burre

 

ka ate qe ne sistemet tuja te referimit (tuja dmth te perkrahsve te sales) loja ka vetem nji porte, edhe luhet vetem me nji ekip, daj!

Well, aq qytet i mire ishte sa Rama jetonte shumicen e kohes ne Peze dhe tani po iken te jetoj ne Dajt. Just sayin'

Fevzi po ben demagogji smiley. Apapapapapapa...

Eja ne preher te te marr,
dhe te ta heq ate merzi,
na pret te gjitheve nje gur mbi varr,
pak dashuri pak dashuri.

Kjo thjesht per te thene qe jeta ofron shume alternativa. Mund te rrish tek peshku duke bere diskutime meskine ose mund te degjosh live kete kengen.

Robi zgjedh dozen e perditshme te helmit apo te mjaltit qe do t'i japi vetes dhe te tjereve ne funksion te nivelit personal te ndjenjes sado-mazokiste.

jo lufte, ols, jo, "pjesemarrje"

Tani Armando Maho (Mao-Mao  Ce Dun) ka shume mend, me shume se Tedi PAPAVRAMI, kshu ? Armand, ik bej cicin se ti nuk merr vesh jo te kuptosh se cfare eshte Rilindje, ne ate vend te zhytur, nga mendje te pista, korruptive, anadollake! Eshte nje mrekulli qe Shqiperia ka njerez qe mendojne ndryshe pozitiv, per nje Rilindje te Shqiperise!

Shqiperia me Sali Berishen po ecen zvarre, dhe me ze te ngjirur! smiley

Mos u zini djemaaaa smiley ne bojm politike, ata (politikanet) bejne biznes smiley

si gjithmone, fjale me vend Pjer, respekte!

po Pjer shume mire e ke thene

Pjer po edhe biznesi do ndryshu pak, se eshte qelb fare ai biznesi me qeverine e Berishes apo jo? Duhet te jete pak me fair! , pak me i drejte! 

Pjer ,seicili sipas"armeve ", qe ka  ne dispozicion, sikur keni trajtuar... tek VQ

Grava, kam trajtuar me qindra tema aty tek VQ, por me duket se doli me i zoti Buall Mavria duke i kopjuar disa teza aty, gjene mire kush i ve ne zbatim, siç ke thene dhe vete, kuptohet do ish me mire te zbatoheshin te gjitha dhe 100% , jo keshtu shkel e shko e rumba pertumba. 

mos na e hiq dozen e perditshme te grricjes, o Pjer. smiley

jena bo addicta tashti.

ca ti boj qe s'po me sha ai xhimi me liber shpie ala... dicka mungon smiley

tani kot me i ron gajdes se nqse Papavrami etj do kishin bo thirrje per Berishen, do kishim te njejtin reagim ("djemte" e Pjerit do nderronin vec pozicionin)

smiley

Rama duke mbrojt Kocon, Fidelin, dhe Tomen. Kane qene te pasur para politikes thote, po a u pasuruan akoma me shume mbas njohjes me politiken nuk thote gje. Ndersa problemi thote se jane njerezit qe nuk kishin nje kostum e tani jane milioner - nuk e di a ben kete duke menduar veten. #rilindje

Keshtu si po vazhdon ky "trendi" yne si Turqia do perfundojme as lindje as perendim , as diktature as demokraci .

une them qe nderkaq ne jemi lindje e mesme. europa (koncepti, jo EU-ja) e humbi luften nder ne. 

Kjo nuk i dihet por brezi jone rrezikon shume qe te jete i pariparushem , skllav me koshience te plote do vdesim .

Likja paska thone qe sboj kulicion me Birishen gjalle n'bote e  ?

ka frike se mos ta vrasi Hazbiu

O Gjrgjo,

Si e ke parashikuar zonen e Shkodres se del me 23 Qershor? U habita por me thane se nese nuk ndodh ndonje kahsapane ne vjedhjen e votave, PS-ja do marre me shume vota se PD-ja. A ka mundesi kjo?   smiley

O Timo, nji pytje ne s'e ke problem: c'thote baza e PS-se per ket lindjen e goces Kimit dhe Kanye-s me?

Nuk di gjo fare per ca po thu ti. Me vjen keq por nuk te ndihmoj dot. Pyet njehere djathtas se mos dine dicka.

smiley flm. Bota vazhdon te rrotullohet, ndonese historia eshte ndare ne para dhe pas 23 qershorit.

Illuminati rule the world. smiley

Tani nese futesh tek blogu PPU-se duhet ti pershtatesh tematikave qe trajtohen ketu. Nese nuk te pelqejne eshte e drejta jote te shkosh e te lexosh se cfare beri sot ne mengjez Kim Kardashesi ose ku di une Madona etj. Por per ne ketu eshte teresisht ceshtje jetesore 23 Qershori, ndaj dhe jemi kaq te preokupuar. Keshtu qe mos na e ve re. 

Timi e shef sa mendje " te arta" i kane ik ketij vendi..." ne favorr te Amerikes"? Sa kemi humbe qe na lane te tillet, si ky qe te ben ate pytje ...! Do durojme se nuk kemi c'bejme...

 Timi, me fal qe po nderhyj, por nga qeverisja prej tete viteve e nje qyteti me kerkesa si  Shkodra dhe  nga nje trajtim i marredhenieve nderqytetase, sikurse e ka bere Jozi(sikunder kam degjuar nga shkodrane)natyrisht qe priten reagimet  kunder me vote.E kjo  eshte krejt normale.PD-ja, ne periferite, sidomos ku i  ka ditur per bastione te palekundura, e ka vene festen mbi sy, pa e menduar se njerezit nuk jane gogla, qe t`i vertise sipas qejfit Astrit Bushati .Per mua ne se nuk do te ndodhte ashtu  sikunder shpreheni Juve, do te  me vinte keq, per qytetarine shkodrane. 

Grave nuk behet fjale vetem per qytetin e Shkodres por per te gjithe prefekturen dhe me duket se nga kjo zone dalin 11 deputete. E pra fjalet qe po me vijne nga Shkodra nga njerez qe nuk jane militante, thuhet se koalicioni majte mund tia kaloje koalicionit te kucedres. Nese jane 11, i bie qe PS-ja te mari 6-te. Dhe nese ndodh kjo eshte nje fitore shume e madhe per te ardhmen e Shqiperise, me beso. 

Po pra e mendoj si proces i cili rrjedh nga fenomeni "..Mentaliteti qeverises.." ne nivel vendor i PD-se.Dhe raporti do te duhet te jete me ndeshkues ndaj PD-se, gjithenje sipas meje

Grava, kalo nje here andej nga PM-ja..

Alidem, ku ?

Grava tek mesazhet private tuat...

 

smiley u shkriva ketu smiley po me ndonje vodafone club a ndonje tarife tjeter, jo kshu sheshit smiley kerkoj ndjese, mu duk shume kshu ky shkembimi lol

Prandaj une kam bindjen se koalicioni PS-se do te arije te marre 80 deputete. 

te mbash mend do me thene te kesh nje aftesi te vecante per te mos harruar !!

gjeni kush e tha ?  smiley

N.N? smiley

Edi Rama?! smiley

Ironia e ironive, futem ne makine ndez radion dhe me del Tv Klan live. Kete shprehjen qe citove e fiksova edhe vete.

Qenka edhe Sala tek Topi. Dy psikopatet e Shqiperise, live.

Gjithsesi (ne kuadrin e anormalitetit) Sala duket shume me normal. Rama me duket si i bere.

salen se shof dot or lal

Rama i bere sonte ?

Ahtere ti se paske pare javen e kaluar po ke Fevziu, sonte mu duk lule.

Gjithesesi sjam duke ndjek, vetem pashe 3-4 minuta dhe kapa ket shprehjen.

Tani , ju ktheva punes , per me nxjerr buken e gojes smiley

Jo, s'e pashe. Lexova feed back-un tuaj ketu.

Keq eshte edhe sot. Muhabet pa lidhje. Eshte skandal qe Rama eshte aq out sa ben Salen te duket shume me in.

S'te mjafoti gjithe dita per te punu? Une gjume. Ja sa te shoh nje cik edhe ate temen e Alideas. smiley

Gjigande je! Doja ta sillja une ket perle, ma lage!

smiley

Pyetet Edi Rama per Kokedhimen,Doshin etj . si nuk e pyet kush Berishen per '97 , Mediun e Gerdecin sa vdiqen aty ? Per 21 janarin ... Rama eshte me te vertete i rrezikshem sepse eshte opozite , Rama nuk e ka as shkopin dhe as karroten ne dore  "soft target" . Pse te mos t'i biem ktij kujt tjeter mundemi me ra .

Balla nuk eshte i afte te pergatitet, ... para se te dali para nje te marri

Fevziu e ka me te thjeshte me kete virgjereshen e kthjellet, te ndershme dhe naive qe ka perballe. smiley

Po ca ta pyesin?

'97 - solli socialistet, Nano, premtimin e rikthimit te lekeve. Deshtim total. Rezultati, Sula fitoi ne 2005. Mbyll historia.

Shperthimi Gerdecit - politikisht asnje impakt. Zgjedhjet 2009, fitoi Sula

21 Janari - Casus belli Ilir Meta, i bashkohet udheqesve te protestes te atehershme. Koalicioni i Ngjales. E mos harrojme zgjedhjet lokale te 2011, ku ministri i brendshem ne kohen e ngjarjeve u zgjodh kryetar bashkie pikerisht i qytetit ku u vrane 4 vete.

Flitet me shume per banditet e PS sepse keto jane me te rrezikshem. E ardhmja frikeson e intereson me shume. E kaluara nuk intereson, e po interesoi jane trajtuar me pare (shiko lart).

Edi Rama: Djali im eshte....njezet e kusur vjet....

haha nuk di sa vjec ka te birin lmao

Po ca je tu bo o burr???

Poshte rama qe nuk di sa vjec ka djalin. Edhe ajo Vorpsi do thosh this is too mutch! 

Ca bona mer? Ky palla sdi sa vjec ka te birin o Roooon! 

Djali im eshte 20...e kusur vjec... haha

Cfare ka per hahaha ..Te vjen keq se shumica ketu perdorin shprehjen mjsesoj si ty ...jami te demokracise ...me demek demokracia paska vegla dhe Pjell rob ? Ketu ke LefKOPENE qe nuk ka moshe fare dhe thote jam me tre mastera ngarkuar .

Dhe per sqarim me qe nuk dilke shqipen ...

Ne shume krahina ekziston si thenie per te percaktuar nje fare RESPEKTI per jeten e tjetrit ...eshte 20 , 30 , 40 etj e kusur " kete nuk kup[tojne vetem Dhite e Sqeperit e Babasqapit ose merhumet Politike !

Idris, u duk ne fytyre qe u shtremberu per ta gjet numrin, dhe pas nje pauze te vogel ja futi nje kusur nga mbrapa. Ky eshte Kandidat Manchurian se ska mundesi tjeter.

Mire o mir,  po kur vjen ketu me nje fare pretendimi ,  mos e paraqit veten me keq se LefKOPEJA me thashetheme .LefKOPEJA , sh Boisa , sh Hundderr etj, jane  e Targuar dhe miratuar ne Komisariatin e Patentave te Makinave per Targen .Ti me duket JO !  Nuk ka piken e rendesise ajo thenie pervec kuptimit popullor edhe sikur Berisha apo kushdo ta thote .Nuk eshte tregus i asnje lloj intelekti .per ate qe e  "kap " Pervecse tregom qe nuk di SHQIP !

Idris ca te thush ti daku, ke parasysh.

Me te than te drejten nuk e ndoqa Ballen , po flitsha per sa kam pa te tjeret kur perballen me Berishen . Eshte gabimi me i madh per ta quejt te marre Berishen shih si i ka ba njerezit dhe kane 23 vjet qe u rri mbi koke , nuk eshte pune te marri kjo .

@perballjet televizive

Ramen drejtuesit e emisioneve e keqtrajtojne pak ne fakt; besoj se vjen ngaqe kane njefare droje nga bashkebisedimi me te, qe buron ne injorancen botekuptimore qe zakonisht i karakterizon dhe e cila kane frike se behet shume e dukshme perballe nje personaliteti poliedrik si Rama.

Ne kete kontekst bejne thote populli si kaposha me idene se duke e sulmuar do ta kene me te lehte ta kontrollojne. 

Kurse Berisha eshte me i qete ne siperfaqe, me lajkatar, nderkohe qe nga ana tjeter, me bagazhin e rende te bemave qe mbart ua step edhe ate pak guxim per ta cimbisur qe mund te kene. 

Balla sot p.sh. e normalizoi shume, me ket biseden, nderkohe qe une p.sh., pavaresisht perpjekjeve gjumendjellese te Balles, nuk e harroj dot Berishen dhe Shqiperine e Berishes qe me eshte imponuar me dhune keta 23 vjet duke me detyruar, si miliona te tjere, te marr arratine.

 

Balla eshte hopeless cun mamaje pa ide dhe as fantazi ne te shumten e rasteve, kshu qe s'pritet shum prej tije .Fevziu "fits the profile" por i shijon posti i beut te katunit dhe nuk i kundervihet sulltanit .

aman sa me paska marre malli, na ndau per se gjalli la vota bianca smiley

kinge fare zogu, i hudhe n'toke te gjithe smiley

He mi se topi te nxjerr kinge smiley  Vallahe i duhet than thanks Top uejkapit, te vetmit qe na ftuan he na dhane hapsire televizive!

I bashkohem opinionit te shoqes parafolese. smiley

Une uroj me gjithe shpirt qe propaganda juaj publike per te votuar nul te mos kete asnje ndikim tek votuesit kesaj radhe.

Un uroj qe ti te urosh cfare te duash smiley 

Hallall smiley

a mund te shprehem dhe une?

po, patjeter

Kete punen e takses progresive e shpjegoi bukur kesaj rradhe Rama. Me nje fjali.

30 mije lekshi i atij qe merr 300 mije leke nuk eshte njesoj si 300 mije lekshi i atij qe merr 3 milion pasi 30 mije lekshi i te parit sherben per mbijetese ndersa 300 mije lekshi i te dytit per luks.

si e shpjegoi ?

Shif update-imin qe i bera.

kjartë

Pas dy minutash Rama do i bjere me gusht Fevziut. Te shohim nese ky do kunderpergjigjet.

Ne tv po me duket me i qete. Ne radio i tingellonte zeri si i bere.

te thashe qe eshte cool sonte

shyqyr smiley

se mund te punoj e qete nderkohe qe robt e shpise shofin TV, ska ulerima smiley

se smbyllen as dyert ne ket vape

Une e kalova sot kufirin e deres. Thashe te perditesohem nje cik me kete kaken qe na rrethon. smiley

une po i shoh mimiken, zerin e kam heq se nuk kam nerva. Po ndonje qetesi te madhe nuk dalloj. I hodhi nje shikim Fevziut tani, ndersa ky i fundit po qeshte. Kam pershtypjen se do e prese tek dera e jashtme..per te sqaru nje muhabet.

une personalisht, dic do kisha bere me kohe. 

Une jom tu pa icik Sulen se eshte event qe ka shku te Top-i, na thoni icik ca bo Rama andej se taksen e paska qare 

Nuk te thone kot ty qe ti je Salist i kamufluar.

Kam nje frike se Kol Balla s'ka per t'i pas mo punet xixe me PS-ne. Ose do vetdetyrohet te beje ndonje artikull te fuqishem qe neser, ku te theksoje me te miri mendimin e tij qelibar mbi kriminalitetin gjenetik te PD-se.

Duke ndertuar "futja kot"!

Goxha fjalor kandidati per kryminister. Thjesht nje grimce kjo.

Ky eshte bere si Saliu kur ishte ne opozite, nderkohe qe Salen e ka qetesuar pushteti.

E kane pushtetin si droge dhe qetesues keta.

kot ankohesh se nuk eshte se tha "duke ndertuar vari k..."

E vertete. U tregua i moderuar.

E lezetshme ajo 21 janarit kush e degjoi, ka mbaruar pune drejtesia me Meten tha Rama, do merrem me pjesen tjeter

WTF? Dmth edhe Rama thote qe videoja eshte e fallfsifikuar. Edhe thoni pastaj qe Meta nuk eshte magjistar. 

Rrini ju rrini...Berisha po i shpall lufte patriarkalizmit. 

Erdhi dita juj o gra!!!

Gocen milionere te suksesshme e ka, kush me mire se ai mund te flasi per kete ceshtje. 

milionere dakord, po te sukseshme?????

Kol Balla u kenaq me gjume. 

Rama nuk shan njeri.

Rama perdor gjuhen shqipe.

Doli dhe Papavrami armik eeee! I arratisur per interesa te vogla personale...Violinist i padegjuar qe ia morren ne kthese dy alidemsa te thjeshte...smiley O te dhjefsha tyten e pushkes!

Rama nuk shan njeri.

Rama eshte pasionant.

 

 

Shenojini keto!

Po shoh reklamen e PD-se tani!

E keni kap kete: 10000 mije kilometra rruge te reja? smiley

Berisha edhe nje rruge lagjeje te gjere 1m e quan pjese te kesaj matje. Keshtu sic e ka nis, vetem Basha ne Tirane do shtroje 10000 km rruge e 20000 km trotuare. 

Endro, 10000 mije kilometra jane 10 milione kilometra. Te kapish?! smiley

Po pra, shto dhe hekurudhen Tirane-Pekin smiley

Nje gje duket e sigurt .Muhra nuk do kete me neper shtyp qe te jene brenda psikologjise se te Marreve. Nuk flas per artikuj por per mentalitet Muhrish .e Yp Xhixhrish e te thashethemexhijve ordinere me Niper e Sterniper !

Mos harroni se do te jete Teren tjeter per tjeter . Dhe kur nuk ushqehen Plakat dhe Telendaret e Lagjes me thashetheme si maja e zgjuarsise , dhe sidomos sidomos me kufoma te vdekurish "se Napoloni zotrie " atehere nuk ka teren per harxhim energjish te kota dhe Ham -Humsa nga te LefKOPEVE !

Cdo gje vjen kur te Largohet krye Anadollaku Berisha me keta me mastera ngarkuar .Plus qe ai vet e ka treguar qe Kali nuk e HONEPS dot !!! Mbetet vetem LefKOPEJA , qe duhet ti shtrengoje Topet Kalit ose ta "tredhe " dmth " skopise " , per te bindur miletin qe Berisha eshte Kalores dhe Kali i bindet smiley

Nje sekonde se Rama kerkon te na thote nja dy fjale zemre ne spotin e tij.

Ca te ka koka mo lali qe te leviz sikur i ka humb boshti?

vari trapin sic do thoshte dhe Edi.

Po fle gjume me mire Olso, se spo i durokam dot tundimit per te lexu komentet e spo punoj dot. Po cohem heret kismet.

U deshperova, sa dola online. 3 cuna te punes , ishin duke punu ne 12 te nates per te rregullu nje problem, 3-4 goca te tjera i kapa ne skype duke u marre me punen.

E kshu si ne, plot te tjere, i dhjefsha rracen, ne na del bytha duke punu. Smeritojne asi sekonde nga koha jone me i pa

naten e mire , enjoy !

Une po rrikam dhe nje cik... Uuuu doli Spahiu...

Ja nje pyetje konkrete per Salen persa i perket personave me aftesi te kufizuar!

Po e shofim o ols, sa gjynah ajo goca sa e re mer zot 

O plako, ajo s'besoj se do qe ne te kemi gjynaf per te! Ajo do thjesht qe ne ta ndihmojme (mqs. me e kufizuar se ne) qe te mos te segregohet, por te jetoje.

S'e ke idene se sa pak mjafton per te ndihmuar njerezit me aftesi te kufizuar. Mendo vecse rampat.

Po mire, nje roje apo sekretare me aftesi te kufizuar s'e punesokan dot keta sipermarresit tone te leshit?!

Ols ishte reagim i momentit, kur e pashe. Nuk e thashe ne ate kuptim, thjeshte me erdgi keq, aq e re ndoshta se ka pare asnjehere driten e diellit, snjeh rrezik as fytyren e nenes se vet. Padrejtesi e madhesmiley

Pa problem xhimo se s'e kisha me ty, por e kam pak me emocion kete ceshtje sepse e di mire se per sa pak i lejme si shoqeri te vuajne keta njerez.

Sikur vetem rampat te konsiderosh, qe do t'i jepnin akses njereve ne karroce per te levizur. Kushtojne aq pak... Dhe shume pak ndertues marrin mundimin qe t'i realizojne. Eshte krim, ligesi e madhe pasoje e papergjegjshmerise, injorances dhe mungeses se respektit e dashurise per jeten e per tjetrin sidomos kur ky tjetri eshte nje njeri me i dobet se ty.

Takova nji qe e njof... Saliu tako rob qe njef jo si Ed Rama qe nuk di sa vjec ka djalin e vet!

O Deion o perle!!!

ne raste te vecanta mungojne barnat, tha njera, infermiere prej 13 vjetesh

Fin me duket se Balla i ka lone kastile militant me bo pytje se kshu poplli irritohet ma teper. 

Filloi piktori prap 

Fitore e padiskutueshme , sapo u festua mandati i 18 ne Tirane , do thoni ju , KQZ dhe KZ sapo dhane vendimin , skane mbaru zgjedhjet ,e kujt po i suhet ? smiley

Nese halla do te ishte xhaxha, dicka tjeter do kishte qe nuk e ka!

Perle!!!!

ngadal Ron...i je afru shume patates

Ed Rama mer e tha! 

Kol Balla fantastik. Nisa me pa Berishen aq e merzitshme ishte intervista po shof Ramen! 

Goebels got shit on Balla!

Ron sot piket vetem humben si anej si knej. 

Piket e humbura nuk jane pike te fituara. - ...

Piket e Humbura nuk jane Pike te Fituara

O Deion me duket se te ka vjedh Nard Ndoka llogarine e Peshkut!!!

Llogaria e vjedhur nuk eshte me e imja Roni. 

Rono , po te shan Rama Enver Hoxhen .

Po me pra, i quan humor elektoral partite komuniste , apo ska nja kater ne koalicion

Rama me ne forme se Saliu sot.. Saliu i lodhur dhe i konsumuar.. kete pershtypje jep.

Rama eshte nervoz te zoti. Ca vete e marrin per forme te mire kete.

Filluan kerkesat e para per shtepi kendej nga disa te rendesishem te PD-se. Si eshte puna valle?

Rama sot qeka on fire. Kol Balla qeka gjeni! 

Pjer, kam gjithe diten qe te kerkoj. smiley

smiley

radha e Pjerit te t'beje bisht, Blendo. Vec nqse ke shku apostafat per interviste dhe ne te grupit jemi lene ne errsire. Kjo eshte e pafalshme!

Nuk kisha sjelle shishe c'eshte e verteta po ketu mund ta kishim blere nje shishe ne cdo cep! smiley

mungon dicka tjeter qe nuk e gjen dot ne antwerpen

Qenke ne belgjik?ne bruxel per festen? Do ta tundim neser ne Kalivaçjotët ne bruxel.duku

Blendo smiley paske ardhe ne Belgjike, apo ben ndonje nga ato numrat qe beni ju kompjuteristat. Po te kesh ardhur pse nuk me ben zile, une telefonin e mbaj gjithmon me vehte. 

Po shohin per ca lagje ne periferi dhe shume diskrete. Dine ndonje gje keta qe nuk e di il popole akoma.

Opinioni perle sot.

Me ben shume pershtypje me sa babezi i konsumoni perqeshjet masive te tyre.

Ne thelb te tyre mbeten bujkrober.

Saliu foli per:

  1. Liberalizimin e vizave me Usa
  2. Tynelin
  3. Foton e Rames te "hetuar"
  4. Pse futi ne liste kadellin, dogjanin, islamin
  5. Pse i permend moshen Rama
  6. Jane bere apo sjane bere 10.000km rruge
  7. Sa  i gezuar eshte qe e vizitoi Rumsfeld

Me duket se po na le shendene Saliu kesaj radhe..

Mire me gjergj mire, po ketej nga nahia jone kane dale me tapi ne dore per legalizimet. Voto daku me gjithe shpi , dhe ajde merre..... Jane vone korcaret e skraparllinjte ne rresht me votu 44 anej nga kombinati dhe fusha aviacionit

Si eshte e mundur te mos kete rekomanduar lefKOPEJA shkrimet e nje anetari te YP Xhixhi me TUFA smiley

Qe jane te marre dhe bjere o zot te shpetojme nje ore e me pare kjo s'ka diskutim . Po qe marrezia te harrije deri ketu si koka e te shkruare  se ketij ....Krye YP XHIXHI as qe mund te mendohej .

A eshte pregatit PS per Humbjen " . smileysmileysmileysmiley ..si behet ajo shenja e Zotrulesit me te THYER Kompjuterin por me nje kerkese  qe ta thyeje Lefteria smiley

Po cfare te humbase PS mor mitingash  qe ke mbaruar edhe per te shkruara ? ? Humbet PD-hi po qe per Humbje se PS nuk Humbet gje .Ishte ne Opozite mbetet ne Opozite . Dmth ne TITULL,  pa ne te shkruara nje debil nuk e kalon cakun e debilit ne parashtrime te mejtimeve te mendjes . Dmth do behet "nami " ...o te heqte purtha shalet ishalla me gjith ata qe te botojne ! Dhe FIKSOJE mire se nuk ndodh asgje ne se ai Rrugac qe te frymezon  e shperblen TY , NUK Fut doren ne KUTI si zakonisht dhe leshon ty te bertasesh si Hajdut " kapeni Hajdutin "

Ja mer per keto duhet Larguar ai moster sepse shiko si degjeneron individe qe pak a shume kane edhe shkolle .Ju infekton  te gjitheve  semundjen e Hardallosjes qe mburren ne Publik edhe me keto lloj shkrimesh .... " kam ngarkuar tre Mastera " ..LefGOPEJA si e ka ?

 

ej...se mos i bi infarkt sales te shtunen mer, bohet lefti krrau minister

smiley

ej...kohe fushate, nxefet gjaku...osht buka gojes, nuk bohet shaka

te le partia pa buk i thon ksaj

Roni keto pune i ka da Krishti "kush nuk ka bo mekat ...." Po i gjo eshte e padiskutume .Po pe siglen "mitingash Saliu " perfshi dhe nivelin e admirushem te Bradlandit , hyr me paragjykim . Ke perpara nej te semure Psikik me mentalitetin e Saliut ,  qe ne cdo kohe mund te dale nga normalja dhe te kaloje ne ekstrem deri tek familja dhe me kercenim personalisht !

Per kete them se Ju keni  gabim qe se ke pritur dhe tu duk si ndonje "rrufe ne qiell te paster " smiley .Pastaj derstila ...ben punen e vet me "c'je ti e c'jam une " ..Po nji gjo di me thone qe keto nivele i kapercejne shpejt merite ! Do ta Uroja me shpirt !

Marrt Saliu nga ditet e tyre dhe ikt e i Lente mbrapa pa Jozefinen dhe Peter ter ter terin me Parti ne Itali smiley

Me nje llaf Fevziu mendon se do fitoje Rama kurse Balla mendon se do fitoje Berisha. 

USA Today ka nje artikull-opionion te zgjeruar per zgjedhjet. Fatmiresisht, s'permend incidentet e Peshkut.

perktheje pak ket per Pjerin, xhibo (meqe e solle)

The fact is that Albania's politicians can't seem to put the interests of their country ahead of their own personal lust for victory. Indeed, previous elections have led toriots, even deaths, in their aftermath. This time, with the stakes even higher, the chief observer of the Council of Europe, Italian member of Parliament Luca Volontè, put it after meeting with all the major candidates, Sali Berisha was the only one who pledged to retire gracefully if defeated.

Duhet me prit ....artikullin" USA ....pasneser!"

  • Albania's politicians can't seem to put their country's interests ahead of their own lust for victory.
  • All this, plus the nation's all but slavish adoration of the United States, has led Washington to see itself quite free to stick its oar into the current national contest, unashamedly, at nearly every turn

"So both sides — center-left Prime Minister Sali Berisha going for his third four-year term, challenged by the socialist Edi Rama — have managed .."

Center-left capoministri thot, qe dmth sipas ksaj Rama eshte: eshte: eshte: 

anibadis ges

Left psh?

Auç.

Po ne kemi fjalen e bukur shqipëtareske "oh"

"Oh!" eshte shume e ngrohte o Fiqe, plus qe nuk shpreh pendese. Plus qe ndoshta nuk eshte fare fjale.

Po fjale eshte se dy rob psh bizedojne:

-Oh!

-Ah!

-Ooh

-Aah!

- te lumshin duart, per te lepire gishtat.

- e gjalposa mire e mire.

E mire, e mire e mora vesh. E prishim per sonte. Naten Fiqo.

Naten.

Naten.

Si mer naten!! Se ke pa qe ka bo llafe Roni me Bradin?smiley

Fiqo's multiple speculative selves smiley

Plus që është shumë kuptimshme dhe shumë përdorimshme me atë rast. Dhe është fjalë, është pasthirrmë.

Më ndje në të prisha dialogun monologial. Mua më kanë pëlqyer përherë jo pak, po mendova se mbarove meqë nuk shtyhen kurrë më shumë se tre shkëmbime lakonikë.

sorry.

Po ç'është ai llaf. Mua po më vret ndërgjegja.

Ia nxorri bojen Fiksi reklamave vezulluese te partise se Berishes.Kini kujdes dhe ju qe keni prona se mos e shikoni pronen tuaj ne ndonje reklame te qeverise ,te cilen e publikojne si arritje te tyre.

Ej Zot,ia morren stallen socialistit dhe ia ngjiten demokratit ,i cili e kish ngritur gjoja fale subvencioneve te qeverise Berisha,nderkohe qe socialistit te shkrete ,perkundrazi ,i eshte dashur te shesi shumicene  lopeve sepse nuk eshte ndihmuar nga qeveria.

Dikur ne Shkoder doli nje barcalete 'mos rregulloni shtepi se vjen Sala dhe i peruron me gershere' tani se fundmi,me siguri do thone ' ta merr tjetri pronen me nje reklame qeverie smiley

 

me pelqen shume kjo atmosfere ne Shqiperi ,ku deri te dielen fiton Rama ,te henen fiton Sala.....smiley

Edhe mu, e njohur tashmesmiley

Saliu eshte bere me keq se gjermanet ne futboll, e ben demin ne fund....fiton ne minutat shtese..smiley

Ka thene:

Në politikë krijohen gjithmonë probleme artificiale dhe të sajuara. Këto janë kuzhinat mediatike të klaneve të ndryshme politike sot. Por kur merren me ty, tregon se ke vlerë.

Është e vërtetë, se çdo e keqe, e ka edhe një të mirë. Ka disa që thonë, pse e luftojnë këtë njeri kaq shumë? Diçka do ketë këtu! Dhe këto enigma shpesh marrin një përgjigje dhe besoj, se e kanë marrë tashmë. Unë jam një politikan që nuk tërhiqem dhe as shantazhohem, por eci vetëm përpara me guxim dhe i orientuar drejt”,

 

smiley

Ora qysh mu gëdhive o derman? Keto gazetaret e gazetat nuk po guxojn te folin më per kreshnik spahin, sic duket kan marr ndonje urdher nga partia. Po cu be ai gazetari i fort marin qe s'pyt fare nga partia?

ne pritje te pergjigjes te uroj we te bukur, na kteja do pjekum ca peshk ne zgare te avllija e shpise se re smiley

ja ta gezosh vlla! kthe dhe ndonje gote per ne fakiret

Rrofsh,por shpresoj qe kjo fjala jote e fundit te mos jet e vertetesmiley.

Ps Kur firmosa kontraten e blerjes vura nje kusht: shpia te me dorzohet 3 jave para dates 28 nentor 2012...

po c'e fsheh pas linkut, foli more hapur peshkut, une s'ngopem dot dykme e pare. me duket zotni Fevziu mu si engjell, s'di pse me pare nuk e shihja dot me kete syne e tashtishem, po ndaja thone qe mendja e sotme e perqesh ate te djeshmen, nxitohemi ne vleresimin e njerzve, duhet thelluar me shume, me thelle... eh sa te drejte ke o Pjer, sa here na thua, po thellohu o evlat, thellohu, po po te degjohej i mencmi, do ishte bere dynjaja paradis do ishte bere, ja si eshte, mu si shpyrt:

Sipas meje, trajektorja e jetës dhe sidomos punës krijuese të Blendi Fevziut përjashton gati në mënyrë kategorike rreshtimin e tij me të majtën.

atere sikur i mungone djelli e ajri i paster... gjith jete tani...

pak oksigjen, o mik, o vella,

a s'jemi qenie aerobike? pa ajer vdesim!

provoje: po te na cposh a s'na del gjak?

po na gudulise a nuk qeshim?

Te Fevziu shoh gjithe militantet e PD qe e kane kuptu gabimin.

Rama nga ana tjeter ka nje shprehje ne çehre qe duket sikur thote: E di, e kam ket dobesi, jam i meshirshem.

 

shoh gjithe militantet

nga Fevzo-vakanca,

ja, nje nga gjermania,

nje tjeter nga franca smiley

smiley

 

Dykme ndenjtur ne menjtime

Muhameti m'u mejtua

Muhameti me Aline

po i shtjene terezine

lagje-lagje si shigjete

e shpjene ujet drejt perpjete...

ja dhe nji e trete (gjithe te mirat jan tre), qe ta rehabilitojm sadopak veten para z. Fevziu:

We love thee

Nje duartrokitje per Bradin dhe Ronin: opozitare, por vellezer. smiley Shume seriozisht.

Rama sapo ka dale ne konference per shtyp me Ilir Meten, per bashkepunimin me te cilin eshte shprehur: "jemi dy parti, por nje fuqi".

Pas fotos se pak mesiperme me Fevziun, i mbiquajtur edhe "prokurori i mediave", Rama jep nje tjeter mesazh te qarte garancie drejtuar pushteteve te mbrapshta te ketij vendi se nuk do tua cenoje interesat.   

Per te gjithe ata qe kane ende nje fije pavaresie ne mendim dhe zgjedhje po shtohen ora ores provat se edhe me alternativen Rama-Meta nuk propozohet asgje tjeter pervec ndryshimit te gjithckaje qe asgje, ne fakt, te mos ndryshoje.

 

s'cohet jeta me inot

Meta dhe Fevziu perfaqesojne dy pushtete, nuk jane thjesht shoke te Rames me te cilet ka bere llafe dhe tani po pajtohet prape. 

Une personalisht mendoj se dy pushtetet qe perfaqesojne ata kane luajtur per shume vite me rradhe nje rol jashtezakonisht negativ; jane pra, bashkepergjegjes per ate qe Rama e quan 'rrenim pa fund'.

Drejtimi qe Rama po i jep punes nuk le shteg per asnje dyshim: pas 23 qershorit, pak rendesi ka se kush do te fitoje, degradimi jone relativ do te vijoje i patrazuar, pasi shkaktaret e tij do te mbijetojne pa asnje problem , eventualisht duke u hedhur nga nje barke ne tjetren.

 

 

 

konstruktiviteti i zotit Rama eshte i lavderueshem.

Keshtu e ka emrin tani, "konstruktivitet" smiley

koalicioni i Madh po metabolizon qendrimin: urt, but, plot (tigani).

qe esht nje avancim i mentalitetit tashme te vjetrum: me ne fitojn te gjithe.

@ perfitimet

Meta eshte proverbial per drejtesine e shfaqur ne shperblimin e besnikeve ne proporcion me investimin dhe rrezikun e marre persiper; problemi eshte qe shperblimi per "sejmenet" moderne del nga qesja jone e perbashket dhe per rrjedhoje ata pasurohen padrejtesisht, kurse ne varferohemi

@ koalicionin

Po diskutojme ne rrafshe te ndryshme; ti fotografon situaten, une perpiqem te analizoj cfare sjell ajo per ne qe skemi lidhje aferash me keta te dy.

Une mendoj se nuk ka asnje shans qe aleanca mes Metes dhe Rames te sjelle permiresime te prekshme ne jeten e njerezve dhe ne shoqeri ne pergjithesi, perpos atyre qe vijne vetvetiu me kalimin e viteve, cilido te qeverise.

shume seriozisht tani: asnji nga prodhimet e atij sistemi NUK mund te sjelle ndryshim.

ne ket pik kto te barazlargumit ose vota me kryq e ku di une se c'tjeter, kane te drejte.

problemi esht se loja nuk mbaron aty (keta me siper e lejne lojen aty nga minuta e 60-te, dhe per gjymes ore qe mbetet, hane gola pa fund). ky sistemi tani (ashtu si monizmi) ka kriju nje habitat qe mbyt lindjen e cdo gjeje tjeter te pangjashme me te. kjo nuk eshte ideologjike, kjo eshte e kultures sone qe gjonat i cojme ne ekstrem (si luajalizmin ashtu edhe pabesine). ky vodevill eshte skandaloz. por kam bindjen e patundur qe me e mira zgjidhje (nese ka te mire ne gjithe kete mes) eshte ikja e saliut nga pushteti. thjesht per te mos u vra edhe ajo e fundit fare: mekanizmi i ndeshkimit. te gjitha te tjerat (gjithnji per mendimin tim) jane llafe te dala nga stomaku - interes i paster fare. e bukura eshte se nje pjese as edhe e mcefin kte. hipokrizia ne evoluim mohon veten per te kalu ne nje hiporizi te shkalles me te larte permes sinqeritetit.

shqiperi hesapi!

Problemi ka kahje evolutive.

Berisha si qenie politike eshte nje dinosaur mes gjitareve.

zog pule dmth... kot i bien ne qafe fukarait...

dhe sipas teorise, tani sala po ben pordhat e fundit qe do u shkaktojne te tjereve (gjitareve) demin permes efektit serre. hidh syte mbi tirane. a nuk sheh nje re te kuqe te palevizshme me thellesi mesatarisht 1.4 km? ato jane, gazrat dhe helmet e trianozaurit.

qe na sjell tek kjo tjetra ("ju" nenkupton Edin dhe Ilirin):

u desh te zhdukeshin perbindshat,

qe tek kjo bote te vinit ju 

smiley

 

smiley 

Seriozisht. Une nuk njof nji rast te vetem ne historine e njerzimit qe kur nje shoqeri arrin ne castin qe duhet te bej nji rishperndarje te pasurise publike ne ate private, dhe procesi ne fjale mos te ket pjelle korrupsion dhe vjedhje. Pra per mua gjithe kjo zallamahi e 23 viteve te fundit, me vjedhje pronash, me vjedhje zgjedhjesh, me privatizime surreale, me kaosin e pergjithshem, po te mos ndodhte do ishte jo-natyrale por qe ndodhi eshte po aq natyrale sa eshte dhe dielli ne 7 te mengjesit. Nga ky kendveshtrim Berisha ishte thjeshte nji kafshe me teper ne xhunglen shqiptare te pas 90-ve. Ajo qe nuk i falet Berishes dhe qe jam i sigurt qe historia nuk do ta fale eshte instrumentimi i dhunes si mjet politke. Historia u tregu shume zemergjere me Berishen...ja dha mundesine ne 2005 qe te shkruante nje kapitull tjeter ku te mund te cbente kapitullin e 92-97. Jam i sigurt se kushdo nga PD qe te ish ne vend te Berishes ne 21 Janare nuk kish per te pas viktima. Do kishte kocka te thyme, shembje organesh por viktima jo. 

     

Po meta valle, car mendimi duhet te kete  per 21 janarin?smiley

xhimo, kot per muhabet ti ca menimi ke per 21 janarin?

Une, shkerdhatllik politik ku u ngrit gjithe kauza e PS kunder Ilir Metes. PO ky eshte mendimi im, dhe une  nuk dal ne konference me Ramen smiley

sic nuk do i falet byrose politike te ppsh-s gjithe periudha mbas vitit 1980. 

kto jane periudhat ku asnji nuk thot dot: "u nisa per mire, po ja qe doli keq".

No alibi! pranej, me ate te atij gjykatesit siper duhej te ish: no mercy!

 

 

Ue cer nigjovaaaaaa..... kur kish pa Xhozefina ket foton e Fevzos me Ramen kish thone e nevrikosme ne kulm: " Cer kom une me pak?" ... Ja kish kthy Sala, "asigjo ske me pak!!!!!!"... kokrra lotit...

@Ronin

Problemi eshte tek reagimi dhe pergjigjja ndaj perpjekjes per vjedhje dhe shkaterrim te pasurise se vendit. 

Cdo vend i ka patur keto probleme, ashtu sic thua ti, por dallimi mes vendeve te sukseshme dhe atyre te deshtuara qendron pikerisht ne forcen per te reaguar ndaj padrejtesise.

Identifikimi i te gjitha te keqijave me individin Berisha, te me falesh, por per mua eshte naivitet i madh. 

@emigrantin

Dakord ne te gjithe linjen. 

Une vete do te votoj me kryq, e kam thene disa here, sepse i konsideroj te gjitha alternativat thellesisht te papranueshme.

Per mua eshte sikur te te vijne para deres dy banda me hajdute dhe ambasadori hollandez. Ky i fundit, ne anglisht, permes perkthyesit, te te thote: z. Obi, na vjen keq po shtepia juaj do te vidhet, zgjidhni ju lutem nese preferoni qe vjedhjen ta kryejne keta te bandes me kapuca te kuq dhe vjollce, apo keta me kapuca blu.

Une, natyrisht, zgjedh qe shtepine te mos ma vjedhi askush, dhe perkthimi material dhe simbolik i ketij refuzimi eshte vota me kryq (mesazh qe besoj e kuptojne qarte edhe brenda edhe jashte vendit)

E thene kjo, mendoj gjithashtu se levizja e votes me kryq ka te pakten nje mangesi madhore, ekstreme, qe i minon kredibilitetin: mungesen thuajse totale te propozitivitetit.

Dmth, ne e dijme qe gjerat nuk shkojne aspak si duhet, e denoncojme kete publikisht edhe permes votes, por deri me sot nuk po nxjerrim dot propozime konkrete per ceshtje specifike.

Prandaj edhe shpresoj shume qe duke filluar nga java qe vjen te fillojme te punojme ne kete drejtim... 

A filloi renia diagonale apo spirale e fushates erektorale ?

smiley

Ja mo, dora e fundit e katunareve qe do zbresin me atabus neper sheshe qytetesh dhe marum.

Mrome qe dora e parafundit.

uff mo, pshtum mire , ksaj radhe, gjurulldi, pa shume zhurme.

bereqavers

Pthuj pthuj thuj. Hekrin ne ballkon smiley

u shkri hekri, ca nga vapa, ca nga prekja smiley

Dora e ngrohte, pra.

me vjen keq per Gjergjin qe i riberi llogarite gabim po Rama-Meta do nxjerrin nga kutite 80 mandate

e mo kshu thane. po nuk rrezatojne besim, vetem frike se po ja vjedhin prape.

po mbaje bre Edi veten, jepu pak krahe njerezve te tu

eshte lider pra mo ske ca i thu smiley

Kta s'kane besim te njeri-tjetri, ca besimi te kene ke Noka me Ponen!? Gjinushi, qe Edi e quajti "profesor Skenderi" pak me pare, ka dy muaj qe vetem nje gje thote: "Meten e kemi kolone te peste!"

 

kjo ishte e bukur smiley  what a chemistry smiley

te ka lali shpirt , te ka lali xhan , xhan xhan lali , xhan  smiley

Sajmon sejs:

Kurioz prononcimi per mandatet.

77-80 nuk eshte numer i keq, varet sesi e perfytyron.

Rama p.sh., jam i bindur, imagjinon P.S.-ne me 72 dhe LSI-ne me ca te ngelet.

Meta of course i cik me ndryshe smiley

Vetem besim nuk kane keta tek njeri-tjetri...

kurba e kollares se Ilirit

parabola jote e madhe, Shqiperi,

pragu yt ndante koherat,

ne ate prag ata hynin,

jashte era frynte

jashte gjethet binin...

keshtu ke ecur gjithnje Shqiperi,

nga frynte era dhe tramundana

nje flyger dhe nje gjel permbi cati

ne gramafonet e tu karmina burana...

 

ene ty Likja te pergjigjet oh well... smiley Frajer per zotin....

I can't help about the shape I'm in
I can't sing, I ain't pretty and my legs are thin
But don't ask me what I think of you
I might not give the answer that you want me to

oh well...

Meqe e nise vete, jo per gje... smiley 

hihihih smiley

Ps: .... kopja qe me sollen ishte e nje prodhimi cilesor... kontrasti print-leter goxha i mire dhe kopertina ish solide... ket fundjave birre, uje me krip, dill, shfletim... smiley 

Thanks for sharing!

osht bo nijet tashti: asgjo me posht se nji steke e caktume.

se shpejti do dali nje tjeter qe quhet: "tuneli i dhendureve". do te njoftoj. 

nji verejtje qe kam pas: u dashkesh me teper tekst mrena, me shume faqe (nji novele e trete dmth). Nuk e di, mase esht e drejte.

Flm si gjithnji, bro!

Hearts'll play / Tippi-tippi-tay / Tippi-tippi-tay / Like a gay tarantella smiley  

ky eshte vesh

ka lezet ta shkulesh, prej asaj koke tullace si bidon dhalle

jo veshi i atij spurdhjakut te Cekes

Une mezi pres te fitoje Rama dhe te kaloje Fevziu me te. Perpos qe shkulja e veshit do i zere vendin dites se Veres si feste kombetare, do shofim keta ngjalistet (qe deri dje e kishin Fevziun tabele qitje) duke lavderuar aftesite zhbiriluese te Fevziut lol

O gjibe, 

Ndyrsirlleqet e ndyrsirave nuk shplahen duke u lare me shurren e nje ndyrsire te rradhes... O gjibeeee

Fevzua mi halesh ka qen e mi halesh do mbetet. 

Peshknjaleria kishte Meten ndyresire nr 1 dhe ju deshen vec 3 dite qe tja mernin n'goje. Per Fevziun i mjaftojne 3 ore.

Edhe pse Rama e theksoi dje profesionin e lolos, për një prej deputetëve të PD-së, dhe duket se është i mirë-informuar për lolon (gaztorin e pallatit), prapë gabon rëndë në përzgjedhjen e gaztorit vetë. E gjithë intervista e Ramës ndaj Fevziut, e madje qëndrimi i gjithë të majtës, ka pikërisht inklinimin për trajtimin e Fevziut prej gaztori. Duke qenë se gaztori duhet të  bëjë një lojë me lustrën e reflektorëve, (përgjithësisht drejtuar nga vetja), atij i del dhe i tepron lustra. Madje, tepricën e lustrës do të mund ta quanim me të drejtë lojën e lolos. Mendoj se Rama bën gabimin që i njeh Fevziut tepricë lustre (shembulli më elokuent, fotoja më sipër), ndërkohë, që tepricën e lustrës bën mirë ta kërkojë gjetkë.     

Ra Armata e 6 ne Stalingrad ra!!!

 

 

dhe borija ne fshatin Brataj... smiley

Dy dite para zgjedhjeve...gjeme te madhe u beri Fevziu me kete foto!

Shijoheni edhe vetem nje dite tjeter kucedren plake sali se pastaj nuk keni per ta gjetur. Shijoheni si te ishte dhemballa e kalbur qe shkeputet nga nofulla e poshteme mbas dhimbjesh mbreselenese per nete te tera. Shijoheni kete strukture amorfe qe mbart brenda tij periudhen parahistorike te gjallesave, nderthurur me ligesine instiktive te shtazeve ne pyjet tropikale. Shijoheni kete specie te ralle se bota nuk do te prodhoje me te tilla. 

Ilacet timo, se 40 grade sot, amon se po na bon nai pune smiley

jo, jo sot ka ra me 2 grade temperatura. Pastaj une jom me kondicioner Gezimo.

mire me kujtim nje llafe thashe smiley

Jo kujtim, por Shpetim, kot sa per ta dit. Edhe nje dite e shpetojme nga sali ie kucedra plake! 

Veshtire, veshtire me duket se prap kujtim ke per te ngel smiley

Imagjinoni LefKOPENE ne oden e Burrave ..

Ngrehuni burra , na turperoi Fevzia  / Na burra me mustake ai ben si rospia

Po Jozefpercken duke molloisur me Gliuhen e paster

Ma nxiirni per zhelesh njat Kopuk / na nrefim komisione ai na i ban m...

Kam dhe per do shoke partie qe po shkrujne ne pyjet e Fush Arrsit nen hije Lisash shenime per "Kur Lindi Partia ...." smiley

Fevzija asht i misonit " ta futi " / Po spe se njihnim ne ate M...m..ti ! smiley

Ka ne mo .....

Me mire eshte te jesh qen se Fevzi- kishte me thone Sali.

M'pelqeu shume nje koment ne fb sot ku thoshte :

"Edhe pak dite na ndajne nga endrra e te gjithe Shqiptareve qe pas fitores se 23 Janarit te pregatisim Referendumin per kurorezimin e Sali Berishes Mbret i te gjithe trojeve Shqiptare "

Nuk mu durua dhe ju pergjigja , e pse u dashka Referendumi ?

Per aparence Brado, per aparence... ti e di si funksiono Evropa mo...

Po na myten burokracite mor vlla.

i kane dinastite keto gjona....

Brado si jena me sondazhet, se qekan gezu fort keta se ka dale Rama ne foto me Fevzon.... Sa e kane ul pazarin, i duket fevzoja me star dhe se vete Baraku smiley

18 Tirona u kry , por jena duke u lodh kot me duket se Ramen po e rraskan mrena me ca po flitet sot knej , qeka nrejt dhe i Kongresmen tjeter qe paska qit nje video ku ky Palla paska hudh flamurin Amerikon nga Tavolina ne Toke smiley

prap me riciklime ju? booooo

Po e ka bo ne mbledhje te keshillit bashkiak me duket.... Pse kane fillu hetime dhe per kete

N'mos sot neser , rensi ka qe e ka menu me e bo smiley

Nuk e paska hudh flamurin, ja ka dhene bashkepunetoreve ta ruajne, mos rrej smiley

smiley

pse per barakun gezimi qe me i plote, me solemn. ai boni fitoren. fevzo eshte goli i sigurise. se asiher s'i dihet, osht bo sala si gjermoni ne minuten e funit tha Beluli.

te hajn shpirtin me kto burokracinat

perandori nuk i duro dot, por cer ti boje, i kerko poplli...

Do te jemi ketu pas 20 vjetesh kur Edi te kerkoje mandatin e 6-shte dhe turma qe blegerin sot per te do ta miratoje me kenaqesi.

24 ore pa uje pa drita vetem Edin ne pushtet!

 

Qenke dhe " psychic" zotrote parashikon edhe te ardhmen smiley 

Shife mos hap ndonje business dhe bon ndonje dollare..

I kam bere,prandaj po rri gjithe diten ne PPU.
Kaloj kohen me juve. smiley

Good for you ... smiley  Po nuk qonke gridi fare me.. sepse thone qe oreksi vjen duke ngrone..smiley Qenke komunist e shkum komunistit .

I pata i here i pyetje emigrantit : 16 me 16 Tirona me Ed Ramen kryebashkiak , sa shkon rezultati me Lul Bashen kryebashkiak ? e maj men si sot pergjigjen : me bythe tha 18 me 14 per PD smiley

sikur e lam qe ky fakt te bohej publik me dt 24, per skenarin B smiley

 

opsss...e shuj mor burre smiley

e ke thone ket emo.....? Qeke bo si blushi me teseren e PD smiley

buken e turkut, duvane e kaurrit, o xhim.  ja, shife te i koment me posht smiley

 

e pashe plako, po ma kishe bo si takse progresive smiley

18-14 ene ti Brad se beson kete..  apo fushate hesapi smiley

Tani kur talioni e nxjerr 17-15 per PD-ne cfare eshte nje me shume?

Po pra , ja ku jemi tha , nje det na ndan smiley

Cili talion mo  ai preje Tropoje a ?smiley

kom pas i shok (kaurr - hollesi jo e parendesishme per rastin kjo) qe me boni i her i leksion per kembimin e cigareve. sic besoj e ma men, ne shqipni ka qen zakoni qe kush qiste paken nga xhepi, ia ofronte edhe tjetrit. edhe me tha ky mu shiko se te kom von re sikur je i cik si xhymerti modh me kto cigaret. po kshu osht zakoni, i thash. mire mire, me tha, po duhet ta menosh i cik me mire, se nuk esht aq e thjeshte puna. po si kshu, e pys. me tha me at cigare qe jep ti je minus 3 cigare. e co veten ne grope dmth. Ou? i them (pak i trondit tashti). Po sigurisht, me tha. menoje: po te mos e jepshe ti cigaren, do e jepte ai tjetri. menoje sikur ta dha. paketen eke plot. ca cigare tu bon? 21, i thash. OK, vazhdoi, kur ia jep cigaren tjetrit, sa te meten masi e fut ne xhep? 18 i thashe, nji atij, nji vet, ne xhep 18. E shef? me tha, 21 - 18 bojn 3.

kshu ne puna e ktyne mandateve. s'osht puna se po e shtoh me i krah, po do e heqesh ene nga vetja o vlla. te kqijat s'kon fun, po erdh hapi deren.

Gridi jam o galile por dje bleva ne market se ishte poshte sot qe ishte lart i shita qe ne mngjes,tani po ju shikoj juve se skam cte bej.

Me e forta ishte nje teori tjeter , qe vota bardhe demtonte me shume FRD -ne , kur ja bon Bomi bam : jo mer tha , skom votu Edi Ramen , e kom hudh te bardhe smiley

Pateku ka humb mer burr!

Kam dyshime te forta se po vje ne peshk me emer tjeter! 

Qofsha i gabume!

I gabum je... E ka cu Ai kontigjent per te ndihmu baben ne Stamboll... smiley 

Dhe detin me not vetem Saliu e kalon smiley

Qeka njisoj si ajo shprehja  "te marrin nga nje deputet me shume , vetem Tirana e ndan  "

Ca t'them une ty per Salen mo zake, e njihni njoni tjetrin me dhome e dhemballe, jeni komuniste te oreve te para te dy , po tha Partia do e kalosh , ti bish murit me koke thu ti ?smiley

Sala: Sa gola (deputete) do besh ti (n'Tirone)? 
Bradi: Se di mbase 13-14 
Sala: Po pse; do te thahen kembet ty te besh 18 gola? smiley 

Bradi: 81 gola!!!!! smiley 

Jo Bame nuk qe kaq e thjeshte , fushate me te eger me te forte me produktive sme kane zene syte dhe te llogarisesh qe akoma nuk eshte hap thesi ....neser mo ..lista Bame qe ketu deri tek Treni smiley

O Brado do i vini drynin kufinit ju apo jo? 100 autobuze kish sjell njoni vetem sot ne mengjes, jon 7000 veta Brado, jo shaka... Shume vone e prishet ate sistemin TIMS...

o menu dhe ajo pune pa harxhu as goma autobuzash as nafte , nxirr emrat e emigranteve nga listat boji karten e identitetit dhe te rrofshin Autobusat smiley

ika bame ika , qameti sonte , mbi 1 milion vete ne shesh priten me ardhe , ahhh se sta thashe vijne dhe nja 15 mije Kosovare , fillojne plazhin smiley

aha mbrapa me ket pune ju... erdhi njoni knej, boni i darke me pica ne qen te nxehte, mori nja 3000 emra, ene u turr me i qytet tjeter... nje bilal bilal, shofer limuzine me duket... smiley 

Rilindje pra mo smiley

smiley

Nje prej pohimeve me te rendesishme, per mua, i gjithe konferences per shtyp ishte ai qe lidhet me numrin e mandateve. 

Partia Socialiste thote se synojne te marrin bashkarisht 77-80, qe sipas perllogaritjeve te ketyre diteve, ne mos e defaktorizon LSI-ne, se paku e ridimensionon ndjeshem ndikimin e Metes.

Situata me e keqe, per mua, do te jete nese P.S.- ja do te varet fuqishem nga votat e LSI-se ne parlament per te qeverisur - aty do te jemi po kaq te marre fund sa edhe tani me Berishen.  

 

Nqs marin 77-80 sic thone ( e pamundur) likja do e shkrije Lsi ne PS.

Ore ta shkrije fare, jo ne PS po ne p te s...

smiley

Po Skraparllinjte e Inatosur ku do ikin pastaj?

Ka ven ke Gjiri Lalzit 

Nuk eshte aq i madh ai gjiu, aty ka pjese edhe Gita e plot te tjere. Jane tere ata Skraparllinj qe presin ndonje kocke.

Mos ki merak. 

Me gjithe leket qe i kane vjedh ketij populli mund ti punesojne shumicen e S.I.-ve si argate ke bacja e viles kryetarit, ndersa kusuri ti beje fresk zonjave te oborrit me pupla gjeli deti.

Keshtu realizon edhe programin per punesimin qe ka premtu. 

Me ket sistem ai te shpetoje veten duke marre 71 si koalicion, qe eshte prap shume e veshtire, jo te ndryshoje rezultatin ne 10 qarqe.... Eeej ku jetoni ju plako, nuk lun elektorati nga instikami, plus qe jane leshu aleatet e PD e kane zgjidh mire qesen, asnje vote sle me ik kot..... Mund te ma shojegoje njeri ku do merren keto 7 a-0 10 mandate me shume ne cilat qarqe???????? 

2 ore 100 autobuza xhimo, sju besote doganierve....

Bel airi aty dakuuuuuu te shkri. Sonte sonte avazi.....

me 1 bilete beleri po sjellin nje autobuz plot o xhimo...masanej Shkodra nuk o 3 milion... max max aq sa moren pjese se kongresi i PD-se dega itali... Pyt Pjetrin per numrin tamam...

e keqja Bame, eshte se ato votat quhen po isoj. dmth se vje me atobus a me avion robi, s'dun me dit fare. kjo pra ishte nji nga te kqijat e demokracis, se sikur s'u morem vesh mire i dite. per mu nji vote e arroplansit duhet te quhet sa per 5 te atobusit. se c'u kuptu!

normal normal, pranej ne keta per 1 vote arroplansi jon tu sjell 20-30 me autobus... qyli emigranteve thuj, te gjith GjergjKastriota, kthehen, vendosin mbi fatet e vendit, trajtohen si mbreter, pushimet po pushime etj etj....

Ket here kam pershtypjen qe do votosh dhe ti me Cimin, sistemi TIMS nuk puno, kshuqe Bradit i rezulto qe ju te dy keni hy n'shqipri dhe ngaqe s'keni byth me thone haptas "po, kena ardh" do votojne cunat per ju smiley

Po e kom thone swedo, une nuk kom hum as i pale zgjedhje.... jom i perpikte kshu... ja boj perhere qohen demokracise shqiptare... si te jem si mos te jem aty...

72 per Salen, osht zgjidh ai muhabet Bame

Shih Shih Xhimi dashka info falas..smiley  dhe t'ja kaloje  Doktorit qe te marri masat perkatese smiley Dhe xhimi merr Rrogen e Rradhes nga Doktor Rrumplla.

PO ti nga e merr, apo je si Papvarami smiley... Na jep zemer me mesazhe rilingaliste

Kshu thane kapot. Ata duhet me pyt. I lejuan nja 4-5 pyetje ne konference, po gazetaret tane gjeniale e kishin hallin me pyt Meten ne linjen 'se mos ja fusesh Edit t'honen ere!?', a thua se aty, me Ramen ne krah, mund tju bente ndonje aludim, allah allah...

Asnji per be nuk i beri pyetjen kardinale: konkretisht, ku, ne cilat qarqe i prisni mandatet shtese?

 

Une s'di si do te shkojne punet, ruajna zot nga piktori km, por di te them qe nje nivel organizimi nga PD, kapilar, i detajuar, s'me kishin zene syte. 1/10 e ketij organizimi te perdorej ne pune, do ishim ku e ku sot.

Rama ka me shume followers, do ta votojne online smiley

Bame, plakut tim i kish trokit ne dere per ti kerku voten me i madhi i te medhenjve, dora vete Tritan Shehu.

Ca i the o ba, i thash. 

Mos e diskuto i kish thone, vota ime i shkon partise.

Shpresoj Partise Demokratike, ja kish kthy Tritani.

Nji parti kemi, ja kish kthy plaku. 

Mu me thane qe e kishin prit mire me i ven, e kishin ftu per dreke bile... i kishin thote hajt se kemi gjell me presh. .. ... ai ja kish math me vrap, i kish ofenu krejt, jane mesu vetem me mish keta o vlla....

Donald Lu do zvendesoje ARVIZUN..hiq nje kinez ver nje kinezsmiley

Kur doli kjo?

ka dy jave , kur doli kjo , nuk u suall mire , iku.

nuk u suall mire 

smiley

i mbaroi mandati o sharlatansmiley

ohuuu , kush ja mbaroi  mandatin pra , ka njeri qejf ti mbaroje mandati ? smiley

Po tre vjet e kane me ligj..

hahahahaha e dhiu nga fundi smiley

Autori e paska mllefin me te majten, po paburreria per ta thene ate drejtperdrejt ate e ben ti bier ne qafe njerezve si Papavrami.

shiko, shiko.. 

ej, fuqishem ai podesta

po mire kur ka te drejte ka te drejte Mimoza , flet me fakte kushedi smiley

here tjeter thuj "Bame pash zotin me lej rehat se me shkaterroi ulcra".... mos me thuj jo ika tani se ashu kam ca pune, ene tak mozes nga prapa pas 2 sekondash... ti e di qe nuk me ngel hatri mu...

ka noj nick ulcra ketu ? se ditkam une , jo mozes tone me , moza msueses , hajt kalofshi mire.

Nga inati Bames, repliko dhe 1here smiley 

O brad, se besojsha kur me the 1 milion, po qe tashi fillun cunat ......smiley

Ore, se e kam cu pyetjen edhe ke veni i duhur po skam marr pergjigje, a e di njeri ku o fut dhe me ca po merret ai Ferdinand Pone? Ku e ka fushaten, apo ka kalu me Ramen edhe ai?

 

Ferdi? Ne peshk e ke gjith diten...

Ore ne Peshk eshte mire, se ne maksimumi bejme i dore gallate

Po mos e kan cu me mision anej nga Fieri, se degjova qe do ti vijne ne ndihme Arvizuse kater kolege nga rajoni per te mbikqyr specifikisht myzeqene...

n'myzeqe me thane qe do shkrifin lesht... e di cer do me thone? dru i garantum fatkeqsisht, shpresojme jo me shume se aq...

Duhet ta kishe nis, si e nisi Komandanti kur tha "shpresoj te mos nxjerr ndonje sekret por Sazani me Karaburunin jane beton dhe hekur..."

Gjera qe i dini vete ata, nuk ka nevoje per formalitete...

Po ti jepu pak suspanse! 

Ky kam ngju merret me rregjistrat, per drunin kan specialist ate flamurin

Sa m'ka respektu doktori keto zgjedhje s'ka bo vaki. Dy mesazhe, nga dy here, te te dy numrat, vetem me mu ka harxhu tete mesazhe i shkreti ku me fton qe kater vitet e ardshme te punojme bashke per ta fut shqiprine ne be dhe per te heq vizat me ameriken. Do ja kisha dhone voten pa siklet sikur te kishte shtu dhe dy rreshta te me ftonte per privatizimet e per tenderat, po me mu dote me bo vetem punet e veshtira

Po i re violines, je violinist - NN

Po je violinist qe voto per PS-ne je nomenklature e kuqe - AM

Ka gallate ne fushata. Spote, reklama, flamuj. Po rrinim me nje shok ne kafe te lagja. E kur te kalon njeri aty, kushuri i tij, i madh ne moshe, ka qene ne Angli e ka nje Range Rover te bardhe. Si fans i Sales e ka mbushur me flamuj PD, nga larg makina duket si flamur grek lol. E mire, kur aty qellon njeri, nje shok i tij, socialist nga familje komunistash, edhe per te tallur e pershendet me grusht te balli. Ndal makinen ky bobi, ul syzet  ne hunde, hap kruskotin e Range e nxjerr "hekrin" e tund e ja ben me sy. Tallje kuptohet se shoke, por... U 10 ky tjetri fare. smiley  Car skene, smiley sa kemi qeshe.

socialist nga familje komunistash

Shi, shi, dhe socialist dhe familje komunistash...interesant!

No comment!

O Rono, 

Ka hec PD-ja, ka mesu me perdor fotoshopin!!!!!!! 

smiley Mos vdeksh ti..

Pse kaq modest ti? Redaktoje shpejt numrin sa pa e pare ai.

Jo , sepse   " ai " eshte keshtu : AI !

5 milion smiley

Shoku , une ate shesh e kisha pare plot por deri tek Piramida jo , asihere smiley

Avash avash.. jo po deri tek rruga e durresit.. Atje max jane 30 mije vete.. per shqiperine dua te them se nuk jane pak

O gjergjo ca 30 mije thu mo vlla , nejse ti e di me mire kete pune , ke dhene prova jo per gje smiley

Po po futja pordhes.. megjithate ay shesh vertet ka shume njerez.. dhe PDja ( as PSja te them te drejten) nuk e meriton nje shesh te tille.. padyshim qe 3/4 e atij sheshi eshte me njerez te dytyruar te jene atje. Dua te komplimentohem me PD e cila po tregon se ka nje organizim Hitlerian.. vertet shume eficente si parti.. sikur te ishin kaq eficente dhe ne administrimin e vendit.. ehu ku do ishim. 

.

A e qate saliun mo?

shi shi bradi smiley

po qafsh mu se gjithe administraten zvarre moret o te keqen smiley

Mos te vijne po deshen  smiley

kujt ja ma bytha o te keqen smiley

Brad te kane ngatru ata te Rajersonit ke Piramida .Po presin deri ne 24 Qershor te renxojne Piramiden .Jane te pagum , nuk jane mitingash ! Ata para k/ministrise jane Garda qe ruan "bulevardin " Para Rognerit  jane vezhguesit e zgjedhjeve . Para Pallatit Kongereseve po bejne pregatitje ata te Hazbihut me kopace ne duar dhe te duken si bishta fjamuri ... ....aty ke sheshi jane ata qe kane vap dhe presin  te hapet shatrivani ...

Aty ke Padiumi nuk jam i sigurt kush eshte pervec Saliut smiley

Kjo e Alketit nuk hapet .

well se di mua me hapet

sjam duke i postu fotot nji nga nji tani, ja te jap vec nje

 

ca  foto nga fb

 

 

he mer gjergj 30 mije po te duken aaaaaaaaaaa? smiley

ore nuk e mbush dot ate shesh me me shume se 50.000 vete edhe sikur te rine bythe me bythe.

mire o mire tani e cove 50 mije deri kur te fleme ke me dale tek numri qe thashe une.

Dua te komplimentohem me PD e cila po tregon se ka nje organizim Hitlerian.. vertet shume eficente si parti.. sikur te ishin kaq eficente dhe ne administrimin e vendit.. ehu ku do ishim.

ueee gjergj, ke thone megjithmen i gjo te bukur smiley Komplimente ty

eshte  e vertete ruzhe.. sa me shume po rojme e po kuptojme qe per kete vend nuk ruhet asnjeriu.. po e forta eshte se behen tere si patriote te k...

nderkohe ne brazil

ups sorry, kta jane ne proteste, harrova smiley

kurse neve ne feste deliri

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).