Para ca ditësh, në një takim me banorët e Kamzës, Berisha u është drejtuar këtyre të fundit me fjalët: “Rama ju ka quajtur shpellarë juve, dhe prandaj ai nuk e meriton votën tuaj”. Në fakt, nuk rezulton që Rama ta ketë thënë këtë gjë. Askush nuk ka nxjerrë nga arkivat ndonjë frazë të Ramës që përcjell këtë mesazh. E prandaj, një propagandë e tillë është me natyrë thellësisht përçarëse.

Por Berisha është i vendosur të ecë në këtë rrugë, me sa duket. Sot ka dalë fajkoi i tij, Lulzim Basha, që këtë herë nuk e ka mendjen tek votat e veriorëve, por te votat e myslimanëve. Ai sot ka synuar ta armiqësojë Ramën me myslimanët. “Rama për 11 vjet zgjodhi të mos e ndërtojë xhaminë dhe [ky fakt] lind nga paragjykimet që ky njeri ka për Komunitetin Mysliman”, është shprehur Basha.

Kjo propagandë elektorale është shumë e rrezikshme. Zotërinj politikanë, komunikoni me zgjedhësit, e lërini mënjanë gegët, toskët, myslimanët apo të krishterët!

 

123 Komente

Keta nuk jane shqiptare por serbe!

jo, ti duhet te jesh me i kujdesshem dhe duhet te kishe thene :

- njeri, ka marre per grua nje person qe ka pas te jemen serbe (ne princip, nuk ka asgje te keqe; shfrytezimi i ketij fakti ne momente te caktuara nga vete i interesuari, eshte nje gje tjeter).

- tjetri ka punuar ne Kosove me unmik-un, ku ka bere parà duke inteligjencuar (dmth spiunuar, shqipçe) disa krere te uçk-se

ja kaq.  

Ja i the ti. Njesoj eshte smiley

patetike se si 5 rreshta te nje roboti militant te regjistruar para nje muaji dalin ne ball te faqes.

...zakonisht lajmetari vritet i pari dihet smiley
por mqse konkretisht per permbajtjen e shkruimit ska asgje ..... tani ku eshte shkrujt qe militantet skan te drejte te shprehen, ose qe balli (i faqes) eshte vetem per yje me 5 cepa dhe antaret e konfirmuar....? 

Ku e pe te them qe eshte e shkruar ajo apo kjo? 

pergjigje mire. ku donte te pushkatonte tjetrin por mbeti vete i vrare. o Dejon, po ti a i varare* , kujton se nuk je militar?

* dialekt-derman, i shkrete, i vajtur

O topka dhe shoket e tij, lexoje dhe njehere ta kuptosh kujt i eshte drejtuar komentua. Lum si ne per mikrotante si ti.

te dekonspiron flamuri. mos u masko, ishe mire kur ishe sic ishe.

ske faj, keni ngrene konspiracione 50 vjet

kjo po. carpe diem.

Basha e ka kaluar linjen; edhe Berisha! Enough is enough, keto jane gjera te turpshme e te rrezikshme. Biles edhe nga pikepamja politike jane vetevrasje, se vetem nxit njerezit te votojne kunder teje, eshte shume me soilde ndjenja e laicitetit te shtetit se perkatesia fetare. 

 

Ne jemi nje vend i vogel,fryrja e ketyre ndasive eshte shume e rezikshme.Veriore apo jugore,myslimane apo te krishtere,etj jemi te gjithe shqiptare dhe keto ndasi vetem na shpien prapa.

Berisha nuk ka permendur keto gjera gjer ne diten kur Rama shkon ne Shkoder e me vone edhe ne rrethe te tjera e u thote : "Pse votoni qorrazi PD-ne ? PSe "ai" eshte nga Veriu si ju ?"

Rama vet ben pyetjen, vet jep pergjigjen (e gabuar). Eshte ai qe e futi lojen ne kete beteje dhe ne kete teme eshte i humbur, se Berberet dhe ithtaret e tij ketu ne PPU ngelen tere dites duke folur per "shpellare" etj

Une jam dakort me te dy kreret e partive kryesore ne Shqiperi qe ftojne njeri tjetrin per te bere nje prove te shendetit mental.

Po sikur qe te dy te dalin me probleme mentale, çfare do te tregonte ky rezultat per ata 50% te votuesve shqiptare qe u japin voten atyre?

Bujar Lako do thoshte ne nje fraze : "Zheleznov kjo qe ti po ben quhet provokacion , nese une e shoh se ti kerkon te ikesh atehere une do te godas"....smiley

ej, po ps pse perdor vetem qarkun e beratit per mungese investimesh e nuk perdor qarkun e dibres psh. pse ne emisionet televizive analistet e ps bejne llogari vetem qarqet e jugut pa permendur asnjehere qarqet e veriut (duke pase parasysh se qarku i lezhes eshte absolutisht i pasigurte si vote)! 

pse ketu te peshku anatemohet sala  vetem si verior, si malok!

dhe shprehja e famshme "cecenet e bathores" e kujt ishte? 

po pse frd psh, nuk ta terheq vemendjen qe nuk ka futur asnje malok ne lista ne tirane duke patur parasysh se maloket kan zaptu tokat e tiransave duke u kthyer ne nje perqindje te larte banoresh ne qarkun e tiranes? 

dhe pse peshku, qe ka admin edhe monden, e nxjerr ne faqe te pare kete qe duhej te ishte te seksioni pyetje eshte ne faqe te pare?

pse ketu te peshku anatemohet sala  vetem si verior, si malok!

Sepse ka peshq te te gjitha 'llojeve', me tru e pa tru. Ndersa Kryeminister (te nje vendi) dhe Kryetar Bashkie (te nje kryeqyteti) ka vetem nje (dhe normalisht, nuk jane peshq).

Te tujat apo te Pal Dajcit keto?

shpresoj te Palit, o poet.

njihemi gje bashke ne? kemi mik te perbashket palin keshtu? 

e di si thote dikush? ik pilu!

perderisa une nuk kam gje personale me ty, ti mos ki me mu, ose po ke, hajde i zgjidhim personalisht, nuk ka nevoje me u ba cub interneti. 

Nuk ka nevoje te njihemi bashke qe te te them qe ato qe ke shprehur me siper jane minimalisht te turpshme!!! Pse-te i di ti e spo i hyme detajeve. 

Ndaj dhe te pyta, jane qendrimet e tua apo te Palit? Se gazetaret kane fol edhe per zhdukjen e fondeve te kanalizimeve e argjinaturave, qe krreu Pali. Ndaj edhe pytja o poet, te tujat i ke keto mendime a te Palit? 

Mos genje e mos mbill percarje, o poet!!

se ju ta qisni me zorr; personalisht nuk te pjerdh njeri. Keshtu qe qetsohu.

e di qe kur flet me kete gjuhen e ndarjes/dallimit veri-juge, ai poeti behet nje zero?? jeni ju qe kini remuar e remuar kete hendek te ndarjes veri-jug. i harrut ju  "jugoret greke, komuniste, zona e pare operative, gurkusarsit  etj" tani guret qe hodhet jane bumerang.Saliu eshte vicidols nga trute, jo nga gjeografia e rastesishme e vendlindjes.

e ca dashka me than vicidols nga trute? mbas gjith asaj kerkese per mos me kriju percarje i fut edhe kte perlene mrapa qe te nxjerr ty "vicidols nga trute.

se per ate se kush i ka fillu kto ndarjet, a i mban mend ata zhulsat e vlores ne 97 se thojshin, do shkojme te vrasim maloket( megjithse jam i bindun se kto fjale ja kishte shti ndermend SHIK-U i Sales) ?

nuk e di te gjithe historine ti vogelush qumeshtor.ishin ushtaret dhe paramilitaret e Zhulalit qe provokonin: o vlonjate, erdhem dhe do tu q....grate " Vucidol nga mendja dmth nje kulle ne mendje, nje bajraktar ne mendje, nje hakmarres n mendje, nje percares ne mendje.Eshte shume i nderuar nje bari apo katundar cfaredo ng Vucidoli apo Gusmari per urtesine e tij jetesore, per njerzillekun dhe fiinsikerine qe tregon edhe kur eshte ne fukarallek.Kurse nje kryeministri nuk i falet te mbarti kullen e bajraktarit ne mendje dhe prej asaj kulle te hapi zjarr e te lare 4 te vrare, kater njerez me duar ne xhepa ne 21 janar.Kapish ster ster sterr-o.

Kulle ne mendje (ca dmth kjo njehere?), bajraktar ne mendje (po bajraktaret si kane qene nga mendja, se ka 100 vjete qe skemi me bajraktare?), hakmarres e percares ne mendje.  Dakort, po c'lidhje ka Vicidoli me keto veti? Mos valle keto gjenden vetem ne Vicidol, nje fshat te vogel e te parendesishem ne Tropoje? S'me ngjan kshu, por kjo permendja e Vicidolit kur flitet per Berishen eshte taktike primitive tribaliste per ta perkufizuar tjetrin si mbas origjines gjeografike (ve re qe Berisha pjesen derrmuese te jetes se tij e ka shpenzuar ne Tirane) dhe per piketuar si tjetri, si jo i joni.  Berisha ka 1001 te zeza per t'ia numeruar dhe keto mund te behen lehtesisht pa perdorur terma si Vicidols nga mendja, sepse pastaj bihen ne po ate batak ku gjendet Berisha qe flet per Edvin Kristaq Ramen.

(ve re qe Berisha pjesen derrmuese te jetes se tij e ka shpenzuar ne Tirane)

Po por ende s'shqipton dot tamam fjalet qe mbarojne me -uar - pra eshte Vucidols smiley

Po po eshte Vucidols nga e folura gjithashtu.

Nuk calon gomari nga veshet apo jo gjemb?

Nuk calon gomari nga veshet apo jo gjemb?

smiley  334 komente deri tani te tema e Berishes se rinuar ne video. Me thuaj ti a calon apo jo.

Me sa duket calon. smiley Vret syte me ato veshet e gjata kur kalon ne mes te fshatit. 

Lufta e (klasave) llogoreve merr flake dy jave para sulmit final. Keshtu qe edhe veshet pervelohen. 

Po ti shkinaks je dakord se rama I ka quajtur shpellar ata?

shiko, meqe do mendimin tim personal, une kam punu ne ambjent ku me dukeshin kroatet dhe malazezet kushurinj, e jo me te kemi mundesi per ndasi mes shqiptaresh. personalisht, kur kam dasem ne shtepine time mbledh njerez nga kukesi, lezha, shkodra, fieri, gjirokastra, pogradeci. rrethi i ngushte fare. ndaj mendimi im besoj se eshte i qarte. 

qe i ka qujt i ka qujt, cecen te pakten eshte e sigurt se e kemi degju ne tv me dhjetera here. dhe eshte e gabuar, tmerresisht shume e gabuar. dhe prandaj nuk me pelqen kur socialistet i meshojne ne menyre te tmerrshme, dhe haptazi shume me flagrante se sa demokratet ndarjes jug veri. po haptazi fare. sic ben edhe ky shkrimi ketu te peshku ne krye te rradhes. 

Edhe une e mendoj se I ka quajtur ne privat, por te bazosh arsyetimin e votes mbi nje hamendesim, pa nje fare reference konkrete me duket akt propagandiv fashist, dhe me duket cudi si mundet kjo te qendroj rehatshem me dike objektiv.

Shkinaks ! Sa për personalizim që i bere prurjes

Ti je i vetmi ketu qe në mënyrë djallëzore si shpifarak , edhe nepermjet shkrimeve ke ngjalle Urrejtje dhe thirrje per Gjak ndaj partizaneve te Jugut .qe te paskan vrae femijet ne Veri !!! Paske kujtese te shkurter , niku Shkinaks .Ju jeni pjese e asaj kategorie  qe kane Perfituar ne maksimum nga nje qeveri popullore qe i shndrroi individe si Berisha e Basha nga Hicer Ferash ne Njerez sipas mundesive . Patjeter qe nje krahasim me "çeçenet e bathores " e nxiti dhe e pruri vete Krye çeçeni babasqap i bartur nga Vuçidolli , duke i shndrruar njezit nga Normale ne "pushtues " te paligjshem duke i lëshuar rrugëve të Qyteteve me thirrjen "Shurra po kaloi tre gurë ne Fshat  , lahet " dhe i bëri pjestarë të tabelave " kam avtomatik .aSht E XAnUn " Ato u pranuan dhe u tejkaluan ..por JO . Atë që jeni ushqyer , ti nuk mund të rrish pa i vjellur nëpërmjet Gojes së atyre Fundrinave që për çudi mungon P" zgjuar i Jozefpërckës  Dhe këtu nuk ka nevojë për apologjetë , për Njerëz të krimit që vrasin për qejf të vet si në 21 Janar e hedhin në erë si në Gërdec per kalamidhe që të pasurohesh TI me Xenin ,  në linjën  e thellimit të Përçarjes ndër shqiptarë .

Sot po ata operojne me terminologji perçarjeje , sepse nuk ka asnje Gjase mbeshtetje , vetem per mendje te Verbera te "çeçeneve " kamikazë që kanë arritur pa vështirësi në kategorinë e Hiçërve daullexhij , ti shndërrojnë në "dy gishta"  tru

Tani qe e ka than ate shprehje Rama e ka than edhe ket nuk e lun topi!  Po puna eshte pse vijojne keto fushatat e demonizimit te kundershtarit nuk e marr vesh! Po na bejn me e  thy fare televizionin sa her dalin si njani si tjetri!

dhe shprehja e famshme "cecenet e bathores" e kujt ishte? 

Kjo shprehje ka dale nga cunat e tiranes sa per muhabet....dhe normal qe do dilte kur ne vitet e para te Dhimokracise grupet e Sigurise se Sliut dhe Izet Haxhise kur hynin ne disko Albania pasi kishin maru sherbimin me automatik neper pardesy ...kapnin nga floket gocat dhe po tu thoshe ndonje gje te hidheshin siper ...dhe cfare emri do tu vihej pasaj ?

A po kur erdhen tek fusha e aviacionit apo ne kamez apo ku di une dhe ngulej nje dru ne toke dhe shkruhej : ASHT E NXANUN

 

Kot saper muhabet meqenese del gjithmone kjo teme dhe eshte bere sikur gjithe veriu eshte leshuar ne Tirane dhe tetjeret kane ndejtur ne shtepite e veta:

Sa banore ka Tirana?

Sa % jane vendalinj?

Sa % jane ter ardhur nga Jugu?

Sa % jane te ardhur nga Veriu?

 

Sma ha mendja te jete duke shpifur Sala, thjesht socialistet kane zhdukur evidencat prej arkivave, ose te pakten KSHTU MENDOJNE... Sepse ka per ti gjetur Lubonja si pergenjeshtruesi I shtypit qe eshte, edhe pastaj ka per ti sjellur Pakapshmi ktu, kini besim.

...Sala te shpifi ? ....N'asnjimnyrrrrrrrrrrr smiley

Po pra ashtu mendova dhe une, eshte matematikisht e pamundur. Ke me teper gjasa tfitosh llotarine 3 here njera pas tjetres se te shpifi Sala, por prit prit se ja tregon Lubja ktyre.

muhabete vari trapin

Muhabete leshi , masnej ca osht ky muhabet , Stalini duke fol keq per Salen .

Propoganda nga te dyja anet sapo i ndezi motorret.

Ne spektatoret jemi ne pritje, me shume show shume vaket keto zgjedhje smiley

dume skandale nga ato qe kane ne smartphone smiley

ato skane fund smiley

shume urte po rrine , sma merrte mendja.

Mezi po presim, as pushimet sjemi duke i shiju menjen te smartphoni per noi lajm per noi tpabome smiley

Muhabete persheshi.

Vallaj mahubete leshi, kujt I hyn ne pune ca thote dr sala, ca thot dr flori, ajo po na ntereson,

Ja ashtu..se na hapet barkun me BE e NATO...Nuk ka me ndroje..as turp..e po e kerkojne voten si fatkeqesi kombetare qe jane!! Pres me padurim kur te fillojne me nje dash te bere kurban,duke u betuar mbi bibel,bere kryq e peshtyre majtas e djathtas me shprehjen e famshme..pty pty pty mos na hane me sy.. p.s. sigurisht nuk ka per te munguar edhe spetakli me fishekzjarre te papara!!

NATO eshte dhe buke dhe gjelle, dhe mish dhe vere, dhe perhere pranvere. Historia perseritet si farse.Imituesit jane me te rrezikshem se mesuesit e tyre. Kompleksi i shtyn ne marrezi.

ej,po lere ..vertet kujton njeri se keta besojne ne dicka? po te them un me 1000% qe as vete nuk i besojne keto gjera,po fare fare njeher..ne mos eshte komplet e kunderta(nuk ka historikisht me racista me popullin e vet se fatkeqesia ne pushtet sot e mbeshtetesit e tyre)Gjejne e peshkojne njerez,qe te merren me llafe,jo maloku po labushi(kot per kuriozitet,di njeri sa vota apo sa antar ka PD ne jug apo ne shqiperine e mesme? do te habiteni kur te shikoni se faktikisht forca e fuqia me e madhe e PD eshte pikerisht aty ku humbet  pothuaj historikisht,ne jug e shqiperi te mesme)..e gjitha kjo per te mbuluar paaftesine e tyre gjenetike tashme,jane deshtak e bajraktar ne gen..e nuk eshte fare po fare muhabet leshi,po thuaj disa gjera o kuptohen o jo,e cfare te shpjegosh me pare.

hajde çensure hajde!

"Te heqim malokun, pa te tjerat rregullohen" - kjo eshte teza e Rames, Fuges, & Co

dhe keto thenie i degjojme perdite edhe nga militantet te tyre ne PPU, duke perdorur termin "shpellare"

Alternativa e vetme e Rames ne kete fushate, eshte anti-berishizmi primar. Asnje gje tjeter : ky eshte programi i ~#Rilindjes

 

Te heqim plakushin komunist pastaj radha vjen sipas radhes.

Me komisionin e veshit ca po behet? a din gjo? 

e care do behet as i gjo sdo behet  kocke e forte Rama  apo tani qe ka dhe nje specialiste te Dollaros smiley

Prit nje here se ska maru pune komisioni i 21 janarit. Nga sja tu kontrollu me gjet ato carda pistoleta dhe thikat me helm. Po skan gjet gje deri tani. smileysmiley

Prit nje here se ska maru pune komisioni i 21 janarit. Nga sja tu kontrollu me gjet ato carda pistoleta dhe thikat me helm. Po skan gjet gje deri tani. smileysmiley

Ti Gjon ke problem me referencat.. Po si si na sjell si reference Xhevat Mustafen.smiley fun-sin e PD ne facebook. fun i Sali berishes. ... smiley

Peshku, vatra e krahinizmave dhe malokstereotipizimeve pa humor, qenka shqetesuar felle per kete ton krahinetepapershtatshem te malokut.

Stalini vete sqaroi qe Stalini s'eshte Stalini.

Do jem duke pare enderra, kushedi kur do me dale gjumi, do shkoj prap me vonese ne pune smiley

Ho me pra gjibo, u bo peshku me bo te barazlargumin!!! Ajo karrige o e xonme!!! 

Berisha is All In!

Eshte bere keq fare Jozi kur shef Lulin ne krye te shtabit ushtarak per Mesymjen e Trete.Plaku Mere shpreson ti mbaje ne fillin e Lulit tespijet e pedeiste.Po ku mbahen ato, ato mezi po permbahen e zjejne nga brenda ne vorbe e mbi te, si kapak  eshte ul berisha.Jozi thojn do krijoje partine e katalikeve dhe Luli partine e myslimaneve te nershem demokrate.

Nderkohe ne Gramsh: 

“Edi Rama mashtron dhe do tu servirë taksën progresive si taksë të ndershme. E ndershme mbi tokë është vetëm taksa e të dhjetave. Janë vetëm të dhjetat të caktuara në librat e shenjtë, është taksa më drejtë, e ndershme, ai që ai që fiton dhjetë, paguan 1, ai që fiton 100, paguan 10, ai që fiton 1000, paguan 100. Ai që merr më shumë, paguan më shumë, kjo është e drejta, kjo është e ndershmja,” tha Berisha.

 

E kane lene nervat me duket...

Akrepi kur rrethohet nga zjarri vret vehten, ndersa keta te dy kane qejf te luajne me zjarrin. Sic duket e duan vdekjen avash avash duke u pjekur dhe jo te menjehershme. Qejf o qejfe kjo dynja.

ej, po cpatet qe ma fshite komemtin te kjo teme?!

ok. edhe njeher: na mungon berberi Sheme kete periudhe fushat/zgjedhore te peshku. padyshim, kishte me shume personalitet dhe karakter per ate qe mendonte dhe shprehte se keta te "rinjte" qe perdorin nicke personalitesh.

aaa... shoket tuj na detyrun... smiley

me fal, po s'm'u nejt. it was stronger than me. ma nxore topin te pika e penalltis duke anashkalu portjerin, ne pozicion te rregullt. porta bosh... e kush s'do e gjunte.

s'e boj mo!

ose kothi, psh, nga behet ??

E ka lçu pa dur gjyshi me antiplum (TM ed rama, po ja kopjova se eshte e bukur) e kupto qe s'ka mo asilloj shprese, po ka fryke se do e zhysin dhe bastionet e veta

O tavarish Stalin, a eshte teme politike kjo a jo? Ca kish sjellja e ketij link per te fshire komentin? 

Qetsohuni bre ngjalista se Rama dihet qe do fitoje...tjeter gje si do i shkojne punet me Meten pastaj lol

Asgje e re. Berisha kete ka bere gjithe jeten, sidomos me kosovaret. Berisha e ka percare shqiperine me shume se kushdo. Komunistet bene shume pune per te njehsuar veriun me jugun, e te gjithen e zhberi sala.

bahhhhhh , po c'thua mor djal , pervecse shkodranve nuk kisha pare ndonjeher malsor me sy ne Elbasan. Edhe kur i kam njoh kam qellu ne nje bisede tavoline per ceshtje organizimi dhe agjende , kur ra biseda per organizimin e nje proteste per Camerine ne Ny prane OKB-se,

-Cila eshte Cameria ? pyeti malsori Tuzit smiley

si pat than Fatos Arapi:"per Enver Hoxhen thur kenge gjithe jeten".

Per vota,shkerdhejne nanen e vet te dyja palet,ska asnje lidhje me rrezikshmerina.

eka thene driteroi ate sepse nena  etij i dha buke me dhalle dhe ai femijet i puthi ne balle.njerin nga keta femijet me pas e qeroi me nje plumb ne balle.puthje jude, kupton

Jam edhe pak cakerqef si i thone,po pse Driteroi i paska thene kto vargjet?! U dogja..mir u dogja,po pse m'kishte ngel ne tru se jane ta Fatos Arapit?

Te jepshin "buke" ato vargje. Karriere, shpi te pallati kubist, siguri, shijen e asaj qe ke gjona ne dore, naj rrug jasht larg qoft... Osht shumplansh (poliedrik smiley _) ky muhabet. Po mu mduket qee ti I di kto, po do me gerga spiritusin smiley

pallati kubist vlla, dhimbje ishte ai luks mbi rrugen e dibres smiley

Imazhi I alta socieetas atebotee. Tregonte njeri, kishte ngjit shkallet te hyrja ktyne sdi pse. Kadareja kishte lon deren hap. Pash mrena, tha. Eehe, I tham ne me veshet hap. Ai tuni doret, tip "lene mo ca tju tregojM. smiley. He pra, I tham nee... Po ja, tha. Mbi tavolin nji torte (me saktee "turte"). Shume pak e ngacmume... Ca revista te jashme smiley

smiley 

smiley

ueeeeeeeeeeee, turte !!!!  smiley

E vertete. Po ktu nuk mbahet pergjegjesi per ca thuhet para popullit sic mban nje politikan. Kjo,eshte diferenca qe fasulja jote se kap dot. 

dhe shprehja e famshme "cecenet e bathores" e kujt ishte?

Kjo shprehje ka dale nga cunat e tiranes sa per muhabet....dhe normal qe do dilte kur ne vitet e para te Dhimokracise grupet e Sigurise se Sliut dhe Izet Haxhise kur hynin ne disko Albania pasi kishin maru sherbimin me automatik neper pardesy ...kapnin nga floket gocat dhe po tu thoshe ndonje gje te hidheshin siper ...dhe cfare emri do tu vihej pasaj ?

A po kur erdhen tek fusha e aviacionit apo ne kamez apo ku di une dhe ngulej nje dru ne toke dhe shkruhej : ASHT E NXANUN

 

ost sioct:Comment" about="/comment/700953#comment-700953">@ SENje Njeri

Ne fakt ka qene me e keqe se ajo ne 1944 kur baballater e tu dhe gjyshi i Edi Rames, u shkonin tiranasve ne shtepi dhe pasi i vrisnin ju merrnin shtepite.

Ke te drejte ashtu duhej bere nga verioret qe te quhej gje e qyteteruar..

Se dyti Izet Haxhija mund te kete qene si te duash ti por asnjehere nuk ka hyre tek Disko Albania me automatik.

Se treti nese ka pasur konflikte biznesi ai i disko Albanians nuk do te thote qe ata qe e prishnin rregullin atje te kene qe veriore.

Po Mirin e Xhikes verioret e vrane?Po ata biznesmenet ne kohen e Nanos verioret vrane?Rrini ore se late nam me kete ndarje Jug-Veri qe i fryni cdo dite ne PPU.

Kam shkuar shume here tek ajo disko dhe skam pare keto skena qe pershkuan ti.Ndoshta mund te kete ndodhur ndonje here, por nuk ka qene rruge si ne 1944 me baballaret tuaj.

 

meqe te lexova (me terhoqi vemendjen disco "albania") :

nga plaka ime, tironsa puro; nuk u mori njeri florinjt : babgjyshi im (future-alidems) i kish mçef ke baçja; kur u martu plaka ime, bleu me to sixhade, ke Valuta smiley
Sa per shpine, i ra plani ne 78en

nga plaku (edhe mo tironsa) : s'kishin as flori, as shpi (nji si pune kalibje prej qerpiçi; po deshe ti, quje shpi, po ho)

Epo mire ata qe erdhen ne 1944,u treguan te sjellshem me juve tiranasit nuk ju trazuan fare,prandaj edhe sot kerkoni pronat e 1944.

terhiqem!

amon, mos me hap kapitullin e pronave te "neve tironcve" se... ...te betohem se ke per tu konvertu n'kamunist masanej smiley

hej pse i harrut traktet e PD-se ne 97- 98 -99

majkovic, greko-sllavo ortodoksi genc pollo, greku fatos nano me ate te cmendurin abdi baleta????

po dihet qe PD-ja i ka bo kto gjojna.

se njoni mkujtoi disko albanian dhe maloket, kom qene tu hec afer diskos ku ka qene ai dyqani i fotografive  dhe ishte ne rruge nje goce tek 20-30 ka qen viti 96 ora nja 9 e gjys - 10. nja tre zdapa malok iu afrun dhe njoni i futi doren mu ne pidh te shkretes qe u hudh perpjete e trembur , keta ja futen nje te qeshme e vazhdun rrugen si pa te keq.
ca mos tu thush cecen atyre ata jane per tu qi robt me soj e sorrollop.
edhe llafi ka dal nga tironsit per ta , nga asnji parti politike. Ata sidomos kur jane me pushtet jane te tille , se kur jane pa pushtet jane legenat e legenave te ulen ne gjunj e ta marrin edhe ne ......

na bot me prish gojen me keta legena , far e nyt

Po more zoteri,por nuk mund te pergjithesosh nje popullate te tere se pe ti dosa injorante ne 1996-en.

Te vjen mire kur i pergjithesojne shqiptaret ne Greqi dhe Itali si kriminele dhe hajdute?Jo mua jo njehere dhe ky pergjithesim eshte i gabuar.

or ti metalar, muhabeti osh qe e ka thon rama dhe un po te them qe se ka thon rama e ka nxjerre populli i tirones ate llaf.
nuki hyj fare atij muhabeti a osh mir a osh keq.

vallahi plako shko pyet i her ata qe kan qen ne qytet studenti nga 92 e ketej ca bojshin tropojanet.

mos e njehso veten me cecenet. do jesh me rehat me veten
 

Cer tjeter mund t'ju bosh cecenve, pervec se ti votosh jashte pushtetit.

Boll mo me klanin e Tropojes per 20 vjet.

Ka ardh koha per nje cun tirons per kryeminister.

Votoni Bamir Topin keto zgjedhje!

nja tre zdapa malok iu afrun dhe njoni i futi doren mu ne pidh te shkretes qe u hudh perpjete e trembur , keta ja futen nje te qeshme e vazhdun rrugen si pa te keq.

Kjo qenka si nje nga historite e Eposit te Kreshnikeve!

nuk te rrej . e kom pa vete. mendo edhe pas gjithe ketyre viteve e mbaj mend. s'kisha pa noi her kshu idiotlliku.

Nuk ke pse me sqaron mua..

Viti i fundit i jetes time ne Shqiperi ndahet mes 96-97. Keto skena i kam pare vete ate kohe...

Gjithashtu edhe maloket e veshur me kamuflazh qe rrifshin kalamajt e shkollave te mesme ne mes Tirones.... 

Po ata njerez qe jane sot ne pushtet....

Qenka ndez fushata. Hajt me krahe te lehta, se edhe dy jave jane. Ka dhe ndonje lajm te mire, por jemi ne diete fushate me sa duket. 

Vallai po mos u be synet brenda kesaj jave Rama veshtire e ka fitoren.. nqs humbet pas 23 qeshorit PS duhet te vere nje kryetar mysliman ne krye se perndryshe na lane tere jeten ne opozite... pa nuk pjerdh njeri per program ne kete vend...smiley

Po nuk ka thene Ed Rama gjera te tilla. Dicka qe e kam degjuar vete te thote ne TV ka qene premtimi per legalizimin e shtepiave ne zonen e Kamzes e Bathores. Sala duhet te merret me politikat, jo me llafe-shashka kot. Ku i ka legalizimet qe vete u premtoi, Aluizni, dreqi e biri etj.

Sa per ate se a shqetesohen te majtet per veriun, ia vlen te kujtohet vemendja e vazhdueshme, kembengulese deri ne bezdi, e se majtes per Bulqizen dhe minatoret. Qysh s'paska fokus e majta tek veriu? Te rrime shtremet e te flasim drejt.

Spiropali s'u fut ne lista, mbase do ta bejne ministre te Bulqizes smiley

Sa per ate se a shqetesohen te majtet per veriun, ia vlen te kujtohet vemendja e vazhdueshme, kembengulese deri ne bezdi, e se majtes per Bulqizen dhe minatoret.

Tallesh besoj ...

Xhibi -- smiley

E kam fjalen per sa kohe e majta ka qene ne opozite keta 8 vjet. Nuk ka garanci se do t'i jape te njejten vemendje Bulqizes kur te vije ne pushtet. Partite politizojne probleme dhe i perdorin per qellimet e veta. (NN?) 

berisha eshte antishqiptari me i madh ne historine tone kombetare.  jo se socialistet jane patriote por nuk kane dale hapur me axhende percarese krahinore dhe fetare.  mos harroni motivimin krahinor qe donte ti jepte ngjarjeve te 97-s dhe perpjekjeve te tij me ane te jozefines per te goditur gjuhen kombetare si element i domosdoshem per nje shtet unik shqiptar.  ne keto vite kur shqiptaret ne ballkan po arrinin disa rezultate  dhe ceshtja shqiptare kishte premisa te mira ,burri i sllobodankes  u zgjodh nga serbo-greket si me i pershtatshmi per te shkaterruar ceshtjen shqiptare nga brenda,pas provave qe dha ne 97-n.

me berishen shqiperia po ia del ti afrohet gjithnje e me shume skenareve libaneze

Po erdhen keta myqyryfet e Muamet Aliut si ACDC ne muhabet "gjithnje mba er; sunduk ",  era MYK .  .Keta i ka shqyer deri ne Kocka Ujku , ata akoma mendjen ne kohen e Dinosaurve . Erdhen erdhen Partizanet po ik lexo "Nentori i Nje kryeqyteti " te Kadarese se çfare u bente Çeçua kur flisnin në Radio . U dha ca Liri vetëm kur erdhi rasti të flinin në krevatin e DUÇES ( uturakut ) dhe po të ishte prapë do u kishte dhënë  pak Liri të dhisnin mbi bustet që kini ngritë nëpër Shqipëri me kufoma Tradhëtarësh ,  si cdo Shqiptar i Vertet qe do Shqiperine , por jo te pshurnin e menderosnin rrugeve si dhite e sqeperit e Vuçidollit !

Vajten 45 vjet duke ja fut njoni tjetrit qe te rroje ti sumkapuç i qete dhe ke 25 vjet qe akoma po ua fut ,  po tani me NIK Modern mer jahu smiley .Gjetën një Tiranë me Lum MUTI në mes dhe ta lanë me Ujë .Gjetën Kullën e hirit të ndarë me Lum në mes të Qytetit të Korçës me mazllëm e ortodoks dhe lan ne  bashkëjeresë ne çdo pallat qytetarë e qytetari .. E kthyet Gjithë Tiranën në Hale Shpirtërore dhe ke Gojë e flet ti për ATA !!!!!! Na bën dhe si Dervish Teqeje duke na dhënë Moral e na bën të cKuqEmi me pëjetje të mejtimit të mëndjes .

Te vjen mire kur i pergjithesojne shqiptaret ne Greqi dhe Itali si kriminele dhe hajdute?

Patjetlër që nuk i vjen "mirë " asnjë individi që është shqiptar dhe JO Tru MYKUR ,  po i vjen Ligsht përse këto Kërma Çeçenërie kamikazë të karrikes për Pushtet  i dhanë shëmbëlltyrën e VETES Shqiptarit jashtë kufijve ! Shqiptarë ka pasë GJITHË Jetën jashtë shtetit dhe ca më tepër në Kohën e Diktaturës më të ....ç'të të them ( TM K.Devole )

Te barazosh shprehjen e peshqve me ate te politikaneve eshte tregues i mendjes butake. Ne shprehemi pa doreza per gjykimet toma pasi nuk kemi pergjegjesi ne forume virtuale, flasim pa dorashka si te na vije mbare. Kurse te shprehesh publikisht ndasi te tilla eshte papergjegjshmeri dhe ne rastin me keq eshte kriminale nga ana e ketyre politikaneve te skaduar. Akoma me keq eshte te kapesh me emrin e autorit ne mungese te aftesise per te arsyetuar per shkrimin ne fjale. 

Ndyrsirlleku me i madh eshte ai i deformimit te asaj cka kane thene ketu ne peshk. Nese eshte thene cecen eshte thene per ata individe qe jane shprehur e kane vepruar ne menyre te caktuar. Te thuash se eshte thene cecen per gjith verioret eshte ne rastin me te vogel INJORANCE e paster, per mos te thene provokim i hapur dhe nxitje e denueshme... Duke filluar qe nga familja, te miqsia e gjer te komshilleku, rrjeti im i njerzve eshte miks i madh shqiptaresh nga te gjitha trevat... Si do mundja une, a kushdo tjeter te shaja ne nje menyre te tille? Ne rradhe te pare do te shaja veten... Mo u merr me flliqsirat provokatore te peshkut!!!

 

Sjane provokatore jo. Jane deshtake ne mendje. Aq ja u pret. Ketu thumbohet shqiptarce labi laluci maloku apo kushdo qofte. Po te thuhen publikisht keto gjera nga politikanet eshte e peshtire. Dhe te barazosh zerin e politikaneve me peshqit eshte kriminale. Produkt i mendjeve te deshtuara. 

Shko mor bole mos na ban si pidh i bukur ti

 

edhe po se ka thene e ka menduar...berisha nuk flet kot

Berisha ka nje strategji te caktuar Percarjeje te Shqipetareve . Kjo ben Muuuuuuuu .Po ketu eshte bere qe bejne nje shumice  si Lope Muuuuuuuu , duke i trazuar gjerat e futur ne nje kazan patriotik te ACDC -ve .Per cdo rast ka nje Citat dhe mungon edhe Peter ter ter teri me nje dacibao dhe kemi te Plote nje Platforme per te Ligjeruar dhe LeftJKOPETE

Funderrina te cdo kohe , karieriste e mllefiste te te gjithe kategorive ,100% fshehin interesa karrikeje dhe Perfitimesh fisnore ose vetiake , qe vijne tek Ppu se u duket sikur u eshte Hap Fronti i Luftes kunder Komunizmit Boteror smiley .Ai Berisha , eshte plotesisht i lexushem ne cdo GERME se ku e ka  ...Te mos jap Llogari VET dhe Familja e tij Politiko -Biologjike per Krimet qe ka bere ! Ai do shfrytezoje jo vetem "Qelbesirat " ne shprehje Po Kudo qe ndodhen Fizikisht e Mentalisht per tua shaluar Shqiptareve edhe njehere .

Gjithkush ketu refuzon te krahasoje edhe Pamjen e parvenyse  Berisha te Retushuar , i ofruar se i perafrohet ndonje Shqiptari , Te pakten te ruante Hunden si dhe  Jozefpercka te mos i kremoste Gollogungat dhe keshtu mbase edhe ndonje FENDES pas tyre mund te kete kuptim .Ai eshte ne Grahmat e fundit dhe nuk ben me Politike .Ai ka shpalos haptas Flamurin e Bajraktarizmit " Perca e Sundo " duke turfulluar ...zjarr e tym ...ashtu sic erdhi ne krye te Hereve me Komisione Varrim Zhvarrimesh e Ura zjarri neper duar !

Duke lexuar komentet (qe i lexova te tera fatkeqesisht) nxorra konkluzionin se ky artikull nuk duhej nxjerr fare, le te thone çfare te duan politikanet, ate pune kane ata, te shahen e te shpifin me keq se kurvat ordinere, e pastaj puthen kur u perputhen interesat. Po ç'taksirat ka populli, komentatoret, degjuesi, shikuesi, te behet pjesmarres ne nje debat ordiner  si vete politikanet. Kjo eshte shum e demshme. 

Hahahahaha, ca m'kujtute me diskot dhe me "malsoret"!

Ej, nje nga keto "malsoret" e Sales e kisha n'lagje se kishte hy dhonder ke lagjja. 

Me thote nje dite: Mrame ne Disko Albania, ishte nje student kosovar qe kishte pi dhe dojshim me i more noi lek. 

Kur i futa doren ne xhep, doli qe kishte leke, po kishte edhe kllufa. 

M'u errsune syte, dhe i kena fut nji dru, qe t'a mbaj mend. 

Po pse i thashe, pse e rrafet? 

Po ku shkonte ai me kshulfa n'xhep ashtu mer daje, me tha!

Ke do qinte ky, motrat tona, gocat tona?  smiley

Kuptoni tani bishen e malit, dhe logjiken e tij? 

I ishin errsu syte vetem nga ideja qe potencialisht nje person "i huaj" do qinte nje goce "tonen" ! smiley

 

p.s.

Sa per PD-ne dhe simpatite fetare te PD-se, eshte bo ky muhabet ketu njeqind here. 

Dhe kush nuk e di se ku fle lepuri, eshte ose qorr, ose budalla. 

 

smiley   E paskan si camet kta, edhe nje cam qe njihja une ndalon njehere njerin qe kalonte tek lagjia e tij me motor, dhe i thote 'mos hajt me nga lagjia ktej se te njoh qe je pidhar me nam', Po cpate i tham ne, lere tha se s'e njihni ju, atij i afrohen shume pi...t  se eshte djal simpatik smiley)

Rama bërtet çdo ditë se S Berisha tani është gjysh, harron Rama veten e tij, që është akoma nuk është baba 100%, se dyshon se djali nuk është i tij, se djali i tij është jetim me nënën gjallë dhe 4-5 njerka.....

Çfar do të thotë Rama në Kukës për fëmijët e poetit H Nela?

Do të thotë më votoni mua të birin e atij që ju vari babën?

Te kam thene ti s'je malsor, mos e keqperdor me ate emer te nderuar te races shqiptare. Ti zoteri ta kam thene me pare me miresjellje jo drejteperdrejte ne menyre qe ta kuptoje, por nuk e kupton. Eshte e kote te ta them cope. Me goditje nga poshte do fitosh argumentat ti? 

Cila nuk është e vërtetë nga ato që kam shkruar? Një nga këto të vëteta, ja ka thënë publikisht dhe Ilir Meta, para se të putheshin duke ngrënë ngjala....

Nuk ka rendesi sa e vertete eshte!! Dhe mua nuk me intereson as minimalisht sido qe te jete!!!

...........

Nuk ka rendesi sa e vertete eshte!!....Kush ka rëndësi e pa vërteta?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).