Shqipëri

Nëna ime Dashur

Të njoh nga dasmat dhe e qara

Nga kangjellat

tek rruginat

Je lulja e majave

Atje 

Ku zhgabat s'tradhtojnë kurrë

Atje 

Ku Tiranit'ë

Dhe Tirana nuk rreshtin së rrahuri

Atje më gjeni

Të shtrirë

Përgjum

 

 

2 Komente

...........

Ke bellaaa! .... sidomos vargu Të njoh nga dasmat dhe e qara. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).