559 Komente

ca ore eshte ndeshja ?

Se kam per te vajtur ne Hipodrom per gara kuajsh sot mbasdite, + qe eshte dhe ndeshja Ferrer - J. Wilfried Tsonga (1/2 finalja e Roland Garros)

Lefto mbaj shenim: hidhi leket te kali me nr 44smiley dhe mos harro ta inkurajosh vazhdimisht gjate gares me: PERPARAAA...smiley e garantuar qe fiton..smiley

hahhaha smiley

ne 2009 kur ishte nr 10, edhe behej, po nr max eshte 17/18 smiley

Por i ke dhe me ngjyra kuajt (vashjet e Jokey apo ato qe u vene mbi veshe kuajve) dhe ka te kuq e blu, jeshil etj)  smiley

Lefto, sa kushton bileta mesatarisht per 1/2 finale Roland Garros? Kush eshte ne 1/2 finalen tjeter?

1/2 finalja tjeter ishte qepar, Nadal vs Djokoviç

Po e shof ne TV Hunter smiley çmimet jane teper teper te kripura!

Per finalen pash ne internet, shiste njeri bilete VIP per finalen femra dhe finalen dyshe per meshkuj, 500 euro bileta (me shenimin : "e negociushme") smiley

Kam pare nje Finale perpara 3-4 vitesh, por ishte nje turne goxha me pak presitigjoz se Roland Garros. E fitoi ish nr 3 boteror Ivan Ljubicic

lefto ne 8 e gjys

flm

do ta shof patjeter

Ej,po si ka mundesi asnje bilete ne treg,ca behet kshu?! 

anyway,suksese cunave,Zoti qofte me ne sonte!

per ndeshjen e Frances nuk kishte bileta, dhe ne tregun e zi 1 ore para ndeshjes, ca rjepacuke ti shisnin 50 mije lek biletat ne anesore, prapa portes.

Ju thosha, "me lire e gjej ne Paris, flm"

Yep! shenomeni dhe mua te kjo endrra.smiley

"Te pamposhturit".

Suksese dhe paci fat! smiley

 

te katert mor bir (belul)smiley

Pacim fat,teute,pacim te gjithe fat! smiley

"Pacim fat,teute,pacim te gjithe fat!smiley

"pacim gjithmone, pacim gjithmone...smiley

p.s Pjeter, nje parashikim fet e fet: 3-1 per Albaniesmiley. lojtaret me te mire ne fushe, Salihu dhe Berisha..smiley

smiley

E di qe ne fushe mun te jete dhe Rama smiley

Sakte, Pjeter, pacim fat! smiley 

smiley

Hajde mase marrim barazimin te pakten... do jem shume i lumtur me barazim. C'e do jam shume pesimist, fatkeqesisht realist! Kjo eshte nje loje e riperseritur kaq vite me rradhe. smiley

Hajde ndonjeri vini censoret ne pune per te gjetur kush e ka shitur ndeshjen. Per te tjera ndeshje te meparshme e di vet kush i ka shitur smiley

Medemek ti po na thu qe te hajme gjize se na ben esull. smiley

Une do jem shume i lumtur po te jem gabim, fatkeqesisht e kam te qarte qe surprizat e mira nuk i lejohen Shqiperise. Jan vendosur kto gjera me kohe o Pjeter. Para disa ditesh kishte tellalli i mbretit nje artikull mbi Kroacine, se sa mire ka ecur ne futboll etj etj, dhe se sa mire ka ecur serbia e shume te tjera po kjo s'eshte tema. Une edhe njehere uroj te gabohem dhe Shqiperia te hyj ne botror, do isha jashtezakonisht i lumtur, por Pjeter.... c'e do qe nuk do te hyjme ne Botror.smiley Do jemi perseri ketu dhe do themi sa e pabesueshme qe ndodhi ashtu dhe keshtu. Po fituam sot ke per te pare gallate ne media, ke per te pare qe ndeshjet e ardheshme do ngrihen ne qiell skuadrat kundershtare sikur te kesh perballe brazilin hehehhehe e njejta loje kot qe zgjatem.

Pjeter pra... dhe me mustak te kuc madje smiley 

3 nga ata te peste ne foto nuk lujn sot smiley

Kush nuk luan?

Cana, Roshi dhe De Biazi smiley

nuk ka asgje per tu shqetesuar se do e drejtonte kryeministri kombetaren sot...parashikohet nje fitore me goleade prandaj shisni shtepite dhe vereni lart me gola...

nuk ka problem Deiono.. do pare me pozitivitet.. Norvegjezet  nuk kane ndonje motiv serioz, pervec sedres qe  te mos  humbasin 2 here nga Shqiperia...

ndersa , ne kemi ekip me te mire  nga ata.. pa emra te medhenj, por   kane  arritur  te krijojne  nje qartesi  loje me njeri tjetrin.  dhe kjo ka rendesi  ne futboll dhe ne lojrat ekipore ne pergjithsi.. te funksionosh si ekip!  nderkaq,  entuziazmi eshte i madh  dhe luajme ne fushen tone...  ''pra  popullin  e kemi me vete...smiley   

 

p.s..  adminet sot duhet te jene   stand-by   ne krye te detyres....  ''mandati''  nuk do qasur te  peshku sot..smiley

ca i vure belulo qafsh mu...he se nuk ta kopjoj skedinen

shoku.... them se do dali 2 -1 ose 3-1 per ne.  por  eshte  me shume emocional  sesa racional ky parashikim..smiley

3-1 rezultat i sakte e kishte 29 koficentin...me mire kur e ve emocional skedinen se racional nuk para del...hajde per hajer!

S'qeka thirrur dhe Meha.

Shqipnia sot nxjerr neshje te bukur.

3-1 i madh per ne.

Ne Brazil! Ne Brazil! Ky asht viti Paps.

najs foto! te kapin naj barazim me qene sot

 

Kur ne shkonim ne marrshim

zu..gocat qanin me ngasherim

Kur te shkojme ne Boteror,

gjithe tifozat na e bejne me dore

 

Po ky burri me te zeza, pse ka nje vrime në xhakete?

Per ajrosje smiley

Se besoj se do fitojme! Po fituam vertet nuk di ca do bej, do shkoj larg per ta festuar. smiley

Larg si vend apo do dalesh pertej vehtes, sic i thone. smiley

Si vend si vend se skam per te ndryshuar tani qe u rrita une. smiley Po per dreq spo na mban as koha, gjithmone si e pa fat qe jam, nejse po nisem njehere por koken e kam mbrapa tek ndeshja e sotme smiley

dmth bastin duhet me e von kundra Shqypnise...

Pse me duken si "te pare" ato syte ne sfond?

si sy moce... smiley 

Syte e Ciljetes?

Do zhdepemi me fishekzjarre sot !!! Ne mbase nuk jemi per brazil...po as norvegjezet jo njeher..me pak fat 1-0 ..me shume fat 2-0..pa fat..0-0 !!

Cuna, mos e ktheni koken se do ju kallen daten syte e kuq te nene-qupes Shqiperi dhe do luani te traumatizuar.

Susekse smiley

Une do te doja ti referohesha La Fonten kur thote; ''Arsyeja e më të Fortit,është Arsyeja me e Drejtë''...Por duket qe nuk e ndaj dot se kush do te jetë me i forte sot...sepse dua me shume Shqipërinë !!!

smiley

Ne keto raste, me vjen te plas nga zilia qe s'jam ne Tirane! smiley Do isha me vellain dhe burrin te 20-cja. Great times!

Nuk shkohet me vellain/motren/kusheriren ne stadium. Te rrofte qe je ne stadium kur nuk bertet dot ne kor "Albirter, albirter, te dashuroj motren".

Vellai im s'e ka thene kurre se ka 2 motra vete. smiley Ka te shara te tjera plot, vetem aty s'ngec puna. 

Epo tashi kur ka ty afer sigurisht qe nuk e thote asnjehere. Se po te jete per ate pune, te gjithe kemi motra, kusherira, nena, fis, prag, liber shpie. I bie te mos shajme nga asgje se i kemi vete.

Po si tha xha Vani, nga e dime ne qe ka sharje? E dime se edhe shajme nga njecike,po ndonjehere edhe na shajne. 

Lere vellain te shaje se gjithe jeten ka heshtur smiley

Kur kemi qene bashke ne stadium, e kisha fjalen dhe une.

Sonte do jete ne stadium...pa motren! smiley

Kavo, ne Vlore ne stadium te C-ja.. arbitri, anesori, qe tullac.. ngriti nja 2 here rrjesht flamurin, opsajt kunder Flamurtarit.. vuuu te sharat.. me qe ishte tullac..: o kokerrocke..smiley etj etj.. nejse erdhen direkt nja 2 polica aty dhe u be qetesi.. anesori e ngriti prape flamurin.. po sguxonte njeri te shante.... kur ngrihet njeri: o koke synet...smiley

smileysmiley

Po hetimi i policise besoj se doli ne konkluzionin qe arbitri ishte kaurr (po njeri i mire ama) si rrjedhim nuk mund ta kishte bere koken synet.

Po nqs arbitri mos te kete moter?

e ke pa ne youtube ate pjesen e Danny Bhoy per botrorin ne Katar ku jane te ndalum alkoli dhe e shara ne publik?

Hajde me kembe te mbare !!

Fitore!! smiley

A bo me pyt kush lu?

kreshnikt me te plevitost...

Mjafton nje ndeshje e rendesishme e kombetares,dhe del ne pah matrapazlliku dhe pseudonacionalizmi i shqiptareve...smiley

Ou! E si keshtu?

E kam fjalen qe tek shitja e biletave,,deri tek hundet e politikaneve qe slene rast pa pozuar...Tifozeria dhe ndjenja kombetare eshte per popullin e thjeshte.Ata e meritojne.

Ah, ju kuptova. Kreshnik Spahiu kishte akuzuar politikanet qe i kishin dhene biletat milideleve te tyre, per fushate.

smiley Ti s'je Kreshnik?

E kisha me teper fjalen per kete.

Eu, mua m'u duk si Auron Tare ai burri me te zeza. Meqe ra llafi, kush eshte?

L'allenatore mi shoqe! E kemi taljon! Gianni mi Gianni! smiley

Portieri i Norvegjise. E kemi ne xhep, do votoje per ne. smiley

ps. Jo Gianni, mi. Komendatore Gianni. Pak me respekt per Xhanin. smiley

Ueee, sa paska ndryshu Gianni Morandi dhe s'e paskesha ditur! smiley

Po ai mbrapa Giannit, nuk ju ngjan me Del Pieron Juve?  

Per Lorik Canen:

Fatti mandare da Komendatore Gianni, a segnareeee il gooool! smiley

Pastaj Gianni, Gianna Nannini dhe Bennato do kendojne "Un'estate albanese" smiley

Ose Gianni mund te kendoje ate kengen:

Vado in Albania a sparare ai vietkings smiley

Dhe do t'i beje norvegjezet te kendojne "In ginnocchio da te" (gjunjet nuk kane lidhje kulturore me qycet" smiley

Kjo ishte goditje poshte kercirit! 

Ishte finte, po doli goditje denimi. smiley

oreee... Paro qelepiri... smiley

mo na kujto kenge kreciri, qeeee... kemi nja njezet vjet qe s'i kemi degjuar...

smiley Un' estate albanese in Brasile... Fiuuuu, 200 grade temperatura!

He mi, se s'do ikim me verte dhe ti! smiley

Do shkosh tu kercy! Do blejme dhe kostum sambe dhe do pime caipirinha! smiley

Ma kurse kostumin te pakten, se keto dy te tjerat jemi Ok! smiley

smiley E dija qe do ta refuzoje! Mire, e heqim nga lista.

pa kostum mire fare lol

O Tea, edhe s'e heqim, por po me ngaterruan per top plazhi, mbaje ti pergjegjesine. smiley

smiley S'ka shanse te te ngaterroje njeri! 

E paci kemben te mbare!

Nuk e di se cfare mendimi ka Pierre per ndeshjen sonte. Nese me lexon perpara ndeshjesh i lutem te vere ne perdorim censoret e tij zbulues dhe te beje nje parashikim. A ja vlen te hudhim ndonje leke ? Koeficienti per fitoren e taneve eshte rreth 3. 

Brazil-Shqiperi ne finale... Cer konflikti qe do jete per mu.... gjith naten zgjut tu pi kahere kashasa e kahere raki te futme kondrabande... tu u ly gjys verdh-jeshil e blu, e gjys kuq e zi...Tmerr, tmerr!!!! Mos ardht ajo dite!!!! Mungofte ne finale... Brazili...

Brazili dhe ti e ? hajde se do t'a festojme bashke vitin e ri smiley

Brazilin e kam per zemer ama po te jete puna per Shqiperine kjo e dyta le t'ja marri iher se s'u be qameti.

4 here e   kan  marr boterorin ca dun mo braziliant ne ti mo

 i kane 5 kupa bote cunat mos ja u ha 1

eeeeeee cmdth te besh gabime matematikore per ceshtje boterore , po mendja te katundi yne o cuno , jo te pepinot ne afrike smiley . thanks thanks

smiley verejtja ishte thjsht miqesore, meqenese i paske ne qejf.

smiley

I  kam qef futbollistet  qe kercejne ne fushe jo vetem  luajne , art me vete eshte stili i tyre smiley

Djema na vendosni ndonje link per ndeshjen per kollajllek ketu kush ka kohe.   thank you in advance smiley

 

Vetem po foli Nostradamusi i peshkut e humbim jet neshje

de Biasi kish thone pak a shume se fitorja me Norvegjine nuk o vendimtare per te shku ne boteror, prandaj tifozet duhen te qetesohen e mos ta marrin me kaq entuziazem.

 

 

 

e perkthyme ne shqip dmth se Armando Duka e ka shit. Lol

0-2 per norvegjine...smiley

Po doli Shqiperia ne Boteror, NM do krenohet qe e beri ai te mundur.

Po doli Shqiperia ne boteror, ajo do shkoje ne Brazil! -NN

Ah. Per kete s'me kishte shkuar ne mend! Flm

S'ke pse me falenderon mua. Kete observim analitik e ke nga Nard Ndoka.

smiley

Degjova qe edhe vet norvegjezet qe jane ne Shqiperi jane pak skeptike per fitoren... hajd per hajer..!! smiley

shikoni se si jane bastet pastaj mendoni per ndeshjen.... me se pari vendoset aty, e pastaj en fushe.... Sa te jeet A. Duka ne fron keto do ta gjejne kombetaren tone.

Po kur thoshte SB-ja "Duka i krimit",s'besojshe ti,shpif ai krimineli,thojshe. smiley

Nuk quhet tani qe vellai eshte ne listen e PR

3-0 fitojme sot,Norvegjia is foking shite,normal qe nuk eshte vendimtare se kemi dhe 5 ndeshje te tjera smiley,dhe 2 fitore tjera dhe te gjitha qe mbeten barazim per ne botror.

nqse je kaq i sigurt ver nje bast 10 mije Euro per Shqiprin, fiton 30. smiley

/like a boss!

E vura qe ne mengjes,deri ne 2000 euro pranojn pikat e basteve ne vendin tone.

Hajt suksese... do na blesh birra virtuale gjithe peshkut kur te fitosh? smiley

berisha me kombetaren

 

Edhe ktu e paska nxjerr surratin sala????

Saliu e ka pasur enderr qe kur ishte nje cerr i vogel ne Vucidol, dhe luante me top lecke, qe Shqiperine ta shihte nje here boteror...

/Ed Palloshi eshte Shqiptari i vetem qe sot ben tifo per Norvegjine!

Mjeshter i PRit eshte dobici.

nuk ka shembull me te mire per lojtaret se sa ky model,jo vetem lideri e njeriu,por edhe sportisti te suksesshem...

 

Notar i suksesshem rekord-venes, thyes dhe mbajtes

..po hyni ai ne mes pa diskutim sot shqiperia ka per te humb! smiley

Shume motivuese fotoja...3 nga 4 lojtaret ne te nuk jane te grumbulluar per kete ndeshje...

A ka ndonjë link se ku jepet ndeshja sot mbasdite? 

Albania - Norway

Falemiderit. 

Po ne satelit kush e jep?

Po Cana pse po e sheh shtrember De Biazin? smiley

kane montuar keq foton...e kane bere tamam si videon e likes

Qeveria shqiptare:
Fitorja do shperblehet me 200 mije euro!
Suksese kombetares shqiptare!

Sa mire qe ka 200 mije euro qeveria per nje fitore.

Po te fitojne njehere o gjemb,pastaj thuaj ka a ska qeveria.

e drejte...rendesi ka qe ata do mendojne se do marin 200 mije euro dhe kjo ti coje drejt fitores pastaj marin apo smarin...ndoshta edhe nuk marin..po kush ka mare tek e fundit...firmat private ketu te ne te motivuara kesisoj e bene shqiperine lule,edhe pse ne fund falimentuan

200 mije euro per nje fitore , kur me to mund te ndertohej ndonje fushe futbolli ku te luajne kalamajte.dhi e zgjebosur bishtin perpjete i thone ketij muhabeti.pastaj futbollistet supozohet te jene patriote nuk duhet te kerkojne para per te nderuar vatanin.

futbollistet nuk kerkuan gje...ato para ka deshire tua jape qeveria per te pire ndonje kafe

eshte e vertete nuk kerkuan po qeveria nuk duhet te ofroje shperblime te tilla.Berisha po pati qejf le ti shperbleje me paret e argites e te zenit po jo me taksat e fukarenjve.polici qe humb jeten duke luftuar krimin e le kalamajte rrugeve nuk merr kaq shperblim , pse duhet paguar per nje fitore e cila ne rastin me te mire eshte nje fitore e 11 djemve te rritur ,te stervitur e trajnuar nga shkollat e huaja te futbollit  e jo pasqyre e levizjes futbollistike shqiptare.

t'i gezojne 200 mije po fituan. nuk behen llogaritjet sic i ben ti. ata jane ambasadoret e shqiperise ne bote. duhen shperblyer po fituam. nuk do e rregullojne shqiperine parate qe ata do marrin.

eshte thjesht ndeshje futbolli, asgje me teper.senegali mundi dikur  francen prape senegali mbetet senegal e franca france.

epo ata s'kane shkopin magjik te ndryshojne cdo gje. ama sikur te fitojne, nje mirenjohje do kete. do u iki mendja njerezve, per ca kohe , nga filmat e koheve te fundit te hollywood-it qe i pasqyrojne shqiptaret me bisht.

Cte mire do i sillte qeverise nje investim qe nuk ben buje?

Vemendja e mbareshqiptareve eshte e perqendruar ne kete ndeshje dhe zemergjeresia e qeverise nuk ka rast me te volitshem per tu shfaqur...

kush eshte ky tranieri. ngjan si oficer nazist.

SS apo i Gestapos?

Stormtrooper with a purple helmet made for crushin pink cookies...

Eshte fashist i kemishzinjeve prandaj eshte veshur dhe me te zeza.

Ta rruaj koken, e te shtoje ca kile, Ducja ne vend

Kolaboracioniste! Vdekje Fashizmit, Liri Popullit!

Ndeshja del X, megjithese do doja shume te fitonte shqiperia.

Kudo ku mund te vinte risia, fanepset qoftelargu dhe na e arratis! Une po lutem qe ALL LLAHU i madherishem, ta largoje qoftelargun nga fusha! E ahere do kemi dali dy me nje ne favorin tone...
Ndryshe.....

kurdohere qe ka qene kryeministri berisha ne stadium ne e kemi fituar ndeshjen...e ke me statistika te gdhendura ne qitap

po fituan, t'i gezojne 200 mije, se i meritojne ...

Lajm i mire Curri nuk do luaje.ai malukat luan sikur ka nallane druri jo taka.

Dream on.

Ato syte sikur po shtijne kupa mbi shpinat e djemve, vula me zjarr, e frikshme, mungonin vetem kthetrat e shqiponjes te shkulnin floket, cfare shijesh makabre.

Qe te mos me shaje Gucja, suksese skuadres, u befte ndeshje e bukur.

po nuk fituan,  nuk i meritojne 200 mije eurot.  (NN  ekonomist  realist).smiley

po per barazimin ka thon noi gjo? smiley 

50 mije per barazim

nese ndeshja del barazim, dmth qe del  X..smiley    (NN pronar totosporti).smiley

se kenoqena dhe me pak ne jo per gjo... smiley 

Ka njerez me hobby nga me te ndryshmet  smiley
 

we have a dreamsmiley

the mirakell of fridemsmiley

aman nuk na u ndane keto afrikanizmat!

shqiperia sot fiton,nuk ka duke e berishe qe ndryshon rezultatin.

shqiperi etnike, do bucase stadiumi

we have hope ...

po paska shku njeqindmije leke nje bilete mo smiley

ua, po ne kujtonim se ti s'i ke problem parate. e kishe mbush me rrena pjerin per rrogen ...

po clidhje ka rroga ime me cmimin e biletes , une  skisha nigju nojhere qe ne Shqiperi te shkoje cmimi biletes 100 mije leke per te pare kombetaren , ne fakt edhe mundet qe te kem genjyer por te siguroj qe ka qene pa dashje sepse une me tere mend nuk e di sa e kam rrogen smiley

Po ankoheshi keta te plevitosmt para ca kohesh qe i kishin rruget me te keqija se ne Shqiperi...Derguan dhe nje delegacjon ne Shqiperi per te pare se c'behej smiley  U cuan dh bylmezet e Sules dhe filluan me qe ja kemi kaluar Norvegjezit per rruge

Isha para ca kohesh ne Norvegji dhe udhetova ne disa nga keto rruget...

 

Nga trubuna A me njoftun se NMNja do jete ne stadium. 

Kishte urdhnu nji minut heshtje ne min.29 dhe gol supèr ne min.44

kishin ra ne siklet

Mire qe nuk i ka ra numri 144 se do e bente ndeshjen me 4 pjese.

 

Ka njeri ndonji link per te pa ndeshjen , ta hudhi ketu. 

Belul , ti rrofsh , po te une nuk funksionon ky linksmiley

pse mo... ca shikon ti aty,  vetem miza dhe bezhhh..smiley    po ska filluar ndeshja akoma ore..

 

nejse,  shiko njeher mbase funksionon ky tjetri.

A eshte grumbulluar Bogdani? Plak, plak... po e kemi shok te vjeter...

Kush e ka listen se kush lun sot?

Bogu eshte grumbulluar

Te dhenat paraprake:

                  Berisha

Agolli     Teli    Mavraj    Dallku

Vajushi  Rama Basha   Bulku

                  Salihi

                  Cani

Hajt suksese cunave... keto qekan te gjithe çerra te rinj... smiley

/sa i vjeter me duket vetja perpara ketyre...

Mbrojtja problem. Dallku ka per ta bo nai veze se sben.

Normal mungon zemra, disiplina, e shpirti luftarak i Canes.

Dhe lidershipi i tij qe eshte i pazevendesueshem.

Mos qenka RAMA !!

e humbem ... se Basha, Berisha, Bulku, Salihi ju shkon fitorja, po Rama ngeli due humbur ! ters

Na duhet dhe nje Meta qe te bej ndonje korrupsion te norvegjezeve.

Mjafton tu japi nje dreke me ngjala. 

Forca skuadres tone. Sikur te futeshim ne boteror do ishte fantastike!

Mos mer Ols, sa seriozisht e paske marre dhe ti! smiley

Ana, let's break a leg woman! smiley

O Ana, po mire ti, po hera e trete qe permendin kemben sot.

Opo kur te ndjek, te ndjek.

 

Po fundja, futboll po luajne de, jo bilardo! 

Te jane qepur me buke ne traste, asnje nuk shfaq paksa "dhembsuri borgjeze" ndaj teje. 

Belle, ju amerikanet, na bete telef nga gjunjet, ne italianet e kemi cik me mire, se hedhim valle "ne goje te ujkut". smiley

Ana, we're used to dance with the wolves, auuuu smiley

Aha, s'e kape, iku filmi. smiley

eh mirë, mëndja havadan nga emocionet smiley

smileysmiley

 

E jep ndonje kanal ne satelit, di gje njeri?

1-1 goli i Norvegjise me penallti.

Po sensori bio i Pjerrit c'thote valle?

o Deiono.. te ka vjedh paswordin e peshkut Gjergji me duket..

Lere mos e permend shejtanin. 

Pjesa pare eshte 1-1 o Belul mos u dhjas dhe ti.

2-1 ne fund fare gol ne kohe shtese.

Meta ne stol apo nuk eshte thirrur fare? Ne fakt ate Meten ben mire mos ta fusi fare se pjesen e dyte me shume mundesi behet me norvegjezet.

Basha ia ka fut Topallit e ka lene jashte kombetares.

p.s. I zhgenjyer qe nuk loz Mjeshtri i Futbollit N.N. Ai ka edhe kategorine e tete.

 

Humbem 1-2...smiley !! Ishin me mire ne fakt Hungarezet..

Ekipet shpresa ne Shqipri kane qene gjithmone te paShpresa

Po aq kane...po luajne cunat ..luajne

po ta fitojn per partine, de

Ne NATO ju futi

ne Europe ju futi

ne Boteror ju futi

po pse s'e votoni

mor komunista muti?

Po he pra! smiley

(harrove Ameriken pa viza)

kete e ka ne dore ambasadori  Ar-viza..smiley,  gjembi.

Kush p...yet per Ar-vizen mo Belul?

Tifoz kuqezi! Sot me shum se kurre mos harro: Taksa progresiste nuk te qon nBotror

vec doktori na co ke botrori

Norvegjeze o rrace vikinge

Po vjen Sali(h)u me finte

 

Belul, lexo se kjo valevitej në fb sot smiley 
Ja po vjen dhe 7 Qershori
Zemra del nga kraharori
Te gjithe duam te besojme
Se me Norvegjine fitojme...

O Etrit sy shqiponja
Te fitojme, ti ndihmona
O Armend o fitimtar
Triumfin e ke ne balle

Admir Teli, fort lufto
Ti fanellen na ndero
O Mergim, ku je o trim
Trego qe e do Shqiperin

Ans Agolli si rrufe
Per mbeshtetje aty na ke
Si motor eshte Ervin Bulku
Per fitoren vrapo, sulu...

Migjen Basha, luftetari
Ne kete lufte te jesh i pari
Forca, Jepi ti Jurgen
Stadiumin peshe e ngren

Shume i zgjuar Valdet Rama
T'jesh "Shqiptar" i ban t' tana
Lufto o bomber Bogdani
Bashke me te edhe ti Çani

Behu hero o Hamdi
Gezoje nje Shqipetari
Dren Llullaku dhe te tjere
Me ju do te jemi perhere

Cfare strategu ky De Biazi
Kundershtaret sec i plasi...
Formacionin s'e tregon
Shume mire na perfaqeson !

Luftoni djema, sypetrita
Fort me ju une bertita
Endrren tone te realizojme
Ne Brazil duam te shkojme

 

Mu te 15katci.....

 

kaq mbaj mend

me kujtove dy vjersha te hershme me kete Lirika...

 

fillimi...''Ja po vjen dhe 7 Qershori..       tamam si: ''ja na erdhi viti i Ri, sa jam i gezuar....smiley

 

ndersa tjetra kur Flamurtari fitoi per here te pare ne histori Kupen e Republikes ne futboll.. mundi ne finale, fushe asnjanese ne Elbasan, Partizanin 2-1.smiley

direkt u be   poezia, tip ''fletrrufe-falenderimi''  te Kapelja..

po e nisim nga portjeri,
te lumte Aleko Berberi,
mbrojtja jone shtylle betoni,
Kreshnik Cipi te timoni,
Rrapo Taho djal azgan
ne sperkat te perlan
.smiley....  etj etj    (per te gjithe lojtaret  nga nje strofe..smiley
 

Të mundje Partizanin e atyre kohërave ishte goxha fitore smiley

Ke dhënë parashikim për sot ti apo jo? Une them 2:0 per neve. 

po po, e kam  thene qe ne mesdite.. ne optimizem e siper thashe 3-1 per ne..smiley    por i  riperpunova edhe njeher emocionet..., prape fitore  me rezulton... 2-1..smiley

nderkaq formacioni...  lozka  edhe  Salihu edhe Berisha  edhe Rama...smiley

 

Eh mire ka nje mini mundesi qe norway te shenoje, por fakti qe lozin 3 ballozët Berisha, Basha, Rama s'ka shanc smiley

si eshte e mundur qe asnje nga links nuk punon smiley

Rrofsh dhe po e degjoj direkt ne shqip. Ca te folme llahtar, por do durojme smiley

hahah po vdes se qeshuri "ideja ishte e mire por nuk gjeti zbatim" smileysmiley

Berisha bëri pritjen e parë, si me të majtën ashtu edhe me të djathtën hahahah sa gallatë qenka ky komentatori smiley

eee, po Shakohoxha qe bertet  edhe kur hidhet  nje aut.. kot fare..smiley

Veli Rada rrezik po ha thonjët nga nervozizmi kur dëgjon këtë që komenton kot s'ë koti smiley

Nuk ka patur asnjë mundësi per ta çuar topin në kuadrat smiley

Une them po shkuan punet keq te zevendesoje Berishen me Berishen e tribunes. Ka marifete ai per cdo situate. 

Norvegjezet shenojne tre gola. Ne fund tabela thote 3:1 per Shqiperine. 

Ne cojme 72 deputete ne Brazil, Norvegjia shkrihet si shtet, se udhehiqet nga komunistet e Partise se Punes dhe i hapet rruga drejt demokracise.

Harrove Bashen dhe Canin smiley

Kush fiton

rehat shkon

njeri se ndalon

kualifikimin siguron. (NN)

Hahhaha e pe   ate videon me pozitivizem te NNs smiley 

Nxirre pra. Permiresoja jeten refugjatit shkret

Edhe une e kam nje enderr djema dhe vajza smiley te behet Shqiperia ashtu siç e kam pershkruar ne VQ, ku nje pjese e vogel jane bere . 

ka ndonje ndonje Link ku mund ta shofim ndeshjen me streaming ?

Se ATDHE s'po me punoka sot   :/

Nuk ka smiley sikurse nuk ka votim per ju qe jeni anej smiley 

une vi kastile per votimet, nuk me behet vone znj. Alida smiley

Flm lirika

Rrofsh, vetem ky link punon. smiley Ishalla s'e haj me sysh. 

shyqyr qe kena leviz nga mesatarja 1m e 23cm e lojtareve te meparshem...

Po uleni mer at top

Rama pason por Salihi gabon

Ky rama na çau meneren. Ec Basha aty

Ose bejme ose s'bejme gol sonte smiley

- NN

ka lezet me nigju komentatoret anglez... ata tanet ti kem perpara ti ze me dacka...

Thnks 100x. 

Po Majko nuk luan? As Ndoka?

ndoka kish thene mbase me fusin, mbase sme fusin pjesen e e dyte....

N.N. komentator.

nqs nuk me fusin, nuk luaj.NN (futbollist ne stolin rezerve)

Shtatlartët Norvegjeze fjala më e lakuar deri tani.

Shume homoerotic komentatori shqiptar... nqse e kane shtatin kaq te larte, pse nuk martohet me ta komentatori?

Bulku po luan me shumë shpirt, deri tani. hahahah hajde gallate hajde. 

Ka komplekse komendatori.

Car futbolli smiley

Me duket se po bejne triko. smiley

Na gjeni ndonje link qe punon te shikojme ca ndeshjen ju lutem smiley

nuk po funksionon  akoma  loja  nga krahet,,, sidomos nga krahu i djathte, ku  duket  sikur ka me shume hapesira...

 

nderkaq, ''  loja deri tani 0-0 , sepse nuk eshte shenuar asnje gol.. (NN analist ne studio)

dhe po te shenohet nje gol, rrezultati do ndryshoje....

si dhe, po shenuam ne, pozitivisht...

Ueee kjo norvegjia si skuader pabi, skuadra me kot qe une kam pare ndonjehre te lozi futboll.. kta qenkan shume keq.

boo..sa shemtut folin kto komentatoret

dru me pre

ku po e shikon ti o vlla se u cmenda me kete linkut une 

Mbrëmje historike - N.N. 

Minuta 44 ka plot 60 sekonda

komentatori anglez: "trajneri i Shqiperise ka mishen impasibell; mbledh lojtare nga 13 vende + qe takohen vetem ore perpara ndeshjes"

Raaaaaaamaaas

goooooooooooooooooooool

Gol Ja Kojsha Noooooonen

goooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllll

Shenoi Rama.... dhe Sali(h)u.....

nuk quhet se e beri rama

Goooooooioooioioll

Super gol smiley  shyqyr qe kemi pak kengetare e futboll me na  qu  ymnin smiley

u desh qe ne tifozat te kendonin xhamadanin vija vija qe te vinte goli smileysmiley

Po dhe xhamadani si na e hoqi shqiponjen u bom si juventinat me duket smiley 

Ramaaaa  Ramaaaaaaaaa smiley

Edhe Sali Berisha parashikonte kete gol ekselent smileysmileysmiley 

Berisha duartroket per Ramen

hajde komedi hajde

/you can't make this stuff up

A e pe diellin ne tribune

kaq e pati. hallall zgjedhjet PSja!

Sala duartroket Ramen. 

Gollllllllllllllllll Rama 1 Berisha 0 smiley

I jashtëzakonshëm Rama! Ec aty Rama! smiley

Shyqyr e paska firmos shpejt dhe Presidenti pasaporten thuj. 

they are dreaming tha komentatori.... tirana is tumoltuous ja q jeten.. EC ATYYYYYY

Cer jane keto kafshe qe hedhin shashka me tym ne stadium?

gjynah qe te mos fitojne keta sot  me keta druvaret  norvegjez....

..dhe besoj fitorja sot  ka per tja kaluar asaj kundra Greqise  ne 2004..   heuu feste te madhe ka Shqiptaria..heuuuu..smiley

"nje ilir mes vikingeve" - vetem Shako smiley 

i papam komentatori anglez, shume dashamires...

ku po e shikon mo vlla se na cmende

po pra, ku o ky komentatori anglez

sna del ne ai mut linku ne angli u cmendem

sic i kena ne knej komentatoret e basketbollit - amerikon aahahahha

vecse, shum zemermire espn..knej s'po e rru njeri. shume racista kto anglezet denbabaden...apo jo 1oraa

edhe arbtri skocez  ne lartesine e duhur deri tani, Bama...   jo or po kemi pasur lidhje te lashta me keltet ne... dmth pellazget..smiley

dhe, si per ironi,  e paska gjujt topin me komen e djathte Rama smiley

hahahahhahah e kape, po vdes se qeshuri smileysmiley

Gol PS loool

gol i bukur

Bravo i qofte trajnerit per zgjedhjet qe ka bere. 

Rama e beri golin. Ishalla nuk ha gol Berisha dhe dalim te gjithe te fituar.

Slovenia gol. Hmmm

Duartrokiti humbjen e tij Berisha. 

Bllokatori ja uli zonin tv-s tashi dhe ju kthye pjanos smiley

Ne Brazil! Ne Brazil!

Anglezi tha Albanians are not having a dream, they're having a party.

Ai robi me cigare kubanke ne stadium ishte c'ishte.

Po c'e vret mendjen, gol tanet. 

Atdheu.net

shiheni ketu ndeshjen. Mos klikoni reklamat por bejeni full screen e sdo ju bezdisin pop-up.

tironco shife ndeshjen te ky linku tjeter ndersa per popups duhet te marresh Adblock plus per Firefox edhe sta ndjen fare per popups

O njerez te mire beni sevap na jepni ndonje link me komentatin ne shqip,.... mos pini shum me kujdes

Dhe tani...Mbahu Shqiperi !!! Kam qejf..te fus ..Gjasulen dhe Kacen...jane njesha,do me jepni te drejte!

Islanda rrifet prej Sllovenise, Zvicra barazim me Qipron. Do zoti mbarojn kshu!

po Evropi cthote Bredharak bej?      

Po zvicra e ka ndeshjen neser mo zemra mos na mprif kot tashi

Shyqyr qe erdhi dita te kemi ca lojtare te hajrit. 

cope cope po shako hoxhen se nderroj dot. te ben tifoz me zor smiley

Po na çudit kjo Islanda ^^, beri golin e dyte 

Islanda 2 me 1 me slovenine.

 

barazim slovenia, si shkoi kjo pune smiley

Sa per te mos na ngren me sy..goli ishte nje rastesi,i gjithi nje veprim individual i Valdet Rames,mbrotja jone po mbahet me shpirt neper dhembe pa patur ndonje presion kush e di se cfare hiq nje 10 minutesh te Norvegjezve,Mavraj hero dhe lider i vertet..Cani e Agolli mire,Basha e Bulku me te miret ne fushe!! Filloi pjesa e dyte!!

Berisha eshte gjithnje me fituesin , kete rast me Ramen smiley Ndeshje e mrekullueshme kjo e sotmja smiley 

Hajt se tdytin e bon GjaSula smiley

Imagjino me na bo gol ky Berisha i Norvegjise...

do thone, epo  helbete.. eshte agjent i Serbise..smiley

Vucidols m...smiley

Ka shpresa me kete kombetare smiley

Po fitum, me bast qe Sala shkon tek tifozet. 

qeka nje Berish kunder nje Berishe ne kete ndeshje!!!!!

Berisha is very conflicted... kunder vetvetes ne betejen e fundit

Hiq Salihin fut Bogdanin, kena nevoje per ndihme ne ajer si ne sulm si ne mbrojtje. 

kjo  eshte levizja e mundshme Deion...  sepse   edhe Salihi eshte i vetem midis  3 mbrojtesve dhe nuk ka force ti perballoj.. por siduket do ta bej  nderrimin 20- 30 minutat e fundit.. se  kaq mund te perballoj Bogdani  ne kete moshe.. 

por  gjithashtu   mund te heqe dike tjeter   per  te futur Bogdanin  sepse  me Bogdanin  krijohen hapesira per Salihin dhe ky behet i rrezikshem  kur ka cik hapesire veprimi..

O belul kete komentin me siper duhet ta shkrush Italisht ta mori vesh De Biazi

.smiley  

io non parlare italjano..smiley

Mama apri la porta. sono io Gimi, vij nga turni trete.

Ska ke te heq tjeter se behen 3 sulmues pastaj. O Canin o Salihin. 

Canin do thosha une... sepse  Salihi  kuptohet me mire me Bogdanin..

Cani eshte bishe sot, nuk preket. 

njese, sic erdhi te heq Dallkun he per he.. se ky trapi  pas kartonit te pare te verdhe,  zakonisht, pas 5 apo 10 minutash merr te dytin..

hiqe Dallkun!!

po zvicren s'e mundim dot..ka mor fund ai muhabet...po hec mo, t'ja kalojm ktyre kombeve shkerdhat me nga 2 milion rob smiley

po kta jan shum dobet... skam pare ndonjehere kombetare me te dobet edhe lichtenfakingshtenji loz me mire ... 

s'kan mesfush fare, as kontroll topi

bo ca shonci i hum

U nez. Po ule at top muti se na vdiqet.

 

Rama hero kombetar po thote komentatori anglez... smiley 

rreziku anglo-amerikan...me jaqi punet berishes

Rrezik te jete Arvizu me Cannon ne mikrofon.. smiley 

lool , ej btw Arvizu ishte tip cool smiley I really enjoyed meeting him !

you don't pet that kind of cat smiley

Ua noshka don muhabet smiley shif neshjen pliz!

not really, nuse

Rama - burre i topit!!

Ndrrim o rryp

te te bejn gol kta norvegjezet si te q breshka smiley

na cau sumen TVSH me ate pamjen nga 1 km larg...kan marr nje dhome tek sheratoni per sonte ahahahahha

Wtf

E kom marak Dallkun se ashtu ai

tipike jona kjo. shkarikim total baterish.... vetem Rama vrapoka akoma... smiley kushedi ca do ket pi... smiley

Era gol

Masterpiece

tak dallk-auku...

shanc i humbur. 

Salihi sa po humbi nje rast te paster.. 

edhe 16 minuta ankth

O Fiqo po s'jane Spanje keta o te keqen vellai te ulin topin.  Keta luajne si Stoke City. smiley

 

ninja please...ku di ti ca o Stoke City

Urt.  Si e ndjek une EPL-in s'e ndjek ti.

y beech...shif bejzboll

Bejzbollin fute atje where the sun don't shine.

Na habisi italjoni me encet

ouuuu cfare rasti Shqiperia!

do me kopsit mbrojtjen tashti...

mezor po pres te mbaroje

edhe 11 minuta... ec aty Osman, osmani, po pse nuk e ke Arnaut me mire...

Dallku pressing lol

na ngriu gjaku

 

O Zot o Perni

a do na lesh me fitu ne ti

lol... c'faj ka perenia, qe nuk ja themi per atleticizm...

Te kishte kampionat sherri, dilnim fitues cdo vit...

u tremb De Biasi,  u tremb..   do te ruaj  rezultatin.. hoqi sulmues  dhe futi mbrojtes..  zakon i 10-re ky... po nga kush trembesh mor vlla,  novegjezet jane kot fare,  aspak te rrezikshem..

shkolla e futbollit Italjon kjo...

Te fusin nje petell, edhe mbyllen ne porte...

 

O Zot ca emocionesh

si kooperativat po lujn as nje triblim  pasim krosim.. smiley

edhe 5 min kohe e rregullt

Djema, se une nuk kam mundesi ta shoh ndeshjen, se kam kabell ketu, rreth 300 kanale por asnje tv e Shqiperise,  sa eshte rezultati gjer me tani.  Biles nga inati qe nuk po shoh ndeshjen, po pi nje shishe te ter Martini. 

5'

 

kot e ndryshoi skemen ky biazi, u dha zemer ktyre nallbaneve te norvegjise tani

Loja mo e dobet e kombetares

sikur e dija...

1 me 1 

 

Fuck

mossssssssssssssssssssssssssssssss

cuf cuf

ee. mire o m ire....smiley

O Berishe, na qive shpresat

nooooooooooooooooooooooooooooo

 

 

kisha i parandjenje se Berisha do ta hate... 

joooooooooooo smiley

Kot u mbyllen ne mbrotje. 

 

pffff smiley

shtatlartet norvegjeze tha ai...

po golin na e beri nje shtatshkurter

Janë me të vërtetë minuta ferri - N.N. 

Se ce desh kacarrumin smiley

Ujku qimen e nderron, por zakonin se harron

/kemi 50 vjet qe hajm petlla ne minuten e fundit

Belgjika  e shkeli serbine.Sa eshte rezultatti ne Tirane? smiley

O Belul, cfare po thoje ti vllai?

mire qe kemi Ramen...

4 min shtese mendoj

gjithnje do e prishim punen te minutat e fundit !!!

 

Hiqe mer ate Gjyshin nga porta smiley  vetem Rama u cu ne kemb dhe dartrotkiti  smiley sa keq!

Ho me ca ka ndodh?

t'dhjefsha kompjutrin qe kom. u shujt vet,e hongri dreqi 

smiley Dua nje tjeter gol Albania cammooooooooooon!

mos te rrafesh dot as kete skuader te mbaruar ne cdo aspekt eshte skandal smiley

mu duk mua apo si, shqiponja me bisht te shkurter!! 

cfare rasti!

Puuuuuuu

Tashti u kujtut me lujt. Beji ate bahces. 

t` kishin lujt gjithe ndeshjen si ne minutat e fundit, do t fitonim! Cdeshen qe dolen ne fotografi me Berishen keta?!! smiley

maroi, ikni flini shqiptar se nuk jeni per futboll...

ose me mir ikni grricuni ke politika

i give you a hug

shiiiit - hairy woman smiley

Shumë kot. Berisha e ka fajin. 

Portieri ? Jo me ai lujti mire! Apo e ke fjalen per Berishen e trete, ne podium? smiley

Podiumi, maçi i zi, tersi i shqipërisë. 

Rama bo gol

Berisha ha gol

23 Qershor...s'ka barazim

smiley

Bllokatori ja arriti qillimit smiley

Qe Shqiperia te behet per futboll, duhet qe futbolli te luhej me 11 topa. Te kishin secili topin e vet. Se per organizim jane si galat kur i gju kaqoli. 

ca ndeshje kot fare ...

He se kursyem ato 200mijet. Shpetuam nga kriza.

Gjynaf, u ngriu buzeqeshjen atyre mijra tifozave kuq e zi.Ah mer Berishe.

shume gjynah qe e humbem kete ndeshje.. humbem  3 piket kot  kot  kot fare... 

humbjen ta shenoj De Biasi ne defterin e tij!!    nuk ishte fare e nevojshme te hiqte sulmues per te mbrojtur 1-0  sepse norvegjezet nuk ishin te rrezikshem  fare... deri ne ato momente   ne kontrollonim lojen..   por De Biasi me nderrimin qe beri, e terhoqi ekipin   dhe prishi balancen e lojes..   gjynah!!

Belul, shkruaji një fletë-rrufe atij Xhanit se e meriton. smiley 

De Biazi kam pershtypjen eshte viktime e suksesit te tij, ben ca levizje qe skane kuptim. 

Neshje sh e dobet. Shqipria kalbesire si perhere po ajo norvegjia me cuditi se qe akoma me druvare se ne. As nje top nuk ndalonin dot. Po trajneri jon paska thene qe kjo seshte ndeshje decizive. Kashprese te neshjet etjera me i fjal. 

kokolepsi, shyqyr qe te kapa, te ktheva pergjigje tek ajo tema e droges se atyre te dyve, a e lexove. 

Tu pergjigja mo dhe ti

Ta kishte fut Bogdanin e kishim fitu ndeshjen. Rezultat pozitiv gjithsesi.

po si mbaroi pra, se une s'e shof dot

1-1

po mire, pas kesaj ka me shanse?

nuk besoj kane tre ndeshje jashte dhe brenda me zvicren.

O Alba2265 se mos jep nojher komente pozitive ti,  duhet me bo noj shkoll me qene kaq anti shqiptare me etnicitet shqiptar si ti vallahe .. please .. ndrysho pak attitude , merci d'avance ose na thuj ca te kemi bo ty neve se nuk po marr vesh !

Ti duhet te kesh qene ndonje sekretare revolucionare  rinie ne kohe te dulles.ato kritikonin  miletin per nxirje realiteti.

Kombetarja ka nje ndeshje ne slloveni, 4 dite me vone ne islande.kane nje ndeshje me zvicren 4 dite me vone ne qipro.te gjitha teper te forta e jashte fushe,  nuk e di se cfare sheh antishqiptare ti ne kete mes.

Sa vjec i bie me qen nese ke qene sekretare ne kohen e Dulles  smiley mos moj i paske gati kallupat ku i fuske robt qe ste pelqejn si mendojn.  Po them ne pergjithesi je teper anti shqiptare me komentet e tua kaq., te pakten kur ka noj neshje futbolli mbaje helmin  

 

Po them ne pergjithesi je teper anti shqiptare me komentet e tua kaq

Ne komentet e mia s'ka asgje antishqiptare.Po nese ky eshte opinioni yt  e te eshte mbushur mendja top nuk ta kthej dot mendjen.si i thone asaj fjales mund ta cosh gomarin ne lume por nuk e detyron dot te pi.smiley

Epo mire e quaj arritje qe mu pergjigje me nje smiley ne fund , shyqyr bre Alba qe buzeqeshe njeher, po ta shkruaj sinqerisht smiley per nje teme ku permendet  Albania ! 

s'e beso mo njeri berishen....ato e dishin qe berisha ja kishte me te futme, s'kishte per t'ja dhon 200mij eurot, do ju thoshte qe s'me le Rama

Fat i poshter...!! ej,ky rezultat na i shton perseri shpresat per ne play-off,tashme norvegjia me kete pike eshte prape ne loje edhe ajo,do luftoj fort ndeshjet e mbetura,grup fantastik,shume emocionues,kemi shpresa deri ndeshjen e fundit!! Nuk ka per te na ardhur kurre me nje rast i tille!!

O Pjer, 

Nuk po lozin sindikatat e punetoreve mo....

Ate thash dhe une belul, sapo e thash ben golin ata... ndryshimi i skemes ishte krejtesisht i panevojshem, madje me ate skeme mund te kishim shenuar perseri. 3 pike iken nga shalet smiley

Po ca ndryshim skeme? gol me goditje standarte..ai zevendesimi nuk ndryshoi asgje ne loje,10 min loje kishin mbetur..

po i dha zemer o tani... u terhoqem ne ata moren zemer filluan te sulmojne prej nga erdhi dhe goli, deri ne ato momente ne ishin krejtesisht te pashqetesuar. Nuk duhet lene pa thene qe mbrojtja gabim trrashanik tipik i minutavce te fundit te kombetares tone.... eshte e pallogjikshme se si gjithmone do hame gol ne minutat e fundit, te pakten ta ndryshojne njecik skemen e dhjerjes te muhabetit.

arb,  kupton nga futbolli ti vlla?

atehere,   duke mebtur me nje sulmues,  sepse ''forcoi''   mbrojtjen,   detyrimisht  ekipi une u zhvendos prapa.. ndersa  ata, nga kerkundi.. sepse nuk i ishin afruar portes tone,  u zhvendosen para...   kjo nuk kishte pse te ndodhte!!

ndersa goli i tyre vetem nga goditje standarte ne rremuje mund te vinte.. sepse ata ishin druvare, nuk dinin ndryshe.. dhe  ne, dmth De Biasi ua krijoi ate mundesi..

 

p.s ka edhe tjeter ....  kur ke dy sulmues, e ben presingun qe ne mbrojten e kundershtarit etj... po  skam nerva ta spjegoj tani se jan i merzitur...

belul presingun ne fushen e tyre duhet ta kishim filluar qe ne minutat e 60-te ku te kishim shenuar te pakten dhe nje tjeter per te siguruar ndeshjen. Teknika qe terhiqesh me rezultat 1-0 per ta mbrojtur eshte teknike e kohes te pordhes...leqe e beri shume shpejt qe ne minuten e 80-te...15 minuta ndeshje per te lozur!!!!

po pra, me dy sulmues ne kishim raste.. 3- 4 korne..  shtyllen  Salihi etj.. pra ne sulmonim..  dhe do shenonim... thuajse e garantuar!  atehere cke qe e prish lojen??!!

 

p.s   une shkrova direkt kur beri nderrimin..  thashe e panevojshme kjo levizje.. shiko me siper komentet

i kursym ?  pse per ne ishin mo smiley

Kush eshte ai/ajo admin qe eshte kaq vigjilent/e. Me ka nxjerre dy here ne pozicion jashte loje sa isha tu bo gol. smiley

Po t kishim fitu do te dilnim ne vend te dyte, island sloveni 2-3 

shife me optimizem - fitum nje pike

me optimizmin jemi mire nuk vujm, po nuk kemi takat! smiley

Pjero si e pi martinin shaken apo stirred?

Po fol o shqip a derzi, po e pi duke i hedhur gotes copa limoni, dhe te ftohte. 

Shkurt muhabeti , keta ta shpifin !

Tashi e more vesh ti. Shqipria o si ato qe te cojne te burimi e sta lejn

I here qe dum me u gezu per i gjo , jo , sbohet , legenat...

Shqipria nuk shifet me tifozllik. Shifet per qejf. Se ta fusin ne fund. 

PS Dy piken iken nga shalet.  Piken e trete mes shaleve e kemi akoma.

me i fjal t'tredhem??smiley

Jo te tredhm mer ti. Thjesht impotent. 

pse mer burr, ne kena shpik dhe viagren... kshu nigjova se krekosej ambasadori yne... smiley 

Impotentet kane nevoje per viager o Bame. Masanej viagra osht me sheru te semurt, jo me njall te vdekmit.

obobobobobo ça monstre!!!!

ooooo..! Bame Hiqe urgjentisht! smiley

Ok, iku dhe darka. Rrofsh. 

Ato qe nuk paguhen ne vend, shenohen ne defter.

fibra nuk ka asnje vlere ushqyese, te ndihmon ne menyra te tjera... 

ksaj radhe menova se doktori i kishte dhon nai ilaç per ti kuru per impotencen po mu m'duken t'tredhem.

Edhe arbitri legen komplet pler

Hajt suksese per 23 Qershorinsmiley

cfare ndeshje ka me 23 qershor? smiley

Berisha - Berishasmiley

 do jet ndeshje e fort, me te `vrame` me kartona te kuq! 

Varet nga Arbitri-Arvizu. 

Berisha- Rama smiley

Nejse kishim mungesa te forta, ekipi u saju. 

Nuk esht per te nxjerr naj perfundim final te fundit dmth

Bjeri shkurt o Fiqo se ke lehtesina, e hongrem thuj. 

sa dhemb ajo humbja me islanden 

ai goli ish skandal... asnje brojts afer atij xhuxhit zytesh.... ball per ball me Berishen, e ky dihet qe nuk i rreziston dot presioneve te huaja...

Mosha bo te veten. Plus qe e pengoi edhe jeleku antiplumb.

Shqiperia prape vend te dyte eshte.Hallall!

Cani u shqy tu mor goditje te lira, tu u shtri si lope rrace...

ai Basha duke lujt rugby , dy lojtar ish si haxhi plasa, te fuqishem por... me fjal si ekip i fuqishem ne muskuj, vrapim mbas topit! Vetem ne minutat e fundit me pelqyen! smiley

Ej ka nei shprese me e truku rezultatin? Arbitrin e "bind" Likja. KQZ tonen e kemi. Arvizu e certifiko.smiley

Ketyre televizioneve te huaja u themi qe linja gabim. 

S'humen 2 pike kot per nje gol te qelbet. 

Kjo sishte ndeshje decizive. Tha vet trajneri. 

4 slovenia

kshu eshte kur ske lojtar  me ermin Meta..  se keta te tjeret jane deshtake..smiley

Rama me ne fund beri gol...  ''Fitorja e hidhur'' do ta titullonte ndonje anglez..smiley

Dmth Rama ben gol por prap nuk fiton. Asgje e re ne diell. smiley

Trajneri mos ja fusi pordhes. Kjo ishte ndeshja decisive.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).