552 Komente

smiley 

E Majta ka fituar !

gjylja e madhe plasi!!

Mooooooos!

E tha dhe Bradi, morri fund. 

Kemi akoma shprese tek PP e Lefti.

/slits wrists

mos o burr se per 2 vjet ka zgjedhje te parakohshme - fjala e Bradit smiley

Brad, nuk ka fitu e Majta. ka fitu Edi.

Ruhu smiley

He mo si u be? Te ngrem ndonje dolli per partin? Po afron dreka...

...i mbyten i mbytennnnnnnnnn ...me brek neper kembe do ikin smiley 

....gjithe keto vite prapagande dhe "shitje" ketu ke PPu iken per lesh....u lodhet kot smiley

Brado

un te dolla borxhit me koh :  ps do ti jepet pushteti(t. Blair) b

Rrofte Tony Blair!

Nje perditesim i shpejte deri ne oren 11:10 minuta per te kuptuar trendin. Po ju mar veten zonat e Shkodres, Dibres dhe Lezhes:

Shkodra: Vota te numuruara 25%; Rilindja 55% dhe Kucedra 43%

Lezha: Vota te numuruara 30%; Rilindja 52% dhe Kucedra 47%;

Diber: Vota te numuruara 26%; Rilindja 52% dhe Kucedra 45%

Kucedra ka nen kthetrat e saj vetem Kukesin. 

O Timo, po kjo rilindja nxjerr nonjicik flake prej goje, apo ia ka lon krejt kulshedres? 

Jo nuk nxjer se eshte e vogel akoma. Ndersa Kucedra eshte plake dhe ka kohe qe nuk nxjerr me zjarr nga goja. Leshon vetem ca jarge dhe me to ka mbytur Kukesin, por vetem kaq Magus.

Timo, s'e marr vesh, ose ma teper me thene s'du me e marr vesh, se ke dizenjon ti me kete "kuceder". Se jane me mijera qytetaret qe i japin votes PD mer plak. S'ben kshu si thu ti. Tani une sot po gezohem bashke me ty se du rotacion, por nuk jam per te "shajt" afro gjysmen e votuesve qe mendojne ndryshe. Kaq, ta thashe tani. Bej si te dish.

Magus kuceder eshte Sali berisha, kaq besoj se e kupton apo jo?

E thelle Fitorja! Dermues shPa(rta)llimi!

Me teper sesa e thelle fitorja eshte tronditese shpartallimi. Ne shqip une kesaj i them "skerbythje e PD-se".

Ta pi nje birre te ftohte Gosser tani per qejfim tim se u lodha nga kenaqesia duke pare rezultatet sesi kane votuar shqipetaret. Ore paskan qene thengjinj te mbuluar keta! As Bradi nuk i paskash kuptuar! 

Bradi ka votu per LSI-ne. Lefti vazhdon luften si ushtari japonez.Njoftojeni qe beteja ka marre fund smiley

Ah jo Bradi nuk voton fare ketu por sidoqofte prania ime me jo vote anon nga vota e bardhe smiley

ke shpirt afaristi ti plako. e kupton trendin e se ardhmes, vota e bardhe.mos ju ndaj smiley

Jam ne pritje te ndonje poezie nga Mati apo Xhalega plak. Besoj se do ta qaje kesaj radhe hidherimin!!

Me besoni, por kjo eshte nje fitore e madhe per te gjithe Shqipetaret brenda dhe jashte Shqiperise. Eshte si te kesh hequr nje tumor malinj nga koka. Te gjithe tashme do te jemi  te lehtesuar per te filluar nje jete te re me shpresa per me mire. 

....po te shijo ajo birra eh ?  smiley
ajo eshte birraaaaaa fitoresssssss....birra e te gjithe shqiptarveeeee....birra e evropssssssssss smiley

gzurrrrrr....

Gezueeeeeeeeeeee! Po iki te blej ca birra te tjera se dita sot do te jete e gjate!

Koment nukj kam, por nje birre po te dush ta nap. smiley

ja mer! po si kshu? a nuk ishte vota e bardhe pro sales?

Ne fakt kur klikova websitin keshtu me doli aty i bera copy paste infot , por dyshoj se i perkasin zgjedhjeve te kaluara pasi me sa di une akoma nuk jane numeruar aq  vota. Tani qe klikova prap ke ai linku nuk hapet. 

prape, nuk i heq gjo faktit qe timi ndrroi pllaken

Ata qe thonin se vota e bardhe ishte e Sales , thjesht e perdornin si justifikim per te na dekurajuar, kjo u duk dhe kur thame qe do e zgarravisnim mire smiley 

Admina, sugjeroj ti lironi te burgosurit e ndergjegjes (Zana, Pateku, Kriskuli. Marroku...) Nuk duhen dhene mesazhe revanshi smiley

ti po thu qe adminat i kish caktu Ed Rama njisoj si listat e deputetve?

jo jo, e ka fjalen qe salistat jane per nga natyra te veteburgos (i kish caktu sala te vishin tufa-tufa tek peshku; tani qe eshte over...  s'vijne mo)

ne qarkun e tirones deri me tani  jane numuri 15% e kutive dhe rezukltati osht Rilindja 57% dhe KucedrA OSE Edra (per ta zbut pak se ka njerez qe nuk e pelqejne kete epitet) 40%.

Une them se kjo diference do te thellohet me shume. A ka ndonje bast?

Ja urime, se sipas te dhenave deri tani, ka fituar PS.

p.s. as balkanweb as tch mobile, s'punon.

Nga numërimi në nivel 10-15% në shkallë vendi nuk ka asnjë mënyrë të zbulohet trendi i fitores. Trendi i fitores nëse diferenca është realisht e madhe, nis të përvijohet vetëm pasi votat e numëruara janë le të themi me më shumë se 45-50%. Është krejt e kotë të trumbetohet trendi pa u zbuluar dhe një përqindje tjetër e votave. Madje, mekanizmi i zgjedhjeve, por dhe i fitores varet shumë nga rendi i numërimit. Kutitë e votimit sjellin gjithnjë flukse për njërën apo tjetrën palë. Por, mund të thuhet që zbulohet një numër kutish me fluks për një parti të caktuar (që mund të luhatet dhe në 10-15%) dhe më pas zbulohet një numër kutish me fluks nga partia tjetër , që po ashtu luhatet në këto përqindje. Pra, do të mund të kuptohet trendi (një pjesë e tij) vetëm pasi të jetë kuptuar fluksi i partisë tjetër në përqindjet e radhës. Megjithatë, nga pikëpamja psikologjike cdo fluks është një boost i jashtëzakonshëm i vetëbesimit të përkrahësve.

smileysmileysmiley

Ëhë ëhë. Nuk është trend kur vërehet në 99 përqind të qarqeve. Salës i ngeli veç Vuçidoli! 

lol dmth per PD, mund te jete akoma me katastrofe se kaq? lol

Hunter,
Unë deri më sot nuk kam parë një zgjedhje lineare. Që do të thotë një parti të vetme të dalë fituese kuti pas  kutije... Kjo do të ishte një befasi gati e panatyrshme...

10-15% eshte mese i mjaftushem per me percaktu trendin, per me teper kur i njejti trend konfirmohet thuajse pa perjashtim ne cdo qark. Dmth nuk ka arsye te mendosh se trendi ka per t'u korrigju dukshem

O Stalker,se po te pergjigjem ketu, per sa i perket administrates,nuk e kam fare politike..po hic fare! E verteta eshte se eshte paaftesi totale,e frikshme,puna eshte se keta kane bere ligje mbi ligje,pa u dhene asnje direktive administates se si duhet vepruar ne rastin me te mire,ose nuk dine ligjin, e ku i kane gjerat ne rastin me te keq... edhe kur kane bere pune e kane bere me cilesi skandaloze,me gabime foshnjarake ..pa te shpjeguar rastin tim se nuk eshte vendi,nje keshille..o njerez mbani fort letrat qe keni ne shpi,se kane bere nje lemsh,qe nuk e merr vesh i pari te dytin!! p.s Une po e ndjek live ne tv ABC,aty i shoh grafiket e tyre,kurse keta te tjeret bejne nje lemsh qe duhet vemendje maksimale qe ti ndjekesh...gjendja nuk ka ndryshuar,Berati thone 71% deri tani!!

Jam dakort sigurisht. Perderisa e ka mbush administraten me "te vetet", ashtu do ndodhte. Une e kam thene shpesh ketu: nje kusho im ne dogane priste mandatin e trete, qe te blente shtepine e trete (nje ne tirane- ate ku jeton,  nje ne durres- shtepi te dyte verore,  kesaj rradhe donte nje te trete ne jug).

Posht Sulltan Sali Berisha 

Numeruar: 24.16 % ,  18 me 32 deri tani deputetet per te majten

Kesaj radhe bleva Bavaria dhe ca patatina. Edhe kjo birre e shijshme qeka. Ose mbase me shijon mua sot, nuk e di. Sidoqofte bastit tim asnjoni nuk ju afru. Pra perceptimi osht qe rezultati do te thellohet akoma me shume. te presim!

me kete fitore duhet te hapni Moët & Chandon smiley, po hajt mo 8 vjet pa pune edhe birren e keni teper se mund te festonit edhe me uje smiley

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).