Mbas katër vjetësh, ja ku është sërish dita e zgjedhjeve. Zhvillimi demokratik i votimit të sotëm është i një rëndësie shumë të madhe për sa i përket integrimit të mëtejshëm në Bashkimin Europian. Nëse sot dhe gjatë numërimit arrijmë të zhvillojmë një proces civil dhe të ndershëm, Shqipëria hyn në një korsi më të shpetjë drejt BE-së. Por në të kundërt, në rast se zgjedhjet manipulohen dhe rezultati deformohet edhe kësaj here si në të shkuarën, bëhet e vështirë të parashikosh se çfarë drejtimi do të marrin ngjarjet.

Kjo është një provë zjarri për Shqipërinë, dhe një test final për politikën shqiptare. Nëse edhe këtë herë ajo dështon dhe shtyn vendin me ndërgjegje në kaos, duhet trajtuar si një rezik publik. Kjo hapësirë le të shërbejë për të ndjekur sëbashku ngjarjet e sotme, deri në shpalljen e rezultatit. Me gjithë zemër, zgjedhje të mbara.

430 Komente

Blendo, nuk ka asnje diskutim per mu qe lajmet e para do jene te mbushura me denoncime per parregullsi, zgjedhes te dublikuar, kercenime komsioneresh, vula te fallsifikuara, makina qe levizin dyshimte etj. Pertej cdo parregullsie qe eshte e pranishme rregullisht ne zgjedhje, ka dukshem nji tendence per te amplifiku dukurite me justifikimin e pergatitjes se situates.
Nderkohe, Anila Basha ka nis numrimin. Deri tani kryeson PS 
Tjeter, mbi 3 milion zgjedhes votojne!

 

Vini Re njerez, (ish) komunistet, nuk mund te vine ne qeveri me zhgjedhje, por vetem me dhune. Ka ndodhur keshtu ne 44', ne 97' e po mondohen edhe sot. Le te shpresojme qe nuk do ia arrijne. 

Ah po, per sa i perket Laci dhe Lezhes, pyesni qytetaret e ketyre qyteteve dhe do te kuptoni kush jane kandidatet e PS ne keto zona, 

Fillove Propagandend pjestar i  #Trusti i Geshtenjave Te Tropojes

 

Act Now... fisheku i fundit!

arvizu

Bobobo fillun muhabetet e kutive.

historiahistoriahistoriahistoriahistoriahistoria

Cfardo te ndodhe me zgjedhjet, si reagim ajo qe mund te ndodhe perfundimisht do jete nje lesh, sepse nje lesh ka ndodhe gjithnje ne historine e Shqypnise pa qene e cytur nga jashte. Termi "nga jashte" thene jo ne kuptimin e nje teorie komploti me poliagjente gjakprishur, por e kushtezuar nga gjendje kaosi nderkombetar "jashte shtetit", brenda shtetit punet kane shkuar gjithnje per bukuri. Edhe 97-ta ishte nje theatro me kosto te larte, e pa bilete.

Tere kjo thene nese ka kuptim akoma termi "mesimet e historise", sepse ka do kohe qe Historia eshte çmend dhe nuk i ben me detyrat e shtepise.

.. vendet e varfera pa demokraci, i kane keto probleme me kutite me `liderat`

C'prove zjarri thu or Blend!! Si perhere edhe kesaj here. Berisha dhe qent e tij do zhysin duart me moot neper kuti, do manipulojne dhe dhunojne buxhetoret e shkrete dhe do bejne si ti doje qejfi dhe s'ka bir kurve t'i ndaloje. Ky rotacion behet vetem po i desh suma Berishes. Por kushedi Edit i kan ardh mendte dhe e mbron voten kesaj here.

Sidoqofte me krahe te lehta. Nje gje dihet, demokracia do fitoje smiley Une po i fus nje gjume se mu lodh koka nga 2 koncerte me radhe ne TV, Iron Maiden dhe ACDC. Si do shtyhet nga e hona e tutje thuj smiley

Balkanweb
VLORË-
 Incident në Vlorë. Shpërthen makina e sekretarit të Partisë Socialiste, Kreshnik Tepelena. 

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 06:30 minuta në zonën e Ujit të Ftohtë, por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar nga shpërthimi. 

Nga shpërthimi mësohet se është dëmtuar tërësisht mjeti tip ‘BMW X5’. Raportohet se ky është shpërthimi i dytë brenda pak orëve. Pasi më herët ka shpërthyer edhe mjeti i prokurorit Dorian Tafili. 

Ndërkaq, policia ka nisur hetimert për të dyja ngjarjet.

Blendo, kto jane gjona te vogla. Ai qe ka X5 e ka takatin ta bleje nje tjeter, hekra jane sidoqofte, vetem viktima mos paste po llamarinat gjo qe rregullohen.

Hajde BMW X5. Kryetarin Bashkise, Gjiken e kemi me 4fenersh dhe Toureg. Miiiire aty. Eshte rrit mireqenia. 

Ambasada amerikane ket lajmerim e lsho sa here fryn nej fllad o Gaia jo mo per zgjedhjet ne shqipni ku te therin si kec per voten smiley I paska njej derri n'dore nji komshiut tim qe shkoi me votu. Le t'rrije myll n'shpi tashi.

ku thuhet "rrini neper shpija"?

ambasada amerikane i paska njoftu te vetet: rrini myll neper shpija sot.

 

sot eshte e djele, dite e nxehte Qershori ,  ndersa  keta u thone: ''mbylluni  ne shtepi''. ne vend te thone shkoni ne plazh  a ne  pishina.  idiote!

po edhe per mitingun permbylles te PD-se i kishin njoftuar. mos u afroni hic ke sheshi nene tereza. personeli yne - thoshte - nuk do te marre pjese ne kete miting. smiley

mire,  thirrja  per mitingun eshte tjeter..   sepse nese dikush nga  ambasada  amerikane sinjalizohej ne miting,  do  te  komentohej sikur  amerikanet kane simpati per PD etj si keto.  pra  e kane thene per te treguar  qe jane neutral..smiley

po tregon shenja qe puna bindese e bradit sic ka funksionuar me Pjerin, po funksionon edhe me ty. pikepyetja ngelet nese kontakti ka qene direkt, apo Pjeri eshte nisur me mision pertej detit te rekrutoje te tjere? smiley

Uee, tek OraNews, ora 8 e mjesit, cerdhja 13 shkojne njerezit me tufa per votim. Mosha mesatare 70 vjec. Si ne kohet e vjetra, si ne Nusle ma. smiley

Ne Shkoder kishin hedh ne ere uren qe lidh komunen e Shales (2009 bastion i PS) me qellim qe mos te shkojn materialet e votimit. Mu kujtu Hitleri qe jepte urdhra te shkaterroheshin urat ne Gjermani qe ti ngadalsonte turrin Ruseve!

Likja fito sot.smiley

Kameramani i top channel, me gazetaren kosovare e kameramanin kosovar, jane rrahur e u jane thyer mjetet kamerat e celulari ne lac nga njerez qe lejonin ne qender votimi te futeshin vetem te djathtet, te majtet s'i lejonin.

Fatkeqesisht, keshtu i ka marre gjithnje votat sali maloku, qe nga peqini e shijaku ne shqiperine e mesme, e deri ne maje te veriut. Vetem me dhune.

Mem mend ne koke. Gjithe te mirat

Te hapen kutite!smiley

1 i vrare ne Lezhe!

Shume heret mer per vrasje!

Rono ho me

Che passa?

Komisioner i LSI në Laç i vdekuri dhe disa të plagosur. U bë si në Paksitan,

Laçiane o burre. I gervishe makinen, te vret. E parakalove, te vret. S'i hape rrugen, te vret. E pe (sipas mendjes tij) shtrember, te vret. E kshu me radhe. 

.

Po c'jane keta budallej qe nxjerrin armet per politike..

Bo bo bo vrare komisioneri i LSI ne Lac!

Po Lindje Mesme mbete o militant i PD?

imagjino sa vlere ka jeta aty .te vdesesh/vrasesh per interesa partiak (se ideale nuk quhen).imagjino ca kafsherie.

E ke gabim fjona...intersat partiake jane te lidhura shume ngushte me ato personale...sidomos ne ato zona. 

 

sado personale t'i kesh nuk vritet njeri per keto pune.edhe ai qe e vrau ca gezoi burgun ne rastin me te mire ne te me te keqin futi familjaret ne gjakmarrje meqe behet fjale per ato zona.

 

ne shqiptaret jemi nisur gjithnje nga nevojat e ngushta personale dhe jo nga ato kolektive prandaj jemi akoma aty ku jemi

kafsheri hesapi. imagjinoj njerezit kur degjojne lajimin tu u lut "ishalla s'eshte i joni ky qe vrau", qe eshte po kafsherore.

+1  e tmershme vertet  smiley 

Who is next?

Edhe Kosovaret paskan bo rradhe per te votu!!!

E thyu rekordin Berisha...i dhjeu zgjedhjet per 1 ore e gjys!

 

po randaj u beri rrugen madheria e tij

m eqe alternativa kombetare eshte frut qe nuk mund te shijohet akoma nga shqiptaret e afrikano-integruar,po i futim nje dyditesh plazh (neser eshte pushim). rezultati do merret vesh ne shtator me vendim te kolegjit zgjedhor te sales.  e vetmja gje qe ja vlen nga keto zgjedhje eshte largimi i serbit nga pushteti. te tjerat me vende pune,me zhvillim ,me evrope ,me nato jane endrrat e nje nate vere.

 

Shpresoj te kete qetesi... dhe qe ngjarja ne Lac te mos kete lidhje me zgjedhjet...

PS: shikoj ORA News, shume e eger ajo bjondja.

Po sa jo profesioniste jane keta te Topit ore, mbase ne pergjithesi gazetaria jone, gazetares per viktimen ne Lac i ben pyetjen Balla : ca ishte ai  qe u vra, komisioner apo perkrahes ?

Nderkohe Fakti: ai u gjend i vrare ne rruge jashte nje qendre  votimi. 

Me thoni pak nese do ishte komisioner a nuk do duhej te ishte brenda qendres se votimit qe ne hapjen e saj ?

 

pa dale ka pire cigare...

Jo jo  sapo e konfirmuan mediat e tjera eshte thjesht perkrahes me sa duket,  por llogjikisht nuk duhet me dal per cigare komisioneri, pastaj mundej shume mire qe gazetarja te pyeste se a ishin te gjithe komisioneret brenda qendres se votimit ose thjesht te pyeste nese viktima ishte komisioner aty. 

Cammon  o Balla je turp i vertete i gazetarise !

Hajde pytje hajde!!!

komisioner i vrare ty te vret veshin Kol Balla!!

Mua me vret  fakti qe ka nje te vrare aty , ky po , me vret me shume kur eshte per arsye politike!!

Por i urrej dhe spekullantet e lajmit Ron. 

Komisioneret nuk duhet te largohen asnjehere nga qendra e votimit. Aq me teper nese ky eshte komisioner i LSI, dhe aty eshte i vetmi nga forca tij politike, sepse PS, PD kane nga 3 vete secila. Partite e tjera vetem nga 1.

Me verte e thua kete, e di te ka partia jote PD kanidad ne Lac, Fufin i cili ska la njeri pa vra e pa pre. Ai duhet te kishte kohe ne burg po si padashur eshte me Pd. Si puna atij tjetrit qe vrau komisarin e Shijakut eshte dhe ky. 

PS, ne rast se Ora News e kishin marre versionin e tyre nga PS-ja sic thane ne fillim fare, shume shpejte u hodhen ata me akuzat e tyre.

E pabesueshme!!!

Per 1 ore e gjys, 1 komisioner i vrare, 2 te plagosur, 2 gazetare te top-channel te rrahur, rradhe te gjata Kosovaresh duke u fut ne Kukes.

jo po do ja leme Jorgove dhe Janeve ne dore zgjedhjet. 

Ju e keni inatin me Jorgot e vrisni Pjetrat e Prenget e Lacit.

po jorgot dhe janot te pakten kane nenshtetesine shqiptare,me sa di une kosova eshte shtet me vete

Me sa di ti...

aman more ca thua me sa halle kane greket ngelen te merren me votat ketu.pastaj shqiperia (sidomos e jugut) ka patur gjithe kohes ortodoks dhe fatksisht edhe disa shqiptare i kane identifikuar si greke

Ej po te pakten me teper kreativitet o burr. Sikur e lujtem i her karten e grekut ne 97! Prap e?

e pra,  kjo karta e grekut te shkrete qe na do te miren shume eshte perdor. 

Mos e ul debatin ne kto nivele o burr. Ububuja po vje greku me votu! smiley

she she, dmth kur vje kosovari eshte ububu, kur vje greku eshte kuturru. ah roni roni prisja te kunderten prej teje smiley

Jon shqiptare mer qe jetojne ne greqi!

Paske pi i çik me duket.

greku ne thonjza o burr sa sensitiv qe je dhe ti

Aaaaa shqiptare te jugut domethene...komunista...therefore "grek"!!!

Miiiiiiiiiiiiiiire, terhiqem!

jo po kosovar....maloke...shpellare te Sales.

U terhoqa!

Terheqje strategjike kjo, me siguri pergatitje per counteattack.

Jo, jo 

Nuk e kuptoj njeher pse duhet te jesh i kompleksuar me qene grek ne kete mes... ca mos i kemi rruar bythen grekut dhe grekeve ne kshu qe paskemi cipe ne faqe ta themi grek me tallje a si? 

Tjetra te akuzosh shqiptaret per grek si paralel me shpellare malok e kosovar ben analogji te gabuar. Nqs do thuhej qe po sjell berishovici serbet per te votuar atehre po ti per analogji mund te thoshe, qe po sjell ramas greket. Shqiptarin krahasoe me shqiptar dhe te huajin me te huaj.

Deion e ka per Jorgot nga Laci, te cilet, ndoshta me bileta falas nga PS-ja, mbas shume kohe ne emigrim, kthehen edhe per te votuar. cohen ne mengjes nga gjumi, mbasi jane percmallur me te aferm, kalamaj e gru, dhe duhet te bejne edhe adetin e votes. pine kafe dhe hap televizorin, e shikon qe cuni axhes se Jorgos e kan vra. Jorgo thote me mire yzmeqar, sesa Shaqir ke fshatit tem.

po dhe ata te tanet jane more, nuk jane te grekut. smiley

tanet jane qe mos qofshin smiley

po pse mos qofshin?

Moda tjeter eshte ti hedhesh nje mije faje minoritetit grek ne shqiperi. Sidomos nga njerez pa lidhje me jugun.

he kurve fashist. 

Pse e pabesueshme per ty? Ne te tjeret kemi vite qe e themi perdite ketu qe ka per te plas kallashi per zgjedhje... Nuk iken Berisha pa e heq zvarre, dhe nuk heq dore opozita pa ardh ne pushtet, kete rradhe pa heq zvarre popullin. Ne popull vlon nje zemerim i madh qe opozita nqs tradheton perseri mbeshtetesit e saj do ta haj po aq keq sa Berisha.

I hope so.

Godo PS-ja i ka tradhetuar shqiptaret dy here, flas te pakten per tradheti madhore, se tradhetira te tipit qe langot e pedes bejne dhune neper civile pa u hyre gje ne kembe ka sa te duash, po flas per dy tradhetite madhore te PS-s. 97-ta ku vrasja e 3 mij e kusur jeteve shqiptaresh iku per lesh bubi, dhe periudha mbas zgjedhjeve te 2009-s. Shpresoj qe ti kthejne dicka me pune ketij populli. TE PAKTEN!! Se te fuqishem per te vene drejtesi NUK JEMI!

E di shumë mirë. Kam qysh nga 97 që pres ta shikoj Saliun në foto mbas hekurave të burgut , por veç e shikoj në dreka e darka te Korkodili.

He mo filluan         zgjedhjet? Fushata kallashtorale sivjet te dashur spektatore eshte shume dinamite.

Sa mbas ke ngel dhe ti. Kemi C4 dhe plastik man.

Keni ju te PS-it, une flas per peden smiley  kishin filluar ne vlore sot, se keshtu e kan ne vlore, u kruhet bytha vete dhe pastaj thone sa te dhunshem dhe ju ore, pse ashtue  kishim ne? smiley

Unë nuk jam nga Vlora , jam nga Labëria smiley

Godo me kuptove mua ti ca thash? Fillojne kta te PD-s them ore, fillojne u kruhet vete ne vlore dhe pastaj qahen ne fund...smiley E kan te kote ne Vlore te bejne numra e gangsterlliqe sepse nuk i le njeri, vetes te tyre do ja bejne, e provuan rradhen e kaluar dhe vajti ai Celua i tha ca do beni ju? Do vidhni zgjedhjet ju? Pa provojeni po sju qi.a karabelane tuaj.... iken me bisht ne shale garipat e PD-it.smiley

Po ashtu me të qarë ata i marrin 4 deputet( nuk duhet të merrnin asnjë) dhe një mbushës që si i bie rasti është i pbdnj ose i pdiu-të.

Ne Vlore i marrin me vote ata. S'kemi cfar tju bejme per ate pune. Ka plot cam e fshatare qe jan me PD-n, e korcare etj te ardhur. Plus qe i ka favorizuar sistemi elektoral, plus edhe qe kan hedhur lek te papare. Vlora eshte ndoshta i vetmi qytet ne Shqiperi ku nuk vidhet vota. (ndoshta ne mase te paperfillshme). Ne Vlore u vodh vota ne 96-n vetem dhe u pa ca u be. Votat vidhen ne veri me se shumti. As ne Shqiperine e mesme skan per tu vjedh vota kete rradhe.

mos u merrni  kot me llafe..    eshte bere mode keto zgjedhjet e fundit qe akuzohen shqiptaret e Kosoves   se gjoja vijne votojne etj..   eshte e djele sot, dhe  nese vijne,  vijne  per qejfin e tyre.. sepse kane te aferm apo shtepi   diku ne plazh...

por  edhe nese ka nga ata qe do te votojne, patjeter qe  jane ata qe kane pasaporte  dhe dokumenta  te rregullta  te shtetit shqiptar...    pra ca te keqe ka nese votojne?

problemi nuk eshte per ata me pashaport shqiptare, por per turistat vizitore, ata jane problemi, jane si 1000 forca te gatshme per te ruajtur rendin aktual.

problemi eshte qe ska problem!    ose mos te bejme probleme /krijojme apo fajsojme te tjeret per zgjedhjet  tona..  e thashe me siper,  kjo puna e  ''kosovareve''  qe gjoja vijne masivisht dhe votojne,  tashme eshte bere mode..   kujto votimet  para disa vitesh, sidomos per Bashkine e Tiranes. 

eshte turpi jone qe akuzojme  shqiptaret e Kosoves  per budallalleqet tona..   bile bile eshte antikombetare!

Belul ke te drejte disa lajme mbi ardhjen e kosovareve ne Shqiperi ishin tendecioze smiley

nuk e thashe kot joooo.    e dija nga zgjedhjet e  para ca vitesh qe do  ngaterronin kosovaret me zgjedhjet.. 

ja cfare i thashe  dje Gjergjit, ironikisht  kuptohet,  te kjo tema...

 

p.s   kosovaret  zgjedhjet  e tyre  i bejne ne menyre shembullore!!

Ket punen e zgjedhjeve kosovare mesiguri e ke me te nigjume.

mire mo Rono, mire...  mund te kete incidente kur mbahen votime ne Kosove.. por ne asnje menyre  te  krahasueshme me keto tonat...   dhe me e rendesishmja, ne fund te dites,  fituesi pranohet  nga te gjithe..   pa bojkote  e me the te thashe...

 

lere pastaj  qe kurre nuk kane akuzuar  shqiptaret prej Shqiperise  qe tu prishin zgjedhjet, te shkojne te votojne atje..  dhe ne fakt po te ndodhte, ne do tua prishnim vertet  zgjedhjet atyre..smiley

kosovaret nuk bejne zgjedhje pa incidente, po nuk i bejne kaq makabre sa ne, se kane dike qe i mbekqyr, prandaj nuk i pelqen me mbekqyrsi, se modeli i vertete shqiptar i imponuar deri me tash ne situata te tilla eshte dhuna. edhe ky problem nuk ka rrugedalje. nuk e besoj qe kosovareve ju ka nderrun ADN-ja mijera vjecare me 10 vjet. homo-sapiens te ri shqiptar nuk ka ne ballkan, vetem nga ty po e degjoj.

po shtoj edhe nje gje tjeter qe me ty mund ta them pa u marre per ters: mos harro nje te vetme te mire apo te keqe, qe eshte futja e fese ne besen e votes. kosovaret jane myslymane me te devotshem se pjesa tjeter myslymane ne Shqiperi. ke shume nga keta qe kane shku psh e vrare ne Siri. nuk duhet me ngatarrru kosovarin e thjeshte me politiken. ketu po flasim per makinacione polike, qe nga eksperienca te meparshme kane sjelle dhune.

mos u merrni  kot me llafe..    eshte bere mode keto zgjedhjet e fundit qe akuzohen shqiptaret e Kosoves   se gjoja vijne votojne etj..   eshte e djele sot, dhe  nese vijne,  vijne  per qejfin e tyre.. sepse kane te aferm apo shtepi   diku ne plazh...

por  edhe nese ka nga ata qe do te votojne, patjeter qe  jane ata qe kane pasaporte  dhe dokumenta  te rregullta  te shtetit shqiptar...    pra ca te keqe ka nese votojne?

Si per qefin e tyre? Ata jane mbushur me fryme antishqiptare e percarese, quajne cdo njeri qe s'voton per Berishen "grek, serb", e po t'ua lexosh komentet neper faqet kosovare mbi lajmet per shqiperine, betohen qe jane gati te marrin kallashet e te vijne te pastrojne shqiperine nga "greket". Ti flet sikur ke te besh me njerez normale. Vete keta te PDs ne muhabet tavoline tregojne qe kosovaret vijne e votojne per PD.

O cooler qetesohu, e para se ata nuk e njohin fare realitetin e politikes shqiptare, dhe te jesh i bindur qe po te marrin kallashet ata do i kthejne kunder berishes. Populli ne pergjithesi atje eshte injorant por klasa politike kosovare e njeh mire realitetin politik shqiptar. Dhe mos harro se po te njejtet qe duan berishen jan qe donin enverin ne kosove, dhe qe do duan Ramen ne te ardhmen. Per arsye psikologjike.

Po Berisha me injorantet ndenji 8 vjet ne pushtet. Ne s'kemi problem klasen politike, por keta injorantet ne mase.

po cke ti mor vlla, ti duhet te kuptosh nje gje, qe populli ne keto zgjedhje nuk humbet, sejcili do marr ate qe i takon. Te jap siguri 100% per kete. Nqs fiton Berisha ta kesh te sigurte qe barr mbi qafe do ta kene vete ata dhe femijet e tyre ktej e tutje, sepse aty ku nuk ka per te fituar nuk do e pjerdh me njeri. E ke me 100 firma.

Po fitoi Berisha e ke prape Berishen mbi krye, jozefinen kryeministre, dhe larot e sales qe te zhvatin e qe prishin parqet qe mezi u ruajten per kaq vjet dhe i bejne pallate, dhe ekonomia vazhdon iken per lesh, vetem merr borxhe pa menduar per neser e varja prodhimit. E kisha nje shishe vaj 1000 leke ne 2005-en, rrogen 350. Sot e kam vajin 2000 leke e rrogen 400. 

Vetem po te jesh ne Tirane plako.

po ne Tirane jam e ne Tirane eshte gjysma e shqiperise

Tërhiqen komisionerët e PS në  Sanxhak, Laç, për shkak se persona të armatosur gjenden brenda qendrës së votimit. Iku për moot kjo punë .

Duhej te kisha marre shembullin e Finisterres. Te bleja zahire per dy muaj dhe makinen gati per ne fshatin e origjines. Aty ku e kam fshatin une tanku nuk vjen dot. 

Vjen antitanku,  vetëm të jesh nga Vërmiku se atje nuk shkon as dreqi smiley

Antitank ke fshati im? E kam fshat solid une ta marrsha. Lidhur si  fishek gjerdani. I lidhur fort me Partine. I kemi larg fshatrat demokratikas. 

KAVIR

Jeni rehat ju greket o vlla...smiley

Ata greket e fshatit tim jane greke te terbuar fare. Vdesin per cike Greqi. Kane dashuri te hershme qe ne 1840.

cudi me 10 000 km rruge qe jane shtruar fshaty yt paska shpetuar.dergoi 1 here sms kryeministrit  mbase e ve doren ne zemr

Sala ka harruar ta përmend një detaj të vockël fare. Edhe atokm që janë nxirë , janë nxirë vetëm ku Sala ka marrë fitore . Por tek e fundit shumë mirë bën, por këta legenat e majt as e morën mundimin të bënin ndonjë gjë për rrugën Vlorë - Borshë via Lumi-Vlorës. 

U humbtë vula. Nuk ka nëm më të keqe smiley

ora 10, asnjeri skish votu

dac fare qendra votimit

Jam tu ba gati me dal me votu, meqe do kaloj nga lagja jote, a do te pijm nje kafe zgjedhore smiley 

Nuk mund të pish kafe zgjedhore , kur ti ke vendosur të zgjedhësh asnjë , duke i bërë kryq fletës smiley

Unë hodha dje një pyetje për diskutim. Ma solle përsëri në vëmendje duke përmendur Dac. Çfarë ndodhë nëse shkon e voton Dac? smiley

 

te shkolla mihal grameno ku isha une kishte radhe ne cdo salle

Edhe ke lagjia ime qetesi e madhe. Pime dhe nje kafe paszgjedhore me ca shoke te femijerise. Hajd shendet e pare per te gjithe. 

Paske ardh ne memedhe tismiley

 

Ku balta eshte me e embel se mjalta. smiley

Po s'ka balte fare. Na morri ne qafe Sala qe i shtroi rruge gjithe balterat. smiley Po ka dhe shiu ca merita, qe s'eshte dukur. 

smiley

Korca qetesi apsolute dhe regull e qytetari si gjithmone.. votova 29 ne oren 8;29smiley

kane fillu me kerku raportime votash edhe neper blogje?

he mo Gjergj,  sa me sa deri tani..smiley se per parashikime  strikt adekuate, nga ty i kemi syte..smiley

 

p.s  po ti per ke votove mo..   apo FRD besoj..smiley

e padiskutueshme fitorja e te majtes... korca besoj 6-6 si gjithmone.. por nuk i dihet.. kur korcaret  shikojne malokerine qe vritet per vota, ndryshon mendje dhe ai qe e ka bindur sala apo satelitet e tij dhe e kuptojne qe qytetaria eshte PS+ dhe nuk behet ky vend me maloke dhe talebane

Korca me e qete se kurre sot,ka lezet zgjedhjet ne kete atmosfere,sa keq qe jo ne te gjithe Shqiperine smiley

Live nga gjiri i Gramës. Karaburun. Fotoja është bërë sot në mëngjes smiley

bravo Godo . zoti e ka bekuar Vloren e popullin e Vlores ( shiko çfare ndodh me majmunet ne Laç )

Si shkohet aty?

Me det, se me tokë vetëm duke ecur në këmbë mbi bazën e pashalimanit shkohet dhe duhet shumë kohë.

hiqe ket foton mer....se na dhiu mjesin ton britanik smiley

I imi është më keq smiley Irish .

oo ee...me ter men, ne irlande ti. ku? s'kam qene ndonjehere, po kam nigju per cork

Super smiley

Ato njollat e kuqe majtas, mos jane shkrime me boje? smiley

Ka shkrime dhe figura ne shkembinjte e gjirit. Thuhet se eshte perdorur qe ne kohet e lashta si nje vend fshehje i pirateve.

Mu duken si shkarravina me spray, si Noizy, Stresi etj.

Godo, qartesisht me kete foto ti kerkon te sabotosh procesin e votimit.

Aspak , thjeshtë për ulje gjakrash se po stresohen nga ngjarjet e Laçit .Po dhe ai shënanou si nuk u rrokullis një gurë nga lart smiley Kur shkojn falen mos kërkojnë gjë që tu jap fuqi si të vrasin njër tjetrin këta? Apo është nevrikosur se ja mbajnë bam me monedha kokës sa u detyruan e futën në kafaz qelqi smiley

Ja plehra. Policia ka bashkpunuar me vrasesat thote. 

Tahiri?

Rama. 

Mos keqinformo! Tha ndodhi sepse mungonte policia!

Seriozisht e ke ti? Ai tha kupola e policise se shtetit eshte pergjegjese per vrasjen. Te mos bashkupunojne me vrasesit et etj k-lliqe te tilla, nderkohe kandidati i PDse dhe i vellai jane ne spital. 

Titrat lexova

E ke idene ti cbehet atje..?? Atje rine talebanet e saliut dhe nuk lejojne socialistet te futen ne qendren e votimit dhe policia rri dhe nuk ben gje.. padyshim qe eshte pergjegjse direkte per krimin.

Hik mer ti, "grek"!

krenar qe jam greksmiley

Po Policia nen thundrat e # Trustit te geshtenjave te Tropojes i ka vere me Kulicin ne krye.. #plehra

kot ngaterrohet Rama  sepse eshte heret per deklarata   te tilla nga ''topat  e rende''. 

he per he  deklarata per ngjarjet   tua lene  te ''vegjelve''.   p.sh Tahiri..  ose adapt fare per kete pune, eshte Erjon Brace.

Braçe është si terrier smiley

.smiley

pa shaka Godo, sa here qe shikoj Bracen duke deklaruar para kamerave me  thirrjet  dhe   pasionin  qe e karakterizon,  me sjell ndermend ata qente vegjel ne rruge apo trotuar.. qe kur  shohin nje qen te madh  fillojne i hakerrohen, lehin   (nga distanca kuptohet),   ndersa ai qeni i madh shikon si i cuditur.. po  ky cpati..smiley   eshte gjithmone keshtu!smiley

Po mo belul por si ka mundesi qe qendrat e votimit mbushur me pdist te armatosur? Ku eshte policia? Apo nuk e ka per detyre te ruaj zgjedhjet? 

ora e kisha per rastin e vrasjes dhe plagosjes ne Lac.  eshte heret per deklarata   dhe ''fajsime''  direkte sepse vetem keq bejne..  te presin  te qartesohen gjerat..

Plasi grushti ne korce.. 

incident i vogel.. nje shpulle smiley

ka qene socialist i Rames,  Gjergjo...    i ka shkulur veshin..smiley

e di e di

Keshtu i ka marre gjithnje votat maloku, vetem me dhune. 

Lajmi i Lacit eshte nje i vrare me arme zjarri, mbeshtetes i LSI-se dhe te pakten dy te plagosur, nga te cilet njeri rende, me plumb ne koke, te Partise Demokratike. Personi me plumb ne koke eshte kandidat per deputet i PD-se. 

Jemi dakord deri ketu!?

Analiza ime, bazuar mbi keto lajme eshte si vijon. 

Ne zonat e tyre te ndikimit maksimal, partite e medha e mbrojne tradicionalisht voten me dhune dhe intimidim. Ky quhet krim, por shteti nuk e lufton sepse partite e medha dhe sistemi  tyre kane kapur edhe vete shtetin, ne cdo qelize te tij - partite emerojne militante nga posti i pastrueses deri tek Presidenti i Republikes, apo e kam gabim!?!?

Ne kete kontekst, ne zona problematike si Laci, - nga njera ane bastion tradicional i se djathtes dhe nga ana tjeter zone ekonomikisht e prapambetur, - individet agresive qe kane zgjedhur te jene shqytare te partive ne beteje perlasen me dhunshem se tjeterkund  me keto pasoja qe na ngrijne gjakun te gjitheve. 

 

 

Turp. A luftoher me arme per vota. A spo ju vjeni inati prej fqinjeve mishengrenes qe se paku votojne si duhet. Amon njerez mbledhni mend e votoni si europiane. 

po ti cne n'shqipri sot? s'dukesh per plazh se sdo kishe koh per ppusmiley

skam ardh ne shqiperi asnjehere per pushime. Ndoshta ne Vlore do vi nje dite. Me dukeni ende te eger dhe eshte vend i pasigurte.

lol

sa i dhier ky

te pakten nderro ip

U m'raft pika....po aman sa e sigurte tu duk shqipnia kur te vuri drurin serbi,sa ae embel tu duk ateher....E kam dite gjithnje qe mirenjohja e falemndersa nuk eshte e forta juaj....kosovar ma....

Turp per ke?

ti mor djal bike er nga larg si votus nji perdorimsh,te past shqiptaria per jet, lum maikusmiley

turp per shqiperine dhe shqiptaret. te na vij turp. partia eshte menyja e bukes dhe ashtu duhet te shikohet kur votohet. thuani bye bye be-se. 

Po ca turpi thua ti more . Ne e hame turpin me buke . Dhe per Evropen  cudia me e madhe 3 dite zgjat

Ju po merreni me kultin e nje njeriu. Merruni me programin e tij dhe cka ka bere e arritur. Maloku dihet qe nuk eshte i mire, por as Rama nuk eshte i mire kur beri koalicion me nje ish te burgosur per korrupcion. Eshte per gjynah per bese. Inati qe Shqiperia se paku eshte shtet i perfunduar dhe sovran dhe ka mundesi te ec perpara. Po jemi mbetur ne lloqin e fjaleve dhe jo veprave. 

po ik o se le nam, se je me IP shqiperie. lol

dmth je per te ma mbyllur gojen dhe te mos me japesh te drejte te flas, apo? skam faj une qe Internet Provider of IPKO uses Albania ISP. Prej Prishtine po ta qoj selomin. 

Fol mo fol, se gjera te drejta po thua, po mos genje.

cfare po genjej? nuk din te qe IPKO nuk e perdore ISP e Shqiperise? 

jo, s'e dija kete. mbase ke te drejte. sorry

Ne Radhime nuk eshte shenuar ende ndonje incident, deti i qete, qielli me re te bardha tek e tuk, diell, nje puhize e lehte freskuese, panorama perballe e mrekullueshme si gjithmone.

Do ju bej te ditur per cdo ecuri te metejshme.

Hidhu përballë nga gadishulli se po bëhej nami andej smiley

Ne gadishullin e Karaburunit apo ne gadishullin Apenin?

Ne kemi tonin, ça na duhet me pepinot. smiley

Keshtu nga larg qetesi e madhe andej. Por ndoshta dicka fshihet.

Ols ,po ti nuk voton?

Po u ktheva brenda ores 7 ne Tr, do shkoj te votoj, por nuk e di nese do arrij ne kohe se s'me iket prej ketej. smiley

Ja e ke më lart, foton e mëngjesit të sotëm te gjiri Gramës .

Ishte nje grup para disa ditesh tek gjiri i Grames. Mrekulli. Po u organizuan serish, do shkoj.

Godo,jam ne pritje te pamjeve LIVE smiley

Të thash herën e tretë shikoje Live smiley

smiley

smiley

Mua mu dhi plazhi, per shkaqe zgjedhore sot

Le plazhin per te votuar? Ja nje qytetare e pergjegjshme. smiley

Patjeter e pa fe' ironie.Te paktebn neser i thua dikujt ,te kam dhene voten....

Zana, kam tre muaj qe e kam hedhur voten ne treg dhe asnjeri nuk me beri nje oferte te hajrit. Ne keto kushte asgje nuk me shtyn te shkoj te votoj me qef.

smiley

jo mor burre, ishte ceshtje automobili smiley

Patem nje defekt dje, dhe servisi i mikut tone ku lame makinen, u mbyll sot sepse ju desh me u paraqit me nje kembe ke puna e shtetit qe ben gjate dites, se per car nje zot e mori vesh.

Votimet ne Tirane shume te qeta deri tani. Une votova rreth ores 10, kishte shume njerez por organizimi ishte i mire dhe nuk u vonuam shume. Duhet theksuar se edhe me kete incidentin e rende te Lacit, e pergjithshmja per sa u perket zgjedhjeve eshte ok. Eshte e rendesishme qe media t'i raportoje pa i amplifikuar ngjarjet, qe te mos shkaktoje efekte negative te panevoshme ne psikologjine e njerezve.

+100

yep.

per komentin me lart

Ho me Deion, e shpetoi Berisha Meten dhe si ca thote Meta per Berishen dhe PD!

PD-ja me sherbim sot.... operacioni qit voten nga byth e mizes

Rono

qenke ngrit ne detyre, urime !

Kam nji muj qe jam ngrit.

Gjithsesi, rrofsh!

Desha te them qe nge çërr i emigrantit qenke ber çërr i edRames.smiley

 Po pra, kam nji muj!

Ik or komunist i dreqit..  si ju mban amerika kapitaliste jusmiley

Mu me mban Ed Rama nuk me mban Amerika!

Kshu e kan fshataret i kapin me vones gjerat ,nje muaj.

# Trusti i Geshtenjave edhe ti Altino..?

A di ndo nji votohet neper ambasada ?smiley

 

Problemi i incidentit te rende- eshte pune per zgjidhJe per Shtetin! Pune e SHTETIT! Shteti, policia prokuroria duhet te ndjehet! Ministri i Rendit duhet te flas, Ministri i Drejtesise duhet te Flase. Politikanet nuk duhet te flasin nuk duhet te gjykojn, thjesht duhet te denojne aktin!

Mirpo sic dihet ne Shqiperi nuk kemi standarte! Te vjen keq te vritet robi per nje vote! Per nje karrike te Berishes apo Rames! Apo Bamirit , apo Metes... POLICIA POLICIA DUHET TE VEPOROJ! 

ishin shtu pak njerezit, une heren e pare kalova me ble speca dhe qepe, dhe pashe qe skish radhe, por skisha KARten me vete. Tani u ktheva me votu, por prape shume shume pak njerez. Ca kuti kartoni si per tu tall, demek me kerkun me lene celularin ke tavolina.

Ama me pas nai camera te vogel me vete, e kisha fotografu voten pa problem hic

Boje kishte, por nigjova qe ishte maru ne vende te tjera boja e vules

i humbte vula ishalla smiley

ju jeni per tu vu boje ke gishti kur votoni smiley

te vulosin me gisht, thu ti! smiley .. jo une them te votojne , me kokra, gruni, ose misri! smiley

njikshu

 

smiley

tek thonjte noshke, jo me ke gishti

meqe mileti jone eshte kryesisht qafderr , thonjpaprere,  aty dallon me pak boja smiley

ta gzojme pra smiley

Paska maru boja? Po Qeveria ? smiley Qeveria duhet te siguroj cdo gje, edhe bojen! : Jemi nje vend mbas Gjermanise Frances! smiley

frances ja kan kalu mer burr..ca thu ti. direkt mas gjermanise. aq afer sa...afroju i cik...i ndjejne dhe eren e fendave 

Ne çfare ore priten exit poll e para?

"Votova 44, preka Fatin"- tha Njoni! smiley  

Fatin, o ta shohim neser a derzi! smiley

Shfaqet nje foto ne nje QV (? )  ku duket kamera ne mure e vendosur me pamje nga kurrizi i votuesit ,pra perballe me dhomen  fshehte ,e cila ne fakt s'quhej me e fshehte.Zgjdhjet u bllokuan ,normale,por si lejohet te krijohet nje situat e tille ,kur dihet qe ambjentet behen gati 1 dite me pare dhe kontrollohen shume mire per cdo te papritur ? 

 

O Venus, ajo ishte nje salle biblioteke. Normale, qe kane vene edhe kamera per te vezhguar mos krefin ndonje liber.

Dakord.Ishte duhet hequr .Ndaj behen gati qysh nje dite para ambjentet,pikerisht per te shmangur keto gjera.

Po pse te hiqet? Mjafton ta fikesh ose ngjit nje cope leter te syri. Mundet ta kene bere. Pastaj, ato lloj kamerash nuk kane ndonje rezolucion te larte sa te kapin shenjen te fleta votimit.

Hunter ,une s'marr vesh nga kamerat,por di qe ne nje ambjent votimi hiqen cdo gje qe mendohet se kompromenton procesin.Gjera qe instalohen e c'instalohen jane ,apo jo ? Perse te krijohen dyshime kur mund te shmangen ?

Teorikisht besoj mjafton nje shkalle per te hequr fijet e kameres, ose nje ngjites, sepse per ta hequr fare mund te kerkoje pune dmth kendi shikimit etj. Ta kam fjalen, nuk eshte ndonje gje e madhe.

teorikisht, edhe mund ti folesh:

kamera nizu! kamera fiku!

A e pat  kemeran siper kutise se votimit ne Shkoder?

Me te vjedh zgjedhjet Berisha si me te q. breshka!!!

Ne Shkoder qe ajo? Edhe une per ate po flisja me lart.

po ku e di ti qe s'eshte Tom Doshi qe e ka vene ??? Rrini ore se late name, 

Kamera ne biblioteke oburre, se e pashe foton. Ishte larg e ne kend, jo drejt permbi kendin e votimit. Lere se u bo psikoze kur robt marrin lajmet nga TCH. Me sa kam pare, gjerat po shkojne ne rregull e qete. Edhe mundesite per ti bere foto fletes me celular jane te ulta, sepse dukesh. Nejse. Problemet do te lindin kur te numerohen.

budallallik me brire. Kishin nderprere votimin dhe kishin njoftu KQZ derisa ishte dhon urdhri per heqjen e kameres. Kamera eshte e bibliotekes, nuk ishte kamera e fshehte...fare mire mund te kishin nderru vendin e kutise me te tavolines te komisionit. Per ate pune, kamera tv-je ka plot qe filmojne robt qe votojne. Sa me e nxef cik situaten. Ato komisioneret t'u komentu me kom e dur...

ore , nje pyetje teknike... mire qe po zhvillohen votime sot.. po si  vajti ajo puna e KQZ?   kush do ti  certifikoj  votimet?    mbaj mend qe 3 anetaret e opozites dhane doreheqjen..  u zevendesuan ata?

komisioneret e majte ne Lac, jane larguar per shkak te dhunes! Kane marr me vete dhe vulat!!!! Pse ? Sepse mendojne se komisioneret e djathte, do vulosin flete votimi! Dmth midis dy paleve, egziston nje frike, dhe nje gjendje mosbesimi! Kjo eshte primitive, qe shklakon diskutime debate, dhe ne fund fare me dhune fiton ai me i forti! Ky eshte (ka qene gjithmone) problemi me zgjedhjet, ku si gjithmone i ka buzqesh fati Berishes! smiley

Ka fillu nje `model` 

Vidhet karta e identitetit pensionistve dhe votohet.... per numrin e fatit 44!!!!

Filloi fotografimi i votes me cel

moj pse plus duhhej vene, se une e shkreta vura kryq me duket smiley

akoma s'kam votuar,s'kam pare as reklamat zgjedhore,por eshte shenje e lejueshme dhe kryqi

Vote te mbare Venus...smileyDo te doja qe te fitoje ajo force per te cilen ti voton ,thjsht per te pare se si e shpreh gezimin ti....nuk eshte ekperiment...kuriozitet

Kurse une vendosa nje <3

A vlen? smiley

vlen(per ne ) ,ishalla e ke vene vertet ashtu smiley

x, doje te thoshe? se plus e kryq jane njesoj smiley

 

a ty te lumt' smiley

Venus po nga e gjete kete ??

Rastesisht ne nje faqe fb 

jo them se mos e ka publikuar ndonje k.. ne faqen e tij me emer mbiemer.. sepse denohet nga kodi penal..

Sa vote e bukur....

Pushteti ka nisur që të transferojë milionat jashtë vendit? 

Disa agjenci online kanë nisur që të raportojnë për këtë fenomen, bazuar tek një burim i Bankës së Shqipërisë, që flet për transferta të pazakonta këto ditë.( Numri 44 )

money_laundering_scheme_big

Filluat ju komunistet me thashetheme.

Si e mate, ket komunizmin tem, ti ? smiley

Kam nje dedektor qe sapo e afroj tek ekrani me thote: bip, bip, alarm, rrezik, komunist, komunist... smiley

Maje fort, shterngoje  futi ndonje bateri kur tmbaroj se rreziku eshte shume i madh..

edhe ne vrime te miut te futen vete me gjithe paret do tua gjejme dhe do tua taksojme progresivisht dhe ndershmerisht. 

Sa dobet ketej. Paria ne kembe.

Po se ka ngel keto dite pushteti me trasferu paraet...paret e pushtetit as nuk hyjne ne Shqiperi......

peshk ,vongolet jane plot me rere ne Vlore...

mos, se na largon turistat e huj, emigrantet, se ata te venit jane mesu me ronen, ne vongole smiley

+1 per 66! 

oh ,Endrit...mezi po e prisja kete komentin tend...

Vota ime, plumb per armikun Zane! 

e imagjinoj....sa liruese,sa e shendetshme per gjendjen tende mendore ka qene kjo voto....deri ketu ia dole ...smileye rendesishme mandej per ju nuk eshte fitorja ,eshte pjesmarrja... smiley

Besoj qe kemi perkufizime te ndryshme mbi fjalen "fitore" smiley

Tesh ,pa lojna .a din kush ndoj sondazh te vogel ,te pjesshem se une du me ike .....

Ca beni ketu ju ikni votoni shpejt !

po ti .pse nuk shkon me studiu po ketu te PPU je ?smileyA ke dhene ndoj provim....?

e prisja kete pergjigje nga ju prandaj komentova  smiley , provime kam dhene . U futa njehere ketu te peshku te shifja ca behej .

A e shef Belul ,kur duhet nuk gjendet.....

ca qejfi, u shkrine fare te gjithe smiley

Ky eshte momenti ma i bukur ,te gjithe kane iluzionin e fitores...po enderrojne sekuestrime pasurishe ,gjyqe....ah sikur te zgjasnin nja tre dite zgjedhjete...ne kete paqe...smiley

Ke shkolla "10 korriku"  xhan-xhin njeri se kishte! vetem komision e vezhgues beheshin nja 15 vete, te gjithe duke pergjuar njeri-tjetrin. 

vetem komision e vezhgues beheshin nja 15 vete, te gjithe duke pergjuar njeri-tjetrin.

smiley fiks

Edhe kur isha mbrapa asaj gjese prej kartoni, qe presupozohej te ishte dhome e fshehte, pashe qe po shikonin ku do ta perqendroja veshtrimin lart fletes apo poshte, apo ne mes? Apo s'ishte si carcaf ajo fleta... edhe une bera sikur shkrova edhe lart, edhe  poshte, edhe ne mes smiley

Dhe te gjithe thane: kjo eshte e jona smiley

eee

une talla bythen , e merrja stilopasin e spopstoja lart, pastaj poshte

pastaj ne mes

u cemnen fare smiley

..une talla bythen..

shyqyr qe nuk je tall  me gjo tjeter!! smiley 

Hyn Ana H, kthejne kokat te gjithe dhe e shohin te bezdisur. Ana skuqet, ben nje hap prapa dhe thote me gjysme zeri: Me falni, se desh ju lashe pa dallavere. Po vij pas dreke, me mire. smiley

hahaha, Tea, po mi se e kam kohen ne dispozicion te atyre une! Hyra, ju dhashe nje buzeqeshje te lehte, por sidoqofte rrezellitese dhe te sinqerte, hodha nje sy te shpejte verdalle se mos ishte ndonje fytyre e njohur, meqe lagje e vjeter, helbete, dhe nderkohe kryetarja e komisionit porosiste pica ne telefon, gjente dhe emrin tim ne liste, dhe pyeste  njerin nga vezhguesit: "A do naj kastravec a naj damote?"  Pastaj, me qetesi, por me hap te vendosur, drejt e tek vendi i duhur. Dola po me buzeqeshje duke iu uruar "pune te mbare" komisionit. smiley

smiley Ik clodhu tani, se vjen prape e hena! smiley

"A do naj kastragec a naj damote?"  

smiley Po djathi i bardhe?!

Mire do ishte te pushoja, por ja qe kam prape per te punuar per andej matane. Ma puth pak Olin! smiley

Pastaj pasdite do shtyhen per te votuar smiley. Une e kryeva detyren!

 E MADHE KJO....

Te nderuar deputete..!
Beni palle, beni jete,
Populli u zgjodhi vete,
Kater vjet jeni te qete.

Ne salle do rrini te ndare,
Pushtetare - opozitare,
Do votoni si majmune
Se ashtu e do kjo pune..!

Qe tu shkoje mbare "pazari"
Beni sikur ben kryetari,
Mos turperoni vathet tone
Kujdes lojen me kartone..!

Si imitues jeni te shkathte,
Si te majte dhe te djathte,
Keshtu e don sot leverdia,
Urraaa... rrofte.. majmuneriaE MADHE KJO....

Te nderuar deputete..!
Beni palle, beni jete,
Populli u zgjodhi vete,
Kater vjet jeni te qete.

Ne salle do rrini te ndare,
Pushtetare - opozitare,
Do votoni si majmune
Se ashtu e do kjo pune..!

Qe tu shkoje mbare "pazari"
Beni sikur ben kryetari,
Mos turperoni vathet tone
Kujdes lojen me kartone..!

Si imitues jeni te shkathte,
Si te majte dhe te djathte,
Keshtu e don sot leverdia,
Urraaa... rrofte.. majmuneria"}" href="https://www.facebook.com/#" id=".reactRoot[4943760]" role="button" title="Like this">Like · · · 4242 · 4 minutes ago ·

 

He fitoi Sala? apo akoma?

jo jo, akoma.. eshte heret.  pastaj e kam thene une:  Sala eshte si gjermanet.. e ben dercklen ne minuten e fundit, gol me koke  nga kornja..smiley

Belulo, eshte i shkartisur Berisha. Gjermanet e rrasin ne fund por e bejne te rregullt golin, ai ka edhe icik amerikanolatin mrena qe jargaviten, shkarraviten, shtrihen, qurraviten vetem ta bejne golin qe i duhet.

Te pershendes, u be kohe smiley

socialistat shume te angazhum n'fakt. Para 2 ditve i kishin ron deres te mu dhe i kishin bo ate 2 minutshin e fushates nones time dhe kur kjo i kish thon qe e kishte larg qendren e votimit dhe nqse do ishte vape e modhe, rrezik nuk shkonte, kta me gatishmeri maksimale kishin ofru makinen qe do conte dhe ca te tjere ne moshe. 

e çë pastaj,ku eshte shkelja ktu,se ti je dhe i barazlargum dhe ke opinione te kthjelltume?!

ca leshin e musteqeve je t'u fol? ku lexove shkelje te ajo qe thash un?

Ja qe s'me kalon leshi i ironise tate nan musteqe mu,fatkeqsisht.

vari leshin, ke me rilind dhe ti qe neser, do t'veshin pampersa shpejt

Mire mire,ne ti hec perpara,mos e rruj.

lidhja kerthizore me PD quhet barazlargim keto kohe te errta zgjedhjesh? smiley 

po ti ku ma pe kerthizen mu o kompetent i gjithanshem?

Hajt se nje shkulje veshi e meriton ti.

Bredho, s'ka ndonje te vecante ketu. Edhe tek te mite kishte shkuar 2 here PD-ja dhe asnjehere PS-ja. "Demokratet" i kishin kerku fort atyre te mive se me ke ishin dhe a do votonin per PD-ne. Mu ne mes te Tiranes.

daje, e kisha te gatishmeria me i cu robt me makina. As kjo nuk ka naj t'keqe se tek e fundit, voten s'ja shef njeri. Sigurisht ngelet fakti qe ato e kishin bo ket nis nga supozimi se ajo do votonte 29

Mua me erdhen 2 goca dhe mu prezantuan si te forumit rinor te PD-se. Mbas prezantimit dhe fjaleve te zakonshme te miresjelljes me pyeten nese isha banor i asaj lagje dhe se per ke do te votoja. Mua ne fakt me kapi e qeshura dhe i thashe qe nuk ju a kane mesuar akoma qe vota eshte e fshehte?

sa zar ne ti, paske hup rast per nje koalicion 3-sh. hajde i cik ke dhoma ti kishe thon se ja u tregoj un voten. me gjith rrota. 

Une koalicion me PD-ne? Kurre, ene sikur vete Ciljeta te kish qene!

sali berisha skocez?

Mato,asht heshtje zgjedhore,jo per gja po ti si natyre je instuticional!

Gezoi keto zgjedhje, se jane te fundit! 

Neser vine komunistet ne pushtet!

Since 1991, Albania has never held an election deemed fully free and fair, and failure again would further set back its ambitions to join the European Union.

 

Xhaelga, gjynah qe e humbe voten, e kote pershendetja nga UK.

 

44

 

Korca po shkon 7-5.. 6 ps dhe 1 LSI,, une sinqerisht nuk e prisja..

Pse,ku eshte e papritura ktu? smiley

nuk besoj te ndodhe keshtu,edhe po mori nje LSI-a ja mer PS dhe del 5 PS 1 LSI 6 PD

Me i llaf ,Korca qenka beteja per satlingradin! smiley

po te jete 6-6 i mer qe te 6 PSja.. te ta siguroj.. 

akoma nuk ka filluar numurimi apo kështu ëndron Gjergji...

Andrew Prendy i kish shit te gjitha.... shpi, vila etj etj etj... vec 3 pale brek kish mbajt sa per te udhetu per ne Amerike...

he got game

Mos ia uro se po vjen e bahet bossi jot ,lene se asht mire ne Shqipni

kerkon tru me u bo bossi i Bames, Zane. smiley

Kupton? Ka ca gjona qe parja nuk i blen. Per cdo gje tjeter ka Master Gard smiley

 

 

Good night Ron. Pafsh Ramen ne onderr.

Rama ne onderr i del kujt i del

hahaha i modh!

Votuam edhe neve

Korçë, 11 zarfe brenda secilit prej tyre kishte 5.000 lekë të reja për të blerë votat, pranga militantit te LSI.by Ora-Alb-Lajme (Notes) on Sunday, 23 June 2013 at 10:31 

Policia e Korçës bën me dije se rreth orës 03:00 të ditës së sotme është arrestuar në flagrancë shtetasi Pajtim Myrtollari, 51 vjeç. Arrestimi i tij është bërë pasi në orët e vona të ditës së djeshme, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij tip Benz, janë gjendur 11 zarfe letre brenda secilit prej tyre kishte 5.000 lekë të reja.

Dyshohet se këto zarfe do t’u ndaheshin personave të ndryshëm për të votuar për subjektin politik LSI, pasi Myrtolllari ishte koordinator i këtij subjektit. I përfshirë në këtë ngjarje janë edhe shtetasit Th. Sh. 27 vjeç dhe R. T. 48 vjeç, që të dy banues në Korçë, ndaj të cilëve filloi procedimi në gjendje të lirë.

Në total shuma e sekuestruar është 55.000 lekë të reja, si dhe u sekuestrua edhe automjeti i tipit Benz. Materialet iu dërguan prokurorisë së vendit. /alb-observer.com/


  •   

 

Jeni mesuar me shpifje dhe intriga ju per 20 vjet ,me radhe. Kape nji cik ate Gasmend Dibren me fugona plote me ushqime i ke te fiksi! smiley

Fiksi? Kapi dhe Ilirin, që shahet e puthet me Edvinin....që me atë vidio shkaktoj tragjedinë e 21 janarit,

ngaterron kekun me byrekun ti kur te do bootha. po flisje per blerjen e votes apo jo.. 

Vazhdo prapagande te mbare. # Trusti i Geshtenjave  te Tropojes.

Po me, edhe Ilirin,Fiksi i ka fiksuar te gjitha ! Kush e mohon ate??!! Ne qeverine Berisha ishte Iliri! Apo jo?, aty u eduku u pasuru ! Mashtrues eshte edhe Ilir Meta! Po tani mos u largo nga tema nuk jemi me 21, Janar jemi me 23 Qershor disa vite mbrapa..!

Siguroni rendin dhe zgjedhje te lira, pa arme pa vrasje, e keni per detyre, me ligj , kte beni! smiley pastaj llogarite! 

Mato, nuk pi uje kjo, ke naj gjo tjeter? 

Kur ka LSI-ja kaq lek, imagjino ca bo PS-ja dhe PD-ja. 

Urime te majtes per fitoren.. Dite historike per Shqiperine. Dita e fundit e Sali Berishes ne politiken aktive.

O Gjergj o legjend!

Amon sa here ke ndryshu mendim deri me sot mor burre, i bone me zemer militantet e peshkut. 

lere se eshte bipolar i shkreti.

Mos ma luj Gjergjin!!!

Doktorr rrumpalla te tha.. ?  Se keshtu per peshtym smbaheni ju , ju ka klonuar doktor  peshtyma

 

lighten up o burr se dhe ato qe kan lidh gamorin te kjo pune sbejne kshu si gore.

I am lighten up already .. c'te bej une qe ti ske sy te shikosh.. oh oh harrova  te qush tjetrin bipolar.. eshte cool. 

mire, my bad

si tha ai babuci ....mos u mbur mos o levdo, sonte mbroma do ta shoh,tope modhi i motres oooo..! smiley

Gjergjo, icik si shpejt. Rezultati nuk del deri ne shtator

Eshte ritur numuri i votuesve... e majta eshte fituese 100%.. nuk ka pike dyshime.

Hajt per hajer, po te pakten nga nje shishe vere na e dergo. Ose raki mani nga Boboshtica per mua. 

smiley

Ashtu sic jane historike datat 28 Nentor 1912, 29 Nentor 1944, edhe 23 Qershori i 2013 do te hyje ne histori si dita e fitores ndaj diktatures dhe injorances pushtetore te kastes se fundit te mbeturinave qe i krijoi Enveri.

Na merziten kta te hujt, pranoni rezultatin pranoni rezultatin, Sala e ka thone me kohe qe nqs humbim do e pranojme rezultatin.

po duhet me ja thon 100 her shkerdattes te nigjo nje her. nganjeher duhet me i fut ne gishtin ne sum

Po nese fitojne, nuk do e pranokan gjasme?

Përllogaritja e mandateve me votat e 2009, por me aleancat e reja  të partive në zgjedhjet e 23 qershorit.

Fieri, qarku përcaktues, beteja në Tiranë, Berat, Elbasan.

Qarku i Fierit do të përcaktojë fituesin e zgjedhjeve të ditës së sotme.   Në një përllogaritje të re të votave që partitë kanë marrë në zgjedhjet e 2009-s, por të grupuara në koalicione të reja, e djathta bën ndryshimin me një mandat në qarkun e Fierit duke marrë dhe avantazhin. Kandidimi i Dritan Priftit si i pavarur do të jetë dhe pika e dobët e koalicionit të majtë. Prifti, i cili merr vota të majta, do të gërryejë koalicionin e PS me LSI. Prifti, si kandidat i LSI-së në zgjedhjet e 2009-s, ka marrë 10.857 vota, ndërsa kërkoi në procesin e numërimit që vota e tij të mbrohej nga Kryeministri Berisha, pasi vërejti se ajo po tjetërsohej në këtë proces. Bashkë me Dritan Priftin, koalicioni opozitar do të merrte 10 mandate në Fier, dukë bërë diferencën përballë të djathtëve. Por lënia jashtë këtij koalicioni e gërryen atë dhe i jep avantazh të djathtës që të marrë mandatin e shtatë në qarkun e Fierit. Sipas llogaritjeve të votave mbi bazën e rreshtimit të ri të partive në koalicione, mandati i 16-të në qarkun e Fierit kërkon 8985 vota. Të gjitha kalkulimet e votave të kthyera në mandate në qarqet e tjera nuk e ndryshojnë rezultatin kombëtar. Koalicioni i PS, bashkë me LSI dhe me 35 partitë e tjera, mban të njëjtin rezultat në të gjitha qarqet. Koalicioni Poli i Lirisë, i cili në 2009-n ishte jashtë koalicionit me PD, në shkallë vendi ka marrë 27.655 vota, të cilat nuk prodhuan asnjë mandat. Në këto zgjedhje, LZHK dhe partitë e tjera të Polit të Lirisë janë pjesë e koalicionit të drejtuar nga Partia Demokratike, duke ndihmuar me votat e tyre në konsolidimin e mandateve të këtij koalicioni dhe nga ndonjë firo votash nga konsumimi 8-vjeçar i pushtetit. Ndërkohë që koalicionit të majtë do t’i shtohen edhe votat e partisë së Ngjelës, i cili garoi i vetëm në 2009. Votat e tij i janë shtuar llogaritjes sonë për shpërndarjen e mandateve për 2013.
 

Panorama:http://www.panorama.com.al/2013/06/23/koalicionet-pd-avantazh-me-71-mandate-2/

Deputeti i Kosovës Gashi voton në Shqipëri: Ishte shumë qetë  Ishte shumë qetëPRISHTINE-Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Arben Gashi postoi në rrjetin social Twitter një foto, duke treguar se ka votuar në Shqipëri. Gashi, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, thotë se situata ishte e qetë. “Unë votova, shumë qetë ishte,” shkruan ai.

Arben Gashi ka jetuar në Shqipëri per nje kohe te gjate.

Mediat kosovare kanë raportuar për një numër në rritje të kosovarëve që do vijnë në Shqipëri për të votuar.

(d.b/BalkanWeb)

 

Thuj shyqur qe je ne Angli...do jeshe funksionari kryesore i opozites ne mergim!

Erdhen komunistet...erdhen!!!

po mire, na e shpjegon dot se cfare lidhje ka kjo me temen? se eshte njelloj si me qit Edi Ramen teksa shetiste nudo neper plazh...

do ta vleresoja shume nje pergjigje koncize, nese mundeni natyrisht...

Sikur Rama ta kish bazuar karrieren e tij politike tek lufta kunder nudizmit, atehere nuk do kish lidhje kjo foto. Meqe ky rropshi gjithe karrieren e vet politike e ka bazuar tek shembja e komunizmit dhe prurja e demokarcices, atehere ja qe fotoja behet kuptimplote (per njerezit normale).

Edi Rama e ka bazuar karieren e vet, edhe ne Ps ne luften per emancipim, duke sjelle fillimisht votimin nje anter nje vote. me pas, edhe ai si ropshtrak qe eshte, perfundoi keshtu si e shohim sot duke e uzurpuar PS dhe duke zvetenuar vlerat e doreheqjes se Nanos.

keto banderolat, fotot, parrullat, qe te kujtojne te shkuaren, sipas tekave militante, ngjajne me akuzat e nje pederasti qe i thote tjetrit: ti ke qene pederast. Jane bajate!

perse nuk e nxjerrin nje foto te Edi Rames kur e mbante ne krah i ati i vet qe dihet boterisht kush ka qene...? Per te treguar kush eshte me shume komunist, them.

Duket, pra, sikur "lufta" dhe e drejta per te akuzuar tjetrin qendron nga ai qe eshte me i paster, sipas kuptimit qe ka "pastertia" per tribute perkatese.
Pra, te jesh PDist do te thote te mos kesh qene komunist, dhe te jesh socialist do te thote te kesh qene komunist, apo bir/j komunisti.
Duket sikur eshte i fituar, per militantin e kampit perkates, ai perfaqesues klani qe perfaqeson pjesen me tribale, me te prapambetur, me kafsherore, te patise/klanit te vet.

Sot keto alternativat duhen gjykuar mbi punen qe kane bere, dhe ate qe kane ndermend te bjene. llogjet e tjera jane te kota, ngjajme me peralla me ujqer.
 

Te krahasosh nje femije qe del ne foto me te atin dhe nje njeri te rritur qe ngjeshet dhe u kap krahun krereve komuniste, deshmon qe bera shume gabim qe ktheva pergjigje konçize me lart dhe qe po saktesoj kete fakt tani. Megjithate po e rregulloj gabimin duke i mbyllur ketu replikat me ty. 

shume mire qe qenka shtetas shqipetar, pasi edhe te ardhurat duhet ti kete mbi mesataren. Keshtu edhe kontributi i tij nepermjet takses progresive do te ndihmoje indirekt familjet ne nevoje.

smiley

Edhe me Fuft ka per ta hum Lacin Berisha, ndonese ka qit emiljano shullazin ngga burgu e ja ka cu kontigjent...

Likja thote qe Berisha nuk eshte me kryeminister dhe nuk e mbron dot pushtetin me gjak dhe duke perdorur bandite. I eger Likja ma boni mishin kokerr smiley

Ora per ndeshkim erdhi, nga Saranda ne Tropoj!!!

Ilir Meta

P.s. Mezi po pres sa te filloj sezoni i konfiskimeve. Ja kom vu synin nja 2 vilave! Ne mos rrjedhte...do pikoi!

per turizem malor te ka shku naiher menja?

mirmjes, prej knej Deiono. Sapo u cush. Meqe po u folka per turizem malor, un djathin e bardh e mor zakonisht te i dyqon afer (TJ), djath grek (s'ka me afer shqipnis se ai). por iu kishte maru pardje, e i them nji te dyqonit qe qelloi aty, ca keni per me te mirin ju tip feta. ooo, tha, merr ket, se esht me i miri qe kena. Edhe me dha djath dele nga i juji atje. I ka fut i emer distributori "pastures of Eden". Ne fakt i mire ishte, kurre si i grekut, po me shtrenjt ama. dhe pak mo me yndyre, u afronte me Dodonis pak a shume. Ngjit pjesa kosher... dyfish e kacafiu cdo gjo... shume shtrenjt o burre, ca boni kshu.

djath kibutz-i me siguri. jepi i cik Ronit kur te kesh munci se ju njit djathi kooperatives ju. smiley

Vone....

S'di a te ka ra rasti me gjet djath bullgar anej. Eshte fiks si i joni, djathe dele.

Po, shitet biles edhe ne shume dyqanka shqiptaresh ne Bronks (Lydig Avenue ose edhe on Arthur). Eshte OK, por kurre si greku (per mu me i miri Kofinakis), dhe natyrsiht KURRE (si Kamani qe ish burre), si i Gjirokasters (Cajup, o bir!!!)

Ne kohe te Zogut ka pas distribucion te djathit te Gjirokastres (prej verteti, sikur s'ka pas hile me emra atehere) ne USA (ne Chicago, me qen me i sakte - kshu kom lezu dmth).

PS. Ne Lydig ke edhe speca te kuq pak djegs mush me gjize. Raportoj me c'kom pa (dha kam ngrene) pardje.

emo, po deshe djath grek cilesor ke tek Costco. Quhet Dodoni Feta. Per djath puro grek pastaj ke tek Titan Foods ne Astoria. Per shkak te moskonveniences per te shku ne Astoris une kam rene rehat me Dodonin.

Astoria eshte si shpyrt! Tek Titani ne te dale, lule Sofo lule djale... Euromarket...

Njifemi (per ftyre) edhe me pronarin, nje grek i gjate, tullac, eshte dyqon i preferum, sa here me bi rruga anej, naloj gjith respekt, edhe i paguj diku te 80-100$, pranej dhe respekti reciprok. Aty ke edhe ato mishnat e kurum, deri edhe te suxhuk kosove. Te gjiza, tabela here here jeper dygjyheshe, greqisht si myzyrthi a dicka e tille, dhe shqip: "kemi gjize" smiley  

jena bo faktor komercial, ta kom llafin smiley

 

e pash vjet astorian...si fshat mu duk ksaj radhe, me falni shum ju dashamiresit e astoria

E di se cfare fjale kam mesu kohet e fundit ne anglisht? Shellires i thokan "mother". Me nji llaf, the bulgarian cheese in its mother, e ble djathin me shellire qe te rroje njecik. Tashi s'e di atje ke ti, po ketu djathe grek vetem feta kam pare dhe eshte i therrmuar (crumbled). S'eshte gje hic.

Nga produktet shqip kam degju se ka ullinj tonet qe shiten knej. Pastaj kam has edhe ne konjak Skenderbej. Gjo tjeter jo.

po ene ke vota sollet djathin ju mer...

djath te bardhe ka anglia

sa te haje gjith lukunia

Noshkaido, duhet pak "shellire" per zgjedhje qe te mos i "prishet gjiza" smileysmiley

Eh Noshk, Londra eshte LONDER, por per te honger, flas kshu radhiko, jo neper ato stendat e mrekullueshme gjith mishna pikant, ose ne ca emra restorantesh te njoft qe "ta hiqnin trunin", qe s'po i permenim ktu, pra e zakonshmja ishte ajo fish-chips, qe s'u shifte me sy.

Birra PO!

nejse mo... kot tani...

Ketu i thone "brine" shellires dhe ta japin bashke me te, kur e kerkon, ne ca si kova plastike. Shum e keshillushme!

Ka dale dielli n'Londer me i llaf ? Shyqyr, me ne fund!

dielli del sa te dush ktu. sot jo, as dje. po ditet e tjera, plot

aha sot jo, dje jo, neser s'i dihet... c'e do diellin kur s'ke zgjedhje smiley 

TIRANE- Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar pjesëmarrjen në votime deri në orën 13:00 duke theksuar se deri në këtë orë kanë votuar 35.24 përqind e zgjedhësve.

smiley smiley

Atij kandidatit te PD per deputet te plagosur rende, i uroj nga thellesia e zemres te njejtin fat me ate te simpatizantit te LSI

Pa he njehere ?? Jo meqe kjo pune na qenka "pune batutash ke peshku o burre"

ska gjo, ta jep zoti aty ku te dhemb.

Ateista neve smiley  (edhe kjo, jobatute)

 

 

 ateistave ja jep dyfish

Ed Paloka hyn ne qender votimi dhe ofendon me nje fjalor te pasur perfaqesuesin e KZAZ, i kerkon edhe te dale jashte qe ti tregoje qejfin. Tough guy Edi.

Ai bo si trim kur ka me vehte banditet se tek e tek ai ta merr ne goje.

Edhe me grate e veta kesi fjalori ka perdor, historikisht. Dhe gjithmone me thë-thë-thë

Filloi loja pam-pam? Hej mer zot, s'guxo robi me ra ne gjume ne Ameriken e Veriut se e sigurte kur te cohet do degjoje per vrasje e presje ne Shqypni.

Ne Elbasan po ha koken PR me PD po theren me njeri tjetrin..  Frd po del shume mire ne Elbasan.. i keshilloj te djathteve te elbasanit te shkojn ta votojne se jane afer mandatit..

Timo, mos je komshi me Meron ti?! smiley

smiley komshinjte jane nje click away ditet e sotme.

Ahahaha, me kujtove komentin me legjendar qe kam lexu dikur nga nje salist,qe thosh pak à shume: Saliu eshte engjell, qe per fat te keq, ate qe s'ja beri as zoti, ja beri femija

 smiley

Qe ishte kaq i marre s'ma ka marre mendja..hahaha,po i shkundun krejtsmiley

Timi anallim loje. E hoqe gjithe at koment, si duket u druajte prej popullaritetit qe mund te te sillte (?) hahaha

29

 

Prsh! Filloi votimi dhe ne Suedi e? smiley

Djema e vute re qe nuk kemi asnje PDist qe banon ne Shqiperi ketu sot...

...ka me shume stres ketu sesa ata atje qe jane te implikuar direkt smiley 

 

po kane fise te modh komunista ne mergim or tej 

Eshte ne naturen e vete gjese: quhej internacionalizem; globalizem ja thone tash e tutje. Si tha Erdogani : armiku u eksportua deri ne Brazil !!

Zhvotimi me dha nje ndjesi clirimi smiley   ! Aty ku votova sot nuk kishte radhe fare,  sigurisht per 70cm flete votimi nuk ishte kollaj me e bo kryqin po ia dola smiley i shkrova dhe mesazhin:

Ju nuk e meritoni voten time! Poshte partikracia !

Alidea, se ku ma kapi syri neper peshk qe ti ishe ne kerkim te ndonje dele? Une gjeta disa qe po mbanin rradhe me votu, shif se mos te bejne pune smiley

smiley e kshu online po , un doja nje te vertete ore smiley 

alidea pse sja bere nje foto?

Aq e madhe sa ishte mor Deion, e pamundur ti besh foto pa u vene re  smiley 

Legjenda e votes se bardhe...

hahaha e modhe. 

Te parukieri me ftuan te votoja per Partine Came. Nuk thosha dot "jo" smiley.

smiley nuk behet shaka me floket. 

sot me kishte ne dore ne shume sektore, se vetem te floket edhe e perballoja smiley

ti paske bo brazilian per zgjedhjet...#dedikim

Kush fitoi? ca po ndodh? sa u zgjova nga gjumi. Kur jepen rezultatet?! smiley

Kshu eshte kur te del gjumi vone. I kerkon rezultatet me suste. Ketu njerezit kane bere dezhurn, e s'po i dihet hallit kush fiton smiley

sa mora plaken n'telefon.hera e par qe m'tha merrem mas 10 minutash se jam ke qendra e votimit.smileysmiley

Viktima e 23 Qershorit ne Lac ka qene emigrant ne Greqi! 

Kjo eshte nje tragjedi e madhe ! Ngushllime familjes! 

Cimo muhabet i ndigjume me veshet e mi:

 

Mos po na behet dhe ktu si ne Rumani?

Jooo kurre! Pastaj kush do e bej?

Po si do shkoj kjo pune?

1/2 do ti hipim ne anije e du tu themi ja ku e keni Perndimin. 1/2 skemi cbejme do tu japim pak pushtet dhe mundesi te vene pasuri.

Te vene pasuri? 

Po pra, te vene pasuri dhe pastaj prap nga e para me sekuestrime!

Te forte e paskemi pas Partine!

C'parti o derezi! Kto direktiva i ka lene vete Shoku Enver!

 

 

smiley

the truth is out there.

Ish ministri i mbrojtjes i Kanadase, 2 ore diskutim ne parlament per lidhjet militare me UFOt.

they are coming... they are us! Waiting on Messiah is waiting for them...

Ndersa versioni im: pare ne arteTV France :

interviste me shefin e katedres se m-l ne univ. e Pekinit:

pyetje: ka lidhje ekonomia e sotme kineze me marksizmin ?

pergj: fare !

pyetje : po pse e studioni m-l alors ??

pergj: qe populli kinez, kur te vije dita, mos te gjendet i papergatitur

 

ku mund te shikoj tv live? 

 

Cilin kanal do? smiley

Tjeta Magus!

Rrofsh per linkun. 

Patjeter. Shif se ke dy, se e kisha vene linkun e te parit gabim. E rregullova.

S'ka renci!

Nje kanal ku t'shahet Sala! smiley

hahaha smiley

o shpyyyrt i vllait tat ti!!! 

Flm a tutti! 

 

8 % me shume votues do kete kete here krahasuar me 2009 nga te cilat 70 % jane te majta.

E majta pret mbi 150 000 vota me shume se  PD-ja e Saliut te Shkelzenit te Sadijes.

77 Mandate e majta. Nga neser njerezit e Lul Bashes do poshterojne Gjusepinen e rruges pedonale, vjehren e atij qe kenon tallava.

ueeee cmu kujtun ca levizje popullore                                                                               

  Tirane :....Nano ik...Nano ik , te sheshi te sheshi ...ta heqim, ta heqim ta, heqim qelbesiren ....

Vlore : o Liri o k.. e m....it....pse ja dhe paret hajdutit

Tepelene : O Sali o legen do te varim ne Tepelen

 

Ku e keni Salen me???

Hudhi voten ne u zhduk!!!

50.000 lek te vjetra pazari,nuk jep njeri me shume,dhe eshte vetem "ke te marr e ke te zgjedh",pasi oferta ke nga te gjithe!! Por gjeja me skandaloze,e qe mua me ben shume pershtypje..e dua te pyes keta me flamur shqiptar: po mire,kaq shume jeni mesuar me llumin ku jetoni qe nuk u ben me pershtypje o njerez??Ne Shqiperi nuk ka shtet...ne plot kuptimin e fjales,pervoje personale kjo,e fresket fare!! Krimi me i madh eshte administrata shteterore,dhe qe nese zbardhet do dalin cudira.. keta qe jane ne pushtet i kane q.robte shtetit ne ate vend!! ndac fshiheni ndac jo..nuk gjej dot fjale tjeter!! E nuk po flas,per masen e punes,se kohe zgjedhjes demek..e kam fjalen se keta kane futur duart e kane bere lesh e li c'do gje..njerez shikoni e kontrolloni nga faturat qe mendoni se i keni paguar e deri tek tapite e shpive apo te tjera gjera qe ju lidhin me shtetin,e mbani fort letrat qe keni ne shpi..se keta pervec se kane ngritur nje shtet injorant,por une do ta quaja pa frike fare edhe kriminal!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).