Skuadra kampione e Kosovës, Prishtina, ka zhvilluar një ndeshje me yjet shqiptarë të Kosovës që luajnë me përfaqësuesen kuqezi, por edhe me ata që për arsye të ndryshme luajnë me përfaqësuese të tjera. 

Në stadiumin e Prishtinës ka qenë një festë ku disa mijëra tifozë kanë mbushur tribunat e stadiumit të kryeqytetit kosovar për të parë një pjesë të madhe të yjeve që luajnë në arenën ndërkombëtare. Për skuadrën e Yjeve morën pjesë Lorik Cana, Valon Behrami, Granit Xhaka, Migjen Basha, Debatik Curri, Armend Dallku, Besard Berisha, Valdet Rama, Asdren Lluyllaku, Shefki Kuqi e shumë emra të mëdhej të futbollit kosovar. Një pjesë e tyre për herë të parë luajnë përpara tifozerisë kosovare në një stadium në Kosovë. Gjithsesi, më shumë se sa rezultati që u mbyll në favor të skuadrës së Prishtinës, gjithçka ishte në kuadrin e një shfaqeje ku u panw të shënoheshin 5 gola. Qëllimi i kësaj ndeshjeje, bileta e së cilës ishte 2 dhe 3 euro, ishte mbledhja e disa fondeve për një rikonstruksion të stadiumit të Prishtinës. Sipas presidentit të klubit së Prishtinës, Remzi Ejupit, një ndeshje e tillë do të tentohet të kthehet në traditë edhe për vitet e ardhshme.

31 Komente

Oooopa 1-1 Italia. Ja mori rrypit topin nga komet 

Gjynof.

nuk e harroj si ja bon puçin te shkretit.

Cfare puci i bene?
Nuk arriti rezultatet e deshiruara dhe nuk ju rinovua kontrata.

Cka per puc ketu?

Megjithate ngushellime familjes per humbjen e njeriut te dashur!

Çe keni gjet mirë me let Balotelin yve.

beri gol Spanja.

 

me qe ra llafi, ne Izrael po  zhvillohet kampionati evropian i futbullit per te rinj  U21.   me beri pershtypje Spanja..   i pashe,  ne ndeshjen kunder Hollandes..  fituan 3-0.. me gjithe rezultatin, Hollanda nuk lozi keq..  bile gjate kampionatit ka bere goxha paraqitje.. fitoi ndaj Gjermanise 3-2.. kunder Rusise 5-0..  por kunder Spanjes   ndryshimi i kualitetit  ishte i dukshem..

  nejse, perfundimisht  dhe padiskutim, Spanja eshte nje  klas, (mos me shume), me  lart  se gjithe evropiant e tjere   ne futboll..

duke qene se keta te rinjte sot do te  jene ne Kombetaren spanjolle neser a pasneser,  them se Spanja edhe per nja 10 vjet do te  mbreteroje ne futboll.

gol dhe ca goli!

p.s. dyshtaz!

po lu Spanja ne prishtine apo ca.

Spanja po los me Uruguajin, Brado.   kupa nderkontinentale ne Brazil.. behet gjithmone tamam 1 vit  para ne vendin ku  do te mbahet Kampionati Boteror..

ca min eshte dhe sa jane ?

pj. I maroi 2-0 per spanjen

R.I.P Josip Kuzhe

Klamsi, klamsi Usa smiley pjesa e par.

s'po e shef finalen e basketballit, Fiqo? 
Se Bruins nuk i permend dot si e fshin "armiku" direkt

 

Se kom ndjek dot Bredho, kshuqi kushkoj 1000 tshkoj 100 smiley

goooooool!

xhosi

po ket e more vesh? anej gronki, knej ky tjetri...ka per t'qene vit i veshtire smiley

Qyqja qyqja u dexhenurum perzotin.

tebow time!! haha

ej, po t'pakten ne nuk e morim derr n'thes si e moret ju. Ne e pranojme vec po kaloi testin. Masanej, perflitet se B&B (Belichick & Brady), e shofin si sfide personale me e "saju" si lojtar ket robin qe si karakter, duhet me e pranu, nuk eshte rob i keq

hahaha mos u sikletos kaq shum o burr. kan pa programin e rames b&b me siguri qe dune ta rilindin ket profetin. talk about situational irony. lol

portieri me i ri qe ka lujt ne wembley - thote ky tjetri. Ec e mos u prek pastaj

Fiqo Fiqo o legen prite Italine se po vjen!

U harrova qe Gjermania nuk merr pjese ne C.C.

S'ka gjo se marrim pjese ne finale Championsi ne 

Shif mer ti onjoront i futbollit, golat ne finale u shenuan nga Mandzukic, Gundogan dhe Robben. Kush nga keta tu duk si gjermon ty.

Si kush jan gjermon?! Po Gjermania sot osht e modhe Guçe, a ja ve dot kufinin ti? smiley

sa per Italjen ke te drejte, po prit se i Meksik te vobekt qi do me heq trajnerin dhe ca xhaponsa radioaktiv rrafi. T'shofim kur ti vij rradha me seriot.

Ke te drejte kufini i Gjermanise nuk i dihet as ne veri, as ne lindje, as ne perendim. Vetem ne jug nuk zbret dot, aty i ngel puna. Ja ka vone nje here e mire kufinin te thona Italia.

Sa per gjonat serioze, Brazili dhe Spanja na rrafin o Fiqo. Kemi nai shprese sikur te na i bojne pjeset nga 25 minuta.

Gundogan eshte lind e rrit ne Gjermani njehere. E dyta, duhet me vajt njehere deri ne finale, e me vajt deri aty kane bo gola plot edhe Reus, Muller, Kroos etj. Te kuptoj qe e ke akoma fiksim per ca i boni Schweini mesfushes se Juves. 

Gundogan eshte lind e rrit ne Gjermani njehere

Pse ka ene nga ata qe lejne e rriten dy here?

Po ta lexosh fjaline me ate pa xham, ashtu duket. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).