150,000 vende pune në bujqësi i krijon Instati për dy minuta, nuk kemi nevojë për Partinë Socialiste.

nga tropizma

2 Komente

jo vetem vende pune,por edhe votues. Jam duke ndjekur Fiksin, qe po thote se ne Shkoder ne nje fshat me 20 shtepi, ku banojne 110 banore jane regjistruar rreth 800 banore. Kur shkon e kerkon te verifikohet nga ana e gazetarit, zonja e gjendjes civile i thote, se... keta jane ne regjistrin kombetar dhe ata na i sjellin listat. .........Pra e thene nga vete nje zyrtare e gjendjes civile, se si funksionon ketu tek ne, listimi i popullsise, korigjimi dhe publikimi perfundimtar i listave te votimit, tregon edhe nje here pushtllekun e Ministrise se Brendeshme, me Mulin, Ponin, Ristanin per perpjekjet e manipulimit te zgjedhjeve. E solla kete ne vemendjen e atyre pedeistave te thekur, se kur u thashe qe ne zgjedhjet llokale kishin ardhur rreth 30 mije kosovare, mu hodhen ne gryke, se vallaha .........listat i bete vete ju,......... prandaj, duke qene se keni pushtetin vendor, pergjegjesia e hartimit te listave bie vetem mbi ta, ...........por na del qe ata nuk paskan fare rol ne kete pune, rolin kryesor na e paskerka Poni me Ristanin....

njesoj si ne Tirane, ku ne nje lavazh banonin 40 vete...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).