Ata që s’më japin votën u bëfshin qen e mace e bredhshin nëpër koshat e plehrave

Hazbi Kasaj

463 Komente

Kancerit edhe mund t'i behet derman.  Por kesaj ... shume zor.  

Semundje profesionale kjo e ketij tipit smiley

Me duket se e ka pas me spond per Heretikun.

Me spond me Heretikun e ke ti, kurse Heretiku ka fol pa spond fare duke treguar si bubrrim qensh e mocash ne plehrat e historise, paraqitur "rroba t'vjetra kush ka me shiiit!!!" si ide novatore me nje "neo" nga para ose me nje "fob" nga mbrapa. 

Looool. Ky qenka njish. Bravo. 

Komenti poshtë videos "Kandidati per kryetar komune. Iu dalte kanceri mu ne gryke po nuk me votuat. dhe vdekshit te tere neser"

Ky është akoma më i rrallë!

Ky eshte versioni i vjeter,e ka thene para disa vitesh kurse kete me qen e mace e ka thene sot

Edhe mori vota? Ore prej verteti eshte ky ?! Nuk e besoj dot smiley

Shoqe, s'qenke fare ne prize e ne korrent me mesazhet e rralla te te nderuarit.  Ehhh te kishim zgjedhje vit per vit.   

Hiç o hiç. Paskam humbur xhevahire e shkuar xhevahirit. 

ky Hazbiu,  me kujton Aliun, ministri i informacionit te Irakut gjate luftes.. ''do ti mundim amerikanet.. Bush is son of a bitch.. is dog..smiley

 

p.s  po qe njeri sy sikur i ben çik xhoko, ketij Hazbiut...smiley

Ahahahaha nuk e kisha pare ndonjehere kete Hazbiun!

E tmerrshme smiley

eh shyqyr që s'isha vetëm unë që s'isha në "korrent" (TM. Monda) me situatën smiley

Mua s'me falet se deri vjet ne Shqiperi kam qene...duhet te isha percelluar fare! smiley

Ca eshte kjo estrade? Humor ? Portokallia a ca quhet  ? smiley

Tani nje pyetje kam une...ky Hazbiu eshte gje kandidat serish?

Po,me PPSH smiley

Bo bo...per te qeshur e per te qare

po mire tashi,  prape kandidat  ky?!  une kujtova se po te mos zgjidhej rradhen e pare, Hazbiu  do ikte  ne Angli.. se kish problem fare..smiley

Ata që s’më japin votën u bëfshin qen e mace

Vote for cats!!!

Kushedi sa mallkime do marr un votebardhistja smiley

Cats were worshipped as gods in ancient Egypt.

They have never forgotten it.

smiley

Pse mallkime Alidea?Jo! Ju keni nje ide dhe njerzve me ide u duhet hequr kapelja, pamvarsisht ne mbetemi apo jo te njemendshem me ta.

Shkrujta duke pa temen mallkimore  grava, btw neser do mblidhemi per here te pare per te pare se si mund ta orgnizojme protesten . Do me behej qejfi qe ata qe duan te na bashkohen te vijne neser qe te japin idete e tyre. https://www.facebook.com/events/390606487724151/

Alida,

vec nje warning

krejtesisht nga mendja ime dhe pa asnje influence informative.

ktheni koken prapa tek historia e levizjes Mjaft.

Kujdes, mos ecni ne ato rruge.

KAm merak se mos po injektojhet i njejti ilac

smiley

Pse cfare ka thene Berisha kete fushate , pervecse me fjale te tjera ...Po rikthejne Bllokun smiley Dhe cfare eshte Blloku per antikomunistet e te gjitha oreve smiley

well dhe Rama nuk eshte larg ketij.
ju tha atyre : ju , ju pra, se ca jeni ju, se nuk du ta them as ca jeni (demek jeni kafshe)
po skam ca bej , do behem kryeminister, do ju duroj nga halli , se e dija une cju beja.
ku eshte ndryshimi
ju pra, qytetaret shqiptare qe nuk me votoni,,

Gjithmone i njejti personazh dmth.

Po mire i funksonoi kjo "strategji" ketij?

Sa dashakeqë që jeni, po pse dëgjoni vetëm fjalët e këqia, si jeni kaq të anuar, ai vetë është shumë i balancuar në ligjëratën e vet, se vërtetë mallkon por ama po ashtu me sinqeritet të plotë dhe burrëror ai thotë se është "njeri me shpirt shumë të pastër" dhe se qëllimi i tij është që këtij shpirti t'i bëhet dita njëmijë, se ku i gjen dot shpirtra të tillë përditë.

Fun Noli, u befsh qen rrugac nga ato qe bredhin lart e poshte te pavaksinum, e perfundofsh ne kazan te plerave!!! Voto!! 

Qenka me i zbutur kesaj radhe. Prisja te thoshte "U befshi mushmolle e ju hengshin pulat!"

Ketu e keni intervisten e plote te Hazbiut per ALPO TV (must to see).....Kam pese universitete thote zoteria, dy te kohes se Enverit dhe tre tani...Tani po studjoj dhe tek Kristali thote, por ky eshte nje Universitet pa vlera..te gjithe futen atje per te mare nje karton smiley

Kam listen per te bere nje popull sa me te kulturuar, sa me te mirqene...  smiley

Qellimi im eshte te arrij te bej nje Permet ku te sundoje mirqenija ne cdo sektor te shoqerise Permetare, pra te hane te pijne dhe te bejne qejf   smiley

duke shpjeguar pikat i bie celulari ne mes te intervistes...

Ymer, Ymer

Nuk e di pse, po se ke po me kujton ky...

Ja kam thene atij personit ka kohe... smiley

jam njeri i ideve dhe i pasionit thote

Plus mallkimet. Do kete te beje me zonen, ndoshta uji ose ajri ka dicka atje.

eshte dhe avokat...ne sherbim te popullit

ket terhiqe vete qe mos te ta ngarkoj/shkarkoj une... smiley 

Sa nam qe eshte ky aahhaha u shkriva fare....

Rri ti o budalla ketu , se flas une e ti degjo ...(ai gazetari i thote mos ofendo ).... jo nuk eshte ofese eshte vlersim , merr nje grade , ne vend ti thosh i mencur i thuaj budalla (kupton ooo )...smiley 

Art, rrofsh per kete prurje, sot e pashe, se dje s'kisha mundesi , ia vlente smiley

ku qenka pro legalizimit te Lazaratit smiley nam eshte ahhahahaha smiley

Gjynah, e paskan marr ne qafe ca shkerdhata nga Permeti qe i kane thene "Hazbi kandido se kete rradhe, ne kemi gabuar ne 2005, ne do te japim votat te shpiem ne parlament" 

Aman 3 gjera te sakta i tha ai dje.. Ajo puna e lirimit nga burgu te fukarenjve me pelqeu shume.. po te isha ne gjirokaster do e votoja.

ky qenka i lojtur fare...i pushkatova tha dy vete nje ne gjirokaster e nje ne permet.

minuti i 19, sec i 15...llahtar

smiley e pashe... eshte provokator.. po ka shume te drejte..

Kam biseduar thote dhe me kinen dhe me venezuelen...ore se ke me kujton ky mua!!! 

Ore sa veta te kujtoka? smiley

1 vete

Me origjinali eshtesmiley e thote si e mendon.bravo Hazbi!

banoret duhet ta hedhin ne gjyq, per fyerje kete monstren. vetem keshtu do gdhenden njerzit atje, se ndryshe s'ka sy per qabe.

Ky qenke 1 smiley Ja vlen ta votosh.. meqe duhet te zgjedhesh midis angjelit, tavos dhe erjon veliese apo spiro kseres .. ja vlen ta votoshsmiley

Kemi njesite guerrile me 3 -5 vete lol.

Enderr e kam ta shoh ne parlament kete kandidat !

se ke me kujton ky tipi ketu....... Po te pakten i paska 5 fakultete........ sidomos me ate te fiskultures..... ja vlen...... po se ke me kujton ky.  smiley........... VK(Q)......

Azbi, pa H, jo Hazbi. 

Si ke rendition i Molit kur thote: 

Ulu molo, ulu molo te dali ona! smiley

Kjo eshte ap dhere me mirrakell of fridem  smiley

keta nuk shahen thote ky, keta bejne kritike, sharja ehste tjeter pune  (edhe ben dy gishtat bashke gati per te... smiley ) ua sa i madh...

Moderatori eshte super!!!!

Ti Arjan, si gazetar qe je mbase nu ke njohuri mbi hashashin... Ky duhet votu patjeter. 

Ketij do hequr dhe syri tjeter! smiley

ne kemi njesitet tona guerrile, do ti ndjekim makinat e kutive hap pas hapi... smiley 

perlë

..............

E mos qeshni keshtu i keni te gjithe deputetet (politikanet) Anuk ishte Ilir META  me shoke(Sali Berisha ) qe u tha protestuesve te 21 Janarit "Koke palare dhe lavire bulevardi?!!!!" Ordiner ore, ja si ky, katunari qorr i Beratit! smiley

O Permet ce pate fat.....  smiley

Pse nga Permeti eshte ky ?smiley

Nga Katundishti..Degjoje gjithe intervisten qe postova me lart..Eshte miniere ari

Ky eshte ta katapultosh direkt per president

Hazbi Beu tu be bisht

 Objektivat e PARTISE ky qorri i quan program!   Edhe hashashin -thote -do ta legalizojme! smiley te hane e te pine dhe te bjne qef!!!- te gjithe permetaret! smiley

ja hongsha zemren

degjoje degjoje deri ne fund -thote-

"ne kemi njesitet tona guerile" qe godasin forcat kundershtare me zjarr, i vrasim kundershtaret!  !!! smiley  smiley Ai eshte psikopat mer! Ka llogjike budallai! 

Hazbi Kasaj: Komandant (i vetshpallur) i njesiteve guerile... Kur nuk merr hak shteti,marrim neve, godasim... smiley 2 i pushkatova vet tha...

Ai qe vret, do pushkatohet....

che guevara ishte nje funderrine perpara ketij

tezat i ka mire ky... njecik operacion plastik duhet.... Une kam punuar edhe ne kine edhe ne venezuele per ceshtjen e shtrimit te rrugeve te Permetit me asfalt... Enveri ka vdekur, babai im ka vdekur, babai jot ka vdekur i tha gazetarit.... smiley 

Pse boni cudi me ket . Pse nuk e bot cudi me Xim Mulletin kur thojte " Facizma o si Top  Hallve " . Dhe boni gjith ato rruge si sala Sot ! .Pse se meritoka ky nje Kryetar Bashkie kur  thote " do  hani pini e boni qejf " smiley

Pse ca thote Berisha kur eshte provu si Mashtrusi me i Madh Historik nder Popuj ..."Ju kam bo veni dyte ne Europe pas Gjermanise " smiley Ky vetem per nje Bashki po Premton .Rren a nuk rren o tjeter , deri sa ta vootjne .. Dhe po rrejti vetem  Permetin do rreje jo Shqiperine !

Voten per deputetHazbiut , .care Numri ka ky mre ? Peshtyme qyqje u bofshin po nuk ja dhane Voten smiley

Xim Mulletit i haje topin e hallves ti per ate pune. Keshtu eshte kur e njeh vec nga komedite qe shkruajne ish sherbeteret e Mulletit. Ironia eshte qe aksidentalisht je edhe ti i barazlarguar meqe shan si Zogun, si Mulletin, si Mehdi Frasherin.

Ore Pjeri, a ka fol me Hazbiun? 

Zotnia eshte me 4Univeristete dhe i cope karton pa vlere(Kristalin) dhe besoj se ne bibloteken e tij duhet ta kete VQ-ne e Pjerit se me duket qe ne programin bujqesor ka vjedhur shume ide nga VQ (heqim ketu menjane planin e hashashit)

uee, po ky? Po ka njerez qe votojne per kete, vertet? 

Njerezia po votojne per Salen, pse mos te votojne per kete? smiley

Po mo po, njerezit votojne Mediun, jo me kete te ziun, qe ka vetem llafe, jo vepra. Kur pashe sot, qe Mediu kishte thene pak a shume "Ne kemi rilinduar", e kuptova qellimin fisnik qe i kishte vene vetes: Te shfarose gjithe shqipot, per hir te rilindjes se vertete.

Mos voto po deshe!

Kap hekur, kap hekur! smiley

ne gur e ne dru, i thone ketej nga ne! smiley

Tani mbarova se pari intervisten, eshte legjende fare, po me dhembin muskujt e barkut nga te qeshmet. 

Ajo pjesa e njesiteve guerrile njehere eshte per tu memorizu. Te q... Comedy Central para ketij. Po ke me kujton nga peshku akoma nuk e di, duhet me u mendu icik smiley

edhe hazbiu cinik; e di shume mire thote, qi kristali jep cope kartoni por serish vazhdon te shkoje sepse shkon shumica, eshte falassmiley

ti flase mendjes kushdo qe eshte atje se... ka per te gjetur vdekjen... smiley  duken keshtu ata sikur sjane gje, rrine urte... smiley 

best frajdej ever...

Nuk do kete me burgje tha. Nuk do te kete me nevoje per burgje tha...sepse kush eshte denuar per pune hashashi do dali i pafajshem, kush eshte denu per vjedhje do te nxirret nga burgu dhe do ti jepet asistence (fundja njeriu nga halli vjedh) kush vret do pushkatohet!

 

lu si keta te fundit se te pakten do shkojne me gjyq... po ka nga ata qe do perfundojne kanaleve vaditese... grupet guerrile tha, te piketojne, projektojne... duken te urte tha....

Po qe nje here kam degjuar njerin ne nje restorant te njohur te Durresit qe kur ngrinte dolli thoshte: "ju plascin trute!" smiley

nuk eshte cudi...kristali ka diplomuar me qindra studente

Do kete qene Hazbiu smiley

Duhet te them se i ngjante pak. Nuk e kujtoj mire, keshtu si neper mjegull, por mosha dhe thinjat perkisnin. smiley

Ju plascin nga dijet

tani qe pashe Azbiun te kjo videoja aktuale, me rane ne sy dy gjera.. Azbiu, ne krahasim  me 4 vjet me pare,  qenka thinjur  goxha...smiley  

ndersa tjetra.. Asbiu ka lindur dhe eshte rritur  ne fshatin Katundisht, tha... dmth  Azbi Katundari  nga Katundishti..smiley

qeni qepen te haje...vota ime shkon per azbiun

Si tha ne fund, do i biem dhe PS-se po ja sa te forcohemi edhe icik. 

kopace tha... Caci kot qe futet ne gare tha... smiley 

madje do nxis nje levizje qytetare me moton,voto per asbiun

mbushi mendjen Alidese... me votat e saj mund te coni me ne fund nje dinjitar ne parlament...

ky nuk duhet te shkoje pa u vene re...deri tani nuk isha angazhuar seriozisht ne fushate por tani do vendos ne perdorim te gjitha fuqite e mia vetem qe ky njeri te zere vendin qe i takon ne tempullin mendfoles shqiptar

tani une nje gje spo kuptoj ketu.. shikoj Azbiun neper intervista ne TV qe shpalos porgrame ... dhe mendja me shkoi direkt te Pjeri yne, qe  ka bere programin   per Shqiperine me kohe, madje edhe liber.. 

...tani, ca ka Azbiu me shume se Pjeri yne???   se edhe Pjeri, nje cop interviste ne TV kerkoi qe te shpaloste  programin e tij,  asgje me shume...

 

p.s   Azbiu eshte kandidat  per Gjirokastren dhe kerkon votat e gjirokastriteve..  nderkohe qe ne program kishte si pike nr 1  te rregullonte dhe te asfaltonte Permetin..smiley  

po me duket se perfektura e gjinokastres perfshin edhe permetin ne cicen e saj

asflatimi i rrugeve te Permetit, ishte kusht i vene nga Kina dhe Venezuela... nuk e mbeshtesnin ndryshe... 

O Permet o xhenet, 

numrin 5 e di vete...

peeeees, peeeeees..smiley

 

nga Permeti  trimi zbriti,

voto Azbi sypetriti..smiley

Shiko se Hazbiu dashka te eksportoje hashash ne Hollande! Mendoka edhe per te miren e hollandezeve smiley

e tha vertet kete,  megjithmend..?   pse  sthua,  dashkemi te bashkpunojme me Azbiun.. import-eksport..smiley

prandaj thote Azbiu vazhdimisht, kam ''bizneset'' e mia...smiley

Tashi i rash mte. Ky qenushi im do ket qen anti-Bush nkoh tvet. Qen e bir qeni smiley

Ti e paske sjelle haberin Fiqo? Po une e dija se ishe me ne te baraslarguarit ti mo?

Apo e solle thjesht me pamje nga bota? smiley

keta permetaret qenkan burra te mire ere.

Sala me jelek te Çani smiley

Gati 3, 2 , 1 ..

Lajf nau

E kontrolloi Cani, s'ka antiplumb, na paska genjy piktori tha.

Shembulli me i qarte i Kryqtareve , Votabardheve dhe Voatalargumve barazi ...Nji mo ku e kane bazen , pse vijne verdalle Kot .Bile jane te mbrojt edhe me Njesite Guerile ....smiley .Po dhe ajo nuk qe keq .te mblidhen me i ven Ps , Pd se pjellat tona jane    smiley ..per dy tre vjet , nja dy tre vete si keta i bejne carcaf keta vetullhënët  e vetullapëtë e Krizave Botrore si Rruli smiley 

Forca Grillo i Shqiperise !

 

u prononcua asbiu ne lidhje me kete ngjarje ?

Bobobo sa qenka matufjeps Berisha...duket komplet jashte loje

e trullosi fare goditja e asbiut

Paskan nxjerr mamaqin si Joker...me mire te kishin nxjerr Patekun

pse eshte ne forme, si Ducja. edhe nqs eshte i lodhur, regjia eshte perkujdesur ta vere mes ikonave dhe koneve qe i shkojne pas ne mitingje per te krijuar atmosfere ahengu.Sharmi i Gentes , Sonit, Elvanes & companise bella,  bie edhe mbi  Berishen (shife si buzeqesh, sikur i hapin gojen me dy gishta te padukshem lol ) ne kete polifoto dhe ky imazh meret i paketuar nga shikuesi. Ka gjet eliksirin.e tha dhe Balli Fariu.

I qeka fut fort PRit doktori. Go Facebook. Kushedi sa pune i hapka NSA ky. 

Ahh Bleranda ja paska thy zemren Berishes

Berisha paska lujt futboll me kerpurdha

paska ndigju dhe bitellsat kadoshi. duket nostalgjia per komunizmin.

Trupi puckurriza puckurriza kur degjonte piafin ama. Dhe 6 vjec tjetri

Sala sot fantastik tek Zone e lire. Qe nga menyra sesi flet, e deri tek gjerat qe thote. Rama ne krahasim me Berishen duket si qyrrash, si grindavec qyrravec qe e rrafin gazetaret. Sala eshte tamam burre, eshte enciklopedi ka hije te rende dhe jo loqe pa personalitet si Rama qe eshte rob i paformuar menderisht. Ta harroni te fitoje Rame qyrrashi. Go Sala. Thyja nockat socialisteve. Te qajne te plasin socialistet duke fillu nga keto te shqiperise e deri tek ato te amerikes qe do i djegi ne shpirt fitorja doktorrit.

Minimumi 80 deputete fiton kualicioni i majte. 

Timi...sic je duke pa doktorrin tani...shif icik Ramen ne internet dje me gazetaret edhe krahasoji te dy. Rama duket komplet pafillo komplet xhol komplet deshtak. Sdo ti fitoni keto zgjedhje o ky i Timiii smiley

Sala sot fantastik tek Zone e lire. Qe nga menyra sesi flet, e deri tek gjerat qe thote...Sala eshte tamam burre, eshte enciklopedi ka hije te rende

Mos i fol Patekutn se po masturbohet!!! 

smiley Haje Pate(k)-tiku Debaiku e ngjite traktin per sot..e more diten e punes, smiley

 

Na sillni dhe neve ndonje link ti shohim neser te dy krokodilat smiley

Go Beatles

qy paska mesuar te lexoje qy pese vjec...ta ka futur asbiu se ka msu qysh kater

Cani eshte Krishti kurse Berisha eshte Llazari

ja dhiu te gjitheve doktori me amy winehouse lol

Mijra kenge ne iPad...

nuk ka mundesi...ky ja ka treguar te gjitha kenget

Kujdes me ipadin se mos ke ndonje zarar. 

3665 kenge.. A thu ta kete ate Tirona Kontradiktes ?

Nji fjal kam per keta mini diktatore qe na mbajn peng: MIRE NA E BAJN!! Perderisa jemi kaq te vegjel, kaq  apatik , kaq frikacak, kaq anadollak , kaq jo rezistus, kaq jo reagus! 

I gzofshim !

Me thane te drejten se kapa smiley

kaq jo reagus!

Me duket mua apo keto fjale nga goja e dikujt qe ben thirrje per voten e bardhe e tejkalojne ciniken! 

 

Mos u dorezo kaq shpejt he burrneshe smiley

Back to Tropoj...

paska shpetu mire nga ujku e ariu

Nje ambient me ujqer dhe me ari...

e dhjeu muhabetin

Gara me kuaj...pa shale

Ron a me duket mu apo te jane shtu pikat ne fund te fjalive?

Deion ti i ke hip ndonjehere kalit pa shale

ej e modhe ajo e kalit, kam ra po i kam hyp prape tha lol

Paska qene kalores i shkelqyer pa shale...

I ka hyp prap. Se po i hype i her tha smiley

Beka jete note Sala

Hallall.

Shef endrra diten

...

Pushteti te jep energji. 

E kapi ministrine Cani.

"llamatit, llamatit se s'te gjen gje." - H.Kasaj

o rrofshi ju qe e sollet videon

U merziten gocat

Bravo per rruget

Ueee gjasme spontane...doktorri e kishte gati foton e rrugeve...hallall

Do blej iPad

Hahaha

E kane kunj shqipot Frojdin

Ne sdim as me vu fotografi te peshku smiley

Na vje keq Cani po nji Krisht ka lind Maria...qe ngjallte te vdekurit!

mbete tu permende Krishtin Zot.Mos blasfemo kaq shume...ke shenjtet e besimit tend sa te dush...vazhdo me ta...

Vilat Rinashimentale mund ti kesh me tapi, po Krishtin kurrsesi...ai eshte i te gjithve!!!

Jo ,i yti jo...persa kohe ti je i grupitsmileylumb ballit.....Mandej nuk thashe se Krishti eshte i imi...Mos e permend vend e pavend....kaq

E permend sa t'ma doje kokrra e qefit...pergjegjesine per blasfemi te porta e Shen Pjetrit e mbaj vete!

Non nominare il Nome di Dio invano.Emri i birit te Zotit eshte i shenjte,eshte blasfemi me e mbllaçit ne ererat e alkolit e te papastertive tuaja.Ti nuk kalon as nga lagja e SHen Pjetrit ,jo ma te dera....prite Zot....

Ne rregull...pergjegjsine e mbaj vete...ti mos u baj shpirtlige me ndjell keq per ballafaqimin tim me Shen Pjetrin!!!

Emri i birit te Zotit...Per Kriston ????Eshte bir shpirteror se sikur eka lindur ai marangozi me ate marien !!!.Ose duhet te kene te drejte mamate kur u thone femijve "ke lind nga sqetlla "" smiley

Me mungesa si Zane dhe ....drejt e me inat ne nje teme Qeshje pa kufi ku dy Kloune se pari Berishen dhe se dyti ate Fukarane qe ka "pjelle " Berishen , te nderuarit admin na i kane prure per tu ksehasur ne gjithe kete zallamahi elektorale  .Oer te miren tone shtojzovalle . .A po  don me na i prish per hir te Kristos qe se kemi gje ???

.

Gjithe keto reklamat e PS thone qe Sala eshte lodh e s'ka me takat. Dmth jo se e paska gabim, por vec se eshte lodh. Kush ia ben fushaten te gjatit amon. 

mua me dhjeu se qeshuri ajo reklama e PD-se me Piktorin qe shgarravinos RILIDNJA IME, ku dialogon 200 lekeshi i Sami Frasherit me 500 lekeshin e Ismail Qemalit, figura qe zevendesohen me Gramoz Ruçin, Fidel Yllin, Tom Doshin dhe Koçon :

"Eshte pune Leku" - thote Samiu smiley

E papare!!! Bravo ai qe e ka gjet si reklam

Sa tu marrm krahet se kur tu marrm krahet do tu bjem me kopace smiley  smiley

akoma ke Cani ky K..i ?

ncqq

ate punen e shendetesise e shpjegoi me mire se piktori ruzhe.....

nga pozita nuk dua me degju propagande.

Llafet tja leje opozites.

Pozita flet me vepra, i kemi para syve dhe ne kurriz 8 vjet. Ska nevoje me e cel gojen hic ata

Po kur opozita flet si dje cere me bo mi zonje

ryeministr

Kush eshte K,Cani a Berisha?

Hec Ruzhdie te dielen u hapka Elbasani. 

Pasneser Ruzhe, tynel cok gjyzel

E di,

I kam dhene fjalen ne mes te peshkut , qe po u qel tuneli do i jap voten.

huh cme gjet belaja, kam qe fmi qe skam votu smiley

un e kisha gjith dashni

tu boft elbasoni kurbon

 

Te gjithe kujtimet e politikaneve jane rrena thote.

ai tha vetem nje linje:

Jam Ilir Meta i Madh, Shqiperi,

u nxin dyfish nga haseti politikanet e zinj

e mbushen shampanjen me mllef edhe meri

pastaj qeshen hidhur: "eshte i marre

I marri mburr pa turp veten e tija".

keto ndodhen vetem nje pale zgjedhje me pare,

kush ish i marre, e shkroi historija.

Eh Parisi .. tha

e konfirmoj smiley

pavaresisht se s'kam jetuar 1 vit atje

Sa viktima ka bere ai dreq. smiley

Une them t'a ndihmojme Ameriken te dali nga kriza megjith kta deputete te sofistikuar qe kemi

Edi ruaju nga Likja

Pas asaj mbreme, njemije here me mire hajduti Ilir Meta se Ed Palloshi.

Lufta behet per PSne, kryeministri eshte tha. 

Mmm fantapolitike me ngjan. E mendon te realizueshme Ilir Meta qe rikthehet e merr drejtimin e PS?

Pa asnje dyshim. Ai ka qene gjithmone synimi i tij. Bile beri gabim te madh qe iku. Edit s'do i vinte rradha fare. 

Synimi itij ndoshta, por te rikthehet e te marre ne dore PS, s'me duket e mundur. 

Do bejne si pune shkrirje partish. PSja vlen me shume se kryeministri. Dhe ne PS s'ka kush e pengon po hoqi Edin, perkundrazi e duan si fitues.  

Ben Blushi, Pandeli Majko. 

Ha ha ha per t'i mbajt peshqirin Likes mbase.

ok, ta marrim nga ana praktike. Edhe sikur te shkrihen, kandididwt kryetar do nenshtrohen votes nga baza, apo jo? Ne drejte vote do kene anetaret e PSdhe ish-Lsi. Por baza socialiste eshte me e madhe se lsi-stat. Mes kandidatit te dale nga ps dhe atij lsi, ilir meta, baza socialiste do votoje ate socialist. Jo?

Ore nga Shqiperia shkruan ti apo ka hena flamur me shqiponje. smiley

Ca vote leshi o burr, behet tak fak pazari aty lart. Po dhe baza fituesin do. U nxiu jeten humbesi. 

ndoshta,ca s'ben vaki

Hazbi Kasaj ta kisha dhene voten vallai pa mu dredhur dora.. dhe nje birresmiley 

Me cfare note e vleresoni Ramen, po Saliun? smiley

Nota me 23

Te ulta qe te dy. Shume teatralitet dhe pak brendi (nqs e ke fjalen per performancat e fundit tv)

Bo ky dashka mandat te katert.

S.B. duke thene me vete, - vazhdoni te me nenvleresoni

1 here ne 1000 vjete

"Malet jam une"

Doktori

smiley

Shume i qete Berisha tek Cani, shume i sigurte dhe u duk sikur siguria i buron kryesisht nga faktori "Meta" smiley

Pse e sha Obin ..Ka ardhe me shkelje syri ...smiley Ku mund te gjesh vend me te mire per Kloune te rangut Berisha pervecse ne emisione me seks toy te Canit smiley

Mire Obi me minivan kesaj rradhe , po LefKOPEJA ku eshte ? Apo sa ja futi qe e nxorri te Cani dhe u zhduk se mos e kuptoje Doltori !!!

ja ku me ke !! m'u bere si ai pas kepuces smiley

E pe dallimin midis Piktorit dhe Doktorit ?

Njeri agresiv ne kulm, pa vizion e program, e ku shpresat i ka te gjitha tek "Sala eshte i lodhur", tjetri i çilter, plot entuziazem dhe energji, i qete e i sigurte per fitoren!

Mbani KQZ me 4 anetare, qe tju genjenje prape qerosi se i vodhen votat pastaj! Edhe daci e kupton se Rama s'eshte per ate pune dhe s'krahasohet me Leadershipin e Sales

cufo tu honger petlla partidemokratike

Mire ata qe dalin ne tv se luftojne per karrige, po ju pse shaheni me njeri-tjetrin? smiley

Peshq ngelet nga trute gjithe keto vite..smiley

peshqit zakonisht si te dale nga çmendina jane o Ket smiley

 

Bedrana , pasneser Tuneli smiley

per hajer ishalla smiley

smiley dukesh sikur i thua me ato dy gishta qe e di vete ti..smiley

smiley

Yes M'dam

10 minuta elbasoni nga petrela.... smiley

Po pra, ma n'fund pak drite ne fund te tunelit dhe per ne te harrumit smiley

smiley

smiley

 

amanet sadri abazin smiley

Ka per tu rritur vlera e Elbasanit.smiley

Po, po jane nis investitoret smiley

jane nis me rraketa smiley

bir nona vet smiley

test

smiley

he mre Emo, ke ble nai mrrokell te re , dhe spo di me bo smiley-t smiley ?

jam shum i lumtur. mos mngacmo te lutem smiley

 

lol ee te pyeta te ajo tema tjeter, kush eshte sekreti i suksesit politik te skraparit? klima, natyra, historia, uji? smiley flm

Mbase ujti..smiley

Akoma se ke kuptuar ti?...po rrakia, mer rrakia..por Sula eshte mesuar te pije shurre dhije si afroiziak..e ka nostalgji nga femijeria smiley

i lumtur qofsh vëlla smiley

ehhhhhh tuneli krraba  na e mori te keqen  smiley

Bo bo dhe ai beri gjithe ate mallkim. smiley Kam mundesi nga peshku pa uje te behemi qeni me pleshta. 

I papam Komandanti sonte tek Cani , Ilir , lufto smiley

dmth s'ka paqe!

je andej tani, vazhdo luften per kreun e PS-se smiley

Hahahahahah, piepoli  i dulakeve e paska ul steken e sondazhin, e nxirrka PS me 3 deputete para medemek 73 e majta me ilir meten, 66 e djathta dhe nje e merrka bamir topi.... Se mbaj mend po radhen e kalume sikur e nxori nja 10 a 11 perqin para. mos e kane bo se shko berisha te 2XL smiley

E kendshme ishte intervista.. Me kujtoi dhe te rilexoj " Per ke bien kembanat" smiley

Ka lujt nei cik parashikimi? 

do ti qe e kam blere dhe po me rri ne stive ky liber : "pour qui sonne le glas" - ne frengjisht ....

Kam lexuar "Parisi, nje Feste" dhe "Parajse e humbur" e ndjekur nga "Kollona e 5-e"

Lefto, librat qe citoi ama i cik si te gjithe te majte mu duken mu, Hemingway, Martin Eden... smiley

Megjithese ket Martin Eden-in tha e preferote ne rini, athere kur ishte sekretar partie 

hemingway te duket i majte?

Shume e bukur Parajsa e humbur e Milton.. vazhdo ta lexosh, eshte impenjative..

Tirona sa per parashikimin kam publikuar artikull ne PPU.. asnje surprize jashte atyre kontureve.

Ca e kendshme o Gjergj, ai eshte kryeministri! Tre ore karagjozlleqe me syte nga "TAP-i"! 

P.S. - Lefti neser download opera omnia-n e Hemingway-it

smiley

po mire me kjo interviste ishte e tipi light, larg sulmeve te kundershtarit e gjera te tilla, e kombinuar me batuta.

Ato per "TAP-in" dhe energjine batuta ishin, padyshim 

Tunelin vetem e ka mor seriozisht, ka per ta hap smiley

Maj men si do realizohet ajo e atij hazbiut .

Ps + Pd do shkrihen dhe do Luftojne per Karriken e kres kunder nesh ...tha smileyJane pjellat tona megjithse ja beme me Hile Sales.. i dhame  Zhguajt dhe Ps ca kokraa me men , nuk kane ku te vene ..

Po ky Kllufi e ka honger keq se do me e mylle si ata te Komedi Show . Ka pa Gjinin e Portokallise dhe po pregtit teren per vete

O Sali o te hengsha ,,,,Dileme

Zemren ..tm Rush Rushiti dijes

Shpirtin..... tm Gjini i Portokallise

Alternativa e trete e ketyre fansave nuk pranohet se eshte e turpshme .Eshte nen Bel smiley

 

Strateg. Perhap panik ne kampin armik smiley

Po s'ka faj ai, ka gjet shesh bo pershesh. 

"Ku ke qejf me e pi kafen", - i tha Cani

"Ne Preze" ju pergjigj.

Mjafto kjo per ta dhene nivelin e personashit (Preza eshte kodra poshte se ciles ndodhet Gerdeci...)

ishalla fito ed selami

he give you good deal

smiley   smiley

smiley

Ke Cani nuk mba, dihet, ato gocat i ka kontrollu te gjitha garda republikes para se te futen aty (dhe mamaqin natyrisht) smiley

Pranej ishin dhe te veshme holle ato, qe mos kishin vend ku me e mcef snajperin smiley

si tha, kur osht fiksim, nuk je tu rrejt.

i dul para te keqes. smiley

 

Sondazhi / PD fituese me 45.6 % te votave, PS 40.9 %

 

 

Tetë ditë nga zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, sondazhet e para flasin për një fitore të sigurtë të Partisë Demokratike dhe koalicionit të djathtë me një rezultat prej 45.6 % kundrejt 40.9% të Partisë Socialiste dhe koalicionit të majtë.

Instituti Demokratik Shqiptar publikoi dje rezultatet e një sondazhi të ri të kryer me një kampion prej 1.000 personash me të drejtë vote për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 23 Qershorit.

Sondazhi arrin në përfundimin se Koalicioni i Partisë Demokratike kryeson ndaj Koalicionit të Partisë Socialiste 45.6% me 40.9%, dhe 4.7% ishin të pavendosur. Aleanca Kuq e Zi (AK-ja) mbështetet nga 4.4% dhe Fryma e Re Demokratike (FRD-ja) 3.3%, dhe 1.1% thanë se mbështesin kandidatët e pavarur.

lefto, thuji atij alifmatrakut qe ka ndertu grafikun ne xls, qe legjenda duhet per gjera qe nuk paraqiten dot ne chart. un e di qe ka dash me e von me se s'bon kudo koalicionin e gjatht ciper, por del shum e qart nga grafi bar chart 3D thuji, mqse i ke rendit vlerat nga me e madhja te me e vogla.

edhe nji sekret te vockel: per ta qit si humnere ate diferencen pd ps, te mos perdori xls qe esht nje software dangallesh, po te marri ndonje gje me te hajrit, Sigma Plot psh, edhe ta presi aksin vertikal pak siper te pavendosmeve deri pak posht koalicionit te majt. edhe ta shofesh si duket ed rama, sikur ka ra ne pus, po me te njejtat numra.

eh mer sal, c'po ta hajn paren kot ca m'duket. ca do bojn kta kur larg qoft, tmos jesh ti.

Sa zakon te keq e ke ket qe ve re cdo gjo!!!

Aq me i keq behet ky zakon kur e meno qe verejtjet e tuja mund ti kushtojne karrieren ndonje fakiri ne Atdhe. 

Pak me zemer gjere...po kshu eshte kur nuk ke ne zemer Krishtin...meshira eshte po aq e huaj per ty sa zgjedhimi i foljes vrapoj ne sanskritisht. (Mos u mundo kot, google translator nuk e ka snaskritishten)!

59 % pëlqejnë kryeministrin Berisha, 56 % Ramën

Kryeministri Sali Berisha ka një pëlqim në total prej 59.7%, ku 19.9% e të anketuarve kanë një përshtypje “të mirë për të, dhe 39.8% kanë një përshtypje “shumë të mirë”. Ndërsa Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka një pëlqim në total prej 56.3%, ku 24% kanë një përshtypje “të mirë” dhe 32.3% kanë një përshtypje “shumë të mirë” për të. 57.1% mbështesin punën që Sali Berisha bën si Kryeministër, ku 31.7% thonë se e “mbështesin shumë” punën që ai po bën dhe 25.4% thjeshtë “e mbështesin.” Ndërsa punën e Edi Ramës si Kryebashkiak të Tiranës e mbështesin 46.1%, ku 23.7% thonë se e “mbështesin fuqishëm” punën e tij dhe 22.4% thonë thjeshtë “e mbështesim” punën e tij si Kryebashkiak.”. Ndërsa për punën e Bamir Topit si President 40.2% e të anketuarve e mbështesin atë ku 8.5% e tyre thonë se e “mbështesin fuqishëm” dhe 31.7% thonë thjeshtë “e mbështesim”.

52 % preferojnë taksën e sheshtë %, 41 % taksën progresive

Në çështjen e taksave, 52.3% e të anketuarve preferojnë taksën e sheshtë, ndërkohë që 41.2% preferojnë taksën progresive. Shumica e të anketuarve besojnë se vendi po shkon një drejtimin e duhur, ku 57.2% e të anketuarve thonë se vendi po shkon në drejtimin e duhur ndërsa 42.8% thonë se vendi po shkon në drejtimin e gabuar. Për çështjen e ekonomisë, 47% e të anketuarve thonë se ajo është përmirësuar në katër vitet e fundit, ndërkohë që 34.8% e tyre thonë se ekonomia është përkeqësuar dhe 17.5% thonë se ajo ka mbetur e njëjtë.

Me te vertete uroj qe pagesa te jete e mire qe t'ja vleje te pakten gjithe kete pune.

83.8% e të pyeturve, të sigurtë se për këtë do votonin

Këto përfundime janë arritur në anketimet ballë për ballë, individuale me 1.000 të anketuar me të drejtë vote nga data 3 Qershor 2013 deri në datën 8 Qershor 2013. Pjesëmarrësit janë zgjedhur në mënyrë të rastësishme nga qendra të votimit si në qytete ashtu dhe në fshatra. Përfundimet janë nxjerrë në përputhje me koefiçentin e popullsisë se qendrës së votimit.

Marzhi i gabimit për rezultatet është 3.17%.

50.4% e të anketuarve ishin meshkuj dhe 49.6% femra. 83.8% e konsideronin veten “shumë të sigurtë” se do të votonin dhe 16.2% thanë se kishte shumë gjasa që të votonin. 26.4% e pjesëmarrësve ishin 18-29 vjeç, 15.9% ishin 30-39 vjeç, 17.8% ishin 40-49 vjeç, 20.3% ishin 50-59 vjeç dhe 19.5% ishin 60 vjeç e lart. 37.5% kishin arsimim më pak se shkolla mesme, 42.5% kishin përfunduar shkollën e mesme dhe 19.8% kishin përfunduar universitetin dhe studime pas universitare. 69.8% e të anketuarve ishin të martuar, 23.5% beqar, 8% të ve dhe 5.9% të divorcuar. 1.4% fitonin më pak se 10.000 LEK në muaj, 18.9% fitonin 10.000-20.000 LEK në muaj, 51.4% fitonin 20.000-50.000 LEK në muaj, 18.6% fitonin 50.000-80.000 LEK në muaj, 4.1% fitonin 80.000-100.000 LEK në muaj dhe 1.9% fitonin më shumë se 100.000 LEK në muaj. 38.5% e pjesëmarrësve ishin të punësuar, 17.7% ishin të vetëpunësuar, 16.7% ishin pensionistë, 5.0% shtëpiake, 8.9% ishin studentë dhe 13.1% të papunë.

aman Lefti se na çave bythen

si su lodhe bre smiley

smiley

 

Po ler mor Ruzhe tjetrin se ashtu e nxjerr buken e gojes ai..me ane te mollezave te gishtave  smiley

Ruzhdije, me habite! Duhen studju me duri opinionet qysh direkt e...ne vend te bute Ju?
Per mua duket pake si rezultatet e Tritanit ne vitin 1996, kur tha kemi dale 126 perqind..Aty larte Lefty jep bazuar ne " Institutin e Demokrateve " qe 59 perqind pelqejne Salihun ndersa 56 perqin a dicka aty rrotull pelqekane Ramen( kjo do jete vec numrit te grave) .Nuk del sa shifra e Tritanit ahere ? Prandaj le ta leme kete here ".... Te pacare...te buten!"- them une

lefto, nuk e ka keq, merre pushimin e modh daku se duhet t'jesh lodh. Neser hy prap qy n'sabah dhe futju punes si turku...derrce du me thon

Kush eshte Instituti Demokratik Shqiptar qe e ka kryer sondazhin? Si ndahen rezultatet sipas qarqeve? Po Gjergji c'mendim ka per te?

"doktori" shenoi pike te Cani

I sigurte qe deri me 23 qershor dhe ti per doktorin do votosh.

cuq

smiley

nuk quhet

1. ishte ne fushe te vet

2. ishte ne territor vulgu

 

zone e lire eshte fushe asnjanese.

Po, ishte ne kushte te favorshme, jam dakort. Pika e dyte pastaj eshte per t'u diskutuar (jo emertimi i territorit, te kuptohemi).

osh kopil kam thone

zgjedhje shume e mire, e vendit dhe kohes.

audience maksimale.

ska me gjeni te vogel, voice kids, big brother or whatever . Ndeshje po jo e jo.

Vec turku me sulejmanin e madhrishem e konkuronte sonte(*), perndryshe audience maksimale

(*) ah po harrova me permend intelektuallliqet e Krastes (te na fale Blendi qe ishte prezent), ne te njejten ore, me ca demek slide dhe grafiqe smiley

qyqja, tani po kuptoj qe kam fillu prape me e nez TV-ne.

na muret ne qafe !

Une pashe nja nje ore gjithsej. Kam pershtypjen qe zeri i ngjirur ndihmon smiley. Plus ato dhjete shishet me uje. Duhet te pranoj qe me habiti per mire. Kisha vite qe s'e degjoja pervecse me volum mitingash.

smiley

Well, gabim imazhi qe ke pas

Ne fakt, Sala ka dhe dimension tjeter bisede pervec mitingjeve ne fakt.

Madje ta mush menjen per zotin. Mos e nigjo shume smiley

Ne ka nje gje per te cilen e kam qejf, eshte se si rreshqet dhe e rrotullon muhabetin me kedo qe e interviston, nisur qe nga Forbes, e gjer tek katunaret e Sander Frangaj smiley

Eshte ujk i vjeter

Pastaj ato cka thote, mund ti nxish e ti skuqesh po ti konspektosh, por aha, spret koha, ai i thote, e i skalit live smiley

Kam vene re qe jo pak njerez qe kane bere shkollen e famshme te partise kane keto aftesi. Ngaqe vete s'kam qene atje, as kam patur njeri te familjes, nuk e di a ka qene aftesia e shkolles apo thjesht jane zgjedhur persona me personalitet te caktuar.

po pse Sala ka bo shkollen e partise ?

Se kisha idene.

Shif, shkolla eshte shkolle anyways smiley

Me mire sesa pa shkolle fare fundja smiley

Une them qe piqen gjithe kushte : vendi, personi, prejardhja, synimi dhe KOHA e duhur smiley

Ket fat patem smiley

qef qe esht bo te shkolla partis, ruzhe... 

pse kishte pjeshka te mira ?

me shum pathos dhe optimizem per jeten

kumlla te tharta dmth smiley

po te pakten kishe social networking, jo si ne qe u thame para ekraneve smiley

i di nga ca deshmira first hand te tregume ne kohet e lavdishme smiley 

sinqerisht, nji "vibe" romanticizmi nen fotot e klasikve, qe nji regjisor i mire do e bonte nji hit te vertet knej. Art!

it doesnt sell

bota do filma me gjakmarrje smiley

vinin nga gjithe rrethet aty. kuadrot me te mira per tu pergatit per "jete partie". me karrieren perpara... 2 vjet, ne metropol...pas merzise se konspekteve... me dhe nji ide per naj novele hic po hic te keqe smiley

Gjembi

me mire qe nuk ke pas njeri ke sh e partise aty ishte uzine servilash e spiunesh ndersa mediokrit ishin me te preferuarit

ta them ket ngaqe kam pas nje te aferm atje per sh vite ..... Petagog 

I kam shmangur influencen e demagogjise dhe i kam pare thjesht pasojat. smiley Por s'ka dyshim qe ka goxha personalitet te fuqishem.

sala e ka aftesine te thote rrena pa iu skuqur fitira.kjo vjen per mendimin tem se ai beson edhe vete ne genjeshtrat qe thote.nje rrene thote G Costanza tek Seinfeld nuk eshte rrene nese e beson edhe vete.ne nje kohe qe psh ende s'ka lidhur dot vloren me fierin me autostrade premton se do lidhet me hekurudhe me pekinin.

madje nuk i skuqet fytyra as nga gjaku i kater te vrareve ....me cadra  para portes se kulles se tij.ka personalitet te fuQIshem.te habit, te habit.

Une pashe nja nje ore gjithsej. Kam pershtypjen qe zeri i ngjirur ndihmon . Plus ato dhjete shishet me uje. Duhet te pranoj qe me habiti per mire.

E forte je. Nje ore?  Te habiti per mire?

smiley Epo, po don te kuptosh, duhet t'i zhysesh duart gjer ne berryla te pakten. Plus qe do votoj. E kam per detyre te degjoj palet.

Po ajo e kuajve psh, eshte histori e vjeter. Tha gje per bashkimin Berat Tepelene qe mekat qe i ndau mali por dhe qe i ruajti ato xhevahire 2500 vjet por qe Berati do behet me det por qe s'mora vesh nqs bashkohen Berati me Tepelen pse s'behet Tepelena me det dhe meqe Beratin s'e ka bashkuar akoma me Lushnjen kjo e fundit qenka ne plan per t'u permbytur? Perifrazoj.

E forte je smiley. Por une ne fakt nuk votoj, keshtu qe sa per muhabet smiley.

piken G besoj e ke llafin e, se mes bukuraneve ishte.nc nc nc, qenkan habisur ca.mungesat nga nje gje mbushen me habira nga nje gje tjeter e atij lloji

M'u kujtu nje goce qe kishte bo tatuazh emrin Azbi, vjen ke mjeshtri i tatoo qe eshte bere si prifti i lagjes ta mbulonte me ndonje figure tjeter, si duket ishte ndare...tregonte ky i tatoo-ve, kesaj ia riparova kollaj me nje delfin se A-z-b-i kater germa ishin, po ca t'i beja nje cuni qe kishte te shkruar ne gjithe gjatesine e krahut emrin Enkeleda..

Kollaj fare , ti gjente nje te dashur tjeter po emrin Enkeleda.

tashi po menoja, qe skam taku asnji Enkeleda qe te me kete pelqy smiley

Ka qene dikur nje kenge "rruge" tip "Leda moj..."

gjithe kenget e horrave t'i ka msu xhibi 

Mos genje, une dhe seksin e bej me muzike klasike, bile dhe kur renkoj tingelloj si Pavaroti.

Ne ka nje gje per te cilen e kam qejf, eshte se si rreshqet dhe e rrotullon muhabetin me kedo qe e interviston, 

kush e heq vallen...e habise si forme e admirimit ne heshtje.

i nderuar spiritus sic te thote Driz Pensionisti qe ska nevoje per Viagra smiley

Une sjam si  puna juj, qe kur flitet per Ramen, kacavirren ke Berisha dhe anasjelltas

Ktu po flitej per Salen, une po komentoj Salen.

Sic kur flitej mbreme per Edin, ngela vec ke ai.

Nuk ka admirim ne heshtje. Po flasim per performancen bashkebiseduese te tij. E ku e kishe problemin ti ktu ?

Me pelqen elasticiteti i Sales, kur i eshte nevojshem.

Sic me pelqen Damari i shtremet i Edit, kur eshte i nevojshem.

 

ke te drejte. mbreme udhehoqe orkestren me nota te ertta per ramen.vetem me ate u more.sot udheheq orkestren me nota optimiste vetem per berishen. me pelqen qe i ndan gjerat.ne i perzjeme.

Jo lal,

Berishen nuk e ngjova. Largqofte, nuk mundem. I have enough of him. Dhe e ke gabim, spo udheheq asgje, po i leja nje koment finit, mos ja fut kot

Plus skam ca ti ngjoj, atij i flet vete puna. Smund te me mbushe menjen me llafe.

Edin do e ngjoj dhe do konspektoj, se osht kandidat per dhonder i ri.

As Liken skam ce du ta ngjoj, vec po nxorri nai te forte Monika Lekryemadhi.

Nejse, meno si t'dush smiley

Se mos do votoje elektorati bazuar ne fjalimet televizie pfff

ato jane per ne, si case study, pikerisht per ti komentu

nuk mendoj asgje sepse tek ajo kutia  secili e di vete se cfare ben dhe nuk i kerkohet llogari askujt.thjesht komentojme komentet, tonalitetet, muziken qe luhet. ose shofim komentet, ngjyrat  e tablos.deri ketu.me tej jo.

Mire plako

pis(*)

(*) peace smiley

ok boos-e.

aman Emo sa te parashikueshem jeni bo,

se di si e vonove kaq shume smiley

une s'leviz nga imja, sorry smiley

E kam nigju me shume se ty smiley

Allah Allah. osht bo mos me u perzi per nja nji muj ne kto temat me sale.

po perpiqesha te beja nje point qe mbeshteste fiks fare qte qe kishe thene ti.

ajt mo. pa dom e pa zarar.

ps. si duhet me e thone me qart qe nuk me ndikon ne asnje fare menyre rezultati i xgjedhjeve ne albanie... ky po qe esht mission impossible. po, du qe sala te mos jete me aty ku osht, por kjo eshte nji deshire e tipit c'po mu haka i tiramisu... pra shum larg renies theror... aq me shum me te lujt nga e jotja smiley

 

nuk luj nga e imja t'thash

mu m'hahet nji creme brulee megjithe kto muhabete frankofonie qi ka bo naltmadhnia sonte. Jina aristokrate tha smiley

uffff  smiley

sal frankofoni.

avukat anglo-saksoni.

ka plas oksidentalizmi modh.

vetem turku i vje hakes ktyne smiley

E pe kur ju mushen syt me lot per Edith Piaf???

E nigjojsha tha ne Tropoje...ku isha 6 vjec. 

5 vjec kish mesu me lexu, 6 vjec nigjote Piafin...ca njerez jane te lind per te bo gjona te medhaja

Hahaha. Edit Piafin me siguri do ia kete prezantu ai gjyshi qe i fliste per Kuvajtin kur hajshin pilaf. Nejse mo, une e dija qe ky ishte tifoz me Zhak Brelin. Te pakten Topalli me Zhakun ia hongri zemren.

smiley

O Sale, o veshderr! smiley

Spo morim vesh. Piafin spo kuvajtin ka msue nfillim?

Misioni i canit ishte "Ta paraqesim sa me njerezore"...ne pergjithesi doli mire. E dhjeu pak kur filloi me tregu per ujqerit dhe arinjte qe duhej te shmangte rruges per ne shkolle. 

Ursus mer Ursus fare eshte. I perplaste arinjte neper shkembinj duke fershelly Edit Piafin me hunde. Mesuesja priste....ujqit ulurinin. Sala me cante lecke me libra dhe me kapele te bome me tul buke si Pinoku, cante perpara.

I habisi te gjithe kur tha se luaja futboll me top me kerpurdha...priceless 

Do te thuash qe ujqit e arushat nderronin rrugen kur shinin NM?

U ojta tu qa; kam dy ore qe nigjoj "pompopom"in.

Une po lexoj FBI Report per Financial Crimes Report to the Public , se me duhen ca indikatore.

Noshta tuj zgurdullu syte aty, po me duket Sala si pllum i shkrum smiley

Ramizi e pat fajin qe ngaterroi zarfat. Iku ajo pune tashti, bashke me fajtorin. 

..madje nuk i skuqet fytyra as nga gjaku i kater te vrareve  smiley

..me ze dhe figure Arvizu ka thene nje mije here se PS duhet të kërkojë ndjesë për 21 janarin

Arvizu ka cituar deputetin socialist Ben Blushi sipas të cilit nëse do të kishte më shumë deputetë në krye të protestës se 21 janarit, siç ndodhi ne demonstrimet e ditëve të mëvonshme, në të njëjtin bulevard, ndoshta nuk do të kishte patur 4 të vrarë në atë demonstratë.
 

Ore megjithmen, nga bohet Arvizuja

Sikur i ka lshu armet fare duket

Shi si bo sikur s'e ka nigju megjithmen. 

Si mos ti leshoje armet dereziu .i vajti buza prapa veshit me shqiptaret qe e hedhin shurren perpjete.

jo mi po me koinqidon me viziten e atij amerikanit tjeter te shplame qe nisen qe andej nga ju

Para disa ditesh ne emision me Krasten:

Duam që vullneti i njerëzve të lexohet. Kemi dëgjuar për mënyra të ndryshme sesi duhet të votojnë njerëzit. Se dëgjova që ka persona që paguajnë lekë për të blerë votën. Unë pyeta, kjo është e vërtetë? Jo, s’e imagjinoj dot që kjo të ndodhë. Shqipëria në 2013, ka nevojë që vota e tyre të numërohet drejt.

Po shohim përpjekje të ndryshme që ndikojnë mënyrën se si votojnë njerëzit. Japin para ose ofrojnë perspektiva pune, ose kërcënime për humbjen e vendit të punës. Shohim raste kur njerëzit shkurajohen për të votuar. Shohim raste kur burimet përdoren për fushatë.

Etj. 

Plus vazhdohet te insistohet ketej e andej Atlantikut ne deklarata pothuajse te perditshme per plotesimin e KQZ-se. 

Rrofsh,

E pashe qe e kish ftu. Puna eshte se Krasta Show eshte si pune backstage ntelektual, pa shume diapazon publik.

Ke Topi ore, a do flasi ke Topi smiley

 

Nuk shoh TV shqiptar Rruzhe, s'e kam idene bile as qe Krasta qenka "backstage ntelektual" smiley.  

Por ne shtypin shqiptar e ndesh pothuajse te perditshme ndonje deklarate te tij, ndaj me erdhi cudi qe eshte krijuar pershtypja se Arvizu nuk eshte i pranishem.  Per mire/keq tjeter ceshtje. 

Arvizuse po i bojne gati Darken e daljes ne pension .

Darka e Zuzuse eshte ngrene me kohe shoku.

dmth ketij i keni hequr  (Ar)vize me kohe..smiley

Deiono, ke ndonje informacion per ambasadorin e ri.. apo   ekzotiku  i radhes  besoj..smiley

Belul, nuk eshte faji i Vizuse, Ari tanime eshte ne renie te lire edhe ne bursat e botes. Ambasadori i ardhshem pritet te jete nje diplomat me mbiemrin Bernstein ose Cohen. 

aha, kuptova!  ''çifut i derguar nga Kominterni, tha..smiley

duket i blinduar nga te dy krahet.. dmth nga  dy miqte tane te fuqishem.!

Spiritus qenka adhnu nga komenti i Finise per Berishen dhe po ja qit inatin Ruzhdijes smiley

Spiritus, qike keq fare per pulitike ti ore, une te dija average ngjalist, ti qenke per te te ardhur vizite me nje fuci komposto lol

Ne Mal te Zi thone: Fik e fik, fike me muzik

Te shofesh salen eshte arritje ne vetvete se do durim prej derri. Esht sikur sheh perher te njejten interviste, te njejtat pergjigje. Ska rendesi ca pyetje i behet se ai i pergjigjet me ca do vete. Monolog bajat. Fakti qe ka rob qe e shohin me ben te dyshoj ne inteligjencen e tyre. Me mire shih si thahet boja ne mur sesa nje film te sterperseritur si sala. 

Thuj ca te dush por e qau kur tha se parisi eshte investimi me i madh njerezore ne shije dhe finese!

smiley

Njaty trego ca katnari o. Si ata refugjatet e lodh te greqise qe vinin ne shqipri dhe thonin se selaniku o qyteti me i bukur ne bote. Aq kishin pa. 

Lefti, trego si burrat, si paguhesh, me rroge fikse apo ne baze te performances n'Peshk? 

Dhe ca thote depozita bankare si transaksion? smiley

Si te jete kjo pune? I vetmi qi ka lexu Niçen bohet kryetar partie. Ka i gjo ktu.

Mos harro dhe Piafin ne moshen 6 vjecare!

Nje gershetim fatal i filozofit me cekic dhe bilbilit Parisien.

Nicen 5 vjec dhe Piafin 6 vjec? Apo degjonte Piaf teksa lexonte Nicen? Mos e ngaterro Niçen me Niken?

Kur ka pas qene i vogel i ka pas fol baba mire per piafin dhe nicen.Kenget e piafit i degjonte ne Ipod kur ruante dhite.smiley

Pilafi eshte i mire kur gatuhet mire.

Nard Ndoka

Shef Guzhine !

Lefti eshte i ambasades...ka shume mundesi te jete dora vete dhendri i Zhozit...Mohoje po te duash Lefterije smiley

Jo. Se besoj qe ambasada i ka aq loqe nepunesit. 

Loqe gjithandej...Shtet i SaliBabes

ore ju shkencetaret, ky google scholar ja vle apo lesh ?

se mua po mi ngre nervat

duhet te dish ta perdoresh...dhe ti kesh vizionet e qarta ne ate qe kerkon

ah lesh, i aint no good in using user manuals smiley

forget it smiley

Kjo ju merr ne qafe ju shqiptareve. Ngaqe pertoni te lexoni udhezimet per perdorim te gjonave, nje jave po nje jave jo, rishpikni rroten. 

Edhe Meros i paska ngel qefi qi Berisha qika paraqitur i rinovuar dhe jo si gjysh antiplumbskolitist.

Kurse Muqi thote qi Berisha qika adhnu me Fevziun per kalamajt e paster si kristali, do shkoka gjithandej, dhe tek Sokol Palla, po jo tek Fevztulliu. 

Nderkohe Rama do beje nje come back me nje town hall ne Twitter per tja marre Berishes voten katundare qi eshte me e ambientuar me cicerimat e zogjve.

Ruzhdia nderkohe thote qi keto tvparaqitjet s'ja ndryshojne mendjen miletit. Ta thote seriozisht valle apo e ka si paracetamol per peshkngjalistet qi humben 29 gota gjaku qe dje e sot? 

Le te presim nderkohe dhe maskemitingun e votebardhisteve me zemer me kryq...I mean votekryqisteve me zemer te bardhe. smiley

Kurse Muqi thote qi Berisha qika adhnu me Fevziun per kalamajt e paster si kristali, do shkoka gjithandej, dhe tek Sokol Palla, po jo tek Fevztulliu

meqe ra fjala e kalamajve Zeni i paska dhene duart Sadijes e qenka lidhur me nje tjeter , te cilen duhet ta kete kusherire nga e jema se nuk ka te njetin mbiemer me te  smiley

I madj kur thote digjoja Radion tek qendra e Kooperatives Edit Piafff ...Lefkope ...gjashte vjec .Po ti nuk mund ta ndiesh lefGOPE smiley

Duhen falenderuar ata qe e kishin si IDE .Me se fundi pas mbi 25 vjetesh i thane shqiptareve se ky lloj robi PO Iken ..... dhe mos e Gjykoni ashper . Eshte burre Plak dhe pavaresisht te gjithe Trukimeve .qe jane pjese e Fushates ne na interesoi Berisha me ngercet e tij ..........

Ju dha mundesia tu drtejtohet Shqiptareve .....Amani me lejoni te iki Njerezisht  . Mos me rrihni !  Aq e kam smiley

LefKOPE cdo ballafaqe qe mund te besh per te , eshte ta kthesh perseri si ne Podiume ose Shpellar . Kije nga Une .Lejeni me kete Imazh .

Rama pas fitores , duhet ta permende jo me shume se dy tre dite, fundja dhe nje Jave dhe ta lene ......pa e kujtuar Fare . Endrra me Plaken telendare qe nuk la me gje pa Ndotur , Fyer , Perbaltur e Percare Shqiptaret Mbaroi .

Ky qe mesazhi i Emisionit .!

Shkova ne NY dhe erdha akoma tek kjo tema peshqit? smiley

Shkove ne Elbasan per me ble fustan smiley ?

eeeee i rashe nga Lincoln Tunnel dhe takova Berishen..smiley

Ne zotohemi që atë që themi ta bëjmë dhe të mos themi atë që nuk bëjmë dot.

 

Saliu i tha kavajasve se kanë bërë shumë për demokracinë dhe do i sillte detin në Kavajë. Deti është aty ku ishte, ndërsa Shqipëria është më keq se sa ishte.

 

Kavaja, ashtu si gjithë Shqipëria, më 23 qershor do të marrë vendimin për të pushuar nga puna këtë kryeministër që la të gjithë Shqipërinë pa punë.

Kush o Rama ktu me? Ai pa musteqe e? Sikur s'i gja fort

Mesa e kuptoj une eshte back to the future, foto qeveritare pas mandatit te dyte, dmth ilustron premtimet e bera 8 vjet me pare ne vitin 2013.

Leshi dhe rinovimi jane vetem efekte anesore te suksesit, sic jane dhe purot qe e celebrojne ate.

Got it. Return of the clones.

Si shprehje s'e ka keq. Nejse, klani hala s'e ka aktivizu linkun me opinionin e djeshem. Per zonen e lire te sotme as s'behet fjale. Kush pret edhe 24-48 ore te tjera me ndjek ndeshjen e gjigandeve smiley ne tvklan. S'kane meshire per popullin diasporik kto tv te shitur smiley

po ca lesh "portokalli" mer; boll me pa kto emisionet e fushates dhe u 10ke duke qesh.
Ky Manjani i LSI po thote duke diskutu per programin e ekonomik (perballe gazetaresh qe s'kane minimumin e njohurive t'nevojshme per te debatu), qe nuk duhet diskutu ne nivel makro por konkretisht...a thu se makro eshte naj gjo abstrakte. Ky rrezik ka ble VQ dhe ka lexu naj paragraf aty n'fillim e nji tjeter nga mesi i librit dhe kujton se aq ishte puna.
Sa t'vijme ne pushtet - thote ky - do trokasim ne dyert e kompanive te huaja te industrise se makinave, elektronikes dhe t'u themi:
- si e do ligjin ti vlla? ashtu ta boj un, si ta kerkosh ti, vec me hap vene pune. Edhe token per ta ndertu fabriken ta jap falas dhe nuk ka taksa per 5 vjet. Se kshu ka shku puna sot - tha, dhe ktu i hodhi nji veshtrim prej triumfusi ktyre gazetarve qe ngrine sikur t'i kish ra rrufeja. Nazarko pastaj me nji gjys zoni tha: po ca toke falas, ku ka ngel mo toke sot...
- ka toke, ka...tha me qetsine e nji profesori babaxhan Likja.

smiley

P.S. duket qe je ndikuar shume nga shkrimet e te madhit PTh, ke filluar t'i kopjosh stilin.

po "i perpij" kto debatet per te pa sa nga programi i Pjerit eshte vjedh. I mbaj radaret gati sidomos per piken 17: Lejimi i autenazise (vetvrasjes me deshire) kur invalidit i jepet pas kerkeses se tij firma e komisionit mjeko-ligjor.
Thomai, Pjerin, Programi per Zhvillim. Blogu www.Peshkupauje.com, 10 qershor, 2013
 

APA citimin?

MLA po ajo qe nuk mund t'ja fal vetes eshte te citoj Pjerin sikur citoj ndonje cfardo, si kryetarin e bashkise te Torontos fjala vjen, nji njeri i ulet qe ben droge, i fut duret femrave etj. Pjeri ka tregu moral edhe pse eshte mundu t'i japi ngjyra humori rrefimeve te veta. Ja beje vete krahasimin ti

Lol. Ate po mendoja ene une tu pa Manjanin. Nji konfidence tek ajo ideja qe po shtjellote sa cdonjeri qe guxonte ta sfidonte perballej direkt me nji ton qesendises qe s'bohej llaf t'ia kundershtoje. Po kur thosh, "se s'do behen gjerat me shkopin e Fevziut" haha - se s'po duronte qe Fevziu shpjegonte te dhenat ne ekran me nji shkop te gjate.

Tekstualisht kshu kane fol kto te PD ne fillim, para 23 viteve...po atehere jua boje hallall ne njifare menyre po sot? une po i regjistroj kto nga youtube njiher. T'i rujm per naj rast gzimi familjar kshu per humor

Per rast gezimi familjar hahaha... Ej, po qe kishin "zbulu" se ligji 7501 kish sjelle "probleme te medha" me token. Edhe ishin mbledh rreth tavolines Fevziut me i dhane dum ketij muhabeti sot e tutje. Ofe of, ai ven eshte bo aq lomsh sa ka ngel vec me pa gallate ne tv si per dite premte qe eshte.

Po ku ka Mercedes qe te vjen ne Shqiperi per te hap fabrika me at fuqi puntore te superkualifikume qe eshte atje. 2/3 e popullsise jane me master 1/3 me Phd. 

Qysh the?

(kap icik tonin krejt bisnes-like te menaxherit tek shpjegon investimet , i cili flet sikur te jete ne cable tv in USA... aty nga min 11, "ishte fejslifti me i shtrenjte ne histori, 1 miliard euro...")

me pelqeu kombinimi i ngjyres se kepuceve te gocave me ngjyren e Mercedesve

Sa t'vijme ne pushtet - thote ky - do trokasim ne dyert e kompanive te huaja te industrise se makinave, elektronikes dhe t'u themi:
- si e do ligjin ti vlla?

Po kush ua mbajti doren te trokisnin ne deren e kompanive te huaja se LSI kishte nen hyqem METE per 4 vjet.

Mere me me sportivitet fushaten!

                                                                                                        Nga nje mik qe te do te miren.

 

FLM per keshillen, por fushaten e kam dhe une me pasion si Berisha smiley

Pas fushates dhe shpalljes se fituesit, s'do me degjoni per 1 muaj, se do jep plazh, me shume siguri ne Shqiperi.

Javes tjeter 99 % jam ne Shqiperi perpara 23 qershorit smiley

LEFTI  smiley hallall!!!!!

Nuk ka perse merzitet njeri se perse doli mire Sala dje tek Cani. Ai nuk doli mire por ai eshte realisht mire. Ca gjera jane te lindura. Sala ka personalitet te forte dhe ka shume bagazh. Eshte profesionist ne politike. Rama ka personalitet qyrrashi dmth ska personalitet dhe eshte teper i lehte dhe i leshte. E verteta eshte se socialisteve i ka rene per hise nje klluf qe as ka fituar as do fitoje kurre. Budadallek  ka thene xha Anjshtanji eshte kur kryen gjithnje te njejtin veprim dhe pret rezultate te ndryshme. Rama eshte thjesht nje loser qe ka per te humbur prape dhe prape do filloje i njejti skenar. Shyqyr zotit eshte vere dhe nuk ja ka ngene njeri te rifilloje protestat. Nje gje eshte e sigurte. Iliri nuk ka per ta lene kurre te lire Ramen. Do ja marri partije me hir ose me pahir dhe pastaj si gjithmone....fajin e ka Saliu

E pash lajv. me kenaqi... smiley

Berisha ka treguar shenja plakjeje dje te Cani ,ashiqare fare,per mos te thene  rrjedhjeje 

Une ne vitin 1960, isha 44 vjec,-tha Berisha ...............

Sipas tij: “Amerika mund t’i jetë veçanërisht mirënjohëse qeverisë së Shqipërisë dhe Kryeministrit shqiptar Sali Berisha, e cila ka qenë një aleate e patundur e kombit tonë. Kohët e fundit, kur SHBA kishin nevojë për disa vende të gatshme për të siguruar azil për anëtarët e MEK që janë bllokuar tani në Irak, Kryeministri Berisha ka rënë dakord të pranojë rreth 210 anëtarë të atij grupi – shumë më tepër nga sa ishte i gatshëm për të marrë çdo vend tjetër”.  Kongresmeni amerikan tha më tej se, “kjo ishte një shenjë e besimit të mirë dhe miqësisë që këta njerëz nuk do t’i harrojnë shpejt. Duhej guxim i vërtetë për Kryeministrin Berisha për ta bërë këtë ofertë bujare. Në këto kohë të pasigurta është e rëndësishme të dini se cilët janë miqtë tanë. Kryeministri Berisha, ju falënderoj që jeni mik besnik i Amerikës”.   Venuske. Do qash shume fort mbas 10 ditesh...per ty dhe trecerekun e peshkut do jete dite zie. Mos o zot ndonje do vrasi dhe veten me fjalet e fundit ne goje: Te na rroje Edi smiley

Maksimumi do trishtohem ....asgje me teper .Jemi mesuar me fatkeqesi te tilla.Na eshte bere lekura shuall.

venuse, e ke kuptuar gabim mbreme. Sala tha se ishte datelindja '44, se Cani e pyeti sa vjeç ishte kur Yuri Gagarin shkoi ne orbite ..

oh Venus çfare jete e mjere...te mesohesh me fatkeqesira....me lekure shuall...nuk kam pas as me te voglin dyshim se keshtu e ke lekuren...pra pa pike sensibiliteti....

keshtu i fut hundet dhe ne jeten e perditshme ti ? shiko jeten tende mi gru,mos qaj hallet e botes.

Venus me pak sforcim ndoshta edhe mund ta kuptosh se une analizova thjesht ç'ka shkruan ti...asgje me shume.Punet e tua e jeten tende je ti qe rendom e sjell ketu....ver nji fije dogane budallaalleqeve qe keput....Buon fina settimana cara1smiley

Bahh!!

E po te beje Ahmedinaxhadi zgjedhje te lira, te terhiqet nga politika dhe ti hape rruge te moderuarave..kjo eshte ironia dhe hajde quaji teokraci pastaj.. nderkohe aty tek ne plakushi i marre i Ballkanit eshte gati serisht te fuse vendin ne lufte civile per ate karrige dhe spo le gur pa kthyer permbys per te manipuluar serisht zgjedhjet.

Pse, kush e ka pyet ndonjehere Ahmadinexhadin aty? Ti kujto se pushtetin ne Iran e ka presidenti apo se njerezit zgjedhin gje?

Sala: une kam nje gjum cilesor qe nuk e ka njeri!!!

Me keq se Churchilli qe bente vetem dremitje 15 minutesh. 

Pushteti te lodh kur nuk e ke - filloi duke citu dhe Andreottin tani. 

Komplet e pergatitme intervista. 

smiley

Kish kohe pa pare tv shqiptar. Vetem ndonje video tek tuk. Pash Saliun mbreme, dhe tani po shikoj Ramen... smiley

Saliu i plakur... po do t'i sherbeje intervista - nayrisht e pregatitur-, sepse e ben me "human" me njerzor. Njerzit e kane pare gjithnje serioz. Do t'i rriten pak piket.
Per Ramen nuk kam ca them... sakandal.

Folja eshte logora ....nuk perkthehet e lodh ,perkthehet grryen..ha.

E majta e peshkut ne amulli totale- kishte then sot ne Tropoj.

smiley

kjo eshte dhe merite e fiqos, thasmiley

Rama nderkohe e zbuloi pse i dalin llogarite atij e te tjereve jo .... do eleminoj kontrabanden naftes smiley

Nje gje me beri pershtypje, tek Zona e lire, ishte nje kengetere, nga Kosova. Skandal, sec tha dicka si "Sa me shume e shohim aq me shume e duam", per Saliun. smiley

Keta jane kudo, koleget e arb-it...

Kam nje pyetje,e jam kurioz..ju qe ndoqet e po ndiqni Berishen tek Cani,une pashe vetem nje pjese ku Cani e prekte Saliun nga te gjitha anet..pervec duart e futura,dini gje i futi edhe nje te puthur me llape ne fund  Saliut,ashtu sic ben me te gjthe te ftuarit qe do shume?

Ti do beje te njejten gje me Ramen, me ndryshimin e vetem se Cani merr leke, dhe rron si pasha me ato lek, ndersa ti e ke nga trushplarja dhe pateticizmi militantesk...

tani arbi po pyt veten: ca t'keqe ka t'ja bej Rames?!

E mora pergjigjen,nuk e ka puthur,jeni analfabet funksional smiley ..i shikoni e degjoni gjerat,po as nje pergjigje te thjeshte nuk dini te jepni! me qe ra fjala ..po gungen nga pas kurrizit ja preku pak,se thone qe sjell fat ketej nga anet e mia..

Ty mund të duket vetje zëdhënës i palloshit por kjo nuk do të thotë se të tjerët duhet domosdoshmëriisht të marrin role antagonist me tëndin, mildele... smiley

Po mire..shohim sa poste e komente sjell ti ketu,e shohim sa bej une, e del se kush eshte militant qorr i kujt..ti do votosh per ate tepelenasin ke shkruar me poshte..mire,bravo,nje vote me pak per Saliun sex-si!!!

Po sondazhieret e Gani Bubit ku jane kte rradhe qe s'ua nigjume oshtimen ala ?

Ata te japin exit pollin mbas zgjedhjeve, Sula 80 mandate kshuqe as mos u lodhi me numeru dmth smiley

Po ju vota-bardhucet nuk ia ulni noj fije Sules ?

Une do votoj Arben Malaj 67 , cunin e Vloren, deputetin e Pavarsise.

ish administratorin e fajdeve

Qe dmth... Gjembi, se me duket sikur s'po kupton...

Malaj apo edhe Nano vleresohen para se gjithash per vleren aktuale. Kane nje simbolike, ne kete moment. Nano sepse dha nje precedent te shkelqyer, pavaresisht prapaskenave pse e beri, ate te doreheqjes kur humbet, duke liruar rrugen per konkurim.
Malaj sepse perfaqeson socialitet por edhe te gjithe njereyit e tejre qe nuk duan te votojne Berishen dhe shikojne tek Rama, apo te pakten tek lista e Vlores skandalim e skandaleve, listen me te piste te mundshme, me mafjoze se vete mafjozet e fantazise kinematografike.
Malaj eshte simbol kunder autoritarizmit dhe duhet mbeshtetur.
Une jam i ndergjegjshem se atje nuk ka njeri qe nuk i ka ndotur duart, pervec nje pjese te mire te FRD per te cilet jam i bindur se jane ata qe e nderojne sot Shqiperine.
Do thuash ti pserse nuk voton FRD? Po nuk e votoj, sepse FRD ne Vlore nuk ka shance, realisht kjo, qe te marr mandate. Kaq. Mbaroi.

Kuptoje per ate qe eshte.
Poshte autoritaristi Rama!... Po me tremb, sepse po e shoh tani emisionin e te enjtes ne internet.

Mbreme isha ne kulm te punes, sot pata rastin ta ndjek. Shume sexy Sala, gati na e prishi mendjen. smiley Meritat i takojne Canit per atmosferen e ndezur dhe allegrine qe mbizoteroi gjate gjithe kohes.

70 vjecari moj? smiley Nejse, gati gati the...

pse habitesh kriskull, une e kam thene dhe here te tjera konceptin tim per sexiness: "Rendesi ka te mos jesh xhaje nga brenda" smiley

Mire flori.

Grande dottoressa  +100 smiley

Asht psikanaliste... smiley

Psikanalista eshte dottoressa....smiley

Po po...

Zane, s'jam psikologe, me pelqen me teper te thellohem ne mjekesi ligjore deri tani smiley

ti pse me detyron te perseris fjali qe i kam sterthene: "Refuzimi per burrat eshte", po me c'pashe, shoku yt s'qenka qetesuar akoma nga kolika renale qe e kap sa here e injoroj une. smiley

po ti mos e injoro cunin tani. A je mjeke e interesume per shnetin e popllit a ca je?

s'të marr vesh? Me mua e ke?

Jo krinstkull, se kam me ty. Ti je cun flori sinqeriozisht smiley

shiko, mati mirë fjalët, sepse po u bie të tjerëve në qafë. e keni bër si sport ktu tek peshku. e pash mbrëmë, po ju kthehet në "psikozë".

Va be. smiley

va be un kaco, mos shpif si langaraqe... në drejtimin tim thuaj çtë duash, por mos baltos kot njerëz të tjerë.

Kriskull,
nuk është aspak nevoja për t'u acaruar. Mendoj se zonja i ka kapacitetet për të kuptuar atë ç'ka bën.

Nuk ka problem. Gjithkush zgjedh me kë të rreshtohet. Mbrëmë pamë një spektakël jo të këndshëm.Duket se nuk ka mbaruar me aq...

Ossequi. smiley

Ho me, po shikoj qe paskeni pa Salen duke ndigju Padam-in ke Cani. Qekeni t'gjithe ne qeijf. smiley

Nëse ka dicka për të cilën shquhet Sali Berisha është mënyra e reagimit kur është i vënë për muri. Murin e gazetarëve e ka ndoshta murin më të lehtë për ta kapërcyer. Nuk ka pasur deri më sot debat televiziv ku të kenë dalë të fituar gazetarët.

konstatim i drejte.Arsyet ,pasandaj,jane te diskutueshme.

A quhet Cani gazetar dhe Lubonja kolumnist ?

Ne nivel intelektual ,koherence,dije,ambicie e nivel luftarak ne Shqiperi nuk ka as person e as kategori qe ia del sot per sot....imagjino ca gazetare kristalore....(e gjitha kjo per fat te keq,flas seriozisht,jo per gje po difton mjerimin e Shqiperise)

po t'jet per at pune ne kemi qujt rrapush xhaferrin gjeneral, suden afariste te shekullit qe kaloi dhe vefen si AIPA-n post komuniste. ca na kushto me i thon me nder canit a lubonjes edhe kozmonaute, po deshe. 

Melitta, no problem.

Keto temat qe nuk i faqos Peshku, si puna e kesaj teme, si ka mundesi qi rrezistojne gravitetit?

prape nga Hazbiu (me perzemersi). Min 3:30

Hazbiu punoka ne  security..smiley

Do ti qe programi i Azbiut per te punuar vetem nje muaj ne vit dhe per te kultivuar hashash 11 muajt e tjere  paska me me pak boshlleqe financiarekonomikematematike sesa uljes se taksave, rritjes se shpenzimeve dhe njekohesisht shendetesise falas ne programin e Rames?

Me kete program qe ka ky, burrash e ka voten time. 

smiley  ...(MIN5:33)Do ta pushkatoj Ilir Meten ne sallen e parlamentit...Ky e paska keq me keto pushkatimet. Do kalojme ne njesite guerrile po fitoi Saliu....Do marrim pushket dhe n'Lazarat

do ta pushkatoj ne salle te parlamentit po na tradhetoi,tha...edhe PS-se do i biem me kopace pas koke pasi tu marrim krahet,megjithese jemi ne kualicjon,tha...

emri i vertete i ketij qenka Warren Webber

si tha...do degjenerojme vende pune...!

po nuk e aprovon lazarati kete program more asbi se ulet cmimi i ashashit...ata deri tani e kane patur monopol,ti thua te zgjerohet harta e parcelave...do ndonje kopace ti apo cfare do?!n'qaf time po s'kan me e vra lazaratsit kte...me snajper si xhon kenedin kan me e vra...

..edhe ti o emo, ku na i germon ata te sondazhit ! Jo po me larte e jo me poshte.Nuk e di qe ketu zbatohet formula e Dalamberit: " gjer sa te mendohet i mencmi, budallai ka mbaruar pune..!"?

Ky Asbiu eshte modeli i depudetit qe kish dhe me shume akoma kete sira, do te kete ky kuvend.Ky thote e flet ato gjera qe me e shumta e atyre qe ishin, as keto budallalleqet e Azbiut nuk dine ti thone.40 depudete, per 8 vjet nuk folen asnje llaf...!

Ku qendrojne budalleqet e Hazbiut? Te lutem a mund te me thuash? Meqe i quajte budalleqe. 

1ora, po te them vetem njeren;qe kane ngrit grupe atentatoresh per te bere vetgjyqesira.Pa ato qe thote ai jane shprehje e halleve qe perjeton populli.Por nuk eshte ajo gjuha qe duhet fole..

Cila eshte gjuha? Po largqofte ne kete shtet nje spurdhjak te themi njeri qe i duket vetja i forte se eshte me berishen dhe me hajdutet e pushtetit, se i ka krahet e ngrohta nga policia jo e shtetit por e pushtetit te partise, te te prek ty aty ku te dhemb me shume shpirti cfar do te besh? E grava ka njerez te varfer ne ate vend qe i eshte rene ne qafe aty ku ju dhemb shume shpirti dhe ti e di mire. Dhe ska shtet sot per SHQIPTARET!

Gjithmone vetem duke i qendruar asaj qe ai tha, aty ku nuk nderhyn shteti dhe as policia e PUSHTETIT te PARTISE! Mos na bej sikur ti Grava nuk i kupton keto sepse i kupton shume mire. Kohe me pare kam bere nje debat ketu mbi zgjidhjen e halleve te shqiptareve dhe se si Shqiperise mund ti kthehet drejtesia vetem FSHATCE! 

Grava pyetja ime qendron. Me thuaj nje budallek te tij, sepse vetgjyqesia ne nje sitem te padrejte vetem budallek nuk eshte. Tjeter cfar budalleku ka thene?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).