Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

73 Komente

Ku dreqin jane trotuaret?!

PS: Mos me thoni qe u hutuat me kallamat!!! Shikoni tortuaret! Nuk egzistojne! Kjo eshte tangjencialja e Durresit, per ata qe nuk e njohin.

Sa rob i hidht qe je!  Na lej o njeri te shijojme pamjen e domateve bio.  

Ols, vezhgim shume i drejte, ajo me beri pershtypje dhe mua sapo e pashe. Ku do kalojne njerezit (se zona eshte tejet e "urbanizuar" me katunare)? Kaq e pafuqishme te jete qeveria sa nje 1m oborr te mos ja marre ketyre katunareve te ardh' (apo thuaj voto e ec per para). E njejta gje me shume rruge te rikonstrultuara ne Tirane (p.sh. jam shume i zhgenjyer me pamjet e rruges se Dibres ku dhe atje ku eshte bere pak zgjerim i eshte ngrene trotuareve dhe asnje gardh nuk eshte guxuar te levizet).

Po pse domate dhe jo lule? smiley

Pjese e planit te bujqesise se NM

ne nato hym dhe ne
bashke me ne dhe kroacia
tani qingjat pervec deles
do ti pjelle edhe dhia!

 

edhe nje gje me beri pershtypje , si pa uje duken ato domatet shume e thate toka ........edhe kush i ujit ato mes autostrades apokush kalon me makine thuaj i hedhin nai kove uji smiley

domate te tymosura edhe me tym rruge edhe me tym makine , bio bio si ma do

Kush kalon aty peshtyn nga makina ose ben gje tjeter smiley

ku jane vijat ndarese te bardha?a kane degjaur shqiptaret per nje bime qe ne boten e kaltrueme perdoret per dekorim .quhet bar.

Ti s'thu si ka mundesi qe nuk jan hap gropat ne mes te rruges, po do vijezime madje edhe bar jeshil.smiley

me mire qe skane vene bar, sepse do kishin cuar delet per te kullotur pastaj..

bari nganjehere duhet te sherbeje per dekorim dhe delet per qumesht apo per lesh smiley

T'u qepemi rrugeve t'i bejme pjellore si fushat.

Rruga eshte dhe buke dhe damote.

Pas arrorve starton projekti i damotes.

Nga trafiku mos ki dert.Uje e buke nje zgjatje dore larg...Me ne hane te gjithe!

he he, se keshtu fillon.. sot ka mbjelle domate e speca ai , neser do thote rruga eshte xanun..smiley nuk e shikoni qe po kaloni permes baces time..smiley

"Toka i përket atij që e punon" ( e ka thënë ose Karl Marks, ose E.Hoxha; mbase edhe Lenini, apo Çe,...nuk jam i sigurtë. Peshqit ta sqarojnë vetë duke gërmuar në libra ose kujtesën e tyre)

damote tashti, lapidar neser

"Domatet janë perime dhe fruta" na.na.

 

Pregatitje per konfliktet e ardheshme.

Extreme farming

si gjithnji do hame kallamin !

mjafton qe te jete BIO!!!!

"si gjithnji do hame kallamin"

e sajta here Ruzhdie?

e fort do jet sikur te ndodh (larg qofte) ndonje aksident aty... pervec te tjerave, do dale edhe i zoti i domateve i perfshire ne konflikt.. do i kerkoj demshperblim siguracioneve se i kane prishur te mbjellat..smiley

Po si s'kemi ndonje satirist qe mund te prodhoje ndonje copez filmi me tere keto gjera, ndonje satirist te hidhet, cinik. Titulli e gjeta une:

"Ma hani pak domaten e fresket."

Ato jane domate bio-CO2 ! smiley

Pjer, na e shpjego te gjitheve kete punen e obligacioneve CO2, se jo te gjithe e dine qe ne kemi X "hapesire" per ndotje CO2 dhe meqenese nuk e kapim si kufi, mund tja u "shesim" vendeve te industrializuara qe i kalojne kufijte qe u jane caktuar.

Protokolli KYOTO i 1998 caktoi kuotat per çdo shtet ne mos gaboj ?

Ato jane domate anti bio, domate te ngarkuara me tonelata CO2 . 

MQNS Diçutura ka lidhje me rruget!

Rastesisht mesova sot se Policia rrugore ndalon ne Shqiperi edhe makinat 4x4 me xhama te erret dhe me "VIP" brenda smiley

 

Erla Mëhilli : Deputeti i PS tentoi të nxirrte nga rruga makinën e Kryeministrisë  Deputeti i PS tentoi të nxirrte nga rruga makinën e KryeministrisëFIER - Zëdhënësja e kryeministrit Berisha, Erla Mëhilli, akuzon deputetin socialist Arben Isarai se ka tentuar të nxjerrë nga rruga makinën ku udhëtonin punonjësit e zyrës së shtypit të Kryeministrisë.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Mëhilli bën të ditur se makina e deputetit socialist bëri një parakalim të gabuar në Fier, me qëllim që të nxirrte nga rruga makinën e Kryeministrisë.

Rrugës për në Fier, në autostradë, një makinë, me vetëdije të plotë, pasi na u afrua dhe pa kush ishte në makinën tonë, tentoi të na nxirrte nga rruga makinën ku udhëtoj unë dhe zyra e shtypit. Policia e ndalon në dalje të Fierit dhe kush ishte ? Deputeti i Partisë Socialiste Arben Isarai. As që dua ta di as për të vëllain që e ka kriminel dhe burgaxhi, as për atë vetë që është deputet. Këtu do lahen të gjitha”,- shkruan Mëhilli në “Facebook”.

 

...si eshte ajo shprehja ? ...bari i keq nuk vdes kurre smiley

Gjithses kesaj goces do i shkonte shume veshja e Cat woman ...

Erla ështe super femër.

me duket "zerdeli" apo "kajsi" me e mire se ajo zedhensja tjeter pedagoge qe del photo duke pozuar smiley

PS : fjalen pjeshke nuk e kam shume qejf. Francezet perdorin "abricot" per kajsi / zerdeli smiley

Po kot s'e hoqi Rama nga lista ate ! smiley

Lefto, pse te gjitha keto femnat e PD-se duken si te frustuara apo sikur te kene mungese te te berit seks? Ju a ka ndaluar saliu qe ti egersoi?

të frustuara thua? vetëm Xhozi mbase...

pse Majlinda, psh, të duket e si femër e frustuar ty? ato të PS nga ana tjetër janë plaka atc.

Harove z. Albana Vokshi apo zotin Mersila Doda qe te varr tek palma e kryeministrise! lol

Mesila po .. mendoj se ka vite e vite pa bërë seks. smiley

As që dua ta di as për të vëllain që e ka kriminel dhe burgaxhi, as për atë vetë që është deputet. Këtu do lahen të gjitha”,- shkruan Mëhilli në “Facebook”.

Qenka "e forte" dhe zedhenesja e NM. Nuk po e kuptoj kete "fortesine" e ka marre nga KM apo nga i dashuri qe ben sherre neper klube?

Tani ose KM ose NM, zgjidh!

Apo ngatërrohem unë?

Me fal, ke te drejte. NM!

KALLËMBI NË BYTHË.

ai që ka bërë fotografinë. smiley

moss Belul ti?? smiley

une jam postieri, dmth ai qe ka sjell foton... fotografi eshte unknown.smiley

KALLËMBI NË BYTHË, PARTIA NË BALLË!

Ky eshte zhvillim.PERPARA smiley

Kjo eshte nje high way me 2 rruge te ndara nga njer tjetra dhe vetem me nje sens udhetimi. Keshtu rruga majtas eshte e lejueshme vetem per mjetet motorike qe levizin nga poshte lart dhe rruga djathtas per mjetet motorike qe levizin nga larte poshte.

Filozof NN

nuk keka me full apshens; paskan marre paketen damot/kastraveca, e paskan lane paketen sinjalistike/trotuare...

Pas shperberjes se Bashkimit Sovietik, Kuba mbeti pa ndihmat e BS dhe si rrjedhoje nisi "levizja per sakrificat e medha". Nuk lane kubanezet pellembe toke pa mbjell me zarzavate! 

Rono! E bëri dhe Italia e L II Botrore. U mbollën lulishtet e Romës, Milanos e Torinos me grurë. Ka një dokumentar të Luçes për këtë

Kur Ajatollahu kujtonte ato vite te stuhishme te rinise se vet antikomuniste, kur rreshtohej krah per krah PPSH-se kunder pushtimit te Cekosllovakise nga social-imperializmi bolshevik, sillte ne vemendje te brezave te rinj dhe atyre qe do vijne, qe shoku Krushov i rekomandoi Diktatorit qe buze rruges te mbillte hurma, banane, ananas, fiq etj.

-Po, sikur nuk shkon se pastaj do kacaviren kalimtaret neper peme - kishte kundershtuar Diktatori, -qe te hane frutat.

-Po s'ka gje, populli do i haje. - kishte verejtur me shume zgjuarsi filozofi N.N. Krushov.

Kur Ajatollahut i vajti ne vesh kjo bisede aty perfundimisht ndjeu ne shpirt thonjte e eger te diktatures me te eger ne egersine e saj egersore. 

"Diktatori mbillte plepa buze rruges, por nuk mbillte fruta, sepse nuk donte te hante populli" kujton me hidherim Ajatollahu.

Dhe ja tani, neo-bllokmen-bllokatoreve iu pikon zemra helm kur shohin qe buze rruges mbillen domate private qe te haje populli i privatizuar. 

Ajatollahu realizoi endrren e rinise se tij, praktikimin e teorise reganiane "Aty ku nuk ekziston qeveria, lulezon begatia" (per momentin nuk jam i sigurte ishte Begatia apo Bagetia, se une vuaj nga ngaterrimi i vendeve te shkronjave).

 

Dicitura per foton:

Damote t'bukra ka Tirona, na i mbush rruget plot me ere.

p.s. Nje verejte te vockel, mungon tabela "Mos keputni....domatet!".

 

 

apo me salc smiley

rroft sali berisha..rofshin domatet tona blu..smiley

shiko se blu behesh kur mbetesh pa fryme... te le pa fryme domatja ee? smiley

kur te ngecet ne fyt e nuk kalon poshte smiley

Kjo foto me shume se gjithcka, tregon shkallen e qytetarise qe mbizoteron sot ne Shqiperi. Jo shume kohe me pare, bacen duhet ta ruaje me cifte se te vinin e te vidhnin frutat me gjithe zarzavatet. Sot i ke ne mes te rruges (ne kuptimin e plote fjales) dhe nuk i prek njeri me dore. Ky eshte zhvillim zoteri!!!

 

Ky eshte zhvillim mor zotri.

(i humbet shija pa ate morr-in)

Kurre nuk ke fol me sakte!

Kur moto e jetës shqiptare në vitet '70-të, koha e prerjes së ndihmave nga Kina, ishte kursimi kudo, e çdo kolektiv duhej të merrte iniciativa kursimi, ekipi shkodran i futbollit propozoi mbjelljen me patate të zonës së portës, pas portierit. Ajo tokë shkelej shumë rrallë nga ndonjë gol i rrallë.

midis ikjes dhe kthimit..qendron damotja

Ju merrni buken me djath,per domatet mendojme ne.

 

Shqiptari dhe hapesirat publike kane nje marredhenie qe buron dhe ka ngel ne antikitet.

Albaville loja e fundit socjale me mbi 300mije lojtare online  smiley

 

smiley

mot do hame trotuaret

 

qe eshte nje HIGH WAY e shohim, po domate pse kane mbjell? Ose lind pyetja - pse jo kastraveca? 

Sepse kastravecat kane forme patellxhani dhe do hutonin shoferet , ajo " e " e fundit tek fjala " shofere " nuk ka dy pika siper .

po domatet -  "how about 'em apples"? Brad, femrat jane shofere me te kujdesshme, nuk hutohen kollaj. smiley

Femrat me te kujdesshme ? e kam nigju shpesh kete qe e thone por nuk eshte aspak e vertete , po flet me nje nga viktimat e femrave shofere , dy here brenda Prill - Maj , kjo e dyta edhe pse i kishte rene makines vazhdonte e fliste ne telefon akoma.

Ajo e dyta, mbase po lajmeronte 911, alo alo ambulanca. smiley. Para nja 1 muaji, dhe une viktime e nje mashkulli. Kisha ndalu te semafori, ndaluar te them, pa levizur. Vetem kur ndjej - bam. U habita, nga erdhi kjo bam. Dola nga makina, kur doli dhe Ai- sorry me tha. lol. Kshu sikur thuhet nga statistikat me duket,femrat rock smiley 

Ja ja , noten e mire smiley

jemi dite akoma ne ketej, Naten per ty  smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).