Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë
Militante PS Enver Hoxha

102 Komente

''jasht me krem e byrzylyk,  brenda vinte era  myk....smiley

autoportret... smiley 

- Rilindje: Futu po ta mbajti (enter at your own risk).

- #Rigaxhindje

Pu pu, ku e ke gjet kete mer? 

Kjo rilindjasja do ishte argumenti me i forte per chastity. Mos e ka gje Rama ne program kete te fundit? 

Pa pike lidhje, por mua me sjell ne mendje ate thirrjen e Anita Ekberg tek Dolce Vita: Marcello, Marcello... come here!!! smiley

Man woman or beast???

I paska bere vetullat tatuazh...pleqeri vjen me kusure kur ste desha ti me zure hahahasmiley

mua ne fillim mu duk sikur  gjith  krahut te djathte i kishte bere tatuazh..smiley   por qenka menga e bluzes..smiley

tek gjishtat e dores së majtë ka tatuazhe disa gërma... tiip hell smiley

*HELL
e di se e ia pash njërës

Plot me kaka vija vija / si cic Lope osht bo  Shqiperia / Njaty ne zemer rrin Salija

Ku e gjetet  kete travestit smiley

Keqyrja mer njihere  unazen ngjyre gurkali,per mos me i ra mesysh smiley

Hallall Olsit!

Yll bote!! Te plasi ty ca thone bota, musi shpirt je. E ka kapur kamera keq se tipare shume te hijshme ka. Kush e mban veten per me te bukur le te nxjerre surratin e vet ketu ne mejdan.

ps. ta puth njehere mu tek tatuazhi.smiley

Puthe yllin puthe. Apo s'e ke edhe pa dhembe smiley

Tatuazh Enverin ka bere mbi gjoks?

Enverin ne gjoks

Salen ne bythe

qyqja mo gaxhio

xixa me bojn syte

 

Siguro qi voto per 44-shin

Varet nga klienti i fundit. 

Olsi kish kohe qe i verdallosej rilindjes... smiley 

#Rilindje: Bordelloja e rimodeluar dhe e lyer me boje mavi.

Rrime qe rrime edhe kalojme kohen

here me kunja here pa kuptim

kur foton pashe ndjeva trishtim

i thash egos mos qesh me popullin tim

Po egoja ca t'tha amon? smiley

ego hesapi smiley  , jan pasoja coperash te mbetura  te ngjeshjes me zor te kohes se shkuar ku cdo gje duhej te etiketohej ne menyren me serioze dhe te sakte per  t'u ndjere superiore ne privilegjn tone te patundur mbushur plot me deshtime te padukshme ne dukje dhe te renda ne peshe

"Te padukshme në dukje" poezia më e bukur e botuar ndonjëhere tek peshku, te marrte te keqen Yves Bonnefoy.

smiley, po une cte bera ?  smiley

Me ndricove ditën, me dhe ushqim per mendjen, me entuziazmove dhe emocioneve. Po te falenderoja. Me pelqen vertete shume ai togfjalesh. Nuk mu duk e ndershme te thosha "faleminderit" vetem.

piktura e rilindjes eshte e vleresuar mjaft nga kritiket

Bashkemoshatare te mi (19 vjecare,)votoni per PD,se ne jemi Rilindja smiley

(Thene ne nje miting te PD)

kjo do jete e infiltruar nga Sali smiley

Boohhh, vetem me kete ketu, i humben nja 10 mij vota socialistet ne Tirane smiley

Ca konkretisht s'pilqe tek ajo ti Pjer?

Pavarsisht se kush mund te jete ajo Xhibo, nje foto e tille sikur i tremb njerzit smiley Te ishte ndonje foto me nje vajze a djale te re/ri, edhe mund te terheqesh vemendjen e njerzeve. Duket sikur kete foto e kane kapur dhe vendosur ketu, njerzit e PD 

Tranvestite eshte kjo more ?? pupupu ça RILINDJE !!!

kellire fare!

Ajo eshte thjesht e painformuar politikisht,imagjino 16 vjecaret e Berishes smiley

E di si pyeti njera ne fb ?

C'do te thote 'voto 44'?

Une i thashe : Voto PD 

Po pse pikerisht PD ? -vazhdoi ajo.smiley

Ministreja e ardheshme per emigraconin. 

u çme shkriu ky transi e meriton nje post ne qeverine e Rames

13 viti i ndryshimit. lumja ti moj Shqipëri për Rilindjen që po të vjen. 

Ne disa kultura, 13 eshte numer fati

Paska te drejte Zana per kostumet e krajlit.

e thelle kjo, Left smiley

 

ore, kush o mo kokmodh (jo relativisht) Sula, Likja apo cuni trendi?

cuni trendit ka dicka nga kris rock ktu po ta shofesh me kujdes.

fiks Cimo!

Vizitor nga kozmosi

po leje, i keni marre kesaj mo...

Ate mendova edhe une, shume e dhjere si teme...smiley hajde nxjerrim dike qe te tallim bythen. Nuk e kuptoj cfar ka qe s'shkon me ate njeri? Njeri eshte si ter te tjeret, shume normale madje, duke buzeqeshur. Nejse e kam thene dhe me siper, kush ka qejf te tallet me te, le te nxjerre njehere surratin e vete ne mejdan.

Te kishte veshur bluzen e PD-se siguro qe s'do e kishe bere kete koment.

Je gabim. Pavaresiht se e pranoj qe ne pergjithesi per PD-stet kam njeanshmeri negative (nga eksperienca kjo) kete lloj talljeje nuk e kam ne karakter dhe nuk me pelqen. 

PS.ndryshon puna me njerez publik qe te mos ngaterrohemi, me ta jam i pameshirshem.

Dengla!

Mnjf po mbaj anen e PS-se une sipas teje? Hajde te te bej nje sfide une, ti cito cfar kritikash ke bere ti deri me sot per PS-ne dhe Edi Ramen une te citoj te mijat dhe te shikojme kush jan me te rrepta me te drejta dhe me te balancuara. Plus dengla mund te duken ty, por une flas per veten time dhe skam ndonje detyrim moral te shpjegohem kupton? As nuk i kerkova njeriu konkretisht te mos fyej personin ne foto apo ps-ne. Thash tema eshte e dhjere...

Leje PS-ne.  Ti je enverist dogmatik.  Shkrove ne koment qe ta hoqen, te puthca tatuazhin.  S'me intereson ne do te shpjegohesh apo jo, une thjesht ve ne pah indinjatet hipokrite.

Jo ore aty eshte komenti se na bere me zemer smiley enverist dogmatik smiley lere me mire pakapo, puqemi ne tema kombetare se aty coku ben sens nganjehere ti.

o robo po je Enverist e madje gjithë sa je sot i detyrohesh atij dhe asaj çka ai solli në Shqipëri. përndryshe, siç e di mirë edhe vetë smiley do ishte duke kullotur si dele majë gërxheve...

staj kalmo smiley

Mos dashkan me na ringjall Enverin me duket!

Sinqerisht si ti Lefto si ti Venus, jeni ne te njejtin nivel humor-shkrefje. Nuk do ju harroj kurre e do ju kujtoj sa here te jem gati me qesh ne ndonje vend ku s'duhet qesh.

Cudi qi Lefti akoma s'e ka promovuar nr 44 te PD-se ne votime me faktin qi Obama eshte presidenti i 44 i Amerikes dhe keshtu qe gjate mandatit te 3te PD do liberalizoje vizat me SHBA dhe me Lazaratin.

Besoj se edhe kjo qytetare e shqiperise eshte me te drejte vote si te gjithe ju

Ec Kucova!!  smiley

"CELEBRITY ENDORSEMENT"

(ah moj moter... sa leke ke shpenzuar per tatuazhet, kishe bere nje pale dhembe te rinj.)

                      

 

Olso me kete ke fitu cmimin e pare nder te gjitha vendosni dicituren.smiley

Te me falni per injorancen, une ende s'e kam kuptuar nese personi eshte femer apo mashkull.

Femer.

Flm.

You are wellcome.

Rilindja eshte pa dallim gjinor. Mjafton te kesh Dullen ne zemer.

Ti do te thuash qe #rilindja eshte trans?!

Edhe ato, shto dhe alienet po deshe. Thelbi prap Dulla mbetet, te tjerat jane detaje te parendesishme.

Dulla eshte palluesi kryesor. Te tjeret, jane vecse dishepuj, pallues dytesor.

Dmth., si c'pallonte Dulla, s'pallon njeri. Per inerci simpatizojme PS-ne!

Pse ke ndonje dyshim ti? Dulla votohet, jo Edi po dhe Sala te shkoje aty.

Thuhet qe nje femer po e pallove mire heren e pare, s'e harron kurre!

Me rregull treshi a mund te themi qe populli yne eshte nje femer qe kerkon te replikoje orgazmen e pare?

PS: Ndjese, por une te gjitha gjerat i lidh me seksin. Jam i rrymes frojdiane. smiley

Sidomos atyre qe u ka lezetu dashnija (ta civilizojm icik) e pare.

Ato qe kane arritur orgazmen. Eshte shume e thjeshte.

Per te vazhduar paralelizmat, mendoj se populli yne arriti orgazem ne nje fare pike te regjimit te Hoxhes, le te themi ne vitet 60-70-te, kur Hoxha arriti kulmin e penetrimit te tij. Tani, duke konsideruar bemat (transeksuale) te Hoxhes (si c'na ka sqaruar Blendi Fevziu), pyetja qe shtrohet eshte: a eshte populli yne nje femer, apo thjesht nje gay?!

E ke cu muhabetin ne sfera qe vetem Xhibi mund t'i japi dum.

Naten.

Naten. smiley

2013 Viti i ndryshimit - kur kjo kthehet ne burre?

Ja dhe nje llogari sipas teje meqe i kalove kufijt e dicitures ,Dhe si zakonisht te jesh i bindur qe do ta fshijne .Po lexoje shpejt .

100 Punonjes ne Kom partie here 26 rethe

Mesatarja 50 neper DPB e 26 rrethe

100 punonjes neper Komitete Elkzekutive here 26 rretthe

Pa kryetaret e Kooperativave nga kini origjinen shumica perfshi saliun , dhe pa spiunet 80 Leksha ku jeni te Rregjistruar me Nike ...etj etj ne qindra  funksione ose ne mijra Kuadro te Larta smiley

Te gjitha keto shumzoi per 50 vjet dhe i gjen Olsi sa komuniste te Dulles kane qene ne gjendje aktive seksuale .Po mos e ulni koken shumezojini prap here 20 dashnore neper rrethe ...mund te gjesh edhe origjinen ti dhe i sikariose sikarja  jot/e  dyqindnikesh qe sado ta kapesh koka i mbetet Jashte smiley

Te ishin HUNJ .... tha ..... kishim rrethuar Kufijte dhe na hante MUNE Greku !

C'ja fut kot! Nuk provon asgje me kete.

Teoria ime eshte shume e thjeshte: Hoxha ishte nje homoseksual i frustruar dhe ju ka palluar juve ne grup per 40 vjet. Kaq.

Seksi ka disa nivele. Mos prit te ndjesh djegien ne sume per te kuptu qe Hoxha te ka pallu! Juve ju ka pallu trunin! Ai eshte pallimi kryesor!

Ore njeri, a e kupton ti ca perversi ishte Hoxha apo jo?!

Ti je nje "spiun i voge; " quheshin ne biruca keta si mentaliteti Jot .Po me qe ti nuk shpeton dot nga Personalizimi

po  tti them dy rreshta /.... sa mos me te xane veremi ... /...njani sy te sheh prej qielli /... tjteri sy te sheh bythen temi ...

Nuke di cfare Lidhjesh Familjare ke pasur me Dullen sepse duket qe u paska lene me milingjit . Do e kete pas te semure si duket ...Kë dhe si i ka palluar mund ta gjesh me degezimin gjenealogjik te shtrire neper vite me qe e ke përmendur se çfare demi e çfare Lidhjesh ke pasur prej Tij !

Por dhe nje gje te fundit meqe permend pallimin ne Tru perseri ne kuadrin e personalizimit qe te ndjek si qen rrugesh !

Une dhe thjesht te kam thene qe ti je i semurë psikik me nota te theksuara sizofrenije .Nuk ka asnje lloj Justifikimi qe nje individ Normal te merrret me kufoma aq me teper te mendoje se  i Poshteron , ,I vë per Fund ose pale cfare mendon ...nje te Vdekur !!!!!! smiley  Ti kurrë nuk mba qëndrim Normal përveç një pasioni  jashtë normales ku kërkon të përfshish dhe të tjerët brënda sëmundjes tënde patologjike .dhe më e cuditshmja në kushte Virtualiteti ?????

Kane permendur qe je edhe Profesor ????? Me vjen shume keq per gjendjen tende te shendetit Mendor  .Sherohu per te miren Tende ( se jeta jote eshte ) por edhe per ata qe te duan e kane respekt ! 

Si Nik idioti te anonimit kakes me vija qe trashegon , po te pershendes me nja dy vergje qe te kuptosh se cfare Ofron kur debaton .

Ja ku vjen dhe OLS Murrashi

Hundekerryer e mustakzi

varrur bolet si Koqe dashi

a thu po vjen per me na KI ......

 

Boooo! Ta kishte pa ne rruge Enveri kete qenien, do e kishte bo kukurrec per pune sekondash qe as mami i vet mos e njifte. Kjo eshte si me qene cifut dhe me bo tatuazh ne gjoks hitlerin. 

Ti je nje njeri i dhunuar plako. Qe ne rini! smiley

kjo foto jo vetem qe ka probleme me etiken, por botimi i saj eshte ne kufijte e te qenit dicka qe mund te behet ose jo ne terma ligjore. Pertej humorit qe mund te shkaktoje te disa rob ketu, ajo eshte qartazi fyerje me qellim ndaj nje personi te gjalle qe eshte ne nje moment privatesie me miqte e vet ndoshta e me kushedi se ke, ne nje lokal privat e qe nuk eshte person publik!!!!

eshte tmerr, shume e turpshme dhe nuk e nderon fare peshkun!

Shikoje keshtu klajdi: ne e bejme per qejf! Ti per lek! smiley

La moda a cambia tùti j ani, le teste dle fùmme tùti i mument...
 

Me afrimin  e ketyre si Kake me Vija , PPU i eshte rrite Vlera  . Eshte e drejt e tyre te ndihen krenare qe dine me "ja dhi kujt te dush mer Jahu " smiley

Ndersa vecanerisht  Olsi , i njejte me Kaken me Vija ( nje nga ish b.e zgjuara te PPU ) cfaq shenja te theksuara depersonalizimi deri ne sizofreni  . Une e shoh si diagnoze dhe si meshire po kurre si perbuzje .  Si duket eshte ne kuadrin e Humnanizmit te te nderuarve admin , si me shume te tjere handikapatet Mendore i kane afruar te Ndihen qe jetojne . Une nuk kam asgj personalisht me kete te cekuilibruar psikik , (kushedi nga se c'fatkeqesi  , mundet ta kene perdhunuar ne vogeli)...perkundrazi ndjej meshire e keqardhje dhe i Uroj sherim sa me te shpejte .Dhe mos u TUT i them . Ke shume me keq se vetja ketu smiley

Ne mos qofte i njejti me shume Nike smiley

Sa shume fjale. E ke parasysh "The sixth sens" drizo?! Aty ne fund Bruzi zbulon se ishte ai i vdekuri. Keshtu eshte edhe puna jote: ne fund mund te zbulosh qe je ti skizofreni! smiley

Une mendova se kjo shoqja jote me tatuazhin e Dulles ne gjoks do te te qetesonte sado pak. Por s'paska qene e thene. smiley

Oidriz e  ke hapur ndonjehere ate qesken me kafe ekspres, ate kafen e presuar fort...kur i pret buzet e qeskes, e mban ne lartesine e brrylave dhe e vetmja deshire qe ndihen ato momente eshte ta afrosh afer hundes dhe mbash ere??

dhe puna e blogut ketu,pak me modest do na bente mire te gjitheve smiley  ( ne fakt nuk po qesh po thjesht mblodha buzet dhe mendova ne mirkuptim )

Nga fitorja ne fitore !! p.s. na cave trapin!!

"Nje tufe me trima gjejne diciture per nje njeri te pafat"

"Nje tufe me trima gjejne diciture per nje njeri te pafat"

Nga e di ti qe eshte njeri i pafat?

Ngaqe tatuazhin e Dulles s'ja kane bere me te madh

"Oidrizo Njeriu i Ri i përmirësuar në Njerkë"

100

E thave dhe nje 100ndshe Fiqo. Po i bo koleksion? Sa ka arrit numri?smiley

Do ti lidh me llastika smiley

pun shonci, na duhet sot ndrek e ndarke kur trrifim xhamajken

Nderkohe qe pres,qe njerezit te fillojne te shikojne pak me larg se maja e hundes se tyre dhe preshin te heqin si force shtytese,ne pritje te ndonje ''mrekullie'' (çuditerisht nuk di perse ndihen te thirrur ne çeshtje) ,shkeputem nga e vetmja hapesire e lire(pseudo-e lire) dhe filloj hedh mendimet e mia diku tjeter.

Kjo foto s'me pelqen , perkundrazi duhet hequr , mendoj
 ndjese Olsi

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).