Turi i Francës është një eveniment mjaft i rëndësishëm botëror e përveç kënaqësisë së tifozëve, është natyra e mrekullueshme e këtij vendi..

26 Komente

Fuckin' canadians!

C Froome eshte fituesi i gares se sotme me karakter malor

paska qene etape me karakter!smiley

Me karakter karakteristik.

........e qe thua ti  ''peshku i kuq'',  Froome  pervecse fitoi etapen malore sot,   tashme kryeson edhe klasifikimin e pergjithshem pas 8 etapave dhe mban  fanellen e verdhe.smiley

kto te sky nuk i duroj dot, me duken si ushtare. ju e dini se mu si shkodron qi jom, s'mpelqe as ushtria e as policia. smiley

keta te Sky, duken si robota ne fakt.. ose si ushtaret e Atlantis..smiley   po jane ekip i forte ama.. ndofta me te fortet e tour-it...

Prit kur te dali qe thithin te gjithe te njejten sasi ne te njejtat orare smiley

patjeter!  po zakonisht del pas nja 2 vjetesh a me teper..smiley   kjo sepse keta , me metodat  qe perdorin  per marrjen e sasive..smiley,  jane gjithmone 1 hap para  metodave  zbuluese laboratorike..

ato qe nuk kane qene ndonjehere sportiste, nuk e kuptojne dot se çfare duhet te kaloje dhe sakrifikoje nje sportist per tu pergatit per nje gare -- çfardolloj gare apo sporti, qofte. Prandaj nuk eshte asnjehere e lehte te merren vendime te tilla per te marre susbstanca duke e dite fare mire rregullat dhe denimet per shkelje.

 

per grumbullimet e kombetares, benim 3-4here ne dite stervitje sepse federata vidhte fondet qe duheshin per 2 apo 3muaj grumbullime ne mal apo det, dhe ne fund na grumbullonin vetem 2jave perpara kompeticioneve dhe na shkaterronin fizikisht e psikollogjikisht. Kemi marre edhe substanca te cilat mund te kene qene fare mire edhe te jashte ligjshme. E vetmja gje e mire nga te qenit pjese e kombetares ishin kompeticionet jashte, hotelet e mira, kurvat, dhe sidomos rrespekti qe te jepnin qeverite e shteteve pritese me eskorta te policisepara dhe mbeapa autobuzit tone te cilit nuk i punonte ajri i kondicionum. Lol

Pejsazh i bukur.

E braktisur nga Rama, nene Ferideja shkon me pushime neper bote me fondet e LSI-se.

"Te rrespektojme te moshuarit me shpejt" smiley

Ku ka LSI fonde mer? LSI puno pa fonde e pa rroga, pune vullnetare ne emer te idealeve dhe memedheut.

e dinjim mirekuptimin qe do na vinte nga Shkodra smiley

smiley

vape e modhe, s'ma ma me dal perjasht, Teef.

une dola aty nga 5sahati e eca deri ne park e nuk mu duk i nxeht i madh. Po flas duke pase parasysh se jemi ne njujork, aty ku te shkrihen shollat e kpucve pri t'nxehtsise pervluse t'betonit 'trotuarit. smiley

tmerr osht. por po qe se del nga nahija kenj me vone e do me pi naj kafe, me co nji pm ktu.

emo, peshqit mbajne shenim, e do mendojne se dhe teefa o i implikum me ndonje gjo nga ato gjonat ashu qe merreni ti me ronin. I imagjino dot peshqit thashethemaxhinj duke e vra menjen se ku do shkojne te shpenzojne bonuset keto, meqenese tavern on the green nuk o hape akoma per publikun se o duke u rinovu. Do me i çmen t'gjithe me duket!!! smiley

Nen Ferideja dhe Johny Depp aty Xhibo?

Yes, duke gjiruar filmin "Ditari i rakise se kumblles zevzeke" 

Sagan eshte Cipolini i ri.

Murray-Djokoviç 2-0 ne sete...   hajde dhe nje set tjeter per Murray..smiley

Ca o ky tifozlliku i ciklizmit per zotin. A thua ka ndonje qe rri para tv, apo ndjek ne cel garen ciklistike per ore te tera?

Fiks si tifozllliku i Santiagos tek "Plaku dhe deti" qe ishte tifoz duke lexuar rezultatet e bejzbollit ne gazete smiley

 

Sigurisht që ka dhe ju e dini shumë mirë. Përse u dashka të rrish para tv 120 minuta për një ndeshje futbolli + penalltitë rreth 145 - 150 ose në një ndeshje tenisi për po aq edhe më shumë orë e jo për çiklizmin?

Murray fituesi anglez i Wimbledon, kunder Djokovic. Anglezi i dyte ne histori Wimbeldon pas 77 vitesh.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).