Më datë 22 korrik anëtarësia e PD-së do të votojë për të zgjedhur kreun e ri të PD-së, në një garë mes kryebashkiakut Lulzim Basha dhe ministrit aktual të Transportit Sokol Olldashi. Kjo u bë e ditur sot pas mbledhjes rreth 2 orëshe së Kryesisë së PD-së nga vetë kryetari i dorëhequr i PD, z Sali Berisha. Ai tha se vërtet u paraqitën 4, por 2 janë kandidaturat finale. “Lulzim Basha dhe Sokoll Olldashi. Kryesia i paraqet para anëtarësisë këto si kandidatura zyrtare të PD”. 

Berisha theksoi se parashikon një proces dinjitoz për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD. 
“Detyra e anëtarësisë së PD është të japë procesin më dinjitoz që ka dhënë ndonjëherë PD. Besoj se të dy kandidatët janë të përgatitur me qetësi të presin verdiktin e anëtarësisë së partisë. Pas kësaj fituesi do ketë të drejtë të ndërtojë lidershipin e ri të PD, natyrisht të propozojë ekipin që do të cojë PD në fitore. Por kryetari i ri do ketë një zë të fuqishëm në këtë cështje”. 

BASHA DHE OLLDASHI: GARË DINJITOZE, DO PRANOJNË REZULTATIN 

Kandidatët për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi pas mbledhjes së kryesisë në një prononcim për gazetarët premtuan një garë dinjitoze teksa nënvizuan se do pranojnë rezultatin. “Jam i bindur se do zhvillojmë gara dinjitoze dhe pozitive. Do e pranoj rezultatin, sigurisht”, u shpreh Olldashi.  “Kryesia ka marrë vendimin sot për zyrtarizmin e kandidaturave Shpreh mirënjohjen time dhe bindjes se do dalim më të bashkuar. Do e pranoj rezultatin”, theksoi Basha. 

Artikulli i plote

179 Komente

Kushdo qe do te zgjidhet kryetar i PD ne kete kohe do te jete nje lider kalimtar i PD. PD nuk eshte PS por ka tani nje standard si ne qeverisje edhe ne fushatat elektorale: kryetari i partise drejton fushaten dhe merr drejtimin e qeverise nese fiton zgjedhjet ose jep doreheqjen nese humb zgjedhjet. PD nuk eshte PS ku nje psikopat si Edi Rama ndejti ne krye te partise per 8 vjet edhe pse humbi zgjedhje pas zgjedhjesh e percau te majten, dhe kur erdhi puna, i zuri me shkelma e perzuri nga partia gjithe intelektualet e shquar me kontribut ne vite ne ate parti. Gjithe inteligjenca e Shqiperise eshte ne PD dhe me largimin e Berishes rradhet do te shtohen pasi do te afrohen edhe ata qe per nje arsye apo tjeter u ftohen me lidershipin e Berishes.

Zgjedhjet e ardhshme ne Shqiperi jane ne 2015, zgjedhjet vendore, dhe Lulzim Bashes do ti duhet te marri nje vendim: te heqi dore nga rikandidimi ne Tirane per te drejtuar PD ose te rikandidoje e fitoje ne Tirane e t'ia lere drejtimin e PD dikujt tjeter. Basha i ka bere nje premtim elektoratit te tij ne Tirane se ndryshe nga paraardhesi i tij, ai nuk do merret me politiken e hicit, por do merret 100% te kohes duke u dhene zgjidhje problemeve te qytetareve te Tiranes. Nese ai do te hiqte dore nga drejtimi i Bashkise per hir te PD, kjo do te ishte nje shans i madh i humbur per PD. Pas postit te kryeministrit te vendit, posti me i rendesishem ekzekutiv ne vend eshte Bashkia Tirane. Dhe kush drejton me sukses Tiranen dhe kush rizgjidhet ne kete post me nje perqindje te larte votash, ndryshe nga 2 vjet me pare, kjo do te ishte fitorja me e madhe politike e opozites se demokratike pas humbjes se qershorit. Dhe do ti kallte tmerrin PS dhe Metes se puna qe Basha ka bere ne krye te bashkise ka ndryshuar mendjen e qytetareve per te dhe ne menyre indirekte opoziten.

Je gje Kaq islami ti?.. oo Harrove zgjedhjet ne 1997, po ato ne 2001 .. Aaaa pooo ato ishin zgjedhje te Maniupuluaraaaa.. aaaa keshty tha doktorri??  doktorri mo ai i standartit te dorheqjes..

Po ti mos fol mor bur thjesht dergo linkun e 55 dhe nuk harxhon edhe shume boje..

Mos u hiq sikur nuk kupton se je me i zgjuar sec e shet veten, thjeshte nuk te pelqen te pranosh ate qe Redi po te evidenton.

Ke probleme serioze red...Te keshilloj nje vizite tek psikologu te shikosh ca kete perdorimin e vetes se trete per veteveten smiley

çte thote rradakja se Redi esh Redi. Redi mund edhe te jet nje kopi pejstist. smiley

PD nuk eshte PS ku nje psikopat si Edi Rama ndejti ne krye te partise per 8 vjet edhe pse humbi zgjedhje pas zgjedhjesh

E drejte, jo si PD ku nje psikopat si Sali Berisha ndejti ne krye te partise per 8 vjet edhe pse humbi zgjedhje pas zgjedhjesh (1997, 2001)

PD-ja po leviz shpejt.

Gara do te jete e vertete, pavaresisht se te dy me duken njelloj besnike te Berishes; por nuk me duket se jane kushtet per ndonje zhvillim te lloji tjeter.

Ne Shtator, qeveria e re, opoziten me gjasa do ta kete gati, te riorganizuar.

Kjo eshte gje e mire, sepse opozita i duhet nje vendi.

Keqardhja e vetme eshte mungesa e ndonje zeri vertet kunder Berishes, nga figurat me peshe reale brenda partise. Nuk e kam fjalen per zera neper gazeta, por nga ata qe marrin guximin dhe i kandidojne kundra.

Nga kjo pikepamje eshte shans i humbur.

keta siç tha Berisha jane kandidatet zyrtare te kryesise se PD. nuk perjashtohen kandidatet jo zyrtare. per te shmangur propaganden e mildeleve PSiste.

Interesante do te ishte po te kishte kandidatura te pavaruara. P.sh. Mustafaj, apo ky ish-ministri i drejtesise, se nuk po me vjen emri. Keta jane shprehur kritike neper media, le ti dalin kundra me kandidature.

Alibeaj?

Ilir Rusmajli

 

Po Rusmajli, ka shkruajtur kundra Berishes (edhe per faktin se nuk u perfshi ne lista)

Gjithe inteligjenca e Shqiperise eshte ne PD dhe me largimin e Berishes rradhet do te shtohen pasi do te afrohen edhe ata qe per nje arsye apo tjeter u ftohen me lidershipin e Berishes.

Kjo eshte e vertete.

Gjithe inteligjenca e Shqiperise eshte ne PD 

smiley smiley smiley

Shume e sakte, por ka nje difekt te vogel.

10% te inteligjences ja ka ble' LSI-ja

smiley

galile

Ti je shume pasionant dhe i politizuar mer jahu. Nuk flitet me ty normalisht. Ti mjafton te mos jete Berisha dhe je ok. Edhe sikur te ngjallet Enveri ti prape do duartrokasesh se nuk eshte me Berisha.

Po flet per vete Red-oo me duket ... Ku Enveri Redo? ku? ku eshte..( po enveri ka vdek mo qe ne 1985 nqs nuk e ke marre vesh) 

Ai rron akoma ne zemrat tuaja.

Vazhdoni Vazhdoni me silazh komunist..ju .. 

Militantizmi pasionat sic je ti eshte si thenia: Populli i mire per mua eshte kur fitoj vete.

Po si the si the Redo . gjithe inteligjenca o mbledh reth PDh-it smiley  eh c'te bo PDh-ja sta bo as perendia..

Paske shpresa per veten mer qerrata smiley

Redo e ke te shkrujt ne BALLE..( PDh-in) smiley

Jo e kam ne portofol si 2k...

inteligjencen ? smiley

urime , urime....

u2

Ne fakt te flasim hakce , ata lotet e inteligjences  se PD kujtonin pak lotet e inteligjenteve te PPSH kur vdiq enveri.mbase Jane te njetet inteligjente ,kush e merr vesh!

Gjithe inteligjenca e Shqiperise eshte ne PD

and the truth shall set you free!

P.S. Te pakten mos e mbani te gjithe per vete, ndajeni dhe me te tjere ate barin qe tymosni.

Biberajn s'e kishin pranuar.

Po edhe Biberaj e ka bere boze, deri dje ishte me FRD-ne, sot kandidon ketej...

Per Biberjan nuk me vjen edhe aq keq, po them pse nuk del vete Besniku, po i thurr lavde kot Biberajt

Dakort. Por eshte fakt qe s'e pranuan. Dmth keshtu thonte shtypi.

nuk di ca te them as une. varet si e shikon çeshtjen.

Keta jane shprehur kritike neper media

Nga artikulli:

“Të refuzoni me përçmim cdo lloj ndërhyrje të cdo lloji e cilitdo, përpjekje të shëmtuara bëhen nga ata që kontrollojnë mediat, me atë botë me të cilën na lidh asnjë gjë, nga ata të huaj sharlatanë që harrojnë se kur tentojnë në këtë mënyrë janë vetëm një gjel mbi plehra dhe asgjë tjetër. Ndërgjegja dhe integriteti i juaji është më i lartë se askush tjetër. (SB)

E lexova, e lexova kete smiley

Po meqe tha Bunkeri, si "i brendshem", se mund te kete edhe kandidatura te tjera, thashe se mos... .

Berisha nga sa kam lexuar e ka lene rrugen te hapur.
nese nuk del askush, nuk eshte se mund te akuzohet kalamakce prap Berisha. mbase nuk do tjetri. smiley

une kam pas qen i brendshem.

E ka te fituar Luli kete gare. smiley

aman aman. ia prishin çik bukurine ata dhemet e pare... pa kshu si filiz esh

dhembet rregullohen kur je kryetar bashkie dhe kryetar partie..smiley

Dhembet e Rames sado te rinj dhe te bukur, jane fallco..smiley

 

parashikoj nje 60 % per Bashen dhe 40% per Olldashin

...lefto, parashikimi im eshte i kundert me tendin...

parashikim eshte si i imi dhe i joti smiley

une shpresoj te jem ne liste per te votuar, se kam nje teser te FRPD-se qe kur s'mbahet mend

Jo po te PSja... u dhjeva se qeshuri... smiley

Pas mbledhjes se Kryesise se PD-se, Berisha ka njoftuar se jane keto kandidaturat finale.

Like I said, dorehiqemosekeput. Drejto fijet dhe komuniko vendimet e tua ne emer te kryesise se partise.

Ne gare per kreun e ri te PD-se jane kater kandidatura, Lulzim Basha, Sokol Olldashi, Astrit Sinanaj dhe  Sokol Preke Paja. 

 PD paska fut dy Maqo ne gare: Nje Maqo Byrek dhe nje Maqo Lakror.  Gjithsesi me terheqjen formale te Berishes dhe me Ollcjapin ne gare, se paku ja ka kaluar farses se PS-se ku Rama debatonte vrullshem me Maqon per kreun e partise.  Por kjo s'eshte aspak mjaftueshem. Deri tani cdo gje duket si produkt politbyroje berishkomuniste.  Prova e pare e kryetarit te ri do jete zbythja e Berishes: Nese pas nje viti Berisha eshte akoma ai qe terheq fijet e PD-se, atehere e meritojne qe mileti ti braktise dhe te shkoje me partine e Bamke Farollarit ose te ndonje qetri.  Si dhe, e turpshme arsyeja per te cilen i kishin rrefuzuar garen Biberajt; edhe pse s'e ke terhequr antaresine nga PD formalisht, quhesh armik se shkove per ca kohe tek FRD. Again, berishepolitbyro deri tani. Te shohem nese gjerat do ndryshojne ca muaj pas kryesise se re... P.S. O Penar, na merziti ky marifeti i ri i Peshkut qe i ha paragrafet bre. Ca leshin i bere faqes? lol Browser is Chrome, if it makes a difference.

Ore ku është ky Maqo Lakrori, apo e ka ngënë ndojë lepur për lakër? Ka humbur ky i gjori

nuk duket fare...

Kush ma gjen videon e Olldashit vs. Seseri ka nje shishe te vjeteruar nga ato te Pjerit.

C'e do Seserin oburre, se ka marre ca te reja Rama. Edhe Spartak Ngjela ka marre nenkryetare nje ish miss Albania. Shume seksi.

perle perle

e kerova dhe une dhe nuk e gjeta...

duhet full akses

i modh i modh... po kjo qeka vetem 20 sec...

Olldashi e meriton me u bo mret me zborin qe i boni ksaj Harvardses....

nuk e gjeta dot me gjate 

Video e Seserit ku thoshte ti harrojme shifrat eshte hequr nga Youtube, bashke me nje sere videosh te tjera negative per PS (hallall youtube-pastrim fushates qe ka bere Rama ne fakt, perfshi videot qe tregonin debatet e brendshme Blushi-Rama pas humbjes ne 2009).

Por, mjaftohu me nje peshk-opinion per Seserin, meqi te ka zene malli per te dhe fushaten e 2009.

i njejti spiritus duke mbrojtjur ate kalamken qe donte te behej politikane. e paska profesion ky miku

kalamacke Seseri? po ti qenke i lashte fare ore, 150 vjec, me mjekren shtate pellembe dhe qepallat e varura te kapura me  kapse rrobash per te shkruar ne peshk. me ardhjen tende i eshte rrit IQ peshkut.trupeshk.

Spiritus ????

Pse kush Peshk i humbi trute ti gjeje Bunkeri ?????.... Te riftoj per 23 Korrikun ...Leri Leri Leri Leri ..Leri te lexojme deri ku shkojne . Babasqapi akoma nuk ua ka hequr !!!! smiley Njashtu me kapse qepallash ...smiley

e di sa mendje ka ai, ehuu, pale trurin rrudha rrudha si firzamonika .vetem qe e ka mbyll Babasqapi ne bunker ate.kur te dali nga bunkeri,  do shofesh ti do permbytet me mendje ppu.gjej ndonje gome shpetimi ti , beji derman vetessmiley

Po sec ishte edhe nje me mbiemrin Nallbani, e pashe ne interviste rruge, te ngjallte simpati.

Biberaj nuk kishin pranuar kandidaturen. Provokim mu duk kandidatura, sepse deri dje ishte anetar i Fryma Re Demokratike.

Ai qe i kishte vene tritolin bustit te Stalinit?

Dinamitin, jo tritolin. Tritoli eshte post 97 smiley

Me teper sesa nje proces serioz perzgjedhje, kjo duket si nje bela qe duhet hequr biles sa me shpejt. Po me mire keshtu, pasi kete parti e dua ta shoh vecse ne ferr. 

Kryetari i ri i demokrateve nuk duhet te jete nje figure karizmatike (sa karizmatik eshte majmuni i cirkut Edi Rama?!) por duhet te jete nje njeri qe eshte ne gjendje te beje dy gjera: a) te afroje njerezit e larguar nga PD ne kete parti b) te rindertoje strukturat e partise ne gjithe rrethet e vendit duke sjelle nje fryme te re ne kete parti dhe ne politike, frymen e real-politikes qe nuk prodhon polarizem e retorike boshe, por ofron zgjidhje problemeve qe hasin qytetaret e vendit.

sqarim per ca komente me nolt: mos ngatarroni skuthllikun me inteligjence!

E kena diskutu kyt muhabet. Skuthlliku,ose siç njihet nrysh pisomlliku, kopil-lliku etj.. osht art, inteligjenca osht dhuratë.

Skuthllikut ne amerik i thojn "Emotional Intelligence" smiley

Skuthllik ose Pidhsemsa . 

Kandidatët për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi pas mbledhjes së kryesisë në një prononcim për gazetarët premtuan një garë dinjitoze teksa nënvizuan se do pranojnë rezultatin.

e modhe.

Lajme do te perbente sikur te thonin qe nuk do ta njohin rezultatin. Gazetar/e idiot. 

seseri ishte hala ne autobuz, e shkreta, ne bordin e drejtorave me i barre shkolle e maniera.

ky tjetri, olldashi, i shkundte para hundes ca grafe bar chart te bom me ekscell, qe i kujto si kulmin e shkences modhe, me te dhona te nxjerra nga bytha e tyne, sic thot inglizi. ruli u lepite si naj mi plak tu kujtu kackavallin! 

ata donin naj usta qe si fillim t'i thoshte merri kto grafurinat ene futi permrapa. veshllapush!

nuk ishte per asi muabetesh seseri. e vertete kjo.

nga kto duhet te msoj rama. le qe besoj ka von mend!

Pse te paska ardhur kaq keq per Seserin? Mos bini gje farefis?

Rama ishte me skuthi qe e hodhi qingjin para dy ujqerve...

cer te duhet ty se cer e kom seserin une, mer daje? 

 

e pac me jete... smiley

nc nc nc... jeni bo pisoma te gjithe. ka ardh koha keqe.

ajt shnet.

Basha, te cilin e degjova dje per here te pare, perdorte nje retorike krejt qesharake: dicka midis nje fjalimi propagande ne organizaten e rinise se shkolles dhe diskutimit te nje "tesine" ne oren e Shkencave politike.

 fin, rrofsh njemije vjet ! Kur e degjova thashe me vehte: E po ky,  sikur flet para organizates rinise, .. qe do niset per ne aksion... 

smiley Flm grava, po nje mije sikur jane shume. Kam frike se merzitem.

Me nje fjale u vendos. E po shyqyr se nuk m'zinte gjumi mua smiley

Galile noten 10 ....

Me duket shume normal qendrimi Juaj ndaj blegerimave te deleve te PD-hit dhe cicedhive te Jozefperckes smiley

E kemi thene ate pune kush te doje ta respektoje ..Ne 23 Korrik mbaron zija formalisht , bejme dhe te Dyzetat para kohe , ne nje start me shpalljen e Cjapkemboremutualit te Pd =hit ose ishalla ndonje sinjal PD !!!!!! dhe fillojme me keta InteliDjentet  e firmes dy M ...Redra e Bunkere !

Dhe mos me nxir koken vetemme .... 40% e 60 % smiley ... Na xeberthe  strategjine e Bajraktintigat ...Une te due ty Luli po ti duhet me la Gjakun e Dashkurbanit qe u ther ne Bashkie !!!! Une nuk e due njat Oldelen por njat mujtem me e perkar sepse ai nuk asht ne Bashkie smiley

 Ketu me rri lefKOPE e mos u zhyt ne hamhunerirat e ketyre te squjtmeve qe kane mend deri ne Gryke qe flejne me Enver ne gji smiley   Apo vazhdon strategjia Jote me te Currufjaksur , pak sa me pas me sh.Boisa dhe Bau  ....E Plas LefGOPEJA smiley

Ne 23 Korrik mbaron zija formalisht 

Oidriso. Jane akoma ne fazen e Mohimit te Realitetit : "23 Qershori nuk ekziston" , smiley

lexojeni verdiktin e sovranit sic duhet.

Jane ne fazen : o Zot beje enderr. Faza e pare  eshte viktimizimi, berja e vetes fajtor (masen e militanteve e bren ndergjejgia, ah, duhet te ishim angazhuar me shume) , faza e dyte fajesimi atij qe iken (pse ikeee, si na leee nee) , faza e trete, nostalgjia (eh sa kohe te bukura, Ay dilte cdo dite ne kutine e tv dhe talte menderen me opiziten e ne bonim gallate), faza e katert, hyjnizimi, ngritja e mitit.Po keta sikur e kan fillu mbapsh me duket, direkt thuren Mitin. smiley

me duket edhe administrata e peshkut anon nga Luli.Fotografia e Olldeles duket si e nje fakiri indian.Kurse ai eshte derr kokorroci, me puron  ne goje si Nano.Gjeni nje foto tjeter se Basha duket me solar (tm Grida) para tij.

Vemendja ndaj detajeve dhe ngjalepathosi yt nder vite te kualifikojne direkt per Minister te Facebookut ne qeverine e re. 

Fundja nese jo ti, kush? smiley

ty do te marr ilustrator me imazhet e asaj fustankuqes trupngjaleperdredhur smiley

One can only hope qe ne fakt keto zgjedhje jane demokratike e qe mbase behen model per dy partite kryesore ketej e tutje.

One can also hope to win the lottery tomorrow and not have to go to work next week lol

Zgjedhjet ne PD jane dhjere already sa i perket standarteve, aq me pak te qenit model; Berisha i vuri ultimatum gjerave, p.sh. lista e kandidateve duhe mbyllur shpejt e shpejt per nje jave, po ashtu dhe regjistrimi i antareve te PD-se qe mund te kene te drejte te votojne kandidatin.

Biberaj nga ana tjeter s'e pranuan fare ne liste, edhe pse ka teseren e partise. Selamin e zbythen, etj. 

Shpresa sic thashe ngelet per cfare do beje kryetari i ri i PD-se pas zgjedhjeve, se zgjedhjet vete lesh me qime.

Testi i pare, kriteri i pare per mua ndaj kryetarit te ri te PD-se ngelet sikterisja e Berishes dhe influences se tij nga PD. 

Nese kjo s'do ndodhe, PD do shihet (dhe ngelet) particke e Berishes, ketij kanceri te politikes shqiptare (pupu sa na ka influencuar Azbiu, edhe pse s'e fitoi mandatin e Kuvendit). 

Well, yeah, the odds are not good... po si dihet... ne rast se Olldashi me Bashen jane diku afer me njeri tjetrin, do ishte nje hape perpara. Nejse, vete fakti qe eshte ne 22 Korrik, pa ndonje shanc per keta te krijojne e te tregojne ide e bene kete gje shume pesimiste. 

 

kur i do bytha Berishes ben demokraci tak fak. dy kandidate mer heuuu bre. kush do i thoshte jo po ti vinte gishtin vetem nje kandidati per zgjedhjet?

E morën veten për zotin. Menoja që nja një vit do rrishin squk. Po jo u karikun direkt, ose u duket si ondërr që kanë humb, do zgjohen dhe çdo gjë do jetë siç ka qenë

Partite jane biznese. S'pret puna nje vit.

Akoma ka shprese ne tirone pd? Ata me lsi bashke dhe ngelen 10 kumlla mrapa jo tani qe lsi eshte majtas. Lsi ka 50 mije vota ne tiron te bo zbor. Per 2 vjet i bo 100. Sputh me kurr opozita ne tiron per nja 2 mandate. 

Sa per olldashin. Seseri o stof. Olldashi o perc. Po cti besh shqiperi hesapi. 

do ket vot te bardhe ne ket votimin? ato qe nuk dun as olldashin as bashen, duhet te bojn fushat per voten e bardhe.

Besnik Mustafaj mund te bente nje kandidature te pershtatshme si njeri i moderuar  dhe qe shihet me respekt edhe nga pjesa e arsyeshme e elektoratit te majte.

s'ka se si. Basha duhet te behet me patjeter kryetar se eshte i lidhur koke e kembe me Berishen permes krimit te 21 janarit. eshte shume e thjeshte gjeja.. Do behet si Cecua kryetar edhe sikur mos ia kete qejfi...Berisha do vetem te fitoje kohe, sa me shume kohe, qe te sajoje konflikte te tjera...

sido te jete, kryetari i ri nuk ka per te gerthit si sala. 

"dhe ky eshte nje zhvillim", kishte me thon gjenc rulua.

smiley eh medet... eshte kaq e trashe kjo levizje... po hajt mo, c'beri dhe nje me teper ne ate kaos

Car ti besh, populli pikerisht i qytetit ku u vrane 4 vete e zgjodhi kryetar bashkie. Ndersa casus belli, Ilir Meten .... (shtoje vete)

pa  lidhje per  z.Mustafaj, po çhyn elektorati i majte ketu?   keta zgjedhin kryetar per hesap te tyre,  jo te botes..smiley 

thu ti, po ca thot endriti me planin e tij per zgjedhjet ne parti...

Nese duan te dalin nga istikami to reach out si ithone englezet asaj pjese te se majtes qe nuk e ka trurin kokalle u duhet nje figure e arsyeshme .

Ka ardhe presidenti me Oi Oi ...Aman mos na shkatrroni ..Se kamunizmi nuk na donte nae ...oi oi ...  Njaj Mugosha dhe Popvici e kane fain smiley

E sheh me cfare perfqesohet LefKopeja ?  Asht e qute o Spiritus !!! Mos i digj etapat ..thonte Kryetari Madh smiley  Jane skalioni i Pare qe nuk ka heq te Mugoshes  akoma , pa vjen i Enverit  eeee ... pa le sa vite duhet te heqin te Babasqapit  smiley

 Mire qe nuk vjen me deledash as cicodhi , po nga e gjetikete model  

Aman ore ...Mos shkatrroni te paren parti Opozitare ...smiley

Ka akoma ore po PRITNi se nuk ka ardhe ai me kapse ne vetulla smiley e me nje vrime tejkqyrese ne mes si Bunker smiley

Po prandaj te due une ty Xhib se kur e ndien qe erdhen keta Poturepaoshkuret , distancohesh si ngjalomentalitet .... + shume smiley

e me nje vrime tejkqyrese ne mes si Bunker smiley

smiley

BASHA DHE OLLDASHI: GARË DINJITOZE, DO PRANOJNË REZULTATIN

Hahaha, ore ne Shqiperi quhet si burrni e modhe te pranosh rezultatin kur je humbes. Eh mer Sale qe je shembull demokratik, je. Po kush ta di?

Kishte ardhe dhe Uturak Fevziu tek Panorama ..

Te fitoje kush te doje . Aman ore mos prishni Unitetin smiley

E po c'beni keshtu LefKOPEEEEEEEEE ! Mbylle etapen e pare se kushedi c'do kopjojne tjeter nga PPSH -ja per Demokracine dhe Displinen ne Parti smiley Boll me keta Bunkere e Redra te Firmes dy M . Hidh te tjere ne Luftim se le nam me keq se Acdc me syndykun e Stergjysheve smiley

Ata le te rrine he tu keqen , se na heq nje te drejte per tu ksehasur , po thuj qe i kemi simpatizante ose militante mitingjesh smiley

radha e hapave metodike...me dy kandidate serioze...gare dinjitoze...ore ku Tan Hoxha eshte vertet cun inteligjent por duke qene milidele (sa me pelqen ky neologjizem xhibolist smiley ) e ul llastikun e logjikes deri ne fund te kembeve.

Po c'gare dinjitoze more njeri,nen hijen e rende te berishes.gara do kishte nje fije serioziteti nqs do te behej pas largimit te berishes nga qeverisja (shtator) duke dhene doreheqjen nga Pd dhe duke hequr dore nga mbajtja e fijeve te kukullave ne prapaskene.Tani ai eshte dorehequr me nje llaf goje dhe normalisht eshte ne Skene dhe e dominon ate. Cfare lesh gare eshte kjo? Pa asnje precedent ne historine epartive popullore.Nje farse e vertete! e 'cdo na lene 20 vjet ne pushtet keta.E lodhshme.Tete vjet dhe Bradi u bo telef smiley

 

Spiritus i nerum .

Nuk eshte PARTI . Eshte nje Grupim Klanor ne dore te Berishes . Po kerkon si shume nga cicdhijaret e tij !!!!! Ne se do te ishte PARTI nuk do cilesonte me"amin " Presidentin e vendit PUCIST ( ketu nuk hyn nenshtrimi tij ndaj sqapit te Kopese ) dhe do ta flakte si lecke ne se mbronte Krimin e 21 Janarit me komisione ,  leshraleshuaren - vetullape znj JozefPercke !

Ai i veshi atij Grupimi , qe quhet PD-hi e Mesiles dhe Jozefperckes ...Mantelin e Vrasesit . Akoma Personalitetet qe konkurojne per ne Krye ,  si Olldelja e Luldashkurbani nuk kane thene nje FJALE per kete Krim ! Dhe nje Parti nuk mund te mbaje mbi KURRIZ vepren e nje Krimineli Klanor ne se nuk e distancon ate nga ardhmeria .

Po te thash mos na fut ne seriozitet smiley Lena te kenaqemi me punonjesit e Firmes DY M ,....bunkere , redra e cetera smiley  , deri sa e pernderta LefGOPE te jape sinjale te tjera !

 

Ha ha. Çete parash. 

"LSI nuk eshte formacion politik, por çete pazaresh"

Ja pse me pelqen te fitoje Sokol Olldashi. Lul Basha do te ishte treguar shuuume me diplomatik, moderuar, blablabla. Ne keto kushte, me nje PD qe nuk fiton as pas 4 vitesh, duhet nje opozite guerrile me Sokol Olldashin. Eshte koha per lufte, jo koha per paqe.

Koha e luftes ka ikur .Militantet guerrilas te PD pas 8 vitesh ne pushtet nuk jane me ata brekegrisur te babezitur me asgje per te humbur, tani ata kane dicka per te humbur .Macja e ngopur nuk ze minj.

Lufte politike. Me beso ne keto kushte duhet nje opozite lufte, qe ti therras gjerat me emrin e vet. Patjeter ashtu nuk fiton, por sidoqofte nuk do te fitoje pas 4 vitesh. Lul Basha eshte teper rehatli.

hunderr qeke nga cunat e FRPD. Vetem ju mbeshtesni Olldelen

kush te foli ty? kush je ti, xp i vjeter? pfff troll interneti

hunderr mos u nxeh, po

Qingji vogel rri mendushem be be ba

nuk ka per te fituar gje be be ba

Do ta mysi Luli vogle be be ba, 

Olldelja eshte kurbani rradhes qe i bejne Bashes smiley

Jo te gjithe jane Cunat e Ilir Hoxhes smiley if ju nou uhat i min?

bla blabla. Edhe sikur ta mbysi, pff pune e madhe. Edhe? 

Le qe me ke merrem , me troll interneti.

Ju terheq gjaku enver hoxhes e keni pase dhe e keni ne shpirtin dhe mendjen tuaj.

Lulzim Hoxha (Basha) kryetar i Partise Demokratike

Sa lodhesh oburre. Po mire mo ta fitoje Basha. Une preferoj Olldashin. Ti vjen e ben analizen qysh, pse, si grua histerike. Thuaj tenden si njeri me edukate, pa ofendime, jo si halabak, le me tregon Enver Hoxhen hahaha

Mos u merzit hunderr, i rendesishem shendeti mendor te tjerat vene e vine.

smiley  Troll

gungac duket qe je Socialist prej kuksit smiley

po ate qingji vogel rri mendushem ja knote I gjati olldeles ne komisionin hetimor qe ngriten kunder tij ne vitin e larget 2003.

Me ate bie dakord edhe une prandaj duhen figura komplet reja apo pothuaj te palidhura me te pakten 4 vjet e fundit te qeverisjes qe te fillone me nje clean slate .se nuk ke si e akuzon I Meten per zullumet e tij kur vete  ke bere koalicion me te deri ne minuten e fundit.Kam bindjen se Dr. Evil ka per ti shfrytezuar ditet e fundit ne pushtet duke germuar si urithi ne arkivat e ministrive qe ishin ne hyqmin e LSI .Kur i gjeten Ylli pangos drejtor i nje drejtorie qe s'ia kishte degjuar njeri emrin $100 mije shkelje merret me mend c'mund te gjejne per te tjeret.Sikur Dhalla i prokurorise te qese koken nga bytha ka mundesi te behet nje Di pietro i shqiperise e te demontoje nje sistem te korruptuar politik.

Fiks. E the vete. S'ka takat as vullnet Basha ta beje ate pune. 

Llalla? lol Llalla eshte i kapur Alba, si gjithe sistemi drejtesise. Ama jane te paanshem ee, lekun ja marrin gjitheve pa dallim fe, politike, krahine.

Hundderr me perjshto nga debati me kete tjetrin dhe digjo mire . Po vi dhe me ty NJEHERE seriozisht sepse po del para LefKOPESE si xhupkuq !

Ti je TIPIK i nierit qe nuk shikon me larg se Hunda  . Por je dhe shume Naiv ! Berisha u HOQ pikerisht se ishte Luuftarak .Dhe qe te kuptosh ne cfare KOHE Jetojme,  me qe ke qejf te vish si me mend , Nuk ka PARTI Shqiptare pa perkrahje nga Jashte .

Me ke do bisedoje Olldelja me Paloken qe eshte Felin ,  apo me kete antikomunistin e oreve te para te PPU Dy M smiley . Kush e njeh Olldelen qe ti jape te pakten DOREN ? Apo je si komunistet qe "nuk e njohin ML po ne pune e siper doe mesojne " smiley Nuk ka Parti me me te ULURITURA as me te HEDHUR ne ere Shtyllat e tensionit te Larte !

Shiko DURONI deri sa LefKOPEJA te jape vijen .Vetem qani kush me Oi kush me ckulje leshrash dhe VETEM derstiloni !

E vetmja larje shpirti per momentin eshte DERSTILA .Nje njeriu qe bie NOKAUT i jepet ndihma e pare , ngrihet ne kembe , kurohet pastaj Intervistohet ! jepi tani ...si zakonisht me Mugoshat dhe Enverin   smiley

Ka ardhe presidenti me Oi Oi ...Aman mos na shkatrroni ..Se kamunizmi nuk na donte nae ...oi oi ... Njaj Mugosha dhe Popvici e kane fain smiley

O idriz mavria, po ku e lexove ti o drekengrene, qe po ju lutemi ju ketu. Po ne jemi brezi i 90-s o lumemadh, qe e beri komunizmin dhe minjte e tij t'ju shpetonte shurra dhe atehere kur kishin nje ideologji, jo me tani qe keni ngelur pa te, por mbijetoni vetem nga  hajdutlleku dhe harbutlleku. Le te te them dicka, qe ndoshta nuk e di, per njerez si une qe i shikojne zhvillimet me qetesi, zgjedhjet e 23-Qershorit dhe rezultati i tyre, ishte zhvillimi me i mire, qe mund te ndodhte per ate vend. Do kalojne vetem pak kohe, sa te bjere pak euforia ne rradhet tuaja dhe te kuptoni cfare keni fituar dhe cfare keni humbur nga to, te lexoni me kujdes vlerat e "fitores" tuaj, qe shume nga ju e konsideron vetem si te tille. Edi Rama & Co, e kane kuptuar kete,  prandaj sterojne me shume se zifti, ne nje kohe qe duhet te qeshnin.

Lul Basha duket si çun beu. Eshte delfini i Berishes, e ka per te qene lodra e tij. Berisha ne do t'i beje nje te mire PDse eshte vertet te mos ngaterrohet ne kete mes, gje qe s'ka mundesi te ndodhi, te pakten ne kete univers. Ngushellimi eshte qe ka shume nga keta te fundit. 

lol po lexoja intervisten e Aleksander Biberaj te balkanweb. Shume qesharak, nuk me lejojne te kandidojne. Deri dje ishte anetar i FRD, nuk e kandiduan deputet, tani kerkon te kandidoje tek PD. Show per te terhequr vemendjen, ekzistoj edhe une ketu.

Me kujtove faktin qe ishim duke folur per milidelet hunter.

Tashi cili ishte kriteri? Biberaj tha s'e pata dorezuar teseren e PD-se. Kjo nuk mjafton?

Sipas kriterit tend mos valle duhet te fillojne te persekutojne cdo pdist qe ka thene fjale te keqe per Berishen apo qe ka tentuar te shkoje me parti te tjera, ta denojne per tradheti partie? 

Pa permendur faktin qe Biberaj eshte nje nga themeluesit e PD, juve milidelet e Berishes harroni qe ne ate parti kane hyre e kane dale 100 soj sorollopa, jane tani njerez qe ne '97 i benin thirrje popullit te rrembente armet per "ja vdekje ja liri", pa permendur Kac Islamat e Co ne grupin parlamentar?

Sikur vetem sa per sy e faqe Berisha duhet ta kishte lene Biberaj te futej ne gare, bile kedo tjeter pdist qe do ti deshte bytha te garonte. Sikur vetem per fasade, se ne fund dihej qe Berisha do deklaronte ne emer te kryesise se gara eshte vulosur midis Bashes dhe Olldashit.

P.S. Nuk u lodhet me politBerisha bullshit ka 22 vjet o njeri? Shkoni gjeni diku leter zmeril, ferkojeni trurin dhe filloni te mendoni me mente tuaja sa s'eshte vone lol

Seriozisht e ke ti?! Ore Biberaj eshte larguar nga PD dhe deri para dy javesh ishte anetar i nje partie tjeter, tani kerkon te kandidoje per kryetar ne PD. Anetaret e rinj te dy muajve te fundit nuk mund te votojne, ndersa nje i rikthyer prej 3 ditesh te kandidoje. Eshte qesharake. E ben thjesht per te terhequr vemendjen, sepse ndihet i braktisur. 

Ore une s'i di detajet, di cka thene Biberaj dhe c'ka thene PD-ja (te njejten gje po thua dhe ti).

Te pyes prap. Cilin kriter te gares s'e ploteson Biberaj?

Per me teper, kush i percaktoi keto rregulla te gares brenda 2 minutave, cila leshmeqime kryesi, dhe ku e gjeti mandatin qe te beje rregullat me dyer te mbyllura per 2 minuta?

Nuk eshte anetar i PD. Te mjafton?

Ore ai po thote une s'e kam dorezuar asnjehere teseren e PD-se.

Ka gjekundi ndonje prove per ndonje akt de-antaresimi te Biberajt nga PD, apo ti thjesht e pe ne sy me vemendje dhe e kuptove qe s'eshte i PD-se?

Gjith tropojanet qe paraqisnin rrezikshmeri, Sala i ka likujdu nga Partia, Besniku, Aleksandri, Azemin e kupi.

e thashe, Lulzim Ilir Hoxha do jete kryetari i ri i PD, nipi i udheheqesit legjendar Enver Hoxha.

Nuk them kot une Game of Thrones, Lanisteret e morren pushtetin he per he te shohim ca do bohet mo vone

Po ca dmth qe s'e ka dorezuar? De facto kur eshte anetaresuar tek FRD dmth nuk je me tek partia tjeter. Logjike e thjeshte. Car s'kupton? 

Ore zoteri, ose s'kupton, dmth je milnjorant, ose ben agjitpropin e Berishes, dmth je milidele. 

Mos ma mer per keq, po s'kam ca interpretim tjeter te kem kur mesa e kuptoj une po ndodh kjo:

- S'ka asnje thyerje rregulli antaresie (ne PD) nga Biberaj. Biberaj s'ka dorezuar teseren e PD-se dhe eshte teknikisht antar i kesaj partie akoma dhe sot. 

- Perdoret "tradhetia" ( flirtimi i Biberaj me FRD) dmth nje gjest moral si thuper per te goditur Biberaj, per te vazhduar per te derguar sinjalin tek te tjeret qe delen qe ndahet nga partia e ha ujku. Njeheresh kjo s'ka logjike se dhe realisht, marre ne total Biberaj ka shume me shume kontribut per ate parti se trecereku i langove aty.

- Per me teper, zevendesimi i rregullave teknike (eshte a s'eshte antar i PD-se teknikisht )me berishe-moralin (i takon te garoje apo jo sipas optikes se Berishes) eshte nje dhjerje e gares se PD-se qe pa nisur kjo, me gjase e qellimshme, si kafsha qe permjer territorin per ti treguar te tjreve qe ajo cope trualli i perket atij.

A je ne rregull ti? Ok po mundohem te te ndjek. Te lutem, me shpjego konceptin se si nje person mundet te jete njekohesisht anetar ne dy parti. Po te lexoj. 

Partia eshte nje institucion, ka rregulla te shkruara, ka statute, etj.

Ca lesh koncepti flet ti o milidele e gjore? Ka gje ndonje rregull te shkruar tek statuti i PD-se qe po u pe duke vizituar zyrat e nje partie tjeter ti je i perjashtuar nga PD-ja?

Po te them prap, per here te fundit: Me thuaj cilin rregull te antaresise ne PD ose te garimit ne PD ka thyer Biberaj, sipas te ciles thyerje nuk u lejua te kandidoje per kryesine e partise qe ka bashkethemeluar?

Ma trego, me sill nje reference, ne cilen faqe te rregullores se PD tregohet thyerja qe ka bere Biberaj.

 

Nese pranon qe s'kemi te bejme me thyerje teknike te rregullave por me aspekt moral (sic thashe me lart) atehere kush ja jep kujt autoritetin te beje interpretime te tilla si politbyroja qemoti qe vleresonte biografine e njerzve para se ti lejonte te kandidonin per ne shkolla dhe punera?

Ne te kundert, vazhdo berishesimfonine, se une s'kam si te argumentoj me militantologji. 

Ore edhe njehere, me shpjego te lutem konceptin, se si nje person mund te jete anetar ne dy parti njekohesisht. 

Pyetje e thjeshte. Na kurse carcafet. Po te lexoj.

Hunteri ka te drejte. pastaj varet ng apartia. se mund te ekzistojne edhe particka qe nuk e kan problem qe anetaret e vet te ken nga njemij tesera. ka edhe ne shqiperi kshu gjerash.

puna eshte a ka Biberaj teser te FRD?

Xhibo, pertej cic miceve me rregulla statuti, FRDja i ka prishur shume me teper pune PDse se sa numrat e dukshem. Dhe po aq favor i ka bere pales tjeter, e FRDja duhet te jete krenare per kete. Pra ky deri para pak kohesh ishte kundershtar dhe kontribues ne humbjen e PDse. Si rrjedhoje eshte qesharake nga ana e tij vete kandidimi. Pa falur per personazhin vete. Megjithate edhe une do te isha per lejimin e tij ne gare. 

pertej cic miceve me rregulla statuti

Ore ca je duke folur, te ka kaput dhe ty dalldia e vatanit a si?

Po kemi te bejme me nje parti politike mer shok qe ka 20+ vite ne egzistence dhe eshte nje nga dy partite kryesore, kemi te bejme me nje gare per kryesine e saj, nje gare per here te pare pasi beu vendosi te zbrese (ani pse vetem formalisht) nga kali i partise.

Dhe kemi te bejme me nje akt te shemtuar kur nje bashkethemeluesi te kesaj partie i rrefuzohet kandidimi ne gare se ka tradhetuar se fundmi partine (pra nuk i pranohen kartat e aplikimit ne gare ne baze te nje kriteri moral arbitrar) ani pse s'ka thyer asnje rregull qe e perjashton nga kjo gare.

Si mer "pertej rregullave", cfare thua, po me flet si Serseri qe thoshte "ti harrojme shifrat per nje moment" lol

 

Tjeter gje analiza politike qe mund te bejme, tjeter gje kur flasem per gjera konkrete e teknike mer. Ketej pretendohet per fillime te reja etj dhe ketej dhitet me nje mut kjo gare qe pa filluar me biografirat alla-enversite qe Berisha i ben vetem disa prej antareve te kesaj partie, edhe pse tashme i terhequr, persa po garohet per karrigen e tij.

 

Leri mo carcafet. Pyetja e thjeshte fare.  

Si mundet nje person te jete anetar ne dy parti njekohesisht?  

Lexoje deri ne fund komentin tim, ku thashe qe duhet lejuar. Dhe per kete do te duhet te lexosh dhe mesin, ku thashe qe eshte qesharake nga ana e tij, qe si kundershtar te kandidoje, pavaresisht rregullave.  Jo cdo gje qe e lejojne rregullat nuk eshte qesharake. 

I nderuar, u fute (mire se te vish) ne nje debat qe une po bej me hunterin per nje ceshtje teknike, vetem nje ceshtje teknike; rrefuzimin qe ju be Biberajt per garen e kryesise se PD-se.

Sic e sheh une i perseris milideles se Berishes faktin qe Biberaj s'ka thyer asnje rregull, ndaj s'ka si te mos pranohej formalisht ne gare, kurse milidelja i kundervihet mungeses se thyerrjes se rregullave me shpaten e berishemoralit; si mund te garosh sot ne PD kur dikur ke shkuar tek FRD (vari lesht faktin qe ministri aktual i Berishes jo vetem qe dikur kishte parti me vete, por i bente thirrje popullit per vellavrasje).

 

Gjithsesi, kjo puna e rregullave ka shume rendesi, ka shume me shume rendesi per mua se ato analizat politike qe mund te bejme me poshte une e ti e te tjeret per nismat e Biberajt me FRD etj.

Me kupto drejt, as e njof Biberaj as kam ndonje afinitet per te. Por shikoj permjerje ashiqare te rregullave te lojes qe pa filluar ajo.

Eshte kjo mendesi qe i ka *ire kocken ketij mileti ka 23 vjet; del kryeministri e flet per puce shteti me baza morale arbitrare (petej rregullave dhe fakteve) dhe i shpall lufte gjithe institucioneve, del kryetari i opozites para tij dhe e bllokon vendin me baza morale (pa rregulla, pa fakte) se sipas tij i kane vjedhur kryeministrllekun.

Nuk behet shteti, as partia, extra-rregullave plako. Nuk mund te themi "pertej cicmiceve te rregullave" se me keto mend ka ecur ky milet gjer tashi e habitet se pse jane gjerat mut.

Po ti e merr vesh qe po themi te njejten gje persa i perket lejimit formal te tij per te kandiduar. Pra ketu mbyllet ceshtja teknike.

Une vetem po shtoj per qejfin tim qe ai vete do ishte me serioze, nga pikpamja ime morale, te mos kandidonte, sic nuk kandidoi Bamiri psh.

Xhibo, edhe nje te fundit, meqe me permende vatanin. Ketu s'i plas njeriu per politike, as qe hapet fare ai muhabet. Kuptohet qe mund te kete dhe rob te varur nga politika, po shyqyr s'kam ne rrethin tim te tille. Peshku ka ngelur shume i politizuar. 

Dakord, nuk thashe se ishim ne kundershtim smiley

Thjesht theksova qe pare ne kontekst te dyja (rregulli vs morali) per mua rregulli ka shume me shume rendesi sesa aspekti moral ne kete pike, ne pranimin apo rrefuzimin e tij ne gare.

Si dhe, aspekti moral eshte vetem i antarit (te partise) ne kete rast, dhe jam dakort qe ai moralisht s'duhet te kandidonte, por ja qe ai kandidoi. E ne kete rast, partia kursesi nuk mundet te zevendesoje rregulloren me moralin subjektiv te kryetarit ne largim te saj, pervecse ne rastin e partive fashiste, dhe ne rastin tone, te partise se Berishes (formalisht PD).

Kete me shume e kisha per te tjeret, pertej milideleve si hunteri qe mendojne se partia ka te drejte abitrarisht te te perjashtoje nga gara (ose cdo gje tjeter qe ti teketkari Berishes) dhe nuk e ka ajo pergjegjsine te paraqese prova per kete akt perjashtues qe beri ndaj teje, por e ke ti pergjegjsine si i perjashtuar qe te paraqesesh prova qe s'je ashtu sic i teket kariBerishes te te etiketoje ty se je - pra operohet me "Guilty as Berisha charged you, until you can prove otherwise something that can't be proved anyhow".

Bile ne kete pike kjo ceshtje duhet te kishte bere shume me shume buje ne media. Por normalisht qe s'beri se se pari njerzit operojne me superioritetin e moralit mbi rregullat dhe se dyti s'eshte ceshtje 'seksi' si ceshtje politike. 

Nejse, pra ne muhabete per situata vl lol

Pra menjefjale nuk je ne gjendje te shpjegosh (sepse s'ka shpjegim) si nje person mund te jete njekohesisht anetar ne dy parti te ndryshme. Ashtu si nje futbollist nuk mund te jete lojtar ne dy skuadra te ndryshme. Kaq. E thjeshte, s'ke pse zgjatesh ne gjera qe s'te pyeta.

del kryetari i opozites para tij dhe e bllokon vendin me baza morale (pa rregulla, pa fakte) se sipas tij i kane vjedhur kryeministrllekun.

Pra ti si i barazlarguar qe je, faktin qe dy anetare te KQZ sipas regullores kishin te drejte te urdheronin hapjen e ndonje kutie, nuk e quan fakt ? Po ishte e shkruar e zeza mbi te bardhe. Dhe pikerisht vetem sepse Ristani, sot i shperblyer me deputetllek nga sali bolleku, shkeli regulloren, rodhi historia me te cilen ti mburesh se kishe te drejte. Nese regullorja apo kodi zgjedhor do te ishte zbatuar sigurisht qe nuk do te kishim ate situate qe u krijua. Une nuk di qe ti ta kesh denuar veprimin e ristanit ne shkelje flagrante e regullores. Je njeri i dy standarteve pra me dy fytyra.

Ka 8 vjet qe eshte vendosur kush do jete kryetari i PDse. Olldashi do fitoje realisht me voten e bazes.. po kryetar do zgjidhet Luli me 70-75% te votave.. e ka ne gen manipulimin i ka dhene provat. Njeri i aparatit dhe pallatit, i katapultuar ne politike me qellimin e vetem te zvendesoje Saliun. E quajne "Klani i Kosoves"

2005 zgjidhet deputet ne TR, (pa asnje merite politike personale dhe ne PD)

Minister i Puneve publike (2005-2007, i akuzuar per abuzim te renda, nje nga prokuroret me te afte te TR nuk arrin ti perpiloje akt-akuzen brenda 3 muajve qe e kerkon KPRC, shkon ne parashkrim, rasti i tij ne Jurisprudence quhet " Rasti BASHA" )

Minister i jashtem ( 2007-2009)

Minister i brendshem ( 2009-2011)

Kryetar i Bashkise te Tiranes ( 2011-2015 me vota te manipuluara)

2013 Kryetar i PD

Kryeministrine ta shikoje me dylbi.

 

 

Opo leri keta atq se e kane ne terezi po a kape noj kokerr leku ne keto zgjedhje se Roni me Bamen i rrujten nga 50 mije $ smiley

Ne Durres per pushime i ke te gjithe hahahaha

une jam pragmatist.. shikoj larg smiley 

Pastaj lek kapet juve te PDse qe ne vend te blinit vota i futet ne xhep parate e ketyre.. aq mire bete sa.. neve cte mernim morat, ku bleu vota PSja.

 

Pragmatist eshte Ilir Meta, ti je socialist smiley

Ca do me thone pragmatist, njeri qe sheh vetem punen/bythen e vet?

Njeri qe ec me kembe ne toke

un do votoj Olldashin. smiley
do i anticipoj pushimet.
besoj teserat e para jane akoma te vlefshme, kontributet, nese duheshin paguar vit per vit mund ti jap njehersh. besoj do ma lejojne. smiley

Kryetar i Bashkise te Tiranes ( 2011-2015 me vota te manipuluara)

Do isha kurioz te dija, ku qendronte manipulimi i votes, nga ana e tij, meqe gjithe politika e te majtes, bazohet mbi akuza konspiracioni te shemtuara, qe i permendni aq dendur, sa jeni ju te paret qe i besoni me vone.

Ej atij bravo i qofte, se keto njerez meriton shqiperia por bashkine e Tirones e vodhi live ne TV, dhe perpara   ambasadorit amerikan.

Pas nje jave kryesonte Edvini i Kristaqit me dhjete vota.

Pas nje jave numerimi, dolen dhe ca kuti ekstra me vota te pavlefshme qe fillun ti numerojshin gjithsesi. Ja moren sy per sy edhe i thane "ta caj ballin".

Habitem si u dorezuan kaq kollaj kete heren e fundit, dhe ja lane tocave te PSse fitoren.

/jam shume i zhgenjyer....

ore kam nje pyetje per adminat

pse nuk krijoni parlamentin virtual te ppu? eshte gjynah qe gjith ky kapacitet/diskutim politike(ne sh raste ne nivele mbimesatare) te mos sherbej par asgje !!

po e krijuat parlamentin ,une propozoj per kryetar 'belulin' i cili dallohet per paanshmeri dhe ekuliber smiley

Beluli i paanshem? Mos e ngateron me Gjembin, se Beluli eshte fanatiks PD-ist.

Kryetar bohet antari me moshe me te thyer, pra kryesia i shko Mullah Idrizit.

Ai eshte edhe me i urti, dhe pse jo le ta themi me i ballancuari ketu.

ka dhe nje pluspoint qe ka ndjeke nga afer veprimtarine e Zhelefines dhe ka akumulu eksperience si spiker pallamenti. nji dy,falemnerit, kunder ska, falemnerit, abstenim ska falemnerit, miratohet.

Ide e mire, me crast punesohen dhe 4-5 perkthyes (qe duhet te perkthejne idriz-shqip), e keshtu realizohet dhe plani #ngjalepunesim per te gjithe.

Po prandaj te due une ty Xhib se kur e ndien qe erdhen keta Poturepaoshkuret , distancohesh si ngjalomentalitet .... + shume smiley

Pervec kesaj do shtoj se dashuria jote ndaj meje nuk duhet te kufizohet vetem tek Perkthimet . Sic me lexon te vetmen VLERE qe nuk ua mohoj  Antikomunisteve te Para eshte se i vleresoj shume si Cilesore te Derstiles smiley Dmth te te ruaj Sumen cdo ngjaltranzicion smiley Derstila nuk mbyllet !

Grida Duma eshte "mend e fiqir" !

Ene sexy gjithashtu smiley

osht edhe beqare me duket. Gjuje njehere se si dihet, idealet i keni njesoj. Sali njona e sali tjetri.

Ndoshta ti ben shaka, por une vertete mendoj, qe ajo vajze ka intelektin dhe energjite e duhura, qe po te jete ne poste drejtuese ne PD, te beje te flasin me vete ca me shume hajdute.

. Po ne jemi brezi i 90-s o lumemadh, qe e beri komunizmin dhe minjte e tij t'ju shpetonte shurra... +1

Po ate them dhe une ore per ty president i firmes dyM smiley  Pse je murzitur ?.Do thush ti qe kam permend vetem ujet e trashe  , Ketu mase ke te drejte , do ta korigjoj , nuk te duhet henger Haka smiley

Nostaligjiket e komunizmit, duan te shohin te paren parti opozitare ne ferr.smiley

 

E di cfare, une propozoj ta zhdukim fare opoziten, le te mbajme vetem "partine tone te dashur" te Mugoshes dhe Popovicit....

Po kete e ke lexuar apo nuk ke Lidhje se eshte e atij presidentit te firmes Dy M !!! 

Po mos e merr me te nxehur ore se dermile e kini bere Komunizmin , biles une te kam vleresuar si antikomunist te orve te para ! Ja sa te vije LefKOPEJA dhe te thote 

E zgjodhem Komunistin me te ri K/ar te PD-hit smiley Ju te vjetrit qe e renxuat ikni tani se u kemi ne Historikun e Partise si "Yje te Pashuar " 

Ik puno o derdimen i leshtë ... C'do me keto pune ti ! S'të lënë të flasësh seriozisht ?? E estradë estradë smiley! Ty te ka mbet ora ne 41 .Je dhe kurioz smiley ... Merr Bunkerin , Redin  e te tjere nga Ceta , Foli acdc  tu lere nje vend ne sendyqin e stergjyshes dhe tiqjani nga nje kafe e muhabet si Renxuat Komunizmin ju brezi 9 her 10 res smiley

Ca do me thone pragmatist, njeri qe sheh vetem punen/bythen e vet?

....Pragmatiste jane bo te gjithe ne shqipni sot smiley ket tregun ene ata 100 mije votues te PD-se te cilet  ene pse e pane Meten te filmum me ze dhe figure duke vjedhun  $700k perseri nuk ju dridh dora me votu per partine e tij ne shkembim te vendit te punes...smiley

Jo Kapo jo, u hodh para e madhe shume. Prandaj kembengulte Enveri per "njeriun e ri", njeri bosh, qe e perdor si te duash. 

Po ate them dhe une ore per ty president i firmes dyM smiley Pse je murzitur ?.Do thush ti qe kam permend vetem ujet e trashe , Ketu mase ke te drejte , do ta korigjoj , nuk te duhet henger Haka smiley

 

Po kete e ke lexuar apo nuk ke Lidhje se eshte e atij presidentit te firmes Dy M !!!

Po mos e merr me te nxehur ore se dermile e kini bere Komunizmin , biles une te kam vleresuar si antikomunist te orve te para ! Ja sa te vije LefKOPEJA dhe te thote

E zgjodhem Komunistin me te ri K/ar te PD-hit smiley Ju te vjetrit qe e renxuat ikni tani se u kemi ne Historikun e Partise si "Yje te Pashuar "

Ik puno o derdimen i leshtë ... C'do me keto pune ti ! S'të lënë të flasësh seriozisht ?? E estradë estradë smiley! Ty te ka mbet ora ne 41 .Je dhe kurioz smiley ... Merr Bunkerin , Redin e te tjere nga Ceta , Foli acdc tu lere nje vend ne sendyqin e stergjyshes dhe tiqjani nga nje kafe e muhabet si Renxuat Komunizmin ju brezi 9 her 10 res

 

 

Degjo ti babanace e vjeter, une nuk jam president firme, por as nuk lodhem shume duke punuar. Ndryshe nga ti, une nuk bej diversion kunder te panjohurit apo nje nofke te tij, sic ben ti me llagapin tim, si kunder mullijve, por kunder asaj qe ti sjelle ketu ne kete forum. Njerezit si une, nuk merren me politike, sepse e konsiderojne ate ne pergjithesi te pamoralshme, ku duhet te besh kompromise, qe nuk kaperdihen, si psh te besh koalicion me hajdutin. Pervec kesaj, une nuk jam shpirt i vdekur si ty, qe te nderroj emrin, sa here te tjeret te ndeshkojne intelektualisht, duke besuar dhe vete qe je nje karrakter tjeter i rilindur pas nofkes te radhes. Dhe sa per oren e 41-t, aty te ka ngelur ty, kurse une jam ne ate moshe, qe di dhe cfare kane bere baballaret tuaj, po dhe i ri per t'ju mbyllur gojen bijve-morra.

+1  

Printoje dhe jepja per Botim Fariut smiley

sa here te tjeret te ndeshkojne intelektualisht,....smileysmileysmileysmiley Ti qeke dhe per Gjynof mer , nuk kom faj une smileysmileysmiley  Mos pash zotin, per cdo gje ke te drejte , vetem  mos shkruj mo se do me dermosh Intelektualisht ..mos se po me shpeton shurra nga te qeshurit ) smileysmileysmiley

Mos je ai rrenjasiu qe dermoi Spiritusin , si Pune peshku Merluc smiley

Une ta kam thene kush jam, emri eshte Maks, jam lab dhe banoj ne Kanada. Dy gjera urrej ne jete: komunizmin dhe hipokrizine. Ti qe je dhe komunist dhe hipokrit, nuk te ka ndeshkuar urrejtja ime, por perendia.

Ja zure Meksit ne Gryke te qeshuren ose ndonje +1 ose ndonje duartrokitje smiley

Mire Maxi me qe vjen me emer REAL . Nuk te ka lezet ta heqesh R . Ne se je nga ish te ndeshkuarit e Partise se Punes nga Rradhet e saj ...nuk jam une ai qe te kam denuar dhe besoj as Meksi ! Nuk ke pse e urren komunizmin sepse nuk e njeh .Njeh vetem anetare te Partise se Punes qe ta kane FUT sic ua ke FUT ! Edhe ke Hipokrtiet , ... kur ti urresh duhet te dish ( pervec historikut si term qe nuk e di smiley qe ne kete fushe te Politikes qe e perdorim e perdorim si Cilesor per perberesit e Partive , dhe eshte Atributi , Vetia ,  Rrenja e antikomunisteve te oreve te para alias te DJATHTET ose PD-hi , ,   pasi te thuash jam i djathte se urrej komunizmin ???? je KRYEHIPOKRIT ,  sepse as ka ekzistuar ndonjehere as si tradite e djathta .Tani pa u tallur , JU mund te kini aftesi te rralla si Demokrat ta pervetesoni ne Kanada po theksoje te pakten te behesh i besushem jashte HIPOKRITEVE

Pak si gjate po me qe ngul kembe qe je me emer  Real poer edhe sepse dhe kaq shume njohuri per te djathten nuk ka cfaqur as LefKOPEJA as Xhibolja qe jane xhupkuqet e antikomunisteve te Oreve te Para !

Sidoqofte ne u piqkemi ne nje Pike te mejtimit te mendjes !...Budallej ka nga cdo Krahine smiley

nuk e lane Llesh Biberajn me kandidua?

mkat, mkat! 

PD-ja pa tropojan, si baxhella pa jaran, tha! 

BASHA ne TR mer 33% te votave (-9.3%) nga 15 mandate ne 2009 PD i shkojne 11 mandate kete vit.

OLLDASHI ne Fier mer 23% te votave (-8.5%) nga 6 mandate ne 2009 PD i shkojne 4 mandate kete vit.

Ka te ardhme PDja e ndjej.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).