Një shi vere as i madh as i vogel ra rreth nje ore me pare ndersa nje tjeter duket se po behet gati te shpertheje. Dhe kaq mjafton per te fryre ujrat e perroit te famshem, dhe per te sjelle gjithe bidonat e plehrat e tjera per nje xhiro mes permes Kryeqytetit dhe qe ketu drejt plazheve te mrekullueshme shqiptare.

 

23 Komente

Bidona turista...smiley..kur te vene ne plazh i pyesni per pershtypjet nga kryeqyteti, si u eshte dukur Tirana tani me kryetar Lulin?

Une habitem pse nuk e myllin me kapak Lanen edhe ta bejne perfundimisht kanal ujrash te zeza. Ku kemi takat ne per lume dekorativ mer jahu!

Shperthe kapaku, ose e vjedhin per skrap smiley

Ke te drejte. Ne gjithmone qimen e derrit kemi pas.

Lana pas një shiu vere

ve bast qe Shekspiri do te  çmendej nga gjelozia  kur te lexonte  kete titullin..smiley

Blendi,  je djale me mend.Ke kapur  thelbin e sjelljes tone ..."qytetare" dhe shtetrore.Ky eshte mentaliteti yne  ne.".. vrapin  per ne Evrope..!"

Lana, kjo zakonshkarkuese e kryeqytetasve.

(Dmth malokeve, se tironcit s'e bejne gjene pis sikur kushedi ca ti besh.)

P.S. Se mos keqkuptohemi, si dhe ju qe s'keni ngrene buke akoma; s'e kam fjalen per sjellje kur them zakonshkarkuese, e kam fjalen pertepermuajshmet.

Pamje magjepsese!

Keshtu Tirana duket tamam kryeqytet modern, me nje lume te madh e te furishem. Te kujton Thames ose La Seine (pa copat pluskuese te m.t.t, of course).

Edhe nje stuhi tjeter verore dhe numri i turisteve do shkoje ne stratosfere.

 

Oh well...

tashti, plazhet e mrekullueshme shqiptare rrojne vetem ne mendjet e skenderbeut, naimit...dhe liderit historik te shqiptareve, shokut doktorr profesor Sali Berisha

lumi i lanes do jet keshtu se shpejti: 

kujt tja vejme fajin perveç sales,kush e ka rradhensmiley

Bidonat jane te nevojshem per njerezit qe s'dijne not , sje hic praktik mer Blend.

...ashtu si dhe kaka qe noton neper Lane eshte e nevojshme qe te celin lulet e #Rilindjes.

Po kujt ti thuash, ketyre qe i duket cdo gje e zeze dhe s'e kuptojne qe Basha e ben kete me qellim qe te ndihmoje shokun e tij sekret Meten?

Kishte pas dysheqe per cifte romantike. Xhib, s'ka lidhe hic me Bashen kjo pune. 

Po e di bre qe s'ka lidhje me Bashen a politiken (qe ka qene e eshte moot gjithmone, no pun intended to mooti), njeheresh shqetesimi yt civil eshte per te hequr kapelen, dhe e kam fare seriozisht kete smiley

Ate me siper e thashe me brad-ironi, si replike ndaj bradit, i cili dhe per humbjen spektakolare te PD-se ne zgjedhje kishte qitur justifikimin qe nuk ishte ne fakt humbje e PD-se por Basha i paskesh shitur shume vota  pdiste Metes se ndryshe Berisha s'hiqte dore nga PD e Basha nuk vinte dot ne krye te PD sivjet. E keto pune i morri vesh edhe Bradi me shoke, por ama jo Berisha qe prap e futi Bashen ne gare dhe po e ndihmon nga pas kuintave lol

Nuk thoni shyqyr te kete njecik uje ta holloje, se per ndryshe eshte puro ... 

Tubi, tubi ku osht ??? C'te keqe iu bente ai TUB ? Eh, ca nostalgjie !!! Maj men i here e i kohe, mbasi kishim pi gjithe diten ke barrakja Arjanit ke cezma gurit ke Liqeni, per aresye te pa shpjegushme duhej medoemos ta kalonim Lanen nga Tubi. Not a good idea !!! Se c'u tha e se c'u be une s'di gje, por nona te nesermen me tha se kisha ardh shume i " djersitur" ne shtepi. Bile nja dy nga ne paten nje audience me CENIN diten tjeter. Me te nigjume e kom se filmi u keput ke ushtari i Gardes ke postblloku.... smileysmiley

Te gjithe lumenjte rrjedhin , por tek ne cuditerisht rrjedhin ndryshe , ato mbartin me vete gjynahet e nje populli prane lumit te palare e te papare , me ngyra dekoruese dhe abstraksione unike kozmopolitane kategorizuar ne riciklimin  qe natyra proteston me menyren e saj Submission Extension!

garbage has to be the poem of our time

a pushoi?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).