Pandeli Majko ne nje miting me mbeshtetesit e PS-s:

A ka ndonjë nga administrata sot? Ka ardhur koha që t’jua them sot pa pritur shtatorin, atyre që kanë shkelur ligjin, që u kanë nxirë buzën, që i kanë hequr nga puna këta njerëz, që s’kanë lënë gur mbi gur duke ardhur vërdallë si korbat nëpër qendrat e votimit. Tani është koha të ikni në paqe. Është koha të vijnë këta, e kanë merituar, e meritoni, sepse na keni mbajtur dhe do t’u mbajmë”, tha Majko, i cili është pritur me entuziazëm dhe ovacione të mëdha pas kësaj deklarate.

Dihet tashme presioni qe i eshte bere administrates gjate kesaj fushate per te marre pjese ne mitingje, per te shkuar neper "mbledhjet e shtabeve" elektorale, per te deklaruar vota te te afermeve, e te tjera ketij lloji.  Rastet jane denoncuar ne media, i njohim nga deshmite e te afermeve a te njohurve tane.  Dhe per me teper, vota e 23 Qershorit per shume arsye, perfshi dhe ato pragmatiste, e kontestoi kete metode te shemtuar.  

Por z. Majko para se t'u premtoje mbeshtetesve te PS-se "erdhi dita juaj" do bente mire te shihte me sy kritik sistemin qe ka prodhuar kete monster sociale qe eshte punesimi ne administrate me tesera partie, do bente mire te diferencoje edhe "militantet hallexhinj" nga kupola perkatese, dhe do bente akoma me mire te mos ushqeje kete rreth vicioz me deklarata te tilla te pakujdesshme "e meritoni se na keni mbajtur dhe do t'u mbajme."  

Mendimi juaj?  

237 Komente

Mendimin e kam thene me kohe. Edi Rama e ka mundesine per t'i ba gjerat ndryshe, por s'ke ç'i bo se o njisoj me ato qe la pas.

Ket ke te drejte ta thush minimumi pas 8 vjetesh... max 23... smiley 

wow! max 23 vjet mo? ca boni vaki me "rotacionin e nevojshem cdo 4-8 vjet"? u harru? apo kur n'opozite eshte PS, rotacioni eshte i nevojshem se pushteti e prish qeverine, ndersa kur PS qenka n'pushtet, eshte imune?

23 vjet si maksimum kohor, i perngjashem me ate te madherise suaj o burr*. Thjesht permenda etallonin o burr*. Nje llaf thash o burr*, se ajo kuq me topa blu ose blu me topa kuqi eshte thene e sterthene. 

Me mu e gjete te kapesh e bredho; une te dukem armiku klases? smiley 

* sa i madh eshte Cani, per zoten...

Me falni per nderhyrjen: me duket mua apo juve ja shtoni vlerat me shume se c'i ka NM? Une s'di qe NM te kete qene per 23 vjet, rrjesht ose jo, ne krye te administrates.

Lexo ne kontekst o gjembi, pra si pergjigje ndaj asaj qe tha Hoppa, dhe une jam Bama, jo juve. Nuk eshte fun kur duhet me shpjegu cdo gje...

Po ktu nuk eshte  arithmetike te kuptosh ti Gjembac , sa vjet ka Berisha ne krye te Administrates . Biles edhe ne te ardhmen do vazhdoje ...

Me duket sikur kishe topllafosur tek Berishizmi smiley qe gjithesi si nje Marrezi qe kapelleu shqiptaret pas 90 ka fut rrenje edhe ne QARJE te HEROIT !

Me fal se u futa ne mes po po i them Bames Jo vetem mos bej shaka me keta qe shohin deri tek HUNDA por meshoi me fort me te Tallme .

Nga e keqja ka vetem nje rruge te ndahesh .Me te Tallme e me te Qeshme sa te te haje Gurmazi ....smileysmileysmileysmileysmiley

Kush e merr seriozisht tregon qe eshte i Kapur prej saj dhe mbetet Nenbishtje e Berishes !

Bame, per mu, 2 mandate jane te nevojshem per cdo qeveri qe premton reforma te thella, barring naj budallallik qe politikes shqiptare nuk i mungon. Infrastruktura qe premtoi Berisha ishte nji e tille, do apo nuk do me e pranu. Po kshu do jete dhe kjo qe kane premtu kto ne shendetsi. Kjo e administrates kam frike se kthehet ne bumerang

o bredho, 

ishte shaka, shife ne konteks, si pergjigje per Hoppen... maroi shiu mo, se na kalbi, ika te ve gjene e gjalle ne pune...

A duhen bere spastrime ne administrate? Absolutisht po!!! Jo vetem ata qe nuk permbushin kriteret minimale per pozicionet qe mbajne, duhet te ikin, por edhe ata qe kane thyer ligjin duke u bere presione politike vartesve te tyre.

Me ke te zevendesohen? Vetem e vetem me njerez te kualifikuar!!!!

Une jam dakort me ty gjithe diten.  Por nuk me tingellon fraza e meposhtme si CV profesionale e kualifikuar:

Është koha të vijnë këta, e kanë merituar, e meritoni, sepse na keni mbajtur dhe do t’u mbajmë

Po pse Monda, kjo fraze tregon nje sinergji te brendshme sipas formules: "c'thote partia ben populli, c'do populli ben partia".

Well, mu me rezulto se PS-ja ne krahasim me PD-ne ka pasur nje rrezultat me pozitiv persa i perket ciftezimit te njerezve me aftesi me poste te ndryshme shteterore. Keshtu na flet historia... Ndryshe pastaj, ka Brecani feisbuk!  

Por s'po flasim per historikun.  Po flasim per kete fjali: "e meritoni se na keni mbajtur e do ju mbajme."  

 

Po normal o Monda. 

Shembull: Te gjithe drejtoret, vertikalisht, ne Albpetrol ( te gjithe me arsim perkates dhe eksperience pune 30-40 vjecare) u zevendesuan me militante te PD-se, ca nga te cilet nuk kishin mbaruar as shkollen e mesme... mes tyre, nje shofer, nje nard ndoka, etj etj Sipas teje, njerez te tille, nuk e meritojne, dhe a nuk eshte ne te mire te shtetit, te perthithen persieri ne sherbim te shtetit? 

Po pjesen "une jam dakort me ty gjithe diten" si e lexove? smiley.  

Por pikerisht per ate c'ka permende, e per shume arsye te tjera, Majko duhet te evitoje ate fjali. 

e lexova moj e lexova, por edhe majkos i ka vajt shpirti ne maje te unes tu i thene i buti, i urti, etj etj etj

Do ket thene tja bej njehere bam dhe une, si kokoshka.... smiley 

Bama, shpresa eshte tek e ardhmja ne kete rast, jo tek e kaluara. Nese te majtet do sillen pak me mire me administraten, gjerat do shkojne duke u permiresuar nga rotacioni ne rotacion... (hehe si dole kjo, nga fitorja ne fitorje) smiley

Pikerisht, historiku na tregon se e ardhmja mund te paraqitet me e mire.  Te shpresojme e te shohim them une. 

ja te shikojm njeher mendimet e popullit.

Ti mire qe ishe i ri ne rradhet tona... smiley ndrysho huqet derman, ose ngjyj putrat ne miell.

ça huqi thua. une s'pi as raki e as duhan.

jam i ri ketu po jo dhe aq i ri ne mosh.

Cila eshte lidhja juaj me Leftin?

Ju pys qe po e njoftet, ta pershnesni nga i gjithe Peshku, pa dallim afiliimi politik. LSI-ja ne vecanti e kujton me mall!!!

kush eshte Lefti njeher?

Lefti Ishte I gjate, I holle me pak kurriz te dal. Demokrat I devotshem. Po njeri I mire Kshu. lol

demokrat por faqekuq, dmth. smiley

te fillojme nga te voglat nje here: te mos hiqen punonjeset e pastrimit nga puna!

hap i vogel per njeriun, kercim gjigand per njerezimin.

Se kuptoj c'hyn pastertia, pastrimi me bindjet pulitike?! Po mire e thua ti - kercim, kapercim gjigand. vend I cudirave. 

po hyn, dhe ai e ka shum mire.edhe pastruesit preken.
meqe nuk nevojitet asnje kualifikim i veçant per ate pune, largimi aty eshte indikatori me i sakt i mundshem per levizjet qe do te kryhen.

Nejlli e ka fillu karrieren prej astronauti si pastrues.

dmth, edhe pastruesia kshu, per katapultime? po nuk mjaftont me biznesmenlleku?

s'rhyn pastertia, por rhyn vajza e xhaxhait te Pertefit, qe aq shume na ndihmoi ne donofrose, ajo eshte pa pune (dhe pa shkolle).

Edhe pastrueset ne institucione (perfshi spitale, shkolla) jane punesuar e hequr me tesera.  Pa harruar edhe ate tjetren, kundrejt nje pagese shefave te personelit. 

Pagesat i kena trashegu nga koha e xhaxhit. Mos me ban me fole kooprativistet qi kundrejt seksit mes arave me miser, plotesonin normen. Pergjegjes sektori, se spo them kryetar i koopit, ka qwne a free pass per orgji te papara... jo si ato te Mjaftit apo G99 qi imitonin Erjoni me Endrin. smiley

 

Eh çkohra me xhibo! Vdiq i ri...

kundrejt seksit mes arave me miser

duket qe i ke vetem me te ngjume.

sorghumi i kuq ka qen e c'ka qen. po ca po din ti... smiley

Ato me tnigjume, kuptohet. Po te ishe gruaja e pergjegjesit, duheshe te dergoje dike perpara qe te lajmeronte pergjegjsin qe gruaja eshte rruges dhe per 10min do jete ne zyre, qe te krynte pune shpejt pergjegjsi me dhenien e normave.

 

 Por seksin ne ato bunker-pozicionet, e mbaj mend si sot. Kohe te veshtira, duhej te ishe gjithmone gati ne pozicion, per te pritur me hekur e barut imperialistet amerikane.

Po qe ta lypnin vete keshtu si me shaka. Dhe po e mos ua jepje qe qunin mendjemodh. Eh te shkretat drane vetem aty tek miku e kishin mendjen.

formula legjendare: "ajo pune per q'at pune osht".

shume e vertete kjo qe the.

tashti kom une i gjo me te nigjume, se nuk e arrita, per nji drejtor instituti qe ne zyren e vet kishte nji krevat portativ smiley

well, ky esht rast ekstrem, se kaq dun kto antikomunistat me fame te peshkut, qe te thone qe drejtorat ishin me kervot ne zyre . Por ky rast kshu ishte, e thoshin te gjithe, shume praktik tjetri, kur i shkonte nanjona ne zyre per naj problem, pa asnji hyrje tjeter, e shifte grun ne kokerdhok te syrin dhe krejt natyrshem i thoshte: s'ka gjo qe s'bohet, poooo... edhe bonte me doren ftuese nga krevati.

Kuptohet, ne zyre shkojshin vetem ato qe e kishin da at menie. Se shko me vet-seleksionim ajo pune.

Mo e thello luften e klasave emo!!!! Apo e zvogelon keshtu?!!!

nji perjashtim qe verteto rregllim, Bame smiley

"well, ky esht rast ekstrem, se kaq dun kto antikomunistat me fame te peshkut qe te thone qe drejtorat ishin me kervot ne zyre".

po krevati ne zyre ishte opsion ekstra o emo.. se ne fakt ishte krejt i panevojshem.. per ate pune ato tavolina, e medha ne forem T-jesmiley, ishin ideale.smiley

a e din pse t'kam thirr?- me ton mes kercenimit dhe dashamirsise,t'u i ra me gishtin e mesit tavolines. smiley

.smiley

Pjeter, mban mend ate pjesen nga filmi Perballimi.... "kjo eshte Besimja, komunistja e pare e zones, i tha ai sekretarit te Partise me krenari..... - e njoh e njoh, tha sekretari aspak i habitur..smiley. (me nje llaf, kujt i tregon Besimen ti mer jahuu...ajo te zyra ime ka mare teseren...smiley

smiley

ajo shprehja e vume n'goje te ballistave-''kte nusen do e morim parizane",ka qen disidence e gjalle,qe i "shpetoi censorve injorant te tiranes" smiley

Po ti po merresh me origjinen e antikomunisteve keshtu smiley

Sepse sipas Xhiboles dhe shume antikomunisteve del se ata jane rroptuar arave e skerkave ....smiley

Kujdes me Vetllat..... se nuk eshte per shtetaret e shoqerise Hoppa Hoppa topa gropa . Nuk merr te njejtin kuptim nga mendje adioleshentesh  çdo fjale Shqip per punonjesit dhe brezat e trasheguar !

smiley

shyqyr qe na boni Zoti me PD-ne, te bojm i cik qejf.

I rregullon Likja kto pune.

"20% i LSI-se ne qeverine Berisha ishte nje genjeshter. Per shembull ne nuk jane dhene 20% te mesuesve. Biles edhe ne sistemin shendetesor qe ishte i yni LSI-ja nuk ka patur kurre me shume se 40-50% (doktore e infermiere e kishte llafin)"

 

e keqja s'ka fund, o Deion!

kena duru si gjarpni nen gur.

qurrash frikacak ka qen ne rini. biles deri vone...

kshu behen te gjith ata qe ne rini jan keqtrajtuar.

bejn si bosa.

Kshu behen tere ata qe ne rini kane qene shtangista.

a ka noi foto te ketij kur ka qen shtangist? Aj xhast dont si it...

Me te nigjume e kam. Foto s'kam pa. Bat hi luks dhe part, dont hi?

ore ato 250 mije vende pune qe premtoi gjate fushates, nuk i premtoi ashtu kot qe thua ti..smiley. pastaj modeli LSI per vot/puna, funksjonoi per mrekulli!! keshtu qe......

"edhe kete ma bere moj e bije e Pandit....smiley

sdoli kot ajo konga

kush i qan hallet e mija

ilir meta, lsi-ja.

 

10 vota nje ven pune, po jo ven pune dosido, rruga + bonus (ha merr ik).

Kulmak hesapi, ju thye koma tavolines e cova ne shpi ;P

 

Administrata duhet ti nenshtrohet nje filtrimi per te pare se kush jane ata/ato qe kane abuzuar me detyren. Keta/keto duhet te jene te paret qe duhen larguar dhe sipas rastit kur verehen shkelje te regullave me deme materiale apo financiare te dergohen per hetimt e metejshem ne prokurori. Hapi i dyte, testimi i specialisteve nese i kane aftesite dhe njohurite e nevojshme per vendin e punes. Kjo duhet bere mbi bazen e nje regulloreje te hartuar mire dhe testuesit duhet te perzgjidhen sa me te besueshem. Pastaj duhet bere rekrutimi per te zevendesuar te larguarit me proces komplet te hapur dhe transparent. Nese kjo ndodh, administrata behet efikase dhe i sherben zhvillimit te vendit qe i diuhet aq shume Shqiperise pas kesaj katraure ku e la frymori. 

Urgjentisht duhet te shfrytezohen materialet e lena nga kontrolli i brendshem i dikastereve por vecanerisht nga KOntrolli I larte i Shtetit. Gjithashtu duhet te inkurajohen qofte edhe financiarisht duke ju a ruajtur anonimatin cdo informacioni te brendshem nga punonjesit ekzistues qe hedhin drite mbi shkelje apo abuzime te kolegeve te tyre. 

he me te lumte, informacin anonim, punonjesit te inkurajohen tja fusin njoni tjetrit.

Dordomuz, formaliteti.

Po ore mori nje revolver dhe 2 automatike smiley

a sigurimi shtetit, kur do hapen ato dosjet se del 70% e shqiptareve informatore, pranej doli shteti deficit vetem per denoncimet duheshin 2 fabrika letre. e mijra makina shkrimi

Sigurisht, nese do te duam te eleminojme te keqen.

po ca lesh dosjesh. dosjet e atyre te medhenjve dalin 90% te rregullta. se gjithe sa eshte bere efektivisht eshte transkriptuar sipas rregullave (te kohes) ndryshe nga sa veprohej faktikisht me torturime, keqtrajtime, vrasje, pushkatime, groposje masive etj etj

pjesa me e madhe e dosjeve qe "duhen" hapur jane te atyre picirrukeve, ose te njerzve te thjeshte qe jane detyruar te spiunojne me kercenim.

kjo pune do jurista te mire, qe te behet nje pune e imtesishme kerkimore, dhe qe nga sa duken bathet s'ka per te prodhuar Shqiperia.

nuk me rruhet per dosjet, po shikoje pak ca thote gungaci.

Filloi me ato qe i ka tregu babi hetus, me raprezalje, me kerkim fajtoresh dhe ekzekutime ne mase.

Te inkurajohet edhe financiarisht spiunimi. 

Ikni o bole merruni me ata qe vrane 4 vete ne bulevard dhe ata qe vrane 26 ne gerdec apo ato muhabete u myllen tani do merremi me keta peshqit e vegjel.

Ikni e gjeni kush e zhduku Azotikun e fierit, pronen e shqiptareve, Lir Koklopa.

Ktheni koncensionet qe dha ministria e ekonomise keto 4 vite qe e kishte LSI-ja.

Kontrolloni ku shkuan leket e spitaleve.

 

Tema eshte administrata dhe se a do te kete rishikim te saj apo jo. Prandaj bej kujdes qendro brenda temes, perndryshe do te te fshihen postimet, pasi nuk lejon te tjeret te diskutojne lirisht per temen ne fjale. Mos u bej abuziv kot per se koti. Kur te trajtohet tema e 21 Janarit flasim edhe per te edhe se cfare mendimi kam une. Dakort? 

ik o pallosh,

Lexon ti cer shkruhe apo jo? po boke dhe policin zotrote na trego rregullat. rregullat ishin te qarta ne 2009, humbe zgjedhjet jep dorheqjen smiley

Jo po mi vodhen, jo po kutite, jo po 80.000 zemra te majta e terci e verci.

Mire llafazan se e keni nga zanati ne shtet, por qeke dhe kaposh. Ne 2009 votat u vodhen keqas. Dhe frymori jo vetem nuk pai bureri ti hapte por edhe i dogji per te humbur gjurmet. Por ka lene gjurme te tjera qe do e cojne ne hapsane do apo nuk do ti. Po administrates atuale do ti bejme qilizem. Kush ka abuzuar me detyren dhe kush eshte idiot nuk do te mund te qendroje as edhe nje minute me shume. I kemi premtuar popullit se do te bejme shtet dhe shtet pa administrate eficiente nuk ka. 

Dmth keni rënie në elektorat nga 2009? Dmth kët rradhë i gjati paska pas rrjedhje elektorati?
Lexo pak që nga 2006 kur më hoqi kolegu jot tashmë i rilindejes Hekuran Vladi nga puna s'kam punu një ditë në administratë publike. Dhe as ma ndjen.më të punoj që të kem drejtor noi loqe si ti apo shokët e tu.
Ik e luj drejtorash e vartësash tani pallosh.

P.S Tani ja kam gjet hobin vetes, do i vehem m gurë në trastë të gjatit. Diskreditim siç bote ai me Vilajet Qyrkun në 2005 kundër qeverisë socialiste.

Po mesiguri qe i ke thene "pallosh" e kesisoj e ke hangun vete. Pastaj me thuaj se cpune ke pasur te te them a e ke meritue. Drejtoret do te perzgjidhen mbi bazen e meritokracise dhe do ta mbajne vendin e punes vetem nese do te kene performance ne rritje dhe ne perputhje me realizimin e programit te rilindjes se Shqiperise. 

Ueeee ueeee sa atribute i jep vetes o nish. Si shef kuadri.
Hajde pordhë e modhe hajde. Drejtor do u boke.
Ipaske të dyja je dhe i ri je dhe me sedër.
Dhe e di si i thonë, drejtori i ri e fshin sumën me shami dhe drejtori me sedër e fshin me letër.

Po kete here qe s'u vodhen keqaz pse nuk pati ngritje substanciale PS-ja por mori vetem nje deputet me shume?

Hakmarrja shqiptare eshte proverbiale!

Nuk e kuptoj habine e disave!

ne nuk i durojm dot cibanet e huaj ne administraten tone.

ne i zhdukim!!!

A e di si jane sjelle me administraten e Bashkise kur ne fuqi erdh Basha? Jane sjelle si greket me trojanet kur ra Troja! 

Keshtu qe prisni nji here!!!

pse greket gjunin grate me grusht ne bark? barbaret!!!!

E di.

Dhe seriozisht: faqen e zeze pacin pisat, maskarenjt e PD-se!

Ne zyren e financave te bashkise kan pas nji kend fotografish kush kishte foto me Ramen aty eshte heq nga puna automatikisht. E plot e plot kafsheri te ngjashme! Specialistin harram nese e lujne nga veni punes po militantet duhen nxjerre ne rruge urgjentisht.

 

te jesh i sigurte qe specialistet nuk i lujn nga vendi i punes, 100 vende pune as ngrejne as ulin gjo

Ti e ke me te nigjume une e kam me te provume po kjo nuk eshte zgjidhje.

Ti e lexove komunikaten e gungacit me siper.

i hapi lufte administrates, Administrata ka nje inspirues, shkule me rrenje te keqen deno abuzivizmin dhe krimet e Sales, Bashes e Lir Koklopes pastaj hajdutet e vegjel gjej vrime e futu, dekurajohen vdesin vete.

Po fakti qe LSI mori ne votat e PD tregon qe hajdutat e vegjel e nuhaten dhe shkun te NONAA, e di lir koklopa si ti ruj ata tani.

Ndonji llaf per mimitantet e PD qe jane shtri sa gjone gjate ne administrate ke? Pa keshtu ne teori e di une qe te thek piten ti! 

Ti heqin te gjithe, po puna eshte qe ca jane bere militante nga presioni per vendin e punes si do e ndash zotrote, cili do jete kriteri.

Pak rendesi ka, ata erdhen si barbare dhe i ndoqen gjithe administratat ku shkuan, nje i tille ishte dhe Hekuran Vladi nga Lyra, keshilltar i Bodes e bon drejtor te emeruar ne nje institucion dhe filloi spastrimet ne mase i zhduku te gjithe. Pastaj ky bandilli u bo Drejtor i Pasurive te sekuestruara, kur e hoqi Bodja u idhnu fort dhe tha ju jeni hajduta une do Rilind dhe rilindi vertet ne Diber krah per krah me Edi Ramen.

Normal per mbeshtetjen palimit qe i dha rilindjes pret shperblimin e merituar, ca te bejne gjith ata qe u hoqen si lecka nga ai militanti i konvertuar ne Rilindas?? Si thu ti shoku Roni se ti nga amerika vetem receta leshon

Populli nuk ha bar smiley

S.GJ

Tani ca të pushkës e të malit, vërtet , 
mir' është të rrinë se bota u ndreq, 
madje të rrinë e të enden pa punë, 
se janë ca të tjerë që shtigjet i zunë. 

I zunë me kohë, kur ndruan flamurë, 
kur për karriken në gjunjë u ulë , 
kur për kolltukun e veç për të parin, 
u bënë qylim e u puthën dhe djallin. 

Në fillim ata që bënë kërdinë ,
që plot katër vjet e mbajtën salinë… 
Dhe tani prapë lëpihen si dreqi, 
dhe pse me ta gajaset mileti. 

Grusht’ i Migjenit, duhet, or vlla, 
Veç grushti i popullit, të bjerë mbi ta.

Bunkeri ka ardhe s'kemi pse merakosemi . Peter ter ter ter teri po vonon .Pse ? LefKOPEEEEEE !!

Prurje me buke MONDA . Per mua eshte shqetesimi kryesor i ardhmerise .Keta qe jane ne menyre ABSOLUTE duhen larguar por duke i ballafaquar me keta qe do ulen se E njeta GJE do ti gjeje ne se bejne si ATA. Si mund te behet kjo ?

Kamqene para ca viteve tek D.Tatimeve Tirane per nje dokument .U befasova .Njesoj si ne perenbim.

Thelbi i jnej Administrate ....Shkeputja e kontaktit me te Interesuarin. Nje nr .qe regjistrohej , nje radhe ndenjesesh dhe tavolina ku rrinte perballe teje nepunesi ku veje pasi cfaqej numuri .Teper e shkelqyer .meerje afatin dhe diten e caktuar shkoje dhe merrje dokumentin!!!!!!!!!

Sa me shpejt te ZHDUKEN Kufomat qe quhen sportel;e te gjendjes Civile .Atou interesojne babasqeperve ti mbajne ashtu pa i digitalizuar sepse benin qindra marifete me kalemat e Dy M ne listat e zgjedhjeve .

Para KA , ndihmat nga jashte mendoj se jane te Pa Kursyera .Njertez me Pervoje ne keto mbi 25 VJET me praktika jne pernedim Me TONELATA . Te nderroje dhe Rrolii Drejtuesit nga Aroogant PD-je qe" te q...robt "ne nje ADMINISTRATOR dhe monitorues i drejte , dhe i kontrollushem !

Moralizimet  " Majkua tha e Rama ndigjoi " jane si ato te Babsqapit "Une i thashe ate ai me tha mue " vlejne ...per keta te bytheve te rrapit qe sherbenin per te maskuar ndonje Bunker !

Suuksese te ardhurve rishtas dhe te rikthyerve .E meritojne Plotesisht ne sjellje e edukate Qytetarie .Vete shembulli 98 e me pas ishte nje ...ambient aq miqsor sa qe  punonte dhe Mesila ne K/ministri !!

 

Sa kohe qe ne vend do kete papunesi te madhe dhe administrata do jete punedhenesi me i madh apo me i sigurt, keto gjera do vazhdojne te ndodhen pavaresisht rrotacionit te pushtetit, bile sidomos gjate rrotacionit.

E kote te kapesh me fjalet e Pandit, i cili thjesht ben tellallin gjithsesi, se s'e le njeri Pandin sot te beje politikat e punesimit (policy), per ate pune as Ramen jo aq shume. 

Keto talking points alla-komuniste "te gjejme armiqte qe kane abuzuar me detyren dhe ti shkarkojme" jane thjesht terhana per miletin, si Hitleri qe desh te justifikonte pastrimin e hebrenjve por me pare duhet ti demonizonte. A thua ata qe kane ushtruar presion tek vartesit e tyre e kane bere nga koka dhe jo ngaqe e kane pasur vete presionin mbi koke nga shefat, ministrat e Berisha vete.

 

RamMetizmi s'ka dyshim qe do e fryje administraten me shume se BerisheMetizmi se ka me shume borxhe, me shume uri te 'kokepalareve' (tm Meta) qe kane 8 vjet qe verdallosen neper hapakutidollapat e Rames, plus---dhe kjo eshte mbase me kryesorja--me shume Mete-pushtet kete here.

Imagjino flitet te bejne 18 ministri, plus deputetet me vete me gjithe deputet-administratat e tyre. Llogarit vete per te tjerat ne fund te hierarkise te administrates. 

Por ama te pakten, paralelisht me keto fryre te administrates, do bejne shendetsine falas per te gjithe, do ulen taksat, do rrisen rrogat, dhe do i japin miletit nje here nje jave nje masazh vietnamez me full release.

E lidhe me Hitlerin dhe cifutet?????

i madh je...grande xhibi!

Nuk u lodhe gjithe jeten duke bere ngjalediversion, Roni ngjalediversioni? 

Eshte i njejti koncept i justifikimit te veprimit tend kunder tjetrit nepermjet demonizmit te tjetrit.

Hajt se ta lidh me partine meme te Ngjales meqe s'do Hitlerin; kur arrestoshin ndonje funksionar ne monizem i hapshim namin qe kishte abuzuar me pushtetin e partise duke i thene sekrete agjensive te huaja te informacionit etj. 

P.S. RamMeta do ta beje Berishizem Turbo per keto pune, wait and see: Te *ime me shpejt!

Do vije pastaj ajo shoqja jone ngjaleparimore Gaia me juve te tjeret duke kenduar ate diversionkengen "Ec te flasem per Berishen se u bene dy jave pa folur per te" lol

Avokat Ngjela do kish thene "me keto qe thoni jeni jashte politikes xhib, politika eshte shkolle nuk eshte deshire"

pastaj do shtonte: luaj pak volibol.

dhe do e mbyllte pas pauzes: pa top.

me at ironine derrmo e shkatrro armikun barbar...

Meqe qenka "pune administrate" :
Kam nje shoqe ne Tirane qe punon ne nje insititucion jo pak te rendesishem, por dhe pozicioni i saj ne te nuk eshte me pak. Ne fakt, aty ku eshte e ka pas vene... Tosi ! Po po, Tos Nania. Dhe tradicionalisht, qofte edhe nga familja, kane qene historikisht te majte.
E nejse mo, kaloi 4 vjeçari i pare (2005-2009), Berisha nuk e hoqi. Sa u gezua minatorja ! Kur vijne zgjedhjet e '09, kjo filloi te bente lehtazi fushate per Salen ! "Po ti ç'ne - i them, po sikur te nderroje pllaka ??" smiley  "E mo mire, me thote, duke pare e duke bere ! Une lehtazi po e bej ! Mua Nano me ka vene, Saliu nuk me hoqi, e pse te me heqi Edi ?? ".
E nejse, iku 2009 erdhi 2013. Kesaj rradhe, shoqja ime e lehte filloi te bente rendshem fushate per Salen!
"Po ti ç'pate, ti si tradicionalisht e majte qe je, s'ke pse te kesh frike ?!" - i thashe, ti sikur e ke stilin lehtazi.
"Ah jo jo, tha, lehte e lehte por eshte mbushur kupa. Tosi me Salen mund te jene te majte, por ky i riu,... ncuq"

 

te shohim ne shtator smiley

 

Tosi me Salen mund te jene te majte, por ky i riu,... ncuq"

Pra ajo po thote se e ka fut Ramizi ne pune? 

ne menyre figurative, po (realisht jo, se atehere, ajo ishte pioniere smiley )

Children of Ramiz. Figurativisht, se realisht jo. smiley

or po rotaciononi administraten e beni ca te doni.. ama Gjergjin duhet ta sistemoni patjeter! cdo justifikim eshte i papranueshem!!

Xhib i nderuar .Konstatuesit te lloit tend kane qene Baza e Vendimeve te Shtetit te babasqapit .I njejti mentalitet e njejta filosofi , me ndryshime shume te PAKTA , ka sunduar ne keto 25 vjet .Dhe ti nuk ke faj se keshtu je Edukuar ta perfytyrosh nje Ndryashim Vetem Politikisht .E verteta eshte se duhet nje reforme e THELLE dhe e prekshme ne mardheniet Qytetar Shtet .Ato kostatimet " jo kaq vende Pune jo ka ministri e kaq te babzitur , jo kokpalare e koke lare " jane te Kohes qe e SHPORREM me Vote te Lire thote LefKOPEJA .Puna eshte te ndrroje Faqja e atij vendi .Nga Podiume Pordhamanesh Berishiste e zyrtare Megallomane , kapadij se koti , Arrogante  tip Bodesh e Olldelesh e hicer si Nockrat , te kemi  vende Pune per ti sherbyer Popullit sipas halleve e Nevojave .

Shqiperia nuk eshte Superfuqi Boterore as e dyta pas Gjermanise qe te siguroje PUNESIM 100% nga Shteti neper zyra .

Te largohen katundaria fanatike politike qe mbolli Injoranca e Babasqapit  ...kjo eshte kerkesa !

Pastaj ke keta sumzgjumit e dosjeve , te origjines nga Egjypti apo Dovleti smiley  jane mbeturinat e Fundit te te nje Epoke ku sundonte Plaku telendar , thashethemexhiu i Lagjes ...Plaku Merer Mere alias Sali babasqap Bersiha ! 

fakti qe dozat e skepticizmit ndaj qasjes socialiste jane ne renie e siper, interesimi per alternativen per rilindje gjithnje e ne rritje, tregon per kristalizimin e pritshmerive te elektoratit shqiptar ndaj asaj cfare kjo FORCE politike ka potencialin te realizoje ne mandatin e saj te pare. Eshte per te pershendetur kete grup pune qe me pasion, vetbesim dhe nje eksperience te pacmuar perendimore euroatlantike, hyne vrullshem ne skenen politike duke bere dhe rrashinimin total te saj si paraprirje e instalimit te nje demokracie perendimore dhe nje shoqerie te liberalizuar me vlera evropiane.

Shkruar nga nje perdorues i ppu, pak kohe perpara zgjedhjeve.

Bukur e ka thene e? Rrashinim total i administrates qe i paraprin instalimit te teknokracise me stil perendimor. 'Nuf said!

 

Bota fliste shume bukur, tamam si Vilajet Qyrku smiley

Ka qene/eshte i larte fare.

Nderkohe Vili, nga ana e tij, ka shansin tani t'i vere ne zbatim gjera te tilla, e jo t'i lere keto principe te kulluara ne raftin e retorikes. Cun trendy, por me vepra jo kot.

Ne ato maja rripa rripa ...

Asgje e re ne Albanie. Suprizat zero Farenheit.

Meta ne nje tavoline rakie, pyetjes, he c'do benet, iu pergjegj buzagaz, te fillojme sa me shpejt punet tona. smiley

 

 

Keshtu me shqip mund te thuash cfare kuptimi ka kjo nuf sait dollapi smiley

Se ka edhe pjese nga fjalimi shokut Enver per te pasuruar mendimet .Dmth cfare mendoni pervec Nufiut ne fund !

smiley

tjeta Idriso. A jeni gdhi mire sot anej ka nahia juj?

Na mire or tij

Po Nuhin se kuptuem smiley Se aq dun Xhibolet dhe Bunkeret dhe gjith diten i ke me nah , nuh , mah ,mih , lol , lil , lul , jep , ...etj kulture perendimore per administarata smiley bash nga pervoja e presidentit te firmes DY M !

Turqeta i nerum Magus ! smiley

ka len Saliu kastile nje bunker per ty, qe te kujtosh kohet e vjetra.

Nuf said dollapi smiley

Turqeta juj. Ket citatin qe thu ti Idriso e ka thene njeri qe eshte Bota vete. Fjalime te tilla jane si te Enverit mo vlla. S'ke c'ti komentosh me teper se vetem ul veten teksa don te ngrihesh ne lartesine e tyne.

Ej, se ku te degjova me lart duke lavderu administraten e tatim-taksave Tirane. Se mos larg qofte ishe duke fol per keto 8 vitet e fundit? smiley

Tamam per keto tete vitet e fundit dhe kohes kur Projektet  e Parate e Perendimit ,  per rreth 2  vjete moren nje hapsire premtuese . Por Breshka ne asfalt nuk ecen .Do shkoje ne ferra ..dhe u gjeten keshilltare si Fariu per Podiume !  ...Gerdeci qe duke flejt or tie smiley  .Dhe kete e kam serioze ...Keshtu duhej vazhduar !

Perjashtuar nje pergjigje telefonik e qe nuk ta thash se ishte pjese e mentalitetit te saliut .Dmth ...Lule per Gomere ! Por ajo qe eshte e dobishme eshte e dobishme sepse aty ndikojne edhe keshilltare Europiane qe sado ti korruptoje babasqapi , vepra mbetet per te ardhmen   ......dmth .Mund te kishin dhene Urdher ..Ndalohet perdorimi celit ne Pune .smiley

Bre! E the dhe ti nji fjale te mire per tete vitet e Sales. Paske rilind me duket.

Kshu si po vete puna Idriso nuk do ngelet njeri t'i beje opozite opozites tani. smiley pajtim e mirekuptim nder shqipe thu...? smiley

E mer Magu i Modh sa vlllazen e vllazenisht  na kthyn kurrizin per i cik Filozofi xhepi e kembesh karrikje babasqapi keto Vjet s'kane te numurume .Mu me gezon Shqipnija edhe si e La ai nje GROPE Haleje ne mentalitet me te currufjaksur si Bunkeri e Dy M ..Po duhen PASTRUAR .Tavolinat ATY Jane !

Keto nderhyrjet e tua me tete vite te Sales  e kalojne dhe filosofin NN nga njehere ...sepse thone gjera te mencura si psh

"rruget behen per te Levizur " smiley

Une kam thene per 23 VJET Hale qe la Sala mbrapa , jo ato qe bejne njerzit qe jane dhe kusherij te mite e te tute dhe ku Sala nuk shihte ndonje VJEDHJE te vlere per Familjen !

Megjithate qendroni me ne .Parrtia JONE nga Diaspordha si Shpetimtarja e Meshiremadhja  HIsterike ..... po vjen smiley

Flitet se kur te 'purifikohet' administrata prej qeverise RamMetise mileti do te marre njoftimin e pushimit nga puna nepermjet nje kartoline me palme, por pa referuar citatin e Mesiles.

Mire Bunker ...si te dush se ke dhe llaf ti ::0 Dmth me Boden mba nje dasem , me ty smiley Vetem mos ik tu keqen .na more ne qafe .Do mbetet pa pergjigje dhe ajo Pyetja e Belulit  ...E nxorret K/arin e PD-hit nga Bunkeri Saliut !

Është koha të vijnë këta, e kanë merituar, e meritoni, sepse na keni mbajtur dhe do t’u mbajmë.

 

Keta sikur do sillnin model te ri apo jo? S'u be asnje jave nga fitorja...

Duam Leftin, dum Leftiqine qe te shkarkojme stresin e dites. Ky bunkeri nuk ma leviz fare, po fare ama.

Per keni stres ju shqiptaret ne Skiperi?!! smiley

Nuk e pe se cfare beri frymori sot ne mbledhjen e qeverise? Miratoi vendime per rritjen e pages se administrates si te ishte KM legjitim dhe jo KM i zbythur keqas nga vota e  Shqipetareve. Ky duhet varur tek palma e ministrise dhe ti futet edhe nje hu me maje nga poshte. 

Ore po a e kupton qe ky eshte per te na hedhur "sir " deri sa te vij vete e pernderta Lefteri ?

Do me na i heq dhe kete keshtu ? Me te kujdesshem JU lutem Nuk ka cilesi te larte   se perpiqet "te argumentoje" smiley , biles perpiqet edhe te qieshe , po kjo nuk do te thote se duhet larguar smiley

Bunker mos ik tu keqen .Mos lexo se c'thone posht e lart ! Rri se do mbetemi edhe pa dale k/ari partise nga Ty .Edhe Basha pas Olldeles e Plasi kandidaturen me mbeshtetje ......Jo tek ju te rijte por  Tek Vlerat e Vjetra te PD-hit smiley Lefti shoke Lefti  !

Dhe hajde thuni JU qe s'ka mend LefKOPEJA qe nuk shfaqet ne tema te "nxehta " smiley po leshon nga keta rrumbullaket si Bunker !

  Te Ri-kthehen te gjithe po te gjithe ata qe jane hequr nga administrata ne fillimet e pushtetit 8 vjecar PDh-ist .

  Te Qerrohen nga Administrata te gjithe ata Drejtore shkollash,Policie, dhe c'do kompanie shteterore  qe u perfshin direkt ose indirekt ne fushate elektorale duke perdorur presionin, dhe fonde publike per kete fushate . dhe te mos lejohen me Ligj qe te hyjne ne administrate shteteror per 5 vjete pasi te kene kerkuar FALJE per ato qe kane bere.

  Te Qerrohen te gjithe ata qe u  morren ne pune ne kohen e fushates elektorale.

 Te publikohet c'do vend pune qe hapet ne Administrate ,dhe  Paramaunt te jete Vetem Profesionalizmi.

  

Te Ri-kthehen te gjithe po te gjithe ata qe jane hequr nga administrata ne fillimet e pushtetit 8 vjecar PDh-ist .

Dmth ti supozon qe te gjithe ata qe kapen vendet e punes gjate 8 vjeteve te administrates se PS-se nuk ishin militante por e meritonin vendin e punes? Ore ne c'Shqiperi keni jetuar juve se une e njoh ndryshe.

Po de se PS-ja terheqe mbas vetes vetem profesioniste te afte, me te gjithe kualifikimet e njerez te ndershem.

Duhet te isha shprehur me qart Gjembi.. ata qe jane hequr per motive politike.(profesionalisht presupozova qe jane te afte dhe e kishin fituar vendin e punes me ndershmeri)

80% e Administrates do spastrohet !! Duhet te spastrohet !! Ka shume te pafte dhe pa minimumin e kultures bazilare civile. Mbeshtetesit e PD jane llumi i Shqiperise, njerez qe kurre nuk kishin menduar ne jeten e tyre qe do arrinin ato vende pune.

si e mat 80% dhe si ndahet shapi nga sheqeri?

Ndahet ndahet.. shikoje pas 1 viti rezultatin..

me mire 100%, se sa 80%/20-% i ndare keq.

me shifra dhe parashikime hicti!ncuqs'tejepet

ore po ata 2 kane mbetur se ju duheshin se kush do ja u bente punen.. ata 2 tanet jane.. po ku mer vesh ti .. mbeta duke ju edukuar tereve ketu ne PPU.. nuk beheni juve jo

juve ... neve ... ti...juve ...ata ...

kush mo Gjergj? edhe me peremrat s'nuk, mire me shifrat dhe parashikimet

Or ti klluf! Qe ju jeni 100 here me zi se keta qe iken ne e dime fort mire. Po te pakten na lini pak kohe te shijojme ikjen e ketyre, se eshte dhe vere e sikur nuk po na pelqeka me shku nga shiu ne bresher.

PALACO

Fasule pa lyre.

Dmth gjeke, kjo letra paska qene e vertete, packa se ti beje be e rrufe para zgjedhjeve qe ishte fallco.

Po shko shpjere ne FBIja ta egzaminojesmiley

Nuk ka pse, sapo e konfirmove ti shoku militonjes.

Qeke i VOGEL Gjeke ???????

Pse Idriz ?

me ruspe do behet spastrimi smiley  te pastrohen ahuret e adminstrates nga roskopet dhe ruspijet duhet leshuar lumi Avgise.Degjon ti Gjeke, mrem ke festa e tirones ke amfiteatri liqenit, kishin sjell nja dy makina me panine dhe salcice...radha e njerzve si ne vitet e zise se bukes.dhe tha njoni: na ngordhi Saliu tete vjet, na ka vajt ku s'mban me dhe vu paninet, nga dy, nga tre ne dore  e ne goje smiley

mer qe duhet ashtuu... nji pastrim on-zhenerral, duhet, per turqeni qi kom.

tashti do shofin tym kavaje komunistat e sales...

smiley E di e di keq ka vajtur puna.. nuk me mbetet kliske ne xhep kur dal rruges, vetem femije qe lypin. Per mos folur per cigare.. nuk gjen njeri me pakete ne xhep, me qine ngordhjen nga cigaret.

Emo keto po hane grure.. kutu pulat hane vetem guresmiley

Gjeke, po ty, çfare te kane ofruar per momentin?smiley

Ku te me doje prapanica te vete.

pune me prapanice the?smiley   -bravo Gjeke!

shiko se te gjithe e kemi naj te afert hallexhi ne Korce... smiley

 

Mjafton te lesh nje MP ne PPUsmiley

Korcen ne pergjithsi, per kontributin e shquar ne kulturen shqiptare,  e kemi fort per zemer!!smiley

 

p.s    tani qe e mendoj mire,  kur shikoj qe vendet  punes ishin zene nga talebanet,   ndersa dikush si Gjergji, me kualitetet  qe disponon  dhe ja  dime vleren  ishte i papune,  them qe po.  administrata do spastruar!

Blul, mos u çudit nese ka per tu perhape zani se me kane ofru me teper mua (qe i shaj) se sa Gjiorgjios qe ua lepin pas çdo akti. That hurts, I know. Bota osht shume unfair. smiley

Dikur pate thane se baben e ke zotni burre*; patjeter qe dosja jote do te shqyrtohet drejt. smiley

*kamunist. smiley  

Jo kamunist, socialist, which is the same shit! Dosja o shqyrtu, ka 3muj qe jane nda hesapet. Madje i kemi porosite ato te PD qe kur ti lene zyrat te lene shenim ke dera "Osht e xanun pri filanit deri ne 2029." smiley

Gjergjo, pula ka nevoje per ato gure qe te bluaj misrin. Eh mer emo, çna boni qe vdiq i ri mer. Iken aksionet vullnetare, iku zbori, iku fiskultura e mjesit... E shikon, nuk kane pa asihere pula ne jeten e tyre mer!!! smiley

Ti si ekspert i pulave qe je duhet ta dish qe nuk duhet te haje vetem guresmiley

Mos e merr kaq seriozisht mer, se ja fut vetes gishtin nga mbrapa, pastaj! Pulat ne kete foto po hane dhe grure (nder te tjera). smiley

 

Ej, pulat preferojne shume dhe diçka tjeter, por kjo nuk dmth se duhet ta hame dhe ne ngaqe u pelqen pulave. Lol

"me goditje te perqendruar"

Po e zgjati justifikimin  tefa jot ! ..duket qe i ra gjeli me squp ne koke smiley E ndjeu dhe u UL galic .Gati smiley

Ore Majko t'i vije onash pjeses injorante te administrates! Asnji nuk ka per te heq dot nga puna se atyre jua bleu voten Meta duke i premtu qe do rrinin ne pune.

Keta do heqin shume njerez nga puna per t'i zevendesu me injorantet e vet. Po do heqin ata njerez qe nuk u shiten te Meta se e dine qe jane te afte. Pra perkeqesimi do jete i gjithanshem.

Dallkaukeve e te paafteve te PD-se do i bashkangjiten dallkauket dhe te paaftet e PLaSI dhe administrata do behet per t'i vene flaken.

 Ti harron se administrate Eshte (kohe e tashme, tani) per ti vene Zjarrin te paafte deri ne dhimbje te korruptuar deri ne palce ,  Administrata nuk do te behet per ti ven flaken..Administrata ESHTE per ti ven Flaken.

Shuuuuume hidhet po me ngjan...

Po priste te merte Bomja ndonje deputet e ministri qe te ishte vendimtar, te regulloheshe dhe gucja.. po cti besh  vajti 84smiley

Nuk i qaj hallin Lizos. Nese do ti qendrojme temes, ben vaki ai merr ndonje oferte perpara teje. smiley 

math is power

anonymmous

Une nuk pres te mar oferte po te zgjedh ku te vete. smiley

Nuk e ve ne dyshim. Po vajte andej nga urbanistika, kqyre njehere dhe Olsin. Duket djale i mire. Per aftesite pastaj, nuk di te them... smiley 

smiley

Ah ca miku qe je. Meshire Gjergj.

Olso po chyj une me ty mor burre.. une jam ne korce.. kur te vij ne parlament pas 4 vitesh.. mos ki merak nuk do ta harroj olsin e PPUsmiley

Gjergj, modestia, eshte ajo cfare me pelqen tek ty. Te gjithe e dime mire qe ti ke nje rol shume te rendesishem ne kete ceshtje.

Gjergj, te premtoj qe po arrite te me mbash ne postin aktual prej urbanisti te qeverise, te siguroj se token tende mbi te cilen ka zene vend nje trashegimi kulturore do ta lirojme per te bere nje pallat shume-katesh.

Po ti sikur ishe magaziniersmiley une thashe te te regulloja kryemagazinier.. me mire se Jovan Bregu

Po bej master per urbanist.

Per aftesite u garantoj une dhe lista e notable alumni e Polimit.

un s'do luja nga Korca, gjalle ne bote.

Birre dhe kernacka everyday te valbona! Popull i kulturum. Guri i Capit te dera per piknik. Veze organike dhe perime nga Barci. PS e garantume 24 vjet ne pushtet. cer do mo nga jeta?

smiley Mos vdeksh kurre tismiley

ja, me thuj nji nga ato qe thashe, qe nuk qendrojne smiley

 

Asnjera.. tere te sakta..smiley

Vallahi o Bame nuk ka robi si mos jete hidhnushem kur shef se me car mensh kone ardhe keta mavite. Galileu mo nolt thote qe administrata o per t'i vone flaken dhe ka te drejte. Kshu ka qene gjithmone. Po ke pa ti qe ne gjithmone themi qe s'ka ku shko mo keq e cdo pale qe vje m'pushtet e bo akoma mo keq.

Do te te shpjegoj si funksiono qe te me kuptosh mo mire. "Pastrimi" i administrates ne nivele jo te uleta, nuk eshte dicka qe funksiono vetem kur nderron partia ne pushtet por edhe kur nderrojne ministrat brenda partise sepse secili ka "klientet" e vet. Ama po pagove ministrin nuk te luan njeri. Shkurt ata qe vjedhin dhe qe ofrojne garanci, duke dhene kapar, se do vazhdojne te "punojne" edhe me ministrin e ri, nuk levizin. Ata qe hiqen jane njerzit e ndershem qe postin e kane fale aftesive te veta. 

Kur nderron partia ne pushtet, "pastrimi" behet me masiv dhe vuajne edhe ata qe jane ne nivel specialisti qe ne pjesen derrmuese jane njerez qe i urrejne me shume ata qe iken. Imagjino se si ndihet nje njeri i cliruar nga militantizmi, kur i vejne mbi krye nje katunar te paafte qe e nxjerr ne miting me apel ne regjister. Pra ti i urren me shpirt kafshet qe kishe mbi krye dhe uron qe te thyejne qafen, dhe kur kjo ndodh, vjen nje kafshe si mami apo babi i Gj_Ndokes, qe te thote "jep doreheqjen ose do te ta nxi".

Kllufat e kane shume te veshtire ta kuptojne qe mua me dhemb vetem vendi im e nuk kam asnje interes personal te lidh me qeverine. Biles po ta kapesh ne aspektin personal, na 3 nga emrat qe perfliten per ministra mavi, i kam miq.

hipoteze: matematika e aplikume eshte me cool se politika. smiley

 

Shume here me cool! Sikur fatet e Shqiperise te vareshin qofte edhe nga modeli me medioker matematikor, une do isha njeriu me i lumtur. Po fatkeqesisht ato varen nga ca kafshe qe mua me duhet t'i kerkoj falje inteligjences sime sa here merrem me ta.

Kur te realizojme planin e uljes per te fol gjate, do te te tregoj "qyfyre" nga ky muaji i fundit. Sigurisht do firmosesh paraprakisht nje deklarate qe nuk do me rrafesh me coka per harxhimin qe i kam bere kohes time. hahahahaha 

Nuk ndruyshon kollaj  them .Presidente Firmash dy M do kete gjithmone i nderur Gjeke . Na vjen keq qe i hoqen nje pasuri te Madhe nga "goja " si Halete e K/Ministrise dhe Ministrive po le te shresoje se eshte i specializuar dhe le te konkuroje perseri . Per kete kategori e kesha topin e llafes.

 Me fal po nderhyrjen e mora seriozisht smiley Jam nxituar .Nuk e mora " le te plas armiku " E kuptova si LefKOPEJA qe kohet e fundit me ka surprizua me maturine e saj duke mos u shfaqur !!!!! Duke rene ne nivelin e ketyre Bunkereve , Dy M e lloj lloj karnavalesh qe ka leshuar per te na ksehasur ;

 Harrova qe shpesh JU mejtimet i shoqeroni me topverdha smiley Por gjithsesi 23 Korriku mbetet ceremoniali perfundimtar i  "te dekurve e te pakallurve "  Me hutoi edhe prurja me Egjypt .Kish ardh ai sunduku stergjyshes me porosi nga Babasqapi ..."Flak le te kallet shtepia " Edhe kjo me hutoi

.Kerkoj falje nga partia .Te jete zemergjere e Meshirmadhe smiley

Vuara re me siper se Peter ter ter teri ka filluar Ilacet .Vazhdoje kuren peter me Parti smiley

 

do jete me e thjeshte sec kujton Idriz.. nuk eshte e veshtire ti spastrosh keta.. pastaj Edin e shoh shume te vendosur.

C'te thuash?! Ja kjo eshte fytyra e vertete e #rilindjes. The same old shit!

Rama tha qe do sjellim model te ri Olsi.  

Le te shohim. Tani per tani mban vecse ere marketing politik.

Olso, 

Shiko me lart, sjellja jote e moderuar* ta la deren hapur...

* e di vet ti... smiley 

E pashe Bame.

Gjergji "do fitoje Rama...mos do fitoje Berisha...jo jo Rama...jo jo parashikimi im i fundit eshte Berisha....sic *ihet qarte tani dy ore para zgjedhjeve, do fitoje Rama" nuk flet kot kur thote 80%, e ka kaluar numrin ne te pakten 7 formula. 

Ky 80gjekeperqindshi bazohet midis te tjerash tek 8.4perqindshi i LSI-se ne 2005 lol

 

P.S. O Guce, me llive se qeshuri. Po pse mer, gjeket dhe spiritusat e Peshkut do bejne politikat e punesimit te Metes qe i merr ti seriozisht komentet e tyre se sa do hiqen e sa do vihen? smiley

Po leri o miletin te peshkmasturbohen; kjo eshte me e pakta qe mund te bejne pas fitores se Me..me fal Rames. 

Si dhe ec na bej ndonje artikell per pikpamjet e tua ndaj zgjedhjeve dhe FRD-se n'veqanti...mos ju shmang peshkpergjegjesise me gjekacion smiley

xhibolesmiley

I madh Idrizismiley

xhibole smiley

Po jo me jo se nuk i marr as per ne hale mendimet e ketyre une. Po keta nuk flasin me ment e veta po me opinionin qe degjojne verdalle.

Keta shkodranet e kane treguar me prova qe jane pararoja e kombit.

Te paret qe u bene komuniste.

Te paret qe u bene demokrate.

Te paret qe u bene LSI-ste.

Madje L.S.I. ka mundesi qe ketej e tutje te quhet L.SH.I.

Kam nje parandjenje qe ai Frroku ka per te qene zevendesi i Lirit, si shoqi Ramiz nje here vakti.

 

punto.

Shkodront dine dhe se kur me i plase 50mije ne intel corporation, e mbi te gjitha se kur me i hjeke. Bota e qun vizion, kurse ne e i themi "Me kene shkodran, tana i ban!" smiley

 

 

 

Cheers! smiley

nuk asht njashtu, "Me ken shkadran tana i din e tana i ban"

Ta dini, qe kush ju shan e ben nga zilia smiley

Edhe ai qe na shan, na shan mbas shpinet, se e din se me na i thane ne surrat e bajme barrcalete. smiley

Te fundit qe u bene me Smajl Beun...

Vetem me Skenderbeun e kan qeleb muhabetin...ati nuk ja hapen kurre portat e qytetit!

teknikisht, komunisti i pare ishte kosovar nga Peja apo jo?

Wou Xhibi me porosinga Babasqapibarazlarguar  me keq se ACDC me fatma per Egjyptin ....smiley

Kishe fillu ca kohe qe nuk hutoheshe Xhibole .C'pate ..qe te mbahet dhe Goja .me ...rames smiley Keq puna Xhibole keq .Nga qearse e madhe po pa Oi Oi fillove padashje me shkulje Leshi ...qime qime dmth .Postpergjegjesia e Leshderstiles kerkon perqendim vizionarosqapor jo hallakatje cidhishqimore !

Keq puna Xhibole keq ke fillu dhe pingpongnngjalosjen  tani smiley

Shyqyr qe fitoi kultura e mire.

O gjeke po eshte e thjeshte FARE ore ...smiley .

Shembulli shtetit te Sqeperve nuk lejoi zv .sh;shtabit te hynte te dera . Dhe shkarkimin e mori vesh nga Shtypi smiley Ata duhen rreshtuar dyerve te Gjykatave , sipas Hundderrit , dhe atje ti leshe nja tre a kater vjet pa u pranuar ceshtjet smiley .Jane ca qe as te roja nuk duhen lene dhe as me shtyp mos ta dine .Le ta marrin vesh nga te duan se jane Flakur si Peshqire te PISTE .

Po do desha nje mendim racional . 

Si do te silleni me kete Presidentin e firmes Dy M ? Ai topa ka mbledh gjithe Kohes .Pa dallim .Munc qe te kete brenda edhe topa te ndonje socialisti te  .A hiqet ai ? Ekam fjalen qe jane ca funksione qe jane te domosdoshem se si u tha Bushi Ameikaneve kur u ankuan "po na marrin punen keta te Huajt"

" E po jane ca pune qe JU amerikanet si fisnike , nuk i beni dot " smiley

Ne emer te PPU , si anetar i vjeter,  Meshire per kete kategori , plus qe jane te specializuar te sherbejne pa dallim llojesh , qofte edhe produkt diarreje nga ato qe benin ne BUNKERE smiley

Shume dakord !!

Ne fakt, deklarata e Majkos duket pak si revanshizem apo si metodat qe perdorte PD dhe lideret kryesor te saj, metoda shum perverse ndaj statusit te nenpunesit. Kam frike se mos perseritet e njejta histori. 

Megjithate, nje mendje me thote, le te bejne çfar te duan, kokat le te hajne. Ne veç do shikojme, do pijme nai got ven te vjeter, e do shohim store dhe cirk. 

...e do shohim store dhe cirk.....

S'te paska ecur smiley Kishim shprese se i kishe prekur me "vezhgimet ' gjate vizitave ne Memdhembje dhe takimet me shume personalitete atje , dhe dikush do kishte Interes per Figura te Raja .Me duket se nuk e vleresojne sa duhet VQ . Nje pergjegjesi bie edhe mbi Ronin !

Cfare pafytersie ne komente!!! Sa vjen e shtohet vlera e atyre 200-eurot qe shpenzova!! Ku ka administrate aty o turista??? Aty duhet e do te ngrihet c'do gje nga 0..!! Sot ka vetem banda hajdutesh te pacipe!!...Do ti thoja Majkos se duhet te gjeni menyren qe te gjithe keta qe perfaqesojne administraten e atij vendi,pas shtatorit te trajtohen ne mardhenien me shtetin(ata e femijet e tyre), ashtu si ata kane trajtuar nje popull gjithe keto vjet,asgje me shume!! Do te ishte gjeja me e mire!! Nuk e beni dot..nuk do e beni me Saliun,e jo me keta hajdut  te paafte,po te pakten ashtu si Saliu.. nuk do shohim e nuk do na perfaqesojne me ato fytyra idiotesh!!

Qe do ndodhi do ndodhi po majko skishte pse e thoshte. Ca gjera nenkuptohen. Majko eshte axhami ne politike. Pavaresisht se pas raprezaljeve qe bene jeniceret e pd ne bashkine e tiranes, ata meritojne gjithcka. Per vete shpresoj mos te kete ndryshime rrenjesore administrata, pervec zymbyleve si brecani kuptohet. 

 

Fasule pa lyre? E forta dites

per Majkon kam pasur e kam respekt..    ky  ne fakt  sec ka njelloj mendjelehtesie  karakteristike,  por eshte puro!

nejse,  kam vene re kohet e fundit qe gjithe  ''traplleqet''  keta te PS,  ia lene Majkos   to announce  ne publik.smiley    dhe ky e ben me deshire te madhe..smiley

nderkaq, krejt  ndryshe ishte qendrimi i Rames  per kete ceshtje  ne fjalen qe mbajti kur shpalli  PS si fitues te   zgjedhjeve.

Mat pulsin partia bre me diversante si majko. Kam pershtypjen qe cfaredo ndryshimesh te bej rama admin sdo arrije nivelin kenetor te admin se PD. veshtire te mundet nulnokizmi emblematik i pd. te shohme

Mos harro tunelin nen Otranto

e di gjembo, nga nje pikepamje inxhinjerike, tuneli do ish nje mrekulli. 

Nuk e diskutoj - nga ana inxhinjerike dhe lehtesimit te transportit. Me te njejten logjike inxhinjerike, edhe treni deri ne Pekin do ishte nje mrekulli - dhe kushton me pak ngaqe thjesht jane lidhjet me hekurudhat e shteteve te tjera. 

po nese nuk e diskuton, atehere perse heq vija paralele me cmendurine e trenit Pekinez? 

Same logic

absolutisht jo.

Mire

Treni per Pekin s'ka asgje magjepsese nga pikpamja inxhinierike, dmth edhe si enderr eshte e pjerdhur

gjete dhe ti me ke te diskutosh per inxhinjeri. 

Ku ka administrate aty o turista??? Aty duhet e do te ngrihet c'do gje nga 0..!! Sot ka vetem banda hajdutesh te pacipe!!...

Ja logjika tipike prej militanti ekstremist!

Po sikur te te them une ty qe njoh njerez qe punojne ne administrate dhe NUK jane hajdute te pacipe, por shqiptare te thjeshte si ty e si mua qe punojne per buken e gojes?!

Ata nuk do te levizen por perkundrazi do te ngrihen ne detyre. 

Me jep nr e telefonit ti jap nja 3 emra...

Dakord mor berber, por per kete logjiken prej ekstremisti, a ke ndonje koment?

Ku ka administrate aty o turista??? Aty duhet e do te ngrihet c'do gje nga 0..!! Sot ka vetem banda hajdutesh te pacipe!!...

Ekstremist ta pret medja!!! Se i kam hequr ne kurriz..si shumica dermuese e shqiptarve punen e ndyrsirave!! Hajdut te pacipe ne c'do livel!! Pa asnje perjashtim!! Qe nga sporteli e deri tek drejtuesit!! Kete mendojne edhe vete njerzit qe punojne aty!! Me thuaj nje ..nje te vetem qe nuk ka perfituar nga posti drejtues ne shtet! Me thuaj nje detyre,nje te vetme..ndryshe mbylle se nuk di per cfare flet!! 

Po leri keta se kane hallet e tyre.. keta jane nga ata qe i kerkuan nje mesuesi me 20-30 vjet eksperince ne pune te paguante 3000 euro per te mbajtur vendin e punes. Leri leri te pellasin

Po këta të LSI që merreshin hiq e vi pastruse spitali. smiley
Imagjin ejjj pastruse wc në spital e imagjinoni dot, dhe me ato jan mor. Aleatët e Rilindjes

Dmth olsi arkitekt qe s'ka patur ndonjehere pune ne administrate i ka kerkuar mesuesve 3000 euro ne Shqiperi. O t'u mbyllte e mendjes qe s'te eshte hapur ndonjehere.

Olsi vertet se ka bere ndonjehere.. po mos behet avokati i atyre qe e kane bere.. se behesh bashkepuntor

keta jane nga ata

Gjergji te rroje vete, se logjika i ka ikur me pushime.

Po nejse, bipolareve i falen sjellet ekstreme. smiley

 

PS: Nje saktesim Gjemb, une jam magazinier. Ja kam thene edhe Gjergjit. smiley

kush e pyet pandin me keto gjera qe thote. rama ne debat ke opinion tha qe administrata, nje pjese e mire e saj, eshte profesionale dhe nuk do luhet nga vendi.

administrate qe duhet nxjerr per bythe per jasht jane ata qe kane gjet nje cerdhe neper ambasada e nuk bojne asigjo gjithe diten hic. 

nje pjese e mire e administrates jane edhe pozicione politike, keshtu qe ne shtator ata ikin vete. 

Dmth, do ja ndrrojn Ruzhdijes administratorin e pallatit smiley

Jo jo do i djegin Tangat se u ankua ke PPU per per fustanin.  Do e lejne pa breke fare . Dhe le te provoje te ankohet ke Florenci smiley

Kur Pandi kshu, boj hesap te tjeret smiley

Deshe me thone edhe une ndonje budallallek, por menoju menoju nuk me vjen ndonje gje me grandioze nga keto qe lexoj.

Si ishte ajo teoria me te futme. PS ia bo PDse, LSI te dyjave, te treja poplit. Ose shkurt shqiptaret nderpallohen. Keshtu lulezon dhe kultura e mire.

He bravo, ketij i them koment une, jemi qe jemi e flasim buballalleqe por te pakten edhe eksitohemi.

Mos me thuj se je bo me namuz tashti. Eshte icik teme serioze ne fakt. smiley Po dhe goxha Darvin majmunit ia kishte fut. Ne fund te filmit, robotet do ia fusin te gjitheve. Ça te beje hoxha i shkrete. Do i fusi dhe nji te kercyme.

Ambasadori i BE dje pas takimit me Ilir Meten, ka thene qe pervoja dhe vizioni i z. Meta nuk ka nevoje per keshilla.

Ha ha, ka filluar fushata per ta shkurtuar ca te gjatin. C'bo parja e shkrete. I kendojne ambasadoret hireve te Likes.smiley 

smiley

"Deklarate e pakujdesshme smiley. Kjo eshte menyra se si funksionon kontrata mes partise dhe militanteve te saj, kjo eshte menyra se si u investua rendshem per te fituar zgjedhjet, ky eshte momenti i vertete i kenaqesise se fitores. Majko thjesht u tregua teper i sinqerte apo teper moskokecares ndaj pakujdesise se tij.

Respekte gjithsesi per fakti se ky citim i tij u postua ketu.

Nderhyj te Fariu ta botoje nga pervoja sipas stilit " budallelleku i nje budallai nuk eshte me budallellek . Ajo eshte vije  Politike "smiley

Po shyqyr qe erdhe njeher pa Budallelleqe, me mire se rrjedhje serbatori smileysmiley

E moj LefKOPE c'paska qene kjo periudhe menopauze e Juaja smiley Po kush e dinte thuaj .Me kete Humor qe bini JU i duhet thene atyre Socialisteve ... Cdo kater Vjet , Ngrefini per Fushate dhe Fitojuni zgjedhjet ......Po mekemi nga te qeshurit me kete zgjuarsi qe keni . Erdhi dhe shoqja Boisa smiley

Si e gjykon LefKOPE ? Eshte koha per  skalionet e "renda" sipas vergjeve ...

"O ju bre tanga  te ergjenda / Lumsi ju se ...." smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).