Sikur te ndanit sado pak eksperiencen tuaj do te me ndihmonit per te kaluar ca dite pushimesh me familjen. Do desha sygjerime per te gjitha vendet perjashto Shqiperine, Turqine , FYROM dhe Malin e Zi.

162 Komente

Shko ne Las Vegas.

lol, ti po thu qe te shjkoj me punu. Jo mi goce une du me pushu. Boll u lodha tere vitin duke lujt kumar, jo per gjo por kjo eshte puna qe une di te bej.

gjithe vitin rruar-qethur smiley

varet nga buxheti. me afer ke ishujt ne greqi, po nese ta mban xhepi shiko vende ne east asia.

....Tu mburren shokeve medioker hahaha

mburrja esht e ver8 ; isha ne turqi u kenaqa me te ngren e te pire,tjetri isha ne egjypt atje u ngopa me te hangur te gjitha all in....

kuaz, sa pare do me harxhu? cfare lloji pushimesh do me bo (detare, malore, metropole)?

nji kshill: eleminoi kto qytetet e mdhoja ne vere.

pushime detare dhe/ose kulturore - historike nese mund te behen te dyja bashke. Kohezgjatja 10 -12 dite. Buxheti deri ne 1000-1500 Euro per person. 

Spanje e jugut!

Kulturore zgjidh Firencen.. mendoj se me ate buxhet qe ke do ja dalesh... (PS : edhe pse personalisht mendoj se sja vlen smiley)

Vive La France lol. Sa do te kisha qejf te vizioja vijen bregdetare te jugut te Frances duke u futur edhe pak ne thellesi ne komunat e mrekullushme ku mund te shijosh vere te vertete. Du fromage avec du pain et une boutei de vin rouge.

$$$

haha ne fakt e kisha per Firencen e Toskanes smiley Itali (Florence smiley , Firenze smiley)

lol, isha i pavemendshem ne lexim, ose analfabet funksional. Lexova Firence dhe mendova France. Gjuha shkon aty ku te dhemb dhembi.

Hahaha... kam ngju qe Jugu i Shqiperis do behet si Franca se shpejti, kshu qe ka akoma shpres smiley

Analfabet funksional? edhe ti mer dreq ne kohe te sales e ke bo shkollen? smiley

Ishujt e grëqisë,(rodos) jan marramendese(çmim i perballushem) po ashtu ishujt e spanjes(gran canaria) pak me shtrenjte jan 

Itali e Jugut, Greqi... mqs. na ke thene qe s'je shume ne gjendje, por nqs. kjo nuk rezulton e vertete, (dje nxorre padashur qe ke nje smart-screen), atehere France, Spanje. smiley

Smart-Glass*

ai miku thot 1000-1500 euro personi... per pushime vere... dmth paska qen e vertet, te paret pas Gejrmanis...

smiley

apo e hiperbolizon ai?

po spunojne te gjithe ne administrate shtetrore smiley

Administrata shquhet per rroga minimale

Kuazi eshte vecse nje rilindas i thjeshte. smiley

Nje smart arse ops tv te Beka te pasur? Me pare? smiley. kuazo a te jap une nje ide romantike?!! Ok po ta jap, ti shih e bej pastaj. Rezervo nje trip me cruise. 10 dite eshte purrfect ! Nje trip viziton disa vende. Barcelona - Greece- Lisbone- Marok. Gjate dites shef bukurira, eksploron me nje backpack n'qafe, gjate nates ke zgjedhje ne anije - clasike, romantike. Vesh tuxedo, gruan perdore ha nje darke pikante, muzike classy, nje gote shampanje Moët , apo vere te kuqe, del dhe jashte ne dek uje rreth e qark, ti nen driten magjike te henes, I fut dhe nje sex dhe bota eshte e jotja Kuazo. Kur kthehesh ne Shqiperi je brand new!! Gati ti vesh gjoksin stresit atje me gjithe ate pisllik qe mbart! Shpresoj te ndihmova. 

Tani, kur njeriu blen smart tv, do te thote se i varfer nuk eshte, por edhe pak mbi mesataren eshte. Apo jo?

ai kur thot smart tv e ka llafin per tv me telekomande... smiley

Ah ok. smiley

Keta socialistet se qahen shume ti Olso, you know ... Po nuku jane dhe aq keq. smiley

Sikur ti ndodhe berberit tone kur te shkoje me pushime ne France? smiley

Shkon nje shqiptar (berberi smiley) ne Paris me pushime i lodhur nga puna per nje vit te tere.
Merr nje dhome ne nje prej Hoteleve me Luksoze dhe vendos kur mberrin te fleje cfare ore pastaj te dale per shetitije Turistike.. sa vendos koken ne jastek pas dushit degjon nje viu-viu-viu Violine.Shum i nxehur dhe del i bie deres andej nga vinte zhurma. Hap deren dhe sheh njerin qe i binte violines. Ej ti i therret kam paguar gjith ato para per tu qetesuar ketu kurse ti na merzit me ate Violin. Me fal i kthehet ky po neser kam prova dhe ma bej hallall per sot.
Pa cpa ky Shqiptari dhe doli xhiro ate dite mirepo neser e pasneser po i njejti avas.
U shty sot ja ben ky violinisti sot kam prova neser kam Koncert.
Diten e 3 po priste violinisti ti bertiste shqiptari po hic.
Po cpa ky vajti te dhoma e shqiptarit te shikonte cbehej dhe shqiptari po i binte me dore.
I habitur violinisti "ej cben mor ti"?
Shqiptari po ja sot kam prova neser do te q* r*bt           

 

nuk kuptoj pse e ben robt me *. robt nuk esht llaf turpi smiley

 

per respekt..smiley

Olso smart TV e bleva nga halli. I injektova surratin e sali-ut ne vendin e memories dhe i thashe qe ket surrat kopuku nuk e du te ma nxjeresh ne ekran dhe do ti qe mi zhduku ca stacione si ABC-ja KLANI TVSH-te. E kom si shpirt, ja vlejti investimi.

I fut dhe nje sex smiley

vec jo pikante se mund t'kete pasoja

Ehhh more Sale qe u mundesove shqiptareve te zgjedhin vendin e tyre te preferuar per pushime..Erdhi dita e arbrit!  smiley

lol, kur vine te mirat Keti vetem hapi deren. Dhe kete vere shume te mira po vijne. Saliu kaput, TAP-i realitet, vera me lageshtire, motra me pranoi, do filloje pune ne ndermarjen e aviacionit civil, do shes licencen e biznesit aktual etj.

 motra me pranoi

Ky qenka lajm! smiley

 

mesa duket e e ka motren te martuar me ndonje te aferm te Kuçedres. smiley
dhimbje e madhe

Si e interpretove kete ti ketlina se une s'e mora vesh mire?

Cfare dmth. "motra me pranoi". Sounds e little bit pervert.

ne nga Vlora meremi vesh Olso.

A eshte e informuar motra qe ti e pergojon blogjeve?

posi. me an te smart komunikeishen => lemza... smiley

hahahahahahahahaha nuk e kemi fillu akoma seksin oral, thjesht shterngojme duart, maksimumi nje e puthur e lehte ne ball. 

Asnjehere nuk e kam kuptuar nese ti flet kaq shume per seksin ngaqe ben shume apo ngaqe nuk ben fare? smiley

Nuk prish pune. Rendesi ka qe me kupton seksologu xhib. 

po ti mer berber, deri dje pysje per vende ekzotike per me shku me grun, tani po thu qe t'pranoi motra. U divorcove gja apo thjesht je lidh dyanshmerisht me ket motren pa dijenine e grus?
Nuk jane shenja t'mira kto si rilindas, berber

Po gruan e kam e respektoj dhe me respekton. Por a po themi se kemi rilindur? E pra robi kur rilind disa gjona i ben me mire se me pare, apo jo?

C'respekt o berber? Nuk ishe ti qe para ca muajsh po kerkoje per femer tjeter ketu? Madje edhe me para smiley  Apo e respekton vec per larje-shplarje e gatim?

?????????? pranej me je afruar keto kohet e fundit ti? Gjembo, nuk e mbaj mend ket fakt. Ti zakonisht je e sakte, por mesiguri une do te kem qene pak i dehur. Me fal nese te zhgenjeva. smiley

Berber, cfare roli luan urrejtja ndaj Berishes ne jeten tende seksuale?

A mund te thuhet se, ne ndonje fare menyre, Berisha ka patur efekt afordiziak tek ty apo e kunderta?

Ndoshta i ulet emucioni..smiley

Olso nuk pranoj ti pergjigjem kesaj pyetje. Eshte e drejta ime.

E drejta jote berber.

c'est impossible! :O

smiley

E mori motra provimin mo? (meqe u permend Vlora)

berber, asgje me motren tende, shaka meqe eshte fundjave e gjate ketej nga ne.

lol, pata fat si puna e TAP-it. Ene ajo per te me thene po priste humbjen dhe dorreheqjen e sali-ut. 

po ti kishe harru me na thone detajin me te rendesishem "motra paska pranu". sa me larg shopping areas se buxhetit do i vihet flaka. ishuj te izoluar po pat mundsi. smiley diell, rere, det e mjalt me arra. gezuar e te ardhshim per fejese tani.

uo motrra... tha... e c'ben a e uruar, se ia more firomen g...it!  (pantallonat e ngushta shume).

ps. kuazi eshte OK dhe ju e dini kte. c'keni dmth... smiley

 

per mire u nisa, qe motra edhe sikur te anullohet TAP-i mos t'i kthehet me mendja kurre e mos shoh nga mbrapa. smiley nuk na ka dhene shume detaje per motren se do e ndihmonim me shume.

ajo lidhja me salen me ve edhe mu nje cike ne mendime. se shiko, perfundimi i zgjedhjeve shenon edhe ngritje ne karriere dhe $$$ per kuazin, dhe tani nuk del shume i qarte motivi se pse "motra" ka pranu smiley

me ideali do ishte ky skenar: sala vjedh zgjedhjet, fiton prape, "motra" thote: me ty deri ne vdekje, s'me duhet asgje, kuaz, kur pas nje jave wjen llafi nga jashte te hapen kutite, dhe vertetohet  vjedhja, anullohet fitorja e sales, fiton edi, The End.

hipoteza e pranimit te motres eshte qe eshte hidheruar nga humbja dhe kuazi ju gjend prane ku ajo mbeshteti koken dhe dhimbjen.

demokrate???  smiley

gjeja po behet hot si chilli pepper... intrige dhe dashuri, si nje film...

Dhe kur Kuazi zbulon sesa shume vajza "demokrate" e do, atij i bie ne koke kjo dashuri, sheh sesi qendron e verteta ne kete bote, kthehet nga smart tv ku ne ekran jane njekohesisht fytyra e Rames (gjysma e ekranit) dhe fytyra e Berishes (gjysma tjeter) dhe u bertet:

A plague on both your houses!!!

Vuelvo al Sur smiley edhe mund ta beje te reflektoje. do ishte kolone zanore fantastike.

Yes! Nuk ka kuptim pyetja e temes lart, pas degjimit te asaj kolone zanore. Sur = bregu nga Vlora ne Delvine per mu. 

uo motrra... tha... e c'ben a e uruar, se ia more firomen g...it!

 

....e bere  g...in  me azëm,   perfundon fjalia..smiley

E keni te dy gabim. Emoja gabon sepse ishin streçe (stërrçe) ndersa ajo qe thua ti Belul, ka te beje me ate vajzen me kapuç ne koke, qe djali i thote "Hiqe ate kapuçin moj, se e bere morrin me azem". 

Nje nga vendimet e fundit se Sales do jete ndalimi i seksit per socialistet per sa kohe jane ne pushtet. Parashikohen protesta te fuqishme spontane te te interesuarve kunder rezultatit zgjedhor te manipuluar si gjithmone nga kush tjeter.

smiley Prandaj jane hidheruar aq shume berberi me galileun?

Eshte muaj Ramazani prandaj..smiley

LSIstave do u behet njefar leshimi.

let me guess: 7%?

Dhe te paguajne me goxha evro per cdo "vote."

 

Kuazit, punen ne TAP ja rregullova une pas visites ne Az. Tani eshte i mirepritur ne Ibiza. Keto ka solidariteti socialist. E djathta nuk ka pse ta kete monolin e 'mireqenies', u kuptuam? smiley

hudh naj foto nga veni po te munesh!

smiley

o swedo, kur une thashe "nga veni", kisha tjeter gjo parasysh smiley

looool

Po se jua ze syte macoku pranej, nuk shifni detin kristal aty poshte qe eshte dhe qellimi i mirfillte i fotos smiley

po si te kem ket macokun une shof gjithe boten, perfshi ene ket detin qaty poshte. A i yti osht macoku? Sa e shet ?

Plako, aty do copa hekra te jahtit ku osht meshtet ajo, jane inox puro, dhe vetem ato 1 meter e gjys qe duken ne fotografi bojne nja 120 Euro (pa montim) Si thu ti tani? smiley

smiley

sikur te nisesh vetem fare, si meno kuaz? smiley

sugjerim i drejt. ne restorant nuk shkohet me buke me vete.

ne fakt ashtu duhet me e bo. E zejme se rilinda. E gjoja e pare qe do bej eshte te boj shok Bradin, pastaj te tjerat vijne vete.

portugal

Kush deshiron pushime ne Golem i ofrohen ambiente 2plus 1 me verande 40 metra katrore, papafingo, mes pishave dhe 75 metra nga vija e ujit. Me cmime shum shum favorizuese Det, Uji i te I cili nuk eshte si i Jonit. Dua tu them miqve te mi peshkiste, se ky.." paqllek i detit....." na ka mbajtur gjalle deri sot.Mos hezitoni te ...humbni rastin!

Rro o grava rro..smiley

Hyrja ime rri e mbyllur, une paguaj hotelet e Amerikes..smiley

Eja se 10 dite e ke falas Ketline.Paguaj vetem ....Dollapin!
Mire tha xha Harizi, mene te skurdhjasura, te djeme tane.Lene shtepite e tyre dhe marrin shushallat, per te lare enet e botes...Enet e tyre zun ...rem

Jo se i le rrobat ne valixhe, nuk e du dollapin..smiley

smiley ca ju paska gjet sot juve te gjithe, apo e premte. sic duket perfundimi i zgjedhjeve paska cliruar energji te reja.

DollapI i CEZIT Ket...

aha energjine elektrike...pa frike ka per te ardhur $200 dollare se ne ketej jemi mesuar me te fresketa dite e nate..smiley

Opo eja se do i behet xbritje dhe atij harxhi..

Une po paguaj $380 dollare nata ketej...smiley Flm grava je shume i mire! Rrofsh e qofsh per zemergjeresine tende, por une kam hyrjen time aty ne Golem qe e gezojne te gjithe njerezit e mi te afert qe duan te shkojne me pushime..

Kuaz,  Porto Taverna ne Sardenja ? 

Jam emigrant.

S'i kuptoj njerezit qe duan te bejne pushime jashte Shqiperise.

Ok, ndjese.

Desha te them: "nuk dua t'i kuptoj". smiley

Borshi....nje perle e rivieres tone

Itali e Jugut, Lecce. 

po po vajte ne Lecce,  ik ne Vlore thuaj me mire..  ja aty, nje vrap pele eshte..smiley

shume kabim e ke smiley, mirepo si qe ajo puna e dhise? smiley 

mire dakord, Brindizi eshte  shume me afer.. po edhe Lecce nuk eshte  kushedi larg nga Vlora...   per dhine briarte e ke fjalen?smiley

 

Po nuk ka lidhje Belul. Lecce eshte plot me lokalitete te mrekullueshme detare dhe historike. Per te ngrene eshte lire dhe shume mire. Merr nje makine me qera dhe e ben gjithe cepin e cizmes. Vende te bekuara. Gjuha pastaj eshte e tmerrshme smiley, po pune e madhe!

Kurse dhia eshte ajo e tagjise smiley.

Ok. na fal:  se u beme si kembet e dhise...smiley

He tani, se shaka po benim. smiley 

patjeter shaka!smiley

edhe une ne Itali do shkoj.  por ketej siper..  Aprilia-Marittima  quhet vendi.   e di, per detin, eshte me mire poshte nga Jugu, por une jam me makine dhe eshte shume larg  e nuk dua ti humbas ditet  ne udhetim..smiley   megjithate   ketu  ku do shkoj akomodimi eshte shume i mire..   vendi  eshte si tip lagune ne pyll..  dhe jane shtepi  prej druri, bungalow, gjithashtu ne pyll..  vend i qete.  pastaj edhe Venecia  e ndonje qytet tjeter eshte shume prane.

Nuk e njoh ate zone. Na jep ndonje opinion pasi te kthehesh. Te lutem!

Si edhe : Pushime te mbara! smiley 

faleminderit!smiley  

ndofta   aty nga Shtatori  hapim nje teme ketu rreth  ''kthimit  nga  pushimet''..   vendet  qe vizituam, pervoja, etj..

belul

hahahhaah ik ne vlore haahhaahahah

gallipoli

vetem qe jan cik... brrr... njerzit

poooooo, per shembull

Shko ne Sicili, merr dhe eksperience ne qeverisje smiley

Ne Sicili nuk ke nevoje as me dit italisht. E flasin shqipen flur andej nga Hora. Lidh edhe ndonje kontrate biznesi tip import-eksport.

Nice, France. Destinacion per se mbari.

Linje avioni direkt Tirane-Milano (dhe lire).

Treni Milano-Ventimiglia.

Taksi Ventimiglia-Monaco. Monaco dihet mo, no comment. Turizem real i gjithanshem.

Monaco-Nice: gjys ore me autobuzin lokal.

Nica eshte perla e rivieres franceze. Qytet me rrenje e dhemballe. Vieille Nice -vendi ku behet xhiro ne darke dhe hahet. Rekomandohet restoranti "La Petite Maison". Ushqim e gatim te tille s'e bo nona!

Nice-Cannes: nje ore me tren. Cannes dihet ne kjo, festival nderkombetar filmi e cmos tjeter. Plus, nga aty nje xhiro me jaht publik deri tek ishulli "i maskes se hekurt". Ia vlen vizita e ishullit dhe burgut. 

Antibe: plazh fantastik i gjendur midis Nices dhe Cannes.

E plot variacione te tjera. C'do me nga jeta?

smileysmiley

...ti thu qe te rri me valixhe ne krah ky... smiley 
 

ne asaj valixhes i gezohemi me shume..smiley apo marrim pak ne kur kthehemi, gjithe fisit nga nje gje..

...po mbase kalon nga cazinot e monakos, le lesht, edhe kthehet duke bo stop ne atdhe smiley edhe te shofi fisi pastaj smiley 

Me lesh pa lesh nje fije dhurate e duan..smiley. Imagjino kur kthehesh ne atdhe me shume rendesi i japin valixheve sesa personit..smiley. Sa te takojne me vrap syte tek valixhja...plot miresjellje te thone..he se e mbaj une valixhen..smiley

Jo, hic. Tirane - Milano eshte nje ore me avion. Milano - Nice eshte 4 ore, tren + taxi.

Baza behet ne Nice e nga aty i ke afer, gjys ore a nje ore, si Monaco si Cannes e cdo gje mes ketyre (qe s'jane pak per t'u pare e shijuar!)

EH, une po flas me c'kam provuar. Ti ne France qeke e nuk po na thua gje smiley

...per mendimin tim keto qe thua ti jane carqe turistesh smiley 
pastaj ky po pati lek te marri makin me qera...(ose te vij me traget me makinen e tija) ...se sme duket tip nga ata qe rrine me harte ne dore dhe kacavide ne xhep  smiley (dmth nuk e njof, po ket ide kam kriju smiley

Vendet qe do keshilloja jane : Menton, Eze, Cap D'ail, Saint Raphael, Saint Maxime, 
per mendimin tim jane qytete te vogla te bukura dhe te qeta....

po deshi party, te drejtohet nga spanja smiley 

Je qe je, zbrit edhe ca me poshte ne St. Tropez se aty afer eshte, dicka 1 ore smiley

How about n'Zalle t'Kirit?

 

A ke ken nai here n' Zall t'Kirit ?

a Ke pa nai gur baden ? .........

- Tef Palushi .

hou abau ne koder te Permetit

deshta me than ne zall te Kalivaçit

nice, me t'pas lezet.

 

 

Ky Zalli i Kirit te Siperm me duket me terheqes se varianti i Poshtem.

p.sHe mer, e redaktove eee? smiley

lol smiley

ti keke i shetitun per sy t'ballit. Nuk kisha terezi me kerku per t'poshtmin, kshuqi mora fotografine e pare lol.

kush eshte ky Kiri mo Kavo,  burri i Semiramides?smiley

 

p.s  kjo Semiramida me kete  emer te cuditshem, duket sikur eshte ndare pergjysme..smiley

Semiramida eshte si nje piramide e ndare pergjysem smiley

ps.: si tha Malja per vajzen e Keopsit?

Semipiramidasmiley     mos me thuaj qe eshte ne Babiloni  qe ngjan si babezi, por  ishte Loni me shume femije  dhe  ata i therrisnin  vazhdimisht,  o babi-Loni.. prej ateher pastej i mbeti dhe emri..smiley

Ore Teefe,mos bej  diversion ketu. smiley

Belulo, Kiri ishte ai gengsterri qe pinte helm sikur pinte shurup trandofile?

po po Kavo, ai eshte.. dhe ne fund, ata qe e kishin pare filmin 1 here (5-7),  kur e shikonin prape (7-9),  bertisnin: moooos Kiri, mos e pi se eshte helm..smiley

Epo i paskan dal borxhit.

Kiri kujtoi se po pite uje zalli smileysmiley

Prandaj dhe vdiq zavalli.

Benidorm, Costa Blanca ! Mediterranean's worst kept secret !

Po poplli ka nevoje per gjona ekzotike mer, beton e xhamllik ka tirona sa tdush. Kape içike Zallin e Kirit pak me lart -- he, si thu? Suit!

Veri suit, indid ! Bo vaki, ai qe ka qit ate shprehjen ..." atje ku ha pula gure" Zalln e Kirit ka pas n'men ...smiley

Kuazimondo, Spanja dhe Greqia, thone se kan ulur çmimet, 1 jave = 400 euro, udhetim, fjetje, ushqim, te gjitha te perfshira. Tunezia gjithashtu i ka ulur çmimet, Egjypti po, por nuk eshte situate e qete. Ne Maroko, do kenaqesh. 

Ket muhabet ka ky shemja cdo vere , ne fund fare masi ka lezu gjithe postimet nuk shko fare me pushime e na rrofshin komentet neve masnej , nejse une te sygjeroj Kroacine per leket qe ke .

Nuk e di per ne Europe po ne ketej shkojme ne Amerike ose Kuba zakonisht , ose Shqiperi  smiley   . Ne gusht shkoj per ne Kuba 2 jave , eshte nje pushim 100% total pa stres pa probleme larg punes dhe qytetit te ngjeshur me kallaballek dhe pluhur , nje bukuri natyrore dhe nje mikpritje qe te zhvesh nga cdo lloj stresi, ndoshta ngaqe kam nostalgji per femijerine time dhe Kuba me ato ndertesa te vogla  dhe ate atmosfere komuniste ku njerzit jane aq te dashur deri ne kulm ....!!!   nuk e di

Nga ketu kushton $ 800 mesatarja per njeri per nje jave ( varion sa do rrish, kohen  kur e gjen bileten dhe hoteli sa yje ka )  , dhe permbledh avionin, hotelin, ushqimin dhe cdo service tjeter . Nga Shqiperia duhet te jete me shtrenjte por se kam idene.

Do t'ju sjell foto kur te kthehem

Pushime te mbara Elba por kujdes me ushqimin! smiley

Isha sot ne nje vend me emrin e cuditshem Hamallaj, diku rruges qe te shpie te Gjiri i Lalezit. Notova ne uje te paster (rezultatin perfundimtar do ta mesojme neser ne fakt smiley) dhe u ktheva ne shtepi me nje karpuz te zones smiley. Rreth e qark syri te zinte mbrothesi, me pelqeu! Shpresoj te mos e percudnojne me ndertime masive.

Kaq të shkurtër e ke memorjen mbi këtë zonë me këtë emër? Nuk e mba mend luftën që banorët bën me policin sepse nuk donin që shtëpit e tyre të prisheshin mbasi zonë fjal një mik i vajzëz së km në largim e kishte marrë për ta zhvilluar si zonë turistike. Por edhe banorët e rinjë të zonës, tok t'xanun e kan.

Jo, s'me kujtohej. Por he per he s'ka "zhvillim turistik" te mirefillte.

Me habite! Po e gjithe zona eshte ndertuar nga e para aty?!

godo

ketyre banorve bravo ju qoft sinqerisht bravo.nuk mund te vij shteti-shkerdhat pasi te ka len 3 vjet te ngresh shpin pa leje pasi te ka shitur matrialet e nderitimit,e te vij te fusi buldozerin!pse ? sepse ato toka bregdetare (hammallajt) i ka zhvatur (gjasme pronar) dikush nga aoborri i kryeministrit

kurse ne Ksamil erdhi shteti-shkerdhat e prishi 180 shtepi! dhe banoret nuk ban asnje kundershtim (tamem si dele) pse? sepse Ksamilin e ka privatizu argitat & co

Bravo ju qofte? Shteti jua shiti atyre materialet e ndertimit? dmth ti je pro zenjes se tokes ne menyre ilegale e ndertimit ne to?

Ne fakt ja fut lehtesisht kot Altini se sipas logjikes se tij i bie qe nqs. polici kap nje hajdut qe po vjedh per heren e 11-te, i bie qe ta leshoje mqs. s'e ka kap 10 heret e tjera.

+1

Qe ke bo not u kuptua , dhe uji qe ishte i paster po ashtu , tani nuk mora vesh me ca u ktheve ne shtepi dhe cfare te zinte syri rreth e qark smiley

KARPUZ m.
Shalqi. Fara karpuzi.

 

MBROTHËSI f. bised.
Mbarësi, përparim; lulëzim. Mbrothësia e kombit. Mbrothësia e gjuhës. 
Mbrothësia e trupit. Viti i Ri me mbrothësi! ur.

 

http://www.fjalori.shkenca.org/

Ok , ne shtepi je kthyer me fara Shalqini dhe rreth e qark syri te zuri perparim dhe lulezim , me behet qejfi .

Edhe mua, jashtezakonisht.

Sardegna

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).