Kam kohe qe marr avionin , po kam vene re kohet e fundit qe cfaredo kompani fluturimi te marr, pak a shume me japin gjthnje te njejtin vend ne avion. A ju ndodh edhe ju ?

52 Komente

Afer daljeve te emergjences ne mes te avionit ta caktojne? Te pyes seriozisht.

Pak a shume po..

Aaaa

O derman,qenke kthy? Fo blejn ndonje apartamen ne sarande ata miqte e tu anglez apojo?se kemi ngelur holle...

Jo, une e zgjedh vete. Sa here qe vete te blej bileten e avionit i them:

Vendin e pare pas pilotit, ju lutem.

mos i fol pilotit!

punon fatorino.... Ti shok aty, shtyu shtyu tutje....

Shuaje cibukun Bameee!

shiko se e nduka mustakun eeee!!!!!

Tani qe mendohem... me duket se po, por mendoj se u autosygjestionova nga pyetja jote. smiley

ninja please....s'e ke nigju ti per online check-in, ku zgjedh dhe sediljen? shpjegimi besoj eshte qe ti je i vetmi qe nuk zgjedh sediljen - dhe te bie default-i (si i thone shqip default)

smiley

Mos e ke te shkruar ne balle se nuk shpjegohet ndryshe qe te bejne gjithe ate nder..smiley

Cen, fitorja e #Ngjalindjes ja paska kuruar fiksasionet Gjergjit dhe ti paska kaluar ty smiley

Gjeke, c'i bere ato valixhet qe shnderroheshin ne varke ti mo qe i kishe si plan arratisje nga Saranda nese dilnin rezultatet ashtu sic i parashikoje? smiley

edhe mua me ndodh kjo gje.. te kete ndonje lidhje ?

Mua me nuk me ndodh e njejta gje fiks, por ka nje lloj rregullsie: njehere ne fillim, njehere ne fund dhe nje here ne mes smiley

Gjibo, shyqyr qe ekzistojne ngjalat se ndryshe do kishe ngele me kutite ne goje mor djale/vajze smiley

Ue ca me kujtove...aso kohe kurdo qe fluturoja me ulshin ne exit row pa ja kerkuar une, dhe me thoshte gjithmone stjuardesa me nje buzeqeshje te dyshimte "Ne rast emergjence a do jesh ti gati ta hapesh kete kutine?" smiley

Ec e mos beso ne konspiraci po deshe...mgjths qe nga prilli i ketij viti vetem tre here me kane ofruar ushqim ngjale si opsion ne avion, akoma s'bej dot pergjithesime.

O Cen, o stjuardist smiley

mua njehere me alitalia(diku (2005 rome-tirane) ndodhi qe kishin prepr me shume bileta sea kishte vende avioni,e ti shikoje shqipot te indinjuar(viktima te diskiminacionit edhe ne avion,mendonin) kunder italainve

o sinjora kuesto e il mio sedilje moj,na 8c

ma no anke io,na 8c!!!

vjen piloti i nevrikosur derci e verci,ik e uli te gjith ata qe kan bileta tek klasi i biznesit,eh ti shikoje shqipot si u ndriste fyrryra e krekoseshin ne biznes klas

Ti nderkohe si kinez qe ishe, qendroje indiferent kuptohet. smiley

un isha ulur tek 8b,e nuk kisha hellin e sediljeve por te ngarkeses smiley

Droge?! smiley

frites smiley

pomme de terre(belge) smiley

...ne avjonat me shqiptar me e bezdisshme jane kalamojt....horrorr fare, eshte futja vrapit...
duket avjoni si dalja e cerdhes nr 10 ....

 

Fillon qan njeri, pastaj ja pret tjetri, pastaj edhe tjetri... edhe si perfundim, koncert per violina te prishme smiley

horrorr...dmth eshte test nervash...se ske ku te ikesh ose ca ti besh....ha veten me dhemb smiley 

sikur jane me grupin e Bënçës te gjithe, thuaj

Fiks. smiley

l kodra

nuk e di nese ke per qellim te ulesh grupin Bençes apo te lavdrosh çiliminjte ? smiley

ka gallat,kur kthehem njeher rinas-rome,vjen nje gura e moshuar ,te keqen nena lem te rri une me kete gruan se do zbres ne itali e kam frik se humbas,o bir

shof bileten e plakes 23,(mos thash hec e degjo zhurmen e arropllanit,e kam tmerr)

aman ,he bir

u ngrita,vete ulem atje nje studente elbasanllije per ekonomi ne Malte...e si ajo pune rrofsh o plake thash smiley

Ca bere me studenten muhabet per politike? smiley

Ah ca je ti per keshtu gjonash. Syte kater i ke! nuk i le te bijne ne toke temat me dashni. smiley

si fillim po smiley se ishim ne publik,me vone biseden e finalizuam(privatisht)  ne paris

Ahaaa.... Tango e fundit ne Paris... smiley

keltina, ku ta dinja une qe elbasanllijet vdisnin per pak 'frakofoni' (une italo e frankofon i fort athere) smiley

Si perfundim, nje jave aventure sentimentale ne Malte!

Nonet jane magnet seksi. smiley

 

Ne teme nenesh, une kam shoqeruar nje here, kete vit madje, nje nene te cilen e prisnin femijet ne Malpensa. Mendoja me vete, "mos eshte ndonje korriere e rrezikshme droge kjo? Se keshtu duken keto trafikantet, si te pafajshme!" smiley

Ceno , nga e kupton qe eshte i njejti vend ?

Memorie vizive...

un zakonisht e pres bileten ne kembsmiley

Qeshni qeshni po si alitalia, austrian airlines apo belleair ma bejne kete film. Ja kur te kthehem po e ve re me mire ku po me vendosin.

Si une qe jam i abonuar tek 8A smiley, gjithnje tek krahu i avionit. Madje edhe kur kam zgjedhur vete vendin, ne po ate zone kam gjetur disponibilitet.

Une kerkoj gjithmone venin e fundit, aty ku ka pas qene pi me pare duhani per shtate pale qejfe.

Po kot s'te thone Cen Durimadhi ty. Duron kudo dhe sa here te ulin . Ne te njejtin poltron. Biles shife me kujdes heres tjeter. Mbrapa mban emrin tend. 

Pas rrefimit te Altinit per romancelbasanllijen n'avjonin Romexpress, pritet nje rritje e indeksit te Cenpakenaqsise per shanset avioniste smiley

Jo , ne fakt kur i kisha femijet e vegjel me venin ne fillim fare qe te kisha mundesi t' i vija ne gjume ne nje dyshek te vogel te kembet ,,,,,,,tani zakonisht me bie te ulem nga mezi , edhe shyqyr se nga fundi ndjehet shume zhurme

Elba me behet qefi qe te kane hequr si abuzive adminat me vetem pese komentesmiley

Meqe ra llafi cili ishte incidenti qe te bene abuzive?

...ja ka bo pucin Kaviri se Elba o feministe.... smiley 

Jam multitasking ! smiley dhe e shpejte

 e kam ves nga puna  smiley

Eh mer Cen me Cen, biletat jane me klasa, dmth jo vetem ekonomi e biznes, po brenda ekonomise ka A, B, C ... Q ... etj. Kur merr bileten me cheap (sic e marr dhe une kuptohet) ke ndonje nga shkronjat e fundit te alfabetit, qe presupozon qe sedilja jote duhet te jete diku te bishti i avionit, por per mos ti prish drejtpeshimin gjate ngritjes apo uljes, te bejne leshim dhe te vendosin ne nje sedilje brenda smiley Kjo pune ka nje fare zgjidhje kur sillesh mire me ato gocat e check-in, dmth i pyet si je, a u lodhe, shume e lezetcme kjo karfica qe ke vene te kemisha* smiley

* duhet shoqeruar edhe me "edhe nusja ime ka nje te tille, po me ngjyre jeshile" qe mos te kujtojne se po i gju se ka rrezik te hypin te bagazhet smiley

Ndonjehere mendoj qe " vellai i madh" po ju vezhgon e keshtu per klientet e rregullt mosi ve ne " vende kyqe " ne avion ... boh kot tesh, thashe te bej edhe unenje kospiracion smiley

Cen Durimmadhi, me siguri, te ngaterrojne me sekuritin e avionit smiley

un jam mir, kam ca vite qe kam bler kamper... kenaqem. esh cik e gjat rruga per ne Shqipri po pastaj rehat rehat.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).