Tek faqja e Partise Demokratike ne internet momentalisht nuk gjendet statuti i saj, por ama gjenden profilet e kandidateve te zgjedhjeve 2013, midis te cilave dhe ai i Kastriot Islamit, karriera politike e te cilit eshte:

...shumë e pasur duke filluar si Koordinator për Krizën e Kosovës e më pas Ministër i Arsimit; Ministër i Shtetit; Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë; Kryetar/anëtar i Komisionit për Hartimin e Projektushtetutës; Anëtar i Komisionit të Ligjeve dhe Çështjeve Kushtetuese; Ministër i Financave; Ministër i Punëve të Jashtme.

 

 

Gjithashtu, ndryshe nga profilet e kandidateve te tjere, per "Kacin e zi" PD-ja e ka pasur te pamundur te gjeje nje foto qe te shoqeronte profilin e tij.

51 Komente

Dhe sot e kesaj dite nuk kam kuptuar cili qe mekati i Kacit te Zi qe u zbua nga parajsa e #rilindjes tek ferri i tropozhaneve.

Ja paskan censuruar biografine Kaqit. Qenia e tij per nje cerek shekulli ne PS qenkerka anashkaluar. Me siguri per mungese vendi.

- eshte diplomuar

- mbron titullin

- ka kryer 

 

Tre menyra per te shprehur kohen e shkuar ne shqipen e kryeministrise se Shqiperise.

 

 

ca e ka Kaq Islami  Alket Islamin?   po  ate shokun e ngushte te Bepinit, Islamin?.smiley

Kacin shkeli vijen e Kryetarit, Kritikoi kryetarin per veprimet e veta infantile si Darka e famshme e Korkodillit qe njeli enigme. Per shkeljen e statutit nga Kryetari me zgjedhjet e 2009 etj etj.

Po pse mos te shohim ca shkruhet per Vilajet Qyrkun ose Sajmir **irin ne sitin e PS nje dite pune nuk kane, profesioni gam gam, krahasoji keta te dy me Ditmir Bushatin.

Pse nuk shtorihet pytja ca boni Kaqi me keq se kjo?

Kur zotni Islami beri skizmen e 57-e te tranzicionit, me erdh ne mend nje kenge e lashte:

Kaçi, Bruçi dhe Uraka

Sot na jane bashkue.

Skizma nuk ishte organike, ishte mekanike.

Po dy libra vine pas Bibles e Kuranit qe duhen kenduar me vemndje VQ dhe Kurbani, te dy kane 'mbrenda' te verteta universale smiley

Ku eshte lajmi ketu. Ketu nuk shoh ndonje gje interesante. Gjera qe dihen. 

67 % ne jug votuan te majten

56% ne Shqip e mesme votuan te majten

49% ne veri votuan te majten

Hajde shendet dhe ta gezoni Kacin.. ushqeheni mire se mos dobesohet.

Pedofil eshte perdorur ne kuptimin figurativ, pra Kaqi eshte per mua nje pedofil politik. Keshtu qe nuk ka asnje gje te ngjashme me ato qe thua ti. P:

Ndersa mua me shqeteson shume baza morale e qeverise se re, njerez me devijime morale e seksuale ne cdo vend te botes japin doreheqje.

madje te falenderoj , se me kte si bona na kujtove dhe per kto ane te harruara smiley

po Kurbani ca i bie te jete? Abu Idriz (tm) kurveri mendimi??

Pse mi evçe ... "Ndersa mua me shqeteson shume baza morale e qeverise se re, njerez me devijime morale e seksuale..".

Qarr do kesh ! Nanua vetem Gishtin te fuste ,Saliu as denjonte po u perdorte si peshqir pas seksit .... keta qe ke zbulue tie nuk bokan  naze ......do te fusin dhe Veglat  pa dallim orientimi seksual .Me fit po lu , pse e ke shqetesim ?

 

idris, e ke shume gabim.

E degjeneroi fare effkey-in! smiley

Per ty Hoppa  topa gropa , nuk thash gjo se je adoleshente , nuk je regjur dmth .  Po Olsi eshte i regjur ne keto Pune . Ka marre pjese edhe ne hapje Tunelesh si i Elbasanit smiley

Ti lexo ato vergjet  e këngës sime dhe nxirr ndonjl plrfundim .Do ngulësh këmbë "O sot o ska " apo je nga ata që duron ?

Ca te degjenerume qe te ka bo edhe ty Hoppa. Me mua te pakten u tregua i meshirshem. Me shau thjesht nga inxhinjeria civile.

seriozisht tashi idris, pse shan kot? Ose te pakten nqs e ke nda menjen, shaj qe tgjithe.

Une s'pash gabim per Evçen .I vetmi llaf qe me shqetesoi dhe mu duk sikur po i hiqja ndonje te Drejte seksuale .Po lexoje mo .Vete eshte ankuar ...smiley

Ti ku e pe te shamen ? Ke permendja e emerit OLSI si kake qe ka pas qene Lyer me VIJA ? Jo mer jahu ...ai osht profesor ...Po per tunelin "ashtu eshte nje muhabet " ...mos e merr per keq Hopase te du fort me qe edhe Emi te thore TEFE smiley Si thu ti bohen tre me i KOHE ? Une prane4j e kam qite dhe ate kongen ....Mos e mer me te trembur se po pate merak ta thote lali si e ke smiley

 

 

iku Abu Idrizi, Hoppa zamet bej sevap e  thirr 911, ti bejne derman.

Shume I ezauruar dukesh Idriz efendi? qetesohu se keshtu nga komjuteri kake me vija mavi dukesh ja dhe pak dhe ne azil me shoket do tregosh qyfyret kur ju tridhnin qe te lihnit bukur.

Kujdes me veglat e te futmet se nuk me allate tani, vetem suma e goja me cark te ka njel.

 

Para tre a kater ditesh propozova per postim intervisten e nje drejtori ministrie kroat ne lidhje me integrim evropian, pervoja kroate e mesimet e mundshme per Shqiperine. Per ate nuk kishte vend, por botohet kjo per diskutim ne blog??? 

 

Po biografia e Gramoz Ruçit?

 

Mozi ka qene konseguent, po Bode "Vullnetar i Enverit",  ose Rusmaili ose edhe Zhelefina e sigurimit. per te mos fole per Lulxim Ilir Hoxhen ehh thuaj

Pse edhe Gramozi ju bashkangjit PD-se tani?

S'ka rendesi ne mori ose jo teser, eshte deputet i PD-se ne Kuvend.

Thuaj po deshe qe s'e lexojne Peshkun mediat lol

Shekulli: Islami fshin 22 vitet e tij ne PS (a thua se qe ne dore te Kacit se cfare do shkruhej tek faqja e PD-se per te)

Faqja e Shekullit s'eshte online per momentin por google cache tregon daten e botimit te artikullit: Publikuar më 07.07.2013 | 8:33.

Normal qe lajmit i bejne jehone direkt Baze dhe Thano.

Gramozi eshte tipi i stoikut.Burre me shume prej karakteristikave te labit.I beses, i fjales, i mikut e i shoqerise.Mbeti ne shtresen qe e ngriti ...nga hici.Nuk ka bere dallime politike, per njerez ne nevoje, kur i jane drejtuar.Po them se kur ai eshte votuar ne zonen e tij i i kane dhen voten shume prej demokrateve, me te cilet Gramoz Ruci ka ndare e qare halle.Ne jeten e gjate te tij, ne ate parti, kurre nuk krijoi grupe, nuk beri kundershtare, por ka kontribuar per nje stabilitet ne rritje te asaj force politike.Ai burre ne saje te disa tipareve te vecanta,perfshire edhe ato me larte, ka qene trau i ekuilibrit ne ate parti.Qe eshte njera nga vlerat e medha te shtetit Shqiptar.

Po them se kur ai eshte votuar ne zonen e tij i i kane dhen voten shume prej demokrateve, me te cilet Gramoz Ruci ka ndare e qare halle.

Si p.sh. Mero Baze dhe Astrit Patozi qe moren nje masazh nga Gjoleke Malaj, nipi i Gramoz Rucit.

Epo nje cike tough love te ben mire per shendetin smiley.kjo eshte nga koha kur mero ishte ne kampin e sales.Mister mbetet se ku i mbeti qejfi qe u hodh matane.

 gjembi - Jo moj xhane jo! Une njoh mire tepelenasit,  qe nuk i kane ne nefere as Meron as Patozin.Gjoleka nipi i Gramozit..?Por  mos u vjas per gjera qe nuk ja u ke idene veç ..midese

kam besim te dyshja Ruci-Meta ne aksion. Rama nji gjenerator i pashtershem vizioni e fantazie. Nji trini eksuberrante.

me ne fund iu gjend njeriu postit, dhe jo anasjelltas. u desh kaq kohe... dhe gjith ky cmim. 23 vjet te humme s'jan pak. pranej ajo te ecim me shpejt.

Tenxherja kapakun thuaj. Treni u vu ne shina. Tani gjerat ecin vete.

amon mer, c'i keni kto standarte qe e ben dike stoik burre se ka kontribuar per unitetin e partise...se me kte llogjike, edhe shaban memia del stoik burre qe beri ca i tha sala. Ky qenka standarti i njeriut me vlera? po ai standarti tjeter i te birit qe ka aksidentu nja 2 here, 1 here me pasoje vdekje, i arrestum per armmbajtje pa leje e per bar dhe qe pastaj del i pafajshem, eshte modeli ideal i djemve te politikanve apo nuk eshte? apo vlen vec per Zenin e Berishes?

gramozit i ka dale nami deri ne hene qe merret me pislliqe, Grava na e ben hero e kaluar heroit. 

Gramozi eshte ai mali ne Korce? i pamposhtur, krenar ne te gjitha stinet.

Kerkoj ndjes por dua ta them;Ne nje bisede me Gramozin, pasi u shpallen kandidaturat per Vloren , per zonen e Laberise, i bera vrejtjen, qe nje lanet nga tanet ketu, ne blog, me duket ai effkey, doli ne shtegun tim.Qe Edi Rama zhduku kandidimin e djemve te laberise.
..Nje ogur i keq, ky, ne se edhe ti mozi je pajtuar me te.Nuk shlyheni keshtu me Vloren Ju, duke vatur Rama depudet.Vlora eshte palca e kombit.Mos lozni me te se do tu percelloje keq.Nuk e kam fjalen per kercikuqin se ai nuk eshte vlonjat dhe as ab safi.
- Keshtu u menua- me tha.
Eshte menduar me bythe jo me tru ja ktheva.Pime kafene dhe u dame, por mu duk se nuk u da nga mendimi im.Keshtu qe ai meluni, qe nuk e di na eshte, ma ka bere qejfin me ate menen qe tha...Effkey, pra

Ketu do jemi dhe do shohim se tani qe socialistet e pane se mund te fitojne edhe ne zona te tjera te vendit do bejne me Vloren ate qe demokratet bene me Shkodren.Parimin aq te bukur shqiptar :kalova lumin te .. kalin.smiley

  Alba2265, per nje gje te siguroj. Me Vloren,  ate pune e lumit dhe sidomos te kalit, nuk kuturiste ta bente dot Enver Hoxha,  ndaj mbante 5 antare Byroje nga Vlora,   jo me  t`ja arrijne ...çoçelet e sotem.

   Nuk tu mbush mendja me kandidimin e kercikuqit Malaj, qe mendoi, mavria, se Vleron e kishte "ne xhep"? I ka njohur mire Vlora, te gjithe ata qe guxojne e hedhin nje strufe kosi, ne fund te pusit dhe duan te pine dhalle nga pusi i Vlores... tere kohen....

Eshte me xanxe,  Vlora Alba.Qe aty do e marri noten Edi Rama. Do arrije te beje histori apo do te katandiset.... nje mavri me boje.E ka vene qafen  nen biçak.Ku te lene vlonjatet( jo qytetare ) te tallesh hallatet.Keni per ta pare. 

Dhe jo se do beje apo jo gje per vet Vloren, por per gjithe Shqiperine

po te kishte vatur Endrit yy ne shtabin e Ben Malit edhe munt te keshte fituar. Humbje madhe per dhimokracine ai djale.Llakatundi qan me lot, sy ki Beni nuk gjej dot.

Pse nuk tregon ça presioni u bënit fshatarëve pasi ikte Malaj nga takimi me ta. Fillonit presionet mbi njerëzit njësoj si Sala. Se ishte çështje EGOJE për të gjatin fitorja e Malajt. Në Vlorë PS luftoi jo kundër PD po kundër Malajt.

Kush qe na vlora në Biro mo kumandar? Nga vlora lab apo nga vlora nga bregu? Ata nga bregu si Koqja Kokdhimi?

Xhibo, leri partizanet dhe ballistet atje ku jane.  Po ec ketu se te ka share Kaci, te ka thene "budalla, i marre, sharlatan, keqdashes"

Të gjithë miqtë e mi i ftoj me qetësi të mos bezdisen nga të marrët e sharlatanët. Unë jam i qetë dhe i vendosur në bindjet e mia. Budallenjtë, të marrët, sharlatanët, keqdashësit i ftoj të vazhdojnë të nxjerrin krye, sepse unë me lazër në dorë do të vazhdoj t’i ndriçoj e t’i stigmatizoj, aq më tepër që ata për shkak të nivelit mediokër ngacmohen me pak fotone, madje ka edhe nga ata që vetëdalin e vetëzbulohen në dritë të diellit

smiley

Qupa jone me djalen e Kaqit? Po s'kemi qupe neve...smiley

Kaqi i zi do te ndriqoje miletin me fotone smiley

Having said that, keto mediat edngjaliste qe e tallen Kaqin e kane pak qasjen si peshkngjalistet ndaj komunizmit (komunistet kane thare kenetat, ndaj s'ka pse te kerkojne falje per krimet) por anasjelltas...Rama e perzuri Kacin dhe gjysmen e partise, gjysmen tjeter i nenshtroi, e tani keta qe dolen ose te pavarur ose shkuan me PD i quan tradhetare...dhe sulen mileti edngjalist si zombies kunder tyre tek gazetat e Meros & Co: "tradhetare, tradhetare" smiley

Harrojne fare qe Kaqi eshte edhe komunist edhe socialist ka 20+ vite dhe qe ka qene truri i partise dhe Rames per fushatat dhe kodin (te pakten keshtu e quanin po te njejtet deri dje, e sot e quajne tradhetar)

Meta=partner bashkerilindas, Kaqi & Malaj=tradhetare, Berisha=ta gezoje pensionin dhe e vleresofte me shume se ne historia

#Ngjalkrobaci me nje llaf lol

xhib, je t'u i hyp nga 2 e nga 3 shkallet e VIP-llikut. Kur mund t'jesh i gatshem per nji interviste?

Ti po i bie me spond qe te takohesh me Gjembin me duket.

pse ma gervisht plagen qe po ze kore o Kavir? gjembi e beri zgjedhjen, xhibi fitoi...

fitova lesht une...fitimtari qe sovrani plebishtar

Bredho, ndonjehere terheqja eshte sulmi me i mire smiley

do doja te ishte ashtu po nuk vlen per xhibin plako. I ka analizu me pene ne dore si strateg i vertete ky.
E kaperceva fazen e trishtimit; i kam hedh llafin nga larg gjembit per motren. Mbase dal dhe un i nderuar si berberi

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).