Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

28 Komente

Mirmbrema zoti Fatos

Qenka fituar qe me komentin e pare smiley

-plaka: cili je ti more burre?

-une jam Smail Qemali, para me vjen trotuari...... se sheshet paskan mbaruar ne Tirane.

Cfare eshte ai muri 'berdunglla' qe e kane vene si sfond? Kjo statuje eshte nje deshmi tjejter e 'katunarllikut' qe e ka kapluar qeverisjen e atij vendi. smiley

plaka: Ismail bej, fitoi Edi Rama smiley

-prit prit se prapa i vjen historia

Jeni te gjithe qorra si Blendi vallahi. Plaka nuk po shef Smailin o lla po ate plakun qe po bo shurren djathtas ne foto

Plaka, Lizander, po ben sikur po sheh statujen, qe me cepin e syrit te sigurohet per ate plakun qe po sh..... smiley

Jeni te gjithe qorra si Blendi vallahi.

Eh, kot fare thuaj, nuk e kemi mprehur shikimin si ju shqipet e Albanié-s smiley

Ne fakt Ty duhet te ta kapi syri, vrasi. Se nuk I shef shpesh. Njehere ne shenllesh. Ketyre te Skiperise u falet se shohin perdite. Nuk I Kane syte te mprehte me 1 fjale. Si perfundim je qorr! lol

Mimi me mu e kishe? Qafshaperzotin nuk mbaj as syze. Nuk ke nevoje, me thane smiley

"Dashuri me shikim të parë"!

Ismail si u gdhive? - pyet plaka. Si djale i ri ne kembe, pergjigjet Ismaili. Mire te keqen, por hiqe xhaketen se ben shume vape sot..

Pesionistja e thinjur si Majko - "Do te heqim dhe ty se te ka ven Saliu"

 

' Turi kush ta theu doren Ty ' ?! mu kujtua Fraktura nga kjo statuja. Statujat nuk flasin, mire qe nuk flasin ,se po te flisnin cfare nuk do tregonin apo shanin. Si psh ate xhajen ne sfond atje tutje qe vetem god knows ca po ben?!! lol

O te hengert mortja te hengert - belbezoi nena me vete- ktu e gjete ti mer plak i keq ke komt e Ismailit e ??

aty ku takohet statuja me te pagdhendurit

Ai plaku shkrete, thjesht kur eshte ngritur nga stoli ka pare dyqanin hapur dhe po mberthen kopsat e pantallonave! Pse i bini me qaf kot plakut?! 

Para murit te pushkatimit.

PLAKA: Hello Lenin!

ISMAIL QEMALI: (me ze te bronxte) Nuk jam Lenini, jo. Une jam Ismail Qemali, prapa me vje...

PLAKA: Ty nga mbrapa te vjen gjithmone, po nuk po te flisja ty, po i flisja Leninit qe ka perpara ai kapedani aty tek pema.

Te ka bo Sala si cun te ri! Jo ashtu plak germuq si te ka nxjerre Sander Prosi ke filmi.

E shikon kush te do me shume?

-ee ismail bej, erdha prape une....qenke ene genjeshtar tina

-ca t bej moj zonje, i kam kopsat prej bronxi  , pa dija une c'te beja

Une jam Ismail Qemali. Prapa me vjen... nje cope betoni.

Trotuaret ngjajne me arteriet ku rrjedh gjaku i jetes se qytetit, tregetia dhe trafiku. Vendtakime njerezish, sheshe lojrash per femijet, thirrje drejt zbavitjes, vesit. Aty njerez te te gjitha moshave dhe shijeve shkojne te takohen, te qajne hallet, te eglendisen, te hane e te pine, te shohin vitrinat, te reklamojne, shesin dhe blejne dhe te bejne nje mije aktivitete qe nevojat urgjente te jetes se qytetit i bejne fitimprurese, te shendetshme, te kendshme. Trotuaret e qytetit lidhin cdo shtepi. (Charles Beard)

Arterioskleroza ngjan me trotuaret ku vendosen shtatore burrash shteti sikur i kane zene prite kalimtarit te rralle, prit, degjo, projektin kombetar, KNK-ja po na bren sovranitetin nga brenda Hotel Rogner Europapark. Vendtakime njerezish me statuja.

Ta kisha ditur se do me shurrosnni tek monumenti do i kisha lene nen turqine.

Duhet te jete ndonje nga ata te Rilindjes se po shurros nga ana e majte smiley

He mo Smajl bej, s'po te pelqej?*

*Kane dale kujtimet e nje Vloraj tjeter qe e nxirrte Smajlin qejfli femrash. 

Aq me mire, qeka dora jone. Edhe ne ndonje dite mund te behemi si ai, edhe Shqiperia do te behet, nje rruge e dy pune.

Ketij plakut ja pashe, pa ta shoh dhe ty njehere o Ismail bej

Ismail Qemali: Sup!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).