Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

46 Komente

Wag the dog...

Te gjithe te barabarte perpara Rilindjes!

Rilindje LGBT-iste

Edhe qent festojnë humbjen e lukunis së hijenave.

Partia ne balle, populli ne zinxhir

Duaje Partine si qeni te zotin!

Pink boys support Edvin smiley

....si i bje tani qe mqse qeni o vesh me roze, cunat jane gay smiley

4 vjet qeverisje qenshe-socia-lsi-ste

dikush po pergatitet te kaleroje nje qen

njerzit le te lehin,qente te shkojne perpara! smiley

Ose duke bere sintezen e komentit tend me te Fin-it, njerzit t'ua kalerojne qenve qe lehin duke ec perpara karvani, e kur te merziten per variacion animalist te nderrojne vendet dhe lehjen e t'ua hypin njerzve, se s'ka ndonje gje te keqe mer jau me qene zoofil, edhe qente kane nevoje per dashuri platonike si njerzit. Eshte vertetuar qe kane shpirt.  

“Tokë me nda nuk kam 
Hasmi në pidh t’samës
Me vdekë duhet mësue
Qençe nuk jetohet më….”

Ali Podrimja

Kam nis CVne per te punu si mace. 

who let the dogs out......

drejt Italise Belulo? smiley
po e ben udhetimin "bashke" me ne

thuajse..smiley 2 km nga kufiri italjan... 180 nga destinacioni..

dhe qe ta lidh me temen/dicituren... "qente le te lehin, Beluli shkon perpara..smiley......smiley

esh' behar dreqi ky... shpresoj te kete diell.

por e di ca do te te keshilloja po u prish koha... nja xhiro nga ndonje qender historike lokale. nuk mungojne kudo te jesh... smiley po jam i sigurt se e di vet ti.

pushime te kendshme!

jo mo mire do jet koha atje ku do shkoj une .. te pakten kete jave diell, mesatarisht 29 grade.. e kam checkur ne advance..smiley

faleminderit! gjithashtu behar te bukur!smiley

Kjo foto me kujtoi nje bisede me nje grua me ngjyre , pastruese ne shelter

Kur ishin zgjedhjet , familja ime u bo cope , edhe morem shume premtime , po kur fituan na kthyen shpinen , bile edhe na shanin , ik ore jevg

 

politizim i qenve. mbrojeni qenin na indokrtinimi, sikur te ishte femija juaj.

mbro te drejtat e kafshve, ato jane te drejtat e tua. smiley

Edhe sot, per te treten diten rradhazi, ne sheshet kryesore te Italise,

Qent' socialiste kane preçedenc'smiley

Qeni i krimit!

Te ka lali shpirt, te ka lali xhan!

Bregu Lumit ishte "the tipping point" ne fitoren e te majtes ne Tirane.

Mbas parakalimit triumfal ne bulevard do i fusim dhe nai tavalla aty te lagja.

Ky mund te ishte qeni i Sales.

Ka vene flamurin e gubuar, se dihet boterisht se vetem gjate qeverisjes se skraparllinjeve ka ngene qeni petlla!

Rilindje qensh! 

Demokratet thone, mos mu befte as qeni komunist, por ja qe qenka bere smiley 

 

qeni i vogel

o i vogli qen

c'te kane vene n'kurriz

ti nuk e ndjen

nuk e ndjen

dhe nuk e din

kasollen pa leje

kane me ta prish

pot ty s'ta ndjen

se je besnik

kur t'vijme ne

prape ne ciflig

ti do jesh ai qe ke qene

Ed Ramen prape ke me e permjerre.

qeni i vogel

o i vogli qen

Varg plot ndjenje...urime Brad!!!

Me rilindjen do haje qeni petllasmiley

Kujdes kur vizitoni cirkun !

(per animalistet nje rast i mire per te thene qe kafshet kane nevoje per hapersiren e nevojshme e jo te rriten ne veshtiresi apo "merren " me politike )

Animal Cruelty Must Stop. 

Taking a few minutes to support this worthy cause not only helps animals, it allows you to feel proud about standing up for something so important to society.
 

Do te mjaftohesha te mos i vrisnin smiley  sidomos ato qe nuk kane zot

O a i ke pa gabelt si i torturojne arushat neper plazh? Nuk u thote kush gjo, as njerezit dhe as policet barkderra te plazhit.

hajt se po jua merr arushen, po ku me e qu? Se eshte e torturuar psikologjikisht dhe duhet me e rehabilitu diku.

Dog day evening

Dicitura:

Qeni i Jevgut, jevgu dhe makina ecin ne nje rruge,  Perpara!  

kur u be evigjti mbret, tha, filloi te dilte shetitje me qenin ne bulevard..smiley

ose, mos bertit si jevgjiti qenit...

Ee kur vjen behari te gjith si evgjit duken atje...smiley 

LSI-ja ne Vlore Belul thuhej neper njerez kishte bere kerdine tek evgjitet, i kishte marr te gjitha votat e evgjiteve, nuk e di cka bere ne qytete te tjera, por ne Vlore e kishte 3 evgjit 50 mij lek thoshin njerezit.

Perpara, perpara me kryetarin tone smiley

Deri me sot ishin qent e rruges qe bonin te fortin neper rruget e Tirones e te gjithe Shqiperise. Tani jemi ne qent qe kane familje, qe u jepet dashuri dhe qe japin besnikeri. Ndryshim i madh qe do te ribeje Shqiperine dhe do ta perfshije ne Europen e Bashkuar ku edhe qent kane dinjitetin e tyre njerzor.  

aah, njerezit e lire, e vejne flamurin e partise ku i do keri. 

ato te tjeret i kishin vone pishen qenit, e te zotit te qenit, hilaqim ta kishte lidh bajrakun e partise dhe te pejgamerit n'qen e n'thi....

e majta, nje bashkesi njerezish te lire.... forca

forca dhe ti ed rama, vigan liberator. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).