Zv/drejtor i policisë së Tiranës, Erzen Brecani i ka bërë thirrje gjithë mbështetësve të Partisë Demokratike që ashtu sic bënë në vitin 1991, të ngrihen për të larguar kryeministrin e ardhshëm Edi Rama. Teksa rezultati i fitores së zgjedhjeve të 23 qershorit, nga të majtët nuk është certifikuar ende, Breçani nëpërmjet një postimi në faqen e tij personale në ‘Facebook’, teksa përshëndet kryeministrin Berisha duke e etiketuar si liderin historik të shqiptarëve, etiketon Ramën si “Enver Hoxha i dytë” dhe “Hitler që do të gjunjëzojë shqiptarët”. 

“Përshendetje liderit historik të shqipëtarëve Doktorr Sali Berishës e duam ndihmën tënde se jemi mësuar me ty që të na prish deri sa të largojmë pinjollët e komunistave me në krye Edvin Ramen ta largojmë këtë Enver të dytë ne që dikur studenta të ‘91 shembëm diktaturen Enveriste do gjejmë forcë dhe optimizem do të ngrihemi të tërë së bashku me rininë që të mos e lëmë këtë Hitler të gjunjëzojë shqiptarët”, shkruan Brecani. 

Brecani i cili aktualisht mban postin e zv/drejtor të policisë së Tiranës ka pasur jo pak incidente me partinë Socialiste, ku mund të përmendin përplasjen e me deputetin Saimir Tahiri pas përleshjeve mes policisë dhe banorëve të një pallati në zonën e ‘Petro Nini Luarasit’, pasi përmbaruesi privat tentoi ti nxirrte jashtë banesave. 

Ndërkohë, që kreu i PS-së Edi Rama dhe selia rozë, kanë sulmuar vazhdimisht Policinë e Shtetit si të implikuar me 'kupolën e krimit' në vend. 

SQARIMI

Por sapo postimi i tij në Facebook ka marrë dhenë e ka bërë bujë, zv/drejtori i policisë së Tiranës, Erzen Breçani ka reaguar duke sqaruar se nuk e ka shkruar ai këtë postim. Breçani thekson se “faqja në Facebook është imja, ndërsa komenti jo. Shpesh e lë faqen hapur, dhe besoj se e ka shkruar dikush tjetër”.

118 Komente

Pupu kush na mbron ne! smiley

smiley Eshte e pabesueshme.

Jo,"pupu kush na mbron ne" por kush punon ne Ministrine e Rendit, ne nje shtet qe do te hyje ne BE! smiley keto jane thirje e vullnetareve te Saliut! smiley (si vullnetaret e Enverit) 

edhe thone pse jane barcaletat me police!!!

Keshtu nisi dhe kjo, si nje loje ne digaster:

Brecani- Nok Nok

Noka- urdhno

Brecani- Jo urdhno, hu

Noka- Po more me hu ti hyme...

asgje me shume se zbatim urdhnash...

Si rasti vlores, ku albitri skishte moter????

dhe besoj se e ka shkruar dikush tjetër”.

hihihihihi! smiley

 

Mlidh cunat e Fushekuqes prap Brecano, edhe msyni. Popllin me vete e keni  smiley  

Pse me tere mend mendon se te mbron njeri ? Aspak çudi ...në kulmin e fushates doli nje Olele tjeter nje me Olli a si e ka , nga keta fshataret e Devollit te  ngritur ne pergjegjesi nga Saliu dhe kercenoi Ramen .duke thane se "jam yv minister i P.Brendshme une or tie "

Mul kryeshkopi Policit qe u vu per zgjedhje beri te njejten gjë . Ja kjo eshte ajo qe quhet Parti e Babasqapit ..Dhe keta neser do dalin neper intervista tek Shijak TV ose Rozafa per me dhanun KUSHTRIM ..Te Kuçt po kthehen smiley

lakuriç lakuriç lakuriç 

shijak tv po duan ta mbyllin e kane gjobitur dhe i kane shkulur antenat nga dajti .. kjo qeveri

"Shpesh e lë faqen hapur, dhe besoj se e ka shkruar dikush tjetër”.

haha.. po ta pyesesh cdmth 'e le faqen hapur' rrezik s'ja ka idene, sepse ashtu i kane thene te thote.. 'e ke dhjere', i kane thene, 'tani u thuaj se 'e ke lene faqen hapur' edhe e ka shkruajtur dikush tjeter.. OK???'

mirepo... lol... shkrimi eshte bere nepermjet celularit, qe dmth se ky nuk di as te genjej se e vetmja menyre qe mund ta justifikonte duke genjyer do ishte te thoshte se 1, e ka lene faqen hapur, dhe 2. i ka humbur celulari.. por kjo kerkon pak tru e te kishte tru ky s'i shkruante kto fare.

 

http://time.ikub.al/f4f9c0ba01/bc4b4dcc9...

PD eshte e Tropojes mer eeeej.....

 

ta gezoj

ahahahaha shihe te Like Music. Ashley Tisdale dhe Lil Wayne. hahahahaha jo jo ska mundesi, gjithe ai burre te jet fan i ketyre loool do ta kene hapur fb femite e tij

Paska reaguar Sajmir **iri, domosdo i takon se aspiron per minister te mrenshem.

Po ketu do jemi do mori topet e Edit.

ne fjale te tjera, zv drejtori i policise se kryeqyteti eshte mese i gatshem te rrezoj ne menyre te dhunshme qeverine e zgjedhur ne menyre demokratike dhe ne vend te saj te vendos nje shtet polic me Saline ne krye...

dhe te gjitha kto, me flamurin e antikomunizmit dhe pishtarin e demokracise ne duar.

 

RROFTE KULTURA

Kjo paburrni m kujtoi ate ndrrimin e tytes se revolverit, apo fshirjen ee computerit... Pse te gjithe nje syfet kjo skote mer.

meqe po evokon burrnine e skotes :

kur para ca kohesh bradi shau ronshem graven, i kthehem e i them qe, te pakten per respekt moshe, terhiqi ato qe thua.
Me kthehet e me thote se nuk e kish me graven, por... me mua !
I them se ke deshmitar oren e afishuar : une ende nuk kisha publikuar gje!
Me thote : ti ke korigju postimin e me kete rast, edhe oren ! smiley

jo per gjo, por meqe ra fjala per burrnine e skotes...

 

eh...

muc nano, mos gaboj, e ka cilesuar tos nanon si nje "germadhe morale". Keta mbeshtetsit e sales ne jo pak raste kane qene dhe jane nje katastrofe morale.

ka patjeter nje mekanizem qe i bie bashke ne kete "cluster".

Njele tu ju referu skrapallinjve smiley
Jeni bo më shumë se kinezët dhe se tropojanët bashkë smiley
Ben Shaka ëëëë se Muçi është konseguent në.qëndrime po ai Zaloshnja është komplet bythpamuk.

mbase nje kombinim gjenotipik i forte, i shprehur si ekstroverte, etj.

(falje per nderhyrjen, po nuk u mbajta dot)

Cfare dmth ; ' jemi mesuar me ty qe te na prish' ????! Kush e ka bere zv. drejtor kete copen e mishit???! lol

Besoj ka dash me thon qe ishim rahat, kush po na prish komfortin, ajt I fusim I berdaf...

Ajo qe me cudit eshte see sa te sigurt e kishin qe do ishin ne hyqem o burr I dheut. Rrezik ala s'e besojn.

Te isha une ne vend te Rames e kisha cuar mbrapsht ne maje te bjeshkeve te nemura. Mbase Rama  se Ben se eshte zemergjere. E pren n'bese bacen Sali! Ketu ka tradhti burra!! 

 #Trusti i Geshtenjave  te Tropojes, po kalon ne fazen e dyte dhe te trete te pikellimit:  -1- "Denial" - Saliu nuk ka humb ai eshte Skenderbe  -2- "Anger - Edi=hitler..Tropojane te trustit te Geshtenjave bashkohuni. -3- "Barganing" -Nuk e kam shkrujt une ..  -4- "Depression" -5- "Acceptance"-  kur te vine ne kete stage do jete me e forta smiley

Shpresoj qe i paguan royalties Shenasi Rames per shprehjen "Trusti i Geshtenjave  te Tropojes" - e nese po, ai do jete bere goxha i pasur deri tani smiley

eshte gjetje me e madhe qe ka bere.. Shenasi Rama... jame gati ti jap 1$ per sa here qe e kame perdorur kete shprehje smiley

Na ka mor malli per geshtenja Tropoje... smiley 

Jam gati te t'i gjej une per 1$ kokrren  smiley   

"Bame-  Qe kur ka nxjerre kete shprehjen Shinasi Rama do ti qe sa here ha geshtenja me vete mendja tek trusti . ptu..ptuu.. e vetmja frike qe kame tani ( ngelet per tu pare) eshte se mua me merr malli vetem per # Qershi Verzhezhe..(Skrapari) smiley Shpresoje mos na i nxjerr nga zemra Likja duke formuar # Trusti i Qershive te Skraparit. smiley

smiley Put your money where your mouth is.

smiley smiley

po pse nuk shkruan ktu hunteri... kush ehste tjeter se s'dua te them 'ata' se s'me pelqen kjo me pelqen kur u drejtohem ne emer.. kush eshte tjeter mo? Lere Zana se ajo eshte ekzemplare.. vari qillon se s'po me kujtohen emrat e tyre tani..

Ja c'ka thene Hunteri te tema tjeter:

Bindja ndaj partise eshte prerogative e socialisteve.

Ky dopio standardi qeka problem i pakapercyeshem. 

oooh car lidhje ka te flas une per kete policin qe shkruan ne fb? pffff pyete ti personalisht meqe qenka edhe ne fb

@ tironsi

nje te vertete them, shiko shifrat. elektoratin socialist e ke grusht rreth partise perhere. tek pd jane me fluide dhe shyqyr biles, se te ishte per shoqet e beratit do te ishim pa uje, drita dhe rruga, mjaft qe likja mos te zihej me tosin

aq e veshtire eshte?

#Banana Republic

Sinqerisht uroj qe njerez te tille te zevendesohen menjehere - por jo me te njejten kategori.

me te kqinj.

smiley

Nuk eshte puna perte zevendesuar nje breçan me nje tjeter, problemi eshte fryma qe ka dominuar keto vite per institucionet e shtetit.Dhe domozdoshmeria per çmontimin e kesaj fryme .Pa ky eshte nje cope shkop, qe shifeni si thote..

.." kane shkrue permi mu se e kom harru çile faqen..."

Zv drejtori  dora vete...!

çar ska kjo bote... shyqyr qe i paskan thone te shkruj nje justifikim

kush esh ky o bir?

Zevendes Drejtori i Policise, zoti Erzen Brecani. 

uhh, me mir kshu!
desh mendova per keq...

Patjeter Muskuli i gjithi nga koka tek kemba, gjeja e forte ! smiley

Edhe me Erzenin u bere shok ne fb mo?

Ore do boni opoziten ju apo do merreni me mu???

S'e di kujt i referohesh me ju, po une per veten time gjithmone ne opozite kam qene.  Plus me duket pak absurde qe i kerkon dikujt te bej opoziten me zor.

Ron, 

I salut ju!!smiley

Roni, 

Thej iz gengin up on ju... smiley best Breshani difens, iz ofens... smiley 

...gengin up on ju smiley

mendja fester gishtat fjale lene jashte... smiley 

Duron deri sa të bëhet Saimir Tahiri ministër, 

nuk ka për të lëviz as gjethja e lisit prej frikës...

haiku?

Erzen Brecani polici qe krijon probleme dhe nuk zgjidh problemin! 

hahaha... ky qenka high-lander i klasit te pare!

Erzen Brecani, kokerr Tropojani...

/vetem per te qerruar keta ekzemplare ja vleti qe humi PeDheja

Çak Norris Breçani

Po duro mor Erzen , ti sikur nuk je njohur me planin B mor shok .

prite nashti kur te dali çeta e partizaneve ne mbrojte te pronarit te partise smiley

Nje gje kam vene re une te keta zyrtaret e lart ,si muli dhe ky kane deficence te theksuar ne drejtshkrimin e gjuhes shqipe.te pakten per pozitat qe Kane  duhet ta dine ta shkruajne shqipen se merren dhe me hartimin e dokumentave zyrtare

fjona

zyrtareve nuk u kerkohet te shkruajne,u kerkohet te jen mire ne orale .

Edi Rama nuk rrezohet te pakten per 24 vjet!

Edi Rama duket si adoleshent, por eshte 50 vjeç burre.

Agron kulicaj ka nje nip ne irlande te denuar perjete per vrasjen e nje femre dhe nje tjeter ne kerkim per vrasjen e nje balerine .keta te ps bejne koalicion me vellain e vrasesit te nje oficeri policie ndersa ka nje nip per droge ne hapsane te selanikut.

rri mejtohem ne mendime

andej lesh e ketej qime smiley

Alba, mos u lodh me nipat, mos shko aq larg. Vellai i Fatmir Xhafes, ish minister drejtesia ka qene i denuar ne Itali apo Greqi. Djali i Luiza Xhuvanit, vrau njerin per motive te dobeta. Nipi i Dokles, eshte Indrit Dokle i bandes se Durresit qe ka vrare me dhjetera vete. Djali i Arta Dades plagosi njerin. Djali i Rucit cfare s'ka bere. Vellai i Armando Prenges i denuar ne Itali ..... ( to be continued) ... 

Ndersa ne parlamentin e ri kemi te pakten dy vete te denuar, ky Frroku i PKDSH ka qene i denuar ne Belgjike, dhe i katerti i treti i listes se PS-se Lezhes ka qene i denuar ne Itali. 

E kam harru faqen hap thote. Te statusi eshte via mobile smiley

Berishizmi:

FRHurbinek. - 22 Shtator 2012 - 09:22

Ndersa une mendoj se eshte ortodoksizmi, mallkimi i Shqiperise. Le qe keta te ortodoksise greke na paten mallkuar prej verteti, me soj e sorollop, me gjuhe e me vend. Te kujtohet ? Jo ? Ska gje, iu kujtohet ca te tjereve.

Tani, qe te mos e le per ate dynja, me diskutimet e tua ketu, kam pare qe je nje kokerr hajvani nga ata te Anadollit. E hidhur, he ? Te jesh pikerisht ai qe e urren. Mire.

http://www.peshkupauje.com/comment/54740...

Berishizmi:

Po ja, që ky Andi është një “çun oficeri” dhe xhins oficerash të kurvit nga një krahinë e Jugut. Që do të thotë se Andi rrjedh nga një këlbazë gjenealogjike e neveritshme, një pështymore turbekolare plot gjak e qelb kanceroz.

Berishizmi:

FRHurbinek. - 17 Nëntor 2012 - 16:53

Nderkohe qe ato gocat e bukura me veshje kombetare qeshnin e buzeqeshnin, ne disa bodrume shtepish te konfiskuara menjehere, dergjeshin Musine Kokalari, me tashme dy vellezer te vrare nga TRIMAT PARTIZANE te Kanan Tafil Leshit, duke u marre ne pyetje nga Sotiret dhe Kiçot dhe Jahot.

 

Berishizmi:

Me paska marre malli per Hurbinekun dhe xhevahiret e tij. Qe nga koha e Skenderbeut, ne kauret e kemi fajin. Le qe ai e ka vetem me kauret e Jugut, gjithcka nga Jugu eshte e keqe. 

nemesis, shif mer sa ngjajne edhe vizualisht !

(shot reverse shot : te dy doktore, ë ? njeri psikiater, tjetri kardiolog)

smiley

 

 

     

Titistet smiley

po qe e ke sakt ti ?? qofte figurativisht, qofte figurativisht !  smiley

Shif dhe nje berishizem taze (dicitura duke lexuar shkrimin do te ishte: "nje derr ne tentative masturbimi")

“Në Greqi 10 përqind e popullsisë janë shqiptarë dhe mediat greke nuk kanë edhe asnjë emision në shqip,” tha Berisha duke shtuar se kur drejtonim Këshillin e Europës, ai u përpoq shumë që në radiot turke të kishte emisione për shqiptarët.

“Por kjo nuk ndodhi. Kur një futbollist tha se jam shqiptar, pati një valë të pandershme kundër tij,” tha Berisha./

smiley  eff, ky dokumentar ekziston tashme ne youtube ???  eshte filmi (dokumentar, artistik, multiplikativ... , ç'te duash ti) me i madh i realizuar ndonjehere mbi ish-jugosllavine ! 5 ore me duket, nese nuk gaboj ! BBC, si zakonisht, ultra profesionale !!!
E ka pas dhene kanali tv 'arte' ! Pjesa e siège (si i thone shqipp???) se Sarajevos eshte... e hatshme!!

e kam pare disa here dhe e kam ne arkivat e mija.

Mua me pelqen kjo pjes qe nxorra ketu, Partia dergoi Slloben ne Kosove qe te ulte gjakrat po nxorri syte ne vend te vinte vetullat.

E shikon paragonen me Shqiperine, e njejta histori, Partia zgjodhi Salen dhe shiko ca beri ai, pothuajse si Sllobo.

Edhe Meta edhe Rama njesoj, njerezit e gabuar ne momentin e gabuar. une mendoj qe shqiperise nuk i jane dashe asnjehere rradikalet, ky vend nuk eshte rradikal. Ne me rradikalet bejme reaksion si alkalinet me ajrin e ujin. vetem sa djegim veten.

siège = rrethim

dhe i beson ky ore, atyre qe thote! Edhe Karaxhiçi u besonte, por fataliteti i tij ishte se u ndodh ne nje vend te perzier etnik! "Fat" qe ky yni nuk e pat

ketu po del kunder teorise se timidetit!!

Po vjen te analiza ime smiley

Në Greqi 10 përqind e popullsisë janë shqiptarë

Po ndoshta nuk jane te tere Greke shqipfoles....

Ja si shprehet nje shqipetar per kete kellire:

Shoku i Qifes  --  3 Korrik, 2013 në 12:20 pm

Ore Sali i vicidolit, ore harrami i Sheqeres, po ti qenke kokrra e debilit fare more. Po ku ke me te drejte ti te vendosesh gje o tyryfyl? Ti e lave halene ne 23 qershor me gjithe Flamur Noken. Tere kete shashke e hedh poshte menjehere Rama dhe cfare do te thuash pastaj, qe Rama eshte i shitur tek greket. O ty te q.. derri robt o kelyshi i serbit qe nuk vdes dhe ben hije kot mbi dhe. O debil. Ky eshte vetem nje diversion dhe provokim sepse cdo vendim qe ti merr pas 23 qershorit nuk ka asnje vlere. Prandaj me keta shpellare vetem pushka i lan hesapet. Ti e hengre ne bythe nga ky popull, nga veriu ne jug, ckerkon me more fare shpelle? Eshte perplasja e fundit e bishtit te gjarprit qe i eshte prere koka. Mendon te ngreje kunder shqiptaret ketej kufirit me ata jashte, ky Skenderbeu i malokeve.

 

Mese e merituar,nje funderine qe ne ikje kerkon te shkaktoje percarje si gjithmone.

Sipas Top-Channel, kete shpellarin e kane pezulluar per nje muaj 

 

Tropoja eshte vertet me S.Berishen, por jo me doktorin...me profesorin po smiley 

Ky trimi e shembi komunizmin mo? 

Sikur vinte nga nje doktor ketu me keshilla .Peter ter ter ter ter teri sikur nuk duket mire .Qe eshte meteopatik e tregon Hena , po  ata nuk kane kaq shkarje te theksuara ose Henoresmiley .Keto duken me shume si alucinacione sikur i ka bamun thirrje Zanes me Luftue ne Bjeshke me Bajlozet e ardh pertej Detit . Ne ander i asht duk se mujtet me  shkapet brinjesh TRE bajloze njihershi ...por e pengon çarçafi ...

Lutemi vleresojeni . Ndihmoni nje member jo per gje po mbetemi me nje ksehases me pak dhe nje Parti me pak !

Jom shum kurioz, sikur per nji cast te pranojm te bojm sic thot ky polici: konkretisht cer duhet me bo? smiley

se nuk e kuptoj, me gjith men e kom. 

konkretisht, cer donte ky?

Ky kerkon rikthim ne shtatorin e larget te vitit 1998!

Emagjino kur zevendes drejtori i policise eshte ne keto nivele militantizmi, parafytyro se cbehet me poshte! I va faj dot Majkos kur thote se administrata e sotme te thyej qafen??? 

Dakord, po ne 98-ten sikur ishte nanja edhe kta donin me ia marr kafshaten nga goja. po sot kujt do ia marrin, se ala kafshaten (ose capen) kta te vetet e kon smiley

maj men me at fillim te 2005-es, ene 2 vjet masi kish mor pushtetin, sala fliste sikur ishte ala ne opozite. 

Po nuk merret vesh o Emo. Doli ene perpara kamerave e filloj te fliste duke mezi lexuar nje deklarate. Mezi qe arrita te kuptoj qe kishte 20 vjet pune ne polici, te tjerat as qe i kuptova. Jo vetyem nuk fliste paster, por nuk dinte as te lexonte ato qe ja kishin shkruar ne leter. Ja keta jane policat e Shqipnise, ushtaret e sali kafshes. 

po per cfare doli? kerkoi te falur te pakten? e pranoi qe kishte bere gabim?

po e degjova por nuk e kuptova dot. Mesiguri qe nuk e ka shkruajtur ai ate postimin ne face book, pasi megjithese kishte disa gabime ishte i kuptueshem. 

Ky do behet komandanti i njesiteve guerrile te PD ne opozite.

Ka fillu me mpelqy ky brecani. Duhet me u investu fort qe tipa te tille te mbeten ne pd. 

Hej e Peter, degjo nje gallate, u futa sot ne google edhe shtypa, "cila eshte pika ku ndahet inteligjenca njerezore, nga ajo e retarduara tek ajo normalja?" edhe me nxorri keto shkrimet e tua ne kete teme.. 'ktu tha, eshte fiks pika.. shkrimet e Peter-it shenojne piken ku inteligjenca normale mbaron dhe fillon ajo e retarduara.

ehh peter bote ato llogarite kaq bunkere per kaq metra katro dhe i dilnin me shume se siperfaqja e shqiperise. smiley

Ja kete na kan bo komunistat tha na kane zene gjite token e bukes me bunkera.

16 metra x 16 metra = 16 metra katror

He mo mire...jam prostitute tha!

Shume banale ju rilindasit. "Rilindas banale" do te thoshja.

eshte profesioni me i vjeter!

E di mo e di, po edhe keshtu... kaq troc... sikur s'i shkon fjalorit rilindas.

Tallni bythen ju, po do ta shifni anej nga nentori. Brecani po shenon me durim se ca po ndodh ne egjypt dhe..... hajt se keni per ta pa ju nga tropoja brotherhood.

erdhen radiot e reja ke rajoni, ene s'po dishin policat si me punu me to...ene tu u kap me njoni-tjetrin, tu shajt e tu u anku, vje Brecani...

- O shefo, s'punojn kto radiot mer

- Punojn mer, kto i kena ble te reja

- ON - O Ndez, shtype aty

- o shefo, po kjo O-F-F-ja

- o fik fare pra mo, pse u hutut ju?

Cute. Megjithese nese Brecani eshte nga Tropoja, nuk ka "o" por "a"

po ty kush te vuni roje ke peshku?

Kur shkruan me dialekt Tiranas te ben te ndjehesh me trim, me kuller, me karip?

vajza, mos beni sherr se nuk eshte mire

thjesht sa per kujtese,

Berishizmi: 

Megjithëse Pollo nuk kishte asnjë shans, fakti që ai kandidoi, siç duket, pa lejen e Berishës, mjaftoi që ai të shpallej armik. Gazetat militante të Berishës nisën një fushatë shpifjesh kundër tij, duke argumentuar mes të tjerash se ai, si ortodoks, qe armik, jo vetëm i Berishës, por i atdheut. U tha mes të tjerash se gjyshi i tij pati qenë andart grek.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).