R.I.P Albetrol!

"Trusti i Geshtenjave" vodhi edhe pjesen e mbetur te Albpetrolit, duke ia dhene nje kompanie "fantazem", si cdo kompani tjeter qe ka nen kontroll vendburimet e naftes. Po keshtu nje "kompani e famshme" azere (e regjistruar ne Caymen Islands) bleu ARMO"-n.

Keta plera nuk cudisin me. A do kete force Qeveria e re t'u jape ate qe meritojne ketyre?

http://www.gazetatema.net/web/2013/08/16...

13 Komente

Nqs Qeveria e Re lejon kete vjedhje te fundit, dhe nuk rishikon te gjitha koncesionet e dhena nga qeveria e Doktorr Rrumpalles(ptu)  , Te shikoje te gjitha kushtet e kontrates, te kontrolloje nqs kompanite  i  kane realizuar te gjitha premtiment kontraktuale, nqs jo atehere per boothe dhe jashte..

Po kjo Qeveri, sic ka thene edhe Rilindasi Rama, pjese e sistemit eshte.

A i gjeti gje socialistet qe bene kerdine 8 vjet pasi erdhi Sala ne pushtet?

Po jane gjithe ato biznese ku kane aksione bashke (edhe kaposhat e PS-se). PD-ja dhe LSI-ja kane qene 4 vjet bythe-e-breke dhe kane bo goxha pune bashke. Mardheniet e biznesit nuk prishen aq kollaj.

Po ne cilin vend jetoni ju i nderuari qe beni kete pyetje?

A nuk e keni marre vesh kujt ia ka dhene Drejtesine Rilindasi Rama?

Me vjen per te qeshur me ju.

Drejtesine e ka ai qe kercenonte Ramen e kaposhet e tij me dosje.

Ju mendoni se koncesionet qe ka dhene LSI-ja ka bythe Rama t'i preke?

A nqs ju thjeshte e keni inatin me Salen dhe nuk e keni problem kur vjedhin tuajt, athere po. Po prape, s'ma do mendja, se historia ka tregu se sido qe te rrotullohen gjerat Sala ua fut ne fund te fundit.

 

 

po ska rendesi kush e ka drejtesine. ska rendesi se nje pjese e qeverise qe do vije eshte hajdute kronike. e rendesishme eshte se nuk jane nga "trusti i geshtenjave". ca tipa ktu te kujtojne kovacet ministra drejtesie, e kryetare gjykatash ne 45. se kan fare problem qe nuk vihet drejtesia por per shkak te frustrimeve te veta projektojne hakmarrjen e pa meshirshme per kundershtarin.

gjithsesi shume prej ministrave te qeverise PD-LSI jan kan ba venin me kohe vetes per te perfundu ne burg, por veshtire duket.

"Trustit te geshtenjave" ia rrujne ate gjene.

Hakmarrja, si gjithnje, do jete ne nivelet poshte, te militanteve.

I dashur.smiley   Te drejten per te qeshur e ke fituar qe kur ke lind. Tani se do te qeshesh me ate me kete apo me kete timin prape eshte e drejta juaj asnjeri nuk te ndalon . kaq sa i perket qeshjes tende.

 Per te tjerat  do vijme prap dhe do ta shohim.. linja llogjike qe ngre  (krahi i lsi -se ne qeveri )  eshte argument i vlefshem sipas meje.ngelet vetem per te pare.

ti a nuk e kupto apo ban vete? sa kohe te jete LSI-ja ne pushtet nuk i prek njeri ish-ministrat e PD. ja kan dosjet njeri tjetrit ato. Sala mbrojti Ilirin, Iliri tani do mbroje Salen. te gjith jetojne te lumtur, pervec 95%-98% te popullit. 

Hoppa, ky lajmi qe ke sjell me link, eshte i vjeter. E solla une para 1 jave a me shume, nga revista prestigjoze ekonomike MONITOR .

o Hopa, kish mbaruar pune ajo goca tek tema tjeter se i kishte fshire komentet... smiley qe te mos linte gjurme... smiley

Meqe jemi te nafta:

Doda: Naço i papërgjegjshëm

http://www.youtube.com/watch?v=ja6rkPXMfng

 

Braçe: Naço gënjen për naftën

http://www.youtube.com/watch?v=EzSUhFScRoI

 

"Albpetrol", debate ne Kuvend

http://www.youtube.com/watch?v=rNmUIHcbWoc

 

PS: Rishikim koncesioneve (Brace qe sulmon Nacon per koncesionet klienteliste)

http://www.youtube.com/watch?v=yxOrepjCAMQ

 

Miratohet privatizimi i "Albpetrol" (opozita vs Naco)

http://www.youtube.com/watch?v=QIeU1RLeK7g

smiley Sa qesharak del Brace tani qe Nacon e ka min drejtesie na mazhorancen ku vete ai ben pjese.

Gazeta tema u be anti berishe kur u prishen per nje deal 500 mije euro.

pa he he na trego me tej se ke te forta ti..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).