Mund te jete e treta e verteta per djemte e Kukësit. Ne turiin e tretë të Ligës së Europës, përballë skuadër shumë  më të fortë se në dy turet e para, Metalurg Donjeck i Ukrainës.

115 Komente

Eshte 1 e 0 deri tani, pjesa e dyte.

ku mund ta shofim Blendo?

 

Gooooooool!

 

2 - 0

TILINDJE te pakten e futb9llit shqiptar, na lodhet kot mousin tham se do shofim noigjo. Bayern - Man city sa filloi. Everuthing else livescore.com

 

 

Se jep asnjoni. Poshtersi.

kshu troc ja ke thone e?

Poshtersi e ca poshtersie, ska gje do japin miqesoren me bayern .. no wonder po nuk qe e shitur . 

Mbaroi 2 me 0. Kuksi eshte si Hirushja. metalurgu eshte ekip me pretendime pesefish sa te kuksit.

Paska ber dhe kuksi ekip. Sec ka qene nje kenge per kuksin e ri

Kuksi i ri ka ber ndryshime, ecen treni ne rruge makine..

 

bravo Kuksi, ec aty!!    ndeshja e pare eshte kjo?

Belul..Nuk jeni i saktë, vargjet e mësipërme në ato kohë ju janë drejtuar pukjanëve..Për saktësi më tepër kjo dhe e dyta kuksianët ndër trevat e veriut janë ndoshta njerzit më të besës, korrektë dhe të ndershëm..

Beluli ka te drejte. Ajo osht konga e Kukesit. Puka e ka pase :

Kemi shkoll o me 8 klase

Nje fabrik o qe pret derrase

Kemi furren o qe pjek bukeeeee

OOOOO lum si ne o qe jetojm n'Puke ... ( dhe vu' ciftelia).

Sa per kuksianet, jane burra me gjithmen. I kom njoft ushtar. Jo si ca komshinjte e tyre nga veriu ( you know who you are) qe ishin te gjithe spiuna ...

Beluli, gjithmone ka te drejte!!!smiley

dhe meqe kujtuat keto kenget "urbane" kushtuar disa qyteteve dikur, me tipikja mbetet kenga kushtuar qytezes se Karbunares....

"ti me Lushnjen je ne gare,
Kar-Kar Karbunare.....smiley

Ne Libofshes ia kaluam K-K K arbunare

edhe garen e fituam K-K Karbunare

Dhe kujdes me ate " qytezen" !!! Karbunara ishte i derr katuni ne mes te baltes qe vetem me Zetor kalojshe dot ne dimer. Ne vere te myste pluhni ...

ok. e drejte! Kooperative e tipit te larte ishte ne fakt..smiley

Kukesi ka bere dhe stadium. Ti pyet ekip. lol. Bravo Kuksi! ( vec ti vejne nje emer tjeter ekipit) 

Kuksi nuk ka stadium, dmth jo te standarteve per ndeshje UEFA.. me cpashe  ate golin te linku qe solli Alidea,   kane luajtur ne Qemal Stafa.

vjet kam lexuar nje artikull qe thuhej po ndertonin nje stadium me 5 mije vende per nje kohe rekord 2-3 muaj dicka e tille. Tani me bere te gugelloj prape, dhe kjo faqe me doli. Per me shumehttp://gazeta-shqip.com/lajme/2012/06/21...

nuk e jep TVSH? 

Do ti fus ndonjë bast me rezultat në kokë për ndeshjen e kthimit presidenti Kuksit, si e bëri Gjika me Flamurtarin në ndeshjen e kthimit në Skoci. Ku ndeshja në Vlorë përfundoj 1-0 për Flamurtarin dhe u "shkatërruan" 7-0 në Skoci. Uroj që mos të ndodhë dhe Kuksi të jap më të mirën në ndeshjen e kthimit dhe të kualifikohet.

Urime Kuksi. Perpara! Perpara! Perpara!

ka emrin me te bukur te lista Livescore-it

Bravo Kukesi, i nderoi te gjithe shqiptaret anembane

Bravo Kukesi, urime gjithe skuadres. Besoj se ky eshte edhe nje nga ato lajmet e rralla qe gezon nje qytet te tere kaq periferik prej ishullit te Tiranes. 

Bravo cunave te Kukesit!

smiley super e merituar! Kam ndjere emocione pafund! 

Urime Alideas dhe Kukesit. 

nice! Gol i bukur. Tani kush di, nese e kalojne turin, shkojne direkt ne grupe? 

Ncuq kane pay off sat, pastaj vijne grupet, po po mendoja ato kompanite e basteve qe kane mbet me gisht ne goje per te disaten here smiley pasi Kukesin e shihnin si disfavorit deri tani smiley 

Ja kur te hane nja 6 ne rusi. Si njifni ju pislliqet qe bejne cunat. Jo se kta ruset si bejne dot vete 6 cope. 

A mund tna tregoi njeri neve qe nuk morim vesh nga futbolli se ca bohet mas ksaj neshje me Kuksin?

Lojtaret kthehen ne kuks, i kap trishtimi dhe e shesin ndeshjen rez 2/1 me pjese ose  6-1

Deri tani nuk kane shit ndonje ndeshje Kokoleps, dhe per mua jane skuadra qe pikerisht po refuzon te shitet. 

Haha si e paske ngren karremin. Tani bohet pislliku o goc kur fillo e beson. Maje mend, po pati shqiptar ne mes ka dhe pisllik brenda. 

Kshu thane dhe per Sarajeven po ncuq ! E mbajten rezultatin, Kokoleps halall ppus qe e vuri ne kategorine kryesore si lajm, ani pse asnje kanal shqiptar nuk e bleu te drejten televizive kjo skuader ka nje dinamike  shume interesante smiley nuk eshte vetem kjo ndeshje !

Te gjithe me emrin Kevin, ca do te thote kjo????

Po ndonje tip sponsori.

Promari ekipit do e ket emrin kevin

Cuni i pronarit te ekipit ka emrin Kevin , sikurse ia ka vendos dhe restorant barit e kompanise se ndertimit qe ka kriju, hajt mo po kalon ke Tirona ky  btw

Degjova qe pronari e ka grun me barre dhe presin nje goce. 

Flm. Kam depulese per kete emer..smiley

Ja paske vene emrin cunit Kevin smiley

ore po na thoni ndonje detaj me shume.. eshte ndeshja e pare apo e kthimit??

E para , e kthimit do behet pas nje jave ne Ukrahine. 

faleminderit!

Ok.  2-0,  goxha rezultat premtues...

Alidea nga Kukesi je ti? Ate peshkun Lucipern e keni t'mire. smiley

Yes yes nga Kukesi jam,  vallahe nuk di gjo per ate peshkun smiley 

Prej Kukesi dhe se njoh thote smiley luciperka u quaka. Mire qe mbajta mend dhe kaq. 

Edhe Bajerni po rref Sitin. Po nejse kjo u dijte 

I beri peshk Borussia ama.

Jane te forta ekipet gjermane nuk i mund dot

bravo i qoft ekipit te  kuksit.noshta e kan kuptu se eshte me mir nje pul e majme me rezultate se sa nje veze periher me shitje.bravo edhe ihersmiley

Kjo foto e postuar tregon heronjte e dites smiley ! Sinqerisht vellackoja im po qante nga stadiumi ku po i ndiqte!

Booo sa abuzohet me kte fjalen hero. Ska heroizem ne sport, eshte dicka qe kryhet per argetim, per qejf. Po do heroizem shif me noj vend tjeter. 

Po ja qe gjykimi eshte subjektiv more kokoleps, nuk e pe se cfare pritshmerie kishte ndaj ketij ekipi ? Per mua jane heronj te vertete !

Ja u bo konga per cifteli. Mujat dhe halilat e shqipnis munden balozat e stepave te rusis. 

Po le mundet edhe 10-0 ndeshjen e dyte...keta cunat e ky ekip hyri ne histori me kete fitore. Urime !! Me eshte bere qejfi shume!! 

Si kishte thone ai trajneri Metalurgjise: ne i fitojme te dyja ndeshjet se ne jemi ekip qe i pekasim fazes ne grupe. Keto si kemi problem.

eh mer Metalurg sa do hekri me u punu

trajneri i Kurumit thuaj...., çeliku i Partise.

Shiko,per te patur nje ide me ke luante Kuksi, ai Dallku e Agolli,qe jane lojtar fiks ne formacionin e shqiperise qe pretendon te futet ne botror,luajne ne Ukraine me nje ekip qe lufton per te mos dal nga kategoria atje,Metalurg eshte fitues i kupes se Ukraines dhe ekip stabel ne vendet e larta!

Agolli lun ne azerbaixhan, me karabakun.

dallkun e kan harru ne formacion, eshte thjesht rastesisht ne kombetare.

Kukusi vs. Shtutgart smiley

Fiqo mor horr ! smiley

O Fiqo prit te shohim plejofsat . noj totenhem po menoj un .. maxi smiley 

E kam te vdekme. Kush ma pa filxhanin me tha:

Ke nji K! 

Po e kam thash.

K-ja tha do kete S shume shpejt.

Po ne i themi me Sh, po mendoja me vete, po nuk u niva se thash mos ta prish dreqn e shoncit .

 

te dalte ne balle bre Fiqo smiley

Goxha djem ...dhe ne se kane me pak se tre vete te blere qe luajne , kjo eshte nje ngjarje e Madhe  jo vetem per Kuksin .Le ti urojme kete Fitore dhe mos ti ndjellim keq per te ardhmene .Me pelqeu ai perfundimi qe Ndera  e Fitores eshte me madhe se Fitorja e Pareve nen dore !

Ca biznesi duhet te jete te prodhosh jav per jav nga i kup per Bajernin e Modh o sa i Modh qi  je ti.

shyqyr qe ju erdhi ora mo'

Leje se jemi bo si ekip cirku, Harlem Globbetrotters mo pra mo smiley

Superkupen e Gjermanise s'e prodhoi dot.

Jemi Meshirplote dhe Selektiv ( perzgjedhes )

Ju ha germazin Jurgeni thuaj edhe pse i merrni lojtaret me te mire.

Jane plane afatgjata Pakapo, ne presim dy peme dhe mbjellim tre.

Pepua duket se do e leje Blegtorin e derrave ne stol.  Do e hane te gjalle Bavaria po e beri kete.

bravo skuadra!

edhe kaq sa kane arrit eshte goxha megjithate uroj per me tej.

+1 Jane shembull per te gjithe skuadrat shqiptare! Kane vendosur standartin e : Un nuk e shes lojen!

Deri tani. Mos u entuziasmo aq shpejt smiley

urime kukesit!

eshte pozitive qe nje ekip i skajit te shqiperise perpiqet te beje ndryshimin.

tifozat multi-kulti mund ta kaperdijne kete  duke bere tifozllek per bar barcelonen ose pizza milansmiley

Perpara se te flej gjume una, di gjo njeri se sa osht neshja. 

Hadhadh Kukesi! Me forcat e veta apo me nimen e vellazvne matan kufirit i bo keto mrekullina?

hadhadh ,hadhadh  smiley

Gardianin e kanë nga fshati im smiley

Apapapa, edhe ma mur menja qe dic kish ktu!

Super gardian smiley per kete te pergezoj, super trajner, por dhe super Starova smiley!!

Po c´pergezon Godon a e uruar, thua sikur eshte evladi i tij.smiley Ju lumte atyre cunave thuaj..

Po mora vesh se e ka trajnuar moj smiley 

E kishim për sulmues, por për munges portieri dhe të dhënat e tij u aktivizua në portë. Më mbas kaloj te Flamurtari por ata donin lek që ta aktivizonin, gjë që ndodhë me shumë talente por që nuk kanë mundësit finaciare dhe ka plot që humbasin pa pasur mundësin për të shkëlqyer. Por si thuhet në këto raste "One man's trash is another man's treasure". smiley

Per mua eshte super portier smiley Kukesi eshte me fat qe e ka !

Kjo e aktivivizimit ne kembim te lekeve eshte nje prej arsyeve te shumta perse futbolli shqiptar eshte felliqur.

dukesh qe ke mungu dorasmiley

 smiley

po portierin nga do e ken ,valle?

Hadhall.... 

pi dhall, thuaj o derman

Hazer Xhevap smiley e kisha llafin per persheshin qe beri te mundur fitoren... smiley

pershesh me kos dele? ah oui merçi smiley

Bravo! Sido te dal rezultati I kthimit ky rezultat Ishte historik kunder nje skuadre te madhe europiane. 

Nuk besoj se e kalojne dhe raundin final qe te futen ne fazen ne grupe, po te pakten te sjellin ndonje Tottenham a Fiorentine ne Tirane, bukur do ishte. 

Sapo pashe golat e Kukesit. Te dy te bukur por sidomos goli i dyte ishte fantastik. Ndersa Metalurgu goditi ne nje rast ne pjesen e dyte shtyllen e Kukesit.

Bravo Kukesi. I vetmi qe s'ka toleruar (shitur) asnje ndeshje as ne kampionat.

P.S. e vertete qe ka nje filmim te presidentit perpara nje tavoline mbushur me leke duke darovitur lojtaret pas kualifikimit ne turnin e meparshem?

para ndeshjes me sarajevon po smiley .

po fundja ca kuptimi ka te japesh gjith at lek, e te mos hapesh bythesh?

ky tipi ka ngrit kuksin, e coi ne europe, tani i eshte mush menja me marr tiranen se ka ma shum emer.

te pakten nga qindra katnaret me lek ne shqipri ky e boni nje gje te mire smiley

 

Se dha asnje televizion , u detyrova pashe Bayernin , ca te bosh , kur ske sorren do hash pulen thot populli smiley

hahah,o shjetan

Bajernin pame te gjithe se City s'u dukte ne fushe hic

Forca qunave te Kukesit! S'marr shume vesh nga futbolli, por gjithsesi mendoj se po bejne nje pune mjaft te mire. smiley

Nga komentet e peshqve kuptova se skuadrat shqiptare ne fakt jane te forta, por fatkeqesisht ato shesin ndeshjet e ndaj edhe humbasin. Merita e Kukesit (gjithmone sipas komenteve) nuk qendron aq shume tek fakti qe luan bukur, por qe nuk shet ndeshjen.

Minimalisht e cuditshme kjo logjike.

 

Di ndonjeri ndonje website ku mund te shohesh vetem ndeshjet e PAtrukuara... smiley. Skenderbegu e hengri tollumben. Sipas mendimit tuaj kush esht ekipi me i mir ne Shqiperi... sepse tabela nuk ja vlen fare pasi 50 perqind e ndeshjeve jan te trukuara sipas nje agjensieqe merret posacerisht me kete pune

 

Mrome ka qene hera e pare qe ja kom bo hallall te dhonmen e makines kuksionce te furgonave neper rruget e Tirones.

Bravo cunave te Kuksit e nerune futbollin shqiptar. Ene sikur (largqofte) te mos kualifikohen me tej, kane bo goxha pune deri tani.

"

Flamur Hoxha: Kualifikimi, detyrim

Zv/presidenti Hoxha e ka të pamundur të mendojë që ekipi i tij nuk do të kualifikohet. “Pas kësaj fitoreje historike dua të them që është obligim për të kaluar në raundin tjetër. Oreksi shtohet duke ngrënë”, tha Hoxha. Ai nuk harroi të fliste edhe për televizionet shqiptare të cilat nuk kishin ofruar shumën e duhur për të përfituar të drejtën televizive. “Na ofruan para qesharake për të cilat ne nuk morëm mundimin të futeshim në bisedime”, përfundoi ai."

 

Ja pra pse nuk  pame dot ndeshjen on TV..  sepse blejme  seriale vitrinash dhe sepse  nenveftesojme..

Bravo Kukesit, urime per kalimin e turit te trete!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).