Basha para ca ditesh u shpreh shume qarte qe ai ishte kunder ndertimeve pa leje. Biles shkoi me tej dhe tha:

Nese ndertimet nuk nderpriten, une do nderpres buzeqeshjen

Ndertimi tek Ekonomiku e kapi katin e peste. Po me ze nje trishtim per kryetarin e bashkise!

30 Komente

Është me leje..

Ku e gjeti lejen pse kemi nje ndjesi ne shqiptaret qe duhet te bejme te diturin per shumecka kur ne fakt sdime asgje, ben mire ta redaktosh komentin tende qe eshte me leje!

Ky ndertimi ka 12 vjet qe rri ashtu, dhe pronaret jane ne lufte me shtetin, por kete pranvere e fituan gjyqin.

ene mootin me buzqeshje e bo ky? creepy mofo

Nuk e keni kape ju mer. Ky o sekretar i par i partise, dhe sekretaret keshtu flasin. E keni degju ndonjeher Enverin duke i thone ndonjoni "Do te vras, do te shkatrroj!"? Dhe ai, kshu thoshte, "njerzia me thote se kam buzeqeshje te bukur, dhe sikur kjo buzeqeshje te ndoaloje, njerzia do merzitet shume!". Kaq! Bukur, paster, qarte. 

Buzeqeshjen e preu qe pas zgjedheje te korrikut ai...

Kush tha qe eshte me leje duhet prishur nje ore e me pare ajo ndertese!

Nderprit ushqimin me mire..

ca ka ndodhur me flamurin tone??? paskemi levizur nga vendi dhe se paskemi kuptuar...

mos e shifnii kshu si karabina se kur te mbaroje do jete nje nga ato vlerat e shtuara te Tirones sone te dashur qe ska vend ne bote si Tirona

Mos ma shani Lulin, se do ju shaj gjith eksponentet e Rilindjes me rradhe pastaj.

Tani s'mirret vesh, ca thone eshte me leje e ca thone eshte pa leje. 

Ghandi yne kercenon Popullin me "ngrirje buzeqeshjeje "! O kuje e qamet per ty o Kulla Historike e Vucidolit

Mbase pret te ngrenet ishalla . Dhe duam nje komunikate te shoqeruar me Vidio e Foto , nga Mjeket qe do e Operojne per shkaqet e vdekjes  me diagnozen "Rapellima  " Biles dhe fotografine e zallotes ta shumezoje nga nje per cdo simpatizant , ta varin ne qafe si Ikone e hajmali qe u sjell fat e buzeqeshje !

Si nuk e kupton qe Po i kthehet buzeqeshja njerzve Vetem e Vetem se nuk po e shohin me ne TV duke u zgerdhire ?

Po nuk ka Pike rendesie ne se " eshte me leje " nga Socialistet apo nga Demokratet .Ne se ka cenuar kerkesat e Ligjeve ...Rruspin e Fadromat ! Dhe kete mund ta beje " Njeriu qe Qesh " duke mos pasur me Frike nga  "Njeriut qe buzeqesh "

 

E ka njeri i LSI.
Dikur e paten bllokuar ne kohen e Fatos Nanos sepse kishte inat me Ilir Meten.

Ok. Ja u zgjidh. E ka njoni i Lsi. Shperndahuni tashi.

Her tjeter informohuni perpara se. smiley

Jo po nuk eshte pa leje

Shi kush flet. Po ju e lat tiranen 12 vjet pa plan rregullus. Nji shesh sqete te zotet me bo perveçse me corel. Leje mos na ngacmo pash zotin.

sa vjet ke pa shku ne Tirane ti lale? Ne tirane jane bo pallate te bukura te forta ne cdo cep njit me njoni tjetrin, del me makine per qef dhe shef pasqyrimin tend te valvitet ne fasadat prej xhami te ketyre pallateve pa nderprerje

aman mor duhet te bejme te gjithe dicka, te marrim nga nje kazem te dalim te prishim ndertimet vetem ky mos te ndaloje se buzeqeshuri

Ky eshte `kapitalizmi` katunar shqiptar, ku nuk kontrollohen dot as gje as ndertimi as droga as krimi as parate e publikut ! deri tani ne shqiperi nuk ka asnje inevstim serioz publik! smiley.zoti jua beft mbare! 

Une se kuptoj pse vazhdon buzeqesh ky?!! do e nderpriska. Mos. smiley

na u prish gjiza ne, se do ndaloje Basha me buzeqeshuri...smileysmileysmiley

sdi robi ca te zgjedhe mes dy te mirave, ti iki lulit buzeqeshja apo te prishen nertimet.

Oh ç'lajm!!ne kete fundbehar!Nje dite e trishte pa buzeqeshjen sindacore,bezeqeshja e Lulit ishte happy end i perrallave tona,ishte krypa e Tiranes.Pa bezeqeshjen e lulit nje infinit ekzistencash nnuk kane a sens.Mos na e mjero jeten Lul,buzeqeshjne e perditshme falna....tesh ,a e ka thane pernjimend kete ky?

C`u be me ate linjen e tramvajit Kombinat-Kinostudio, mesjy Basha?!! smiley

Lejimi korruptiv i mijera ndertimeve pa leje ne Tirane i jep Edi Rames shansin e arte te perserise aksionin e famshem te pastrimit te Lanes dikur. Tregon sa Nul eshte Miss Buzeqeshja ne politike. Aksioni i "clirimit te trete te Tiranes" do i fitoje Rames shume pike ne Kryeqytet, dhe do vere ne telashe ate qe u mblodhi rryshfetet ndertuesve. Nje dhurate qe Rama as e shpresonte.

Kisha nje buzeqeshje... and it`s gone!

nuk e di se sa nje aksion i tille me goditje te perqendruuar eshte i realizueshem e do ta beka Ramen te fitoje pike.Per mua do bente edhe me shume te pakenaqur.Njerz qe iu prishen shtesa ,shtepia biznese hmmmnuk beso se do jene te lumtur

Ashtu si spektri i forcave speciale te Navy Seals eshte zgjeruar pertej bregdetit, deri ne Pakistan, dhe funksioni i Agjensise Kombetare te Bregdetit do pastroje Tiranen nga ndertimet pa leje (qe Basha ka bere gjate ketyre 15 viteve te fundit) pertej brigjeve te Lanes.

Agjencinë Kombëtare të Bregdetit katapultohen dy emra: Auron Tare ose Artan Lame...

"Nëse ndërtimet nuk ndërpriten, unë do ndërpres buzëqeshjen"

Patetike!

Nuk ju kemi zgjedhur si "Miss Buzeqeshja"!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).