Pranë kryeministrit Edi Rama pritet të ngrihet Byroja Kombëtare e Hetimit. Një formulë e reformimit të strukturave të hetimit dhe parandalimit të krimeve, trafiqeve, kontrabandës dhe korrupsionit e bërë publike që para zgjedhjeve nga lideri i atëhershëm i opozitës Edi Rama, tashmë kryeministër i zgjedhur që pret të marrë detyrën në shtator të këtij viti pas miratimit në Kuvend dhe betimit para presidentit të Republikës.

Mësohet se Byroja Kombëtare e Hetimit apo siç u emërua asokohe “FBI”-ja shqiptare ka qënë një propozim i këshilltarit të Ramës, ish-kryeministrit britanik Toni Bler, për të precizuar tërë skemën e reformimit të strukturave të hetimit në një qendër koordinuese, diçka e ngjashme me FBI-në amerikane, por e përshtatur për realitetin shqiptar të një vendi të vogël.

Nga burime të rezervuara brenda mazhorancës mësohet se në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit do të jetë ish-Prokurori i Përgjithshëm Theodhori Sollaku, i cili ndonëse anëtar i Asamblesë Kombëtare nuk ka preferuar të jetë në listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit. Njëherësh, ndonëse ka fituar gjyqin për shkarkimin e tij nga kryeprokuror dhe gjykata ka kërkuar kthimin e tij në detyrën që ka pasur, nuk e preferon më këtë post, duke lënë hapur rrugën për të qënë në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit, ku që me ngritjen e saj si strukturë pranë kryeministrit të merret me ngritjen nga e para të saj.
 
FUNKSIONIMI

Byroja Kombëtare e Hetimit është një drejtori qëndrore pranë kryeministrit që do të funksionojë për koordinimin e të gjitha shërbimeve, përmes një zyrë koordinative. Deri më tani shërbimet veprojnë paralelisht, duke nxjerrë jashtë skemës dhe informacione që s’duhet të dalin, por dhe duke u përdorur për luftën politike.

Byroja Kombëtare e Hetimit do t’i detyrojë të gjitha këto shërbime të mos punojnë paralel. Byroja Kombëtare e Hetimit është një institucion i kërkuar në mënyrë të përsëritur nga e gjithë asistenca e specializuar ndërkombëtare për Shqipërinë, për të bashkuar në një strukturë të vetme një sërë çështjesh që sot janë të pakoordinuara. Në këtë strukturë do të organizohen të gjitha këto shërbime, që kanë drejtime të ndryshme, por që sot janë të pakoordinuara e konsumojnë para pa punë. Kjo strukturë do të organizojë dhe do të garantojë mirëfunksionim edhe në pjesë të tjera të organizmit shtetëror.

Programi i Byrosë Kombëtare të Hetimit ka këto pjesë shumë të rëndësishme. Ajo ka analizën e informacionit kriminal, lufta kundër trafiqeve njerëzore, armëve eksplozive anti-terrori, drejtimin e luftës kundër pastrimit të parave dhe korrupsionit, njësinë speciale të agjentëve të mbulimit, policia shkencore dhe antikrimi kompjuterik, mbrojtja e dëshmitarëve, policia e qarkullimit e rendit etj. Këto shërbime do amalgamohen në një strukturë të vetme dhe kalimi i informacionit nga poshtë-lart të bëhet transparent, i kontrolluar nga mekanizma të ndryshëm dhe i pamanipulueshëm. Pikërisht këtë strukturë pritet të ngrejë menjëherë kryeministri Rama, për të reformuar sistemin.

Cili do të jetë funksioni i Byrosë Kombëtare të Hetimit

Byroja Kombëtare e Hetimit do të merret me analizën e informacionit kriminal i cili do të vijë nga shërbimet e specializuara të shtetit shqiptar.
Me luftën kundër trafiqeve njerëzore që janë kthyer në një gangrenë në Shqipëri.
Me luftën kundër kontrabandës në kufirin e Shqipërisë me rajonin dhe kontrabandën ndërkombëtare.
Luftën kundër trafikut të drogës dhe të lëndëve radiaktive.
Luftën për eliminimin e armëve eksplozive dhe anti-terrorin.
Drejtimin e luftës kundër pastrimit të parave dhe korrupsionit. Me njësinë speciale të agjentëve të mbulimit.
Policinë shkencore dhe antikrimin kompjuterik.
Mbrojtjen e dëshmitarëve dhe akomodimin e tyre.
Policinë e qarkullimit, të rendit dhe gjithë policitë e tjera.
Do garantohet një rritje shumë të shpejtë të cilësisë së punës hetimore e shkëputje shumë të shpejtë të lidhjeve të konsoliduara që kompromentojnë punën hetimore.
Këto shërbime do amalgamohen në një strukturë të vetme dhe kalimi i informacionit nga poshtë-lart të bëhet transparent.
Informacioni do jetë i kontrolluar nga mekanizma të ndryshëm dhe i pamanipulueshëm

*Titulli i Redaksise

172 Komente

Ngrihet Byroja Kombëtare e Hetimit

 

po aman or,  perzgjidhini cik me mire keto fjalet..  pernjimend mu duk sikur   kane ringritur: ''Birone Politike''.smiley

ef-bi-aj pra,edi vdes me bo si amerikon. smiley

Bi eic kei

Pak si bitch

Belul shkrimi kishte per titull: 

Ngrihet Byroja antikrim, Ajazi
gati të largohet, thirret Sollaku
Kreu i SHISH, Ajazi, kërkon punë në Universitet

Admin të cilën e falenderoj që mori parasysh hedhjen në PPU ka zgjedhur një opsion tjeter për të (shkrimin në fjalë)

E fundit ke ndonjë koment me bukë se për paçamur kemi bërë qejf..smiley 
 

koment me buke the?   po ca komenti  mund te besh ne kete faze?   Ok,  me duket iniciative e mire, por qe gjithsesi mbetet per  te pare e provuar  goditja qe do ti jape krimit te organizuar, funksjonimi,  efikasiteti etj..

 

a po, dicka  tjeter qe me ra ne sy.. te gjithe keta qe dikur ishin ne krye te ''institucioneve te pavarura''  si Prokuroria e pergjithshme, apo KQZ  etj  (Dhori Sollaku, Ilirjan Celibashi)  dhe presupozohet qe ishin te pavarur,  na dolen te gjithe te varur..smiley   PS po u jep te gjitheve poste te larta..smiley     

he, si tu duk ky kometi tani..smiley

Si gjithmonë i drejtëpërdrejtë ashtu si Nano njëherë e një kohë..Po të kishe alternuar shronjat e vogla me të mëdhatë ndoshta do dukeshe interesant si Idrizua smiley

Ideja qe mund te jete Dhori kryehetuesi po i shqeteson deri ne çmendje keqberesit B-).....

nderkohe, av. Ngjela qe nuk reshti se deklaruari qe me t'u bere minister drejtesie, do ckaterronte krimin e Berishes, tani thote se u la me gisht ne goje. Min. e Drejtesise ne duart e LSI-se; kshu edhe rimon. Jo se kisha shprese te min. e drejtesise, sepse nuk eshte ne doren e ministrit te vendose drejtesi po isha kureshtar te shifja se cdo bente avokati.

As Roni s'po e citon me avokatin. Pune dreqi

Me shef Gramozin?

 

Nam eeeee

Biroja fshatce e kerbacit smiley BFK!

ose akoma me mir

Biroja e Kopaces te Halimit... BKH smiley

Jam kurioz ça softueri do perdorin

Word, access, oraqllin per timesheets e noi tjeter...

Nuk e di po sa here thuhet " prane kryeministrit " une imagjinoj nji rob me gjatesi te krahasueshme me po me te beshem mu ne krah te tij te djathte gjysem hapi nderkombtarisht te standarditizuem mbrapa me nji kuti te zeze monokromatike qe varet prej doreze dhe kjo prej dores e cila vete varet ne nje fije fishe te zeze qe hyn ne njerin vesh dhe del tek bishti i gjyslykut nga ana tjeter e kokes se rruar smiley

E-dr-Z

Te shohim se si do shkoje kjo pune, apo ide-projekt i Toni Blerit. 

Byroja Kombëtare e Hetimit është një institucion i kërkuar në mënyrë të përsëritur nga e gjithë asistenca e specializuar ndërkombëtare për Shqipërinë, për të bashkuar në një strukturë të vetme një sërë çështjesh që sot janë të pakoordinuara. 

...

Mësohet se Byroja Kombëtare e Hetimit apo siç u emërua asokohe “FBI”-ja shqiptare ka qënë një propozim i këshilltarit të Ramës, ish-kryeministrit britanik Toni Bler

Asistenca e specializuar nderkombetare, apo Blair, apo Blair ka propozuar emrin? 

Gjithesesi, me ate liste aq te gjate funksionesh, njeri me urgjent se tjetri, le te shpresohet se e duke menduar se gjerat kane caluar te koordinimi ... le te shpresohet se.  

 

Nje tjeter premtim elektoral i mbajtur.

Rreziku anglo-amerikan per shqiperine vazhdon :

TETË MINISTRAT E QEVERISË “RAMA” TË KUALIFIKUAR NË SHBA :

1. ARBEN AHMETAJ (PS)
- M.A. Tregëti Ndërkombëtare dhe Diplomaci Patterson Universiteti Kentucky, SHBA, Diplomuar dhjetor 1996.
- Universiteti George Washington, Diplomuar, Departamenti i Ekonomisë: Menaxhimi i Politikave Ekonomike Publike.
- Universiteti Georgetown, Edmund Walsh School of Foreign Service, Washington, SHBA.
- Bursa awards Patterson 1994. George Town University program, Mbështetur nga Kongresi USA, 1999.

2. DITMIR BUSHATI (PS)
- 2003: Diplomë trajnimi, Akademia e së Drejtës Ndërkombëtare, Dallas
- 2006: Diplomë trajnimi nga programe pasuniversitare nga Universiteti i Harvardit.
- 2007-2008: Autor i Raportit për Shqipërinë të Kombeve në Tranzicion të Freedom House dhe si Reporter i Shoqatës Europiane për të Drejtën Ndërkombëtare.
- Bushati ka shërbyer si konsulent në disa projekte të BE-së, OSI, Bankës Botërore, GZI, IOM, USAID, Fondacionit Friedrich Ebert, SNV.

3. EGLANTINA GJERMENI (PS)
1997-1998: Master në Punë Sociale, Grand Valley State University, Grand Rapids, Michigan, SHBA.

4. DAMIAN GJIKNURI (PS)
Studime pasuniversitare jashtë vendit:
- Master of Arts” në Politikat Publike me fokus; “Çështjet e Sigurisë Kombëtare” në NPS.
- Janar 2003-qershor 2004: School Monterey, Kaliforni, SHBA.

5. ERION VELIAJ (PS)
- Kreu studimet për shkenca politike në Grand Valley State University, Michigan, Shtetet e Bashkuara, dhe studimet master në University of Sussex.
- Ka punuar për organizata dhe agjenci të ndryshme të Kombeve të Bashkuara në Amerikë, Afrikën Lindore dhe Kosovë.

6. NASIP NAÇO (LSI)
Pjesëmarrës në disa seminare dhe kurse trajnuese të organizuara nga Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm, nga Shkolla e Magjistraturës dhe jashtë vendit në Itali, Poloni, SHBA, Danimarkë, Gjermani, me tematika të ndryshme në fushën e të drejtës penale e procedurës penale, të përmbarimit, gjyqësor, të policisë etj.

7. EDMOND HAXHINASTO (LSI)
Në vitin 2000 mbaroi studimet Master në Politika Publike dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare në Shkollën Udrou Uillson në Universitetin e Princtonit, ShBA.

8. EDMOND PANARITI (LSI)
- Viti 2000: Fulbright Research Grant në Toksikologji, Universiteti i Misisipit, Departamenti i Shkencave Veterinare
- Viti 1995: Fulbright Research Grant në Toksikologji, Universiteti i Kentakit, Departamenti i Shkencave Veterinare. Kentucky USA.

Po Nasipi? ku Nasipi??

O Berat c'e pate fat....

Po Mond Haxhinasjaa???

Master ne moshen 40 vjecare ejjjjjj???? xhajet e universitetit, po qe se kane maru gjo se ca s'bo vaki!!!!

Stalker  cdo te thuash, kualifikimi ne SHBA perben ndonje garanci kshu?! 

jo per gje po goxha kualifikim (Hawardjansmiley)  ne SHBA kishin bere edhe Dritan Prifti apo Bajraba,  por........smiley

Shiko, une nuk besoj se shkolla vetem tregon zgjuarsine apo kapacitetet e nje personi. Nga ana tjeter, nga c'shikoj nga keta ketu, eshte me mire ne rast se nuk e reklamojn me si arritje shkollimin qe kane bere ne Amerike.

Per peshkun e kuq ...Interesant thone e ka vetem Rosaku , ama po qe se je i malluar .

Kete ide e ka hedhe i Pari Babasqapi dhe u kundershtua pasi e inkuadroi si Sherbim Informativ ne varesi te tij etj etj ,duke ja hequr te drejten Pallavramentit dhe Presidentit per Kontroll e Drejtim Edhe NATO ishte kunder ! Kujtese te dobet peshqerve sidomos kur duan te jene dhe te KUQ smiley . Kane lene Luspa peshqit edhe per kete ceshtje ku dallohej LefKOPEJA !

Tani duket si Organizim i Drejte dhe duhet te jete shume here me efektiv se sa strukturat qe njihen per Luften Kunder Krimit te Organizuar .. Por kam mendimin se struktura te tilla u shkojne per shtat Mbreterive , Vendeve qe zgjedhin drejte persedrejti President dhe ish Sekretareve te Pare . Sado te ashper e strikte te pasqyrohet veprimtaria e tyre ne keto lloj parlamentesh , k/ministrash ,presidentesh e shtetesh te dala nga Ulerimat e antikomunisteve "bini burra " kane nje Rrezik shume te madh te keqperdorimit per Interesa te caktuara .

Menyra me MIRE do te ishte krijimi i nje GRUPI me moshe jo me shume se 30 Vjec , me konsesus te Plote nga te dy Partite , me nje Platforme 100% te pranuara prej tyre ,per te Hetuar pavaresisht amnistive,per nje afat 1vjcar , te gjithe veprimtarine 25 vjecare ne cdo fushe .Keyrtarin dhe ndonje specialist dege mund ta kene pakufij moshe .....

Raportimi dhe Propozimet ....Ja ketu eshte CESHTJA !

Ma ne fund...tesh sa vite qe te lexoj erdhi dita ....pra i pari koment demokratik,ku merr ne konsiderate ne mos tjeter jeten pluraliste.....smileypo fillon me ta hek ndoj ashkel Amerika

ç'eshte e lezeçme, eshte se Saliu perdor edhe francisizma (gjuha e huaj qe ai di me mire) dhe as ka bere perpjekje t'ja korrektoje dikush para se te botohet !! smiley

 

në pamje të parë duket se meritojnë mosinteres deri në mjerim. Por konteksti politik, vetë pozicioni aktual i zotërisë si nënkryetar e udhëheqës i grupit parlamentar, më obligojnë t’i përgjigjem jo pa pezëm, publikisht.

 

ruajtjes në mesin e strukturave aktuale të saj të status quo-së kënetore të krijuar nga vetë ai, Olldashi, Bode e të tjerë

 

 

Ky njeri pa emër, por i përfolur si pseudonimaxhi, parashutoi çuditshëm nga një kronikan i rëndomtë gazete në “udhëheqës” të piramidës drejtuese të PD-së. Pa asnjë autoritet politik, pa karizëm bazë as të një brigadieri, totalisht i privuar nga ndonjë talent që mund ta veçonte, ai erdhi, hyri si hije në PD

 

Kordonierët blu që servirën këtë dyshe janë Mero Baze dhe Ylli Rakipi, dy njerëz të dobët që përdorën pabesisht aksesin e tyre në PD

 

Ju deklamuat se nuk keni egon për një karrierë të mëtejshme dhe as do të kandidoni për ndonjë post drejtues.

dhe as ka bere perpjekje t'ja korrektoje dikush para se te botohet !! 

Po ku korrektohet Pejgamberi o Stalker?!

 

lexoje se eshte xhevahir !! te heq mallin kur i futej me liber shtepie (por gjithmone me pseudonim!) ne RD Gramoz Pashkos ose Neritan Cekes, e me vone, psh Abdi Baletes. Dhe emagjino se Patozin do ta kete ngjitur ne karrike, ne grupin parlamentar.
Qenka palos kjo pune: PD u ndaka ne dysh !

Stalker ku eshte problemi? PD ka mbledhe ne gjirin e vet gjithe vrerin e ketij vendi ose me mire te themi shumicen e vrerit. Qe Berisha eshte ERRESIRE nuk do ndonje arsimim te specializuar, arsimi i mesem te ben te afte qe ta kuptosh me ca specie ke te besh, gjithashtu e shkruajtur Cukali me kohe qe Berisha nuk eshte vecse Ali Baba dhe PD-ja jane 40 hajdutet qe gjeten prijesin po edhe sikur ta humbin ate prijes ata do gjejne tjetrin se ai pyll ato derra ka.

Pra ca dua te them te humbasesh kohe me erresiren kur njesoj si te Game of Thrones kemi nje erresire tjeter qe po na kanoset, eshte tejet infantile. Eshte ti gezohesh nje beteje te fituar ne qindra beteja qe na presin derisa te meritojme te kemi nje qyteterim Shqiptar te krahasueshem me modelet Europiane.

Ketu hiq sikaret e Erresires, te cilet nuk ka nevoje te harxhosh kohe per ti evidentuar pasi rrezatojne erresiren e tyre si vrimat e erreta ne Univers, dhe duke perfituar nga reputacioni dhe autoriteti qe ka fituar ky FORUM diskutimi virtual, mendoj se thelbi i diskutimit duhet te perqendrohet te presioni mbi modelin qeverises.

Sala shyqyr zotit vdiq dhe megjithe tentativat mosha biologjike eshte komplet kunder tij. Te diskutosh akoma per Salen eshte si diskutimet e Sales me rrezikun Komunist e bijte e Komunistave, dmth 5 me hiç. 

Ketu na shtrohet nje rrezik tjeter, nje qeveri qe do marre toke te djegur, qe premtoi parajsen me nje program te detajuar dhe qe na paraqitet ne Facebook me thirrje Ca duam dhe si duhet ti bejme punet me mire, dmth deficence totale dhe mungese serioziteti e profesionalizmi. Ne nje kohe qe sic e thote dhe Prof.Malaj keta Nacut nuk kane pse shpikin bicikleten dhe rroten po mjafton:

Duhet te studjohen strategjite aktuale sipas prioriteteve dhe ministrive

Duhen studjuar raportet nderkombetare per keto prioritete, per luften kunder krimit te organizuar, per trafikun e droges dhe njerezve, per korrupsionin , per pronat, per administraten publike

Duhen studjuar raportet e projekteve nderkombetare sipas ministrive konkrete, raportet vjetore sipas donatoreve, ku mund te gjenden analiza edhe te vlefshme per te qartesuar problematiken dhe rivendosur prioritetet

Keta i kane hypur kalit se prapthi dhe ta garantoj qe nje Sale na iku dhe me duket se nje Sale na erdhi, anzi dya Sala. 

Shiko kur te fillojne sic thote Mullah Idrizi me : "Oiiii oiiiii, ca la pa leke ky Saliii"

me nje fjale gjithmone ne shtigje te pashkelura....nje lemsh i madh....

Ora e ndeshkimit po afron!

komunistet e shkrete ...mbeten tu pa andrra ne .....Vone...hahaha

Bini burra ! Poky Haklaj sikur e " hongri " njihere ? Apo Trusti Geshtenjave thuaj , kur ndjen rrezik afrohet smiley

E c'ke pshtu mire moj shtojzovalle se me kete InteliDjence  e me kete xeberthim te gjojnave qe bon ti per armikun - Matta Harr kishe per te dale ne kohen e Biroit  smiley Do ta kishte knu Enveri ne mos Labce me Lahute ...Ne syte e tu shoh gjith armiqte qe ka Bota !

smileymos e vet Idriz,,,paskam le' ne nate te Kadrit...Enverit ia hodha,tesh n'mujsha edhe ktyne te PPU,po siç jam e nderume ,jam mike jotja e ne fund te fundit nji fije pragmatizem ne jete duhet...e di qe ke me e thane nje fjale te mire per mu....smiley

Thiret Dhori Sollaku per kryetar te Birose e Hetimit 

...nuk kishte si te ndodhte ndryshe,komunistet  do ta ngrene prape me cdo cmim  Hetusine e Pergjithshme per te perjetesuar amanetin e eterve, sepse Sulejman Bushati  njëri nga kriminelët që ka dërguar përpara skuadrave të pushkatimit, ka burgosur dhe internuar njerëzit që aspironin për liri dhe demokraci, është pikërisht babai i këtij Ditmir Bushatit numri i dyte i PS-se sot, dhe sikur mos te mjaftonte kjo poshtersi si kryetar hetusie thiret nje i inkriminuar qe i mafjozet i vrane shofirin personal ne mes te Tiranes ne syte e gruas dhe femijeve kur ishte Prokuror i Shqiperise. smiley 

Sakte Kapo,me precizion kirurgu ky koment

Shume mire.

Belul, avokati si fillim do na vi ambasador ne washington, ne vone president!

 

nuk e di Rono..  une avukatin e shoh me shume  ne opozite, krah Berishes, sesa ambasador..

Rilindje... smiley

Kriminelet porsi miu

I denon Thedhoriu

 

 

 

2. DITMIR BUSHATI (PS)
- 2003: Diplomë trajnimi, Akademia e së Drejtës Ndërkombëtare, Dallas
- 2006: Diplomë trajnimi nga programe pasuniversitare nga Universiteti i Harvardit.
- 2007-2008: Autor i Raportit për Shqipërinë të Kombeve në Tranzicion të Freedom House dhe si Reporter i Shoqatës Europiane për të Drejtën Ndërkombëtare.
- Bushati ka shërbyer si konsulent në disa projekte të BE-së, OSI, Bankës Botërore, GZI, IOM, USAID, Fondacionit Friedrich Ebert, SNV.

Me beri pershtypje kjo e mesipermja. E kuptoni cdo te thote: "diplome trajnimi"? Ne shumicen e rasteve, diploma e trajnimit, jepet vetem per pjesemarjen, ne nje trainim qe mund te zgjase edhe vetem dy ore. Trajnimi nuk eshte as kurs ne universitet. Pastaj shumekush e di, se sa lehte mund te marresh kurse ne universitete te ndryshme, sidomos plotesuese, mjafton te paguash per to, sidomos per studentet e huaj. Ne disa raste, mund te marresh kurse dhe per subjekte, qe kane pak lidhje me diplomen apo formimin tend. Une personalisht, kam marre dy kurse online duke marre dy certifikata, ne nje fushe qe nuk ka lidhje me punen qe bej.

Te ndjekim shembullin e me te mireve ..Nard Noka !

Ti bashke me ate Kapon vetem per te kenu si Gjela mund te merrni certifikata , mundet edhe per security se helbete ca gjojna jane te shkrujtme ne Fat . Duhet me qene prane shtetit gjiFmone Gati , qe nga Pioner e deri ne ameshim smiley Po ty per cfare te duhen kurset ne fusha qe nuk kane lidhje me punen qe ben smiley

Hajdede  Grande Kaka- Kapo no more smiley i duhen , se vetem me pare QYL nuk jetohet , te pakten te lere caze ne HistorY qe kam pas shkolla e kurse ! Se helbete do vine brezat e mevonshem dhe do Lexojne ..Po kush qene keta qe ReNxuan kamunizmin prej Kanadje dhe Dermuan Biroin ?

Byroja Kombëtare e Hetimit është një drejtori qëndrore pranë kryeministrit 

Normal kjo per nje shtet demokratik? 

Po! 

koordinatori i  kesaj zyre  per bashkrendim  veprimesh, kryeminister-BKH,  do jet Ilir Meta.smiley  zevendesi i tij Lefter Koka..smiley

persa kohe nuk eshte Berisha k/m, normale duket.

Shyqyr mer Deion qe tu zgju interesi per shtetin  demokratik.

Siku vetem per ket ja ka vlejt rotacioni!

eh mer edgar, si te vajti puna dhe ty... emri jot dhe puna jote po neperkemben nga matrapazet o ditezi... Oh-ooo...oh! smiley lol

filloi t'u shpernda dekorata e medalje pa u zyrtarizu ala? ja kishte plas me shqiponje ballit erdoganit mesa pashe. N'gjurmet e NM-se eshte t'u ec, ai kishte qejf me dhon medalje mirnjohjeje

 

une kisha qejf ti jepte ''medaljen Skenderbeu'' Erdoganit ky..  natyirisht, shoqeruar me nje bust te vogel te Skenderbeut..smiley

Turpi zotit, Turqit e kane Erdoganin me keq se ne Salen. Ky rilindasi me otomanin turp i zotit

Nuku krahasohen fk.

incidente diplomatike thua ti Belul? na dashke te miren, pse s'thua!

une pys veten ne ca halli jane kto sallaksat kur mendojne ca kane thene per Erdoganin. Mgjse kur shkoi mijshja, ne dreq te shkoje dhe qindshi, manover tjeter strategjike, pune e madhe!

Erdogani nuk duket shume i kenaq me shqiponjen e Kastrioteve!

 

si i thone dipllomatikisht:  not amused!   aq me teper qe shqiponja eshte edhe simbol bizantin..

killing him softly. smiley

Rama do edhe 30 vjet qe te kuptohet nga masat.

nderkaq dera e historise ka fillu te hapet. menteshat ndryshk. 4 germa sapo jane derdh ne flori: dy A, nji M dhe nji R.

Cimo tani mos na e dridh dhe ti!!!!

Killing him softly! Who? Whom?

Kryeministri Zgjedhur qe ben viziten e trete te Baba Erdogani smiley

Kishte taku dhe Berlusken, se mos bo nai takim ne Putin, e paska si me qef ket klubin e miqve, Si Nano si Sala ju referoheshin me "Miku im"

smiley

me falet - thash te nigjoj pak muzik te bukur per nja 15-20 minuta. Jom ul ne nji tryeze druni, me tostitos dhe salsa hot dhe birre te ftofet Coors...

E terheq pastaj, ato te bojne ti shofesh gjonat me optimizem!

Po mos na provoko, pa bo noj paranteze, se ca nga vapa ca nga mishkonjat anafele nuk po majme mo hic smiley

Thame Halla Halla u prish bota!!

Ja nje Emo qe ta kesh per te shoqeru Birren:

Tako mushkonja tiger nje qen ujk dhe e pyet

Ca je ti? Qen ujk i pergjigjet qeniujk

Po ti pse e ke emrin qen ujk?

Po ja i thote qeni, babi im eshte qen ndersa nonen e kom ulkonje, e kuptove? Po tha mushkonja.

Bohet kurioz qeni ujk dhe e pyt po ti ca je?

Une jam mushkonje tiger i thote kjo.

E mo mos ja qi robt tani!!!! thote qeni.

gjithcka mire, deri tek .....coors. mos te te dridhet dora, merr nje rolling rock smiley

Se na kujtove parrullat me tejkalim pllanismiley

kllasa punetoresmiley

Kjo ll ja si backallome me duketsmiley

jo pse, si llokume, apo si llomke  me duket mua..smiley   kam pasur nja dy Vasillaqer, shok klase dikur.. u therrisnim Llaqi..smiley 

Une kam pas nje goce kristavgjismiley

Rama me ate buzeqeshje duket sikur thote: Urdhero, simbolin te cilin kujtuat se e zhduket pergjithmone!

Jam i sigrut se Gjergji nga parajsa po shkrihet se qeshuri dhe duke i hedhur doren ne qafe Sulltan Mehmetit i thote i shikon shqiptaret e mi? 

 

komunist besimtar! tobestrafkullah!

Po Salen, kishte harru me e taku Erdogani? smiley

i modh edi rama me kte,i modhsmiley

po fjale per fjale perkthimi!

nuk u zbardhen njehere keta qeveritaret tane mor aman!

po ka edhe me keq se mund ta kishin bere byroja nacionale e investigimeve

si nuk u zhduk njehere ky perceptimi afrikan ne shqiperi -une di anglisht (gjuhe te huaja)=jam i afte e i zgjuar

e kane ngaqe 9 prej ktyre jane mesu duke punu ne Amerike. Si tha dhe ajo ministrja e re e LSI, e kishte mendu te veshtire pershtatjen me mentalitetin shqiptar kur mori vendimin per t'u kthy nga Anglia. Do thush ti se nuk ndryshon mentaliteti me 2-3 vjet. Po do tregojme qe jemi t'jashtem apo jo?

ee de...sa dekada ne kanada ti? 

une 1 dekade e gjys kom po un jam katnar, nuk ndryshon mentaliteti im as per 5 dekada ti noshke. 

Sigurisht!

ke bo naj xhiro poshte ures t'lanes sot berber?

hehe ka mbi 24 vjet qe nuk bohet mo xhirro ne bulevard dhe as tek ura e lanes. Biles as shurren nuk mund ta bosh dot me. I kan vone ndricim dhe kamera.

po pse nji bicim kamera dhe dritat do pengojne burra si ty? mos e thuj!

Po une nuk jom katnar o BR3, kaq ti e kupton!

vallaj, prej atyne qe shkru ktu, e ke t'pamundur me provu t'kunderten. 

Nejse, ket nuk mund ta thote nje katnar i vetdeklarum.

ti harron qe nji katnar e njef katnarin, berber.
Nejse, t'bojm naj dore muhabet t'hajrit: a shite naj dore majdanoz n'treg sot a jo?

Nuk eshte faji i atij per ata qe nuk ja kane haberin rolit, peshes Turqise ne NATO dhe Ballkan, njeheresh.Eshte pritur prej Kryeministrit Turk dhe jo prej nje turku qe e quajne Erdogan or militante...Qe perzjeni thelbin e temes me urrejtjen per ate qe e votuan plot njemilione shqiptare, te cilet nuk .....fare per opinionet tuaja anti..
Salihu mbajti prane vehtes nje bicim " Byroje" qe ja kishte vene emrin e antikorrupsionit e cila per tete vite sira, nuk coi per hetim asnje subjekt privat, individe a te vartesise qafthyerit sali...
Nuk them se kjo byro do beje hatane, sepse te tilla organizma jane ndihmese dhe vartese e kryeministrit, por....ne se kjo atrukture nuk do sjpjeri para institutit te akuzes mijera prej gjynaheshumeve te saliefendiut bashke me kapobanden Sali, Rama do te veje .....ne te ....me gjithe ringjalljen bashke.

Pirdh o prift pirdh.

Po gjith ata lidera boterore qe nuk po ja hudhin me qurret ketij kollosit Otoman apo ata nuk ja dine rendesine NATOs e Ballkanit.

E tha ne Roni se mos kjo Qeveria e Celikut na del Qeveria e Rigonit smiley

 

Nuk para qeras koti une...

effkey mos e kthe anapolla ate qe kam thone.

 

 

he mo dhe ti sa ve re?

C'beri Hoxhe Aliu apo Ali Hoxha smiley

se kam harru me te pyt, edhe ti i barazlarguar je?

Jo o njisho jo

Une ate ata mysybetet e PiDhit as emrin as bojen, na hoqen si lecka ne 2005-2006 na zevendesuan me ca analfabete, ate institucionin tone e shkatarruan.

Po une nuk e kam me ata se nga hordhite ate do presesh, vetem dhune e terror, une e kam me poshtersine e te gjatit me soj e sorollop (Koqo, Mjaft, Meta) qe ne 2003-2005 u bene me Saliun e madherishem ne nje fushate te eger kunder Qeverise Socialiste, dhe ne fund te fundit e hengrem ne populli me shtatsh pas tete vjetesh stanjacion e regres ne te gjitha fushat.

Ju humbisni kohen duke fol per Salen, Sala eshte Erresire, dhe erresira o mik nuk iken po nuk solle drite, i gjati nuk eshte fanari, i gjati eshte erresire per vete, mjafton te shikosh ca i punoi ajo Gazetrja e BBC, ta moresh vesh ca holbe burre eshte.

Dhe tani mas tete vjetesh qe e gjej veten me jo me me tete vjet te cume dom po me te gjitha, une kom punu ne PS kur erdhi hordhia e bythlepirsave te te gjatit dhe pashe te njejtat fytyra qe der ne 2005 qellojshin te majten me gure. 

U bo Vilajet Qyrku me shkolle Jehovai bashke me Sajmir ***irin krye kurva krye intrigante, po leje mo se jane historira te gjata.

I gjati eshte vetem show, ketu do jemi ca disfate do jete. Nuk drejtohen dot ministri nga buzequmesht intrigante, se ata nuk do merren me pune do merren me neshtrim stafi, me krijime klanesh njesoj si te Godina e PS qe pergjonin me keylogger kompjuterat e personelit.

effkey, ne ato perfundime besoj se nuk nisesh thjesht kunderveprim i nje qendrimi denigrues ndaj jush.Por ne fakt jemi para pritjes per nje start vrapimi krejt ndryshe nga ai qe beri qafthyeri sali.Yani si mendon, duhet te themi me mire ishim me ate te lipsurin, se vallaha, po na vine keta te tmerrshmit? Nuk i njoh ca te rinj as kete saimirin.Me eshte dukur energjik dhe jo pa tru, por ne se do jete si e kategorizoni Ju, temen ore, pse do na duhen kur nuk duan te bejne ate qe i duhet ketij mavri vendi...!Mua do me keshe ne krah.Por ...tu eme ca kohe them une Apo jo ?

Jam dakord.
Po ja me thuaj, kishin nje program keta te artikuluar?
Po qe se e kane ta implementojne, Sajmja del ne Facebook dhe thote si e doni ju policine qe ta bej une. Ca tall menderen ky, e ka idene e minstrise k apo po lujn kukllash keta?
Une e njof administraten si ketu si ne perendim po kshu kllufash nuk kom pa, ky sikur rivalizon me Mulin.
Mos te permen traplliqet qe kane bo tete vjet te PS, kishin dhe nje fondacioni Qemal Stafa, ti boshi karshillik strukturave legjitime te PS, FRESSH.
Rri o Grave paj zotin se keta jane njesoj si Sala.

Te paskan dale fjalet me nji fjale..po si heretsmiley

effekey, nuk po e kupton Saimirin pse del e thote ashtu? Eshte efekti shok i postit qe as nuk e kishte endrruar kurre.Njihet kjo ne emrimet e papritura, ne ngritje te tilla te menjehershme.Me kujtohet si ky rast, kur Majko u be ...Kryeminister.Ishim nja pese vete qe na gjeti ne nje rest..u mahnita kur na tha se ...do marr ca nga ju per tu keshilluar....! I qeshte dhe fija e leshit( flokut de)
Po vetem ne guverrna si jona ka ngrutje te tilla sepse....nuk kemi qarkullim elitash mo xhan.Por do Zoti e nis per mbare kete here se po doli ndryshe....ika nga ky vend une

Në këndvështrimin tim është një kabinet premtues, thote ambasadori hollandez!

Le te presim! Nese zhgenjejne jam i sigurt se populli shqiptare do ti hedh ne koshin e plehrave te historise ashtu si e hodhi qeverine e Berisha.

 

Or ti shoq, nese zhgenjejne keta vje sikari Sales, Lulezimi, nuk ka alternative tjeter ketu.

ti do te vazhdoje seria e 125362456346 e LajmeShqip o mik, po jetojme ne ne kete vend.

 

Nje vend ta siguroj une ketu Grave, po ike. 

Po mire mo grava se ti ke lidhje me socialistet  atje.ne nje vend mbush me psikopate te armatosur ku tradicionalisht vetem tipa si ali pasha apo mehmet shehu ka qene ne gjendje te vene rregull e qetesi , si ia thone mendjes qe emerojne yllka shembullore per ministra te brendshem?

effkey, e pashe edhe une dje ne fb kete thirrjen e Sajmirit:  ''qytetare me thoni si e doni ju policine e shtetit''

 shkrova dhe une.. i thashe: pa polica barkderra..smiley    

nejse, me poshte thashe.. o Sajmiro,  populli  e beri punen e tij,  votoi dhe nepermjet votes te vuri ty atje ta besh kete pune.. ne je i zoti dhe ke vizion, ne fakt duhej ta kishe pasur me kohe vizionin  se si duhet te jete policiasmiley,    beje kete pune dhe mos pyet popullin.. sepse populli ka punet e veta..  ne mos, lere fare e mos u bej karagjoz me pyetje te tilla..smiley

 

 

mbase e ka nga emocionet o Belul. 

po mire o burre.. le te flas me shefin e tij a me ndonje  shok, mik a familjar.  ti shprehi pyetjet, shqetesimet  dhe emocionet..  patjeter  do marre dhe keshillat e duhura.

Pikerisht pra prandaj quhen emocione se te bejne te humbasesh arsyen.

Kot nuk kendonte Battisti "Parlar del più e del meno con un pescatore per ore ed ore..."

Zogu ne emocion e siper tha do vesh opingat e do dal malit. Shoku Enver tha do hame me luge floriri. Mos i nenvleteso emocionet Belulo. 

jo shiko, se Zogu spara  fliste i emocionuar.. ato qe  thoshte i bente..  ja shiko,  fustanellen e veshi..smiley  po te kish pasur ca me shume kohe,  do kish veshur edhe opingat..smiley

effkey ka te drejte te jete i shqetesuar ,nuk eshte loje.Organizimi i nje institucioni te tille ka kritere rigoroze,rregulla e ligje  te shume ,efikase.Ky nuk eshte fare i pergatitur per ate pune,qysh se e ben kete pyetje...Me duket si partizan analfabet qe enveri i beri ministra...eshte absurde ky dilentantizem e aspak pergjegjesi....

O Belulo po ti jeton ne Belgjike apo ne Shqiperi? Po nuk keni fare halle ju atje o burre? Ngele duke u morr me hallet tona. Po ik e fillo pune or burre lene asistencen se te merr ne qafe.

mire e ka berberi Belul, e *ive nga themelet shtetin hollandez. Pushime cdo 2 muaj. Fillo pune - lere asistencen! fjale te arta

po ti po me qan hallin mua kshu berbero..smiley    ca me gjeti mua, roje te ambasada jam... ok, te pakten deri ne  Shtator sa te vij qeveria e re, se pastaj...smiley

si tha Tahiri kur u vrane ato grate fatkeqe prej burrave para 2 javesh:
i bej thirrje policive te ndershem te ndalin gjakderdhjen!
 

cun me vizion. Dallohet vizioni me mijra km larg, mos t'folim kot tani!

Po flas seriozisht,pra je nje ish ushtarak i kualifiluar,e me vjen shume keq vertet,si rast human e me siguri si pergatitje nuk e meriton.Por dinosauret u zhduken se nuk diten ti pershtateteshin kushteve klimatike.Ndoj kompromis ,per hir te punes,karieres,jetes vete  edhe behet ,natyrisht pa shkele principe morale e credo personale

me norme do jete BKH-ja ?

Jo per gje effkey, por per te mos e mesuar gabim nga ata qe nuk e dine mire, teorine per dinosauret, zhdukjen e tyre e spjegon vetem "Teoria Kozmike" dhe jo mospershtatshmetia, pasi te gjitha qenet e gjalla kane qene , jane e do te jene "Pjella te Nje Ekosistemi "

Nejse kur mbijetuam partizanit Mete ,tash po mbijetojme edhe Tahirit.Asht kohe e fb...ça po don ma...jo po dashkeni minister te zot ,te pergatitur,me kualifikim e nevojshem,ekperiencen...ua ku jemi ketu?Mjafton me dite me ba chat ne fb e me pase mik te gjatin....Kusuri ,vilajet...

.....dhe ne fund te fundit e hengrem ne populli me shtatsh pas tete vjetesh stanjacion e regres ne te gjitha fushat.

 

Effkey, meqenese ti je me ne dijeni te gjendjes, a mund te na thuash cilat jane ato fushat, qe Shqiperia beri regres 8 vitet e fundit dhe si ndikoi "Berisha erresira", ne kete regres, sepse ne jemi larg dhe nuk i kuptojme gjerat aq mire sa ju.

kjo strukture nuk do te kete asnje funksion me shume se sa centralizimi i pushtetit ne duart e Rames, pasi persa i perket te tjerave funksionojne strukturat e hetimit me kohe. Rama aq i trashe eshte sa edhe vete nuk di ta mbroje kete strukture te re (ne fakt nuk eshte e re por do ta shpjegoj me poshte), kur u pyet ne nje debat para zgjedhjeve, krahasonte kete strukture me FBI, kur dihet qe fbi ne Amerike eshte polici federale ndersa Shqiperia nuk eshte shtet federal.

Kjo strukture ne fakt eshte fiks ish Hetuesia e Pergjithshme e kohes se diktatures. Rama spo ben asnje gje me shume se sa ringjallja jo vetem ne fyme por edhe struktura te qeverise se diktatures komuniste.

shume mire!

Rama ka marre 66 mandate dhe me poture neper kembe bashke me votat e LSI mund te formoje qeverine, por jo te formoje diktaturen. Rama dhe Likja nuk jane votuar per tu bere Enver Hoxhe te dyte, por te qeverisin ne menyre demokratike. Policine e Shtetit ne daily basis nuk e drejton as kryeministri e as ministri, policine e drejton drejtori i pergjithshem. Rama eshte keshilluar nga sigurimsat dhe hetuesit e diktatures per te centralizuar sa me shume pushtet, nderkohe qe kjo strukture nuk i hyn ne pune kujt pervec se per ti dhene me shume pushtet Rames qe do te kontrolloje edhe policet ne vend sherbim.

Kjo strukture ne fakt eshte fiks ish Hetuesia e Pergjithshme e kohes se diktatures. Rama spo ben asnje gje me shume se sa ringjallja jo vetem ne fyme por edhe struktura te qeverise se diktatures komuniste.

Te hupte varri o Enver Hoxha, se i bere njerezit paranojak permanent. Jetojne me frike te shkretet se mos po kthehesh prap. Gjynaf prej zotit!

C'a me thone per BKH-ne ose NBI-ne e Rames? Kaq pak informacion nuk thuhet ndonje gje e madhe. Por duket ashiqare qe eshte strukture per te anashkaluar Prokurorine e Shik-un qe mund te mos i shtjere ne dore aq kollaj (plus per te anashkaluar faktorin Skraparlli i Inatosur qe ka ngrit istikamin tek Ministria e Drejtesise).

Rama vete eshte (pothuaj) kalli bosh qe arme te forte ka vetem perkushtimin ne gjerat qe ndermerr dhe qenien i hapur ndaj ideve te reja (si -pothuaj- cdo artist tjeter logjiken matematike nuk e ka piken e vet te forte) keshtu qe vetem shpresoj te afrojne njerez te afte ne prapaskene. Persa i perket diskutimit per E. Veliaj dhe S. Tahiraj, ata shrebyen 8 vjet (apo me shume si Veliaj) per kete dite. Dhe Tahiraj p.sh. u investua shume keshtu qe nuk ka pse te mos provohet. Parashikimi im eshte qe te dy ketyre figurave i mungon kapaciteti per ministrite qe iu kane dhene (megjithese nuk i njoh shume mire vetem nga media), keshtu qe do ta djegin relativisht shpejt veten e tyre (ashtu sic e kane filluar duke pyetur si e doni picen me djathe apo kerpudha?).

 

Ministrat i mbajne Keshilltaret e mire te Ministrit dhe Specialistet . Ministrine e Mbajne Ligjet dhe Figura e Pakmpromentuar e Ministrit ...Merr pak shembull nga BRENDIA e Pyetjes ...Nuk jemi KUNDER JUSH por Kunder KRIMIT qe kishte KAPUR Kreun e Ministrise Politike  Vetem deklaratat e Ollit te kujtosh le me te Nokes se eshte jashte cdo njesie Matse ! ...Kjo eshte domethenia .Pastaj "me terheqjen e mendimt te mases " kemi Vite qej emi Mesuar shume here me profesionalisht , qofte edhe " Hedh nje Gurre nje i Marre ...."

Kjo puna e fb-se shkon pertej Tahirit dhe behet corbe edhe me median shqiptare.

Berisha ben pozite/kryeminister/opozite ne fb - mediat artikujt pa fund. 

Tahiri deklarata ne fb - mediat artikuj

Ministria e re e Arsimit dhe Sporteve, deklaraten e saj te pare ne fb - mediat artikuj

Shkelzen Berisha heq statusin "married" ne fb - raportojne mediat eshte ndare perfundimisht.

Rama uron besimtaret muslimane per Ramazanin nga Turqia - mediat artikuj.

Diskutim me vete ndoshta nga ceshtja ne fjale, por mbase me kete zhvendosje edhe ne mendesi ne fb, Byrose se re s'i duhet gje tjeter vecse te rri ne fb gjithe diten. 

  

Eshte e sigurte kjo puna e Shkelzenit qe eshte ndare? smiley

Po thone qe kete tjetren e ka kusherire nga ana e mamase smiley

Pra nuk eshte i lire...Peccato.Buon partito smiley

Jo si te jete i lire megjithato kusheria ne fis smiley

Eh e marrte e mira kete pune...smileyKush ua pa hajrin kusherinjve

Kot nuk kenojne anej na Kuci:

Kusherire moj kusherire

qasmu pak se me vjen miresmiley

me sa duket Zenin e çonte familja per verim ne Kuç...nuk ka si spjegohet ndryshe hahahaAlba ....fantastike

Pervec se pata fatkeqesine (ne kuptimin qe s'me intereson) te informohem per nje ceshtje te tille nga titulli i nje artikulli, nuk klikova me tej, ndaj s'di te them ndonje gje te sigurt.  

Zan ta marrsha ..Me vjen Keq po as ti se ben dot Xhupkuqe smiley Ku e kini LefGOPENE ?

I veren sqeperit  e PD-hit dhe zoraxhijt e shalqijve ? Sa u jep nje shkendije dhe fillojne hapin Horizonte .... smiley Po une e pata per ty ta marrsha , se e di qe e ke Luftu ashper Komunizmin dhe s'po di nga te futet . Mjer Ditmiri cpo vuan ?? Une per tye e kam , jo  per Kapoj e firma dy M . Pa le me kete Left..imsin smiley qe jep dhe mend "se Amerika zotrie "

Folni LefKopese se jeni pa orientim e kujtese . Po kompromentoni rende Vijen e RE te PD-hit ne vecanti dhe OpozitariZmen ne teresi .Po merreni me thashetheme dhe me Tahirin .Do shkeputeni nga Berishizmi apo akoma ? Tahiri po ben ca zhurme me ca si Hekurishte ... C'jane ata qe nxine shtetin / E digjon neno Termetin... po kendon Roni smiley

Nejse kur mbijetuam partizanit...Po vijne Partizanet Zana .Nuk bejne shaka ata me neni 7 paragrafi 8 .Te kepusin gjysmen e Lekut ke thone zotrote smiley

une njiktu jam Idriz,S'jam tu lujt Romet.Roma i ka rezistu Neronit e jo ma Partizajve tane trima fesbukore smiley

Nuk qeverrisin dot komunistat pa kyt organ te dashtun smiley

ehh mer Fiqo djali, e keqja eshte ku e ku me e madhe. Keta jane revanshiste dhe me luge te gjithe ne brez, por per tu hakmarre dhe per te mbushur luget ju duhet pushteti dhe nen shembullin e shtetit komunist, keta duan te centralizojne cdo gje ne menyre qe me mendjen e tyre te ruajne pushtetin. Nuk kerkon kot Rama hetuesi te pergjithshme, legalizime qe do drejtohen prej tij bile njehere hodhi idene qe edhe bzinesi per ankesat qe mund te kete te shkoje e te ankohet te nje zyre e Rames ne kryeministri, duke anashkaluar hapur gjykaten, se presidentin, prokurorin, shish etj. keto i ka anashkaluar me kohe.

E keqja do ta bejete te sajen por vetem ditet e tyre ne pushtet shkurtojne se shqiptaret nuk jane ata te 45 e as te 85-es.

Kane dhe nje film ata Zana . Prej Italies te bien ne Memedhembje smileysmiley Tu shtofte Jeta Zana ty dhe gjith dashamiresve .Ne Historine e PPU mendoj do mbetesh si Antikomuniste e Oreve te Para qe i ke treguar Vendin Armikut ! E kush po nin per ksi marrinash me Biroi ? Po Roni c'ka qe ja merr kenges ?

Me duket se opozitarizmi mu ka bo ves! 

Asht me u çudit se sa shyret kena une e ti ,e pra s'ka ma komunist se ti e nuk ka ma antikomuniste se unesmileya Ee din se ku asht sekreti ,se ti nuk ke zhigla ,je i vertete dhe jashtezakonisht dashamires.Tesh une filloj e i besojse po vine partizjt ba me u kthy ti pergjithmone ne Tirane.Per sa kohe rrin ne Amerike e kam ndoj shprese smiley

Po ti maje ate ves se nuk je vetem .Ke dhe mu .Po Zana perse nuk kupton ?...ky eshte shqetesim , se antikomunizmi HUP Vlera pa jo per gjo . Na Berishen si ish Sekretar e Hudhme tuc ! Cfare po don ma ? Edhe Jozefajnin si 'disenjatore " e kalume ne Kir per me e MUROS ne kulle te Injorances se PD-hit mos me u shem Kurre ajo Parti smiley.Shka po i duhet ma ?  Ke vene re Roni ..Edhe k/ari i Partise sime nje dy e me shet te Armiku sikur te isha ndonje tradhetar Partie . Ky po qe eshte ves smiley Nuk je vetem !

po Ilir Meta ca thote per kete ?

ja mer brad, kush mendon per popullin, ne bore dhe ne akull... dhe s'e ka mendjen me bo mitingje.

ps. shif c'ka thon edhe per korrupsionin

U caperlu mer u caperlu!

un e kom nji teori qe pse ky popll nuk i do ata qe shkrihen per te. Edhe me del dore me nji. Shof veten ne pune: sa here i jap forca edhe punoj ore te vona, s'kenoqet njeri mer... ajt thon, se e ke per detyre.

ilaqim, kur e shloj doren, i fus i gjum edhe gjate drekes (e qukshin "gjumi i bukurise" po s'e disha) nuk marojne lavdrimet, mer Ron smiley

 

Ehhh cifutet zgjodhen Baraben, ky na duhet thane, ky na bene pune! Nderkohe qe ai tjetri ja kish kushtu jeten njerezimit. 

 

ka nji mekanizem te cuditshme per ket: ai qe te vjen ne ndihme te kujto fatkeqsine ku ishe (dhe mbase edhe je). Ai qe te xx memen, te trajto sikur je mire... nuk di a me ndjek...

smiley

e madhe eshte

po ca thote:

 Ma soprattutto, quando sei nella merda fino al collo, sta zitto!!!

nji finale qe do e kishte zili edhe xhuzepe verdi

ja ketu ma dhjet mua ti smiley

e ku marrim vesh ne te shkretet nga Opera, ne as Tiranen nuk kemi pare!

Nuk guxon ti besh nje kritike tim eti(qofte edhe jepi pak gaz makines se na plake psh) se thote si I I pikellum ' ee ti dihej e mira kaut nuk e thernin' smiley

mire e ka. tjeter pune se jeni jo sensitive ju, po ai mire e ka smiley

 

nuk ka zhavor ne themele rruga, thot. ka endrra!!!

po kujt ia thote?

He te keqen e Birose kombetare te hetimit , keshtu njerezish na duhen , skuptojne jo ....

Ne mesdite Byroja Politike u mblodh. Pashallaret e kuq. Po ca te them un ty, ti nuk e shef dot me sy ate.

Asihere nuk e kom kuptu pse Bradi nuk e shef dot me sy ate! Per arsye politike duhet te jete ma do menja. 

Duhet te kete gjet shenimet e ndonje K/ministri pasaradhes  qe nuk ndihet ! Ben pare pasurohu dhe kur duhet ... Ben Programe smiley Na i prishe Lejet na i prishe !

Tani frika per te dencuar korrupsionit do te kaloj nga individ, Kryetar Partie, qe bente ligjin si ne nje parti shtet, ne nje strukture tjeter qe mbron institucionet ne menyre te drejteperdrejt vetem nepermjet ligjit dhe jo individit, kryetar partie! 

Deri dje njerzit kishin frike Berishen dhe jo ligjin!! Ka rendesi struktura dhe funksionimi Filimi mbare gjysma e punes! Nderkohe:

Fullanit i është “zgjidhur gjuha” kundër Berishës, sepse ka frikë për shkeljet që ka bërë

 

Haha, Adrian Freaking Fullani !!! Shok i ngushte i Pirro Kolekes ( gojet e keqija thonin qe ishin me shume se shoke, por prandaj ato quhen te keqija). Ngjarje e vertete: Adriani ishte pak i ndrojtur ( nuk para i ecte) ne marrdheniet me seksin e dobet. Si duket e mundonte shume kjo pasiguri karakteri, dhe nje dite, ne mes te grupit prej 5-6 shokesh, i kerkon ne menyre demonstrative Pirros celsin e shtepise se do fuste njonen. Te nesermen, po ne mes te grupit, Fullani fillon dhe tregon mbi aventurat erotike te nje nate me pare me hollesira shumengjyreshe. Pas nja 3-4 minutash, Koleka i kerkon celsin e shtepise mbrapsh, dhe SURPRISE, SURPRISE , shperthen bomba nga goja e Pirros : Ik mer klluf se te paskam dhone celsin e dollapit, gabimisht !!! 

Edhe po te dote Pirro ti jepte celsin e shpise nuk ja jepte dot se jetote me prindrit

Pse te dogji ty mor mik ? Une te thash qe osht ngjarje e vertete. Pyt se ta shpjegojne ato qe kane qene aty. Te majt e jotja gjithsesi.

Nje konstatim bera o burr i dheut. Nuk e kuptoj acarimin tat

Nuk jom fare i acaru. Perkundrazi, pak i ekzaltu. Megjithse dashje pa dashje me qujte rrenacak. Ngjarje e vertete do te thote nga njerez qe kane qene prezent. Sorry, nuk kam video. Edhe i here te majt e jotja. See you around.

Jo mer jo e kisha me Pirron mer jo me ty. 

Ideja eshte e mire vecse dhe amerika qe ka dekada qe ka ngritur FBI ka ndonjehere veshtiresi te koordinoje agjencite e ndryshme e kontradikta se ku fillojne kompetencat e njeres e ku mbarojne ato te tjetres.

Amerika eshte vend i madh Shqiperia vend shume i vogel ,eshte shume here me lehete qe `ideja e mire ` te zbatohet! Pune ka sa te duash, dmth `materiale` per tu hetuar prej qeverise e re.

Qeveria qe le pushtetin ka goxha vite ne pushtet, dhe nuk besoj se ka qeverisur me duart te pastra! Do zoti per shqiptaret te mari fund kjo`koha e vjeterhttp://www.youtube.com/watch?v=9C4NKYX80F0

Amerika eshte shtet federal, ku cdo shtet ka ligjet e veta, policine dhe hetuesit e vete,  prandaj krimet qe prekin interesat kombetare apo perfshijne shume shtete hetohen nga FBI, ceshtje kordinimi/logjistike mbi te gjitha. Cili eshte problemi ne shqiperi qe su kordinokan dot? Pse nuk centralizojne/riformojne strukturat qe ekzistojne? Pse duhet te ndertohet nje strukture paralele?

Tesh politbyroistave mbledhje te mbare e me bereqet...Ndejshi me t'mira ...smiley

Informacioni do jetë i kontrolluar nga mekanizma të ndryshëm dhe i pamanipulueshëm

Te shpresojme. Pak si veshtire te besosh ne kete moshe bazuar ne ato qe na jane servirur me pare.

 dje ne fb Sajmiri i boni thirje dashamiresave te vet  : ''qytetare me thoni si e doni ju policine e shtetit''

...dhe menjehere nje simpatizant i PS nga Vlona ala i  ngallezym nga fitorja  i kerkoje se kur do jepen perseri lejet e skafeve  smiley

Tashti do shofin tym Kavaje komunistet!

Rama ne CNN Turk: Sfida e pare e Byrose Kombetare te Hetimit eshte transparenca e kater pako aspirinave.

Sollaku tek Shekulli: Ne idene per BKH e kemi pasur para se Amerika te themelonte FBI-ne, por nuk e beme dot realitet ne kohen e Nanos sepse fajin s'e kishim ne por sistemi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).