Burime nga Ministria e Mbrojtjes pohuan se Presidenti Republikës, në kapacitetet edhe të komandantit të përgjithshëm të forcave të armatosura ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë invetarit të ushtrisë të godinës së SHQUP-it. Ky dekret ka mbërritur  në zyrat e Ministrisë së Mbrojtjes pasditen e të enjtes. Sikurse edhe vendimi Këshillit të Ministrave për kalimin  e SHQUP-it, në godinë të PD-s, që nuk u bë asnjëherë publik në faqen zyrtare të Këshillit të Ministrave edhe dekreteti i presidentit, deri këto momente ka pësuar të njëjtin fat. Zyra e shtypit e Presidencës, kontaktuar nga “Top-Channel” për të pasur version zyrtar dhe detajet e dekretit, të vetmen përgjigje që dha ishte “keni telefonuar jashtë orarit zyrtar”.

Lëshimi i këtij dekreti nga Presidenti Republikës, Bujar Nishani e përfshinë atë  në një shkelje të pastër të ligjit. Ja se çfarë thotë ligji 8671 datë 26.10.200, i ndryshuar me ligjin 9194 datë 19.2.2004 kreu dy pika 3: Komandanti përgjithshëm i forcave të armatosura,  Miraton planin e vendosjes dhe perhapjes se Forcave të Armatosura në kohë paqeje.Por, përpara se presidenti Nishani ta ndërmarrë këtë hap ai duhet të ketë mbi tavolinë shkresën me firmën e shefit të shtabit të përgjithshëm, i cili bën kërkesën për çdo tjetërsim të pronave të ushtrisë. Mimi Kodheli, ministre e ardhshme e Mbrojtjes deklaroi  se gjatë një bisede telefonike me shefin e shtabit të përgjithshëm, gjeneral Gjunkshin, ai ka pohuar se nuk ka firmosuar asnjë shkresë për nxjerrjen jashtë inventarit të pronave të Ministrisë së Mbrojtjes, ndërtesën e SHQUP-it. Ky qëndrim i gjeneralit përforcohet edhe nga shkresa që ai  ka dërguar sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes, përmes të cilës ai kundërshon kalimin e SHQUP-it për t’u përdorur si seli e PD-së. 

Pavarësisht vendimit të Këshllit të Ministrave, firmave të Arben Imamit dhe Presidenit Nishani, mjafton firma e munguar e shefit të shtabit të përgjithshëm që i gjithë ky operacion me SHQUP-in të jetë i paligjshëm.

105 Komente

Belul po qysh qysh tha Sali Protopa,: " Evgjiti s'behet kurre Nishanlli "

ene pune e Nishanit Tone.. kapter po kapter ngelet, nuk behet dot komandant/

Imagjinoje te kapur prej veshi nga Saliu ( ky i trustit jo ai i Protopapajve) he firmos aty mor mOOt. smiley

mosh, mosh se me ndalove qarkullimin e lekut...

kodheli shume pike i humb vetes, akoma pa marre detyren, me kesisoj deklaratash ne vete te trete. ushtria eshte komplet tjeter gje nga civil-ja.

PD duhet te nxirret jashte ligjit, dhe anetaret e saj te burgosen.

ose me mire  ti pushkatojme smiley,  ose ose ti fusim nje shqelm bootheve dhe e leme me kaq.smiley

shume lajm i mire, ti fusin nji te rinovume e te rregullume, se ishte per ibret i godine e tille alla koreano-veriore ne mes Tirones sone te dashur

Steqe, steqe mu.

Ne fakt Jari nuk duhet te ishte perfshire ne kete mesele pasi eshte ne konflikt interesi. Godina ekzistuese ne te cilen ka mbi 20 vjet qe strehohet Pd-hit eshte prone private ku pjese ne pronesine e saj ka edhe zonja e pare e vendit, pra bashkeshortja e Jarit.

po si thu ti, do lodhet gazetari ti gjej keto gjera. jari e ka rregullu grun me muhabete te tjera, jo me bakshishe per PD-ne sic eshte godina.

me ça ''muhabete'' e ka rregullu grun, Jari?smiley

smiley

p.s muabete femrash... mendoj

kshu eshte kur te puno mendja vetem ke nje "muhabet". para do kohesh jari mori ca qindra milion lek me rregullu presidencen, si shperblim me bartering i dha partise meme kete godinen, dhe grus shancin me u be first housewife of albania.

Edhe une si shoqja Bota me siper, mendoj se eshte nje lajm jashtezakonisht i mire per PD, por edhe per PS dhe per vendin ne teresi.

Urime PD e ta gezojne!

Me ce ka gjet kete vend nga banditi dhe kryekusari Sali, se mori PD nje ndertese, nuk eshte Allah- Allah!e merr nje force politike jona jo greku por menyra eshte komplet hajdutce dhe une besoj se eshte vendim i rrezushem.Nuk di ne se mundet te jete me ligj i rrezushem, jo me deshira, inate e ca me pake ...me llafe

Parashikoj, parashikoj nje skene fantastike: ish-ushtarake dhe militante te PD duke u rrah me hunj rreth e perqark SHQUP-it. 

 

PD do mundohet ta 'xanun' SHQUP-in para 1 shtatorit smiley

shiko shumica e ish ushtarakeve shqiptare vujane kompleksin e mosveprimit. Dmth vuajne se nuk ju dha kurre mundesia qe te perballeshin me armikun. Prandaj shumica jane te etur per aksion. Do shohim qyfyre oreeeeee

mir do ishte te shifshim i cik aksion...

Rreth 25 familje të cilat jetojnë në Shtëpinë e Ushtarakëve në Shkodër duhet të lirojnë banesat pasi ajo është shitur nga shteti duke u dhënë për privatizim.

 

Ushtarakët, të cilët  janë qira-pagues të rregullt dhe janë futur me urdhër bllokimi nga vetë shteti shprehen se pas shumë vitesh punë në ushtri ato lihen në qiell të hapur pa iu dhënë asnjë mundësi alternative strehimi çka është e papranueshme për një vend anëtar në NATO. Ata kërcënojnë me masa ekstreme nëse detyrohen forcërisht të lënë banesat.

 

Kështu vetëm dy ditë para zgjedhjeve përkatësisht më datën 21 qershor është firmosur për privatizimin e kësaj prone e cila deri tani ka qenë shtetërore duke harruar fatin e 25 familjeve të ushtarakëve të cilët pas viteve kontribut shpërfillen në këtë mënyrë.

 

Vetë ushtarakët thonë që ato asnjëherë nuk janë vlerësuar sa duhet duke  jetuar në kushte të mjerueshme, ndërkohë që tani lihen në qiell të hapur pa asnjë mundësi strehimi. 

ti e thu me shaka rono po mos o zot t'nxefen megjithmen ushtaraket se di si shkon puna anej.po ti zgjohet ajo ndjenja e detyres e shoqerume me dy zotime per nja dy gjojna qe u takojne,si pensionet dinjitoze dhe trajtimi si ushtaraket e vendeve perendimore,ja vun flaken pd-his.pastaj ndoshta shofim per her t'par junt ushtarake edhe n'shqiprismileyper mu do anullohet ky vendim,idiotsi e pd-his qe shkon dhe i hap nji problem t'modh vetes.

ti e thu me shaka rono

smiley

Nuk e them me shaka mer, e kom megjithmen. 

"... nja dy gjojna qe u takojne,si pensionet dinjitoze dhe trajtimi si ushtaraket..."

He njehere, cilat jane meritat e veçanta apo me te medha te ish-ushtarakeve, se kategorite e tjera profesionale? Apo se mbrojten vendin nga rreziku anglo-amerikan?

Nga c'kam pare rastesisht, hera e dyte brenda 4 diteve qe ben thirrje per dhune.

Nga c'kam pare rastesisht

smiley

Allow me to respond to you with a NY state of mind: Sue me!

  1. Don't flatter yourself - if that's what you're insinuating. Besoj e ke pare qe s'kam shkruar ketu me
  2. Per thirrjet per dhune kishe ndonje shpjegim? Jo per gje po si njeri i fushes se ligjit shpresoj te dish legjislacionin per hate speech.

Per thirrjet per dhune kishe ndonje shpjegim? 

Jam njeri i dhunshem. 

Ua mami!

Jo per gje po si njeri i fushes se ligjit shpresoj te dish legjislacionin per hate speech.

Prandaj pra te thashe, sue me!

Po ç'jane keto lajme budalliqe mor amani, po kujt i plasi se kush parti e morri nje ndertese. Njerzit kane hallin e jeteses, bukes se perditeshme, kontradiktat dhe konfliktet brenda familjes, mehalles, fshatit, njerzit kane hallin e pronave te tyre private dhe jo ato te shtetit. 

Sala meJar(anet) qe ka neper instucionet po ta ban lesh e li ket ven,mos kini merak.

smileyne kapacitetet edhe komandantit te pergjithshem te fa,,,

Sa bukur lidhen gjonat!smiley

Simbas`kapaciteteve` ai nuk eshte pronar i aseteve te ushtrise, as pasha, as sulltan qe te leshoje fermane, per dhenie pronash shteterore spahinjeve te Pedese! 

 

E meriton dhe pak eshte per PD. Edhe PS ne nje godine publike ne qender te Tiranes ka seline. PD eshte pasuri kombetare, ka qeverisur shqiptaret per 13 vite, me te lidhen ngjarjet me kulmore ne historine e re te pas komunizmit. PD eshte ajo qe mban ne kembe sistemin pluralist se nese nuk ka opozite ky sistem pushon se ekzistuari.

PD eshte ajo qe mban ne kembe sistemin pluralist se nese nuk ka opozite ky sistem pushon se ekzistuari

i di PD ja keto qe shkruan ti ??

...bile bile, s'e ka marre hakun taman.Qe t'i bahen nderet qe i takojne,PD-se, duhet t'i jepet Komiteti Qendror.

BBC News - Albania: Outgoing rulers 'award themselves military HQ'

One the last acts in power of Albania's ruling party was to award itself a grand new HQ, courtesy of the defence ministry, according to reports

Amon o Monda se e bone terkuz, po perpiqesh te sensibilizosh peshkun pa uje per i gjo qe ka tre jave qe bohet muhabet duke sjell nji link te bbc qe quote nje tv shqiptar qe quote nje nga ish colonelet tani te liruar gje qe eshte sterthone e sterpare. Silly says I.

E paska firmos dmth ,  bo...bo...ca bohet , slane gjo pa vjedh .

Prit Brado se do shofim gallate!

As qe e ve ne dyshim qe do shohim gallate por nuk e di a do e haje Edi karremin me u krrujt smiley

Hahaha Edi thot! 

Lene mer Edin po shife kur te bojn xhiron e botes xhirimet filmike te cunave te PD-hit duke u rraf me ushtaraket ne pension. 

Dikush di  shume pak nga Historia e Shqiperise . ndoshta jane mosha te reja   dhe nuk e dine  qe ka pas ushtarke ne cdo qoshe te vendit .edhe neper burgje  Leviznin Naten e Diten ne kohe te keqe e me shi , godisnin si rrufeja e zhdukeshin si veteima . Megjithse mosh e madhe tani por ata kane Moral shqiptari ......Babai nuk rrihet me femijet e tij !

Nuk e di pse Edi ciceriu me shume vonese per kete.

 

Para Selise se ish PD-hit ishte shkemb e gure . here pas here binte dhe ai Kollozi i Vlores nga nje dore kripe per tu percitur dhite  .Gezonin  mitingashet qe e cuan kete ere ne cdo shtepi simpatizanti e anetari te tyre si ere karkateristike e babsqapit .Po tani ?

Tani ka kryetar te ri PD-hi dhe eren e Percit te babasqapit duan ta zevendesojne me kullota te buta per Lulashin e Partise .Sinjalin edhane qe kur theren dashin smiley .bar e jeshillek pne obor te SHQUP-it .hani delet mija , kullosni dhent e mija smiley jane gati mitingashet ta shperndajne eren e dashit te Kopese !

Po si do qe te bejne Soj bagetie  mbeten !

Na paski Integru para Kohe ...smiley prisni ta marre Edi njehere pastaj shifni e beni smiley

Me mire nje kaqol si ai maqedonsi qe harxhon leke per statuja sesa nje elifimatrak si ky presidenti jone qe do cohet gatitu edhe nga varri kur te teshtije hunderri. Turp me pas president ket koqen, duhet gjet nje menyre per ta heq. 

Eshte nje nga ndodhite e Ralla dhe patjeter prurjet e Rralla qe ka Interes te vecante per tu Kuptuar qe Kasten e Berishes nuk eshte se i cileson ndonje me Inat dhe Politikisht "Kusare" ....Realisht ky fakt i tregon Hapur se jane  Gangstere Matrapaze ..dhe Auditimi Qeverise Re duhet te futet ne cdo Fushe tku kane bere matrapazlleqe kjo Kaste

I  gjithe perfaqesimi i PD-hit ne cdo Fushe nuk eshte vecse Vjedhje dhe Grabitje e Gjakut , Djerses dhe Mundit 45 vjecar te shqiptareve . Dhe kete e shiten tregjeve te skrapit , ja "dhuruan : krimit Nderkombetar per ta bere Ortak , sherbyer e krijuar Lobe ne fshehje te Krimit , Realisht nga Kjo Gelase Politike nuk ka asgje Shqiptare qe te jape Buke per Popullin.Perjashtuar ne se "mburret " me nje rruge e Dobishme por e pa Vlere dhe si te gjitha dhe Ajo per te shperblyer krimin e Gerdecareve !

Ne se mundet Qeveria e Rames te nxjerre zanin nga Burgu .Deri me sot eshte i vetmi qe e ka pshurrur si Qem Berishen dhe e ka flakur si Lecke me gjith hajdutet e armatosur te tij !.Sepse me zyrtarisht e demokratikisht sic eshte nje shtet Normal vetem te fandaksurit mund te mendojne se ky zbythet . Ben hesap ky Kriminel pa pike skrupulli denon vrasjet e Protestuesve ne Egjipt !!!!!!!!!!!!

Idriso une ket e kam printu dhe e kam vene ne kornize.

Te kuptohet njehere e mire se ata nuk Jane Parti . Ata jene nje Bande rrugecerish , Hajdute e Kusare , Vrases e Kriminele , qe gjithe keto 25 Vjet  vetem Vodhen  Shiten  dhe Pervetsuan Pronen e  Popullit te ndertuar ne ate kohe qe mallkojne  [smiley]   dhe Pasuruan Klanin e tyre dhe Familjet e tyre duke leshuar rrugeve nje inteliDjence nga me mizerablet e me vulgaret ne Historine e Shqiperise per te perligjur veprimet e tyre .

Si SHQupton kjo fjala "SHQUP"....hehehe...SHQUP...SHQOPA...MURRIZA....FERRA

Ron ai eshte nje mendim imi personal dhe une kam mjaft fakte per kete .Qofte ne njohjen personale te Njerezve ne Krye qe e perbene ( ndertuan , udhehoqen ) PD-hin qofte per aktivitetin e tyre me pas .Trima te mbrojtur me Garde dhe Polic .Asnje nga ata qe kam njohur nuk ka qene ndonje Individ KURAJOZ ose i formuar e i bindur per nje Rruge tjeter edhe kur ndigjonin  si te habitur dhe kuptohet , ngriheshin pak se do "shkonin ne Banje " smiley Dikushin qe eshte ne Maja te saj me kathirur dhe akuzuar ;per veprimtari armiqesore ne vendin qe drejtoja " smiley Vartese kisha leftGOPENE !

Koha provoi se absolutisht , po pa asnje medyshje , nisur edhe nga Pervoja Historike e shume ngjarjeve te Botes , Ky Grupim "Anti " nga servile te Peshtire te meparshem , do te degjeneronin jo vetem vete se ashtu ishin , por edhe Shtetin , Institucionet , Moralin , Familjen dhe gjithshka qe ka te beje me nje shoqeri Normale , dhe te cajne BYTHEN me Dhjetoriste e tribune smileysmileysmileysmiley

Edhe Imami mund te jete Minister , nuk ka ndonje te keqe ketu .Por nje personalitet si AI sherbetor dhe i 'rekrutuar ",  gjithmone nxjerr thonjte dhe shfaq Fodullekun kur ka Polic Mbrapa .Berisha e Beri Pleh me rrugacet e tij kete Moot Mooti qe llomotiste per Berishaen si per Kriminelin me te Madh te Kohrave .Dhe ja ...Cfare pret nga keta Ndryshe ?

Mu me vje per te qesh kur i thone R.Alise "diktatori i fundit". Gjasme cunat e PD-hit kan pas perballe diktatore. 

Çdi ti mer Ron! Nese Berisha ka qene diktator, te cilin e ke quajt tu tille disa here, ater R. Alia i bie qe te kete qene diçka me teper perderisa ka vare Poete ne mes te qytetit. Fundja, smund te presesh asgje nga dikush qe shan liderin legjendar Lul Basha! Turp te te vije! Lol

Burrash, po me solle nji koment timin ku e therras Berishen "diktator" prej meje ke nji money-order per $100. Berishen mund ta kem qujt kriminel ose qe ka tendenca tiranike por diktator asnjihere. 

Mu ne gryke, thashe!!!

Do not like it a bit. Shije e keqe kur behet kur je lame-duck qeveri. Standarde jo normale. Oh did I mention, qe socialistet thjesht nuk ju lejohet te flasin per kete pune se eshte sikur shan gomari nga veshet...

Nje nipcja im 4 vjec, sa here vjen tek une do marre ndonje gje me vete. Cfaredoqofte; loder, karamele, facolete, mjafton te mos dale duarbosh nga shtepia. Heren e fundit mori lugen e kepuceve dhe sime shoqe ju bene nervat kacurrel.

Feminore, qesharake dhe absurde duket dhe kjo e shtepise-loder qe kalamajte e PD-se duan ti marrin shtetit. Kalamani president njehere, si gjirokastrit i thekur, eshte me i papermbajturi. Kane pasur plot 8 vjet kohe ti sigurojne vetes nje seli, po ncuk, e lane per minuten e fundit per ti bere gjerat lesh e li, sic kane bere gjithe shtetin.

bido - xhani, e kush eshte .."Gjirokastrit " pa le me dhe aqe i thekur ? E jo a derbardhe se ky eshte  me copa...Pse nuk qe kalama  e te thoshte , ta zeme:'Nuk e firmos sikur kiameti te behet.." Por fet, e hodhi firmen, me.... gjytyrimen ! Shejtan kalama!

Grave, "i thekur" eshte e tepert, dakord, sidoqofte rrenjen ne gjirokaster e ka nishani, sic e ka enveri, adili, fatosi, aleksandri, etj. Qe thua zotrote, nipcja im edhe ai rrenjen andej e ka, ndaj e ka ca si shume te zhvilluar kete instiktin e prones/interesit. Kjo eshte aresyeja pse asociova nipcen me nishanin. Me duken njelloj, si nga ndergjegja ashtu dhe nga pandergjegja. Egoizem plot menjellaf e altruizem hic.

Nashti pse them une qe kryetari i shtetit eshte kalama. Rrethanat e sollen qe te jete ne krye te shtetit, sic ndodh rendom neper bote, se gjenite merren me shkence jo me politike. Nje president me gjykim normal duhet ti kaperceje rrethanat qe e sollen ne kolltukun e paenderruar dhe te perfaqesoje gjithe qytetaret. Ndersa ketij dudumit i nga ngecur sahati te partia. Ky nuk perfaqeson mua e ty, po klanin qe e solli ne pushtet dhe per kete eshte gati te shkele dhe ligjin. Permenda fjalen kalama, por edhe qen te perdorja s'do ishte keq, se te ndukesh te tjeret dhe te lepish zotin tend, qenshe eshte. 

 

Vete e firmosi ky? Qenka mengjarash smiley   Ja la edhe kete turp Shqiperise Berishovici se pak turpe i kishte lene derimesot.

e meritojn, bravo e me kemb te mbar. smiley

“Ish-Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila prej kohësh ka humbur funksionet institucionale publike, do t’i kthehet rëndësia dhe serioziteti i munguar. Ky ambient do modernizohet dhe do të funksionojë si një nga institucionet me të rëndësishme publike, si vendi i opozitarizmit, i alternativës qeverisëse, institucioni ku do të lindë një projekt i ri politik për Shqipërinë! Në çdo vend demokratik përmirësimi i kushteve të punës së opozitës do të kishte marrë përgëzime. Institucioni i opozitës është themeli i demokracisë dhe kolonë e zhvillimit të një kombi”- deklaroi zëdhënësja e PD-së smiley

Shume mire ka bere.
Sa ta privatizoje ndonje Dash Peza, Koco Kokedhima apo ndonje mik i Edi Rames.
Pastaj ka lezet, godina e nje istitucioni simbol i diktatures behet seli partise te pare demokratike. Bukur smiley

‘SHQUP, për morte e dasma. Pritëm dekretin e Presidentit. Protestat? Do humbasin statusin’

Panorama online 

Pd-hi i Vorpsit mbase e do edhe per sfilata Putanash ti ktheje dinjitetin . Mbase kushedi e kthejne ne Shtepi Mortore per te varrosur Vemjet  e Kombit me Berishen ne krye . Njerez pa histori , te dale ne kohe plasjes se Mootit rrugeve dhe si minj gjirizi shperndajne eren neper shtepite e te marreve .Kercenon ky Plehre qe e qiu Zani si buce rrugesh pa qene Ushtarak , me gjith Trimat e tij . Harroi kur u Lepihej si zagar rrugesh ... 'amani ...." Ky fare trimi kercenon mbi Ligjet e Shtetit sikur tua kete dhene per Lemoshe ai Statusin ? Lexojeni lefGOPEISTE , lexojeni dhe kenaquni per here te fundit me kete Trim tuajin !

Me qe kane Bastion Shkodren pse nuk e bejne Seline ne Shkoder te Kafja e Madhe ti kthejne dinjitetin Shkodres .Kane dhe Jozefinen aty . Kush ka thene qe me cdo kusht duhet te jene ne Tirane Landfillet ? Sidomos Plehrat e ketij Plehraxhiu ?

Basha nr NJE duhet  ne menyre te Hapur , pa asnje Medyshje te beje DISTANCIM te menjehershem nga kjo Moster qe po njollos edhe ndonje vend ku mund te shkruhet akoma PD ! Qofte dhe per hir te Vjerrit te tij ne se dhe atij i ka mbetur ndonje fare dinjiteti !

Mundesisht te vere nje qe ti zere Gojen me pellembe Berishes kur do te flase dhe po kundershtoi , Ta RRAHE me pellembe e shqelma Bytheve .

Ate po ndigjoj ...Po kush eshte ai qe e ben n  ti coje nje telefon celular Zan Caushit dhe ai ti beje nga nje mesazh  cdo ore

Erdha BabaSqap ...smiley dhe do e shikosh cfare deklarata do jape Vorba  e Gjelles .As nga shtepia nuk do dale !Me kujtohet kur kalonte zani  me ate Fuoristraden me drita e sinjal Alarmi ne hyrje te Vlores

  ..I madh e i vogel maje Tracave me mitraloz

Erdhi Saliu !

Tani  dalin me valle e kenge ne gjithe Shqiperine

Iku Saliu !

Po ku duron ai Qen e Zagar po nuk lehu kunder cdo gjeje Shqiptare . Edhe Minotauri duket si Portret Hyjnor  para fytyes se babasqapit  kur shtrengohet e nxjerr bajga nga Goja e ben si Trim .

Jo nuk ishte zani ai,Zani ishte i anes tjeter ,me nje fjale i anes tuaj ,na kishim Gaxhain,pra Zani ishte Partizan ,Gaxhai Ballist smiley

E kush Fitoi ? Te dy e pshurren Berishen si kone Rrugesh ! Kishte Trima koha qe i dolen Zot vendit smiley Jo zaberhan si Berisha qe behet Trim tani me Garde  e em shtet te dhururar e mebeshtetur dhe menja tsgote mbrapa bash Jozefainen Burrnesh ! Atehere ku ishte ? Fshihj  ferrave e shkurreve te Presidences si mbrapa21 Janarit ne zyre e prapa serverave e pas 23 Qershorit  pas FB smiley

 Megjithse do kesh ndonje Kuptim.Te duket sikurZani asht Zana ...smiley

jo kete nuk e pritsha prej teje,me ju thane trima krimineleve mbi te cilet rendojne kaq krime e vrasje te perbindshme.Nese flasim se kush fitoi keta kriminele iu dhane drejtesise e jane te denuar me ergastoloE kjo eshte fitore e te gjirheve.Berisha njaty si krajl,lider i nje shteti demokratik,me vota humbi zgjedhjet ,ban opoziten ..deri nuk di se kur ....

As une nuk e pritsha prej teje "berisha si kralj "  ...Nji keshtu me "drejtesa i denoi " do justifikojne dhe ata kur te denojne Berishen ? Flitet per Kohen kur Berisha kishte REGJIM te cilesuar nga DASH dhe ata i dolen Zot vendit per ta rexuar kete Regjim . Po ta them jo me shaka ..... Sikur Zani te me kishte mua keshilltar sot do ishte DEPUTET ,qe sa here te hynin ne Salle ata te PD-hit Saliut para e gjate 97 ...minimalja do binin ne djerse dhe do i buzeqeshnin ! 

Ata nuk u denuan per daljen ZOT vendit nga Regjimi i nje Banditi por  per me pas , sepse Banditet e Nje Regjimi mund ti denoje vetem nje Bandit ne krye te tij !

Berisha asnjihere nuk ka qene Lider . Bajraktar me sejmene po!

krimineleve mbi te cilet rendojne kaq krime e vrasje te perbindshme....

 Shtojzovalle ta marsha ...A din gja sa rendojne mbi ta dhe sa Rendojne mbi Kriminelin Berisha qe treti shtetin ?

Nje gje mund te them me bindje qe ne ka njerez qe Berisha nuk duhet ta krruaj jan ish ushtaraket. Kam bindjen e plote qe edhe SHBA-te dhe BE-n te kete mbas bythe e heqin zvarre si qente ne mes te Tiranes. 

Qe Nishani nuk e ka kapacitetin per nje post si presidenca kjo dihej. Madje fjalet 'nishan' dhe 'kapacitet' bejne xing brenda nje fjalie. Por qeveria e re duhet ta shfuqizoje kete ligj jo aq shume per shtepine ushtarake po per te vendosur nje precedent force me kete qeveri qe sillet sikur ka fituar jo humbur rendshem.

Nishani eshte DORDOLECI i Rradhes qe vuri  Bajraktari . Ndoshta Topi e kuptoi kete po vone . Ashtu sic nuk e kuptoi nje  me Hoxha qee kandidoi per President e nuk pushon se derdellituri si Anal   ne TV   qe e diskretitoi babasqapi  si te rekrutuar .Dhe te jesh i Bindur qe e ka bere me dije e paravoli .Ai eshte Bajraktar INTRIGANT !

Po te pergjigjem 1ora.

Dera e tij rrjedh si nje nga Bazat e Sigurimit  te Shtetit .\Krushqia me Serbe e mbajti ne Frenim .I erdhi ORA ! ! Ai ka pas nga miqte me te ngushte ushtarake .Ka krushqi dhe akoma Miqesi .Shume Ligje per ta i ka marre nen ndikimin e bashkekomanduesit te tij ushtarak ( rp ) K.Qirici . I jeh dhe e Njohin MIRE . Biles i kane rekomanduar ke te mbaje afer !

Puna eshte se ai eshte i ngranuar ne nje drejtim tjeter . Ai do karrike .Ajo eshte i vetmi MOTIV tashme i Jetes se tij te Mbytyr ne Krime e Hajni per te pasuruare shpetuar  familjen dhe sejmenet  Ai u BIND qe ne kete lloj sistemi Paraja eshte me shume se sa kendoj H Z .

Vetem do pak perqendrim per ta kuptuar se ai eshte i Mentalitetit Bajraktar .Por duke shfrytezuar edukaten dhe Kulturen me te Ndyre te tyre 

 Si Bajraktar ne Mentalitet ai zgjedh Intrigen , prapaskenat dhe perdor mashanet per te krijuar Tuirbullira .Kush shkeputet nga vetia e tij Themelore Bajraktarizmi , por Me i NDYRE qe ka ekzistuar , gjithmone do e kujtoje si nje Individ sipas LefKOPESE me te mira dhe te keqia .Ky vendim i tij ashtu si ai i Gjykates Permetit , ashtu si i Lejimit te Agimit te Arte, ashtu si cdo vendim gjate ketyre dy muajve eshte INTRIGANT ...tipik i menyres se drejtimit te tij qe nuk e kuptojne te Tredhurtit , tralalalte dhe patjeter ai me 1 i futur ne Bunkere !

100% e vertete oidriso. Per deren e tij nuk kam asnje gje vecse respekt, edhe per origjinen e tij. Per te afermit e tij ka pas respekt gjith madh e gjith Tropoja dhe Tirana. Ajo zone madje ka nxjerre ushtarake patriote te pashoq dhe njerez te celikte te ditur e te urte sa s'ka ku te veje. Te tjerat per krushqit dhe paturpesite e tij i di nje Tirane e gjith pervec burrdallenjve qe kan mbush dhe peshkun dhe s'kan te mbaruar. 

Ahahaha smiley Pllake: Ketu ka kenduar Vace Zela. Kaq. smileyhttp://www.balkanweb.com/m/kryesore/zbar...

" ....SHQUP-i të paktën për 12 vjet ka humbur çdo lloj funksioni. Vendimi nuk u zbardh se u konstatua se kishte një gabim, vendimi nuk ishte dekretuar nga Presidenti i Republikës”.

“Të jemi të sinqertë, aty kemi parë vetëm ceremoni mortore. Dmth vetëm dasma ose ceremoni mortore. Po ka një aktivitet aty, por kjo shtëpi ka humbur të gjithë funksionet dhe nuk ka asnjë lidhje me emërtimin që mban. Qeveria, duke parë që kjo shtëpi kishte humbur funksionet, ka kontraktuar një nga arkitektët më të mëdhenj të kohës dhe ju ftoj të shkoni dhe të shihni se çfarë ndërtimesh po bëhen’.

Më tej Berisha duke iu drejtuar ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami theksoi se nëse bëhen protesta nga ushtarakët lidhur me këtë vendim qeverie, atëhere çdo ushtarak do humbasë statusin që gëzon dhe deri pensionin e ushtarakut.
Berisha:Nëse dalin në protestë në shkelje të statusit një nga një do humbin statusin. U hiqet statusi dhe le ta marrin pastaj pensionin me statusin e qytetarit.
Imami: Nuk del njeri.
Berisha: Po ca ishin ata që më erdhën këtu, më thanë ka kënduar aty Vaçe Zela. Paska kënduar, mirë vemi një pllakë, që këtu ka kënduar Vaçe Zela. Kaq dhe e mbyll këtë...."

kjo kenga e Vaces,Rjedh ne kenge e ligjerim ea ka riferime te Partise,?

Per zotin do shohim qyfyre. PD-hi do perfundoje si Bradherhudi, gjysem ilegale. 

RD-ja pervec nje kohe te Arte kur e blenim nen dore deri 100 lek ( me cmim tregu 30 lek ) ka kohe qe shte kthyer ne Gazete per te Fshire Bythen . Shpesh nga ajo Faqe bertasin edhe Eunuke si Muezinet qe mooti mjae minareve ...Mos dilni Feje  smiley

Per PPU eshte TURP Historik te afishohet titulli Gazetes RD jashte cilesimit Real te saj Rengedengja . Gazete qe gjate gjith Historikut te saj ka mbjelle Mentalitet Dhune .Kam mendimin qe krahas propozimit te berishes Pllakes per Vace Zelen te vihet edhe nje tjeter ...Ketu kane Kullotur Dhite e Vicidolit per Verim . Ketu ka drekuar edhe Arben Imami pa dhi !Koha erdhi te rikthehen smiley

Po qe se populli dhe Inteligjenca e Tiranes e sheh te arsyeshme , ashtu le te behet si perciti Babasqapi dhe .....ministri Imami qeshi me shakate e Duces !

Zane sikur nuk e pashe Jozefainen me u Qesh e kendu  Kange  neper Pube me ket Rast .Asht e terenit Maloro - Kodrinor , si vajz e Hajrit ! smiley

Prape Sali Kusari e doroviti me nje dore pare kukullen e tij Nishani, fill pas firmosjes se vendimit per SHQUP! Hapur fare, serbes, shperblim per hedhjen e firmes ne pazaret mes kusareve. Nuk kane fund vendimet e bandes se kusareve.Ajo q ete nervozon eshte karshilleku me te cilin merr  keto vendime qeveria klufome. Rama-Meta, mereni prej zhelesh ate mustaqemut, ate palopresident, ate turp per ate institucion.

Nuk thu shyqyr qe smoren TOB - in ?

po si i tha xhirafa : e bon ai e bon, se gamor eshte smiley

Ai eshte Dordolec o Spiritus .Prti te shohim se kur do filloje te dale per Laraska .Intriganti Babasqap nuk i zgjedh kot jashte intriges si Bajraktar !Ai e ka paraprire kete Pshurrje te vetes , me' "dosjen " qe i ka mba Dordolecit me Muteqe , te emru si kuazi President ose pastaj neser si u thote Zan shtojzovallja " doppo domani " Ndiq rengedengen se ajo do i bej 50 pyetje si te ndierit Hajdari !

jo, kjo darrovitja me para s'ka b...te rrije. po i ka celur fonde nja kater here per ate mut vile ketij palodordoleci. eshte ashiqare shperblim per nje firme, shperblim per rolin e tij prej skllavi.pttuuuuu rrace e ndyreeeee qe kete vend e shikoni si ciflikun tuaj! a do kete bythe ky edi rama te beje drejtesi? qofte dhe per nje hetim parlamentar per kete mustaqelepurin? Sali Shpella eshte e qarte, ben keto manovra per te yshtur konfliktin me qeverine e re .Ja shikoje reagimin: mazhoranca e re do te eleminoje opoziten! 

Qe e ke te dejte e ke te drejte .Po kush do e ndaloje Berishen , ke dordolec te emroje President ke matrioshke ktare Parlamenti e  kujt ti dhuroje prona apo Para ?

Theksoj se edhe K/tari Partise sone vete z.I Tredhur ka pase turbullira por do ndihet besoj se shpejti si per Manen smiley

Kostatimi Juaj i Vlere dhe i Themelit eshte Fundi i komentit tuaj per mua Spiritus brenda se cilit Babsqapi nenkupton  Veten  Nje nga synimet kryesore te tij eshte "mbajtja ndezur " e situates qe ne cdo Kohe t'ja veshe ndeshkimit te tij shume te VONUAR  si te Paligjshem , Hakmarres nga Komunistet dhe Edvin KRIMINEL KRISTAQ Rama ,  kunder Opozites e liderit te saj Historik . Per kete them PRIT ! Sa po e ka hapur Portofolin e Intrigave te pas Qershorit . Akoma nuk jane ndier edhe Musteqetenderat e Austrise dhe Daullet e PE .Jane me Pushime dhe ndoshta kane gjet ndonje Hoaktar tjeter per Relax ! Jemi ke fshirja e Loteve nga Tik -Taket buze tule dhe here pas here ndonje PasthirmeHisterike te Vorpsit  ....po ti s'vdiqe o Baba / as te shpell e Dragobise .Pak sane Permet ,pak sa ne Shqup, pak sa ne Armo ,paksa ne Shperblimin e te pResekutuarve , pak sa ...ne keto Bagetite qe lexon ketu te vathes se Lefkopese dhe te ketyre qe u kalene eren edhe ne Familje si Babasqap !

 .Ku e pe qe  po kruan  hunden njeri ? Mos e ke fjalen per ate Mollaqen e stermadhe ne krah te Berishes ? Jo i nderuar Stalker ai eshte vrima e Bythes se Babaqsqapit ... ose me bejne syte !

Sa mendime te Lindin ....z.Stalker .Edhe Enver Hoxha qe i pushkatonte si armiq nuk e perdorte kete Gjuhe Percmimi . Luante me dy Porta .Ne nje ane i denonte dhe Pjeseve te tjera u bente shtepi ushtarakesh edhe ne Bulqize ! Le me Zogu !

Por ky kercenim nuk eshte prej K/Ministri . Eshte tipik Bajraktari qe mendon me keq se Luigji "Bajraku  jam Une "  qe dihet se si perfundoi !

Kush eshte Ky vegel e pjesesheme  e rrotacionit Politik per me teper Individualisht nje Rastesor dhe Nje Pleher i Plehrave , qe te kercenoje Institucionet Themeltare qe mbajne nje Popull e nje Shtet ne kembe ? A ka mekanizma te tjera pervec Llalles ai Shtet qe ta marre Urgjentisht si te Pandehur ? A ka te tjere  Pervec Dordolecit ne Presidence qe te ndigjoje keto Thirrje antikushtetuese e thirrje per rrevolte e Puc Shteti , nga Batakciu provokator qe kerkon te shkaterroje Shtetin me Themel ? A ka Ushtarake ai shtet qe te mesojne se prej ketij Kerme, Kriminel e Hajdut pese shefa shtabi e dhjetra Graduate jane me Akuza neper Gjykata vetem sepse denoncuan Familjen Kleptokrate Biologjike e Politike te tij ? 

A ka Partner Nderkombetar Ambasada e NATO te tolerojne kete Moster te mostrave per kercenime qe nuk i bejne as Kundershtaret e Morsit qe po vrasin Njerez ? A ka rast me Flagrant te thirrjeve antikushtetuese te shkaterrimit te Shtetit dhe bjerrjen e Moralit te Forcave te Armatosura ?

Nuk me ngroh Fare trajtimi Individual qe i beri problemit Rama . Sali Qeni  ka kercenuar Shtetin dhe  ata e trajtojne si te Marre , sikur eshte nxehur me Deputet ( dhite e sqeperit ) e grupit te tij parlamentar e po i kercenenon me prerje Rroge ?

Sa mund te meditosh per kete thenie te ketij pervec sizofrenise aktive  qe e karakterizon 

...a do kete bythe ky edi rama te beje drejtesi?

E mbyll, duke i thënë zotit Rama se, “në atë ciu-ciun e djeshëm ke treguar të gjithë moralin e shpëlarë që ke si njeri.
Selia e Partisë Socialiste ka një hapësirë dy herë e gjysmë më shumë sesa selia e Partisë Demokratike dhe askush nuk e ka vënë kurrë në diskutim

Partia Demokratike do të ketë zyrtarisht selinë e saj të re në godinën e ish-Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë para 20 Gushtit.

Sali Berisha: Ne jemi gati per lufte!:

 

“PD do të meritonte seli të sajën godinën më madhështore të këtij vendi. Mund të meritonte jo “ SHQUP-in” se është disi larg qendrës së kryeqytetit, por do të meritonte Ministrinë e Mbrojtjes, atë që kjo qeveri në këto tetë vite e transformoi tërësisht nga një institucion i primitivizmit të drejtimit ushtarak që më parë i kishte përkitur edhe aleancës famëkeqe të Paktit të Varshavës, në një qendër të mirëfilltë operacionale të drejtimit modern të ushtrisë së një vendi tashmë pjesë e Aleancës së Atlantikut të Veriut.

Por, mund të meritonte edhe selinë e Kryeministrisë. Pse jo! Është forca që ka bërë historinë e këtij vendi nga rrëzimi i diktaturës komuniste në vitet  ’90-’92 dhe që e ka shndërruar Shqipërinë në një vend normal evropian me standarde demokracie të niveleve të demokracive funksionuese.”…

“Nëse Rama ka vendosur të bëjë dordolecin e Paktit të Varshavës sikurse tentoi mbrëmë, nëse ai vërtet mendon se vota e gënjeshtërt e 23 qershorit i jep atij pushtet për t’i gjetur vendin edhe forcës më të madhe politike të këtij çereshekulli, bën mirë që të kthjellohet, të kthehet me këmbë në tokë sa më parë dhe të kuptojë se ai është kalimtar në politikë dhe në këtë botë, ndërsa PD do të jetë edhe shumë kohë, pasi ai të ketë shkuar.

…Rasti i reagimit ndaj selisë së PD është dëshmia më e qartë, se Rama kërkon ta nisë pushtetin e tij me konflikt. Shenjat e revanshit janë dhënë edhe më parë ashtu sikurse edhe të babazisë. Duhet ta dijë se, askush nuk do t’i ikë konfliktit që ai kërkon të nxisë.

Ashtu sikurse ai t’a kërkojë, ashtu edhe do të marrë përgjigjen. Format dhe mjetet le t’i zgjedhë vetë. PD nuk është në realitet, opozita e atyre numrave të deformuar që do të ketë nesër në Kuvend. Është shumë më tepër. Nuk janë ato numra që e përcaktojnë forcën e PD. Megjithatë, nëse Rama do të tentojë të testojë duke provokuar, ai është në të drejtën e tij, sikurse duhet ta dijë se çdo kundërveprim është shumë herë më i  fuqishëm se veprimi që ai do të ndërmarrë.

PD-në nuk mundi ta ndalë të ketë selinë e vet në ditët më të vështira të vetët, as diktatura, as Ramiz Alia dhe as Komitetet e Shpëtimit. 

 

Nuk thua shyqyr? Ishalla ja jep truri dhe ben te tilla marezira se kemi per te pare drejtesi me sy atehere. Do e shohim sidoqofte drejtesine nje dite, por halli eshte se do e shohim shpejt apo kur ti hiqet imuniteti politik gjarprit.

nejse, me duket se e gjeta vete: kreshnik çollaku, zv minister i puneve te jashtme

“Shkurt fjala, tani e në vazhdim Berisha ka nevojë për dikë që ta ndihmojë të heshtë. Asgjë më shumë, heshtje, sado e vështirë të duket kjo gjë në rastin e tij. Ky është shërbimi më i çmuar që mund t’i bëjnë dashamirët atij dhe ai vetes së vet. Mundësisht 18 orë heshtje dhe kohën tjetër gjumë. Sa më pak ta dinë shqiptarët çfarë lëvrin tashmë në mendjen e tij, aq më pak do të bjerret respekti i mbetur për të”

Besnik Mustafaj.

 

Ilir-jani, ja kemi thene me kohe kete qe i thote Besniku sot, por ku degjon "shurdhi" se i bie porta!

ta gezoj PD dhe gjithe populli... zgjidhja me e mire e mundshme ishte... perndryshe do kalbej kot se koti

Por, mund të meritonte edhe selinë e Kryeministrisë.

Ja paskan percjelle Sales idete e peshkut? 

Ta kisha ditur qe do ia percillnin do i shtija nder mend Vilen e Enverit.

 

Nuk eshte se ja percjellin. I lexon vete. Se mos ka pune, ja rri gjithe diten ne fb dhe nganjehere edhe tek PPU-ja. Mesiguri qe duhet te kete edhe llogari, por me mire duhet pyetur Bradi. Une per vehte ndjehem disi i lehtesuar se mi ka lexuar komentet. 

" Kapsopresidenti me " mencurine" e vet te madhe leshovi nje deklarate ku mes fjaleve " kunder Mxhirances se re, e ben beli si centralist i Salihut dhe Selise.I mjeri ai qe edhe per dy llafe nuk e ka nje te hajrit per tja nasqirisur, per te mos ju ardhur ...ERA.Nuk i them kot une ashtu....

Eshte shume interesant te lexosh i qete argumentet e Sali Sqap fejsbukut dhe  Musteqe Nishanlli deklaratxhiut  I pari i  babsqapit ...prej 12 vjetesh ..ka qene etj pa Funksion ... Lexoni dinakerine e Bajraktarit ...Jo vetem tete vjetet e MIJA ?? Po pse e kujt eshte Shqiperia mor Ndyresire ? Po pse te zgjodhen ty K/Minister per te thene qe " nuk di gje per Gerdecin " Ne se me te vertet ka Prokurori ky duhet urgjentisht te merret nen Pergjegjesi penale thjesht me kete Deklarim Per Tete vjet nuk ka kryer Funksionet kushtetuese ne drejtim te Mbrojtjes  duke i shkaktuar dem Moral e Material Mbrojtjes se vendit .Pra Milionat e eurove te derdhura ne Arken e kesaj Ministrie ku perfshihet edhe SHQUP kane shkuar ne "drejtim te paditur " dhe ky  Burre Mut Shteti  nuk di gje po ben sehir si shkaterrohet Qendra Morale e Ushtrise !

I dyti une firmosa zotrie propozimin e ministrit ....dhe " nuk ben transparenc dokumentacioni " Perse Hiqej nga pronat e Ushtrise dhe kalonte ne drejtim te Agjensise Kombetare te privatizimit te Shqiperise se shitur Nje Euro , alias zyres se Babasqapit te PD-hit ?

Hileqar feminor por dhe i Ndyre .Femije adoleshent ne post presidenti .Mashtrues dhe abuzues me Postin deri ne bashkepunim Vjedhjeje e shperdorim te prones .Ai eshte Kom i pergjithsshem dhe sh shtabit eshte Vartesi i pare i tij per Mbrojtjen .Cfare ka thene Ai zyrtarisht ? Thjesht nje Dordolec Politik !

Te dy jane pjese e  Klanit  Hajdut e Matrapaz te mashtruesive Berisha & co ,  ose ne te kunderten duhet te bejne Transparencen jo me Pordhe NIshanesh "Olele Odeta "

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).