Kete e mbaj mend si dicka konstante, kudo ku shkoja ne vere, shihja dhe nuhatja plehra te djegura.

62 Komente

na shkatrrove me kto pytjet ti zogu smiley

A I ndan plehrat vec ti Ruzhdije , shishet plastike vec, barin a e nxjerr ne dite te caktume per ta marr etc etc? smiley

jo zogu, 

e kam outsource ate pune ke gabelt e lagjes qe rrine ke gryka kazonit te plehrave smiley

for free madje

ke inat ti ?  smiley

jom tu planifiku zhvendosjen ne atdhe pranej smiley

ne shqiperi po digjen shpresat...

fiks, qe kur iku sala ka plas nje vale e madhe emigracioni ne rradhet e intelektualeve, po ikin te gjithe se nuk shofin drite ne fund te tunelit. sa palle je ti lale smiley

nc nc nc, kush rri e merret me ket dallge te re disdentesh, knej...

do ikin mos u merzit, vala e pare do vi nga spastrimet ne administrate. me pas shume intelektuale e njerez te lire ne mendime do largohen kur te shohin se diktatura mavi do perhapet si kancer, qe nga mediat 95% te kontrolluara nga regjimi i ram vrromes, deri tek pushtetet me lokale. rilindja e diktatures po vjen...

smiley 

Me administraten ka maru pune Sala zogu

ska met mo kembe intelektuali , kshu qe skane ca ikin.

jane thjesht katunare te pashkolle qe do kthejne pllaken, ose gjynahqare qe kane qene duke bere punen e vet per nje cope buke dhe skane mik 

po jo mi Ruzhe se une i qaj hallin intelektualeve te mbetur si puna jote. ngjyra mavi eshte dhe psikedelike, si do ta durojme ne flamur per zotinsmiley

KËNGË KORBASH

A e dëgjoni,
këngën e korbave,
zërin e tyre të çjerrë,
qenkan gjallë akoma,
si retë e zeza,
po sillen nëpër qiell,
mbi gërmadhat e vjetra,
duan të ngrenë folenë....

Sa e trishtë,
Këngë korbash,
...................të zi!!!!

jo nuk e ngjoj sorry

kam nez kondicjonerin

Paskeni drita, korent e?! smiley

Korrent kemi

drita se di, se nuk osh bo hala nate

Me administraten ka maru pune Sala zogu ska met mo kembe intelektuali ,

+1

edhe te mendosh qe ky felliqesire shkruante:bjeruni bjeruni - ne 21 Janar. 

jo re file se bjeruni tha ngjela, ministri i drejtesise ne tentative i rilindjessmiley

po Taku ishte prish me Ramen apo ishte spekulim i Gazetes Panorama? thonin, thoshte qe ishte merzit ngaqe nuk i kishte dhene ministrin e drejtesise...

imazhi qe kam un per noshken eshte ai i pionerit me shall t'kuq me koken ngritur lart teksa pyet nji gru (qe eshte msusja e vet) ne kopertinen e librit "Dua te di gjithcka"

ty nuk te ben petshtypje fakti qe nga tirana ne vlore gjithe rrugen shifje plera qe digjeshin?

apo i her ne 14 vjet qe shko ti ...balta me e embel se mjalta

po c'i ke kto pytje sikur je rrit n'kull te fildishit o princi i uellsit?
masanej, ta boja une qe shkoj iher ne 14 vjet, do kishte kuptim po ti qe shkon pervit? masanej ti je ai qe lu dhe rolin e atij qe s'e ca shume trapin. Cne me kto pytje ti?

tamam

pse te mos digjen i here

kush po i pengo ?

ket sikur e thot bradi...

hahah

e dreq ate menova ne une

po filloj me kopju stilin e bradit

this is not gud smiley

une mburresha me origjinalitet smiley

Pse shko aq rralle ti o Bredhash? 

s'kam me ke ta lej qenin ti mushtulluk

Ca dmth mushtulluk mer Bredhash? Fjale e katunit tat kjo? Se provova google translate dhe se mori persiper ta perktheje. WTF doli ?!!

Mastiff??

yeah, wtf sounds perfect; it fits you.

shkoj per vit...po nuk ndrysho hic, po i m00t

Djegjen e plerave do ta ndalojë Rama, sa të fillojnë shirat e vjeshtës.....

tashti qe vje Rama do dynden intelektualet ne Rinas smiley

i pari nga intelektualet qe ka marre rrugen e syrgjinit eshte Brad,Harro mushke valarene smiley thone qe ka ikur dhe Alidea smiley

Jo shoku , Bradi ndodhet si kokrra e molles ne Ksamil , po ti mire e ke se ketu sflet njeri Shqip . vetem fjalen Paidhaqe marr vesh ketu une smiley ahhh po m'tha komshiu i te re sot : i kishte thone atij te diskos aty siper " gamisu malaga " smiley  

Kurse per te tjerat nuk di gjo smiley

smiley

lexojeni me Kujdes LefKOPENE dhe sidomos krijimet e Poetit Kombetar qe u frymezua direkt pas Fjales se saj me krijimin efresket

Do iki InteliDjenca / qe si korb i rri Atdheut ...

Dhe them se ka nje te vertete  .Te iki dhe kurr mos ju renshin kembet ne ato ane .Po dyshoj se e ka ne  kutpim kripto . .E ka te Lidhur me sasine e parave qe kane Vjedhur .Se ja iken ? Po ku do vene ? Ata jane mesuar tere jeten si mitingashe dhe vetem me te Vjedhur .Pra LefKOPEJA po ndih shoqerine shqiptare te gjeje se ata qe do IKIN po ikin te malluar nga Memedhembja me nr logarie ne Bankat jashte vendit., si njaj Afmetja dikur me valixhe floriri .

Shqiperi o vend e gure /vritesh pritesh per Flamur /ata HIQ e tine Vur ...kendoi Labi per kete lloj InteliDjence qe vaj medet do iki smiley  " jem te presekuruar nga Rama . Na e ka bae mavi mishin dhe fjamurin "  smiley do jete motoja e kerkeses per azil si te presekutuar .

LefKOPEJA aktive ??? ke edhe 20 dite kohe . Eshte sigurimsi , Bunkeri , jane  veteranet ...Mos u vjaks smiley

e mbarove sherbimin e partise tek tema e Havzi Neles shoku kapterr?! filloje te besh vuvuzelen edhe tek tema e plerave te rilindjes?! padurimin tim ne akuza ndaj kryeministrit te zgjedhur por akoma jo ne detyre, e shpjegon nxitimi i piktorit per ti hipur kalit. por harron se kalit po i hipe me yrysh, rrezohesh e thyen qafensmiley prandaj dhe ti shoku kapterr bashke me kuartetin tend te vuvuzelave, beni mire te heshtni e te mos nxitoheni ne hipjen mbi pushtet, sepse pushteti do tju hedhe zgupthi me bythen perpjete!

Ja se tani qe forcat e lulezimit demokratik jane ne opozite s'ka me djegje plehrash. Do kete vertem djegje ministrish, televizionesh, kryeministrish. 

 

Mezi po pres qe nonjoni ktu te PPU te pyesi: Si behen femijet?

Do ta shpartalloj me informacion.

...per ate pune dhe per politik, te thajne te gjithe piten ketu ...profesora doktora me grada kolonelash te gjithe  smiley 

Nuk bere mire qe permende piten ne kete muhabet. Po gjene, une jam i meshirshem, tha Nje Burre i Madh.

dmth zoti Kavir, ti nuk mendon qe dashuria kalon nga barku njehere pastaj etc etc etc ? smiley 

Moj cupe, te gjitha gjerat nga barku kalojne, por varet se nga cila ane. Ik tani, mo me ngacmo me, se do gjec belane. 

Tani se kaluam nga plerat ke "gastronomia", po kjo puna barkut eshte ceshtje gjinije, kupton....
teme e vjeter histori e re smiley dihet si perfundon kjo pune...

mos me ngacmo se nuk te ngacmoj smiley
kur te kisha nuk te doja, kur me ike te kerkoja ....thot ajo kenga smiley ... 
 

Jo se jane gjykatat te korruptuara .

gjykata te korruptume? jallah...

ai gjykatesi si e kish emrin?Murati: o Murat ore Murat bej nje gjyq e shto nje kat

e mbaroi 6kaçin e dyt Murati....

Ta hoqen denimin Altino .

ncuq,    behen te eger kuqot kur ju jepet pushteti

edhe nje fishek kam,mos me provoko se do kerrcasi smiley

ps ti dergoj nje 'mik' atij sajmir bqirit se u be min,eh me tu bo bur shteti dhe saimiri,un do ta braktisja pergjithmon atdheun.

Po harxhoje dhe ate fishek mo se po shkon ora nje e nates smiley

ah po,tashti kam edhe 4 te tjere,harrova qe kam 5/24 smiley

nuk u ben pershtypje ....jane mesuar 

perkthyer me google translate.

Zonat shumë të mëdha të Shqipërisë janë të mbuluara në plehra si shumica e saj përfundon deri në mërzi të paligjshme. Çfarë është më shumë: Shqipëria importon edhe mbeturina nga vendet e tjera. Ambientalistët kanë pasur mjaft dhe shtytje për ndryshim.

Ka Grumbuj plehrash kudo: në rrugë dhe brigjeve të lumenjve, në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë, qyteti port i Durrësit, si dhe në qytetin verior të Shkodrës. Dhe kjo nuk është vetëm ndotësit e tyre private hedhja e mbeturinave - Komunat lokale të marrin pjesë në këtë si. Durrës për shembull nuk kanë edhe një faqe zyrtare dumping. Përkundrazi, ajo mërzi mbeturinat e 200.000 banorëve të saj në fusha të ngushtë nga ku derrat dhe dhitë gërmoj nëpër grumbujt e mbeturinave duke kërkuar për diçka ngrënshëm

E mira do te ishte qe plehrat te digjen dhe me nxehtesine e perftuar te viheshin ne levizje turbina me avull.Kauret kane kohe qe i kane vene ne perdorim termocentralet qe vihen ne levizje nga djegja e plehrave.

Kete ide Alba2265, e kam hedhur me kohe une, qysh kur ne pushtet ishin socialistet, e kam riperseritur edhe kur demonkratet ishin ne pushtet, por ata te gjithe jane te zene me xhepat e tyre, me firmat e tyre. 

Po ne e kena pase ne Çerrage te pakten qe ne vitet  80 . Energjia e perftuardo perdorej per ngrohje te Pularive dhe NRGJ -ve .Po u bllokun dhe plasen tubat e percjelljes se bajgave se nuk kishim Demokratikas ti pastronin ne ate Kohe smiley Kujdes Alba me zamete se keshtu eshte kur nuk e njeh Historine e Grumbullim , Perpunim dhe Cfrytezim Plehrave .Po qe kemi pas nje fabrike Leter ne Lushnje e di ti smiley Po gropat e Kompoastimit neper Fusha i di ti ? Apo me qe i hengren demokratikasit dhe thu s'kane qene ??? Jo keshtu alba me zamete !

 Sali babsqap Berisha qe dite e pare qe mori Pushtetin me Demokrate ne krye e deklaroi Boterisht ! " Po ku dinjem une  ere ku eshte Gerdeci smiley

Eshte shtet Mullahesh dhe keshtu do jete per sa kohe Ligjerojne LefKOPETE e frymezohen Poetet Kombetare per InteliDjencen e sqeperve te babasqapit  e qajne me  oi oi oi oi e shkulje Leshi  se na ...IKU ... oi oi oi ...

Po hajt mo si çdo e keqe , e ka nje te mire .....qarri Derstiles se Xhiboles smiley

ishalla mer digjen ''plehrat'' smiley

jam skandalizuar kete vere ne Himare, ne mbremje nje ere e padurueshme plehrash te djegura dhe ciflat e tyre qe na i sillte era mbi pjate! kur pyeta kamarierin cfare ishte kjo ere, mos digjeshin plehra, ai u pergjigj se ishin misrat qe piqeshin!!! te nesermen i njejti muhabet, ne mengjes pyeta nje kamarier tjeter, i tregova madje dhe tymin qartesisht te dukshem nga nje mal as 10 km larg Himares, u pergjigj 'ah sikur te ishte cdo gje e persosur...' ky lloj reagimi, kjo lloj indiference e verberie eshte rrenja e shkaterrimit qe shohim kudo neper shqiperi. ky lloj 'te kenaquri me pak' qe ka zene vendin e zemerimit dhe rebelimit kunder padrejtesive pengon cdo zgjidhje. kur do zgjohen njerezit?

kur pyeta kamarierin cfare ishte kjo ere, mos digjeshin plehra, ai u pergjigj se ishin misrat qe piqeshin!!! te nesermen i njejti muhabet, ne mengjes pyeta nje kamarier tjeter, i tregova madje dhe tymin qartesisht te dukshem nga nje mal as 10 km larg Himares, u pergjigj 'ah sikur te ishte cdo gje e persosur..

 

sido qe te jete, kamarjeret qenkerkan  te kulturuar, gati gati  letrar..smiley

un ket vit vajta per pushime ne algarve.....per nja 5 vjet nuk kthehem ne shqiperi

Llaf burri?

Admini ju lutem ta rregulloje faqosjen ketu se kur shikon ballinen lexon pikerisht keshtu: A digjen me plehra ne Shqiperi? E fundit Beluli.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).