"Albanians think about half of the most prominent figures in history or the media are Albanian. Thus, Alexander the Great, Mother Teresa, Arnold Schwarzenegger, Lewis Hamilton, Steve Jobs and - most recently - Barack Obama are all rumored to be of Albanian origin.

Albanians are kind, hospitable people who are very understanding towards people of other religions, mainly because they, Albanians, have no religion. A typical Albanianmuslim is tipsy in the morning, just before he goes to the mosque, and completely shitfaced by the time he takes his family to the church later that day."

Ky eshte vetem nje pasazh i faqes per Shqiperine.

PS. vendet e tjera i kan trajtu shume me keq, kshuqe mos e merrni personale. 

16 Komente

po ti e kupton qe uncyclopedia eshte thjesht nji site ku secili mund te editoje e te tallet apo jo? se dhe qellimi i uncyclopedia eshte humori. 

sigurisht prandaj e kam shtu ate PS ne fund, jo per servilizem politik smiley. po meqe po degjojme perdite per vrasje, vjedhje, dhe kujtime per enverin, thashe te bejme pak gallate. 

PS(prap) ajo pjesa ne fillim te artikullit eshte e madhe fare.

This article pokes fun at Albanians and Albania. Being the Balkan hotheads that they are, they might want to crush Uncyclopedia. The EU doesn't like that. Neither does George W. Bush. If you are an Albanian hothead, please be an Albanian coolhead and take this article with a grain of salt, or a slice of pizza. The main contributor to this article is an Albanian. Please don't kill him. 

Ka harru dhe Zikon e 82shit.Nga Korca thojshin se ishte. smiley

me duket sikur thoshin qe ishte nga Gjirokastra..smiley. ne fakt ne Gjirokaster ka me mbiemer Ziko..smiley

Zisi o Gjenomadh, Zisi e jo Ziko smiley

po skoda, tatra, saurel, ka ne Gjirokaster?smiley

edhe Napoleonin!... lol smiley

na e sill te gjithe pjesen ketu

smiley

If that were true, Albania would join the Vatican, the tribes of the Amazon, and the Moon in being recession-proof no matter what.

“I gave them water, but they didn't like it. I gave them oil, but they laughed at me. I gave them beaches, mountains and lakes, but they looked down on me. Then I sent George W. Bush, and they're all happy now.”

uncyclopedia on jews

Slavery in antebellum Egypt was the way of things until Moses, egged on by Tom Sawyer and Huckleberry Finn, had his revelation. Until about 950 years before that con-man Jesus Christwas born (what we did to him was a stroke of pure genius, but that's for another story), Jews were most likely to be found contentedly toiling away building monuments and highways for theEgyptians, while the Egyptians themselves busied themselves with cat preservation and walking in a silly way.

http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Jewish

 

ketu gjithkush mund te shkruaje pse sterio. po te kesh kohe mund te shkruash edhe ti. me vone e redaktoj une , tjetri etj etj.

Ate qe populli shqiptar ka bere per cifutet tregon vlere. dhe me vjen mire qe ata e vleresojne.

Shkova ne farmaci nje dite dhe sigurisht ishte cifut. Pasi jap receten dhe pres me pyet nga jam me origjine. Albanian - ia kthej.

Nuk e kam ditur me tha, qe populli shqiptar ka qene nje aleat i forte dhe e ka mbrojt popullin tim duke rrezikuar familjet e tyre, ju falenderoj

Po ju nga e dini ? i thash

U be nje mbledhje ne Toronto tha ne bashkpunim me komunitetin shqiptar dhe ate cifut dhe u dha nje dokumentar............edhe s'pushoi qe thu ti duke na lavderu

jane gjera te vogla ne dukje po kane rendesi te madhe.

sigurisht. fakti qe shruajne te gjith e ben gallate, dhe ma ka habitur shum fakti qe te artikulli per shqiperine ka shume gallate, por jo fyerje, sepse kap pritur qe greket e serbet(qe slejne faqe ne youtube pa sha shqiptaret) nuk kan shkruar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).