Cilat jane faqet e internetit qe frekuentoni rregullisht (pertej Peshkut, mediave shqip, guglles/facebookut/etjukut)? 

34 Komente

o xhibo i mblodhe te gjitha faqet! c'te sygjerojme me ne te shkretetsmiley

Po ka me mo, psh Forumi Shqiptar dhe forume te tjera, sadoqe duket sikur keta qe rrin ktu nuk frekuentojne gje tejter...

Gjithsesi mendoj se ne shqiptaret kemi akoma uri te madhe per te shkembyer mendime.

Xhib, neqoftese do ndonje adrese porn te mire, thuje drejt mer burre!

smiley

U plake u dogje, nga dylekshsia dore s'hoqe lol

Si e kishte emrin Trocki? Leon apo Lev?

Lev, ku lindi dhe Leon, ku vdiq i vrarë!

Falemnderit, Petro. 

Disa nga faqet qe kam ne Bookmarks (shumica jane te ruajtura aty per kur te kem kohe ti vizitoj rregullisht).

Muzike:

StereoMood - Degjo muzike ne baze te emocioneve.

ThisSongIsSick - Blog Muzikor (Hip-Hop/Electronic ne pergjithesi)

GoodMusicAllDay - Hip-Hop/Electronic

22Tracks - Playlist me 22 kenge kategorizuar sipas zhanrit

Radio3Net - Stream i 1001 Albumeve qe duhen degjuar

Classic Music Online - Muzike klasike

Essential Mix Database - Cdo "essential mix" qe nga 1993

Edukim:

Lizardpoint - Meso gjeografi

KhanAcademy - Leksione online

TopDocumentaryFilms - Shiko dokumentare online

DocumentaryHeaven - Shiko dokumentare online

ReadPrint - Libra online

Codecademy - Meso te programosh online

MIT Free Online Courses - Kurse online falas nga MIT

Duolingo - Meso gjuhe te huaj

JustInGuitar - Leksione kitare

Faqe te nevojshme:

Wallpapers - Wallpaper per kompjuterin tuaj

Youtube-Mp3 - Konvertim kengesh nga youtube ne mp3

Userscript - Personalizoni browserin tuaj

CanYouRunIt - Provoni nese kompjuteri juaj eshte i afte te luaje lojrat pa e instaluar ate

SimpleScienceFitness - Shkenca pas mbajtjes se trupit ne forme

Video/Kanale YouTube:

UnplugTheTv - Video te seleksionuara

TED - Ide (ne pergjithesi) interesante

SciShow - Lajme shkencore, histori dhe koncepte

CrashCourse - Kimi, histori

MinutePhysics - Fizika shpjeguar ne menyre te thjeshte

TEDEducation - Video te shkurtra edukuese nga TED

Humor:

Xkcd

Cyanide & Happiness

Dilbert

O eklipso, mir qi tkapa. Na huk ap me noj burim 3D-mor prej verteti jo anaglyph pliiz, se ty tkemi ilaç smiley

Fiqo me jep ndonje shembull se cfare po kerkon, nuk jam shume praktik per keto 3D...

Naj vend per me pa 3D filma, docs etc, pa shku ne sinema kuptohet smiley

ose falas, ose pa lek nuk ka problem, sidoqetjet. 

Pa u vu ne siklet smiley

Qe te bejne stream 3d si keto faqet e tjera me duket e veshtire per momentin se shume pak kane tv 3d.

mund keshilloj kete

hidh nje sy listes se filmave 3d ne wikipedia

dhe pastaj kerkoi ne torrent psh tek isohunt (lexo gjithmone komentet) ose kete.

 

Rrofsh, do perpiqem. Falemnderit.

Eklips, thx a lot for sharing, like you gjithmone do smiley

Ku shkarkon kenge zakonisht? Na ka nevoja muzikeperditesuese situata...

Xhibi, np.

Nuk shkarkoj me si me pare (ndonje album tek tuk nga ndonje faqe si mega.co.nz duke kerkuar ne google per albumin), tani perdor spotify. 

Ndersa per kenge ne vecanti kerkoj ne Google ne kete forme:

Kenga kengetari intitle:"index.of" "parent directory" "size" "last modified" "description" [snd] (mp4|mp3|avi) -inurlsmileyjsp|php|html|aspx|htm|cf|shtml|lyrics|mp3s|mp3|index) -gallery -intitle:"last modified" -intitlesmileyintitle|mp3)

Ne shumicen e rasteve gjej ne rezultatet e para kenget qe kerkoj... 

downloads.nl eshte e mire per me shkarku kenge. Nuk ka vete kenge po eshte tip search engine. Ket faqe e ka bo Beluli nqse nuk gabohem

liveleak, youtube

The Economist

The New York Times

The New Yorker 

Le Parisien

etc etc smiley  tani kam filluar te lexoj the Davis Dirt   e shume e shume te tjera

e takove xhibin, Alidea?

Jo jo nuk bohet llaf, jam idhnu me xhibin  smiley  qysh prej kohes ku komentojsha prej Shqypnis

a sa keq! se drejt me thon, xhibi po numronte ditet kur po vije ti. kjo shpjegon dhe merzine e ktyre ditve t'fundit. po ca do boj, ka per t'i kalu po ec.

Pale sa inot ka per ti ardh xhibit kur ta mori vesh qe une me Alidean kemi pi kafe dje!

fshije ket pa e pa xhibi ala, t'lutem. Nuk kam zemer per t'pa skandal

When bored and at a work environment:

WIKIPEDIA

Dezeen (recently have just gone for google searches of particular cities/projects)

Dealbook.nytimes (free--unlike NYT)

The Economist

Zonalmarking (kur ka ndeshje)

Raphael Honingstein at Guardian (kur dua te di sec ndodhe ne gjermani)

Per ebooks,   http://avaxho.me/ebooks     Ne te majte mund te kerkoni sipas fushave, ose mund te shkruani te "search" po ne te majte titullin e librit ose ndonje fjale kyce    

paskemi hy ne peshqit ne BE e s'dikem gja smiley

The Hype Machine - faqe per muzike te re, blog agregat blogjesh muzike, tip peshkarqipelag muzikor:

The Hype Machine, a music and MP3 blog aggregator, conveniently accrues all major music bloggers onto one awesome site. The Hype Machine follows thousands of popular music bloggers, gathering the songs they write about onto an easy-to-browse database to simplify the process of finding and listening to new, buzz-worthy music.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).