Zbulohen katër emrat e deputetëve që do të konkurrojnë për kryetarin e grupit parlamentar të PS-së, me nisjen e sesionit të ri të Kuvendit, në fillim të shtatorit. Burimet nga PS bënë të ditur se kjo detyrë i është kërkuar ta bëjë Ben Blushit, deputetit të qarkut të Elbasanit, por ai e ka refuzuar. 

Ben Blushi e ka mbajtur më parë këtë post, por dha dorëheqjen në momentin kur 6 deputetë të grupit socialist thyen vendimin e grupit dhe votuan si President Bamir Topin. E pas refuzimit të Blushit, në radhë për këtë post mësohet se janë 4 kandidatë: Gramoz Ruçi, Pandeli Majko, Taulant Balla e Blendi Klosi. 

Artikulli i plote: Balkanweb

Kush do të bëhet kryetar grupi? 

15 Komente

boll me kto pytje idiote se na shkatrrut 

smiley

Do behet me rotacion Mato. Jane 67 deputete, secili do te rri nga 3 muaj kryetar grupi. Gjithesej behen 201 muaj ose 16.7 vjet ne pozite.

Pse vetë 67 deputetë paska PS? më pak se në 2009-tën? nuk qenka fitues?

paske akoma shprese se mos baba hipen prape? Harroje baben dhe kriminelin njekohesisht. Ate vetem burgu e pret.Eshte me fat se nuk ka me denim kapital.

Lexoje mirë komentin, nuk është faji im se je i dobët, unë thashë që PS nuk ka fituar sipas nr të deputetëve, fitoj Iliri i 21 janarit....

Gramoz Ruçi, do ish mire ta mbaj ket poste sepse  do jete si "qershija mbi torte"   e pushtetit qe po vjen... smiley

Ben Blushi i dergon Blendi Klosit sms : Me vjen keq  qe ste beri Minister aty ku me pate thene por nga ana tjeter me vjen mire , qe ta marresh vesh cfare legeni qe eshte !

opozite jo hajgare!

 

Erjon Brace.smiley

te kishim ta futshim qe te neshja sotme mos te humbim kohe. te luajme me shpejt

king eshte!!!

Meqe permendet Bomin, do ju bashkoka PD-se, per nje opozite efikase? E vertete kjo? 

Ky ka damar Bajraktari dhe i duket se po mendoi vet "intriga " keshtu mendojne dhe te tjeret .

E kush asht ketu kapidoni smiley

Me kujtohet ajo historia qe tregonin per ne Lac ,  duke pire ne nje klub ne kohen e monizmit kur pyti nje punetor  tjetrin si InteliDjent 

kam pa i sheret or tie .A je tu mi dhone Tabi .

Thuje .

Mbi sheshajolle e nen sheshajolle zore , krena e brina lype perzi ..

Heu bre ...nuk e la te mbaronte InteliDjenti  .....Bash njaj Afmetja tu ardhe ne Burgjet me ushtri smiley

Nja nje muaj vetem na shpetonte shurra nga te qeshurit  sa thonin "kam pa i sheret " smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).