197 Komente

sme pelqen...

pse? (me qe i hyre vete, t'kuptohemi)

nuk e di, shume e thate si kenge, te pakten ne krahasim me albumin e fundit.

nuk eshte ndonje kush e di jo, produksioni sidomos shume dobet.

megjithate me kujtoi kete 

shume dakort per produksionin, por me teper i mungonte frymezimi. dukej si dicka e sforcuar.

btw di gje kur del albumi i ardhshem?

s'besoj kete vit

pak pushim se boll eshte lodh

Shkruni mer emrin e kenges se na cmenet, harxhoj klikimet e mausit kot neper Bon Jova e  Jada.

Can't you hear me knocking - 2013 (Glastonbury).

Solo rreth 5 minuteshe e Mick Taylor - aty nga minuti 9:30 mu mbushen syte! Good God Gracious MT era!

zë best!

/

me shume me pelqen kjo

'So you think you can dance' ?! - e sheh ndonje ketu, ka fillu sezon I ri smiley . It's a man's man's man's world

mos me thuaj qe eshte luan, macoku! 

smiley

Ke pa ti Ho Shi Min luan? Ja, shif Gucen, i ke pa te gjithe. smiley

luan gushti = luan sa me thene luan qe u befte 100! smiley

nje kenge pershendetese do ia vejme me vone kur te na lirohet jutubja.

Shife, shife, edhe ti luan gushti qenke qe po na i beke fresk Guces, kshu? S'ju shaj dot, kam time moter qe ndan te njejtin fat me ju. smiley Edhe 100 dhe ti! 

lol, qenka duk si freskllik kur qellimi qe i kunderti smiley

ncuq, jazek smiley

Gjeji ndonje kenge nga ato qe na pelqejne neve... smiley

Ju faleminderit!

Ti katroro nuk do e kishe vone n'dyshim luanllikun tim po te me kishe pa me krifen time.

Kjo kenga meriton te quhet: e papare!

Todo el mundo
una mano en la cabeza
una mano en la cabeza
un movimiento sexy
un movimiento sexy
una mano en la cintura
una mano en la cintura
un movimiento sexy
un movimiento sexy
Bombaaaaaaaa!!

My life is brilliant.
My love is pure.
I saw an angel.
Of that I'm sure... you're beautiful. 

nji etyd i vockel "keef & riff"

"Thumbs up if you think that 5:30-5:52 is possibly one of the greatest events in Rock and Roll history! Chills..." shkrun njoni. dhe me duket fiks ashtu. ne ato 20 sekonda ka aq shume volt, sa mund t'ushqehej mjaftueshem me ngarkesen e duhur romantika e 3000 cifteve hetero me jet shpirtnore mbi mesataren. holy shit!!!

http://www.youtube.com/watch?v=BHiKgDnNdMo

E só' turnato e mo, comm'a na vota, 
cantammo 'nzieme lu mutivo antico; 
passa lu tiempo e lu munno s'avota, 
ma 'ammore vero no, nun vota vico... 
De te, bellezza mia, mme 'nnammuraje, 
si t'allicuorde, 'nnanz'a la funtana: 
Ll'acqua, llá dinto, nun se sécca maje, 
e ferita d'ammore nun se sana... 

 

 

tribut per Bobby Keys

Miss you ne ndoshta versionin e vet me te mire skenik, me Lisa Fisher "maharaja of soul" look (turi Ura per Babilon, shfaqja e famshme ne St. Louis, 1998): "Alright, Bobby, hit me with that saxophone... shit!": - 4:56.

Eklips, erdhi te shtunen shiu. U dashkan shprehur deshirat me shkrim te PPU.ja qe t'u realizokan. smiley

I need a dollar - se u kerdisem. Shpresoj t'funksionoj. In peshku I trust. Amen! smiley

mon dieu de la france

shum shije te rafinuara paskerkekerkerkekeeee ..

ups, me falni inercia... nuk ndalja dot gjishtat nga emocioni... diçka ndodhi, e papritur.. smiley

Po ty cfare ta tronditi kaq shume zemren, ta dime: kenga apo fakti qe kam postuar kete kenge?

qeka keng per te shiju jeten e fundit smiley

And you keep your lost heartbreaks
The steps that edge along the ledge
It's much higher than it seems
That I've been on that ledge before
You can't hide yourself from me

I bet he couldn't
I bet he couldn't recognize, I still played right into it
Who am I to criticize
Somehow I'll get through it and you won't even realize
Falling through your own disguise

It's like over and over you're pushing me
Right down to the floor
I should just walk away
Over and over I keep on coming back for more
I play into your fantasy
Now that it's over
You can lie to me right through your smile
I've seen behind your eyes
Now it's over the more intoxicating my mind

Even the devil wouldn't recognize you, I do

sinergji: keef ne rhythm guitar dhe taylor ne lead. duo asimptotike. ne excerptin e shkeput, pjesa e pare (shkembore) eshte tipike richards dhe vazhdim-mbyllja harmonioze e pangaterrueshme taylor (me ritmin e mbajtur nga ustai).

version sadist ky lol qenka bo si sinoni Tomi smiley

 

San Michele.

Nuk me njihni, kam munguar - ka kohe
lotet e mi nuk u thone asgje.
Pra, me tregoni cfare eshte bere ketu
te gjej perseri fillin e kesaj bote. 

Me tregoni historite tuaja, ato
qe i bejne kallamishtet te perkulen
ne ledhet e fushave, mes zagushise
ballin e bujqve freskojne
Me tregoni historite tuaja.

Fotografite dua te shoh te Diel-lindurve 
dhe te atyre qe kane rene
nga varka, pak para se te dale ne breg
sepse jeta me nuk po u pelqen

Kenget me thoni, qe kendoni mengjeseve
si shuhen dritat prej sheshit
ashtu si pasditeve pas mbremesores
dhe para se te nise banditeria
Kenget me thoni, qe kendoni mengjeseve.

Nese vazhdojne - me thoni, duke pare zjarrin, 
burrat te qendrojne mbi thembra
dhe nese me te bukurat gra fshehtas 
poshte gjuhes mbajne smerna.

Me thoni, akoma nese vjen ne cep
 te fshatit ujku i vdekjes dimrave 
qe sa tundte bishtin u thahej 
qumeshti ne gjokset lehonave
Me thoni, nese ne cep te fshatit vjen. 

Me thoni, mos u gjet govata qe dikur
lahesha me diell e me bore
apo tufeza ime e flokeve qe me ruajti 
ime me e qe akoma po nder rroba

Kupa e Bakuninit e derdhura
shoke, mos u gjet dhe kjo?
Ta peshtyj brenda me inat ngaqe 
"kohet e reja" me bejne te ngjaj me lolo.

 

Ia vlente perkthimi. 

http://www.youtube.com/watch?v=DFZ7OAMepHU

smiley e bukur! thx per perkthimin.

Falco - out of the dark 

Ich krieg von dir niemals genug
Du bist in jedem Atemzug
Alles dreht sich nur um dich
Warum ausgerechnet ich

Zähl die Stunden, die Sekunden
Doch die Zeit scheint still zu steh'n
Hab' mich geschunden, gewunden
Lass' mich geh'n

Was willst du noch
Willst du meine Tage zählen
Warum mußt du mich
Mit meiner Sehnsucht quälen

Deine Hölle brennt in mir
Du bist mein Überlebenselixier
Ich bin zerrissen
Wann kommst du meine Wunden küssen

Hörst du die Stunde, die dir sagt
Into the light
Out of the dark
Into the light
To the night

Ich bin bereit, denn es ist Zeit
Für unseren Pakt über die Ewigkeit
Du bist schon da, ganz nah
Ich kann dich spüren
Lass mich verführen, lass mich entführen
Heute Nacht zum letzten Mal
Ergeben deiner Macht
Reich mir die Hand
Mein Leben, nenn' mir den Preis
Ich schenk dir Gestern, Heut' und Morgen
Dann schließt sich der Kreis, kein weg zurück
Das weiße Licht kommt näher, Stück für Stück
Will mich ergehen

Muß ich denn sterben
Um zu leben

Hörst du die Stunde, die dir sagt
I give up and close my eyes
Hörst du die Stunde, die dir sagt
I give up and you waste your tears

hahaha, taksirat kufjet ne vesh. smiley

Romeo and Juliet

When you can fall for chains of silver,

You can fall for chains of gold

You can fall for pretty strangers

And the promises they hold... 

Kur Koço Kokëdhima premton vende pune...smiley

@square: me ke kenaqur me ate compilationin e fundit gjate ketyre pushimeve.

Dje psh. bera Gjirokaster-Tirane per 2 ore e gjysem vecse duke degjuar ate. smiley

 

Do ishte bukur sikur te benim edhe nje tjeter me kenge pak me pop psh. si ato qe kam postuar me siper. smiley

Gezohem olso, tjetren po durove nja 2 jave me gjithe qejf (arsye teknike). smiley

Kur te kesh mundesi ti. Shume faleminderit.

ols, po e paskam te veshtire frymezimin me ato me lart.

si i bohet?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).