279 Komente

Eat your heart out smiley

(kane ca tituj keta.... blue tears (for josephine), square heart, one hand tore the side, a heart the size of a horse, etj.)

bonusinemire

Pehlivanis: http://www.youtube.com/watch?v=vmcPDi_W0BU

πεχλιβάνης is the word used for the oil wrestlers practicing the traditional Ottoman type of wrestle, still popular today in Turkey and parts of the Balkans. 

 

Ka shume versione te kesaj kenge, po une du shume kete

CCR- Run through the jungle 

Whoa, thought it was a nightmare, low, it's all so true 
They told me, don't go walkin' slow, the devil's on the loose 
Better run through the jungle 
Better run through the jungle 
Better run through the jungle, don't look back to see 

smileysmiley

Bregovic influence!

Piano sonata 13 mov 3 (Mozi)

Me three. Don't smiley. this is what it feels like.

'93-shi eshte me bashkekohor se '11-a po ju keni nje pikepamje teper akute te bashkekohesise smiley

Qe te jem e drejte kenga nuk eshte e keqe, ka inat dhe guxim vec ngadalesuar e embelsuar per te mos keputur zembereket e plazhisteve kudo ne bote.

smiley.  trop, te ka swed nje llaf. 

Hanno ucciso l'Uomo Ragno, ne karaoke poshte shtepise. Bllah! 

Ah tmerr! Oh torture!

Thone qe e ka kompozuar vete i tmerrshmi Henry VIII:

Greensleves   smiley

faut etre a moitié fou... lol

Help! Ka pasur nje kenge verore, italiane, shume popullore para nja dy tre vitesh, qe zerin e ka te ngjashem me Nino d'Angelo, por nuk e kendonte ky... nese dikush ben vaki e merr vesh per ke e kam fjalen... 

Me mallin e Lazaratit do e marrim prape Camerine. Madje jo deri me Gjirin e Ambrakise, po deri ne Gjirin e Korintit.

Prandaj duan ta shuajne Lazaratin, Tunxh.

 

p.s. Ai vargu "...e mosnjeri me tha se ti ku je"...eshte i paperseritshem ne muziken lirike.

Gjithmone origjinali mbetet origjinal. Po dhe ky versioni I saj nuk eshte aq keq jo. Per moshen qe ka, smiley 

Safe and sound. 

I could lift you up
I could show you what you wanna see
And take you where you wanna be

You could be my luck
Even if the sky is falling down
I know that we'll be safe and sound

We're safe and sound

ku eshte ai Tafuti..smiley      o Tafe,  nje e bukur   Bijelo...., mo.smiley

Vetëm pak kohë kish kaluar
Nga verë e nxehtë që ne jetuam
si ëndërr pa mbarim

Tani më shfaqesh tjetërsuar
Me djallin i bardhë
O tmerr qënke dashuruar

Jo s'je ti, jo s'je ti, se besojnë sytë
E buza fjalë s'nxjerr
Po përse, përse, përse
Mëkatin e bën strehë
e bën strehë?

Jo s'duroj dot kur të shoh
Gjak e shpirt të helmuar.
Pse ti shkon n'atë ferr, n'atë ferr
Vret lirinë e bekuar

Thuam kush të çoi në dëshpërim
Ty o ëngjëll krahë këputur në hutim
Dil nga ky terr ku je verbuar
Zogjtë nga shtegtuan prapë do t'vijnë.
ç'do tu thuash, ku je strukur për një stinë
Dil nga kjo strofkë, grackë e mallkuar
Kthehu për vete për mua

Sa e bukur qe eshte kjo kenge! Di njeri kush e ka shkruar tekstin?

https://www.youtube.com/watch?v=RDq9DWXdlaQ

Teksin e ka shkruar Eranda Libohova

Bravo 2 here atehere Erandes per interpretimin dhe tekstin.

Ne te njejtin vit (1996), kenga fituese, ne mos gaboj. Shume e bukur edhe kjo.

http://youtu.be/wgjsHAWtTtQ

Pra më thuaj kujt t'i besoj tani
dorës tënde, ku fatin kërkoj
Më jep një fjalë ti, e shpirtin ma shëron
gjithë bota le ta dijë, unë fatit i besoj

Ohhh... sa here e kam degjuar kete (ne versionin ku kendon Pirro Cako).

Ca teksti...

Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
por në ëndërr e shoh veten mbret
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
unë Hënën si monedhë.
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
shiu si det mbi mua zbrazet,
as rrufetë s'më vrasin dot,
se ka një Zot...!

ose Puthe fatin
edhe ketu i talentuar/frymezuar eshte treguar Bojkeni.

@

Paske ra mrena o shoku ..smiley

Ca kenge eshte kjo?! smiley

Fiks kjo kenge me duhej tani. Voyage-it i thashe "adieu" per sot. Preferova dormage, dormage. smiley

shpirti motres smiley

Ka lezet

Ku eshte lezeti ?!! smiley

Kur te thone miremengjes e nadjamirsmiley

smiley

..sidomos Mirejam Deshzoti

D.m.th sa keto qe keni dhene ju.

O'Bama

Yes, QOTSA are playing a church in Cologne for 1LIVE

Show starts at 9pm German time - find your local time here 
http://bit.ly/14jl0XP

tash e pash ket... smiley vate e? 

S'e po digjesh evlat smiley Si tha hallë Esmaja smiley

po eshte goxha vape  o derman, prandaj..smiley  pak  e pazakonte, po eshte 34 grade sot ketu..smiley

ne fakt,  kesaj temperature  do ti shkonte kjo kenge...

smiley

Po pra, po !

Dridhe belin, moj moter, dridhe se te paska hije. smiley

Ja dhe nje tjeter meqe eshte ePremte smiley

une e kam neser te premte. smiley

Me kujtove nje profesor ne universitet i cili thoshte kur fillonte java per mua eshte e Premte cdo dite. Cheer up nashti smiley

smiley smiley

JUTUPIKBE

(me ket kenge pershendes te gjithe peshqit qe vetem sa hedhin linqe ketu copy/paste nga youtube, pa lajmeruar emrin e kengetarit apo titullin e kenges) smiley

smileysmiley

Kjut me te vertete. A ke  te na hedhesh ndonje gje te ngjashme me kete qe e ben pak me te durueshem kete tranzicionin vere-vjeshte? smiley

Thenk ju! smiley E para ishte haunting, do me ndjeke ca dite besoj.

faleminderit!smiley

meqense jeton ne Itali,  po te pershendes me nje kenge per nje hero italjan..smiley

smileysa kom qesh belulsmiley je i modh faresmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).