Listës së gjërave për të Rilindur ndoshta i duhet shtuar edhe shërbimi i zjarrfikësve dhe urgjencave në përgjithësi. Pa pretenuar standardin perëndimor, por duke e njohur atë mund të themi se zjarrfikësit ishin tmerrsisht vonë për tek kjo makinë që u dogj e përulur dhe pa shumë potere mu tek porta e Kryeministrisë. Për gati 15 minuta isha aty, pastaj u largova, dhe ca më vonë dëgjova sirenat. Nuk dihet nëse Kryeministri Berisha ishte në zyrë në atë kohë.

60 Komente

Kryeministria, si cdo institucion tjeter duhet te kete sistemin e vet zjarre-fikes. Gjithashtu nje grup te gatshem, te trajnuar per te perballuar situata te tilla. 

Kete e ndjek zjarri nga prapa!!!

perse perben lajm per faqe te pare ky?? edhe ktu ne france kur digjen makina, zjarrfikset vijne gjithmone pasi ka mbaruar cdo gje. e keni idene sesa shpejt digjet nje makine apo jo? per 2 minuta ka marre fund cdo gje. nuk po them se zjarrfiksit tane jane si Kurt Russell tek filmi Backdraft, por as supermene mos i kerkoni. nejse, deri ne shtator fajin e ka saliu..

Mire mo mire, ai nuk ka asnje faj. Fundja nuk pretendova ta fikte Saliu me kova uji. Por nuk eshte normale qe te digjet makina 15 minuta e patrazuar, mu aty ku hyjne edhe vizitoret nga franca kur vijne ketu.

 

vallaj blendo nqs fajin do ta kishte dikush per kte situate, do ta kishte trafiku dhe rruget e ngushta. kjo e saliut eshte folklor tashme. faji gjithmone jetim eshte po ne mesa duket ja kemi gjet babensmiley

Ça thu mer kontrapedal!!!?

Shume keq Sali Berisha! Kryeminister koti dmth.  Sa mire  qe e hoqem te paaftin! Nuk eshte  i zoti te fike  as  zjarrin e nje makine qe digjet  para  zyres  se tij. Ai  duhet  te  rrembente  ate bombulen e kuqe qe sherben per fikjen e zjarrit  dhe te kish dale  ta shuante  vete makinen  fatkeqe. Aman  sa te vije shtatori e te biem rehat  edhe ne, edhe  perpiluesi i "lajmit".

Sarkazem.

Nga mbledhja urgjente e Qeverise dolen fjale se N ma i Dhimi , kishte Ngrite LefKOPENE ne kembe dhe i ishte leshuar me te Uluritura ...

Cfare ben ti ? Pse nuk e shuajtet menjehere ? Ku eshte Garda , Prendi , Lupo ? Indiference e paster dhe ti ke filluar te me tradhetosh tani qe une Humba !

Jo Nma i Dhim , mos e merr keshtu .Zjarre bien dhe ne France para presidences , dite per dite para cdo K/ministrie ne bote ? Gjera qe ndodhin .Pastaj une them ta shohim edhe si "zjarr armik " i provokuar nga Rama .Pastaj JU e dini, Lupot dhe Prendin ne i kemi per te "Hap Zjarr " jo per ta shuar ! - meceroi krenarisht lefKOPEJA !

Po prti moj te shuajte  Saliu , prit deri ne Shtator , se nuk je me ne Pozite ! Po kur te vini zjarre JU , si do i argumentosh per Qeveri e Paafte ? smiley .....ose hajde ashtu fshehtazi me ngjyra te tjera smiley

Ps ...Nje nga prioritete e Organeve "tona " jo LefKOPESE smiley dhe ironikeve mer Jahu smiley , eshte pikerisht Shmangja ose Eleminimi ne kohen me te shkurter te Zjarreve .Shpesh qendron dhe duhet te qendroje nje zjarrfikse prane ORV si Kuvend , presidence e K/ministri , Arkiv e nuk me kujtohen me !

shoku Idrizzzzzz ferra!!! te erdhi koha te dalesh ne drite, balle perpjete e gjoks zberthyer! rrofte qeveria e ngjalave qe te mundesoi ty te dalesh nga skuta e erret ku ishe futur keto 8 vite disidence! lart e me lart tani. do ta kesh dhe ti me ne fund privilegjin dhe kenaqesine e madhe te ulesh tok me bashkemoshataret e tu 80 vjecare tek lokali i PS! thone se dhalla atje eshte me e mire nga te gjitha dhalltoret e kombit! nje gllenjke dhalle, nje thithje duhanit te dredhur, nje te share saliut, nje tna rroje partia, ca do me nga jeta idriizzzzzsmiley

LefGope , le te me tolerojne shoket dhe shoqet , por une do jem Krah TY . Do zbulojme armiqt e Popullit dhe do demaskojme komunistet . Nuk ma varen as Lutjes per te te mbajtur ne Pune .Thane i kemi ofruar nje pune me llape jashte ke dera e Postes per te Ly pullat dhe po mendohet smiley .... Me ofenduan dhe jam prishe me ta smiley Poshte Bllokmenet !

Per kaq na donin , sa te qerohej "luspa e Kalbur" e Saliut nga Shqiperia .Pa peshk me Hala kemi qene peshk me Hala do mbesim !!! .Po ta kam merakun se ai dreq Babasqapi ta linte Halen si shkop bambuje jo vetem ne FYT , dhe sic e shoh nuk po mbush mire , ke filluar kontrollon tatuazhet smiley Se mos te shkon dora , u Ul poturet dhe xheç te ze dora ...Nejse ke kohe te marresh veten !

Me pelqeve me kete postimin serioz siper ...Megjithse armiku Holland eshte ne fuqi ne Fronssee , bere si bere e prure nje shembull nga Koha e Sarkoz  me nje ...... Y ne fund !

Pse u dogj makina? Vape e? lol. Sa zjarrfikse ka Tirana? Dhe ku jane located? 

Tek 21 Dhjetori dhe mesa di une vetem nje pike me nja kater zjarrfikese eshte. Nuk jam i sigurt...

Lajmi gay komplet, sa pash titullin ma mori mendja kush e ka nxjerre. Megjithate ai cuni me ate golfin III tha qe mori aq shpejt flake makina sa as laptopin qe kish ne makine se morri dot!

Ky komenti ka qellim te preke sensibilitetet e mia mashkullore, apo vetem te na siguroje se nuk je gay?

Jo jo ska lidhje me kete, nuk kam paragjykime une cben ti me sumen tende! Nuk po gjeja nje fjale per te pershkruar ate qe desha te pershkruaja dhe per momentin mu duk me e pershtatshmja. Mund ta zvendesoshe fjalen me 'lame', se di si i bie kjo ne shqip...

Mire. Tani e ndreqe.

mos keni merak o njerez ne shtator do te vije supermeni Edi Rama

Edi Rama ne krahasim me veshderrin sali eshte tamam supermen, pasi eshte qytetar.

shyqyr qe eshte tamam supermen... kjo ka rendesi

A mund  t'a dime ca punon shpejt  dhe ne kohe ne Shqiperi ?  ( per sherbimet flas) ,pervec korrupsionit .

shpejt dhe ne kohe punon vetem rilindja

posta shqiptare! tak-faksmiley  pakoja ne destinacion..

amin

si shpirt eshte P.SH

po pra, nuk e thashe ironikisht.. posta  shqiptare ben sherbim te shkelqyer atje.. megjithe  kushtet shqiptare.. dmth ato adresat tip:  pallati nr kaq, rruga filan. ok deri ketu....  pastaj, prane  shkolles fillore, perballe mobilerise..smiley etj,   prape, ata postjerat mjeshtra i cojne  pakot ne vendin e duhur dhe ne kohen e duhur!!smiley

Ejvallah se po e pres nje pako ne fakt nga Shqiperia ( pa tallje e kam ) smiley

Opo si jane keto pedet,lol  direkt ne mbrojtje te Sales. Nuk e shohin dot problemin qe ti japin zgjidhje ne interes te vet, sesi gjerat te permiresohen pavarsisht se kush eshte ne pushtet. Prandaj nuk vijne dhe zjarrfikset atje. Mire t'u behet! s'na thate pse mori flake makina? jam kurioze smiley 

vertet mir e ke ti dhe ne perkrahesit e Berishes kot fare jemi duke e ditur mire qe nuk eshte supermen e perkrahim akoma

Ti je shembulli I duhur; shif si shprehesh ' te shohim kur te vij superman' smiley

po çar te them un... nje popull i tere mezi po e pret

Por kur thika te ka hyre ne palce nga nje kryeminister sharlatan dhe depsez, kriminel dhe megahajdut, cfare pret ti nga populli qe ta duartrokase si dikur Enverin? Pervec rrethit te tij familjar dhe klienteve qe kane bere prokupi me abuzimet e pushtetit, asnje tjeter nuk e durron me kete faqezi. 

o berber 

hala s'qeke qetsu mer bab, edhe pse fitoi p.s. ?

akoma s'ka mabruar ky duke pire birre te skaduara!!po e merr vesh iqyqi qe idiotit nuk i ze shpirti me asnje qeveri veç me sisteme skizofrenike...aty gjendet mire....sillet verdalle per nate tu lexu yje te pashuar...e ka mesu permendsh

sillet verdalle per nate tu lexu yje te pashuar smiley smiley 

smiley

Berbero,

shih se keto gjera ato te km i bejne edhe qellimisht per diversion. Terheqin vemendjen publikut me nje makine qe digjet, nderkohe qe kushedi cfare zullumesh sajojne pas skene.

Dmth ku di ti, i vene flaken makines te dera perpara, nderkohe nga dera tjeter del fshehtas nje makine me xhama te erret me kushedi cfare dokumentash ose pasurish. Nuk i zihet bese atij.

Te isha si Edi Rama i fus nje kontroll gjithe zyrave te km, sepse me siguri frymori do te kete fshehur mikrofone dhe kamera.

nje makine ne flake nuk merret dot ne karroatrec per ta cu ke pika grumbullimit dhe per ti marre ate shtadhejtmilekshin

kaq !

paska shpetu nga gjoba...

nga xhoba thuaj

Ne qe punojme aty afer u frikesuam per nje moment se mos kish ndodh ndonje krim dhe nuk merrej vesh fare. Nje grup turistesh (ruse) qe po kalonin aty pari u trashen fare. Vec te shihje fytyrat e tyre cfare tmerri kishte. ..nje makine qe digjet tek kryeministria, me terezi, ne mes te dites dhe asnje nuk e prishi terezine. Dhe per ju qe e shihni ne lajme a youtube, 15 minutshi a 20 minutshi duket pak, por te jesh atje e ta shohesh, eshte tjeter ndjesi.

Po ndotja e ajrit? llahtar!!!

Akt terrorist, grusht shteti, apo veteflijim i automjetit?

nga vapa e 1 gushtit.  thame, njerzit  po e po qe i ka goditur vapa kete periudhe, tani edhe automjetet..   prit neser kur te  dale ndonje biciklete e cmendur ne news.. para presidences kesaj radhe..smiley

Seriozisht ne se dikush dëshëron ta vleresoje , pavaresisht se mungon Info Reale per raste te tilla .

Ka me dhjetra MASA Organizative qe garantojne mosprekjen e teritorit prane ORV si K/Ministria etj .Duke filluar qe nga personeli i shumte i Ruajtjes deri tek postoblloqet e thjeshta , Orare ndalim kalimi e kontrolle , sidomos ne kete situate !!! ... PERFSHIRE kujdesit NR NJE .Masat Kunder Zjarreve . Ka me detaje edhe instruksione per ngajrje te tilla , dhe kush zgjatet  të cilat Jo vetëm nuk lejojne por minimnalisht te filmuar do kishim pare një Përpjekje për eleminimin në kohen sa me te shkurter .

Ne se makina do kishte Eksploziv !!!!!!!!!!! Ç'thote LefKOPEJA për këtë ?

.Por e Rëndësoshme është të Kuptohet se ky Rast , brënda rasteve te Qeveri Rumpalles dhe "Rregulloreve te Bulevardit " , eshte tregues i Paaftesise dhe neglizhencave te Klanit Hajdut te Berishes qe e di se te drejtosh mjafton te Bertasesh e Ulerish Podiumeve "Poshte Bllokmenet" e te duartrokitesh si "Maje gjeri e ashtu melleri " nga LefGOPETE smiley

Qe makina u dogj aq qetesisht eshte tregues i asaj qe Berisha s'e ndjen veten me te kercenuar. E paska varur ne gozhde jelekun me c'duket smiley.

Fin, nuk na the gje nese ka ndonje te re nga ty... smiley

Hoppa?

Jo po kot nuk thashe une, me 40 grade jashte mos dil me makine nga shpia.

ore, per kuriozitet,  kishte njeri brenda ne makine?smiley

Lefti jo njehere smiley

Ja ku doli dhe posti per Tak Ngjelen ne qeverine e Rilindjes: Minister i zjarreve te rendesishme.

Kryeministria, si cdo institucion tjeter duhet te kete sistemin e vet zjarre-fikes.

Digjet nje makine ne dere te kryeministrise dhe mire qe zjarrfikeset nuk kane ardhur, por asnje prej atyre te gardes nuk duket se ka levizur gishtin per te bere dicka. Kur lexon komentet lart e kupton edhe sesa te verber jane ne politizimin e tyre disa. U duket normale qe te digjet nje makine ne dere te kryeministrise. C'mentalitet!

Kjo tregon ate qe kam thon une me kohe, me vite; shtet i pjerdhur, fatkeqesisht, dhe qeveri me hajvan, fatkeqesisht. 

Ku esht tema Kukusit?

Laura po gezonu mi goc se ke 4 femra ne qeveri, e plot deputete femra. Po behemi si suedia, emancipim. Ceshte ky inat pa filluar puna akoma? Mire je me shendet?

komandanti i repartit zjarrfikes, Mic Sokoli, ja ka dhon besen Rames qy ne 1 korrik. pa ja lyp kush

Lajmin e rreme qe zjarrfikset nuk arriten ne kohe e pergenjeshtroi Komandanti i zjarrfikesve , ai tha : nuk eshte vonesa e zjarrfikesve faji por i makines qe u dogj papritur , nuk e prisnim qe te digjej , sqaroi Komandanti.

paske kalu me LSI-ne me duket smiley

Jo re sdo bona te gjithe me LSI -ne , kemi kalu Patekun anej , do bohet drejtor me 1 Shtator smiley

po u bo pateku drejtor. duhet me u bo mjek, se berberin dhe idrizin do i kapi zemra smiley

Po po me po dihet ajo po ato qi kan qene drejtora do bohen prap.. leji ça thuhet me llafe te bukra.

Po per Gjeken ca flitet, e kapi nonji drejtor dogane apo jo?*78smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).