379 Komente

Si kulle malokesh. C'ka per t'u cuditur? 

Ose si stan leberish me opinga lope me lekura te blera ne myzeqe dhe guna te dhirta te leshta marre atje ku pula ha gure, marre atje ku do 8 ore per te vajtur ne qendren me emrin çornojevoda apo tepelena..

po tani qe do shkoi 8 miljon lek 1 kolltuk smiley

Plotesisht kunderpedal...Turp per pandjeshmerine

hahaha edhe ketu me gjete.. me ler te shfaq shpirtim tim kritik kunder te gjithve...un jam opozitar.. kam qen em qeverin Nano,Beridha normalisht edhe me qeverin new Nano... plus qe te gjith e dim historine e Edit me kolltuqet e bashkis kshu qe mos bej sikur se kuptove

e mo mire edhe kaq... kaq diten e kaq bene, se mos diten me shume dhe nuk bene me shume... çeshtje kulturash dhe qyteterimi.....

mund ta shikosh edhe kshu alidemso:  ishte qeveri e dietes, tha..smiley 

tani jam kurioz,  a do te kete kritika  per  shpenzimet  qe do te perdoren per restaurimin dhe mobilimin e kryeministrise,  ashtu sic pati  kur qeveria e meparshme  perdori fonde nga buxheti per te restauruar presidencen dhe disa vila qeveritare...?smiley

Hajt se me paret e popullit i prishni e i rregulloni prap po he

bile ju del dhe te beni pallate ( ose palle  ariu ) ose hotele per veten tuaj

si i behet atyre qe flene me mushama dhe pa buke ??

Ideja eshte qe kane bere tendera per rregullime dhe i kane lene me mobiliet e enverit. Leket, ku shkuan? Rama mire keq e beri Bashkine veper arti brenda, dukej shume bukur kur e hapnin per Nate te Bardhe.

E pashe me perpara kete, dhe thashe ta vendosja nje here vete te PPU. 

Super tendencjoze dhe robi e ka hak qe i thone fasadaxhi, pa fillu akoma mire punen e ka mendjen vetem te idiotlliqet e imazhit. 

E para, qartesisht jane vene me shumice fotot me shume "problematike", gjoja per te krijuar imazhin e "malokut". Ne fakt po te shihje reportazhin e Top Channel dje, dukesh qarte se ambjentet ku kalonte stafi ishin mese te pranueshme. Biles edhe pjesa e pasme e godines eshte restauruar me kohe, zyrat jane jo lluksoze po mese normale. Tani kane vajtur e kane gjetur ca cepa te godines per te dhene kete imazh.

E dyta, a thua se Rama vete eshte super i kujdesshem? Jo, salla e madhe ne PS ky mblidhet kryesia apo grupi parlamentar eshte komplet shkatarraqe. Kati i trete i sekretareve po ashtu. Te zyra e tij, te zyrat e "keshilltareve", dhe te fasada nuk eshte kursyer leku ama. 

E treta, ka plot foto qe jane ketu per ambjente pasi ka filluar rikonstruksioni ne godine. 

Dhe ne fund, ore po ky sikur ankohej sa here qe merrej vesh se nje minister po rikonstruktonte godinat. Tani qenka problem i madh se nuk e paskan bere mjaftueshem??? Si tha mbreme? Do e rikonstruktoj menjehere zyren dhe godinen. Po parate? Do kushtoj me pak sec do kushtonte per tu mirembajtur keshtu sic eshte ...... BS!!!

smiley

smileysmileysmileysmileysmiley

Dhe ne fund, ore po ky sikur ankohej sa here qe merrej vesh se nje minister po rikonstruktonte godinat. Tani qenka problem i madh se nuk e paskan bere mjaftueshem??? Si tha mbreme? Do e rikonstruktoj menjehere zyren dhe godinen. Po parate? Do kushtoj me pak sec do kushtonte per tu mirembajtur keshtu sic eshte ...... BS!!!

Pikerisht... ministri rikonstruktonte godinat e godina ngelej po mut. Dmth, merrte leket e gje s'bente. 

Po po, keta i harxhonin te gjitha rrush e kumblla. Ministrat socialist, e vete Rama e Meta psh, sa here qe benin rikonstruksione edhe qindarkat i kursenin. 

Futja kot endrit. Fotot jan skandaloze. Duhet hedh pare ti kthehet dinjiteti. 

Godinat kane te bejne me dinjitetin e shtetit.Nuk po them qe te jene superluksoze po as ne kete derexhe.Nuk kam qene dakord me sulmet kunder rimodelimit te vilave presidenciale.Nuk ka asgje t ekeqe persa kohe qe nuk vidhen e shperdorohen e i lihen pasardhesit  ashtu si i gjeten.persa i perket kryeministrise eshte nje ndertese 70 e ca vjecare e ndertuar per funksione te tjera nga italianet qe e ka tejkaluar utilitetin e vet.Ndoshta duhet bere nje studim nese ia vlen te rimodelohet nje ndertese e tille apo te ndertohet nje e re .

nuk e kuptoj,   per   te restauruar  dhe mobiluar presidencen, gjeten fonde, per  te restauruar krymeinistrine jo?

Restaurimi ka filluar Belul. Per presidenen ishte problem, e ka share Bracja ne fb e ka bere rezil Bujar Musteqen. Ndersa per KM duhet bere patjeter se maloku e ka lene ne gjendje te papranueshme. I poshtri! 

Shyqyr qenkan dhe provat e korrupsionit, filxhanat e kafeve. Se eshte dhe precedenti i Nexhit. 

Doren e pashpuar e paskan patur ata qe iken! smiley.

po me ato Sac-et e ndryshkura e kapte beogradin mo ?? smiley

Edi Bizantini... 

You are led to a huge, ornate palace. On either side of you in the audience hall there are golden mechanical lions who open their mouths and roar. In golden trees are mechanical birds who sing. In front of you, seated upon a golden throne, is the emperor, attended by a chief minister. You approach the throne and prostrate yourself in front of it. You are bidden to rise and when you look up you discover that the emperor, throne and all, is suspended high above your head. Later, imperial officials give you rich presents and inform you that more wealth and support will be forthcoming if you will fight the emperor's enemies (pocketing any booty you may pick up along the way). It was a rare tribal chief who would turn down such an offer. This process was repeated time and time again throughout the history of Byzantium and it encouraged many to ally with the empire.

nga: War by Other Means: The Legacy of Byzantium

edhe televizorin e paskan lënë ndezur...

ajo tavolina qeveritare kish dale bukur - kte nuk e mohoni dot!
Kshu rregullohet vendi, e nisim nga tavolina e qeverise, te dhomat e shkatarrume te k/ministrise e me radhe. Kjo qelbet era kulture kurse ktu ka njerez qe u ka humb nuhatja

Nuk e di nqs e pe emisionin e mbremshem te Top-it per castet e para te Rames ne zyre. Do jete online gjithsesi. 

Reagimi i pare i Rames ndaj Lames dhe Shkrelit kur hyri te zyra e mbledhjeve? "C'eshte mor kjo ketu si carcaf i bardhe!!!!" smiley

Endrity,

Sa kushton nje fshese dhe mos lenia e brekeve te protistutave ne dhomat e zhveshjes? Cilat jane "cepat"; salla e pritjes, perdet e zyres se kryeministrit, dhomat e stafit apo serveri?

derra! Dhe vetem nje derr justifikon dhe kupton nje derr!

Une them tu bejme atentate derrave kudo qe jane! 

S'eshte ide e keqe.

u sa kam qesh

Gjeja me" e mire "...eshte " te mbetesh mes tyre..."

Unë do vija bast që Edi do e bënte këtë! E ka bërë dhe Obama madje, që prej hyrjes në Shtëpinë e Bardhë, pas administratës së Bush. Obama e bëri në mënyrë më të tërthortë, vuri këshilltarët e vet të kritikonin pajisjet, sidomos pc-të, që ishin out of date. 

 

Julo, per shtepine e bardhe dhe sidomos zyren Ovale i jepet gjithmone nje fond First Lady-t qe ta ndryshoje pamjen. Eshte e mirepranuar nga te gjithe.

Une nuk jam as kundra idese qe Rama ti jape imazhin e tij zyres se vet, apo edhe salles se mbledhjeve. Nuk jam as kundra rikonstruksionit te pjeses tjeter te nderteses se i ngelet shtetit kushdo qe te vije. Po te mos llapnin kot atehere sa here qe bente kete gje nje funksionar i PD-se. 

E kam fjalën për publikimin e pisllikut. 

Pas ndërrimit të pushtetit, restaurimi/mobilimi i kryeministrisë, its a given! Dhe është tjetër gjë kur dikush e bën në fillim të mandatit, tjetër gjë në fund të tij. Restaurimet në fund, janë pretekste për të vjedh! 

Well, KM nga sa kam pa une nuk eshte restauru fare kohet e fundit se Sala nuk do vidhte 5leksha aty. Debat u bo icik, sic i thashe Belulit, kur hyri Nishani ne Presidence, qe me te vertete ishte tu rene ne toke. Po keta i kane kritiku ministrat edhe kur i kane bere ne fillim te mandateve gjithsesi. 

Kemishat dhe pantallonat i kane hekurosur ne Kryeministri burrat e shtetit, se shikoj ne foto tavolinen e hekurosjes..

Mendo c'torture ka hequr Liri i shkrete duke qene i detyruar te punonte ne keto ambiente. Kishte te drejte qe prishi "martesen" e pare. 

I kishte thene Edi nje llaf ne vesh, qe ja prishi mendjen.smiley

Ishalla e mban llafin. smiley

 legenat kan ik pa lar enet

 

Enet i lanin sekretaret me duket, ato e kane fajin..smiley

Mire qe kemi Ramen thuaj qe do na ndihmoje t'i sherojme plaget !!

JUTA fotografon bukur..Çjane keto budalliqe mer..hah

uffffff u bo bozeeeeeeeeeeeeee

kur erdhi ne krye te bashkise ky tipi po te njejten gjo boni duke shkrujt lajme e kronika qe kishte gjet veshe qensh te godina bashkise. E po thojshe ky kur do dije me majt paster shpine e vet kushedi si do na e boje tironen tone. 10 muaj para se ky tipi te largohej nga bashkia kam qendru ne nje hotel afer librit universitar, o none- o none, lukunia e qenve aty verdalle (me te shumte ne numer se mercedezat (e mbulum me balte)). Te Libri Universitar!!! Imagjino jashte unazes se vogel, imagjino jashte unazes se madhe, etj. O ca zhgenjimi ndjen robi kur te servirin bozen e melit (gjithmone te fresket).

As nuk e kam problemin me te vogel qe ta rregulloje kryeministrine dhe do Zoti kemi nji nga kryeministrite me te bukura ne rajon e me gjere, por, Por boje o vlla e mos u nij se na e shpifen katunaret e kompleksum

mos genje, bashkia eshte bere shume bukur brenda. ishalla e hapin dhe sivjet per nate te bardhe. po s'besoj ta beje ky karafili. Mund t'i thuash c'te duash, por ate qe e ka, e ka.

O fan, ca po te genjej? Nuk e kam pare bashkine e Tiranes por skam dyshimin me te vogel per shijet e Rames ne interior design. Kam pas pare Ministrine e Kultures kur zoteria per fatin tone te mire te asaj kohe ishte minister. po keto sjane as mjetet e as qellimi ......... vari lesht

Nate e bardhe? smiley...Kjo nate mooti ishte shpikje komunistash me neokomunistin Ramoviç ne krye smiley

 Por boje o vlla e mos u nij se na e shpifen katunaret e kompleksum

 

Mire e ke ti po Edi edhe nje top te bej do pyesi eshte i madh apo i vogel?  Qe te japin edhe populli mendimin qe ka ngrene shume apo ka ngrene pak..smiley

Asht fushtan i Zhozit, e paska harruar smiley

Ca pret nga Sali maloku. Sikur e ka ngrene me dhembe duket! 

U pa puna,majtistet e peshkut nxjerrin ç'ju ze dora..Foto te manipuluara nga pseudofotografe qe duan ta nxjerrin Shqiperine,  shtetin e saje si Anglia ne mesjete 

Te kontrollojne njehere mire, se mos gjejne dhe ate oren e Bushit. 

smiley

smiley

vec me snajpera nuk duhet me u krrujt. Apo s'qenka me nerva. Ububuja none!

smiley

O Bredharak o legen
prite snajperin se po t'vjen!

Nuk ka rrezik, gjersa eshte ndrysh saçi, edhe maliheri ate fat do kete patur. 

Berberi e kishte pare enderr kryeministrine vija-vija. A do ta lyeje valle Rama? smiley

Thone qe do e lyeje me shigjeta, qe kur te kalojne njerezet jashte te ecin me mburoje..smiley

ketlina, me shigjeta ai bon shpine tate e shpine time, jo shpine e vet.

“I am fond of pigs. Dogs look up to us. Cats look down on us. Pigs treat us as equals.” 
― Winston Churchill

E c'mund te presesh me shume nga "Qeveria" e "Legenit" .  Qeveria e Minstrave qe vjedhin edhe Banjot e ministrive ( o zot) , qe vjedhin edhe pikturat qe deri dje qendronin ne zyrat e tyre.Ky mentalitet , keta Legena kane "qeverisur"(lexo vjedhur), kete vend.

 

'Hajdut edhe te tualeteve" " hajdut te tapeteve" dhe " hajdut te Pikutrave"

Kaq dine kaq bejne, po te dinin me Keq me keq do ta benin nuk ka asnje dyshim.

 

plako, si mendon ti, ky s'ka gjera me ca te merret po i kane ngel kto meremetimet e pastrimet? se deri dje foli me te drejte per te papunet e per te pastrehet, per ata qe nuk kane buke te hane, para per t'ble ilace e u tall me jozefpercken e babasqapin qe donin me ndertu nji parlament. Sot po i ben apel zemrave te tronditura te shqiptarve per te pa gjendjen ku eshte katandis ndertesa e kryeministrise...
po pse, sala duhet t'kujdesej per te la pjatat e filxhanat e kafes ne kuzhine e per te zevendsu antenat satelit ne tarrace?
Ky ose ka qejf me mikromenaxhu, ose e ben kte sepse nga punet e verteta, nuk merr vesh. Sidoqofte, asnjona nuk eshte shenje e mire

Pastertia dhe rregulli s'ka nevoje per para luksi. S'po thote njeri te bleje 1000 euro nje kolltuk. Ate s'dua qe ta beje as Rama e asnjeri tjeter. Kjo thjesht tregon per karakterin e atyre qe kane punuar aty.

Ketu po flasim "VETEM" per keto foto

Gjenja ku u gjete Kryeministria  tregon edhe Gjendjen ne te Cilen e la shqiperine "Rrumpalla" Ne mos me keq.

Me kujton filmin "Lion King"  kur Mbreteria drejtohej nga hienat. asgje me shume , asgje me pak po shohim edhe ketu, 

TOKE E DJEGUR. keto po lene pas.

Se c'do behet me te papunet, dhe te pastrehet do flasim ne ditet qe vijne ,

PS: Imami C'pati me Tualetin e zyres se Vete , ku vodhi te gjitha accesoret. 

 

ka vjedh Imami? po pse nuk e hedh ne gjyq ate legenin ky po ju knaq ju me llafe pazari?

Bredho. 

8 Vendburimet e FUNDIT te naftes ju dhane me "koncesion" mikut te rradhes , mbas 23 Qershorit.

Pronat e Ushtrise ne Bregdet -U shiten "per nje cope buke" mbas 23 Qershorit

Etj. etj. etj. ( lista eshte shuuuuuumeee e gjate por nuk dua te harxhoje kohet)

Keto Foto  JANE QERSHIA MBI TORTE Qe la doktorr rrumpalla. kete po them une.

ne burg mer! une jam i bindur se po beri kte, ky ka per t'pas mbeshtetjen masive. Sepse ka per t'dhene shenje se me n'fund politikanet nuk dine vec me bo llafe. Po persa kohe ky nuk e ben, per mu eshte njesoj si ai tjetri qe sla emer pa laku e pa permend si hajdute po qe n'fund u katandis me 50 deputete

 Ti e di  se c'ndodhi me "Doracet" e 21 Janarit 3 dhe 1 vit burg.

Qe te ndodhi ajo qe thua ti (Ne burg) do duhet pake kohe ( pak eshte relative ne kete rast) Sepse ne Burg te Fut Gjykata.

Por nga ana Tjeter ka edhe nje Tjeter Gjykate: Opionioni Publik, qe te gjykon diten e Votimeve, 

ne Burg te Fut Gjykata.

Denoncimin ne prokurori e ben cilido.

Por nga ana Tjeter ka edhe nje Tjeter Gjykate: Opionioni Publik, qe te gjykon diten e Votimeve,

 

ah ok, kte po them dhe une. Qe jane thjesht per konsum elektoral

galile, po flisje per Tualetin e zyres se Imamit. E le "ne ajer" dhe u hodhe tek vendburimet e naftes (qe s'ishin ne dore te Imamit) e pronat e ushtrise ne bregdet.

 Gjembi ja thashe edhe Bredhit. Vendburimet e naftes jane kryesore , dhe vjedhje qe duhen ndeshkuar dhe duhen anulluar, 

Kurse Tualeti i Imamit ashtu sic edhe keto foto te Kryeministrise jane QERSHIA MBI TORTE  Qe na la Doktorr adhamudhi.

po jo mer burr se kryeministria nuk eshte as imja, as jotja, as e atyre t'vobekteve qe votojne per nji vend pune.
Se po t'varej prej meje e prej teje, besoj se do ishte vendi i fundit qe do kish nevoje per shpenzime. Ashtu si kam thene edhe per ca shpenzime te kota justifikonte sala

Galile, se ti vdes per keto historite.

Zbres poshte tani te blej nja dy gjera te dyqani e shof qe kishte ndalu nje makine policie dhe policet jashte e po degjoja ca te shara e te bertitura. Si ishte puna? Nipi i nje prej deputeteve me te ri rilindas kishte parku Benzin ne mes te rruges, e i ofenduar qe policet i kerkonin te levizte makinen kishte dale nga lokali ku po pinte kafene per tu thene "i ... robt me te bukrit ketu, a e dini kush jam une"!!!

#rilindje jo shaka 

 Endrit , megjithese je jashte teme po te them  qe nuk mund te reagoj apo te pergjigjem per nje ngjarje qe e ke pare Vetem Ti, Kur kjo ngjarje te konfirmohet nga Burime te Besueshme do them edhe une ndonje mendim..smiley

Fatkeqesisht po u konfirmua nga burime te tilla besoj se burimi nuk do zgjase ne pune per shume dite, mu duk edhe si verior nga theksi kshuqe nuk kane per te pas ndonje meshire te vecante per ta mbajt ne pune. 

 Desha te them , Nqs e ke pa ti kete ngjarje , ka shume mundesi e ka  pare ndonje tjeter dhe ja shet ket lajm ndonje gazete?

PS: Po ti s'kisht Tel me vete te beje nje Video.. me kete rast mund te kishe bere ndonje lek ta shisje ndonje tv-je ?

E para ketu nuk i behet vone kujt se gjera te tilla jane gati norme. Kshuqe zor se ka per te thene kush gje kur vete policet nuk po reagonin fare. Une dola me pantallona te shkurtra e me shapka, as nuk e kisha mendjen fare per cel. Po edhe po ta kisha me vete vallaj nuk e nxirrja kot, me ata koketulat therresh per nje llaf goje e jo me per gjera te tilla. 

Po me halene c'pati "aktori i stazhionuar" 

Shikoni Guzhinen ku Gatuhej "Parajsa Shqiptare" ( Vetem gjermani na e 10ste) shihni fotot

Foto nr 2 _ Dyshme me Yndyre .. qe po ti besh analizen arrin te gjesh gjellet qe kane ngrene qe 8 vjete me pare - E sigurte qe edhe pastruesja ka qene Militante e PDH-it..

Foto nr 3_ Skandaloze se si kane shkaterruar. 

Foto nr 4- Vendi ku loznin domino  "rojet" e rrumpalles

Foto nr 6- nuk ka vend tjeter ku te mbanin Tavoline e hekurit..

Foto nr 7- Kafene plehrash. 

 U zhduk, U zhduk plehra dhe zhuli.. 

 

 

Me duken te kerkuara dhe sforcuara keto veprime, qofte dhe ne rrafshin simbolik. Shqiperia ka nje qerre me probleme.Nuk na duhet forma, na duhet permbajtja. Qeverisja e ikur ka lene plot plage qe presin te kurohen.Se kuptoj kete nxitim per te rregulluar dhe rehatur zyrat. Mire do ishte qe si fillim te merreshin me disa gjera emergjente: shkollat qe  nuk kane ngrohje, femijet qe  nuk u regjistruan ne shkolle, kaskada e Drinit (apo prape do kete permbytje? ), ata qe lirojne banesat e ish pronareve dhe jane pa strehim, shperndarjen e fondeve per ata qe jetojne me ndihme sociale dhe gjera te tjera te ketij rendi qe prekin direkt jeten e njerzve.

+ 1, 000,000,00 + 1. 

 Spiritus .

C'do gje ka Rendesine e vet dhe rradhen e vete,

  Po kjo Tregon kush e ka qeverisur ate vend. Derrrraaaa. edhe derrat do ta mbanim me paster.

vec fakte ka dhene per ata qe kane sy te shikojne. ja si e katandisen kryeministrine shpellaret. as ta dorzonin sic duhej nuk dine.

 Galile, per te treguar se kush ka qeverisur dhe si ka qeverisur ka gjera te tjera me substanciale. Nuk me interesojne fare fare qoshet e kryeministrise, ngjyra e perdeve, aredimi, ngjyra e tapetit e sende te tjera. Jane dytesore, pa peshe per njerzit qe presin ndryshime thelbesore. Ato jane ceshtje qe nuk kane interes publik.

Po nuk eshte Ceshtje shijesh Spiritus. Se c' ngjyre kane perdet apo c'boje ka muri..

Pastertia dhe si e mban Vendin e Punes Tregon shuuume se c'pune ben. 

I Shikon Dyshemete me Yndyre? Eshte Absurde......

Gjerat e vogla sjellin ndryshime te medha. Pastaj per ato qe thua ti do diskutohet me vone , A ka mundesi ta mbajme diskutimin Strikt. tek keto foto? Thjesht c'mendon ti kur shikon keto foto.

 Mua me duken normale.Po te ishte ndryshe do habitesha pak.Gjithsesi , dritaret dhe dyer aty jane.Ky eshte progres smiley

smiley  Kaq Dine Kaq bene , E sigurte qe po te dinin me Keq, me keq do ta benin

1 foto eshte worth 1000 fjale Galile. Sa foto jane aty? U do the math now. 

smiley

I pate faktet, e zeza mbi te bardhe, filxhanet e palare te kafes qe kishte lene Saliu ne kryeministri? Kjo ishte per juve qe thoshit se Rama s'do ta denoje Saliun per krimet e 21 janarit.

P.S. Endrity, ti qe pe ate reportazhin e Top Channel, e tregoi gje aty se ku do rehabilitohen breshkat kryeministrore apo s'e ka bere gati akoma ambientin Artan Lamja?

Lames se shkrete i iku ftyra kur i shau harten e bardhe te salla e mbledhjeve, qe nderkohe aq shume ishte lavderuar larte e poshte, sa nuk do kete pas fare mendjen te breshkat ne ate moment. 

Endrit, te vjen keq te them qe nuk te besoj? jo per gje po ti nuk e ke per here te pare kte punen e mashtrimit

Mendoj se shumica juaj duhet te futet ne skype..Do dilte nje bashkebisedim i hatashem per rilindjen,  breket e kamarieres se k/ministrise harruar poshte banakut dhe mbi te gjitha per fotografite e marra ne nje lokal biliardoje ne Babrru

ky paska kene burre i mire fort....ky i paska pas tana muncite e me thane se ktu i ka hup edhe butoni arit.

Po dy tesra PD-je sjane gjet akoma qe ta kemi pergjithmone ne kujtese si korelacion?

ca prezervativa siper fotos se rames lakuriq?

nji top muti te thate mbas dere?

nji koleksion me portrete te gadafit ose ben aliut?

ka kohe akoma, take your time

 

 

 

Eh, mer Ed Rama. Herkules je! Do hysh me germa ari jo vetem ne histori, por edhe ne mitologjine e koheve tona. Te ka dale detyre te pastrosh stallat e Augeas smiley

dhe do e besh kete pa lumenj smiley  ne vend te alfeut ke vec nje Lane te cofme. por do ia dalesh. popullin e ke me vete. populli te pret!!! pastroje shqiperine, o kreshnik i papepur i trojeve tona. aleatin po ashtu e ke te mire... shqiperia do behet or do behet... per inat te shqipetareve... smiley  lum brezi ri!!!

   smiley

smiley Emigrant. thuj si te dush , por Drejtori i PR te Edit  ka noten  10 me yll.

 

 Nuk çalon gomari nga veshet po he, ka kohe per zbukurime,dimri po troket.....

 Qeveria ka perpara dy armiq: dimrin e ashper (rus) dhe krizen e thelle . Atdheu ne rrezik smiley 

    atdheu ne rrezik 

per ate do biem fli!!smiley

Nuk le sekret shteteror pa nxjerr ne peshk o Ed Rama!!!!!

Te rrisin sigurin e gjerave qe hyne dhe gjerave qe dalin qe aty si fillim; gjithashtu, ta gazifikojne elektronikisht e te mbysin tan cimkat...

Po tani duhet te takoje edhe te Huaj ne ate zyre .Mire keta te Sqaperise qe kane eren e tij edhe neper shtepi , sa na i kane ngjit edhe neve , po te pakten Mos tu Ofroje Hale ne vend te Zyrave !

Liri LefKOPESE .Kopeja po degjeneron strategjine e Partise ! Rama po e terheq ne Vogelsira  smiley

+ 1,000. 00 . smiley

dolen dy filxhanat e kafes te kjo vidjo

ky po e kthen qeverisjen ne reality show mer. cfare karagjozlleku...

o shoku peshku, jeni bere me keq se gazeta dita dhe tema. Po keto perrallat me fasada nuk i hyjne kujt ne pune dhe as nuk i prishin mendjen njeriu. Jane mesuar me Ramen, e kane ngrene ate koqe ulliri njehere me fasada dhe nuk e hane perseri shqiptaret. Jo me larg se mbreme, sic eshte permendur, tch dha pamje dinjitoze te kryeministrise, pse shkohet ne skuta e gjenden ato foto, s'do te thote asgje, pervec se keto jane pune te Lame Shvejkut.

Kur Berisha rikonstruktonte dhe mobilonte rezidencat qeveritare, ju e shanit se harxhonte miliona leke per vilat ndersa populli ishte ne varferi. Po tani, gjithe keto shpenzime per ti nderruar pllakat, perdet, tavolinat e karriget Rames, me parate e kujt do paguhen? A nuk po vuan perseri populli ne varferi apo plani 2 vjecar do sjell begatine.

 Dhe ti Ve shenje Barazimi Ne  Rikonstruksionin e KRYEMINISTRISE  ( duke e pare se ne c'hale e kishin lene) Qe eshte Vend Pune me Rikonstruksionin e Vilave te Pushimeve ? ( me qe ra fjala , edhe atje kane vjedhur para )

smiley

E c'prisni nga nje njeri i rritur ne kulla me dritare 10centimetershe. Edhe aq ka bere shume, e ka tejkaluar kapacitetin e vet kulturor. 

Cudi se ju te "majtet" mbroni pikerisht idene qe njerezit nuk duhen limituar nga gjendja fillestare, tani po riktheheni te ideja se origjina paska rendesi smiley 

po nese gjndja fillestare paska rendesi, athere Rama duhet skualifikuar njehere e mire nga sfera publike se eshte i biri i Kristaq Rames, qe kur kthehej ne shtepi i tregonte se kishte firmosur varjen e njerzve, ndersa pasditeve e fuste ne pune per te ndihmuar per lustrimin e busteve te Enverit. A mund te pritet gje e mire nga nje njeri me fillim te tille?

Edhe po pastaj se eshte rritur ne kulle? Kulla eshte institucion kombetar! Cfar ke me kullen ti? Merru me Berishovicin.

ajo kulla mor zotni, esht simbol i mirqenjes, dhe i statusit te familjes ne fshat, dhe krahine. arkitektura e kullave i esht pershtat ma se miri gjendjes social-politike te kohes, kur ne cdo moment mund te duhej te luftoje(se dikur kemi qene edhe te pushtum). te shash kullen vetem se ke inate saliun eshte si te shash keshtjellat mesjetare se ke inate fisniket qe i kan.

Po pergatitet fushata me e madhe e spastrimeve ne administrate qe ka ndodhur ndonjehere ne Shqiperi ju merreni me filaxhana kafeje. Njerezit e anti ligjit, qe filluan te shperblejne militantet e tyre kunder ligjit duke premtuar pune ne fb, po e pjerdhin ligjin e administrates, parate per kualifikimin e administrates, profesionalizmin etj. per te punesuar militantet qe kerkojne haracin per 8 vite opozite pa lare koken njehere.

E pse jo? Keshtu e ndau Berishovici Shqiperine e re qe ne mengjes! Dhe tani patjeter ti zboje, madje me ceremoni, aq me teper qe s'jan te afte.

ti zboje po do na mbushet administrata me shoqet e grave te ministrave dhe shoket e burrave te ministreshave. Erion Veliaj sapo vuri kembe ne zyre emeroi sekretare te pergjithshme shoqen e ngushte te partneres se tij Ajoles.

Rrofte pushteti popullor!

ee kur erdhen pdistet hoqen nga puna dhe pastruset... apo jo? Kete pisllek e filloi berishovici prandaj mos akuzo ramen kur ske folur kunder berishes qe ne mengjes smiley

ne 92 u be nderrim sistemi e s'do ndertohej kapitalizmi dhe demokracia liberale me kapterret e Enver Hoxhes, ndersa ne 05 ska pasur largime nga administrata pervec rasteve te vecante dhe jo masive. Ky kryetari jot, filloi te punesonte njerez ne facebook. Njeri me anti shtet dhe me anti ligj, nuk gjen edhe sikur te shkosh ne Afrike.

he vero, ke msu me hy ne youtube e?

 Fane per videon ke ndonje te re ???smiley

epo mbaj me shendet kte demokraci pastaj e mos u anko smiley

Nejse kto rregullohen, nji tender (mosozot) dmth nji dore e kujdesshme i rregullo.

Te mos humbim nga syte gjerat kryesore qe ne mendimin tim fillojne qe mga mungesa e nje shatervani dinjitoz per nje kryeministri te nje kryeqyteti evropian.

E mo mire. Ishin thjesht foto per diciture. Nuk dmth qe sdo e bejne dhe shatervanin. Dhe shkollat, dhe spitalet, dhe romeve do u gjejne shtepi, dhe ...te tjerat  shtoji vete. 

Zhozi ka vene po keto foto ne FB e saj e po shkruan se e ka prishur Rama kryeministrine ashtu. Hahaha, sa idiote. Shkruan:

"Cfare skene tjeter mund te sajonin nipat e "partizanit Meke"...? 

Nuk eshte mungese fantazie, thjesht kete dine te bejne sa here mesyjne institucione...ne '44, '97, ...2013...!! (4 photos)"

Perzgjedhja e fotove ne Peshk eshte tendencioze. Une e pashe te gjithe setin e fotove dhe dukej qarte qe nje pjese e kryeministrise eshte duke u restauruar; ka shume ambjente qe jane shesh punimi.

Niprit e Partizanit Meke vetem nje Gabim kane bere ..Qe nuk kane dhjere ne shtepine e Jozefperckes , si shtepi fashistesh , ne se Jozefperclka ka mendiminqe jane te njejte ! smiley

Liri lefKOPESe te zere vendin e Dylqinjes qe eshte marrosur me te dhjerat e 44 ...se nuk i mjaftoi ai qe i Pa ne Parlamenet "Ja pame Ja pame " smiley

Dhi e krimbur dhe bishtin perpjete ...pfffffffffff cfare ere dhije ! Mos e ndotni PPU me emrin e saj Meshire !

gurkusar, meke, memo, zone e pare operative... over and over... pse me duket nji mungese alarmante fantazie mu kjo?

He me rri dhe ti tashti, na dashke dhe fantazi. Nuk thu shyqyr qe Opozita po rimekembet! Eshte pasuri kombetare oreeeeeeee

ne raste si kto dikur ne ali dem thoshin: pasuri e kti timit, duke i dhene zones se mesit te trupit, s'di pse pak perpara, si me kolpo, dhe rrinin ashtu nja 4-5 sekonda. me raste edhe dy duart coheshin para, po ne lartesine e nenbrezit, si kur donin te thoshin parrullen po aq te perdorur atebote, ballin lart e duart plot.

Pasi behej ky gjest, vihej prap ne pozicion normal qendrimi, dhe shikohej bashkebiseduesi ne kokerr te syrit, me pa c'ndikim pati gjithe skena.

ka pas qënë një kohë, Em, në pre-adoleshencë, kur këtë lojën e "ktij timit", e bënim edhe në mes të sheshit. I flisshe tjetrit, që larg: O filaaaaaaaan. Kthente kokën ai, e vinte ajo "naaaa-ja" triumfuese, menjëherë pas kësaj. Tani unë kisha shpik dhe një metodë, për ta kryer gjestin në orë të mësimit... si do thoshe ti, po ja i bëja me shenjë viktimës ts ts ts... kthente kokën ai... pastaj shifja tek niveli i mesit, pak poshtë kërthizës e i bëja shenjë me kokë. Priceless.

 

smiley

 

I duhet dhene koha e mjaftueshme per rigrupim. Ke per ta pa si ka per te qene Peshku mas nja 1 muaji. Ke per te shtyp ne address bar "www.peshkupauje.com" dhe do te dali pop-up mesazhi nga windows "Cimo, are you sure man?" .  

na bon me zemer mer Ron. ate i thash edhe Bradit...

Si the ti kur ra muri? Falemnderit Corovode... Urdhno e shif pak pamje qetesuese nga mali i Tomorit...e morme taze... se na bon me hije... si me qen naj repart garde smiley

 

E si mos te frymezohesh per shtetformim kur sheh keto pamje!

PROSPERITET!

Me thuj mer 1 te keqe qe i ka ardh shqiperise nga ajo zone? 1 mer 1 me thuj!!!

Abas Ermenji. smiley

unfortunately... smiley

 

 Jashte teme! Jo Emo eshte keq interpetuar dhe patjeter cfrytezuar politikisht se Politika ka aksiomen "Mbi Germadhat e tjetrt Ngrihet Lumturia e Fitonjesit " smiley.....Une nuk kam fakte se si jane "ndare " me Enverin pervec ca thashethemeve por Pjestare e Veprimtare te Kohes nga Korca qe gjithsesi megjithse kane qene njerez me Personalitet prape them "llafe " .Lexo pak Luzajn ( Cufin qe rekomandoj Xhibolja ) dhe te vetemet Fakte i ke te shkruara ...Lexoju analizat per Situaten ....Tepke , sikur i ka shkruar nje mendje e perbashket Ermenji-Hoxha ! dhe ......asnje ngacmim pas Lufte .... Mbase lexon dhe Alben me shume e shume zamete  smiley

Mbase mbase .del dikur dicka si firma e A.Zogut !

po ca diskuto, o Ziko, per kto muhabete s'kam nevoje te me thot njeri se me kan llfos deshmitare te dores se pare. e di qe do fitoni, i kish thene vekes, sy ne sy, por kam dhene fjalen edhe nuk e terheq. kan qene tjeter lloj burrash. tani doli interneti e u dhje mileti. smiley

 

keto deshmitare mos ishin sulo gradeci apo zylyftar ramizi?

Ndonjehere mbase bie rasti  ti mesojme ,  po ti nuk ma ha mendja te kesh qene zotrote me gjithato zamete. Do kesh qene duke informuar sh.Sulo ose Zylo " mbi veprimtrine armiqsore te sh Enver "smiley

pytje me spec gja smiley

smiley

kingo, ca di per sulon ti, pervecse ca te ka thon koco devolja?

Shoku sulo duhet te kete qene mentori jot se tabllone sinoptike per veprimtarine agjenturore te tos lubonjes e kishe kerryer ne stilin e tij.smiley

vallaj, deri te stili i sulos s'me kish vajt menia najher.

po ti meqe ia dike, mund te na thush naj detaj. hamshor, besoj e? e ushqete mire enver hoxha, s'e ka njof tollonin ai smiley

smiley

 

nusja re si i ka hy punes, mashalla mashalla... u  ta kap i çik me dor se mos ta marr mesysh...kujdes edhe ju te tjeret se mos keni synin e keq larg qotf,  boni adetin mos harroni

Laura ,kujdes,se keto komentet me dur ti fshijne tysmiley

e di e di qe mi fshijn,  ka shume pastrus ke peshku....  po un per te miren e qenveris e kam

 

ku ti gjesh pastrusit,se i hyp qefi ene pastrojne gjith qytetinsmiley

Ca kape maj???? 

C'do kapesh me dore moj vajze?.... smiley

Shif kur t'thote - hunden. Vejme bast ? smiley

Tani qe e kapi ajo mbaroi filmi  smiley

U beson ketyre ' gjerave' ti Art? T'kapesh ''dicka"  per me mos marr m'sysh medemek? smiley 

Une ne fakt jam ateist dhe nuk i besoj supersticjoneve...C'do gje qe kapet duhet te kete nje shkak  smiley Megjithate une besoj se vajza ka kapur ekranin e PCse me dore.....

Ambientet e ish Kryeministrise  qenkan si Spitalet publike duket qe doktori i ka bere naften ambienteve dhe cdo gjeje qe ka te beje me publikun.

Ndersa artisti duket ka talent. edhe ne paraqitjen e KRYEMINISTRISE.  Nje fjale filozofike thote: "Forma tregon edhe permbajtjen" dhe Edi si ARTIST e ka filuar persembari punen, duke u nisur nga "Forma" si mund te ndodh ndryshe ndryshe  ?!! 

rikujtim "pushtetit qe zbriti nga mali" per origjinen e tyre (dikur krenoheshin me kete origjine):

Krevati i Perandorit (partizani Meke)

Radiostacioni

Yjet e neteve te gjata

Prodhime te lavdishme te kinostudios se lavdishme Shqiperia e re, per origjinen dhe mendesine e " pushtetit qe zbriti nga mali".

Edhe po te doni ta harroni origjinen, nuk ju le kinostudioja.

Me gjithe lodhjen raskapitese te endrity, per te lare zhulsat me urine, njeriut edhe me tre kokrra ne maje, keto pamje do t'i flisnin shume, sa per t'i nxjerre prej gropes idiotizmit, ne te cilen AI Shpellar zhyti kulturen qytetare, ndjeshmerine jo vetem per te mos e duruar gjate gjirizqeverrisjen e shpellarit, por per te qene vigjilente qe kurre me nje bandit i tille qasur edhe zyres sherbimit komunal te kanaleve te ujrave te zeza.Sepse edha ata ...vetem i ndyn

aman moj greve te jesh pak me koherente eshte me mire si per ty edhe per ne te shkretet qe jemi pa shkolle,  kur u bene shpenzimet per rregullimin e presidences nuk u la fjale pa thene se po harxhohen leket e arkes se shtetit, kurse tani po na beni moral dy lekesh per kryeministrine qe eshte ne dite te hallit. Moj grave ne edhe pse jemi pa shkolle i kemi dy fije mend ta kuptojme djallezine e kryeministrit se nuk eshte hera e pare qe  perdor keto manovra ESTETI yne

Moj laura e mire.Tradita na meson qe tejt'hu se me pare duhet qare " i vdekuri" pastaj mbetet goxha kohe per te " logatur" ( ne se nuk e di domethenien e kesaj fjale, me thuaj te ta spjegoj) ...te gjallet.Ju dhe disa te tjere, ndoshta edhe prej sinqeritetit, qe ju e shpreh i goxha mire, qani te gjallet...Fatkeqesite Per njerezit jane lloi lloi...!

o eshte shkolla jote e tepert o jam une qe nuk kam shkolle po e kam te veshtire te te kuptoj

Kete dileme e spjegon " shkenca e drureve"!

i ke hy nje trjeter fakulteti?! hej bravo te qofte

laura1 ri a derbardhe, pse kruhesh me shme se sa...

suma?

........

Une mendoja se do te ishte shume me keq. Po ne kete godine a ju kujtohet qe kane ndenjur reparte ushtarake te gardisteve me dite te tera brenda godines pasi sali-u nuk ua dorezonte kriminelet prokuroreve? Po aty brenda kane grene, kane fjetur kane dhjere, kane pastruar armet nga gjurmet e fishekeve etj. etj. 

me 1 llaf s'kena t'djatht t'hajrit e as t'majt pr s'mari.

jo m'kot para qin vjetve kishim vidin sot arvziun...bath, bath...

urdheroni dhe shikoni KM e vertete qe s'ka lidhje me ate te nipave te Mekes https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...

Ju duket e shkaterruar kjo?

He more nipat e Mekes...nuk hoqet dore nga veset qe nuk hoqet. Kot nuk thote populli, vesi del me shpirtin.

ë?

ato foto i kane bere nipat e Mekes ne ato vende qe kane filluar rikonstruksionin o budalla.

o budalla.

!!!

Mire, si te dush, kur nuk kupton, nuk kupton. Ketu po te le nen tingujt e kenges, lule velo partizani, i le dhente ike nga stani, se une kam pune. Jam poet me pretendime planetare dhe jam ne perfundim e siper te nje vjershe per kllasen punetore ne Jemen.

Jam poet me pretendime planetare...

lol. e forta është që nuk kanë marrë as foto të ndryshme, po ka përzgjedh Xhuzepina një nga të Jutës.

 

dhe skandali ne ket mes ku eshte? qe kolltuku i pastruesve eshte pak i vjetruar? pse, kane gje kolltuqe prej mendafshi e te qendisura ne ar pastrueset e shtepise se bardh?

nuk aplikove per naj vende pune ti motra?

atje ne shqiperi mungon megjithmen salloni i signora bertinit(tm heretik) smiley

Ku e paskan hedh "Stemen" qe ish KRYEMINISTRI kush e di sa konferenca\ shtypi ka bere, me ate sfond!! smiley 

A di njeri ku mund ta blej ate stemen????

E kam seriozisht!!!

e kom prenotu per vete rono smiley

Cfare do cmimi qe ju ka dhene alke-ja une jap 10% me shume!

nuk m'kan kthy akoma pergjigjesmiley po pres.nigjova qe ka shume kerkesa.thojn qe ajo stema ka hy n'histori dhe rrezik sdel fare prej anej.historia do edhe fakte se mund ta mohojne neser.fotot s'mjaftojn po thojn

O admina po deshet na i hiqni keto pamje te ronda tmeri se kemi femije te vegjel. Na nxirrni ca foto te Xhozit mer ja morsha te ligat sa e mire qe osht. Ose salen tu plusku ne det si rinoceron afrike. 

O Admino , po ca te keqe ka fjala nikoqir mor mik.smiley

pamje te tmerrshme. Brad! S'mu desh qe i pashe... smiley

shume te tmerrshme .

E moj LefKOPE aty qeke si Poetesh e vjeter dhe une thash pse po i rreshket nga Dora situata Dylqinjes . Te pask picku Dylqinja , ta paska Heq babasqapi .Te paskan lene ne meshire te fatit . Keqardhje LefKOPE ...Na ishte njehere LefKOPEJAsmiley

Sa me ke cmalle me qilimat e rrugat qe ka Vjedhe Jozefpercka nga ish KQ i partise se Punes dhe nga Pallati Brigadave atje ku dhjeu Mekja ne koken e Fasshisteve !. Po Ju edhe kur Vidhni nuk dini ti fshihni ...smiley

Ben hesap edhe Rrugat e tapetet kane Vjedhur me "tendera " smiley

Hallall admini hallall. Ku igjen keto , se xeberthehen Vete ..." brinje ne brinje " Po na jem Hajdut po nuk mund te rrojme pa e shtru Rrugen me vjetersirat e Partise se Punes " Cu ka bere kjo ikje e te Marreve ketyre mor ZOT as qe mund te Imagjinohej ti nxirrnin breket nga Koka me foto!!!!!!!

Hallal admini !

Te gjendet LefKOPEJA se kjo poetesha ashte me frymezim Mashtrusish e Hajdutesh nga Femra Kleptokrate si Jozefpercka alais Dylqinja e Babasqapit

Kush ja ka nge ta coj ne Prokurori kete Vjedhjen e Jozefperckes .Dhe nuk ka si e mohon .Vete Poetesha e saj me za Turtulleshe , asht tuj i ngrejt Hymne ksaj Vjedhjeje me FOTO smiley

Me kujtohet viti kur u futem per here te pare tek PPU se si i Portretizova sqaperine me thenien e lashte 

" Po e xhete sa kokrra molle kam mcef, ti Fal te dija or tie "  Pas shtat- tete  Vjeteve erdhi Jozefpercka me gliuhe Poeti 

Hallall admin , po gjeni LefGopen se keta u shitkan per pese para e ajo nuk e jep kollaj ! Lavdi paste emri i saj smiley 

Kjo eshte propagand Greke Berisha e ka ndertua Kryeministrin e re para dy vitesh 

O Ron. smiley

Pse pikerisht greke, e jo serbe apo maqedone?

Plako ma boj hallall nuk e kapa ironine!

Ajo eshte e paligjshme! Di gj ti ? 

shoku peshku, nderkohe qe ne si poete shtyjme oret e vetmise me fotot e nipave te Mekes, qe eshte ne fakt eshte qasje bollshevike, jakobine qe kundershtarin e shikon si armik qe edhe simbolet ja hedh, cakalli Rama per ben kerddine ne administrate. Urdhero shoku peshku:

Jo vetëm në qeveri, por edhe në pozicionet më të rëndësishme shtetërore, Kryeministri Edi Rama i ka mbajtur larg figurat e Partisë Socialiste, duke emëruar ish-drejtorët e Bashkisë Tiranë. Kjo zgjedhje e Kryeministrit Rama është bërë, sepse ish-funksionarët e Bashkisë janë të "trajtuar" me metodat korruptive që ishin instaluar në Bashkinë e kryeqytetit. Kështu, Manastirliu ka qenë ish-drejtoresha e Strehimit në Bashkinë e Tiranës, kur ky institucion drejtohej nga Edi Rama. Tani është komanduar si drejtoreshë e Përgjithshme e Qendrës Spitalore "Nënë Tereza".
Ky post delikat qarkullon miliona dollarë në vit me tenderat e ilaçeve dhe Rama nuk do ta humbasi 20% e rryshfetit. Drejtoresha e re është pjesë e drejtorëve të Bashkisë së kryeqytetit, të cilët dhanë dorëheqjen në grup, sapo zgjedhjet lokale të 2011-ës, i fitoi Lulzim Basha. Sipas emërimeve ende të padeklaruara publikisht pritet që qeveria "Rama" të bëjë zyrtare emërimin e Arben Seferit si administrator i ri i CEZ në vend të Sait Dollapit.
Në vitin 2009, Arben Seferi ka qenë drejtues i Punëve Publike në Bashkinë e Tiranës, ndërsa në vitin 2011, ka qenë drejtor i Ndërmarrjes Nr.1 të Tiranës. Ndërsa drejtoresha e re e Qytetit "Studenti" pritet të emërohet Anila Shehu në vend të Bujar Brovinës. Edhe Anila Shehu ka qenë drejtore e Pastrimit në Bashkinë e Tiranës, kur kjo bashki ishte nën drejtimin e Edi Ramës.
Ndërsa Petrit Rama pritet të zyrtarizohet si drejtori i ri i Metrologjisë, duke zëvendësuar Kozeta Mesitin. Ish-drejtoresha e kabinetit Rama, kur ky i fundit ishte kryetar Bashkie, Belinda Balluku bashkëshortja e gazetarit Sokol Balla, pritet të emërohet zyrtarisht drejtoresha e re e ANTA-s (Agjencia Nacionale e Trafikut Ajror) në vend të Ferdinand Shehit. Belinda Balluku ka realizuar gjithashtu detyrën e këshilltares për Marrëdhëniet me Publikun në Bashkinë e Tiranës, si dhe zëdhënëse e Bashkisë, në kohën kur Edi Rama ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës.
Drejtuesit e rinj të këtyre institucioneve, janë takuar për të marrë udhëzimet nga Rama, i cili i ka vënë një kuotë financiare për çdo vit pune.

Poshte komunizmi !!! smiley

Liri (berisha,smiley) Demokraci smiley

 

o ver, une per ju po mundohem. Nuk shkel kembe i majti ose socialisti ne postet kyce, jane vene dhe do vihen ata qe s'kane lidhje me te majten e as PS. Jane sejmenet e Rames e te besuarit e tij qe do funksionojne si ne bashki, per cdo tender, per cdo leje, per cdo licence, 20% e shumes.

smiley Fane po une Poshte komunizmi po them o bur ,smiley

Kjo eshte opozite jo ajo qe boni ju te tjeret nga 2 rreshta!!!

opozita aktuale sec ka nje raport te nderlikum me poezin smiley  tip love hate kind of thing.

e ke von re? kon nji sektor te plot qe mulo letersin.

kur fillun ato te PS-se ne opozit tu shkru libra (blushi, rama - se ca do bojshin mo, tun deren gjith diten...) u tallshin me i far te drejte mileti, jan bo si lidhje shkrimtaresh. smiley

kurse kta i ka kap me kritiken letrare, sidomos nga poezia bojn kerrdin. derven derven. jon bo si redaksi kritikesh me razi brahimer e perikli jorgona i her vaftit smiley
 

Kur kam ardhe per 100 vjetor ne Tiran nga Amerika mas 8 vite mergim kam ngel pa mend presidenca e re kryeministria e re pallati i kongresave Hotel Tirana stadiumi kombetare Sali Berisha wow wow wow kaq shum pun se kisha prit rroft sali Berisha 

Shqiperia sot krahasohet me Zvicren vetem se Zvicra nuk ka det 

Edhe Anila Shehu ka qenë drejtore e Pastrimit në Bashkinë e Tiranës.

Sa tmerr e kane pastertine kta Poetet e LefGOPESE ...bobo mi none . Lenia mer pislliqet e K/Ministrit se ashtu jane mesu me u zhgryjte keta ne pyje Lendesh qe ua boni Partia e Punes Pyje Geshtenjash smiley ...dhe tani shesin men me Trustine Geshtenjave ! Ha lefKOPE ha se jane te ambla ...por shpejt te hidheruan ...smiley

Çfare turpi!

Edi kaqol ka ngel prape ncqqq

Po ai e ka dhene njehere kontributin per rregullimin e imazhit te godinave, ambienteve dhe kozmetikes te komunikimit te administrates publike. Me ministrine e kultures dhe bashkine.

Duhet me ja dit per te nder te gjithe.

Po tani ska vend per kto.

Tani eshte K.Minister.

Aman me tu hap zorret e barkut, me kto fotot alla amerikane. Shkreli ne zyren e KMinistrit me menge perveshur bashke me ca te tjere, te gjithe si p.. te bukur me kmisha te bardha, qe demek do arredojne o zot o zot

Po nuk eshte apartament privat mer daje, eshte zyra e kreut te qeverise.

Mileti eshte duke prit me ankth ndryshimet dhe friksohet per pasojat ne te gjithe rrafeshet, si punesim , taksa  etj, kta kane fillu nga dita e pare me ja shpla trunin.

K.ministria nuk eshte kendi i lojrave te rilindasve, eshte selia e qeverise.

Heqja e gardhit ishte pune e paqme, kurse kjo aman, tamam per te knaq egon e atyre qe Edi perfaqeson, qe po ju duket se kane me shume gusto se maloku, se jane lere e rritur ne Tirane, na myti qytetaria bir nona vet.

 

 

Ruzhdije, po si i kishin lone filxhonat e kafes pa la!?

 

o e-mail po ska lezet institucioni pa icik er kafe turke se nuk quhet institucion smiley

Po pas 8 vitesh djers ne opozite Rama nuk e do 1 LCD 64 polesh aty ke zyra KM.. po nai IMac nga keto te rinjte te holle se do??? po edhe 1 Xbox One se gjith ato qe ore qe do kaloj ne zyre normalisht duhet naigja me shtu kohen smiley... se do e baj nai Pes 2014 me Erjonin edhe Sajmirin se per kete dite kan luftu smiley 

dakort mer yahoooooooo qe ca gjona duhen vene ne vije; po ca halli ka poplli e ca halli qajne kto ! Hajde mere vesh.

pse gjith ai program elektoral nuk te pelqey ty pune eshte edhe ajo panvarsisht se do beti ne leter.. por vetem mundimi qe kan planifikuar mjafton smiley

po po mire thu ti; edhe nja 4 vjet te tjera do ta shtyjne me e lexu ate programin...smiley

Ruzhdije Edi eshte i pafajshem ne kete rast.  Para ca ditesh Erjoni kish qene per nje kafe te Anima Pictures, ekipi qe prodhon Extreme Home Makeover Albania. Qe aty i dergoi nje instagram Sajmirit " O daku, po ne kur do ta bejme nje kshu?" The rest is history. Kryeministria eshte episodi i pare.

Mua kto rilindasit mu duken si ato 'tribalet' mbas nje beteje me 'mullinjte e eres'  !

PS. Ju lutem shume mos ma fshini komentin se nuk jam me PD & PS. Jam 'qeveri' ne vete ! smiley

Mbase nuk eshte tema e duhur, po mbase edhe eshte.....Nje cift te moshuarish ne Durres kane disa dite qe flene ne nje lulishte, perkatesisht mosha 87 vjec dhe 70, tezja me nipin. I kane nxjerre jashte nga shpia, se shtepise ku banonin prej 70 vjetesh na i paska dale pronari. Keta arreduesit mire bejne qe rregullojne institucionet, po ka probleme me imediate. Le te dergohet dikush nga qeveria e re dhe te ndihmoje ate cift te gjore te strehohet diku, ku plaka e shkrete qante me denese se ishte dhe e semure. Boll me PR dylekeshe, se nuk na e lejon gjendja ku jemi..Ti gezojne detyrat e reja, ama enough is enough..Tani futjuni punes prej verteti....

Ka pas pak pune Erjoni keto dite. Ka shkuar per te mesuar si te gatuaj dhe si te arredoj shtepine. Pergatitet per martese. Pas muajit te mjaltit do merret me mireqenien.

As vete se mora vesh pse mu kujtu ajo qe tha Fatos Nano  qe e gjeta me thonj te paprere dhe gjithe zhul ne mes te Parisit smiley

Epaska kthy permys me gjet florit e Sales.

smileysmiley " Germo Tare Germo" 

Kjo prurje te nderuar qeveritare te ri duhet kuptuar nga Ju me nje fjale .

Ju kane lene nje Nevojtore te Madhe .Turp ,Nder Ju ra per detyre ta pastroni . Dhe duhet te kuptoni qe nuk jane te sotmit ! Shqiperine e kane bere si Nevojtore sa here u jepet Mundesia te Drejtojne ! Disa gjera si mentalitetin e Babsqapit qe shume bukur e perfaqeson edhe kjo prurje e simpathiseve te tij e Lefkopejaneve te Jozefperckes , Futini ne GROPEN qe kane hapur , viruni dhe nje kapak betoni dhe mbase edhe keta do kuptojne qe u Filloi jeta Normale ne nje vend Normal ! Dhe do shikoni qe pervec batutave dylekshe te katunit nuk do kene asgje tjeter !

Urime !

mendoj qe kjo nuk vjen nga simpatistat po nga te zhgenjyerit.. askush ske me besim tek politika.. edhe eshte kthyer ne 1 estrade te madhe... kshu qe kuptoje qe batutat i bejne realistet... kshu qe mos ja hiq te vetmen kenaqesi qe gjejne tek politika.. te qeshin naten me ato qe thojne politikanet tane diten

"...;Batutat dhe shakate u paraprijne revolucineve..."
V.Hygo

Flm kete doja te degjoja smiley 

Psh po lexoj nje Gazete te nderuar si Shqiptarja ...e/i nderur r.v

E ftoj te heqin DORE nga mentaliteti Babsqapas .."Grindje midis Olldashit dhe Bashes "

Le ta braktisin kete terminologji Fshataresh , Tribalesh dhe Injorantesh . Le ta shndrrojne ne Debate qe gjallerojne Partine dhe mendimin per gjetje te drejta dhe te besueshme .Dhe mbase duhet edhe te "ashpra " .Le ta ftojne edhe Opoziten ne kete Linje dhe le te mbeten vetem batutaxhijte dylekesh te pjellur nga mentaliteti Babasqaps !

Ne Grope te Hales qe ka Hap Babasqapi te veje kjo fryme militantesh simpathises te Trustit te Geshtenjave .Te fortet ne Hale ! Mjaft me tribale Bajraktare " e pate Shkrelin si ishte bo para Rames "  Gazetarise do ti Uroja larg nga Thashethemexhijte tip LefKOPEJE !

Do te thoja qe ketu eshte kuptimi i fotove te SimBoleve te PD-hit te Babsqapit dhe Jozefperckes ne Pushtet .Kush nuk e kupton le te merret me foton e trete te reshtit te katert !

dhe ti thua do ti ndegjoj njeri ??

PPU nuk ben Kohen . I pershtatet Kohes . As mos merr mundimin ta shkosh neper mend se do na digjoj njeri ...ose me vur Mua kryetar te Komisionit te Mediave smiley

Per me teper nje mendim i arsyeshem mudn te kundershtohet me po nje mendim te arsyeshem Psh paparavoli ..

Si JU duket juve qe LefKOPEJA shtyp butonin vetem per artikuj qe kane Vrer, Hipokrizi , Mashtrim dhe Vulgaritet ? Kush ka thene qe te ndalohet LefGopeja ? Perkundrazi edhe ne se eshte shpallur abuzuese dhe vjen si Poete ,e theksoj Larg Duart nga LefKOPEJA . Nje Blog pa englendises te babasqapit nuk eshte Blog , eshte mbledhje Qeverie e Babasqapit ,ose ............................................shih Fotot smiley

dis is miracle

Përsëri dje në konferencën për ekonominë, oratorë të FMN-së, BQE-së, Universitetit të Oksfordit, etj, deklaruan se ekonomia shqiptare ishte e vetmja në rajon që nuk ra në recesion dhe një mik i imi i huaj, do të më shkruante nga salla, se Mr. Rama jo vetëm është analfabet, por dhe rrezik real për ekonominë e Shqipërisë”, shkruan Berisha

...sorry nuk mund te rija pa e shkru ket postimin ...ju lutem admistratorev te fshijne po pati mundesi smiley

Nuk ben kryeministri kshu budallalleqesh , vetem ne shqiptaret ja ulim vleren shtetit , merremi me facebook dhe foto cudira nga Shqiperia

behuni pak me serioze dhe pa buje shume

lajm i fundit: nga fansat loajale ne FB te kministrit te ri mesohet se per kenaqsine e tyre, shume shpejt do te behen publike pamjet nga wc kryeministrore ashtu si ka qene pas perdorimit te fundit nga babasqapi. Flitet se ne foto duket qarte se dicka plluskon ne uje. Nderkohe qe jo pak reagim pritet dhe nga foto tjeter ku shikohet shiriti i varur i letres higjenike. Leter e nje cilesie skandaloze, tregus i qarte se ish kryeministri nuk ishte familjar me rregullat fillestare te higjenes elementare. Chattet facebookiste qe tani gumezhojne prej debateve te gjalla rreth gjendjes mjeruese te wc kryeministrore. Gjendje e tensionuar dhe alarmante.

 Je i sigurt se Babasqepi 10ste ne WC , ? Fotot e Fundit tregojne se ai 10ste nen hije te Palmave dhe e fshinte me gjethe fiku..( peme e mbjelle ne oborrin e KM me urdher te tije pikerisht per kete pune)

  Miqte e Afert e doktorr adhamudhit kane konfirmuar se  gjate 10rjes ne booth te pemeve atij i vinin idete me Gjeniale qe e shenderuan Shqiperine Vendin e dyte ne Europe ..

Shqiptaret mosmirnjohes nuk e lane te 10ste edhe 4 vjete te tjere se po ta kishte lene  e dinte AI se c'bente..  Do ta mbushte kopshtin e Km me Palma..qe do plehroseshin  me material bio..

Mos, tani edhe ku 10ste babasqapi neper palma do shofim ne fotot e Rames ne FB ?smiley

 Akoma si ke pare fotot Mootit Te Babasqepit ?  smiley   Fotot e mootit te babasqepit kane gjeneruar 200+ comente shtuar edhe kete tendin.  Apo ti do "Foto me explicite.smiley . ...Ti do "The REAL ONE" smiley

Ua kam lene juve t'i shikoni, se e chekni vazhdimisht profilin e FB te palloshit, une shoh vetem c'sjell peshku.smiley

 kaq shpejt Tu shu kurioziteti ?? smiley  ,, se vete po e kerkoje prandaj smiley

Me krijohet ideja se Rama po kerkon te perserise te njejtat dinamika si me Bashkine dhe Ministrine e Kultures. Duket si de'ja vu'. Mungojne vecse historite me furnella e qofte ne zyrat e institucioneve.

Po kerkon te riperserise te njetin model. Nostalgjik i koheve te embla. Uroj te na beje ndonje pune!

Po ndonje foto te re nga ajo ndertesa ne llogara kur do kemi, jam kurioz deri ku kane shkuar punimet!smiley

Profesionalizem zoti Rama ,profesionalizem

hiq dore nga dramat, lerini ne shtepi moralet

 Nuk po te vjen Era Profesionalizem Elba? smiley

Babasqepi thote qe ka lene nje shtet te konsoliduar. Thjesht  hiqi masken  Primitiveve qe te dalin ashtu sic jane ne Realitet. Thjesht  Nje Bande Halabakesh.

Skandal po , profesionalizem nuk shof gjekundi

kur të them unë që "at" Nikolla është i Berishës, ti nuk beson.

U kenaqet besoj.. smiley mos u lente Rama pa foto..

galile do na dergoje ca te tjera neser, o gallate qe do kemi keto muaj, mos vdeksh kurre o Rame,smiley

  Problemi qendron qe ti i do " The Real ones" smiley

 " ha ha me mire ti se ata " Do thoshte beluli...smiley

 një mik i imi i huaj,...

Kush e gjen cfare ka ndryshuar nga fjalori 25 vjecar i Babasqapit eshte gjeni, pervec Grande Kakessmiley  ..Per ta lehtesuar po i kujtoj " se miku im Kamdesy me tha mue" dhe patjeter "se miku im familiar Berluskoni zotrie me tha mue"

Gjithsesi kohe e trubullt dhe kushdo mund te hyje ne Shqiperi . Por po tha Babasqapo "miku im "...nuk diskutohet qe eshte ne kerkim Nderkombetar si i dyshuar per ndonje Vjedhje !

po s'e kam vrare kohen aq shume sa te rrij te numeroj  fjalet e sales o idriz , e kane ne terezi  ata te keqen, si ai qe hypi si ai qe zbriti , me nje qytet jetojne ,  e kan kryp djathin , mishin, plot i kan hambaret po popullit gje nuk i japin smiley

keta te hidhen ne gryke e thone jo, 5 thase kishte e do na jape dhe ne , ok pra mire meqe kini nazifne dhe mulla .kamberin  si deshmimtare

Eshte rrite andrenalina e peshkut nga fotot..peshqit flene me endrra, neper gjume pergezojne Ramen dhe shajne Saliun..kur te hapin syte do vijne tek peshku per te komentuar...ja kjo eshte jeta..disa foto, sharje per njeren pale, kenaqesi per Partine e zemres, peshkupauje etj 

smiley ketlina. Vete tema  e ketij Artikulli eshte "Partizane". Dhe ne Realitet  shume Personale (me emer dhe mbiemer) Kush e la ate zyre, dhe kush e mori ate.. Tani Ti shif e fol,  ose mos fol kjo eshte zgjedhja jote.... C'fare mendoje te gjeje ne nje teme te tille ?

 PS : Vertete nuk te bejne pershtypje ato foto? psh ato kolltuqet , apo Dyshemete me Yndyre..

Si shkruhet cfare galile, me apostrof? smiley Ok cfare mendoja une? Me thene te drejten une prisja me shume gallate nga karagjozat e peshkut qe ndihen te plotfuqishem ketu tek peshku dhe I ushqejne idealet me therrime politike qe u japin kryetaret e partive..smiley

Politika eshte kurve e keqe, prandaj duhet te jesh politikan dobic qe te mbijetosh gjate..smiley

Si shkruhet cfare galile, me apostrof?

me thene Te drejten NUK e di smiley Une e shkruajta C'fare instiktivisht ( ndoshta keshtu ma kane mesuar)  por nje mendim se si duhet  shkruar dhe pse  do ishte i mirepritur.

Kjo eshte atrocious.K/ministria ka personel sherbimi e mirembajtje  qe qendron ne detyre pavaresisht se kush eshte kryeminister dhe eshte detyra e tyre ta mirembajne ndertesen .

Nuk hynit Ju Elba . Por edhe Ju po te kishit kete mendim pse te mos futesh smiley

Logjikisht nga njerez pa Logjike kerkohet paralelizem qofte ne Kohe pa Kohe kur Vava---vuvuvu Babasqapi  u la  nje Shqiperi te djegur dhe zyrtare Hajdute qe luanin Tavell ... qofte per kete kohe qe morren nje Grope Haleje duke filluar nga K/Ministria ..

Dhe i Marri vazhdon duke mikluar me krahasime "miku im " ose ata qe  thote Kryetari i nderuar i Partise time i cileson  "qe pluskojne "smiley Dhe kete na e bien si "kemishe Force "per te na bindur se ne je " Stan dhish" nuk ka pasur " recension" dhe Piktori ose Palloshi osa Edvin Kriminel Kristaq Rama eshte Bojaxhi i deshtuar smiley

Minimalja e minimaleve ky Postim , eshte nje Problem shume konkret dhe eshte permbajtja e asaj qe kane mbuluar me Ulerima e Podiume kjo gjendje . Ajo VJEDH rrugicat e qilimat e ish KQ e P.Brigadave dhe i poston ne FB si bukuri zyrash ???????

A kupton se cfare Jane ???

Le te mbaroje kjo ti njohin njerzit Cfare Halesh e Hajdute kane pas mbi Krye ne cdo Detaj , ( vota i shporri me hamendje per keto) dhe pastaj paraleleisht me tringellimat e Tahirit smiley ...edhe ne do jemi "Arme MBUSH" sepse jemi 1mije perqind ndryshe nga mentaliteti Vuvuzeleve Babasqapit !

Perjashtohet ketu per mua vetem LefKOPEJA si xhupkuqe Kabineti e Paguar !

Naten !

 

Alba2265,nuk eshte problemi se e kujt eshte detyra e mirembajtjes se nje ndertese publike, qofte edhe kryeministria.Problemi i gjethe eshte tek mentaliteti qe synon e lufton qeverrisesi, per te bere shtetin qe te funksionoje aqe thjesht sa flisni Ju.Ai e katandsi shtetin ne nje " haniberdush" ku gjithkush e pa si lope per ta mjelur dhe per ta lene ...te pjerdhur.Sikunder e la!
Nuk more vesh qe te gjithe ministrat e qeverrise, " te qeverrisesit te salibollekut" vodhen gjith c'kishin muret? E pra gjith problemi rref ke dhembi dhimshem dhemballa e popullit.Tek qeverrisja kusare dhe bandite e Salihut...Kete nuk ka lume shurre qe ta laje...

Stalle! Fjala e pare qe me erdhi ndermend kur pash keto foto!

E si do te jete ?

e qiten thiun nga kryeministria....ca kujton se ka lene mbrapa

nji fshatar nga nji fshat i thelle i Skraparit, shtepia e te cilit u shemb vjet nga rreshqitja e tokes, kur kish pare fotot skandal te garazhit te kryeministrise, ne nje prononcim per mediat u shpreh se "une dhe familja ime mund te fleme ne ahur me dhite derisa te stabilizohet gjendja e kryeministrise. Shteti yne nuk mund te perfaqsohet nga nji godine e lene ne ate gjendje te mjeruar!"

I perlotur kur e kish marre vesh, kryeministri kish cituar serish thenien proverbiale "shqiptari mund te mos kete buke ne sofer por armen e ka te stolisur me ar e argjend". I ngasheruar kish premtuar se ndertesen e k/ministrise do t'ja ktheje popullit ashtu te bukur, sic e meriton

 

ja fute ?

futa ca?

mirë ja bëre, mirë

Me kujtohet kur po ndertohej, pasi sebashku me kaloamojt e tjere te lagjes shkonim per te takuar babain e nje shoku qe punonte murator. Sa na shikonte e linte punen, zbriste nga skela dhe na begeniste me pak muhamed. 

Nuk te imagjinoja kaq te vjeter kuazimondo. Faleminderit qe e ndave me ne kete kujtim.

po me naj jezu krisht ju begeniste apo ncuk?

Ti po thua qe rilindasi Rama s'duhet te punonte tek zyra e okupatorit fashist, apo je duke thene prap qe fashistet bene brenda pak vitesh me shume rruge dhe ndertime sesa komunistet ndaj duhej bere patjeter koalicioni me Meten, i cili pas ngjaleances i humbi te gjitha veset bashke me kilet e teperta duke vertetuar keshtu qe fajin e kishte Saliu qe e dhjamosi me korrupsion?

 smiley

Do t'i thote njeri Rames qe tani eshte kryeminister prej verteti? Se ka dhe gjithe ata keshilltare, apo jane te tille qe vec marrin keshilla prej tij. 

Pa hyre ne detaje fotosh, se nuk jane ambjentet e punes se kryeministrise, te cilat nuk kane qene te tilla, Rama duhet te kuptoje se kur peshtyn lart te bie ne fytyre. Edhe kur ishte ne opozite prap ne fytyre i binte, si psh ora e famshme e Bushit etj, por sot i bie ne balle. Nuk e di cfare fiton duke nxjerr inatin me kundershtarin tashme te mundur, dhe te terhequr, te pakten formalisht nga drejtimi i opozites, por po turperon shtetin shqiptar dhe vehten si kryetar real i ketij shteti, pavaresisht brohoritjeve te militanteve. Mesa duket nuk do te jete e larget dita te kemi Meten kryeminister. 

 Filloj “Fshesa greke” në administratën shqiptare.

Znj.Elda Kalaja Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Integrimit, e diplomuar në Fakultetin Juridik në Tiranë, ka mbaruar shkëlqyeshëm studimet pasuniversitare në Londër për avokati, ato master për studime europiane si dhe po mbaron doktoraturën po në këtë fushë ka marre ne dore urdherin per lirimin nga detyra.

..presionet,kërcënimi dhe shantazhi tashmë janë realitet i prekshëm në çdo institucion ku kanë zbarkuar si “pushtues” pinjollet e diktatures .

 Filloj “Fshesa greke” në administratën shqiptare.

ehhh... 

po ti mer klluf, ndihesh i detyrum me i dhon xhevap cdo komenti ku jane fjalet grek e greqi? 
ca je ti, zedhensi i kultures greke kshu?

smiley

Me ben pershtypje sesi ben komente pikerisht sa here permenden fjalet "grek" "Greqi" "prift ortodoks". Ke bere ndonje sistem tip Google alerts qe te sjell email sa here permenden keto fjale ketu ne PPU?

smileysmiley

Do testuar inteligjenca e ketij sistemi alarmi duke perdorur ndonje kodim.

Nuk e marr vesh se ça halli kanë këta që citojnë një herë... Ka disa muaj që kam vërtetuar në mënyrë konseguente se segmete të "të djathtës", po përdorin konotacionin "grek" duke e lidhur me të majtën (Ramën, ortodoksët etj).

Ajo që dua të evitoj unë, edhe synoj, është e thjeshtë: Një 21 Janar të dytë, me kurban kësaj here, në vend të "komunistëve", ortodoksët. Ngjarjet që kanë ndodhur, më kanë dhënë të drejtë. 

Ajo që dua të evitoj unë, edhe synoj, është e thjeshtë: Një 21 Janar të dytë, me kurban kësaj here, në vend të "komunistëve", ortodoksët. Ngjarjet që kanë ndodhur, më kanë dhënë të drejtë. 

smiley paranoic much???

Po sekretarja e pergjithshme normale qe do iki. Fundja, dhe kur erdhi, hoqi dike nga puna. Ideja eshte te mos heqin profesionistet e anes teknike qe s'jane vendim-marres dhe qe s'jane te politizuar. Ata te dhimbsen, por kjo aty e ka vendin.

p.s

Mastera e doktoratura kane te gjithe sot.

Te gjithe nuk kane , por jam dakort se disa i kane me shumice masterat .  LefkKOPEJA ka Tre ...

Dy rene e nje vartur / zvarre zvarre te mbartur ...

Nuk mu duru kur mohojne perpjekjet per dije te nje Stani te tere dhish te Babasqapit qe z.Agron Musaraj i ka portretizuar me  fjalet lapidar .

" E firmosa per Oficer Policie , por thoni te mbaroje tetevjecaren "smiley

O Mr Fan Tulipani, politikat e nje ministrie s'i ben sekretarja.

Burime zyrtare bëjnë të ditur për gazetën “Panorama” se gjatë ditës së djeshme, ministrja e re e Integrimit, Klajda Gjosha, ka firmosur shkarkimin e sekretares së Përgjithshme të këtij institucioni, Elda Kalaja. Sipas statusit të nëpunësit civil, pozicioni i sekretarit të Përgjithshëm të një ministrie emërohet me konkurs dhe shkarkohet pas evidentimit të shkeljeve në punë. 

Tashi normal qe juve do i bini legenit duke thene qe dhe Berisha keshtu beri, c'ka eshte e vertete, por kujdes se kjo qasje ju sjell uje ke mulliri i yne i baraslarguar, jo tek #Rilindja.

sikur ta kishte fitu punen me konkurs, ok....po kshu kot s'ka lezet

Kjo eshte ajo Erla qe hante m@t nga halli  ( sipas vet asaj, me ndje   )  kur dilte ne prononcime si zedhenese e PD-se  ?   smiley

Po sekretarja e pergjithshme normale qe do iki.

...ja ta zom se kjo ikja e sekretares qonka normale po dhunimi i  varreve  te ish te pushkatumve  normale osht. Ene thone pse revoltohet Topalli ;

"Këta janë barbarë, po dhunojnë varret e të pushkatuarve nga komunizmi".

Jo një, jo dy, por 11 varre të të pushkatuarve nga regjimi komunist janë dhunuar para 2 ditësh në varrezat e qytetit të Mallakastrës! Por dhe vetëm një varr të dhunohej, një shoqëri e civilizuar reagon, sepse ky është vandalizëm!

Dhunimi me seleksionim i 11 varreve të 11 të pushkatuarve nga regjimi komunist është edhe më makabre!!

ti kapi SHISHka e Sales lol

Jozefpercka  te nxjerre ku i ka fut ato Tytat e armeve te herojve te Vigut , pastaj te kerkoje llogari me "fryrje " zjarresh qe kane prej 90 qe nuk u rreshken Bulcite .Mospermendja e nje emeri te nje pise Intrigante , shtojce e Intriges se Babasqapit do ishte nje Fllad i Fresket dhe nje Plus Moral me shume per PPU !

Jane Ideatoret dhe Nxitesit kryesore te prishjes se Varreve e Varrim Zhvarrimeve Kufomat Politike te Babasqapit qe edhe kjo eshte nje Detyre e Qeverise se re ta largoje nga skena kete Hakmarrje Primitivesh !

Prandaj duhet paraqit ajo Grope Haleje ne K/Ministri te kuptojne te gjithe se cfare Mostrash Jane e se Cfare Intrigash kurdisin edhe me nje kembe ne Varr e te shporrurr  nga Populli !

 Rama qimen e nderron por fasadat s’i harron!! - shkruan  Mehilli në FB

Ue, ja ka gjetur fiks fare smiley 

#fasadindje

Also, Sorosi martohet, fton Ramen por jo Veliaj. Padrejtesi vallai.

 

Kur kujton Xhibolen qe i zbuloi Mehillit ...QI ..te vjen ti dhjesesh mu ne dasem Sorosit qe nuk ka ftu ERLEN ..

Padrejtesi e modhe vallaj smiley..Rilindja esht me ne ! Posht Edvini QI asht nji  Bojaxhiu i Deshtuar ...Rrofte Gropa e Hales e Babsqapit qe po e mbyll kapakun avash avash per ti marre me vete dhe kapakmbyllsumkutijsit !

Ore keta sikur do ishin ndryshe, rilindas and all that. Se qe e ka bere Sala keshtu me perpara kete e dime, po thame mos ndryshonin gjerat. 

Sa te poshter qe paskemi thene se te dyja krahet i ngjajne shume njeri tjetrit. 

p.s me ta dhi dhe Erla budallaqja eshte turp i madh vallaj 

prit, prit....mbas 8 vjetesh do arrish ti gjykosh gjerat me mire

po edhe at'qimen e Rames ka pa kjo endrito? Apo thuj nje katalloguse 'qimesh si Erla nuk mun t'mos kish dhe at'qimen e Rames.

Po flas per fotot Bame. Njoni nxorri foto te mira, tjetri te keqia. Me pak fjale tregoi sa propagande bosh ishte, ajo qe thame te gjithe qe dje. 

ti gjithmon parashikon te ardhmen ne menyre ekzakte....

Bredhi gjeti ca qe ja kisha fut kot, po fatmiresisht kemi te tjere ketu qe jane me te afte e koherent se une smiley

‘Katastrofë”, kështu shfaqet duke thënë në hyrjen e parë në sallën e mbledhjeve të qeverisë që do të drejtojë për 4 vjet kryeministri Edi Rama. Videoja që tregon Ramën t’u flasë Artan Lames dhe Artan Shkrelit, tregon kryeministrin e ri të shqetësohet për raportin e ngjyrave në sallën e mbledhjeve që ai e ndryshoi para se të hynte. Ajo u transmetua ekskluzivisht në “Top Story” –n e Sokol Ballës dhe kryeministri shpjegonte se si e shihte ai sallën duke përsëritur disa herë fjalën “katastrofë”. Lame në krah i përgjigjej se “e dinte” dhe i tregonte planet për ndryshimin.

E gjithë kjo edhe pse nuk ka të bëjë mirëfilli me punët e qeverisë së re, ashtu siç nuk kanë të bëjnë edhe fotot e perdeve të palara dhe zyrat si mos më keq që Rama i publikoi dje si trashëgimi nga paraardhësi, është mënyra se si Rama po bën qeveri në ditët e tij të para.

Vazhdimi i artikullit te Ladit eshte ketu (nese Peshku s'e boton me vete prurjen), shoqeruar me nje karikature te gjetur te Kapexhiut.

Megjithate, le te shpresojme qe ne vazhdim Rama do heqe dore nga lyerjet dhe do filloje nga qeverisja.

Me pak fjale tregoi sa propagande bosh ishte, ajo qe thame te gjithe qe dje. 

Me thoshte nje freshist para ca ditesh, "i ka ngel ora te bashkia, ne cdo event vjen e kontrollon vete ngjyrat, fonine..."

Hapi Pare qe ben kushdo qe hyn ne nje Institucion eshte ....

Rama nderroi Breket e Palara me vite , te Kryeministrise se Babasqapit qe i ka dhene era Perc jo vetem asaj ndertese . Rrrezik te gjithe ata qe nuk e kuptojne qe Katastrofa ishte nje hap Larg , do ta ndiejne tani kur te fillojne te shkruajne nga keta artikuj , pa i cenuar njeri si 'anale ' te FelLte . Ne mos pacin marre eren e Sqapit ! Makari dhe me tendenca te "barazlarguara " Nga se ????

Xhibolja ?! mos u merakosni ketu do e kemi per sa kohe te tirret e lahet lesh ne media e Blogje Gjithmone do kete ..... "lash nje koment aty "smiley

dhe patjeter krahas zbulimeve shume te FeLlta qe Rama u mor me Zyrat dhe Harroi hallet e mBeDhaja dhe te ReNda , do kemi nje Zbulim te MODH  Fare xhibonjist qe

i uron pune sa me shpejt e te filloje nga Qeverisja ....smiley

Urime Rames ...Era Freski , Iku era e Percit nga ato mure .Pune te mbare !

Gjithmone do kete ..... "lash nje koment aty

smiley

Sic duken bathet PPU po pasurohet me xhibonjizma ..." prura dhe nje Link aty " smiley si dhe me te famshmen e te famshmeve " NN ka thene " smiley

Ftoj admin te nderuar ti vendosin tek arkivi si sende te Ralla argumenti tek PPU , qe mundte hapen dhe te dalin nga Kutite pa xhibpervojengjalengrenie vetem me urdher te Drejtoreshe se  Arkiv - Derstiles dv Xhibi !

Ramafotogate, dita 2: Sipas ligjit te dyte te Nard Ndokes, fiasko e fasadomanise mbulohet vec duke publikuar me shume foto fasade:

Kryeministri Edi Rama ka postuar të tjera foto nga Kryeministria, kësaj here të punimeve që po bëhen përpara saj.

Rama thotë se këto punime po bëhen duke u bazuar mbi planin origjinal italian.

Duke komentuar shqetësimet se me çfarë parash po bëhen këto punime, Rama thotë se po bëhen me kontribute vullnetare, pa marrë asnjë lek nga buxheti i shtetit. (Tema)

Thote nje komentues tek faqja e ketyre fotove:

Me mire bejini me lek,se paragjykimi eshte i paevitueshem: do thone kush e beri,pse e beri,ca ka marre si premtim shperblimi etj etj.
Dyshimet e kane rrenuar kete popull...me te drejte!!!

Berisha ka qitur dhe ish sekretarin e pergjithshem te KM per kunderpergjigje:

“Më la një shije të hidhur, sepse në mënyrën sesi spekulohet në FB tregon një spekulim që do ta quaja nën nivelin mesatar. Është një genjeshtër, pasi ne ia kemi dorëzuar të gjithë njerëzve të Ramës në mënyrë korrekte të gjitha ambjentet. Fotot janë sallat e shkatërruara nga vetë ata dhe këtu s’ka asgjë të keqe, por t’I servirësh si ambjente që janë gjetur ashtu përbën një problem të madh, pasi ti u servir shqiptarëve një gënjeshtër. Ca foto janë ambjente aneks të kryeministrisë që nuk kanë lidhje as me ambjentet e punës dhe as me zyrat e punës.”
Ish sekretari i pergjithshem i kryeministrise thote se keto foto jane publikuar per te justifikuar shpenzimet e teperta qe po behen per restaurimin e selise e keshillit te ministrave. 

Rama thotë se po bëhen me kontribute vullnetare ...

Jane te ligjeshme keto kontribute vullnetare? E di qe ky e kishte mire ate kodin, po duhet ta zbatoje per vehte, se sa here flet nxjerr mufka. 

Ajo gjermanka me aparat ne dore eshte sa para mbrapa.Ne gjithe keto dite historike per kombin tone Linda si zonje e pare nuk eshte dukur fare.si duket e kane syrgjynosur ne kosove deri sa te vije koha qe te behet ish gruaja nr 7.

Rama thotë se këto punime po bëhen duke u bazuar mbi planin origjinal italian.

Bravo!

Ky eshte nje sabotim i paster nga ana jote per ta paraqitur Ramen si fashistofil! 

Kujt ja priste mendja qe do e penetroje maqinerine e fuqishme te Rame-propogandes kaq heret...Endri Fuga better get his shiat together!

Speaking of Endri...

Ardian Fullani: Do të të jap edhe nja dy gjëra kryesore që t’i kesh parasysh për problemin që do të diskutojmë këtu. 
Edi Rama: Ok!

***
Në përfundim të fjalës në konferencë të Kryeministrit.
Edi Rama: Si t’u duka? Në rregull ishte?
Ardian Fullani: I papam fare. 

smileysmiley

"si t'u duka"? 

 " i papam fare "

smiley

shoku enversmileyi tu duk kjo pjesa e teorise se tri boteve mo sulo.

shoku sulo; sa tre topa bashke shoku enver.

O xhib ngele duke me dekonspiruar. Me ler o vlla se po punoj "nen koperture". smiley

VIVA DUX! smiley

Olso, meqe qenke verdalle. Shume mire qe i mirembahet projektit italian te kohes. Por, se ka gjithmone nje por, shteti shqiptar megjithese rrumpalle kishte arrit nje standard qe nga koha e pare e socialisteve. Sa here qe ka pune publike ka nje tabele aty afer qe njofton publikun mbi projektin, shumen, datat e punimeve etj. 

Nuk duheshka bere icik publik ky projekt pra qe ta gjykosh ti specialist i vertete i fushes psh nese i mirembahet apo jo projektit italian, meqe kete thote?

E drejte.

Te pakten sot kishin rrethuar kantjerin. Do isha shume kurioz te shikoja ndertimoren qe shkon per inspeksion tek kryeministria. Nejse, nesje... shtet "uba uba" kemi qene, jemi, e uroj te mos jemi me.

PS: kliko tek ato fotot qe kam sjelle me siper qe te shohesh tabelat e italianeve ne... 1940-en. smiley

hahahahahahahahaahahha mire e kisha mjekrren stil Bohemian smiley

.smiley

 

sa i fiksuar ky Edi  per pjesen   e  ''dukjes''  apo imazhit ,  mor aman..  sikur  ububu, qamet  i madh,  mos thote ndonje fjale gabim..

Si tha mo? Baza vullnetare? Po kush eshte ky dashamiresi i madh, pa he te dali, ta nxjerri fytyren e te marre meriten e duhur. Ne USA psh shume kampuse universitare kane ndertesa te paguara nga ish studente te suksesshem qe ne kembim duan vetem qe emri i tyre te jete perjetesisht i lidhur me ate te universitetit. Mbase ne kete rast nuk do riemertohej kryeministria po te pakten diku nje pllake zyrtare mund ti vendosej. 

Pse nuk del vullnetari? 

Vullnetari natyrisht qe do dale se kjo behet e detyrueshme nga Kodi Etik Ministror, i cili, persa eshte i detyrueshem per antaret e KM, s'ka si te mos jete i tille per vete Kryeministrine:

Neni 29: Dhuratat, favoret, premtimet dhe trajtimet preferenciale 

1. Është e ndaluar që një anëtar i Këshillit të Ministrave të kërkojë ose të marrë, në mënyrë të drejtpërdrejtë a të tërthortë, dhurata, favore, premtime ose trajtime preferenciale, të cilat i jepen, për shkak të pozicionit të tij, nga një person, fizik ose juridik, privat.

3. Dhuratat, që i jepen anëtarit të Këshillit të Ministrave, në ushtrim të funksionit të tij ministror,  kalojnë në pronësi të shtetit. Përjashtohen nga ky rregull dhuratat me karakter simbolik. 

5. Dhurata, që i jepet anëtarit të Këshillit të Ministrave, regjistrohet në një regjistër, i cili mbahet nga sekretari i Përgjithshëm i ministrisë përkatëse.

Le te shpresojme qe donatori eshte Auron Tare dhe jo Koco Kokedhima. Ose me mire fare, le te jete Soros, se keshtu evitohet dhe konflikti i interesit.

Ku e gjete mer. Bobo sa i keq qe je smiley

Ne kod flitet per anetaret e KM, jo per Kryetarin apo per KM si entitet.

3. Dhuratat, që i jepen anëtarit të Këshillit të Ministrave, në ushtrim të funksionit të tij ministror,  kalojnë në pronësi të shtetit

ha,a asht t'u rregullu qenefin ke shpia e vet? smiley

Xhibo shyqyr qe i vune shpatllat ti opozites se kto leprat e tjere ngelen tu u more me partizon, Ramiz Ali, dhe Gurkusar! 

Kjo ishte per juve qe thoshit se Rama s'do ta denoje Saliun per krimet e 21 janarit

hahaha, fiks. Foto vret me shume se plumbi, tha.

Thone nje skeptik tek faqja e ketyre fotove:

A mund te dime cila kompani ben punime falas, se kemi 1000 shkolla fshati qe jane me pare !

E ka nga injoranca; nuk e di se Kodi i Shenjte nuk lejon favore ne kembim te dhuratave:

Neni 12: Veprimet e ndaluara 

Anëtarit të Këshillit të Ministrave, në ushtrimin e veprimtarisë së tij, i ndalohet:

dh. të premtojë punësim apo ndonjë të drejtë tjetër, në këmbim për dhuratë apo premtim dhurate;

Sipas gojeve thashethemiste ky Kod ka qene dhe arsyeja qe Meta vendosi te mos jete antar i KM, duke ju shmangur keshtu alibive korruptive per vendimarrjet e tij nese do ishte antar i KM:

ç.  të kërkojë, të përvetësojë, të pranojë, në mënyrë të drejtpërdrejtë ose jo, dhurata, sende me vlerë apo shërbime, në kompensim të votës së tij në vendimmarrjen kolegjiale apo në vendimmarrjen e tij individuale;

Edi, i think it is safe to be quiet now. Fuga you moron, you don't need an ethics code, you need a muzzle for your boss.

S'te dolen gje dhe versionxhibolkerkuese ne shqetasimblogkomentuesit se me nje dometheneie Tetvjecarsi ...Dhorua i mbetet Shtetit ......smiley

Ty te duket se keta do jene me keq se Berisha do shkulin Muret kur te IKIN smiley

Aty do i kesh , ti gezojne edhe dhite e sqeperit po erdhen prape ...si gjithnje ...Po nuk ngriten brenda Pube e qebaptore e po nuk  shiten per Hotel si Karabina !smiley

Obobobo duket sikur kultura komuniste skishte ikur akoma nga kryeministria deri dje. Te njejtat mobilje dhe shije si ne North Korea. Ai lloj hunderri kur ka pasur kete vizion rreth hundes se vet imagjino cfare vizioni ka per Shqiperine.

 

God knows the country could use a break. Albania is about as close to the Third World as you can get without leaving Europe. 

ehhh...ja tha po kujt ja tha. del beluli me shpaten e skenderbeut ene te ca trapin

The government has already hired Crown Agents, a private British consulting firm which extensively reformed Bulgaria's financial administration, to clean the Augean stables of the customs office.

hahaha...flori ky artikulli

 According to a report by the High State Auditing Office that was leaked recently to the media, Albania owes at least 43 billion lek (€300 million) to public contractors in unpaid bills. (Hidden Debt)...Our economy has been dependent on remittances and debt, which has now reached its highest level in history,” Rama  said. 

Oh, cj`u ka bo ai ish Kryeministri shqiptareve !!!! edhe 300 milion euro borxh atyre qe kane bere rruge ndertime ne marveshje me Berishen, zogun e zi te shqiptareve,  qe ciceron akoma! smiley  ky borxh (300 milion euro) nuk perfshihet ne ate borxhin tjeter qe eshte   61% e GDP-s pra eshte plussmiley

Cfare mund te bej Kryeministri pasardhes me kete mal  borxhi qe nje Qeveri hajdutesh  ja la trashgim qeverise pasardhese?!! 

We will tackle this debt at any cost,”

- ka thene Rama smiley smiley

ai borxhi tjeter 61% e GDP ka qene qe parvjet kur me ligj nuk lejohej te ishte me shume se 60%, tani duhet te jete nja 70% 

Deri tani Rama shikohet si Superman, por une nuk  kam degjuar qe ai te artikuloj fjalen `Ndeshkim` ( e ka permend shume kete fjale ne fushatat parazgjedhore,&nbspsmileyndryshe rrejdha e borxhit do te vazhdoje pa u ndalur si Karroca e Dylit! smiley

ku ta permendi? qe kur u emerua kryeminister vetem gjysem ore ka qene ne tirane, pjesen tjeter e ka pas takime ne prishtine, komuniteti shqiptaro-amerikan i detroitit, etj etj. po mendoj ishalla ka te pakten wireless ne hotel ti dergoje ndonje whatsapp ministrave qe t'bojne kta noi pune smiley

smiley ky tipi eshte ai Kroati qe hiqet si Bono dhe ja hodhi dhe Jeremicit .

"I thought it was Bono," red faced Jeremic confessed the next day."

smiley

pse mo, me sozine e Bonos qenka takuar ky??.smiley
 

Qenka taku dhe me Pavel Sferen smiley .. me kete e permore fare o Edo, me i vemendshem heren tjeter

po keshtu eshte kur keshilltaret rrotull i ka katnare...smiley   nuk kane aftesine te njohin as Bonon e vertet,  hajde tu besosh per pune me te medha pastaj..smiley

dhe kujdes heren tjeter, se mos e vene te takohet me sozine e Michael Jackson..  you know,  ate tipin qe sillte Vera Grabocka  te spektakli i mis-it ne Tirane...smiley

nji sec, kush e faktoi se ky nuk eshte Bono i vertete?

e tha Arti.. Rono, po edhe mua te them te drejten, pare nga keto fotot qe solle ti, me shume me ngjan   si ky kroati qe hiqet si Bono,  se sa autentiku..smiley

Ne fakt Rono, ketij tipit kroat i mungojne ca si shume rudha per te qene Bono i diteve te sotme...Mbase i perafrohet Bonos para 10viteve. Plus mediat nuk e kane permendur fare ndonje vizite te Bonos ne Ballkan, te pakten do tja kishin kushtuar nje copz artikull vizites se gjigandit filanthropist.

Megjithate nq se eshte takuar ne dasmen e Sorrosit ka shume mundesi te jete Bono i vertete. smiley .Ishte ca konfuze se ne foto u shpreh se ishte ne War Concert ne Sarajeve prandaj 

Megjithate nq se eshte takuar ne dasmen e Sorrosit ka shume mundesi te jete Bono i vertete.

Faleminderit Art!

11 dite dhe Tirana mori fryme e CLIRUAR ...Ne qendren e saj dolen ne ankand Breket e  Don Kishotit dhe Dylqinjes te palara prej Tete vjetesh smiley Lufte e madhe nga Demokratikasit kush ti bleje ...faljuni kesaj deshire!

Rama edhe beri pune edhe "hodhi gure " .ne Politike .

11dite per te pare se cfare dordoleci Politik kane si president ne krye .Nje individ te mefshte servil e puthadores me koke mbrapa tek i Marri do zvarritet si do zvarritet me "Olele Odeta "

Rama u beri me dije Shqiptareve cfare drejtesie ka instaluar babasqapi .

11 dite dhe te gjithe Shqiptaret u orientuan per here te Pare ne Normalitet .Ligj Pune , lerini Filmat smiley Dhe te gjithe pane se per here te pare Pozite e Opozite mund te flasin me Ligje , Financa , Kushtetute ..

Rama in orientoi shqiptaret se nuk jane Plazhet nudo dhe "motrat ne motele" qe bejne Jeten e tyre te Lumtur

11 dite dhe Muret rane per tu shndruar ne Ura .Rama i tregoi Botes se karagjozlleku k/ministror apo lehqensit IKEN .Tani ka estetike dhe Etike .Nje fryme e re ka filluar ..

C'vjen me pas ?

Tahiri i tundi hekurat tek pallatet qe jane ndertuar pa leje .Fmn do perfundoje auditin te shohin shqiptaret cu ka lene sqapi Hajdut ...dhe "zyra me vete " e semure psikisht pa le cfare planesh sajon me "felinet e palo..es " dhe enderrat dyvjecare ...."Po po zotrie ta them une tye .Se ke te gjate tie " smiley

Ike Plaku Merre IKE , dhe me duket nuk do mbetesh as per Relike

Shenim Rama eshe simbol i nje Qeverisje jo person Real .Rama merr emer ne Fund te Mandatit ! Deri atehere baterite ngarkuar . Liri Lef - KOPE -GOPESE , ta perjetoje dhe ajo nje shtet NORMAL !

Ktheni Left me .....iiiiii..I  ne fund , ate beni Ju ose kini respekt te na lajmeroni per gjendjen e saj Shendetesore . Ne nuk duam qe nje anetar i devotshem biles i avancuar teknologjikisht ( me chip ) , te iki keshtu pa gjurme sikur te mos kete ekzistuar fare . Si eshte gjendja e saj ? Cfare po i ndodh ?

Pra merrni shembull edhe nga kjo qe VJEN ...

Rama pranon te rrije me Nishanin ne nje Tavoline si Institucion jo si Dordolec Politik ! Po ne kush qenkemi qe te mbajme Larg nga sofra e llafeve zonjen e Nderuar left - KOPE - GOPE , aq me teper qe ka qene per vite me rradhe xhupkuqja e aradhes "antikomuniste " tek PPU ?

Vleresojeni JU lutem te nderuar admibn dhe moderatore , dhe mos e lini te pesoje vuajtje te tjera per tu fshehur nen NIKE te rij . Ajo eshte  e kohes kur Masterat jepen me karakteristike nuk eshte e kohes kur vlesoheshe me Nota smiley !

iken katalet (kshu ishte ai filmi?)

Sala e mate ket per miqte Tyrq smiley

smiley  .  Po si tha si tha ,, te dytet , vetem gjermania na e mori ne kthese..

derra dhe derrkuce!

when you're in deep shit, keep your mouth shut!  - nuk e degjuat popullin.. smiley

 

 

 

Old Saliu had a farm. E-I-E-I-O... and on his farm he had a pig / E-I-E-I-O / With a oink oink here / And a oink oink there / Here a oink, there a oink / Everywhere a oink oink / Old Saliu had a ... smiley

Ej eshte lajm i mire qe ti ke fillu me kendu e nuk kerceno me me berje atentash. Vetem per kaq ja ka vlejt rilindja vallaj. 

+1

Me kete punen e derrave e ka prishur pak se po tregon qe eshte mysliman. Dihet julerisht qe mysliman=salist.

qekan bo chit kto

Ishte ne merak Xhibi se cfare po ben Qveria per 11 Dite .. Kishte qe kishin zbulu dhe ndertimin e Logoras smiley si qeveri e koruptume dhe fasadave smiley dhe pas verejtjeve te lecitesve te "njatij fejs buksit or tie "   kishin thane se jane te paknaqtun me Lyerje fasadash ...dhe ku e gjete mer .Bobo , papa sa i keq je smiley , kishin gjet or tie , se njaj Auronja asht donatori edhe Igli prej Lazie ku ka aksione Rama ...hahahahahahaha ...me te tall mo , qe mos dish ku te vec smiley

Pas trokitjeve te Tahirit cfare Po vjen ...? 

Kushdo edhe LefKOPEJA mund te ndertoje fraza per kritike me zhvillim , ndertim , projekt , ligjshmeri ,finaca publike , transparence ...

Ku rritja ekonomike ? Rirtja shpirterore do ta sjell . Shtet lale .

Shtet dhe shoqeri e Pergjegjeshme jo "ma ka thane baba mue "

Urime ...

Lironi LeKOPENE smiley

Eh o Rama, ne rast se nje nga kritikat kryesore ndaj teje ka qene qe je njeri superficial, fokusin tek imazhi e jo tek substanca, sikur po ja fut vetes me kete imazh-istic blitz qe ke bere.

On the other hand, mesa po shikoj, ka plot militant ketu qe i perdorin keto fotografi per te shfryre inatet anti-salo-malokiste te tyre, keshtu qe mbase je me i zgjuar nga c'dukesh.

anti-salo-malokiste

muhameto je nji nga te paktit ne peshk (mos them i vetmi) qe fjalen "malok" ose derivate te saj i perdor rregullisht. Kjo me ben te dyshoj that you got picked a lot, back in the days. 

 ..... njeri superficial, fokusin tek imazhi e jo tek substanca, sikur po ja fut vetes me kete imazh-istic blitz smiley

Cfare nuk lexon ke PPU ....dhe robi qa hallin se mos kane hup Masterat e LefKOPES smiley

Hallall Muamet hallal . Allahu qofte me ty smiley

Pas 4 vjetesh ke per te kenduar ate avazin:

deputeti qe votova

iku e me la

kur premtimet i kujtova

me tha: pirdhu o xhaxha smiley

Te nderuarit shoke "antikomuniste " mendoj se duhen  toleruar akomat .Jane mesuar te degjojne Ulerima e Britma , komisione Veshesh e Pucesh me cadra Pistolete , tablo sinoptike me aleanca Pucishtesh Prokurori -Presidente -Opozite , jane mesue me i Vlersu si Burra shteti me thane njat fjale si Ujet e paket "Rrnofte Babasqapi qe pordhon Politike "smiley. Nuk mund ta kuptojne se si mund tu rrezohen kaq shpejt Idhujt Llafazane e Mashtrues nga gjera kaq te thjeshta ne Dukje dhe ne te njejten kohe qe kryetari Opozites shijon Dreken e Madhe ne Amerike ...

Tahiri ,Bushati , ajo e Integrimit , FMN e te tjere kane fillu Punen  .....smiley

Po njaj Palloshi carape kuq , njatij qe ja pame lakurich , njaj Edvin Kriminel Kristaq Rama ,njaj neobllokmeni.....asht Autokrat e si len xhap Ministrat as me fole or tie e jo me ba gjae ....ka pas thane LefKOPEJA nder na ...

Me meshire te Muahametit Profetit dhe Frymezuesit rrenjasi ...Lirionie LefKOPENEsmiley

Free Lefti smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).