Presidenti i Komisionit Europian Manuel Barroso zhvilloi një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama në Bruksel ku kanë diskutuar mbi detyrat e mëtejshme që e presin Shqipërinë në rrugën drejt integrimit evropian. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Rama, Barroso shprehu disa vlerësime për punën e bërë deri tani nga ana shqiptare, ndërsa theksoi se Komisioni Europian pret nga politika shqiptare bashkëpunim, dialog, konsensus. Barroso vlerësoi mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare të 23 Qershorit në Shqipëri, ndërsa drejtoi apelet për Shqipërinë. 

“Në përgjithësi Shqipëria mund të marrë statusin në muajin dhjetor. E ardhmja e Shqipërisë është në BE. Shqipëria është e përkushtuar për të përmbushur statusin e vendit kandidat. Me kryeministrin Rama diskutuam të ardhmen e Shqipërisë në Bashkimin Europian”, theksoi Barroso.
“Zgjedhjet shkuan vërtet mirë, shkuan në mënyrën më të mirë të mundshme. Eshtë shumë e nevojshme përkushtimi i shqiptarëve gjithashtu dhe dialogu është shumë i rëndësishëm për suksesin e Shqipërisë, është e nevojshme një bashkëpunim i përbashkët, përkushtimi në disa çështje kryesore: Bashkëpunimi mes opozitës dhe mazhorancës. Por ka dhe një cështje që kërkon një vëmendje të veçantë, nuk ka kohë për të humbur reformat duhet të vazhdojnë, dhe rezultatet e tyre të ndihen tek qytetarët shqiptarë”..

Po kështu, Barroso theksoi se kriter për integrimin në BE është dhe përmirësimi i ekonomisë, dhe se ‘Komisioni evropian mendon se kjo është një çështje e rëndësishme e historike e Shqipërisë për t’u bërë pjesë e BE-së”. 

Kryeministri i vendit Edi Rama, duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve shqiptarë në lidhje me mundësinë e përmbushjes së 12 kritereve, të cilat do ti hapnin dritën jeshile Shqipërisë drejt BE-së, vlerësoi se statusi kandidat është i mundur dhe qeveria do të bëjë më të mirën edhe me mbështetjen e KE-së, por dhe suportin e opozitës shqiptare.

“Procesi i integrimit nuk po fillon tani, por ka një kohë të gjatë që ka filluar, ne duhet të bëjmë punën tonë dhe objektivat tona janë të arritshme, dhe kemi besim se do arrijmë objektivat tona. Ne besojmë se duhet të punojmë fort për të arritur qëllimin tonë. Do të negociojmë dhe jemi të bindur se vendi jonë do të arrijë një nivel të ri. Ne do të bëjmë më të mirën me mbështetjen e KE-së, por dhe suportin e opozitës dhe Shqipërisë dhe shpresojmë të dëgjojmë lajmet të mira”, u shpreh Rama. 

Shefi i qeverisë theksoi se vota e 23 qershorit ishte votë për ndryshim, si dhe mundësi më e madhe për tu bërë pjesë BE-së. 

“Populli shqiptar votoi dhe vendosën për të qenë pjesë e BE-së. Shqiptarët nuk votuan për të ndryshuar një kryeministër me një tjetër, por votuan për të ndryshuar Shqipërinë”, tha Rama. 

189 Komente

ja dhe nje premtim tjeter qe u realizua, fet e fet..smiley. tani le ti heqin vizat po te duan..smiley

"ne duhet të bëjmë punën tonë dhe objektivat tona janë të arritshme, dhe kemi besim se do arrijmë objektivat tona."

thene ndryshe, objektivi yne eshte te realizojme objektivat tona objektive..smiley

objektivisht belul...

objektivisht Bama...

Barroso  levdon zgjedhjet ne Shqiperi!  por subjektivishtsmiley,  kredot i merr Rama..  normale kjo  sepse eshte kryeministri aktual.   por  ne fakt,  organizimi  dhe mbarevajtja e zgjedhjeve  ishin pergjegjesi e qeverise paraardhese..

...gjithmone objektivisht!.smiley

Ne rregull. Por fotografia e presidentit nuk hiqet . Nuk eshte pjese e dialogut ky "shembull".

Personi publik, kryeministri duhet te jete profesional, role model, diplomat dhe shume i kujdesshem , historia po shkruhet cdo dite .......

Ne artistët i kemi këto probleme.

Shpesh, për të treguar individualitetin tonë bëjmë disa gabime trashanike të ciilat përndryshe nëse nuk do ta ekzagjeronim me sensin e protagonizmit dhe të antikonformizmit, do të shmangeshin mjaftë lehtë...

Po ky joni eshte President "pe kauçuku", s'eshte pe verteti...

Presidenti jone copa injorantit, servil i Viqidolit nga ata qe i merrte nga parku tu loz domino tm-sula.

Kaq keq te vjen per foton e tij?

Po me mire te vene foton e ismailit dhe mos ta ndryshojne kurre. I kursejne dhe para popullit fakir.

Ose prit sa te emeroje nje president edvin palloshi dhe ja kthen prap syrretin neper zyrat e hale-qeverise...

Statement by President Barroso following his meeting with Edi Rama, Prime Minister of Albania

Good morning Ladies and Gentlemen,

I am happy to welcome Prime Minister Rama to Brussels. Let me congratulate you once again for your election.

The Albanian people have given your "Alliance for European Albania" a clear and strong mandate. And I believe that your visit so soon after your appointment is a clear signal of your personal commitment to Europe and also to the reform agenda.

Today we had a very fruitful meeting. Above all, we took stock of the new government's reform plans in key areas, and we discussed the next steps in the EU integration process of Albania.

Let me be clear on the strategic perspective: Albania's future is in the European Union. I am confident in Albania's potential and its capacity and commitment to fulfil the criteria and make progress, step by step, on its European path.

Indeed, Albania has already made progress towards this aim, delivering solid reform results over the last 12 months. Furthermore, the June parliamentary elections were carried out in an overall smooth and competitive way. I hope this momentum is sustained so that we can move into a higher gear soon.

I also stressed to Prime Minister Rama that European Union integration needs to be a real national effort and an inclusive project - not just for this or that party. It is very important for the credibility of the process that it appears with a broad consensus as a national project, because it is not just a traditional, diplomatic negotiation process.

ky eshte fillimi i fjalimit te konferences per shtyp te barrosos sot. nqs gjeni gjekundi se ku thote se statusi mund te merret ne dhjetor, me thoni se une s'shoh gje.

e them kete jo se nuk dua qe statusi te meret, perkundrazi, statusi do meret dhe merita do jete kryekeput e qeverise Berisha, por dua te ve ne dukje shpifjet e gazetareve tane.

ja ku eshte linku i fjalimit te plote te barrosos. gjykoni vete

http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-13-714_en.htm

Lefti,
një zog më tha se për Ramën & mediat e Ramës në përgjithësi, afati i dhjetorit ishte bërë i ditur nga përshpëritja e Barrosos tek veshi i njëshit të ri. për ilustrim: e anasjellta e ngjarjes së Vjenës. smiley

hahaha! Rama duhet te jete doemos fetishist veshismiley

sygjeroj qe krahas fotos se Ismail Qemalit, te vihet dhe nje foto veshi si simbol i filozofise se qeverise se re. dhe poshte motoja, "ne zgjasim veshin drejt halleve te qytetareve"!

Lefti, e ka thene ne pyetje-pergjigje, jo gjate fjalimit.

https://www.youtube.com/watch?v=rQSE3a3C...

Lere kete. Po ti shiko qe ai nuk po duron t'i jape hekurat e kryeministrise Kocos per skrap.Edhe mure rrezon per ate Koco.

Pa le ate punen e fotos. Me nje gur vret dy zogj qeratai. Edhe inatin me Nishanin e nxjerr, edhe vetja i duket i madh ngjitur me fotografine e madhe te Ismail Beut. Narcisist i biri i botes. Do te leri gjurme ne histori tha, para se te vdese.  S'ka faj.

punën e Koços dikush është rrekur ta shpjegoj me anë të Freudit. e ka si baba, kanë thënë.

Është Koçua sekretar,

mospagues i rregullt për gazetar,

Koço ynë deputet,
Ramën ka për marionetë të vet..smiley

 

Rama tha qe do te bashkpunojme me opoziten, cfar do te kerkoje nga opozita?

Prap Fierin? apo ate pergjigjen ne parlament "Akoma nuk keni pare gje ju opozita"

Phillo Çampjonsliga sot.

 

lidhja me temen : evropa

Barroso: Shqipëria mund të marrë statusin në muajin dhjetor

Poturet e Edvinit do marë.. 

hyni ne histori, kur mos kem njeri. Me germa florini. pa kalu as nji jave ne pushtet!!! imagjino ca vjen me mbrapa.

ec aty, ed rama. shum i modh je! kshu eshte kur zgjedh aleatin e duhur!!!!!  smiley

duhet me lujt edhe nje fije deren....

eminenca gri ka marre frymen divine nga shenjtori me foshnja ne duar. kjo qeveri ka edhe bekim hyjnor. si kurre me pare!

nuk e besojsha qe do vinte kjo dite. pranej thon, mos e hum besimin. le te gzojm te gjith!

 

ky infatuation qe ke ti per ilir meten eshte ne nje  lige me ate te edison ypit per sali berishen.

ketij shenjtorit me siguri do i kete dhene ndonje thes me miell, bidon me vaj a ndonje zarf me 200 eurosmiley

imagjino ca vjen me mbrapa.

 

ne fund te vitit do hiqen vizat me Ameriken..smiley

Veshi eshte i zene lefKOPE . Sali Berisha i rri Enver Hoxhes si "Vesh i Kalbur " smiley

Dhe po qe se Dordoleci Politik i SS-aliut vazhdon me "Olele me shane familjen " hiqeni fare jo vetem nga MURI .Mos e shemtoni muret zyrtare me figurina .Le ta mbaje i marri ne shtepi e te cmallet perdite me portretin e tij smiley.Kursehen edhe Para se nuk lind nevoja te besh Portrete sa here nderrojne ne kete Post individe te ndryshem 

Cfare Frymezimi te jep te kesh ne perballje ditore   Portretin e I.Qemalit .Le te jete nje Keshille per cdo Force Politike qe merr Pushtetin si Detyrim ndaj Shqiptareve , jo varja e cdo lloj dordoleci politik se paska ndonje argument ne letra . Ndryshojeni ate ne se eshte ashtu dhe beni nje Korigjim Historik !

Urime edhe per kete Takim - Detyrim i Madh ndaj Shqiperise e Shqiptareve  . Keshtu hap pas Hapi , jo Podium e Ulerima pas cdo " se une i thashe atije zotrie , e ai me tha mue "

 Se kur "do te na e japin" dhe jo" do e marrim " ( babasqapshe ) e kane ne dore ata qe na Vleresojne dhe Raportojne . Per ne ka rendesi Mendoj qe te Mos MASHTROHEMI nga lloj lloj Funderinash  qe i tallte e bente shaka Babasqapi "apo jo ..dhe ti ke mbajte xhinse " smiley.Dhe me e rendesishmja eshte qeruar Ajo Specie qe e perdorte Parlamentin si Instrumente te Babasqapit ..." A don me u tall qe pyt per suksesorin birisha aaaaaaa "

ore Lefti, prape pa kapele ti? po te thashe dje mer per statusin, apo s'te pritej pa e degju nga Manueli smiley

ironia e Fatit apo ndonje gje tjeter !!!

8 vjet luftoi kunder statusit tani po lufton pro statusit

me nje fjale vend qendro !!!

nuk e di aty po këtej ka raste kur ku**a i thotë k*rvës: "U bëre ti moj k*rvë?"

e njëjta gjë edhe kjo që thoni ju.

Me ndjeni per retoriken.Nje antarsim i mundshem i shqiperise ne BE,perveç se perdemek se çfare na sjell te mira ,pra sa milione na japin o na marrin ,çfare ndodh ?Pra çfare arrijme qe nuk e kemi.

Në vitin trembëdhjetë kurva Evropë të shqeu.. smiley

do vinte kjo dite patjeter!

Java e pare e qeverise se re dhe Europa po kthehet ne nje realitet te prekshem. Ne Dhjetor satusi i vendit kandidad dhe me siguri pas 3 viteve pranimi si vend anetar. Duhej larguar qelbesira qe vendi te marre frymemarje dhe oksigjen.

per tre vjet vjen viti 2025 e? bobo sa shpejt po na afrohet pensioni thuj.

Ketu duket ndryshimi kulturor dhe njerezor midis Rames dhe Berishovicit... Rama e njohu punen qe ka bere qeveria e Berishovicit deri tani (megjithese nje MUT pune kan bere). Berishovici do ishte duke u cjerrrur e hakerryer kunder kundershtareve te tij! Kabinetin qeverises nuk e pelqej ne teresine e tij, dhe nuk kisha fare dyshime, por kam shprese vetem tek Rama!

“Është e ndershme për të vlerësuar punën e qeverisë që është larguar sa i takon integrimit në BE. Situata politike ka qenë për një kohë të gjatë në vëmendjen e institucioneve evropiane dhe mendoj se qeveria e re do të sjelle ndryshime pozitive. Ka pasur anëtarë të parlamentit që kanë treguar përgjegjshmëri dhe kemi parë që integrimi ka qenë në axhendën e fushatës zgjedhore, dhe kjo është shumë e rëndësishme. Zgjedhjet në përgjithësi kanë qenë kompetitive, dhe me e rëndësishmja, tranzicioni shkoi mirë që të humburit pranuan rezultatin dhe Kryeministri ishte korrekt në deklaratat e tij të para. Dhe ne këtë duam të shohim në të ardhmen”, – u shpreh Kukan.

 

Ue, qe ne javen e pare me te tille deklarate !  Te prisnin 2 jave te pakten , mos ta poshterojne  paraardhesin kaq hapur smiley

Po potencialin Shqiperia e ka pasur gjithmone. Mendoj se do ishte shume e mencur nga pozita aktuale, qe vendi yne te marr statusin kandidat me dinjitet. Te ndalin qurravitjet mbi fajet e kundershtarit dhe te fokusohen me shume ne krijimin e nje imazhi pozitiv mbi Shqiperine dhe Shqiptaret. BE s'eshte ne momentin e saj me te mire dhe keto levizje s'kane lidhje me dinamikat e brendshme te vendeve qe kerkojne antaresim. Shpresoj qe marrja e statusit te ndodh sa me shpejt, pa kthyer mendjen njeri.

a din pra kush me me thane se ku eshte leverdia perveç se e imazhit qe shqiperia te anetaresohet

Ne fakt Zana ka disa lehtesira per fonde dhe projekte te ndryshme. 

joooooooooooo, atehere kot e kemi share Ramen qe pengoi  antaresimin e Shqiperise me bllokimin e tri ligjeve 

smiley

Eh si vene keto pune...Sa here Barroja i kishte refuzuar ftesat e Berishes, biles anulloi dhe viziten qe kishte per te bere ne Shqiperi para rreth 2vitesh..Berishistet ulerinin e ka fajin opozita dhe tre Ligjet e Nastradinit...A e moret vesh o Berishiste qe duhesh hequr kolera qe te afrohej dhe miku dhe te hapte deren  smiley

PS: Nuk do me duket cudi qe PD tashme te marre trajtat e nje partie islamike antiperendimore 

Plasi Evropi nga kristalMetemarazi...

Politika si art konceptual - Neue Zürcher Zeitung për Edi Ramën 

Koalicioni me Lëvizjen Socialiste për Integrim, që drejtohet nga ish-kryeministri, Ilir Meta, bën që premtimet e Ramës të tingëllojnë boshe.

ah najs! prit tani kur t'thon kto skeptiket qe thoshin deri dje "ej, po pse me verte e besoni se do i japin statusin nji vendi si shqipria?!"

 

 

Po rilindi pra. 

Barroso? Qe kur kshu, apo qe kur kapi dashnore vlonjate?

Prandaj s'ia jepte Shqiperise ky? Paska pas te drejte. 

Kori i militanteve po therret: "Hail Rama", por nuk po na shpjegon, se cfare reforme kreu Rama, qe te bente te mundur arritjen e marrjes se statusit dhe ne te njejten kohe, pse kaq shume entuziazem per nje fraze: ".....statusi eshte i mundshem ne Dhjetor", nderkohe qe kjo shprehje perseritej vazhdimisht, ne kohen e PD-se, por qe natyrisht statusi nuk u arrit kurre, per shkak te destruktivitetit te atij, qe ju po ngazelleheni sot.

Reforma thote ky... smiley "Reformat e Ali Babes me 40 kusaret" I beson vete se c'thua o i shkrete?  Ja po te jap nje shembull te vogel reformave dhe pikerisht ate te minisuperfuqise energjitike me te cilen krenohej Sula ...Jane dhe rreth 400HECe me koncesjon dhe vetem 36 jane ne fakte reale, ato 364 te tjerat jane kanalizime te ujerave te zeza te trustit te geshtenjave

Lexoje dhe njehere cfare kam shkruar une, mos bej retorike boshe.

Keto tete vite vetem reforma nuk ka pasur, ka patur vetem ndryshime kaotike, klienteliste..Arna permbi arna te nje sitemi te kalbur.

  • Bujqesia-zero(vetem krahaso se sa shpenzojne Maqedonasit per subvecjonimin e bujqesise dhe do ta kuptosh mire. ne nuk i afrohemi as 15-20% te tyre)
  • Arsimi- zero. Liberalizim kaotik i cili diplomoi armaten e militanteve politike me PHD dhe Mastera. Diplomat shiteshin si domatet ne treg.
  • Shendetesia-skandaloze. Spitalet ne gjenjdje mesjetare.Te semuret duhet te blejne ilace,serume dhe pajisje mjekesore vete ne farmacite private te "trustit".
  • Ushtria- Ushtria e Gerdecit? Eshte katandisur ne nje tufe rekrutesh te cilet ju paguajne eprorevemiljona prej rroges se vete per te vajtur ne misjonet e Natos ne Afganistan. Lere pastaj kontrabanden e armeve dhe skrapit. Gjitha pajisjet u derguan per skrap dhe sot jemi vendi me ushtrine me te dobet ne Natot ku qiejt dhe detin na i ruajne Greket dhe Italianet.....

Do me per Belulin?..lista eshte ca e gjate

Lexoje dhe njehere Art, prape s'ke kuptuar gje.

U kry edhe kryetari qarkut Fier? 

Hunter me rradhe, Tani U zhvendos ne Rendesi Qarku i Fierit , por kursesi u Harrua. smiley

Ti je duke thene, qe do ta bllokoni perseri statusin , per hir te qarkut te Fierit?

nuk e paske kuptuar mire ate problemin e qarkut te Fierit o Maksi...

Une kaq e kam o Bame, mos ma vi re, por mesa mbaj mend une, zgjidhja e "problemit" te Qarkut Fier, ishte ajo qe kerkoi Rama per te votuar 3 ligjet, qe nga ana e tyre ishin kushti, per te na dhene statusin. Apo jo?

Po ta them pra qe po te kuptosh problemin fillestar te qarkut te Fierit, nuk do ta permendesh me si pengese.  Nese nuk e ke kuptuar problemi, thuaj nuk e kam kuptuar dhe hajde ma shpjegoni. 

Mesa duket nuk e kuptove ironine time, te gjithe e dime qe "Fieri", ishte preteksi qe nxorri Rama, per te penguar dhenjen e statusit, kur Berishes i duheshin votat e opozites, per te votuar 3 ligjet e famshme. Tani qe eshte Rama kryeminister dhe deshiron te rrembeje lavdine e dhenjes se statusit, po kerkon qe opozita te jete konstruktive. Natyrisht ceshtja e "Fierit", nuk egziston(dhe as ka egzistuar) me sepse askush nuk eshte i marre, ti krijoje pengesa vetvetes. Une thjeshte po ironizoja sjelljen me dy standarte te Rames.

ironi nese nuk ke pas kuptu problemin o makso, ca me te thon mo? 

O Bame, mos me zhgenje tani. Le ti themi gjerat ashtu sic jane, bllokimi i statusit nga Edi, nuk ishte nje levizje shume e fisme politike, perkundrazi ishte shume e ulet.

O Bame, mos me zhgenje tani, te lutem.

Bame mos e zhgenje maksin, qafsh mu!

Ti President edhe ne gryke te varrit te jesh te zgerdhin Gazit smiley

O bame mos me zhgenje tani smileysmiley ..... Po pse kush je ti ? smiley

Po ti per kaq sa ke ardhe si MM , Maksimumi yt si mundesi eshte qe , vetem Kryetari i Partise sone me qe te ka afer ne Kanadje mundet te pranoje qe ti japesh mejtime smiley

.

 eh se pa nderruar teme. shoh Saimir Tahirin dje ne takim me drejtoret e komisariateve te vendit. Nga njera ane shifje fytyra policesh te dhjamosur e barkderra, ne podium Tahiri i ri, floket me xhel shkelqenin, çun i ri. 

Do ta shohësh 

pas një viti,

dhe barkun e Saimirit....

Premise premtuese per nje fabul ezopistike

barkun e Saimirit....

Po sikur te ndodhe e kunderta? Po sikur te ulin barkun policet si Tahiri? Mrekulli do te ishte.

i gjori Saimir si thone kauret,he's been given enough rope to hang himself with.rivendosja e rendit ne shqiperi nuk eshte pune per yllkat shembullore.

Prandaj mori si keshilltar ish ministrin e brendshem te 1991-shit.

Po do kete marre shembell nga Mul N.dershmeria  qe kishte zv ministrin e brendshem  te 90 smiley

Vertet ate kishte Muli? E sheh qe s'e dija? Emrin si e kishte?

Behesh shum e mencur po i mesove te gjitha .Une dhe keshtu s'te perballoj dot , jo me te ti them te gjitha sekretet .Pastaj e di ti ..pa lejen e ATIJ nuk flas une smiley

Jo nuk e di. Po ti mos u bej kaq kurrnac, na e trego.

marrja me kandidimin ne be si ''celesi i parajses'' tregon qe nuk kemi bythe. nuk jam kunder antaresimit ne be por zelli i madh ''integrues''  bie era ugande.  sidoqofte nese be-ja tenton te marre kompetenca mbikombetare do te deshtoje,do te jete bs-ja e radhes.  shtetet kombetare te evropes jane shume te forta per tu afrikanizuar. kam pershtypjen se kur ne te behemi ne gati per antaresim do filloje shperberja e be-se.

 

Edhe une i druhem kesaj, por ceshtja e integrimit, eshte "flamuri", qe mban cdo parti per qellime elektorale.

shperberja e evropit filloji me falimentin e gerrqise. Kur filloi te shiste pordhe dhe sllovakia u pa qe evropa e bashkuar eshte thjesht nje eksperiment i deshtuar...

Vazhdon loja deri sa gjermanet te duan te kepusin humbjet, te marrin topin e te shkojne te luajne me porta te vogla...

Nese merret statusi ne Dhejtor, kjo tregon qe qeveria e Berishes ka bere pune mjaftushem te mire dhe qe Barroso statusin e perdorte si nje karte negociate. Tani pyetja lind, Rames statusin do ja japin si nje shenje "goodwill-i" pra besimi, apo perdoret si nja karte negocimi per te shtyre perpara axhenda te caktuara te BE.

Nuk mund te kete asnje sukses dhe asnje deshtim, qe te mos mbaje vulen e dy forcave te medha politike....
Ugari kerkon nje pende me dy qe...

ok po ec e mthuj ca ka bo ky kau tjeter ne kto 2 jave qe te krekoset. Se une di qe vec ka terheq penden ne krahun tjeter. Ka tregu hapet se nuk i plaste shume per statusin po vec qe berisha t'mos merrte kredo politike per kte.

Ju nga ana tjeter keni ron (dhe do bini) dakort me cdo gjo qe ju thuhet nga "lart", per ket nuk ka pike dyshimi

Bredho ene mu me thu ..." nga ato qe ju thuhen nga nalt..".! Mos o burre se une u them jo te me thone....

O Fjala kam dy lajme te keqia per ty:

1) Fushata zgjedhore ka mbaru

2) PD i humbi zgjedhjet

Gjithsesi kjo nuk do te thote qe punen mjaftueshem te mire qe ka bere Berisha ne marrjen e statusit mos te perdoret ne fushaten per zgjedhjet e vitit 2017

Me birishen kryeminister kurre nuk do te jepej statusi i vendit kandidad ne BE. As projekti i gazsjellesit TAP nuk do te ishte miratuar. Kjo sepse asnje subjekt ne bote nuk e besonte me kete frymor qe fatkeqesisht kishte uzurpuar pushtetin dhe shtetin e Shqiperise.

Që nga vrasjet politike në kohën e diktaturës, këto ishin të vetmet vrasje të qëllimshme politike me objektiv eliminimin e opozitës. Dy vrasësit zyrtarë dhe urdhëruesit e masakrës bashkëdrejtojnë opozitën. Nga ky akt kanë mbetur tetë fëmijë jetimë, të cilët presin që drejtësia të ndëshkojë dy bashkautorët. Shqipëria nuk mund të ndahet ende në të persekutuar dhe persekutorë. Në këtë shoqëri nuk mund të ketë më çifte fëmijësh me fat të ndryshëm për shkak të politikës. Nuk mundet që dy vajzat e Lulëzim Bashës të jetojnë mes miliardave në Tiranë dhe Holandë dhe dy vajzat e Aleks Nikës të jetojnë në varfëri dhe pa baba, për shkak të Lulëzim Bashës, në një fshat të Lezhës. Nuk mundet që fëmijët e Sali Berishës të kenë problem ku të fshehin bizneset dhe fëmijët e Faik Myrtajt të vrasin veten nga depresioni. Nuk mundet që Ana e Ziver Veizit të lotojë ditën e parë të shkollës se nuk i dalin lekët për shkollë dhe mbesat e Berishës t’i gëzohen pasurive të pushtetit të gjyshit. Nuk mundet që fëmijët e Hekuran Dedës të rrinë në mërgim nga frika se Sali Berisha përveçse u ka vrarë babanë, do t’u marrë dhe lopën e vetme në shtëpi, për t’ia dhënë gardistit të vet, dhe gardisti të hyjë e të dalë nëpër qeli si i zoti i shtëpisë, duke mos pyetur për shtet ligjor.

Po nuk u vu drejtesia ne vend o Ed Rama, Europa nuk na pranon. prandaj thirri menjes sa nuk eshte vone. Se plaku mund te vdese natyralisht dhe humbasim pastaj Europen.

Dhelprat qe presin se mos i bien koqet dashit ...le te rrine te Qeta .

Europa nuk eshte Dele qe ta milte babasqapi sic Moli Shqiperine per pasurimin e Familjes politike e Biologjike .

Kjo e para eshte per Idiotet e Stanit te sqapit qe kane mejtim mendje per Fierin si dhe per LefKopete qe me "ndihmen " e "kredite " e Familjes Europiane shikonin nje Mundesi Vjedhje e e pervetsimi per Pasurim .

Europa eshte nje e drejte Historike nje Teritor Fizik Shpirteror me te cilen ndahen te Mirat dhe Veshtiresite , Fatet e Mira dhe te Keqia , Krizat dhePerparimet , Lindjet dhe Vdekjet  ,Ndryshimet dhe Zvarritjet !

Kjo e dyta qe per Dhite e Stanit te PD - HIT qe kane mbi 25 vjet qe nuk kane kuptuar se perse per Shqiptaret ishte nje Rilindje kjo shkeputje nga Hipokritet Injorante dhe mashtruesi e PD-HIT te Babasqapit , qe edhe nje Orientim e Prakrtike te Pashmangeshme ne keto Kushte Historike e shohin si nje atribut karierist politik 

Qveria e PPU  ben mire tu hape  nje shkolle fillore , ne se me te vertet kjo pjesmarrje tek PPU e ktyre Muuuuuuu-ve te Pd-hit , perfaqeson pervec Xhiboles , ndonje Lidhje zyrtare afer Luldashkurbanit .Pa sa per babasqapin i kemi lexuar e jemi mbushur deri ne gryke me ta per nivelin feminor qe kane . Po hajt mo Shqiptare jane dhe le te gezojne ne keto arritje ...po Penelinat te nderuar admin dhe gargare per gryket pas Ulurimave ...mos ua ndani smiley

ja Edvin Rama pirati qe u be PAPE deri dje beri te pamunduren qe te pengonte Shqiperine te merrte statusin, tani qe u be PAPE po na mbahet si burr i mire. tironcit  thone O TE SHPELAFT PANUKLLA 
 

Shkon kryeministri i Shqiperise dhe pritet me respekt - bene fotografi si njeri, si zyrtare dhe perfaqson denjesisht nje komb..

Jo si ai bajraktari para-ardhes qe futej si pyke midis diplomateve te huaj te vidhte nje foto e bere nga ministrat servile me celular fshehur pas bythe... 

https://www.facebook.com/media/set/?set=...

 

 

po sikur resulton qe Rama ka paguar nje shume te majme per te bere nje foto me Obamen...  apo ska problem se i ka lezet

te rezulton ty kshu? pak rendesi ka se c'te rezulton ty personalisht. Po pate ndonje gje zyrtare sille.

Sigurisht qe i kane lezet, ashtu si te ka lezet dhe ty.. se ai Rama te perfaqson dhe ty ne ato foto. Jo si ai bajraktari qe jepte miliona euro edhe nje foto si njeri nuk e beri kurre, por gjithmone si servil i peshtire, kurriz dale, fytyre shtrember dhe rrethuar me njerez me zi se vetja.. foto me celulare i benin qe i fshehnin ne xhepat e pantallonave! 

ore mua nuk me intereson hiç se çfar figure ben Rama neper bote se mire apo keq per vehten e tij e ka dhe mua nuk me perfaqeson fare.
 

tesh po na del Rama ketu i bukri i dheit.hahah per fat te keq Rama nuk perfaqeson veten.edhe mua qe nuk e votoj,eshte kryeminsitri i vendit tem e nuk me pelqen aspak.Poqe eshte i parezatueshem ,i shemtuar ,me nje shprehjem maniakodepresive,qe s'ka klas,qe gjymtyre ,koka nuk jane kerkund connessi...nuk i drejton nje qender kjo duket ashiqare..

Ti Zana do jesh tip shume e pa kenaqur me veten. 

I bukur i dheut nuk eshte, por jepi Cezarit ate qe i takon. Edhe jo gjithmone  nga bukuria sic mendon ti ju ecen ketyre tipave si Rama.. pastaj tipave si Sala as Podesta nuk i beri derman me miliona dollare, prape dhiare ngeli e ashtu do vdese. Po deshem apo s'deshem ai dhiare na perfaqsoi 8 vjet- do mallkojm veten per 80vjet tani.

 

 

kete te shkruash qe nuk te intereson - jo gerr-verr , gerr-verr me traplliqe per Obamen. 

mos duhet sa her te shkruaj te marr leje ty?!

ohh...? po pse mos te kerkova une te me merrje leje ti mua? qenke pipirurke ti moj.. 

foto me celulare i benin qe i fshehnin ne xhepat e pantallonave! 

smiley

qesh ti qesh po kryqi i snajperit te ka marre nishan. Njesoj sic mori nishan salen heren e pare, te dyte e kshu me  radhe

Epo mire, paskam kohe edhe nja nje dekade (x60)

Prape  u trazove me thashetheme me dhite e fshatit ? Po leri ore te ngazellehen ..Pse bllokimi me Fierin , pse takoi Obamen , Kush pagoi 80 mije dollare , kush ishte shoferi , kush pengoi statusin ...smiley A do vijn eshtrat e Kostandinit ??? Po Cesari pse shkallmoi Demokracine ? 

Leri ore se eshte vetmja Fushe qe nuk lajthisn nga mesimet e Babsqapit .Futi nje mire e ke dhe leri  Nuk ndryshojne ata edhe per 25 vjet te tjera !smiley

Aq me teper qe turtulleshat edhe ketu te njejtin avaz kane .Njesoj si ato te fshatit tim ne 50 -ten smiley

Cimo Ylli Baka eshte ne filmim e siper te videoklipit per kengen qe do nxjerre per marrjen e statusit ne Dhjetore! 

Superkenge!!!

me ate mercedes..çfare trollit smiley (sa ka fillu me me pelqy kjo fjale ,po askush nuk ma diftoi se ça do me thene taman

Belulo ma boj hallall po nuk tregoj dot detaje per videoklipin. Mund te them se videoklipi po xhirohet nga nje firme amerikane dhe se kenga do te jete plot tinguj.

vallahi, te me shante dashnorja e brad pittit ja bojsha hallall. apo thuj rri o njeri i zotit se dhia e zgjebosme e mba bishtin perpjete.

Vazhdohet me denigrimin e kundershtarit, shume mllef dhe akoma asnje program, se si psh. do luftohet korrupsioni, apo varferia. 

obobo is back! good news! 

Nemesis, nuk do ju eci me taktika e alibise me Berishen, duhet te beni ca pune tani, por jo më lyerje fasadash. Keni 23 vjete, qe i vetmi """"argument"""" per te pretenduar pushtet, eshte lufta kunder "gogolit" Berisha, bile dhe tani qe keni pushtetin, ne vend ta denonconi ne prokurori, per "vjedhjet e llahtarshme", qe ka bere gjate 8 vjeteve, puna e pare qe beni, hiqni fotografine e presidentit nga zyrat dhe kete ne kundershtim me protokollin e shtetit.

Keta thone "statusi eshte i arritshem ne dhjetor por duhet punuar me prioritet kyce qe jane lufta kunder korrupsionit dhe krimit te organizuar". Qe dmth po s'u mor qeveria me keto pune prape s'ka status. Po peticioni i intelektualeve me titull "hiqe priten, voto ligjet" dhe mijera komente peshkiste qe benin ramen fajtor per mos-marrjen e statusit? E kane pas per propagande apo kane qene aq hunj sa e kane besuar seriozisht perrallen e servirur nga sala? 

kane qene aq hunj sa e kane besuar seriozisht perrallen e servirur nga sala.

por edhe e kane pas per propagande,

te dyja dmth.

pa e perjashtu njona tjetren. po as tu e presupozu.

s'di sa i qarte jam.

smiley Goxha i qarte

Ka per tia dhone BE-ja statusin Shqiperise si peshqesh me rastin e krishtlindjeve ne Dhjetor. Edhe pse nuk e meritojme plotesisht, do tia japin vetem per inot te sali-ut. Jane bo edhe te huajt me keq se une. Dun me e pa vetem mbrapa hekurave mutin. Pranej i meshojne shume drejtesise.

Keta thone "statusi eshte i arritshem ne dhjetor por duhet punuar me prioritet kyce qe jane lufta kunder korrupsionit dhe krimit te organizuar". Qe dmth po s'u mor qeveria me keto pune prape s'ka status. Po peticioni i intelektualeve me titull "hiqe priten, voto ligjet" dhe mijera komente peshkiste qe benin ramen fajtor per mos-marrjen e statusit? E kane pas per propagande apo kane qene aq hunj sa e kane besuar seriozisht perrallen e servirur nga sala?

 

Po pse atehere, kryetari juaj nuk i votoi ligjet, qe ta linte topin ne fushen e Berishes?

Nuk e di pse nuk i votoi ligjet kryetari i ATYRE. Di ate qe kam thene gjithmone keto tre vjet, problemi nuk jane tre ligjet.

Sigurisht qe nuk ISHIN tre ligjet Swed, problemi ishte etja per pushtet e Rames.

Une nuk di te kete ndonje opozite ne bote qe te kete si qellim qendrimin ne opozite, keshtuqe etja per pushtet eshte mese normale. Ndersa lidhja etje per pushtet - tre ligje - status po provohet qe eshte supozim pa baze, jo se po e provoj une, vetem po citoj shefat e be-se

Eshte e vertete, qe asnje opozite nuk deshiron te qendroje perjetesisht ne opozite, por asnje opozite qe flet gjithe diten ne emer te popullit, nuk operon me aq destruktivitet per ate qellim, pikerisht kunder interesave te atij populli per te cilin betohen.

Tani me duket se po bejme muhabet kot pa lidhje per te shty kohen, une ngaqe s'me flihet se kam pi edhe kafe edhe redbull ne darke, ndersa ti ngaqe do i kesh mbaruar punet dhe po rri ne zyre kot se me kete rast merr edhe ndonje ore overtime. Sepse perndryshe do e strukturonim diskutimin, se pari biem dakord a e penguan statusin apo jo tre ligjet, dhe ne varesi te kesaj i veme dhe emrin opozite destruktive apo jo-destruktive. Se ne kete forme qe e shtron ti, merret for granted ajo qe une kam mohuar qe ne fillim, qe statusin nuk e pengoi opozita me tre ligjet.

Asnjeri prej ne te dy, nuk do e dije me siguri, nese 3 ligjet e penguan statusin apo jo,  por ajo qe eshte e sigurte, eshte qe Edi Rama hezitoi per nje kohe te gjate ti votonte ato, duke nxjerr si shkak per kete mosvotim, nje problem periferik(Qarku i Fierit). Ne kete menyre, ai nuk provoi dot per syte e publikut, ate qe thua ti(paaftesine e partise ne pushtet per te fituar statusin), por plotesisht te kunderten. Ne kete loje politike, "topi" i ngeli atij ne "fushe".

Ora 00:02 dhe ti e sjell muhabetin ne nje forme te tille qe une duhet te te pergjigjem fjale per fjale me komentin e ores 23:00 i cili hapi kete muhabet. Mu akoma nuk po me flihet, po me mire po kaloj ne FB se atje coku ka barcaleta e demotivators racional, ti po deshe vazhdo se ne fund te fundit edhe po nuk i more leke oret jashte orarit i merr dite pushimi dhe tani qe po afron fundi i vitit te bojne pune ca dite pushim me teper. Vetem please, kur t'kthehesh mos rrej grun dhe kalamajt qe u vonove se kishe shume pune smiley

Jo Swed jo, une jam brenda orarit gjithe diten, sepse e kam punen time dhe si jap llogari askujt. Ti mund te shkosh ne facebook, a ku te duash ti, vetem ashtu sic the dhe vete, perdore ate per tu clodhur, dhe jo per propagande partiake, per te mbrojtur ata, kusuret e te cileve nuk i lan as nje det i tere.

A po flasim per te njejtin status, qe ju para ca muajsh thoshit qe s'duhet ta merrnim, thjeshte sepse nuk ishte ne pushtet partia qe ju deshironi?

maksi me fal qe po ta them por po shpif!!!

 

Ah po ke te drejte, e penguat ne menyre te kamufluar.

Mos u merzit, kete fundvit do te sjelle babagjyshi i Vitit te Ri nje autobuz  prej lodre ngjyre mavi.....sic e ke qejf dhe vete  smiley

NEW EUROPE: Albania could be EU candidate 'this year'

Albania is ready “in principle” to achieve candidate status for joining the EU, according to European Commission president, Jose Manuel Barroso.

Speaking in Brussels on 17 September, alongside the new Albanian Prime Minister, Edi Rama, he said that should October's progress report on the country prove positive, there was no reason why Albania should not begin the formal path to European Union membership.

 

smiley

he said that should October's progress report on the country prove positive"

nese raporti i tetorit eshte pozitiv....

Po pra, nese raporti per zgjedhje te lira eshte pozitiv..Shenjat e para nga burokratet e BEse tregojne se ishin te kenaqur me cilesine e zgjedhjeve. Ketu ne fakt diskutohen ato "tre gjethet e fikut te Nastradinit" qe i trumbentonte Sule Gerdalla me te madhe se do ta fusnin ne BE..Troc BE priti te largohej murtaja qe te hapte driten jeshile.

Populli kesaj radhe nuk i la hapesire Berishes te bente manipulime se rezultati ishte kaq i thelle sa edhe ai vete nuk e mendonte

Ketu do jemi do gjejne ndonje yckel tjeter, e tipit me genjeve me genjeshtra/ me thoje sa te vije vjeshta.

Shiko, kandidatura ne fakt eshte me teper simbolike, Turqia eshte kandidate qe prej 1999s ndersa Maqedonia qe prej vitit 2005

edhe nese behet si qenka merite e rames?

Fare nuk eshte merite e Rames por e shqiptareve  smiley

europianet qafiret perdorin shume eufemizma qe shqipot i marrin per komplimente.

Je qe je , ke nje Naiv tjeter ketu me Dy M .Futi nje dore muhabet kembekryq me nga keto Pyetjet , po mos harro here pas here  vertit edhe ndonje Zamet se te paskan rene ne fund te Kemvbeve smiley

Hengre darke apo jo ? Pi dhe nje caj dhe pejete njehere Njente Kapon ..Cu be nga Fyeri, e zbuloi Grande Kaka komplotin e Braces apo akoma ?

A ju do disni Thashethemexhij e Naive tereJeten ...edhe ne se behet qenka merite e Rames ??????????? E kupton cfare pyet apo jo. Me keq se bathoristet e LefKOPESE ...Berisha na futi ne Nato ,Liberalizoi vizat , do na fuste ne BE po e pengoi Edi ....

Apo te lodhen zametet dhe nuki mba dot me smiley Apo kaq e ke ?smiley

Habere te mira pacim gjithmone o idrizsmiley

 

Nje lajm I gezuar shoke,
Na e dha Partia.
Popullore,Socialiste, u be Shqiperia.
Gezon I madh dhe I vogel
Zemra na kendon
Per Partine,popullin tone
Kenga fort ushton.
Librin,pushken dhe kazmen
Nga dora s’e lesho-leshojme,
Republiken popullore
Socialiste e mbrojme

Hajde te varferia se ke dhe shoket atje ....tani une e di qe e mbaruat zine .Edhe sh Ramiz ( rp ) keshtu u tha Shqiptareve ..." Mbylleni zine dhe beni  dasma ... Sh Sali i do njerzit te gezuar "

Tani dhe JU mbylleni zine me Oi Oi dhe smiley dhe filloni nga vergjet .Nje qe vertit ketej si Bole kishte frymezim dhe ka filluar vjersheron .I ka lene batutat e fshatit .Se fillove dhe ti ....+ 1 thote Gjembi 

Penelinat mos i harroni dhe pak gargare e ndonje veze e fresket nuk u ben keq per nje ZE i Fuqishem per rezimin e Diktatures .Krype per duart te enjtura nga duartrokitjt mos mbani ca kohe .

Dha nje pamje te FIKSI ......po qeshte K.Devole , Kishte rruarr dhe koken , dhe as qante me Oi ,as lesh nuk kish per te ckulur . Po qeshte me Babasqapin qe tregon Pralla per JU smiley Mu kujtuan dhe mua ca vargje 

Alba 2265 , te rente Leshte 

E te bifte prap ne vjeshte smiley

Perpara me habitite reja , po gjithsesi zametet ngreji here pas here se ti shkelin me kembe keta te muhabetit shtruar me pejetje te mektimit te mendjes !

Erdhi dita Arberit erdhiiiiiiiiiiiiii

kot dhe une:

o swed, po ta vesh re me kujdes, vetem tifozet partiake ne internet i kane ngrene perrallat e Sales. Askush nga ata qe une njoh ne shqiperi, nuk me ka thene ndonjehere se "nuk po e morim statusin, se nuk u votun ligjet". Pffffffffff ! Perkundrazi, kur flet me 'njeriun e rruges' ne shqiperi, pergjithesisht triumfon ideja : "amon mer se aty e kemi Uropin, te bojm i çik korrupsion, se vdiqem".
Gelltitja e perrallave te Sales besoj se lidhet me faktin se interneti, eshte demokartizu nder shqiptare kryesisht keto 10 vitet e fundit, vite qe korrespondojne edhe me pushtetin e tij 2 x 4. Pra nuk eshte fort per tu habit me maksin qe ne 2013 vazhdon te jete ne internet.
Ndersa swedi ne realitet.

Kjo eshte vertete , ajo eshte vertete , dhe kjo tjetra e vertet ...smiley

Po per te verteta po flitet se po qe per Koke te Madhe a te vogel e mbulon LefGOPEJA ate sektor .Po kur nuk je kunder se te gjitha jane verteta per cfare po flet  "se destruktiviteti zotrie " smiley ...Apo te ka ardhe rasti ne dore per te tjerr lesh dhe jepi smiley Po edhe per kete ka Drejtoreshe derstile PPU nuk ja merr dot .Kur te hapet Derstila hajde ose fundja peshko dhe ndonje Rrenjasi 

Emo nuk jane HUNJ ....jane aq te lidhur me Postin dhe Privilegjet ( perfitimet e vjedhjeve edhe per kancelari administrate ) sa nuk ta ha mendja  Nuk e kane per gje ta bejne cope e therrime Salen ne se vjen tjeter qe i Ushqen me Hajdutlleqe e Qyllleqe ne kurriz te tjereve . Me pyt mu qe kam punu me ta ,se cfare mostrash jane !

Nuk jane te sotmit o burre ...propogande ???? Po me i madhi tyre ne kete fushe eshte Fari Balliu ! E kush i mesoi per propogande ? Paloka ? Ketyre cdo lehje u duket propogande ,prandaj i qerun sikur me qene Kopaca dy leksh katuni smiley

 Ketyre cdo lehje u duket propogande ,prandaj i qerun sikur me qene ......

smiley Idriz je i madh, e pranove me "gojen" tende qe ju po lehni, packa se ju duket sikur nuk po beni propagande.

Kush po leh mer ti....Kush ofendon qent aty...smiley

President gradualisht po me ze vend llafi  i k/tarit , i vetmi qe te cmon dhe  me thote" kujdes me te ardhmen  e Partise " 

Je aq Naiv deri ne pafajsi , sa qe me te Vertet po i vleresoj  fjalet e Kryetarit qe je " e ardhmja e Partise se Tredhurve mendore smiley . Nuk eshte sharje , as nga ato qe ti quan Fyerje  .Eshte Partia jone Famemadhe me qender ne Kanadje !

Po mire O ..e vertet ajo ,,e vertet kjo ...e vertet dhe ajo tjetra ...Per cfare llafos pash zotin ? smileyVertet ti ruajme kuadrot e ardhshem  dhe kryetari ka te drejte , por mos na turpero kaq Hapur o Burre .

Pastaj ndertoi frazat jo kaq te renda me "packa " holloi pak qe te lezetosen . Si thote lefGOPEJA .."Lezet lezet dhe behet e vertete   smiley

Miqesisht CLIROHU dhe shiko perpara se me te VERTETE  dukesh si per te qare Hallin. Sikur vjen nga bangat e tete vjecares dhe si pioner i dalluar do me u fut ne Muhabet ! Ti duhet ta dish qe LefKOPEJA , megjithse i kane rene DY mastera dhe e ka nje , vjen si e drojtur dhe sheh nga Llozha mos ben ndonjeGabim !!!!. Ketu nuk eshte per tu ulur kembekryq dhe per tu sqaruar me fshataresine kooperativiste se c'ka ndodhur para Revolucionit te Tetorit , Dhe as per te rututlluar zaret e tespijeve smiley 

Te rinjte e PS ne Fier nisin fushaten       ...."Bankers Out"

Qëllimi i saj është që të sensibilizohet opinioni publik për dëmet e mëdha që po i shkakton kompania Bankers ambientit dhe vetë banorëve të Fierit.

Ata thonë se shteti shqiptar nuk përfiton asnjë qindarkë nga kjo kompani, pasi ajo nuk paguan taksat.  smiley

....nga burime qe nuk dun me u identifiku mesohet e Erojn Brac osht  inisjator dhe nxites i kesaj fushate kunder "Bankers Petroleum"  smiley

Prandaj Barroso kerkon me ngulm qe ne te hyjme ne Europ, ne Dhjetor po ka mundesi, pra sa me shpejt Nafta nuk pret! smiley Bankieret europian mezi po presin! smiley

ata paguajne $80 mil ne vit royalty fees.

une them qe te gjithe, si nje trup i vetem, pa dallim feje ideje krahine apo bindjeje politike, te bashkohemi ne gezimin e madh qe na u njoftu. eshte mire per te gjithe njesoj, vellezer shqipetare... gezohi qe erdh kjo dite...

per $300 ulesh ne krah te majte te Presidentit.

per $500 ulesh ne krah te djathte

Ti thush Presidentit, o Jaro ma kalo pak kripen...priceless! 

pass the salt, Yari smiley

ku te shko menia mer looool

gjithe jeten me 5 kilograme hekura ne kurriz... smiley

 

Hapi dyert Europa

Ne u beme si gjith bota

Nuk na fusin pa deEneverizuar PPU . Nje armik i rrezikshem vjen verdalle .Here si Mergim e here si Emigrant. Me fal emo po osht bo si Lymi ....

O pese Peterrat .. .Je bere me keq se arixhofkat me citate .Po kush je ti or Burre ( a grua ) qe do ti Imponohesh tjetrit ke te doje e ke te shaje ?? 

Ju vetem ne vitin 2013 nuk jeni , ose me mire Ju nuk beni pjese ne asnje prej Viteve qe fillojne pas 1900   .Ju jeni akoma ke Larja e zheleve  me kopan ne zall te Kirit smiley .Je bere me keq se nje Idiot fuori serio ,  qe ka rene therror per PPU ,  si ai qe nuk e kapje dot me gjashte te zena ...Pyesni sikur keni zigaret e te vertetave ne dore dhe sikur robt jane te detyruar te te pergjigjen se mos te mbetet hatri tye ..Allah allah ...per zotin krisht e zonjen shen Marie Oboreozes 

Po shaj dhe ti ( i tha  qe ne vitin 60 ) nje antar te byrose time Politike ... Per koken e Leftit po nuk e bere smiley

Ose bertt gjith Diten Rrofte Ahmet Zogu ose Sali Berisha ... Poshte Komunizmi ..se mbase e lexon Barroso dhe na pranon.smiley

 

jom shume i lumtur kur shof njerez te perkushtum Ziko. S'ka rendesi kauza, por perkushtimi. Sepse po jetojme nji kohe te deheroizimit te robit. PPUja eshte bastioni i fundit ku toka gjemon e dridhet zjermi...

shkrep me zjarr posi rrufeja/ mbi armikun gjakatar...

ah c'kom bo qe s'kom mor Shvejkun ktu! nuk ia fal vetes.

Ti deshe me thone

Prane topit po qendronte

vazhdimisht e furnizonte

nuk levizte qe atje

dhe qellonte batare...

smiley

 

Po nuk nigjoje lalin ti kur te thoja MOS Seriozisht .Maniaket Depresive njihen me Ore Larg .Kane fjalor te kufizuar , mbi te gjitha dallohen se Jane NERVOZE dhe tregusi nr NJE eshte  kur te bejne karakteristiken ( te mbajne dosjen qe e provove ) ose bojne si Garipa ..Te shajne me Liber shtepie .." I qae Robt me te bukrit " ! Ti me ke lexu mu . Aty harrij Kulmin kur i shoh qe u shperthen MUTI nga Syte. Majaft mo ! " Pse nuk i njihnim ne ata mut muti " dhe mbyllet smiley

 Mbase ke gjet ne Internet ate biseden telefonike te atyre dy Cunave qe kane NXJERRE Plotesiht pa asnje Shtese e nderhyrje karakterin e tyre te Koheve kur kane Pushtet ose eshte Rumpalle shoqeri e Edukate si e Saliut ! . Postojua pa llafe ! smiley

Po hase nuanca Dominimi Hiqu ttutje . Mjeksia Psiatriko gjyqesore i pershkruan si pederastet ( nuk e kam si ulje por si personalitet i ngjashem i tyre ).Sajojne mijra fantazi te semura per te terhequr . Mi fal keto qe po ti them po ti i lexo vet mo , sidomos PF u ka dedikuar edhe vargje te bukura ...te Kadetit Marek smiley

Leftom Luften dhe Fitojn 

Mbreterit Saliere gjemojn .... pak e sajuar po u shkon !

Naten te dyve njerez Normale te ketij Dheu !

O PF

ne sulm perpara

brigad kreshnike

derrmo e shkatrro, armikun barbar

dhe ngrihet kudooo flamuri fitimtar,

ne sulm perpara...  (kshu mund te vazhdosh deri neser ne mjes - mos bo gabim ta perserisesh me shum se tre here, se s'te leshon: ne sulm perpara... brigad kreshnike smiley ...)

Nje nga Euro deputetet e pyeti Ramen per luften kunder krimit te organizuar dhe korupsionin brenda PS-se  

Jelko Kacin:  "Pak vite më parë në periudhë zgjedhjesh ju na thatë ketu që keni vështirësi t’i demaskoni njerëzit e partisë tuaj në qendrat e votimit me frikën se ato do të korruptoheshin shumë shpejt nëse zbuloheshin shpejt. Luftë kundër krimit të organizuar dhe veçanërisht korrupsionit ishte ajo që i dha një shans Serbisë të ecë shpejt përpara. Do të desha të dëgjoja se si do ta luftoni ju konkretisht korrupsionin brenda partisë tuaj?
 

 ...ja dhe pergjigja e Edi Rames: Krimi organizuar dhe korrupsioni nuk është diçka që zhvillohet brenda kufijve. Është fenomen që i kapërcen kufijtë. Është si reklama e Nokias: Lidh njerëzit. Për ta luftuar ne duhet të modernizohemi dhe të kemi ndërlidhje. Përgjigjja e duhur kundër korrupsionit është modernizimi. smiley 

 ...ja dhe pergjigja e Edi Rames: Krimi organizuar dhe korrupsioni nuk është diçka që zhvillohet brenda kufijve. Është fenomen që i kapërcen kufijtë. Është si reklama e Nokias: Lidh njerëzit. Për ta luftuar ne duhet të modernizohemi dhe të kemi ndërlidhje. Përgjigjja e duhur kundër korrupsionit është modernizimi.  [smiley]  

Bravo, Rama. Shkurt, na ndihmoni te modernizohemi me pajisjet e gjithcka qe keni ju per te kapur te korruptuarit. Krijim sistemesh online per gjithcka, databaze te perbashketa  midis institucioneve, kamera neper zyra, etj, etj.

Ministri i ri i Brendshem, do te bente mire ti impononte diete gjithe policeve. Ishte surreale te shikoje ne takimin e pare me drejtoret e shefat e komisariateve. S. Tahiri i rruar, me xhel floke, elegant dhe perballe fytyra te dhjamosur e bark te fryre.
 

si do e shtyjne kto te PD-se per 8 vjet...1 jave e po ju del shkuma ahahaha

Barroso, mos ha ... se ju nxjerrim fare nga kryeqyteti.

E o  popull budalla , sa here te shtypin t'i merr imunitet, sa here semuresh , prap ate imunitet kerkon

rrite gjarprin te te pickoje

po pse gjarper dhe jo shqiponje smiley

 Ti sikur pi kafe cdo mengjes me xhozefinen, pik e vrer, do semuresh, xhanoo

Spiritus smiley

politika s'te semur kur s'je pjese e saj smiley  njeher e nje kohe edhe kemi qene smiley

 

se cke mare nje cere blu o elba, smiley rrezik dikur vije puder besoj... po me mire kshu, a-nacural...

smiley si kjo

Jo jo nuk kam probleme me ftyren, nuk me nxihet kollaj faqja , pa shiko se mos ke veshur syze miopi gje dhe na merr ne qafe fshatin zoti Sali  smiley

apo e ke ekranin me tre ngjyra

mba mend ato televizoret bardh e zi ti, dhe i vinin nje cope pecikllazi me tre ngyra para ekranit dhe ja doli televizori me  ngjyra , tashi shqiptare jemi po per shpikesa nami ka dal me kohe smiley

  Po pikerisht pra, nga qe je larg dhe jashte (aq jashte jo xhanem) politikes mos u merzit me shume se sa Jozi.Se edhe ajo gjasme ben. Politika eshte teater. E shifje ti si i qeshte nuri ne parlament.Ti lexon vetem deklartat me duket smiley  Mos lexo shume o drite, se do te te prishen  site smiley

Mua do me qeshe nuri  smiley   kur djelmoshat politikane do te behen nje dite burra, dhe do te shporrin Janullatosin jasht nga Shqiperia !!!!!

E veshtire e ?

Lere se nuk hyn ketu janullatosi E di i plotfuqishmi kur do shporret. Po flisnim per ardhjen ne pushtet te te majteve.Nuk eshte fatkesi qe ti i qan hallin popullit.Te pakten tani qe nuk ka ndonje ballafaqim te besimit me rezultatin. Nqs ti ke fuqi parashikuese , na thuaj qe te mund te pyesim edhe per parashikime me personale smiley

Vazhdo punen ti , se te ishin te pregatit te majtet si ty ndryshe do i kishim ne punet smileysmiley me Janullatosin flas

Elba pse kerkon qe Janullatosi te shporret jashte Shqiperise?

 

Po kur se di ti o Roni ku t'a di une pse se di ti ??  si fillim iher smiley

ne fakt filmat  i kam qef , sidomos ato te HBO-s, po filmat e tjere s'me terheqin smiley

moj c'jane keto HBO-te, prodhime bio? na ndrico njecike smiley

...ku di une ca bejne keta puritanistet e amerikes....un jam EU-AL o lla smiley 

Unë them që këtyre që u qan zemra për ortodoksinë (ndonjë Behluli sidomos), tia japin në dorë lekat Nikolla Markut, se kisha që të ngrihet do lekë... (ai greku dha 3 milione euro!!!). Tani Elba dikur, këtu kish sjellë një llogari bankare, që t'i ndihim shqiptarët ortodoksisë, por temën nuk po e gjej. A mund ta rivendosësh Elba, nr e llogarisë? Që të bëjmë një punë përsëmbari... 

Kisha eshte ngritur marshalla ketu e 400 vjet me pare, i marrsh te keqen ti dhe janulla

une greqisht nuk di te flas as nuk mendoj , as llogari nuk kam hap ndonjeher

ti shif shtepine tende se mos te te ze ndonje tra i vjeter , edhe do thone e vrau trau grek

ti shif shtepine tende se mos te te ze ndonje tra i vjeter , edhe do thone e vrau trau grek

po sikur vetem ta plagosi, dhe ashtu i plagosur dhe i penduar te vi ne token meme, c'do bejme o elba, do ta falim apo jo?smiley

te ze belaja me kete gjakprishuritsmiley

 

 

Ja moj bela, këtu, po mendoje të hapej ndonjë llogari. 

For the last time .

Hera e fundit qe te kthej pergjigje.

Nqs si lango pretendon se do marresh vesh se si eshte mbajtur kjo kishe per 20 vjet pa ia lepire janulles apo grekerve , derisa te jesh pro-janullatos ( gje qe s'e thashe ) ja kshu ke per te vazhdu duke ngrene kocka greke rrugeve dhe s'e ke kuptu akoma rendesine e kesaj ceshtje.

Kisha eshte e shqiptareve dhe qytetareve elbasanas, ata e kan ndertu, e kan mbajt dhe do t'a mbajne me shekuj. Te na falesh ti dhe janulla po fatkeqsisht jo te gjithe shqiptaret jane gjakprishur, tradhtare , te shitur apo pa dinjitet.

Eshte shume e thjeshte te behesh grek dhe te na besh propaganda anti-shqiptare.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).