111 Komente

J U V E N T U S 

O Gime, po ku mu gjete ti mu mer amon? O uzurpus identiteti! Po si mund te jete robi ene me Partizonin ene me Juven dhe mos ta kete emrin Guce. Po une menojsha se isha specimen i vetem ne ket kombinim pa lidhje. Nejse ti i gjithi pa lidhje je smiley

Ishallah me kome te mare cunat sot!

 

smiley

Ca do mer Partizonin ti mer dreq. Shko aty te Tirona e na la rehat ne komunisteve te vjeter. 

ëhë smiley

Po normal do flesh ti se ju as per Inter-toto nuk arritet me dale.

smiley

squarepusher  qenka interist? hahahahahahasmiley

t'u shtofte e qeshura, po s'keni gje ne vije edhe kete vit ne Ch.L.

Gjithsesi urime te sinqerta! smiley

Kapni fitoren e Danezeve dhe netefishoni investimin tuaj. Suksese!

Notte di coppa campioni
Notte che ho finirà mai
Grande l'emozione che dai
quando tu vinci per noi

Bravissimo!

seç  kam nje  mendje qe Gallatasaraj fiton  ndaj Realit sot.

Belul,gjeje nje mik ta heqin kte.smiley

.smiley

nuk bej me komente parashikuese  pa pare te pakten dy raundet e para te ndeshjeve, jooo... zotohem!smiley

nuk e kisha pare Gallatasarajn,  po nga sezoni qe shkoi  mu duk ekip i  mire  dhe  kujtova se kete sezon do ishin rritur akoma cilesisht.. po ata lozen vetem 20 min e para futboll, pastaj Reali beri gallate me Gallatasarajn..smiley  

ne fakt, jo se Reali luan ndonje kushedi futboll, por keta kane kaq shume kualittet  ne ekip dhe mund te  ndeshkojn kollaj cdo gabim te vogel te kundershtarit..  futbolli i tyre i perngjan  kafsheve  grabitqare, leopardeve apo tigrave qe  te fokusuar dhe me durim, presin ''gjahun''  te futet ne territorin e tyre, dhe pastaj sulmojne   pameshirshem ate..smiley

Oh se c'po thonin, qe Kukesi kishte shans per tu futur ne Europa Leage, sepse ka mundesi qe UEFA te denoje Trabsonspor per shitje ndeshjes. E forte do te ishte!

Ishte e kotë fare kjo për Kukësin, llogje kavaje

any links for the games admina/peshq te nderuar? Se luan CSKA-ja e madhe sot me yll ne balle.

rrofsh 1000 here. snuk nga puna me download ksi programesh. Only streams viewable from the browser

Faleminderit eklips, shume!

rrofsh eklips, ai linku i Kopenhagenit nuk punon, me nxjerr nje error : "skuadra shume te dobeta, defekt transmetimi"

ti vete keshtu si milanist ta jep pershtypjen apo e kam gabim? smiley

provoji me radhe ato linket jeshile siper. 

...por jo berluskonian. smiley

pu pu pu, ca nuhatje qe kam per keshtu budalliqesh smiley

E boni e boni sefte Bayerni i Modh o sa i Modh qi jeti

yesssssssssssss, ec aty. Danezet ja bone nje teke kurves plake.

Oh kuazi, percjelles i lajmeve te mira!

Bajerni Yne Multimodal e zhyti te dutin.

Ça bohet kshu?! U bo tre here qi kto shenojne nji sekond para se me thirr un gol.

O Bayern O shtypes kanoçesh, o shkoqites te hollash!

Milan - Celtic...derby i familjes time! smiley

Heren e fundit qe rrahem skocezet, morem Kupen. Do i beje Kaka prape gol ketyre!

 

 

Tani që Kaka u kthye tek Milani, si do ia shpjegosh Olit se "ai" është gjë e mirë? smiley

He calls it "bubu", I'm safe for now smiley

Dy skuadrat e mija te zemres perballe njera-tjetres;Barcelona - Ajaks.

dashuria per te dyja eshte e barabarte,po per Ajaksin eshte me barabarte. smiley

e madhe e madhe dhe e bukur..... lige kampionesh me nje fjale!

Gallata u rrah keq ndersa shaktari i futi 2 socedadit te tjerat ishin brenda parashikimeve.

 

sot ndeshjet per tu pare napoli dortmund dhe marseje arsenal.

Nigjova qe robt kishin vershu drejt faltoreve te Maradones, ndersa ky nga ana tjeter e Botes sa kish ra me fjet...

kape i cik ate qe osht tu dhi tek lana

E tranoi Anceloti, 6 me 1, brenda Fatih Terim. Humbja me e thelle ne historine e kupave ne fushe te vet pe Gallatasaray.

mire me pelqeu Reali, sidomos pjesen e dyte, se pak a shume pjesa pare ishte me teper per turqit. Isco ishte me te vertete talent. Cudi ishte dhe rezultati se Anceloti sipas pershtypjes sime modeste zakonisht nxjerr rezultate 1-1, 2-1, me gola ne minute 90+

Goni, me lejo te drejtohem keshtu..Reali eshte kandidati kryesor sivjet per te fituar champions league, gjithashtu nuk perjashtohet mundesia e Dortmundit dhe te tjerat Barcelona, Bayern, Mnachester dhe nuk i dihet duhet mare ne konsiderate Juve nese ne janar afron ndonje blerje cilesore. Gjithsesi per mua Madridi mbetet ne kuota mjaft te larta

dakort jam me ty, Rali eshte pretendent, por gjithsesi besoj qe shume nga keto ekipet pretendente besoj qe do i ndezin motoret pak me vone, ku dhe do jene kolauduar ca skema te trajnereve te rinj. Gjithashtu merkatoja janarit duhet shfrytezuar nga secila prej tyre. Besoj se ne fazen e dyte te kampionatit do kemi dy ose tre ekipe vertete te blinduara (me nga dy ekipe perbrenda secila)  qe do jene ne gjendje te luftojne ne 2 kompeticione me nga 2-3 ndeshje ne jave. Duket sikur Reali, chelsea dhe Bayern e kane menduar pak me gjate kete pune. Gjithsesi, shume i kenaqur nga ndeshjet e para dje, kishim kohe qe nuk shifshim ekipe te medhaja me shume gola.

astro, c'te ben te mendosh qe Reali do arrije me shume me Ancelotin se me Murinjon?! Bale!? Mos u tall. Murinjo eshte planet tjeter krahasuar me Ancelotin.

Daje, Ancelotti eshte nje fitues si lojtar dhe si trainer i championsit mesa di une. Mourinho ka patur rezultate vetem me Porton, me Interin ai fitoj si fitoj dhe per me teper strategjia e Carlos si teknik dhe ajo e Josè nga ana tjeter kane nje goxha ndryshim te madh. Me thuaj Daje a nuk ishte ky Josèa i famshem qe shkaterroj Realin nga nje skuader ofensive duke e bere ate fare difensive? Me vjen keq per Chelsean, ktu do jemi por ka per ta shkarravit si skuader dhe ty dhe mua do na e neverise futbollin..

Sot do të zhvillohen edhe ndeshjet e mbetura në Champions League.  Në fushë do të zbresin, Çelsi, Arsenal, Barcelona, Milan dhe shumë ekipe të tjera. Në prag të ndeshjes me Baselin, Murinjo deklaron” Kundër Baselit do të luajnë katër lojtarë poshtë moshës 22 vjeçare, ndërsa Oscar dhe Lampard do të jenë titullarë.

Baseli është një kundërshtar i fortë që gjatë viteve të fundit ka mundur Man. United dhe Tottenhamin. Champions League mbetet një eveniment ku duan të gjithë të jenë të pranishëm”.

Ndërsa Pike në prag të ndeshjes me Ajaksin shprehet se”  Mendoj se qëllimi i Barcelonës është që para së gjithash të fitojë kampionatin.

Liga e Kampionëve është një shtesë që nënkupton se keni pasur një sezon të mirë tej mase”. Milani do ta ketë të vështirë në Celtic pasi ka shumë mungesa, përfshirë këtu Kaka dhe Polin që janë dëmtuar në ditët e fundit në kampionat.

Starting Lineup:

01. Roman Weidenfeller (G)
15. Mats Hummels
29. Marcel Schmelzer
04. Neven Subotic
16. Jakub Blaszczykowski
18. Nuri Sahin
19. Kevin Großkreutz
06. Sven Bender
10. Henrikh Mkhitaryan
11. Marco Reus
09. Robert Lewandowski

25. Pepe Reina (G)
05. Miguel Britos
33. Raul Albiol
17. Marek Hamsik
18. Juan Zuniga
88. Gokhan Inler
11. Christian Maggio
85. Valon Behrami
07. Jose Callejon
24. Lorenzo Insigne
09. Gonzalo Higuain
 

Nga keto line ups me siper duket ndeshje shume premtuese per spektakel. Napoli holds the homefield advantege, kurse Borusia eshte ekip qe lujn 4-5 vjet bashke dhe ia kane arritur.

1-0 per Barcen   pjesa e pare, por  duhet thene qe Ajaksi  luajti  mire, kenaqshem... gjithmone duke  krahasuar disnivelin  e thelle ne kualittet qe disponojne keto ekipe.

Milani dobet smiley

me gjysmen e skuadres jashte kot me u qajt...

Jo jo n'rregull 2 me 0 nuk eshte keq.

As edhe nje barazim!

Rummenigge kishte kerku qe te luhet ne pranvere, sillte me pak probleme per kalendaret sportive. 1-2 muaj rikuperohen me shpjet thoshte se sa 4-5 muaj. 

nuk e di si jane temperaturat ne pranvere atje..

nejse,  pervec arsyes ''temperature'',  me duket ide shume e mire boterori ne dimer, sepse edhe lojtaret jane  ne formen e tyre fizike me te mire....   dhe e kam fjalen me shume per lojtaret e ligave te forta evropiane, te cilet  pas ndeshjeve te kamjonatit te tyre, kupes, CL, EL etj,   ne  fund te sezonit ne behar, jane komplet te keputur...  besoj  mban mend Messin, Rooney e plot te tjere se ne ç'frome te keqe  ishin ne Afriken e Jugut..

Dhe pikerisht per kete disa nga klubet preferojne pranveren. Sepse po te behej ne dimer, atehere ata lojtaret e lodh do i kishin vete klubet kur te luheshin ndeshjet vendimtare te sezonit te tyre. Ideja me pranveren eshte pak a shume qe kampionatet te fillojne heret, te mbarojne heret per nja 2 vjet ne menyre qe boterori te filoj 1-2 muaj me heret se zakonisht, po prap mbasi te kete mbaruar sezoni i klubeve. 

po mire mo vlla, ti je me klubet, apo me  ne, dmth ne qe duam te shikojme boteror te forte..?smiley

shiko, kot ankohen klubet, sepse  mesatarisht  ekipet  ne boteror luajne 6-7 ndeshje, flas per ekipet e forta qe  eventualisht mund  te shkojne deri ne finale.. keshtuqe seshte asgje!smiley

Une jam me Bayernin mor Belul smiley

 

une jam me partizonin mer endrit.

shiko nuk bohet boteror ne vere ne katar . eshte absurde. per mu ska problem nese finalja e boterorit eshte me 31 dhjetor. ja vlen se kenaqesh

Doha ne 5 te mengjesit ne korrik ka qene gati 40 grade, s'e harroj!! Nuk ka sistem ftohes qe te perballoje ate lloj vere! 

smiley

 

1 oktober

18:00 Groep G Zenit - Austria Wien

20:45 Groep E FC Basel - FC Schalke 04

20:45 Groep E Steaua Boekarest - Chelsea

20:45 Groep F Dortmund - Marseille

20:45 Groep F Arsenal - Napoli

20:45 Groep G FC Porto - Atletico Madrid

20:45 Groep H Ajax - AC Milan

20:45 Groep H Celtic - FC Barcelona

Kush lun sonte? Se deri tani dime qe nuk lujne gjysma e lojtareve.

Milan luan ne skoci...do te duhej nje fitore ,po ne keto kohna milan po i shkon ma zi se te zotit...dy penallti rresht humbi balotelli...kurre ndodhur me pare...smiley

Balo-tënja thuaj me mire..

ne luajme kunder Barcelones sot  qe vjen vjen me 8 mungesa ne Amsterdam..  plus qe Barca  eshte indiferente, sepse  e ka siguruar vendin e pare..  me duket se qamë vendin e dyte..smiley

Ajax-Barca 1-0..smiley

Ajaxi rref sot Barcelonen edhe me top llastiku, por i duhet qe te fitoje edhe Selltiku

normalisht duhet te fitoj Ajaxi sot..  sapo humbi nje goxha rast per 2-0..    ndersa fitorja e Selltikut do tja lehtesonte shume punen Ajaxit sepse ndeshjen e fundit  e ka ne Milano..

deri tesh ,nje super kaka'...gol e nje rast krejt te paster ...classi nuk humbet kurre.

po po...mishi tretet kaka mbetet

kto te Borusias me nji te came i shperndajne gjithe bilat, vetem se vonohen me mar 8-ten ne fund.

hajde detergjenti zbardhues Ajax hajde

Ajax-Barca 2-0.

po Napoli si eshte?

pjesa e pare 1-0 per Borusian

edhe nji tjeter tani ne pjese te dyte, tashti Benitez eshte tu menu per Arsenalin.

po kta legenat e barces po e len ndeshjen kta eee... ca legena i kan prish te gjitha bastet sot.

ça thua mo ora,  ça prishi Barca..??  e parajameruam me kohe, i mungojne 8 lojtare Barces por edhe vendin e pare e kane siguruar..  tashi,  kush e konsideron veten pak bastexhi, e ka marre mesazhin..smiley

po shiko, se  proçken po e ben Porto qe po humbet brenda 0-1 me Austrian e Vienes, merr vesht..smiley
 

kush i mungon barces o Belul? aty i ke te gjithe, pedro, iniesta, pyoul, pique, neymar, xavi, song, mascherano, fabregaz, po thuaj qe eshte Ajaxi i papermbajtshem nga futbollistet e rinj me vrullin e jetes rinore perpara.

Agron ti paske ngecur ne vitet 80-90 ehuuu iku ai Ajax qe mbeshtesnim atehere, hidhur ktej nga Arsenali, aty eshte e ardhmja e futbollit europian smiley

Porto do ta kthej rezultatin s'kam asnje dyshim, por Barca veshtire... mendoj se do dal barazim.

veshtier barca , dortmundi... milani... ka ndeshje te veshtira sot

Gol sbagliato... gol subito!!! 

Ejc aty Milan smiley

hej dreq o pune ce hengrem me sy ne Ajaxin..   sapo beri penallti Barca,  nxori edhe mbrojtesin me te kuqe se ishte lojtari i fundit..

e mo belul nuk eshte pune syri

po ca eshte tjeter.. se ishte nje penallti  kot fare.. ja dhuroi Ajaxi  kete penallati  Barces dhe i futi ne loje tani qe mbeten me 10 lojtare.

 gabim. hajd mo tmbajn rezulttin tani

sapo beri 2 dortmundi 

tesh milan 2-0...po celtik po sulmon shume...

2 milan

tesh mungon gol i balotellit

E beri dhe Balo...

 wow...sikur ja ndolla....prite Zot...sapo e beri Balotelli

Po ajax ,si po shkon...

ajaxi bo ate qe sbo dot milani, rref barcelonen.

e mandej...eshte kupe kampioni jo kupe kush rreh Barçen...smiley po tesh?

po maj po, njatafare kampionash

te me fale beluli po une bej tifo per barçen...per paqen ne shpine teme..hajt le te thei nje barazim...

3-1 dortmundi....

neser del llafi Nostradamusit 100%

???

Nje gjigand bavarez,

Thyn rekordin qe n'mengjez.

 

eh mer nostradamus mer nostradamus si ta cojne fjalen ne vend Thomas Myller e co.

85 minuta ...

mbarun shyqyr.... ajaxi fitoi, celsi e hongri ene rafa benitez po ashtu.... milani fitoi

suit madher ov gad!!!!

perfundimisht 2-1 per Ajaxin..smiley   shyqyr se e komplikuan kot fare lojen, qe normalisht duhet ta fitonte Ajaxi 2 apo 3 me 0.

Ja u thy rekordi ri, sa jemi gezuar

Barcelona ne shtepi, ne duke festuar!

po zhgenjen keq Leverkusen..

u mut bulut

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).