Ky dokument i firmosur nga Presidenti Bujar Nishani dekreton Edi Ramen si Kryeminister te Shqiperise. Pas shume vitesh perpjekjesh politike per te arritur kete objektiv, z. Rama sot ia ka arritur zyrtarisht te marre ne duar drejtimin e vendit. Ky eshte, ne nje fare menyre, fundi i nje udhetimi dhe fillimi i nje udhetimi te ri. Dy dekadat e tranzicionit na kane bere (me te drejte) sekptike dhe (fatkeqsisht) cinike, e megjithate shume shqiptare ruajne per ne fund shpresen e mire se ky mund te jete nje moment kthese per vendin.

205 Komente

urime z.Rama per detyren e kryeministrit e me kembe te mbare!

urime edhe shqiptareve! nga sot e tutje, hallet e tyre morren fund!!smiley

Te lumte goja Belul.Si tha naimi smileyer shqiperine ditet e mira pasketaj vine/lum kush te rroje ta shohe zonje.duhet me bo hasude se shpetoi nga hallet shqiperia e gjore.Bujar nishani te lumte dora .ajo s'ishte firme ishte vetetimesmiley.

Nuk morren fund hallet po filloi nje mundesi reale per zgjidhjen e tyre. Nxitohesh dhe ti belul shpesh si roni qe e lexon VQ perciptas. 

Sinqeriozisht e ke? smiley

"Dy dekadat e tranzicionit na kane bere (me te drejte) sekptike dhe (fatkeqsisht) cinike, e megjithate shume shqiptare ruajne per ne fund shpresen e mire se ky mund te jete nje moment kthese per vendin."  je shprehur shume mire Blendi

uroj pune te mbare qeverise se re

 

Udhetimi i ri do te jete edhe me i veshtire se ai i vjetri E fillon me borxh  62.6% te GDP! 

po nuk fillohet duke permend borxhet.Ia ngec ne fyt naten e pare te marteses.Rama sonte do marre kete dekret e do shakadahet n'shtrat me te....

Mire mo,edhe kryeminister te behet,Berisha dhe kerkush tjeter, do te jete kapiteni yne for ever! smiley

me dore te mbare ...shpresojme te beje dicka te mire !

Urime? Urimi im do ishte të thyejë qafën sa më shpejt. Unë mendoj se kjo qeveri ashtu si edhe simotrat e sajë historike në vite, (rreth 54 vjeçare) s'do bëjë asgjë vetë rikthimin në pushtet të një kaste të caktuar punisto-socialiste ndër vite ashtu si etërit e tyre. Qeveri miliarderësh në një vend mizerabël i denjë për botën e tretë. Shqipëria e zgjodhi rrugën e sajë edhe për 1459 ditë. Të mësuar të mbajmë pesha të rënda do edurojmë edhe këtë palo qeveri Versace e alternuar me brekesha..

I uroj pune te mbare Kryeministrit Rama.Uroj qe te jete kryeministri i te gjitheve e Shqiperia e shqiptaret te zhvillohen e perparojne..IMali jone me i larte....

Paske marrë teserë mavi Zana? Bravooo smiley

asnje lloj tesere .te asnje lloj ngjyre ne asnje kohe.kjo per filozofi jete.Po destino don qe me kene shqiptare, e lindun e bere madhore atje.Kam nje dashuri te palekundshme per vendin tem,nuk ia dua kurre te keqen.Urimi jem per Ramen vjen pikerisht si urim per vendin tem.Kaq....smiley

Ardhja e Edi Ramës në krye të pushtetit, sipas Lubonjës, nuk do ta ndryshojë imazhin e Shqipërisë, për shkak se Rama është i lidhur me oligarkët dhe krimin e organizuar. “Ai asaj elite duhet t’i përgjigjet dhe  jo qytetarit të Shqipërisë“, vlerëson Lubonja.

“Edi Rama ishte njëmbëdhjetë vjet në krye të  Bashkisë së Tiranës dhe dihen aferat e tij. Ndaj nuk pres që ky njeri të bëjë diçka për shtetin”, u shpreh ai.

“Shembull  tjetër është Ilir Meta“, tha ai. “Si të ndryshojë imazhi i Shqipërisë me politikanin  Ilir Meta, i cili u zu duke vjedhur, duke bërë korrupsion  dhe i katërfishoi votat” – pyet Lubonja?

“Shqipëria ka vrimën e zezë e quajtur Lazarat, ku realizohet 50% e GDP-së së vendit me prodhimin e marihuanës. 

Krimi i organizuar ka kapur shtetin, pra gjithë elitën politike, e cila është zhytur e tëra në krim.

Shqipëria ka nevojë për lindje e jo rilindje. Të njëjtit njerëz i kemi në pushtet. Vetëm kanë bërë rrotacion”, shprehet Lubonja.

“Edhe Aleanca Kuq e Zi i humbi votat për shkak se kreu i kësaj aleance ishte pjesë e sistemit, pjesë e korrupsionit, prandaj nuk u votua”, vijon ai.

Në fundi, sipas tij, “grekët janë racistë ndaj shqiptarëve, kjo as që diskutohet. Por edhe ne si qytetarë të dorës së dytë jemi në vetë shtetin tonë, andaj edhe grekët nuk na trajtojnë ashtu siç duhet“.

Tema 

" ....“Shqipëria ka vrimën e zezë e quajtur Lazarat, ku realizohet 50% e GDP-së së vendit me prodhimin e marihuanës..." 

red bullo, nuk besoj ta ket thene Lubonja kete, se ai i ka 2 pare shkolle, dhe se marihuana e Lazaratit nuk ze as 0,1 % , se duhet ti shtosh nje zero tjeter pas presjes, pra behet 0,01% . 

ore sa deputet ka e majta? pse i dolen 91 per zgjedhjen e likes?smiley

o alke, po 7 deputet t´Pds bon qoken mer, i kthyn borxhin mrapsht Ilir Metes. Gojt e liga thon qe diten e zgjedhjeve 7 deputet t´PD kan mor n´telefon Meten ene i kan kerku qe ti rujn voten n´komisionin e zgjedhjeve. smiley

Biles kta kur i kishin thon n´fushat elektorale Sales, qe "na duhen mo shum lek per fushat", Sala u kishte thon "Paret ja kerkoni Metes, un s´kom lek." Ene kto e kishin mor me verte ket pun ene vrapin te Meta e kishin majt ene i kishin thon "M´fal ca lek, t´falt Zoti shnet!"

Djema (tm I Modhi) para se me mu gafurr, po ju them, qe e gjtha ca kom shkrujt osht gallat! smiley

po vazhdun kshu m'duket se e vetmja opozite qe do ket ai kuvend ka me ngel ppusmiley

po se myllensmiley

Me vjen mire qe edhe opozitaret e Peshkut shprehin urime per qeverine e re, sikur te ishte edhe fryma e opozites politike keshtu. Edhe une uroj punofshin sa me shume e vjedhshin sa me pak, ose te pakten vjedhshin me pak se Berisha, se s'mund te metosh per shume nga politika ne ate vend.

ne radhe te pare jemi shqiptare dhe shpresojme qe te jete nje qeveri qe do te punoje 100% per kombin shqiptar dhe shqiptaret kudo ne bote ( dicka qe une nuk e besoj por ok...do ta shohim) prandaj dhe urimet!

nuk urojme personin por kryeministrin si institucion smiley

 

Instuticionin..? 
Rama është një rast i pashpresë..

ta besoj ... kot nuk e zgjodhen gggg

smiley 

pse Pietro ,ti mendon se te peshku ka pozitare,shumica qe jetojne ne vende ku çeçua ka biçaksmileyne keto vende i dashtun te thone...pozitare...well...kusiat kusiat ....kjo eshte pozita e peshkut smiley

kjo opzita e e re eshte per ti qare hallin vertet, numrat si mos me keq, ndrejtim paloka, ncep berisha, i humbur luli, po edhe peshkut i duhen nja 2 vjet qe te ndale pak hovin e te kthehet qofte edhe icik fare nopozite (e si rrotullohet kjo bote, peshku npushtet tani), kshu qe nja 2 vjet rama e ka fushe fare, ose me keq tateposhte, vetem mos tna rrokullise tgjitheve neper te, se na mori lumi

Bexhet Nelku... eeeehhh

Te rren menja , leku lum lum.......edhe neper abazhure i harrojne derisa marrin flake topat e pareve , taksirat i pastruses ( se kane pastruse mind you !) me fshi tymin e zi

mbylle Elbe thuaj smiley

Sa"romantike" si Neroni!

*Neroni nje Perandor romak qe dogji Romen per per te qendruar ne pushtet, pastaj Vrau veten! smiley

Popull idiot , shkon voton 100 here ate qe ja ka fut ma shume .

Ma fute njeher faji jot, ma fute dy here faji im

Per mu Edi Rama eshte nje skicofren

squhet 50:50? sikur eshte team work..smiley

smiley nuk quhet se merren parasysh kushtet rrethanore smiley

 Elba ,  ke pa kafene sot , dhe ta ka nxjerr edin Ashtu skico ..smiley

 

O zonja elba po ke harruar nje z moj vajze

Ja shyqyr ty per kto pune te kemi

Megjithe skepticizmin e cinizmin, shpresa vdes e fundit, keshtu qe, urime Kryeministrit te ri.

Shqiperia eshte nje vend aq i prapambetur sa patjeter qe neser do jete me mire se c'eshte sot. Energjia per te ecur perpara besoj se nuk i mungon ketij populli. E rendesishme eshte qe ajo te kanalizohet ne menyre logjike per te rritur eficiencen dhe perdorur ne maksimum potencialet e fjetura.

Uroj gjithashtu qe Kryeministri i ri te mos kondicionohet tej mase nga interesat ekonomike qe imagjinoj se satelitojne perreth tij pasi kjo nuk do t'i bente mire as sipermarrjeve dhe as konsumatorit. Perpara perpilimit te cdo lloj strategjie duhet se pari te vihet ne jete strategjia me elementare, ajo e zbatimit te ligjit dhe e ligjit te barabarte per te gjithe.

Per problemin e territorit te masakruar ka zgjidhje pa fund. Zotesia do qendronte ne gjetjen e nje zgjidhje per te shembur shemtirat qe ende edhe sot e kesaj dite popullojne dhe masakrojne mendjet e shqiptareve.

 Perpara perpilimit te cdo lloj strategjie duhet se pari te vihet ne jete strategjia me elementare, ajo e zbatimit te ligjit dhe e ligjit te barabarte per te gjithe.

 

ky eshte edhe urimi im per qeverine e re

Dekret i fotografuar në tapet.. smileysmiley

smiley

me sa duket nuk i ka vesh pantallonat roze sot dhe s'ka dit ku t'a nxjerri qe te beje dhe lidhjen me ngjyren roze smiley

roza rozina plot me trendafila

 

 

Sa kot

T'a ha menja ty se pa rregullu tarafin e anterave familjareve , rranjve dhe damareve te PS-se , do rregullohne te tjeret dhe do zbatohet ligji ??
 

smiley

Epo u dashka bo ajo pune gjithmon 2 here rresht, qe mos te te mese asihere faji!!! Rrofsh!!!

Me kome te mbare Rama & Co. me arrestime!!!

 

Te le Elba te kesh shpresa per harmoni pozite-upuzite. Ta keput ne mes ... endrren.

Une i paraprij zhgenjimit tim

me endrren tate s'kam pune smiley

E kena hanger iher ate qull mo ne ti ja dim shijen

Une flas per endrren time. I had a dream. Not any more. smiley E di,kur isha I vogel sme pelqente qulli. Tani do jepja pese gjellet me te shijshme kineze per nje tas normal me qull. Po te kete edhe qofte brenda. Shijet ndryshojnesmiley

shpresen per harmoni ta keput endrra per arrestime....vone....

Urine pikryeministorit dhe qofte e mbare per shqiptaret kemba e lejlate e tij smiley

Ngjyra lejla ne itali eshte ngjyre terslleku...ne cerominite mortore ne kishe prifti vesh kompletin viole...thashe eeeee se fjala s'ba mort smiley

me ne fund populli shqiptar e ka qeverine qe ia ka zili edhe bota. s'ka me justifikim. tani vec po s'deshi vete mo...

pikerisht.autostrade e ka rrugen,ç'them...piste skishe ne Campo imperatore....

qe nga Dolomitet vjen urimi

uje i paster nga burimi

knon tenor e knon soprano

me ju esht e gjithe Bolzano...

A je normal ti?

Urime Edi Rames. Pavaresisht...... Ketu jemi do te kemi kohe! Qofte I hajrit per Shqiperine.

Shqiperia u be me djale

smiley

"jemi kombi me i vjeter", do kendonte Ylli Baka ne gezime te tilla..smiley

do vinte kjo dite patjeter...

Ca keni me mua o vlla s'u marr vesh smiley

Me kto shprehje maskiliste nuk mund te ecim dot perpara , eshte shume e thelle historikisht " u be me djale !"

eshte nje nder distinacionet e humbura ku humbim shume pike persa i perket kultures dhe standartit

mos them prej ksaj shprehje shpjegohet diskriminimi gjinor qe na shkakton krime cdo dite

na, moj bijë, kallin toqet djemat moj

zoti msus, me duket se edhe kjo to pall ato qe si ka

Mund të thuhet edhe se; u bë me vajzë, por qëlloi qe vajza ishte prostitutë smiley

Sthu shyqyr. Prostitutat ta lejn. Ca ti besh atyre te ndershmeve qe te cajn trapin. Te sorrolasin edhe ne fund hicgjo. 

Ai do jetë një zë i fuqishëm në Kuvend !

ke mo, krytarin e bashkise se Kavajes?smiley

po aman o burre, eshte teme urimi kjo, e dollibashit, Ed Rames.smiley

ku te leni rradhe me uru ju o burr...kryetari i bashkise se kavajes ne kuvend? 

ne fakt Elba e shndriten djemte tane ,te gjithe petrita.Hiq Salen ...si krajl...Jam kurioze me dite se ku do ulet ne parlament.

Ho mre, ju qe nuk e besonit, qi E Rama kishte per tu bo kryeminister, qe ku e keni, t´shkrujt e zeza ne t´bardhe me sfond tapet purpur.

O Ed Rama, o cun bob! M´duket sikur po t´nigjoj duke u thon nji nga atyne gocave qe t´vijn rrotull: "O kurve, boll ngele tu u perdredh po na hidhe icik ket foton n´fejsbuk!"

Ladies and Gentelmen!

Ed Rama just changed the codename!

Nga "Kryeminister i zgjedhur" sapo u bo "Kryeminister i dekretum"!

 

O Edo, se shaka po bojm, mos na e merr per ters, se gezimi i modh te deh e t´merr mend, e nuk e dijm ca po shkrujm! smiley

 

.))M'raft pika ,po thashe ju te nxirrnit njenin sy veç me pa Edin njaty.....qe po ti ve kater sy, shendohu smileysmileysmiley .......smiley

Oj Zan, po njanin sy ku ma ke lan!?

Kshu po, naçe, ma ke ba qejfin!

Ps e ka tejkaluar vetveten ,hajdute te provuar jo vetem i fut ne parlamentpor i ben kryetare .I themi botes :ne jena rrace hajnash,te parin tone e votojme ne menyre plebishitare.Pra urime e i shkofte hajnia mbare.

Kuvendi i ri duhet të cojë përpara axhendën europiane dhe duhet të lëmë pas frymën konfliktuale

Ilir Meta

Kryetare Parlamenti (me 91 vota pro)

Më 23 qershor shqiptarët votuan me një shpresë të madhe, për t’u përmbushur nga ana jonë. Shqiptarët kanë treguar një besim të madh ndaj nesh.

Ilir Meta

Me 23 qershor
Shqipria smbet e gjore...

Me 23 Qreshor

Shqipnia nuk asht ma lis i rrexuem perdhe

Kaq shume e meritojme kete qeveri  thua??

 me gjithe keto banda qe dalin dhe me fakte vidio ne vjedhje dhe shfrytzim posti , dhe asnje indinjim nga populli , popull me dele se kaq nuk gjen ne asnje vend te botes.

 

Nuk ka vend ne Europe  qe lejon qe politikanet e inkriminuar te vazhdojne te qete punen pa dhene llogari per pasurite dhe reputacionin e keq te tyre.

Vetem ne Shqiperi. Kjo shpjegon dhe lumturine me perqindje te larte ne rajon.

Pa hyre kjo kulture as piken me te vogel te dyshimit mos keni se do behet ai vend.

qysh ne kohen kur shkruante Konica per shqiptaret çeshtja eshte morale.

Urime! sfides se gjermanise me venien ne krye nje piktor te deshtuar si hetleri, shqiperia i pergjigjet dorelarte pas 70 vitesh me zgjedhjen e Edver Rames! hakmarrja eshte nje pjate e ftohte, dhe shqiperia jone e dashur me popullin krenar qe e karakterizon, megjithese vonoi nuk harroi provokimin gjerman! rrofte shqiperia e rajhut te trete komunist.

Paloka ka kërkuar nga presidenti Nishani që të kërkojë kartelat mjekësore të ministrave të rinj, pasi disa prej tyre, si Saimir Tahiri, sipas Palokës, janë me problem mendore:

“Të them të drejtën ndonjërit i trembem, sepse ndonjëri që ka marrë poste të rëndësishme në qeveri, ka pasur probleme me mendjen. Tahiri ka pasur disa problem. Zoti Nishani bën mirë t’ju kërkojë raport mjekësor ministrave. Një ministër i Brendshëm me probleme psikike do të ishte e rrezikshme”.

smileysmileysmiley

Edi Paloqja kshu eeee?!

Ed kokoshka*!?

*kokoshka = dicka e paparashikueshme ne temperamentin e vet, kur me nxemjen ma t´par nga kokerr misri kthehet ne nje trup amorf dhe te bardhe. Nuk shtyhet dot poshte i vetem, duhet ose kriposur ose sheqerosur, se fundmi osht trendi me i ly me cokollate ose shurupna te tjera.

Paloka eshte personi I fundit qe duhet te flase per problemet mendore te te tjereve.

kush nuk ka probleme psikike nuk hyn ne qeveri.Ky eshte parametri baze....se Rma si do i zgjidhte ndryshe,do ishte konflikt ideologjik.smiley

Dhe e vërteta është se sa më shumë ti sulmojnë këta shokë investimet  e reja, aq më larg i largohen pushtetit edhe deri në 30 vite po vazhduan në këtë mënyrë

Sali Berisha

1 Shtatore 2012

smiley

Profet mer profet osht, per at t´modhin Zot

Thuj pastaj po deshe qe nuk i ka dal llafi asiher! smiley

Roni ka ba nji gabim aty lart - Ilir Meta Kryetar-e Parlamenti smiley

varet nga aplikimi i ngjalave elba....

plasi gazi gjithanej , bafshin  hajer smiley

ne mos tjeter qeveria e re po sjell shyret...nuk asht shenje e keqe...qesh ma bukur kush qesh i fundit...fillon me hahahae mbaron me hihihi.

Tesh pa ironira,kur familjet e kater te vrareve te shohin kryetar parlamneti Meten a oi ndihen te lumtura,te dashurit e tyre a do pushojne ne paqe?

Zana smiley

Une nji  urim kisha per qeverine e re.

Tear off the mask. your face is Glorious !!

deri atehere , hasta la vista

O Elb, 

Kjo qeveri duhet bekuar me uje e vaj ullini!!!!!! Per te miren e Shqiperise, kuptohet...

tesh pa ironi e shaka ishall vertet futet ndopak ligji e zbatimi i tij,trasparenca...e uroj me gjithe shpirt.duke pa meten atje ku eshte te kap trishtimi,sepse te heq pikerisht shpresen se mund te ndrroje diçka.

Keni me ik per lesh

Jozefina Topalli

18 Prill 2013

smiley

Jam kurioz të di pasi nesër qenveria e re betohet, sërish do ketë debat për kryeministrin me brekesha të kuqe?

Gjithë kjo zhurmë për asgjë..

deri dje dilte lakuriq tek ballkoni i anetes tani do dali pa breke tek balkoni kryeministrise smiley

Me ket stil opozite nuk keni gjo ne vi!

Po nuk ju ndate banalitetit...ne opozite gjith jeten...aty!!!

ky eshte realiteti sado banal qe te duket ty  opozita prandaj eshte qe te sjelle ne toke positen qe rri e enderro per kulture e pikture gjithe diten smiley

Ilir Meta zgjidhet kryetar kuvendi me  91 vota ! 

Ore kur i ben kaq shpejt 91 vota keta ?  Une e dija se ata kishin vetem 83 .  opo do shikojme opozite keto 4 (kater) vjete smiley

http://www.gazetatema.net/web/2013/09/10...

Sala e ka votu iher smiley 

Ti kete gatuar Monika ngjala edhe ketij thua? smiley

Bame e more vesh justifikim e funit qe ka dale nga zyra e PD se pse humben zgjedhjet?

Me 20 Qershor, Partia Socialiste ne bashkpunim me disa efektive te policise se shtetit kan djegur sasi te medha hashashi. Kjo sasi shume e madhe tymi hashashi pasi ka vajtur ne stratosfere ka kontaminuar rete e shiut. Dhe si pasoje shiu i rene ne daten 22 Qershore ka qene shi me hashash. Partia Socialiste ka droguar ne menyre masive popullin shqiptare, i cili kur ka dale te votoj ka qene i bom drru!

Ja dhe pamjet filmike te operacionit kumunuist!  

so damn trruuu:

Honey, I know, I know times are changing

it's time we all reach out for something new

That means you too,

You say you want a leader

But you can't seem to make up your mind

I think you better close it

and let me guide you to the purple rain.

Money talks and bullshit walks.

Galile, si e shpjegon qe nje parti qe ka vjedhur, and I quote you, 7 miliard USD, i humbe keshtu deputetet... e ja blejne aq lehte votat... pra, pse nuk i beren nje outbid LSI-stave, pa socialisteve nuk ju behet se jane me parime?

Me mire do behet, s'ka se si . boll bem perposht.

al peggio nonc'è limite thone latinet e mi qe do te thote qe e keqja s'ka mbarim.....kaedhe me keq se çdo e keqe.madje sikur nuk ishim edhe fort keq smiley

iiiiiiiiiiiiii me te emeru Jari, ......................... mo mire

Opozita e re në Parlamentin shqiptar humbet 8 vota në testin e parë politik në sallën e Kuvendit, në votimin e propozimit të koalicionit të majtë për zgjedhjen e Ilir Metes si kryeparlamentar. 

smiley

Palo*ja ka per ta bo Salen helaq qe shkoi e votoi per Meten!!!!!

Strazimiri, si i rraf me vaj e me ufull qe osht me komisione, kish kerku komision hetimor (peng ne zemer e kane ate vendimin  #82)!!!!!

Meta kryetar kuvendi, në seancën e pare te kuvendit ftohen nga Rama familjarët e viktimave të 21 janarit

Të ftuar nga Partia Socialiste, ata kanë ndjekur seancën hapëse të legjislaturës së re të Kuvendit, pas fitores së të majtës më 23 qershor. Prezentë ishin Mark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës, një prej viktimave të demonstratës së 21 janarit. Po ashtu ishin prezentë dhe nëna dhe dy vëllezërit e Hekuran Dedës, fëmijët e Ziver Veizit, djali i Faik Myrtajt. 

pupupu sa e kan dobsu hallet e popullit te shkretin!

Theror ra per at popull! Po edhe populli u tregua mirnjohes, urdhero i tha 17 deputet...i meriton!

Duhet gjet njeri, Ron! T'i thote qe cdo gje ka kufi. Nuk mund te punohet gjithe jeten 18-20 ore ne dite me ket vetmohim. Nje dite, me fal qe e them po nga goja nuk vjen gje... por do demtoje shendetin, do demtoje... se me shume s'ma nxe goja ta them... smiley 

shif rojen e nderit majtas; shif si e shef... Nejse, "doktorri" ja kish bo te lehte diten e pare, i kish dhone 7 rekomande...

Ja kishin thene mor Cim! E di si ishte pergjigj?

Ehhh e ceshte shendeti im para atdheut qe lengon nga 8 vjet keq-qeverisje? Asgje nuk eshte! Une jam lider, dhe lideri duhet te jap shembull!

Ua kish mbyll gojen!

Pse qeka bo kshu si breshke uji ky?

Hallet o PF, hallet: Integrimi, ekonomia, papunesia, opozita e dobet. 

atehere duhet rremby e duhet cu ne palma de Mallorca me detyrim. pa rri pusho e mblidh veten nje here, t'i thuhet. mjaft eshte mjaft! pa ta cosh nje here ne ndonje resort e t'i thuash s'ka tani, as popull, as pune, asgje. si do i duket? t'i thuash mendo nje here vetem per veten, shkeputu nje here nga problematika e madhe e Shqiperise, edhe ti, se Shqiperine aty e ke, nuk e merr njeri, jo.

Apo kjo do e semurte me keq thua?... e?  hej bela...

Nuk ka shpetim or Cim vellai jo!

Ky qe fati i tij!

Për ju do të rri të tretem,
Asnjë çikë të mos mbetem,

nejse... ta gzojme sa e kemi nje here...

Ta disha ket pune mer Ron, e kisha marr me vete... smiley 

shiko se me vendim byroje edhe zgjidhen keto kontradikta. 4 muaj ka qene pushimi, 3 nga te cilet detyrismisht ne vere. nuk di a te kujtohet. se edhe mbi byrone nuk do dali mo, per ket pik, se dreqi e mori pastaj... c'u kuptu...

Propozimi eshte gati vetem firmat duhen!

I paten thene kete vere, shko e pusho! Jo e jo, na koken si mushke skrapari! 

Po Krisht paska qene derbardhi Krisht?

 

Doktorri, nigjova, i kish keshillu me shku te pakten per nje fundjave ne Velipoje, ke vila e i shoqes se vet.  Nuk ma prish ajo mu, i kish thone.  Plus qe dashamires anej ke plot; do kenaqesh si ne Skrapar i kish thone...

kishte plas xhelozia ne corovode, mora vesh nga burime te mrencme. gjith per shkodren e kane. kishin arrit deri aty sa i kishin cu liderit nje leter "miq te rinj zini, po te vjetrit mos i harroni". po ta menosh, shkodra vetem per belara ka qen, per cdo regjim...

çere hallesh thu mer Ron, Monika mer Monika, ajo po e merr gjith at çun m´qaf.

Gjith ai burr, qe e perlante nji gic te pjekur n´hell me dy litra ver, tashti osht i detyrum me e shty diten vetem me nji slim fast!

Eh, çer te bo aritokratlliku, s´ta bo perenia thuj!
 

Casabuono, Kadareja shkruan se Honkonatat pasi u "zyrtarizuan" si gjirokastrit filluan te hane me pak.  

Rono, Slimfastizimi i pakushte i Ilir Metes nga ana e te zonjes eshte faza tre ne programin e aritokratikllikut te familjes Meta-Kryemadhi. Faza e pare ishte projektimi i nje embleme te familjes Meta-Kryemadhi, kurse faza e dyte ishte impregnimi i kesaj embleme ne serviset e ergjenda te kuzhines se familjes Meta-Kryemadhi.

Kush ishte ai qe tha qe na mungojne elitat? smiley

"E ne mos kini, shkoni e i gjeni, e ne mos i gjetshi, ti krijoni" tha njera nga maja e deges se thanes

Une nigjova qe per embleme kishin zgjedh koken e lopes se djathit Bebe. Kurse motoja ishte "Qingji i mire pi dy nena".

Gjithashtu mora vesh qe edhe mbiemrin do e beje nga Meta ne Metà (theksi tek a-ja e fundit.. Kjo pervecse qe i jep emrit njefare hijeje aristokratlliku te vjeter italian, trego drejtperdrejt edhe pjesen qe i tako ne deals qe bon.

Shkalle shkalle vijne te mirat .Nga Qeveri e zgjedhur ne Qeveri te dekretuar  Shkalle shkalle do vije dhe kultura e komenteve dhe debatit ne PPU .Elba nje ze i njohur si "pajtues"shndrohet ne nje Opozitar pa mallkime cfryrje smiley

Kadal kadal vijne dhe zhvillimet .Pas marjes se Raportit nga Saimir Tahiri qe ti vertetoje me urtesi "falemnderit " Palo..es , vijne dhe tringellimat e atyre qe Uron Elba por qe dishpirojne shtojzovallen smiley Dhe keshtu ne kulture te re dale kadale Humbet edhe terenin Grupi Lemria i Dosjeve me Antikomuniste , per te mesuar ne cfare viti e kohe jetojne .

Urime Qverise se RE detyren e veshtire Historikisht te te majteve...Ndertimin e Vendit ..pas shkaterrimit e djegjes se vendit nga Vandalet qe fatkeqesisht i emrojne te Djathte .

Urime Bashes per nje Opozite Efektive te Re ne kushtet e krijuara per tu Integruar me Europen !

A do mbetemi pa Muze mesjetar? LefKOPEJA e ka vete ne dore ta zhvendos ose ta lere Bustin perjetesisht atje smiley

Urime te Dekretuara Ligjerisht te gjitheve ! Paci fat !

Kultura vjen kur ndahen perzierjet e shijeve per rryma , revolucione , ngjyra politike, era, me individe te caktuar qe i takojne asaj perzierje " in the right place with the wrong person"

edhe "pajtues" kot e ke vu ne thonjeza , per  interesat kombetare firma ime vlen me shume se sa pajtuese smiley

Vallai nuk ma merte menja qe Jari do te dekretonte Edi-n per kryeminister. Po kthej mendje per Jarin, qenkerka vizionar, kot e kom sha.

Urime Edi-t - shpresa e vetme per te shpetuar kete vend e keta njerez.

po ti kur u bere mik me fizet ? ..smiley

po c'ne shpresa e vetme ?? C'ka bere deri tani qe do na e shtroje ?

Ka djem e vajza plot qe mund t'a bejne punen e tij , nuk shteroi Shqiperia  , po ky di te genjeje me mire thuaj , maestro , mos ja heqim hakun

 kur thua ka djem e vajza plot , keshtu ne pergjithesi  eshte OK elba.. pa he na ftillo ndonje emer . Pleeease..smiley

heh smiley

Holy shit... ky barazlargim duhet ndalu perpara se te infektoj dhe pjese te tjera te shoqerise.

+1

Pa he njehere, cilet hajdute te duken me te mire, blute, mavite apo te kuqte?

Ata qe vjedhin me shume. Cfare besimi mund te kesh tek njeri qe behet deputet, por jo milionere?

Edhe me ate kriter, prap eshte i veshtire dallimi. Sidoqofte, me duket se anoke me shume nga LSI, ata thone me shpejt, po aty afer eshte. 

Urime Edi Rama! Ja arrite asaj qe quhet detyre ndaj vetvehtes,Natyra te ka paisur me nje trup gjigand.Une lus qe te te kete dhene nje bark " te vogel", sepse vet natyra kerkon shume shume pak prej njeriut.Ajo kenaqet edhe me ...asgjene. Dije ore kryeminister se ajo qe na kushton shum shume shtrenjte nuk eshte ndjesia e urise, por veprimi agresiv i ...Lakmise? Te gjithe " sklleverit e barkut te tyre" jo me nuk duhet te dalin ne krye, por as ne radhen e njerezve, bilez as ne te kafsheve.E kane vendin ne radhen e..." te vdekurve"!
Ruaje vehten pas kesaj, sepse mbi pravazin e portes tende, njerezia e vuajtur e ketij vendi, me mendje, do te shkruajne: ose.." faleminderit i gjalle! " Ose .." Ky ka vdekur edhe se akoma ....nuk e ka lene kete bote...!"
Nuk ke rruge te mesme, si ky qe vate.As i gjalle e as i vdekur!
Ruaju prej atyre qe te duartrokasin! Sepse ata, qe te gjithe te duan te vdekur....

Mire ja ke qendisur o Grava, po a do te degjoje valle??? Se besoj qe ai keto blogjet nuk para i lexon se "nuk ka kohe"...

E lexon Saimir Tahiri, te ai i kemi shpresat!! 

ai eshte shpresa jone. E kemi thene qe heret. Tani maunet me ilace vuuu pa dogane dhe varkat me vela e pa vela, jahtet e motoskafet per grate do kalojne as pa shkelur ne dogane fare.

Se paku ju alidems, e dini mire qe i lexon dhe mire fort.?...Kur nuk ishte aty ku vajti.Detyra jone eshte jo ta " ferkojme", por ta "rukanisim", per ore e minute! Dhe... pa na u dridh dora, ta qellojme sa me fort, kur shkel ugarin....!
Ama, dhe badiava, si ky militantgorica, me siper JO!

shumke optimist ky koment...qe diten e pare....

Dekretohet kryeministri i turpit, i imoralitetit politik e shoqeror, dekretohet kryeministri i mashtrimit dhe genjeshtres.

Rrofte njeriu me bllok Ilir Meta i cili u anatemua dhe demonizua nga Rama qe solli ne pushtet Edvin Ramen.

Zyrtarisht Shqiperia qeveriset nga koalicioni i ngjalave. A e meritojne shqiptaret kete?

Kadal kadal zbulohen  dhe Relike te tjera  .Kushedi cfare smimit do ken ne TREG sot .Derisa nje Penny e '13 u shit 2 miljon Paund , llogarit sa mund te shitet nje relike mesjetare .Lum kush e ka smiley

Ushi ushi ..lulushi , b..ci mbushi , me buk lepurushi smiley

Rama garanton kulture dhe prosperitet pa dallime Partiake .Urime Rames dhe Grupit te tij qe do sjelle nje Kulture Qytetare duke shtyre ne Muze Mesjetare tribalet e Urrejtjes dhe hakmarrjes te cdo ngjyre ! Gjithmone per ti ruajtur e kendellur me ta , pa i thyer e shkaterruar .Jane tonat smiley

shqiptaret meritojne koalicionin e ngjalave? Faleminderit qe konfirmove budallallekun.

Meso o njeri dy gjera qe kush i lexo te thote " Ky eshte perhedhur pertej Brrake ! " Akoma ke ure e Lemes?Budallalleqe Rexhep Qosja...!?

Ka pasur ca qe thonin Rama kurre nuk behet kryeminister, qe piktori ska kapacitet per ate pune, qe sa te jete gjalle Sala ta harroje, e plot brrockulla te tilla. Dhe ja sot, bukur mbi nje flete te bardhe, Edvin Kristaq Rama kryeminister.

Nejse, kur u be Edi Paloka n.kryetar PDje e kryetar grupi parlamentar Rama duhet te behej kryetar i OKB.

Rexhep Qosja nje enversit e filoserb.Nje keqdashes i shqiperise.inatçi i ziliqar.medioker .

Si shpjegohet Zane qe doli Profet !!! E njef si duket qe kur PPSH e dergonta Saliun si misionar ta terhiqte Qosen nga antikomunizmi per ta rreshtuar si Komunist . Njihen , njihen dhe Qosja din shume por si duket nuk do me e trazu UJRAT dhe mjaftohet me analiza Personaliteti dhe Rrolin e Tribaleve qe shkaterrojne vendin e mbjellin percarje duke Mashtruar Popullin!

ta marrsha ,mmos mi thuj profet qoses,...na mjaftojne enveristat tone qe sìpo kena ku me i çu...asht filo serb idriz ,ndrron puna...po kush enverist nuk qe thuj...

tef(palushit)po thone qe po dona me u bashku me kosove.....aaaapernjimend....po kosovart ku me içu thote Tefa (ndjesepaste)nuk e ka pase krejt keq nejse.Sot asht dite shyreti...mos te dalim jjashte teme...me ne fund po duket qe edhe Matrix-at po i dalin ...hahahaha

S'po du me ta prish diten e shyrettit smiley po deshta me dijt vetun pse a prish me salen ? A thu ne gare kush munej me i sherby ma mire Serbit ? 

 Sipas Tefes e ka pas mire Enveri ...ne 81 ..Ku me i Cu tane ata UDBASH mrena Kosoves smiley 

Shyrette pacim gjithmone shtojzovalle !

Urime Kryetarit Rama. Ishalla po ben ndonje gje te hajrit per ate vend.

Po tani qe Meta u be kryetar kuvendi kush do i versulet kryetarit te kuvendit per ta rrahur, sozia e Metes? smiley

Ma do mendja qe Monika e rreh ne privat.

une jam i bindur se ekziston deshira dhe vullneti i perbashket

Ilir

pune te mbare te gjitheve se bashku

Ilir

Në bëhi shokë me mua,
Në më doni si u dua,
Njëri-tjetërin në doni,
Të paudhë mos punoni.

Zoti qofte me Shqiptaret dhe ishalla me kembe te mbare Kryeministri i ri, pamvarsisht faktit qe une besoj qe kjo ishte zgjedhja me e keqe qe mund te benin shqiptaret....pasi eshte totalisht i paparashikueshem dhe si nje femije qe deri para dy muajsh ishte matane xhamit te dyqanit te karrameleve, dhe tani qe eshte brenda nuk i besohet....aq enderr i eshte dukur, saqe ka publikuar edhe dekretin e Presidentit....per hajr!

Urime kryeminister. Nuk kam dyshim qe do e besh me mire ate vend sepse me keq nuk behet dot por te lutem shtoji nje buzeqeshje prej verteti fytyres se kur te shof te vranuar edhe gezime si sot me fut friken. Nje deshire presonale kam, edhe po nuk na fute ne BE ose po nuk kape ylberin s'ka problem po ate komunistin qe s'ka lene gje pa te bere te gjesh nje menyre dhe ta cosh ne hapsane (kuptohet qe nuk jam esell). Sidoqofte fitoren e pare e ke arritur, ja ke zgjat hunden hunderrit, ja ke zbardh shume floket, ja ke var fort qeskat e syve dhe ja rrit gungen kurrizos. Dhe kjo vetem sot. Je ne rruge te mbare. In Edvin we trust smiley

Un ende kam mendimin se rama nuk ja ka idene e realitetit shqiptar dhe aq me pak se cila eshte menyra sesi mund te ndryshohet,

Pervec rolit te misionarit qe perpiqet te luaje, nuk mendoj se ka per te sjelle sot ndonje ndryshim thelbesor. Thjesht nuk ka vend per shprese.

Le qe nuk eshte ceshtje liderash xhanem.

Ja morrsha tligat ka lezet 2 metra kryminister. Ec aty tirona

 

....O Tiron Tirona, Tirona osh e jona

kush i prishi qioskat, aqe mu te Lana

bojna bojna muret

2 metroshi Rama

O Tiron Tirona, Tirona osht e jona

 

 

 

 

Shtetet me vlere njihen me iniciale. Psh, USA, CCCP, RFGJ,  RPK (PRC).  

Ka lezet, kur te pyet nje i huaj nga je? Dhe ti i pergjigjesh krenar, me plot gojen: Qytetar i RPSSH. Emer qe rrezaton dinjitet, qe imponon respekt. 

RDSH, jo vetem qe tingellonte si katund, por te sillte ndermend ate republiken e deshtuar qe quhej  RDGJ. Te dyja falimentuan.

Dekretin e Presidentin duket qe e paska hedhur perdhé, nga gezimi per te çuar ne Tweeter foton e "bekuar" ... ç'fare gafe prej analfabeti funksional !!  smiley

(duket tapeti posht fotos ne te gjitha redaksite)

Ters ka per t'i shkuar!

Ne se lejohet se ndoshta eshte parakohe pasi kur ti shpallin programin Palo..es , mbasi te shohin c'ka lene Bideja , mund te debatohet me cilesisht . Por do te thoja Cfare presin nje vandak parashikusish nga Rama ? Ndonje gje Konkretisht pervec Hedhjes me te vertet te Bazave te nje Shteti Ligjor !

Vetem lefkOPETE mund te diskutojne Per Zbritjen e Hens ne toke ne ritmin e Ulerimave te mitingasheve te ....NDAL smiley

Edi rama cun tirone

 ca na bone mer ca na bone

  Nga azia der n'yll polar

    I bone tironsat krenar

 

 

(cunat e 21shit)

Wow sa ishte dobesuar Ilir Meta!

E Treten hallet e vatanitsmiley

sipas meje meta o monica lexon PPU.....smileyE  ka lexu qe kjo i ul shume pike.....s'ka kala ' qe nuk e marrin komunistet

Gooooooooool

Habitem si nuk bie konfeti sot pergjate ekranit kur hap peshkun smiley

Ik mer pirdhu tu lujt si balerina.

Urime Ed,shpresoj te jesh koshient per pergjegjesine e madhe qe ke,te jepet rasti te marresh bekimin e njerezve qe te (s) besuan, mos i zhgenje !

Hajde quna se do fitojm! Kjo dite do mbahet mend si mrekudhija e irlandes.

 

kujt ka per tju kujtu islanda gjer ateher

Shqipri! Shqipri!

Erdh sahati per televizor te ri.

Ky po i qitka si ekip amatoresh.

Ue ue ue pa frik ekipi shqiptar me i dobet i te gjitha koherave.

Mo koheziv ishte dhe ai i 97-es ne Spanje.

Dum trajner Gjermon. Dum stadium. Dum buk. 

Goooooool. USA!

shyqyr mo .

dy mo Fiqo dy smiley

Ç'bo trajneri gjermon! Pa le ku u luka ...smiley

Hajt se e kapem Brazilin.

E vrau nje laraske. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).