Nje xhest aspak serioz per nje shtet demokratik e ka quajtur kreu i shtetit, Bujar Nishani vendimin e qeverise Rama per heqjen e portretit te tij nga institucionet dhe zevendesimin me foton e Ismail Qemalit.

Reagimi ka ardhur pas nje pyetje qe i eshte bere Nishanit, gjate konferences se perbashket per shtyp me presidentet e Rajonit, mbajtur kete paradite ne Durres. 

“Në fakt është e padëgjuar më parë që një kryeministër ta nisë punën e tij me heqjen e fotos së presidentin, nuk ka ndodhur në asnjë vend, s’duhet të ndodhë, nuk është serioze, heqja e fotos nuk është punë, është xhest dhe si i tillë nuk kërkon angazhime, është i kollajtë, nuk kërkon lodhje, fantazi, inteligjencë, dhe presidenti i republikës pret të bëjë punën dhe jo xhestet. Kushtetua e vendit përcakton që presidenti është kreu i shtetit dhe në republikën kushtetuta ia ngarkon presidentit përfaqësimin e unitetit të popullit, s’ka diskutim që Ismail Qemali është kontributor jashtëzakonisht i madh i pavarësisë, por historia është histori dhe serioziteti i shtetit është seriozitet. Kushtetuta do të mbrohet më cdo rast, por sforcimi për ta vënë presidentin përballë si kundërshtar politik nuk janë të shëndetshme në demokraci, shqiptarët kanë nevojë për bashkim, punë, zhvillim ekonomik. Presidenti do të jetë në shërbim të unitetit të popullit, mbrojtjes së kushtetutës”- tha Nishani.

193 Komente

Në fakt gjesti i Ramës dhe insistmi i disa qarqeve të caktuara është mjaft përçarës, jo vetëm në sensin e politikës së ditës, por edhe më gjerë. Për ilustrim le të bashkangjjiten deklaratat e Edi Ramës për "humbjen" e nacionalizmit.
Nuk kuptohet ende qartë nga masat e popullit por këto janë mirëfilli sjellje alla kozmopolitë që kanë marrë plevitën në mjatë të kullave të botës, dhe duan të tregojnë qartazi se nuk kanë ndërmend të punojnë në drejtim të uunitetit kombëtar.

Sa për fotografinë e Ismail Qemalit, ekzistonte një zgjidhje më se racionale. Mund ta vendoste edhe pa hequr atë të Presidentit Nishani (që mendohet se është edhe një veprim antikushtetues).
Është zgjedhur pikërisht heqja e njërës dhe vendosje tjetrës për të krijuar një konflikt që përndryshe nuk do të ekzistonte, Një sjellje perverse në fakt.

Për të vazhduar edhe më tej shtjellimin, ngase për disa ka qenë e pamundur rritja e vëllimit cerebral përtej vëllimit të sojit troglo, fotografia e Ismail Qemal beut mund të vendosej fare mirë nëmos përkrah, përball, asaj të Presidentit aktual të Republikës (jopersonale) Shqiptare.

gjesti, jo vetëm që krijon konflikt të një soji demoniak, por është edhe banal, inatçor, dhe pse jo siç shpresohet se dikusht do ta ilustroj më mirë me argumente, edhe antikushtetues.
madje e trajton shtetin dhe institucionet si personale; me të cilat mund të bëhet çfarëdollojëgjëje pa i hyrë gjemb në këmbë.

Per te vazhduar edhe me tej shtjellimin, mire apo gabim qofte vendosja e fotos se Ismail Qemalit, personi i fundit ne shqiperi qe duhet te fliste per kete teme duhet te ishte Presidenti i Republikes. Por per fat te keq ne nuk kemi President, ne kemi jar

lol

Nishani ju pergjigj pyetjes se nje gazetari, shkurt dhe sakte, jo si Rama qe zgerdhihet ose terheq veshin kur nuk di te pergjigjet....

nqs ti mendon qe kjo ishte e vetmja dhe me e mira menyre per t'ju pergjigj gazetarit, atehere une mendoj qe ky eshte problemi jot 

Problemi im dhe gjithe shqiptareve eshte qe Qeveria e re te punoje dhe te mbaje premtimet e bera, per te mbajtur premtimet nuk e pengon fotografia e presidentit, ndash ta mbaje ne zyren e tij ndash mos ta mbaje, kryetari i parlamentit nga ka dale dhe presidenti deklaroj se ne parlament do te mbahen fotot e presidentit dhe e I Qemalit..

Problemi im dhe gjithe shqiptareve eshte qe Qeveria e re te punoje dhe te mbaje premtimet e bera, per te mbajtur premtimet nuk e pengon fotografia e presidentit,

 smiley

Nishani duhej te kish reagura edhe ashper.Nje kryeminister duhet te jete mbi te gjitha legal e te resoektoje ligjin.Nuk flitet per Nishanin person.Pra paska patur nje protokollqe eshte ligj e qe ai nuk e ka respektuar...me thote shume per te si kryeminister.Ne vendet e ndritura te evropes nga te cilat duhet te aspirohemi kane dhene doreheqje ministra ,governante per shume me pak se kaq ,....

Zana, me vjen keq qe kto komunistet e peshkut ma fshine komentim tim; sa vigjilente qe jane - dmth; jane bere qysh me ardhjen e Edit ne pushtet. Si duket Erion Veliaj frekuenton kte faqe - sepse une te mbeshteta ne argumentin tend  me siper smiley

Patjeter qe erjoni eshte ketu se mos ka pune tjeter.....

per te barazlarguarit e siper, kjo puna e heqjes se fotos se presidentit eshte budallik, ne rastin me te mire, (mendoj une, si i barazlarguar e siper), por per kta te barazlarguarit e poshte (qe ne peshk jane nje oqean), si duket kjo puna e fotos? Jam kurioz vertet, per te kuptuar konfliktin e interesit 

Une me kete gjest, nuk shoh gje tjeter vec simboliken e nje revanshi politik qe sposton c'do gje qe i del perpara, pa bere as me te voglin dallim midis rasteve. Pertej ideve politike te secilit duhet te jete e qarte se heqja e portretit te Presidentit nga institucionet eshte thjesht dhe qarte nje veprim eversiv. 

Vendosja e fotos se Presidentit te Republikes eshte nje rregull, i sanksionuar ne Kushtete apo jo, i shume Republikave Parlamentare evropiane, pikerisht te atyre vendeve ku dje apo sot Kryeministri yne i dashur tha se aspiron t'iu bashkohet. Figura institucionale e Presidentit prezanton unitetin e popullit. Si rrjedhim heqja e portretit te tij mbart nje simbolike te qarte e shume te rrezikshme. E keqja e madhe eshte qe pak vete kane reaguar ndaj ketij akti. 

O italiono, ne cfare neni te kushtetutes sone citohet qe portreti i presidentit duhet te jete prezent ne te gjitha zyrat e shtetit? Dhe e dyta, ke ndonje koment per ish spikeren e parlamentit qe pa vendim qeverie hoqi portretet e Bomit nga zyrat e parlamentit kur ky ishte ne postin e presidentit? 

@kuazimondon:

nuk eshte ceshtje kushtetuese, c'eshte e verteta, por mbetet ceshtje shteti, si pjese e rendesishme e protokollit te ketij te fundit. 

Shume shtete te Europes e kane tashme praktike te konsoliduar vendosjen e fotografise se Kreut te Shtetit ne zyrat e larta publike; ne Itali p.sh., gjen kudo neper zyra fotografine e presidentit Napolitano. 

Vendimi i Rames per te vendosur Ismail Qemalin ne vend te presidentit aktual eshte qesharak dhe deshmon edhe njehere se rames o nuk i rruhet fare per ceshtje te ndertimit te shtetit, ose nuk ja ka haberin (ose i cik nga te dyja); ky vendim tregon se shqiptaret nuk jane sot ne gjendje ta pranojne si te perbashket nje figure te zgjedhur permes procedurave korrekte parlamentare, pa c'ka se pa dakordesi mes paleve politike.

Precedenti eshte shume i rrezikshem pasi deligjitimon de facto institucionin e kreut te shtetit, ne te gjithe nomenklaturen poshte tij.

    

Ok, po per pyetjen e dyte qe une i beja italionit student cfare pergjigje mund te me japesh?

ore se s'te kena pa u bo kohe dhe kam dash me t'pyt, ta paguan bileten ty me ardh me votu n'qershor?

patetik

ai, une, apo ti?

në një orgji

po fillon te m'pelqesh ti pak nga pak smiley

smiley

humor i papam! smiley

noteri i kryeministrit paska fillu me dhone urdhra "pres pune, jo gjeste" smiley 

Kjo po qe eshte bela, kur behet bishti me i rende se sqepari

Dmth noteri thenkerka "gjeste".  Presidenti thote "xhes, xhes." 

ky viktima do te faktorizohet medoemos. ne funksion te partise kuptohet. fakti eshte qe fale partise qe e vuri atje ai eshte i defaktorizuar vetvetiu, asnjeriu nuk i duhet me. precedenti i pd-se me topin te cilit nuk i kaluan asnje dekret eshte mese i qarte. ka vetem keshillin e larte te drejtesise, i cili sipas historise njezeteca vjecare blihet me vende pune per grate e te afermit ne administrate, me hetime per ceshtjet qe kane shqyrtuar kur kane qene gjyqtare e prokurore, etj etj. jari eshte asgje, nul, hic. dhe me interesantja eshte qe meriten per ta kthyer institucionin e Presidentit ne hic e ka pikerisht ajetollahu i jarit, berisha.

Po pse hedh balte mbi KLD o mashtrus??!!!!! Kaq shpejt e harrove vezellimin e atij institucioni ne kohen e kapten burburit, armikut te tere armiqeve te Shqiperise, arrestusit ne tentative te Berishes, Xhelit te Pare? 

shkelqente mer, edhe vinte era vaj flokesh. po s'po flas per ato kohe te lavdishme, mbasi iku xheli e kam llafin smiley

@ Monda: as mua s'me duket ndonje veprim i qelluar aq me shume i bere keshtu me t'paren, por qe presidenti te komentoje heqjen e portretit te vet eshte akoma me cheap-llik. 

precedenti i pd-se me topin te cilit nuk i kaluan asnje dekret eshte mese i qarte.

Edhe precedenti i heqjes se fotos se ish-Presidentit, nga ish-Kryetarja e Parlamentit.  

Por, thene ne pergjithesi nuk me duket hap, gjest, simbolike e nevojshme kjo e heqjes se fotos.  Megjithese u be e qarte qe ne fushate se do e benin dicka te tille, pra nuk ishte surprize, sinqerisht qe s'me duket e nevojshme.  

Mirë që e paskeni kuptuar..

Mbase s'je mire nga humori.  Me shprese se do te te permiresohet.  

smiley

mu me thane qe akoma i mate era Berishe mustaku... smiley 

Boll shpresova edhe per ty Sved,madje per ty pa  ate zv perpara.Po hajt se ti je gjithnje nga ata te nje plani te mundshem B.kur A-ja te lekundet ,nga ata futbolliste qe hyjne ne minuten e 80.te e ndrrojne rjedhen e lojes..Pra cilesi e jo volumsmiley

Ca shpresove per mu Zana se s'po e kuptoj dhe aq mire? Mu po m'deshe te mire me shpirt du te bosh vetem nji urim "Zoti te m'lej kshu si jam dhe te bej keto qe bej" dhe po ma urove me zemer te boj shoqe te ngushte dhe bile edhe shoqe n'fejsbuk, dhe t'jap dhe akses te fotot ku kam qene bullafiq smiley

tesh ,me shpirt e me zemer e nese eshte vertet keshtu jam e lumtur per ty...smileynuk e kam dite se pske pase te kaluar bullafiqe!!1tesh po te du edhe ma fort ,se ke diftu karakte e disipllinesmileyteshne minutat e fundit te mercatos se futbollisteve ne gusht duhej Borrielo te shkonte nga Roma nee Genoa,Gilardino nga Genoa ne Juventus ,Quaglirella nga Juve te Roma.Do tebehej pra nje xhiro e tille ne rastin e vetem qe Borrielo te ulte rrogen ,qe nuk ndodhi dhe e gjithe kjo xhiro nuk u be.Futbollistet ishin me valixhe ne duar.Sapo ndodhi qe nuk u be veç ti degjoje ,une jam shume i lumtur te rri te Roma ,une jam shume i lumtur ne Genoa e une jam shkelqyeshem me Juven.....morali i perralles smileyhelpra dhe rrushte hahaha nuk eshte rasti jot ,vertet pa shaka ,mendoj qe je un ragazzo i realizuar ne gjithçka

Quaglirella nga Juve te Roma

mos ja fut kot???? 

deri ne minute te fundit keshtu qe ,kishin edhe ok te futbollistit .Diku nja dy minutapara se te mbyllej gjithçka ne menyre spetakolare e te çuditshme telefonoi Conte dhe u ndrru gjithçka...Ta shihje futbollistin...ishte si i trembur...me duket se e fit sot ne Danimarke.

U bë a jo Zana, mua më intereson si juventin..

ti e di, une jam tifoz i Bajernit, neve Goetzes i pagujtem klauzolen qe ne prill dhe u mbyll filmi pa thashetheme smiley

Ok Bayerno, shih e zë vendin e dytë pas Dortmund smiley

ata te dortmundit me ket sjellje me duken si cunat e qytetit kur shkojne per here te pare ne mal, fillojne e ecin shpejt a thu se po ju iken mali, dhe ne mes ngelen per te bo pushim, uje, birre, buke, uje prape, nderkohe qe katunari qe njef malin e merr avash-avash, i kalon, arrin ne stan, ha, pi, ju ben dhe nga nje pagure dhalle gati per kur te arrijne smiley

Krahasimi ishte i bukur sigurisht,por më e bukura është sikur ta ktheja batutën..smiley Do dilje i djegur,po e lë se dukesh goxha djalë sido që bavarez smiley

lol

Nuk ju nda shkuljeve te veshit ky Rama mer burr... smiley 

Gjithsesi mo, me icik oksigjen e icik botox Jari ka shonce ti ngjaje portretit te plakut te mencur...

 

"Pulave iu ka hije te kakarisin ne kotec",,,smiley

Ne fakt presidenti ne Shqiperi eshte thjesht nje kukull. Pa peshe politike apo ndonje peshe tjeter (lol). Keshtu qe ska pse preket aq shume. Sot jam me 'gjyshin' Jo me 'Napolonin'. smiley 

Mua më pëlqejnë kukullat,sidomos ato të llastuarat smiley

Mimoza eshte karakter. Nuk dmth qe dhe une jam llastice.lol. Po ta luj syrin back dhe une. Kape smiley

smiley

reagimi juaj ilustron pikërisht atë konfliktin që tenton, dhe arrin me sukses, të ngrejë Rama. mjaft diabolik.
duke hequr njërin dhe vendosur tjetrin, nuk është njëlloj me hiq njërin dhe mos vendos asnjë. apo më tej akoma nuk është as vendos njërin dhe mos hiq tjetrin.

shpresoj se ndonjë homo sapiens do të dijë ta shpjegoj më mirë, këtë sjellje perverse të Ramës, për trumcakët e tjerë që rastisin këtej pari.

Hej, cudia me e madhe 3 dite zgjat. Do harrohet. Mos u merzit ciu-ciu. Pashe dje nje interviste te atij Tahirit, qe u bente thirrje policise shqiptare qe eshte per ibret, cope cope kokeshtremberaaa dhe qe e kane bo bixines te tyre, kish lezet. Kam marre nje app tani e jam me prane tokes meme, lol. Hej ciu ciu na thuaj ca do bej neser Rama prape. Cdo dite e re do sjelli te reja dhe polemika mes ju dhemokrateve. Liri demokraci. lol 

demokrat kush?, unë jam marksist danimarke. o lakesë amerike

E thashe kshu ne pergjithesi. Do thuash ti- pergjithesia ketu je ti, mbaje atehere. lol. mire marksist danimarke. 

Lexo ku te shpie Dallkauklleku ose Llafazaneria e nje Dordoleci Politik ose nje Matrioshke te Babasqapit nga seria e Matrioshkave qe deshtuan , si nje spiun i ish Sigurimit , nje i pacipe pa asnje skrupull , qe leh akoma neper media , nje Artan Hoxha ???

S'ka diskutim qe I.Qemali eshte kuntributor ???? jashtezakonisht i madh i Pavaresise ...

Ja kjo eshte gjuha e ketyre Fundrrinave , kontributor ( jo po distributor ) . Shprehje me te pakuptime ne kete Akt te Pavaresise zor se e gjen per Themeleusin e Shqiperise e shpalljen e saj te Pavarur !! Po perse kjo??  ...Lexo te lutem ...por Historia eshte Histori ... me nenkuptim fare pa ekuivoke pervec argumenteve LefKOPEANE ( e pacim te rralle si specie ne Gines )smiley

dmth ne Histori do hyje Une "olelel Odeta " dhe sindozot pak para meje njaj Skanderbegi i Skulptorit Hollandez me shkemb Bjeshket smiley .

A mor Edvin Kriminel Kristaq Rama qe na more ne qafe ..Na le pa Estrade degjove !

 

A mor Edvin Kriminel Kristaq Rama qe na more ne qafe ..Na le pa Estrade degjove !

Pse ore pak estarde te duket ky diskutimi:  te mbahet apo te hiqet fotografia a Jarit.  Mua me duket humor edhe me i madh se ai me koken e Ali Pashes.   Edhe mire e bejne ne fakt.  Ky popull hallin me te madh e ka te mbaje gjalle muhabetin ne kafene.  Edhe qeveritaret tane qe e njohin mire popullin hapin ghithmone debate si: ceshtja Pango,  statuja e A Zogut, eshtrat e Azem Hajdarit dhe tani edhe fotografia e Jarit.

Presidenti i Republikes eshte institucioni me i larte i shtetit, ti heqesh fotografine nga institucionet eshte njelloj sikur italjanet te hiqnin Napoletanon dhe te vendosnin, fjala vjen, Garibaldin.

Gomarllek i rradhes alla rame, nuk shikon ti pervishet me seriozitet punes ne dobi te vendit po merret me hakmarrje te vogla, gjeste ciliminjsh. 

Na mbyten gomeret, po c'fat paskemi patur keshtu mer jahu!?!? 

 

Me te tahne mendja sa n'hall ka ky njiri me diftuse ka ardhe dore e forte...Ndryshe diftohet...nuk asht heret,platforme per reformen e drejtesise,per luften kunder korrupsionit.....me ide te elaboruara e jo postesh fejsbukore

Me mire keshtu, kursejne leke* qe mos te nderrojne fotot cdo 4 vjet kur zgjidhet President i ri. Ver foto te Qemalit edhe qendrojne per shume vite.

 

 

*qe i harxhojne per rinovimet e kryeministrise

Jari perfaqeson unitetin e popullit.  smiley  smiley  smiley

Eh shtojzovalle .C'po me sjell nder mend kohe te arta kur Vikatshim Parlamentit " Ja pame , Ja pame " Njaj kot po mundet me u mshef pas ketyne Fotave , na ja kem pae se sa te "forta " i ka smiley

Me sinqeritet , e ka bae Detyren Historike ndaj Shqiptareve dhe  Kombit .E flaku si Lecke njat Babasqap me gjithe Dylqinen mbrapa e ju dha Fryme e Drite te taneve .Ca po duhet ma .Ka plot mbrapa edhe Basha , edhe te tjere !

Ja e shef dhe ti po kerkon Normalisht ..reform ne drejtesi , luft kunder korrupsioni e nuk po vikat mae "Ju nuk jeni dakort me Programin Birisha " " Poshte Neobllokmenet " Erdhen bijt e etreve " smiley

U hjek dhe Nishanlliu is figurine nga muret .... kadal kadal vijne te mirat .Te gjithe vejn nga nji Tulle .Dhe Kalaja Rozafes nuk u ba ne nje dite e nga nje dore smiley

Sa ta kanda me t'lexue .tane mend e shend i thur frazat kto kohe smiley

primitivizem e violenze tribale.Askush nuk flaku askend.Koalicioni i PD humbi zgjedhjet.Tesh nese ty ne Bronx kjo te dha ajr e drite jam e lumtun per ty.Kam frike se ke me e kerku vloren admiral ...si duken bathet me lorrniza e me gardhe ,jane larg Pashket

Shka te jete ma e mira shtojzovalle smiley Tesh duhet me pranu pak se vet thae njaj babasqapi  " pergjegjesia per Hum-bjen asht jemja " Qi ne gliuhe popullore perkthehet " U flaka nga karrikja " Mundet me thane dhe qe Hupi PD-HI po kemi thane qe nuk ka te tille .smiley

Njajo Vlora megjithse babasqapi kish fitue ne Bastionet , Bardhaj -Shkoder , Qerret - Kavaje , nuk po mundej me e çae a pa vikatun "O moj Vlora Historike , me Partien Demokratike " 

Hajt tesh maju atyne cfare kerkove ....Pedonalen kane per ta shetit breza te tane pa LOT e pa Vikatje " Ja pame ,Ja pame " Hajt ta marrsh qeshniu smiley

dmth, ala te bojatisja ka ngel ky...te zvendsimi i fotove se kto i paskan prish pune robve

Po ku ishe ti o Brut, kur ti i pari e hoqe Fotografine e Topit nga zyra...???? Amon mer peshq, nuk di a ka nonjoni nai foto te Jarit, kur ishte minister ne kohen e Topit President, se edhe Aimaidhimi ja hoqi foton Horrit te bulevardit.......apapapa, si perseritet historia.... apapapapa, pas koke e paskan pas... te gjitha sa kane peshty, po i lepijne si dreqi......

Koment përsmari @alidemso !

po jari/cari ushtar ka qene dhe ushtar osht akoma derisa komandanti te jete gjalle.

Ne fakt jam dakort me qendrimin e Presidences kesaj rradhe. Eshte e pamoraleshme kjo levizje. Nuk jam e sigurte, por prania e fotografise se Presidentitn ne zyrat shteterore rregullohet dhe me ligj. Po ne mos qofte keshtu, keto lloj levizjesh arbitrare jane nje shembull i keq per cdo qeveri qe mund te vij. Ndryshe i bie qe kryeministri/ja e radhes te vej fotografine e gruas/burrit te saj. 

Per mua keto lloj gjerash s'kane pike kuptimi.

O Dora po pse behesh kaq naive? Po ishte po vete ky Jari i presidences qe kur ishte minister i saliut zbatoi urdherin e ketij te fundit per te hequr foton e president Bomit nga zyra, pasi u njollos si horr bulevardi. Pra ketij Jarit nuk i takon as moralisht e as zyrtarisht te beje llafe se eshte i zhytur ne mut deri ne gryke.

Po pikerisht sepse e paska bere Sala dhe Jari,  nuk duhet bere me.   Ku POLITIKA NDRYSHE?

kjo qe thua ti eshte tjeter gje dhe mund ta diskutojme, por ne nje teme tjeter. Tema sot eshte qe Jari ankohet se ja hoqen. Por nuk mund te ankohet ai kur vete te njejten gje ja ka bere paraardhesit. Besoj se e kupton ndryshimin apo jo?

Poosi, meqe e ka bere ai , duhet ta bejne te gjithe. Po ti a po thua qe ajo qe beri Jari ishte gabim. Tani pse duhet ta bejne keta? Duhet te jepen shembuj mbi institucionalizmin ne ate vend. Madje kjo duhet te behet me cdo kusht, edhe kur s'i pelqen ndonjerit.

Pastaj kjo puna me perdorimin e Rilindaseve po i kalon kufijt. Po behet deri diku perverse. Boll me dhenie imazhi, ka plot pune per te bere.

smiley
çuditem si ka njerëz që kanë besuar sado pak se Rama ka patur qoftë edhe një projekt ide serioze për zhvillimin e vendit, apo minimalisht për nxjerrjen nga kriza, apo sa për të kaluar klasën, mospërsëritjen e atyre për të cilat kanë akuzuar ish pozitën.

Kjo eshte per tu pare. Nuk besoj se eshte koha per te punuar si fallxhore.

ok.
vetëm shikoni ushtarin Berber me togerin Spiro se si janë gati edhe të vrasin e të presin vetëm që të shkojë e tyrja.

po ashtu mendoj se kam mjaftë indicje dhe prova ndër to edhe mënyra se si kjo e tashmja dhe e shkuara qeveri (2005) kanë paraqitur programin e tyre, se po të jetë për aftësi apo punë të Ramës, për punë të matshme objektivisht, ky nuk ka për t'ia kaluar as Berishës.

problemi, me Ramën gjithsesi do të jetë se, do ketë këtë lloj lukunie për të mbrojtur imazhin e vet të deformuar, të cilën fatmirësisht vetë po e provoni se sa joracionale që është, në aprovimin e çdo akti të njëshit të ri, pamvarësisht pasojave.

po si mund te mbahet fotoja e nje langaraqi xhanem? Ma hoqe petllen fare.

Po s'ka lidhje me personin. Ka me institucionin.

ore, duket se ca persona vuajnë seriozisht nga hiperprojektimi i mendimeve të veta sikur këto të ishin kushedi se çfarë arsye për të legjitimuar maskarallëqet e radhës.

 po mire, kush te pyeti ty? ti as votuese nuk je. thjesht llogo peshku.si mund te mbahet fotua e nje dordoleci dhe ushtari te pd-se , si foto e presidentit, simbol i unitetit kombetar? jo po hiq e vur fotot e ronxho bonxhove qe u bje  bixha me u bo president.

smiley
dhe... kot thonë që ka krizë identiteti.

Me mua e ke Spiritus?

 simblikisht e kam me ty smiley po kini mend ne koke, nje person qe nuk vlen as per komandant toge, nje ish skenderbegs, ishkamarier dhe , per me teper, me mustaqe te shpifme, e mendoni si simbol te unitetit kombetar? a ju kujtohet sa ju luten gjithe nderkombetaret berishovicit te zgjidhte me konsesus presidenttin dhe ai talli k...dhe emroi me te paaftin e  mundshem? do dhe foto ai neper zyra..pfff

Shiko pavaresisht nga personi , keto jane gjera institucionale. Do s'do, minimalisht dekretimet i bene Nishani e jo Ismail Qemali( rahmet paste) . Ndaj Kryeministri ka lidhje me Presidentin, jo me Ismailin. Sigurisht portreti i ketij te fundit, duhet te vihet ne salla te tjera te Kryeministrise, ose dhe ndoshta ngjitur.Tani une e kuptoj kete indinjimin tuaj mbi personin, por disa gjera jane thjeshte te kota.

  mund te jesh kandidature per presidente ti kur te heqim Jarin.Dukesh shume institucionale smiley

me dhe shkas ashtu per te pyetur se si quhet burri i presidentes? psh gruaj e Jarit quhet "first lady:, po burri i Jahjages si quhet? 

kodosh smiley

Po mo ,patjeter. Sipas kritereve te peshqeve jam dhe frymezuese. Qe Kryeministri i rradhes,kur te jete duke menduar ne 3 te nates mbi fatet e kombit, te hedh nje sy nga foto* ime si presidente, e ti vijne gjithe mend.smiley

* do kujdesem qe te kete foton me te fundit te veres se 2016.smiley

 ouu po na e lenke kryeministrin pa gjume. ca , me kostum banjoje e mendon ti foton presidenciale smiley

Shiko pavaresisht nga personi , keto jane gjera institucionale

moj,gjerat  institucionalet nuk kane zbritur nga qielli, njerzit i bejne. eshte njeriu qe nuk i perket ai post, na turperon te terve, pervec atyre qe e vune per interesat e tyre, nje grusht batakcinjsh.

do me per belulin ...smiley

Firmat ja doni e vleresoni ronxho bonxhos, po mustaqet s'ja shikoni dot.smiley

Me falni, po si mund te punohet duke pare nje fytyre aspak frymezuese? Ja mendo, je ulur ne karrigen tende, duke vrare mendjen per kombin, bren me dhembe bishtin e stilolapsit, rrotullohesh ne kolltuk ne kerkim te ideve dhe befas te shfaqet fytyra prej miuku, (ose prej hitleri, varet nga humori qe je) i Mr. President. Teto Ollga do ishte shume cool. 

Ndaj rri prapa dhe jo para fotografia.smiley Po je duke shkrujt ne mur, atehere e sheh. Tani keshtu i bie qe te vejne bota nje foto te Miss Bikinit meqe eshte me frymezuese.smiley

Kokat e medha rrotullohen e perpeliten ne kolltuqe, po ndoshta ti nuk di nga keto pune. smiley

Me shume mundesi.smiley

Te vendosnim me mire Miss Albaniat e cdo viti .

Dhe çdo zyre me pamje te ndryshme, ne varesi nga rendesia e zyres. Si do ishte ajo ne zyren e kryeministrit valle?

e mbani mend atë me vjolinën mbi të cilën ka përsiatur edhe një linguist i famshëm joni? smiley

Ajo simbolike vlente si shef opozite, tashti eshte Kryeminister, te pakten ana mbase do kthyer.smiley

Une them qe persa i perket simbolikave mund te themi "Berisha premton, nxenesi i tij realizon". Biles jemi 2-0 per Ramen. Berisha premtoi heqjen e hekrave dhe Rama e realizoi. Berisha tentoi heqjen e fotos se Presidentit nga zyrat shteterore (ne kohen e Bamirit) dhe Rama e realizoi.

Por mu me vje keq vetem se pse ne harxhojme kohe duke u more me keto carlliqe te ketyne.

nuk di ne jeni apo beni .po me duket se jeni....Bujari eshte nr 1 e shtetit shqiptarpresident,kryetar shteti,komandant i forcave te armatosura e nuk di tjeter ça i jep kushtetuta...prite Zot...po po qorroheni krejt...Prsidenti asht uniteti i popullit ...apo keto jane vlera qe kerkojne atribute e jo zhel mele militantesh.Napoletanos para shume viteve i eshte mohuar viza per te hyre ne Amerike si anetar i Partise komuniste italiane.Sot eshte president i te gjitheve ,me konsensus te larte te te dyja paleve...po si shpesh bjen Emigranti ketu me ke llafos dhe une e Bido....

Napoletanos para shume viteve i eshte mohuar viza per te hyre ne Amerike si anetar i Partise komuniste italiane.

po pastaj? pse tregues viza eshte? t'ja kishin mohuar vizen dhe ketij te jonit se ka ide te medha, ku ta gjenim. po ai jo ide s'ka po s'ka as mend per ate pune.

le te rrije ismail qemali deri sa ne shqiperi, njerzit per se mbari te behen presidente.

alba nuk e kuptove pse e solla ate shembull,esolla per te treguar se sa ne njeren ane eshte politikisht Napoletano e si sillet e majta qendra dhe e djathta me figuren e presidentit.

....." Me konsensus , te te dyja paleve...? " po flet .... per Napoletanon, sigurisht.

deri sa ne shqiperi te zgjidhet president nje njeri per se mbari, le te rrije isamil qemali. mire ja bene ketij dordoleci, se ai s'meriton as te jete komandant i nje skuadre, jo president.

nje president kukull si ai jo vetem qe ta shpif po te depresionon kur e shikon ne foto 8 ore per 5 dite.

Mire qe s'vuri te veten ... akoma. 

kush e percakton se Nishani nuk qenka persembari? Cila sjellje ,cili veprim?a ka veprua gjithnje ne konform kushtetute e ligji? A ka fakte per te kunderten...tesh i bukur apo jo nuk te thote kush te flesh me te ...te ish Topi epo edhe hajde ,se e mate veten si ashik....hahahahbllah me ato balluke ...ishallanuk lexon se e kam edhe mik....

aman o zana, pse e mbron? ai eshte nje mumje qe te vjen turp ta kesh ne shkalle, jo president te vendit. e shikon c'ka bere, ka hequr foton e bamirit tend kur ishte minister. njeri pa piken e kurajos civile, presidenti jone. ku ku moj nanesmiley

  

   ai eshte nje mumje qe te vjen turp ta kesh ne shkalle

smiley

me thercin mua nese ate e zgjedhin edhe pergjegjes shkalle

Alba dakort po keto qe thua ti nuk e bejne president te keq..jane te tjera cilesi...pra ka vepruar konform ligjeve e kushtetutes ok...

O hak i madh!! Te te japin leksione edhe pusetat qe nuk lane biprodukt njerzor pa peshty mbi Bomin ne kohe te vet (viginti unus, Ianuarius). 

Zane i tesh ne nje pike Gabohesh .Per Nr 1 te shtetit !

Po te ishte Komandant i Forcave te armatosura digjonte Shefin e Shtabit per SHQUP-in , nuk firmoste pacavuret Politike te babasqapit dhe Gjeneralismit te tij Imam Bajalldise .Pak ma konsekuence tek kopetencat .

Po te ishte perfaqesuesi Unitetit te Popullit nuk qante "Olele Odeta , ma sulmoi Opozita " dhe se fundi e paske kthye shprehjen nga "se USA zotrie " ne "se Italia zotrie " smiley

Na jem 'se Shqiperia zotrie " vend me Histori qe filloi sa u Shfaq babasqapi me Blegerima pas 92 ...

Dhe se fundi me  njat leckn e Kepuceve te Babasqapit qe e thirrshin KUSHTETUTE , Krytari Shtetit ka Hapsat e Kashtes ne Dore .Dhe Rrogen dhe Darovat per me ba strehen , ja jepte K/Ministri sipas Humorit dhe parapelqimeve .

Kur s'ke lek e shtepi per cfare je i Pari si Jari ???

Asht nji AKT Historik qe ja vlem me e diskutue e me formulue por konkretisht ky , Jari personalisht mos te metet hatri , vetem Mustaket ka si Burre Shteti !

Per ca kohe mallkimi I modes do jete: t'a zbritshin foton jarebi!

une s'e shikoj dot per vete. i paafte, pa kurajo civile, pozant i keq deri ne komedi.

c'do me tjeter per ta zvendesuar me ismail qemalin?

deri deri sa ne shqiperine tone te vogel, presidentet te jene njerez per se mbari.smiley

me keto hyp zdrypje kornizash ndosh se ne jena ende shtet i ri e shume nga leto le ti quajme xheste qe nuk jane hiq nuk jane te percaktuara me rregullore po varte nga gjendja shpirterore e atij qe ze zyren.perdemek me dash me kene evrope duhet me lane presidentin.tesh pse nuk jane xheste...nuk jane se te kesh ne foto nje president qe mbase te eshte antipatik apo nuk eshte ne anen tende politike por e mban se ashtu e thote ligji ,sepse ti si qytetar i mirenuk te pelqen Bujari po respekton institucionin.Pra edukon legalitetin e respektin per ligjin.Kaq.

Pse pikërisht tani që u bë kryeministër i ra ndërmend për foton e presidentit....ku ka qenë me punë më parë ky Edi Rama?

hahahahahahahahahahha cfare humori i holle. I modh je mati.

po kishte fuqi ai ta ndryshonte perpara? c'pyetje eshte kjo?

berisha udhehiqte me zjarr dhe flake. foton e mumjes se berishes hoqi, na ka lehtesuar te terve.

nuk e meritonte nishani postin, na eshte dhene shuplake ne fytyre te tereve.

Të paktën të propozonte, ishte kryetar opozite,

xhaelga, nje peshk i ri me emrin red bull po kerkon tju mar kuroren e poetit te peshkut. 

sepse ndryshimi behet vetem me vendim qeverie.

Nuk e kuptoj ku ka qene nacionalizmi i Berishes me fqinjet qe permendi dje Rama,kur deri dje qeveria Berisha eshte akuzuar dhe share ne kete forum,per te kunderten e nacionalizmit.

Nese qeveria Berisha etiketohet si nacionaliste nga Rama,vaj mendet cfare duhet te presim nga Rama ne lidhje me fqinjet.

Po si nuk foli njeri per foton e Ismail Qemalit? 

nga nivelet e anglishtes do thosha se eshte Baroso ai qe duhet ti provoje veten Rames...

Po ky muhameti perse e flet shqipen me theks anglez? 

e vune re hundoren e Rames te "undoubtedly"?

O.X.F.O.R.D

o Ron, 

kane familje robt, pse tjua ndezesh xhelozina te brendshme me zorr? 

Spikin of xhelozina, knej nigjova qe keta te departamentit ishin bo te hajshin veten te gjalle... pse ti fusi Evropa e para mrena, po ne, ca jena ne... kshu qe prit o zot, po me duket se shume shpejt do hiqen ne vizat per kenej...

Meqe dashkeni presidentin se s'ben, hiqni portretin e tij dhe vini nje faksimile te hartimeve te tij. Pranvere e vertete ne zyren tuaj, s'ka cicerime edi qe ua prish harmonine. 

Ina Ina, duhen hequr kangjellat dhe portretet para brekeve, ndryshe akuzohesh per puci-puci dhe mazallah se ke me oreks per afera shteti.

lol
del si i moderuari i situatës.

Kam frike se ky gjes nuk eshte per per hir te rilindjes por per hire te bindjeve politike... pse duhet te cenojme figuren e presidentit qe simbolizon unitet kombetar pse qeveris i pelqen te bej kshu.... pfff

Hehe...1 Foto qe flet 1mije fjale  smiley  ....Do kete nje "dimer te madh" Presidenca kete vit

Nuk e kuptoj pse dalin keto temat pulitike gjithmone jashte kontrolli ketu! kontrolloni veten burra! 

ke te drejte Moza. Por ti nuk e njeh Patekun.. si tha ai i pari " Nje dru i shtrembet prish gjithe stiven" edhe Pateku per ket arsye ka ardh..

Sepse neve politiken e lidhim me emra jo me ideologji mendoj una

Nishan nuri! Hakce hakce nuk duhet hequr surrati, prej faqeve te mureve por vet juve nga ajo karrige e pamerituar!
Te mos kishe fole fare dhe do heshtej nga goxha njerez qe ta dine kutin dhe sebepin pse te ngjiti mu atje....!Rri e shtyj ca dite se nuk je ne shi e llohe!
U be deti kos pushteti, sa dhe kamarieret, te ngjiten ne Presidence! Me 100 vite Shtet....!

Pyetja themelore eshte kush e ka merituar ndonjehere karrigen?? smiley

r.v, jo katandisja gjer ne kete derexhe kur vendi im e joti i ka sepake 10 burra mes te cileve te perzgjidhej.Eshte fyerje percilindo te kene per kryetar shteti te tillet, ...si ky!Flas keshtu sepse e di mjaft mire une ejo me shume se dhe je , pse u " perzgjodh " posacerisht ky..DHe ky ngrihet e dhe flet i revoltuar gjoja!

ne fakt un e kisha ne pergjithsesi ca kap ekzekutivi, legjislativi edhe gjygjsori.. gjithsesi na e shuaj edhe neve kureshtjen pse pikerisht ky?

....Sepse i duhej per keto dite...Ai e di sa ka mbi shpine dhe me nje stretegji kusari e banditi zuri shtigjet neper te cilat kalon ... E drejta, drejtesia,

Aman mo burr se Jari ishte plani B ngaqe ambasadoret nuk pranuan per Hoxhen.. ate analistin

pupu po kjo shkon kunder cdo parimi, filozofie te majte! Pastaj gjithe Byroja Politike kooperativista e fshataresi kane qene smiley

Po rri ore aman se nuk e kam as inat as hasem as per te majte as per te djathte.Ky ne fakt u perdor djallzisht! Por pse dreqin te mos erzgjidhet mes te mireve kryetari i shtetit? Pastaj donkishoteske pse ju hoq fotografia dhe ju ve e babait te kombit...Se e kishin pegere mizat..Turp te flasi, te ankohet jari , kur uluriti goxha tutori i vet!

Po s'donte Edi mo. S'du tha. Do Xhezair Zaganjorin i thane? Ne rregull me te gjitha eshte. S'du, - tha. A s'do ee? Mire, aty rri. 

Po a eshte e drejte? A e meritojme kete gje?Ky eshte thelbi !Krahesohet Xhezairi me Jarin e shkrete?Ne kemi per obligim te themi ca perjetojme dhe si duhet.Jo te pajtohemi sa bejne dy derrdomuza mbi neve

teper vone... cudi paska admin! ca paska bo vaki?

po kujt i drejtohesh mer? robve qe duartrokisnin nxjerrjen e femrave(none, moter, goce) ne semafor? 

Po qite bre admin katili tek theniet e Peshkut, qite se e ke lene ate kend te blogut pa uje.

e vune re hundoren e Rames te "undoubtedly"?

O.X.F.O.R.D

smiley

aftesia jote me kap humorin eshte pa kufi. smiley

 

smiley

me lot...

ps. mu qee dita e punes sot...

Vari carin punes. Po te ishte e mire puna , punote edhe mreti i kena pas thone i here me i kohe...smiley

Po mire nuk e kuptoni Pse Rama vuri Ismail Qemalin? Sepse eshte edhe vete fajtor qe nuk punoi te kishte nje president qe te hijeshonte vendin ne ate vend?Dhe po lan keshtu....ate, me ate hazinene tjeter...Kush i ha keto sot...

Epo te ankohesh se Jari perfaqson unitetin e kombit dhe jo Ismail Qemaili i bie te kene marr trute aaratine. Rama nuk shkeli ligjin. Ska ligj  per foton e presidentit por protokoll shteti i miratuar nga qeverite e kaluara me vendim qeverie. Edhe ky po me vendim qeverie ndryshoi protokollin. Te ankohesh pse u ndryshua protokolli shtetit per foton e Jarit para Ismail Qemailit eshte turp per ke e quan veten shqiptar.

Ne demokraci respektohet institucioni Jo personi.mbrojtes I kushtetutes kumandar I FA perfaqesues I unitetit te popullit eshte presidenti ne detyre Jo I qemali.

Alba2265, i dividi titullar, eshte Institucioni dhe jo ndertesa.Ne rastin tone i pa zgjedhur nga populli Presidenti eshte garant i Kushtetutshmerise dhe jo i unitetit popullit...

nqs s'eshte unitet atehere pse ne raundin e pare zgjidhet me 120 vota?

Demokracia jone eshte demokraci perfaqesuese.nuk voton populli por njerezit e autorizuar prej tij ,deputetet.ne kushtetute thuhet e bardha mbi te zeze se presidenti perfaqeson unitetin e popullit.

Ok per foton thote gje kushtetuta. Se po ankoheni per foton jo unitetin.

Paske marre persiper te behesh avukat i djallit se justifikon cdo marrezi qe del nga goja e Rames.

ketu ke rregulloren e protokollit te shtetit te miratuar ne kohe te socialisteve.rregullat duhen zbatuar njelloj e jo te ndryshohen ne varesi te personit qe eshte president.

Për miratimin e Ceremonialit Zyrtar te Republikes se Shqiperise.

80.78.70.231/pls/kuv/f?p=201...229:23.04.2004‎

Cached

Translate this page
349, date 23.5.1998 te Këshillit te Ministrave "Rregullore e ... 1.3 Përgatit anën protokollare për vizitat zyrtare jashtë shtetit të Presidentit të Republikës, ..... jashtë shtetit është e detyrueshme të vendoset portreti i Presidentit të Republikës.

ah qenke me serioze...pra nje Kryeministeer me nje spesore legale zero.Qe shkel kaq hapur rregulloren e shtetit.Alamet shembulli e nuk e di nese kj oshkelje ka edhe sanksione....

150 komente per nje fotografi..fiuuu

po me ismailin ç'pati

pse çer ka jari me pak se molismiley

moli e boni ate byth ven dhe per 100 vjet sja vari njeri.kush erdhi mas tij ngeli tu var fotografin e vet.iher qe po ja vejn foton n'kryeministri,po bohet nomi.

Hasell hasell ate byth ven e beri austro hungaria keshtu qe i bie te veme portretin e franc jozefit.

kjo pune zgjidhet duke vene varur foton e institucionit te presidences ne cdo zyre te shtetit.

se me vu foton e jarit ne mur, bohen konfuz te gjithe kur perballen me foton...me ke sy po me shef ky mu mer? me te djathtin apo te majtin?

Sec ka nje hije ky Jari qe te fut n trishtim... smiley

ehhh....institucioni

Eh mer Jari, mer Jari..te erdhi dita dhe ty te beheshe president...Kur u be dhe Jari president, cdo gje mund te ndodhe..ja pra ketij i them vend i mundesive

Eh mer Is mer Is qe nbes s'priten, se per nder tburrit mustaqet tuja t'malsorit dot ishin ma tbukra n'qet fotografi.

Nishani..... i nishaneve, qe u pikeruan pse ju hoq ftografia dhe ju zevendesu me te Ismail Qemalit, do beje gjene e duhur te ike vete.Nuk eshte Shqiperia e vitit 2013, per te patur president " kadetin V", vetem e vetem se i duhet te marrit qafethyer, per mbrojtje.Kush nuk ka kuptuar kaqe gje eshte per tu meshiruar.Kush e ka kuptuar dhe flet vetem per militantizem si nja kater pes kokrra, qe me opinionet e tyre , bindin se nuk i ndryshon dot kurre fakti, pasi " fati i tyre" eshte i lidhur me te keqen e ketij vendi, me ate qe ?..VATE more VATE! Sherimi i ketyre eshte vetem ...ate dite....
Figura qe perfaqeson unitetin e popullit, Bujar Nishani...!! Pika popullit ne ...b

"Figura qe perfaqeson unitetin e popullit, Bujar Nishani...!!"

Nuk behet fjale per B Nishanin, por per figuren e presidentit, nese Rama do te propzonte Nanon dhe do ishte president a do ta hiqte foton, ose ndonje figure tjeter e majte?

nuk vihet ne diskutim a eshte e drejte apo jo qe presidenti te jete atu .Kjo qenka e sanksionuar me rregullore ,me protokolll.Protokkolli eshte ligj e ai e ka shkelur.Pike.tesh Ne boten e sotme demokratike keto thone shume.Do te thote qe ke nje inclinazioneper te mos vepruar sipas ligjit ,.E demokracia eshte kjo,shteti i ligjit.Aka ndonje dekrte qofte edhe formal qe enti qe eshte pergjegjes per ndryshimet ne protokoll ta kete bere?Kush e harton protokollin e shtetit ,kush e aprovon?

Zana,

'Demokracia' te emeron pune sekretare e receptioniste vetem se je e shkathet, e bukur, e lezetshme dhe e sjellshme, por pa konkurs apo procedura te rregullta te punesimit apo sipas protokollit smileyhttp://www.balkanweb.com/kryesore/1/veli...

 

 

Ku ishit ju mer "kllufa kur i hoqen nga cdo institucjon fotot e atij atij "horrit te bulevardit"..

Ve bast qe keta kllufat kane qene duke duartrokitur vendimin e naltmatdhimit per te hequr fotot e "horrit".

Ironkie se bejne si dashnoret e ligjit sot...Une di se dhe turqin sot mbajen fotot e Ataturkut neper institucjonet shtetrore
 

Une them qe per gallate ta heqin foton e Ismail Qemalit tani dhe te vene foton e Jarit me ate posterin per 100$ dreke me Jarin smiley)

Po ai .idhari i kamzes vazhdon mban foton e Berishes smiley

ai i bo tegel edhe protokollit te shtetit..

E gjeti kryetari i ri i PD-se - kjo deshmon urrejtjen e tij per opoziten,tha.Ky po,ky e kupti qe ne fillim.

njerka thuaj njerka,e kuptova une qe ne fillim

Jar vete ju fute atyre puneve, ste detyroj njeri prandaj mos u merzit and take it easy kur tallin me nderen me ty tani smiley

 

Fajin presidentit nuk duhet ta kerkoj te Kryeministri,por te populli qe e votoi, Kryeministri po mban nje premtim te bere gjate fushates zgjedhore, nje premtim qe erdhi si pasoje e nje debati te hapur nga pushteti i asaj kohe me heqjen e fotografise se presidentit Topi,po kot ..sikur nuk e dijne keta qe merren me inate e urretje, debat per gjera koti, nuk shikohet gjema qe po ndodh ne ate vend,pikerisht keto dite, e qe askush nuk flet,te gjithe i shmangen problemit..po flas per Flamurtarin qe reh perseri Skenderbeun e milionave  2-1,e qe federata shkon e heq tre pike..per dhunim te presidentit te Skenderbeut ne zonen vip te stadiumit "Flamurtari", debati qendron: ku zona vip ne ate stadium? 

Fatos Lubonja shkruan  "nuk jam dakord me vendimin për heqjen nga muret e institucioneve qeveritare të portretit të Presidentit të radhës Bujar Nishani dhe zëvendësimin e tij me portretin e Ismail Qemalit. Ky është një akt që fshin një traditë – jo vetëm shqiptare – kuptimi i së cilës është se Presidenti është figura që jo vetëm simbolizon unitetin e kombit, por edhe që ushtron funksionet e tij në këtë drejtim. Pra nuk mjafton që një figurë thjesht dhe vetëm të jetë simbol i unitetit, se atëherë ndoshta mund të mjaftonte edhe një i vdekur si Ismail Qemali, por ai duhet të veprojë politikish si i gjallë në funksion të këtij roli kushtetues, që nuk është roli i Kryeministrit."

fatosi duhet te fokusohet tek opozita. Cfare po ben gabim opozita, cfare duhet te ndryshoje opozita, si mund te permiresohet opozita.

apo i kan ngel akoma do lek pa shlyer tek Berisha dhe vazhdon e i bie Rames, megjithese ai eshte ne pozite tashme?

Kesaj i thone "per nje plesht digjet jorgani". 

plesht e cfare pleshti, me mustaqe po deshe, ose me mustak sic thone shkodranet.

hall i madh na ka gjetur. kujtoja se president me i keq se Topi nuk do i vinte me shqiperise, por kur degjova fjalimin e ketij qe kemi per 100 vjetorin e pavarsise, ku ku moj nane, antikapat i lindur...smiley

 

Po rri o Jaro se je rehat , shikohet ai mangall 12 ore ne dite ? dhe me ate te pame qe te bo ti smiley

I eshte mbush mendja se e ka meritu budallai ate "cope vend"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).