Punonjësit e mirëmbajtjes kanë hequr sot gardhin rrethues të Kryeministrisë, gardh ky i vendosur pas ngjarjeve të 14 shtatorit të vitit 1998 nga ish-kryeministri Fatos Nano. 

Kangjellat u vendosën nga Nano pas protestave të organizuara nga opozita e drejtuar nga Sali Berisha, me rastin e përvjetorit të rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha, kur u qëllua me gurë e armë godina e Kryeministrisë.

440 Komente

Me kembe te mbare Europianizimit smiley

Mos harrojne shqiptaret , ndryshimi vjen nga cdo njeri prej tyre , fillojeni nga vetja.

Keshtu,pa hekura te ndjell me pak per ta sulmuar!!!

Ska kush ta sulmoj. Mire beri qe I hoqi. Ska frike si Sala. smiley 

hekurat i kishte pas vene Nano, thjesht per saktesim

A s'te vjen nje cik inat qe si hoqi Sala para Edit?! 

hapi tjetër thuhet se do të jetë zhembja e murit (po muri?). mëpastaj vendosja e xhamave të errët, e këta na ana e tyre do të zëvendësohen me xhama të tejdukshëm.

Si shume habere dike ti !

Kjo eshte pak. 

Duhet qe jo vetem muri rrethuhes por edhe dyhert te jene hapur per publikun e thjeshte.. Te ndiqet praktika moderne evropiane dhe jo tradita feudale e keshtjellave si me sot.

Vizitat e brendshme te ministrive dhe te kryeministris cdo fundjave apo ne dite festash mund te jete nje e ardhur modeste per mirembatjen e ndertesave - ose ato te ardhurat te shkojne per bamiresi.

Askush dhe asnje mos te vdese, lendohet apo keqtrajtohet para kryeministrise se shtetit te tij.

 

 

të gjitha gjasat janë që kjo që thoni ju të mos ndodh, madje pritet të ndodh krejt e kundërta.

kodi i ri i etikës i hartuar nga Rama dora vetë, shprehej, sipas gazetave, se ministrat apo kushdo tjetër nuk ka të drejtë të japi informacione pa lejen e njëfarë zyre që i bie të jetë nën kontrollin direkt të njëshit të ri.

mendohet se puna e vizitave, pra, do të jetë totalisht e parealizueshme. do të kemi një qeveri me fasadë "të lirë" por në të vërtetë do të jetë hermetike.

plotesisht dakort. Ate po mundohesha ti shpjegoja Mondes, pa e lexuar ende komentin tend.

rrespekte

krejt si te pallati endrrave...te kete qene kaq vizionar Kadare

pyes veten cdo te kishte ndodhur ne 21 janar neqoftese ky gardhi do te ishte hequr nga Berisha.hmm mbase realizimi i endrres suaj, mbase piedestalizimi i nje lideri historik e te paepur...ku i dihet!

 

Left, opozita (Berisha) e akuzoi Nanon ne ate kohe se po e kthente kryeministrine ne bunker.  Endrra e opozites per kryeministrine jo-bunker, behet realitet.  

Per heqjen e kangjellave: gjest simbolik per t'u pershendetur.  PR pozitiv.  Ne pritje te ndryshimeve konkrete, pertej simbolikes. 

shpresoj mos te keni rene pré e propagandes mediatike te Alla-Papandreut tone. Ne qofte se eshte keshtu, me vjen keq per ju, sepse duhet te dini qe simbolika e ketyre hekurave nuk shton asnje gram TRANSPARENCE, kur dje u miratua KODI ETIK i  Ministrave. Keta te fundit edhe ne Parlament kur te flasin do marrin leje nga i Gjati...pale qe ne publik, media etj s'do mund te flasin dot pas marre autorizim me shkrim.

Merruni me gardhin e hekurave ju, kur ai pra, gardhi real eshte pllakosur mbi ate qe duhet te ishte TRANSPARENCA e kesaj qeverie.

Nje tjeter gje per t'u habitur : ne Websitin e KM jane fshire te gjithe arkivat, ku ishin online te gjitha veprimtarite qe nga koha e Nanos te pakten... Viti 0 ? Apo mendjemadhesia e te Gjatit ?

vallaj o Lefto, po qe per pre, vetem propaganda jote kerko me kap naj fakir. mbas gjithe atij shkerdhimi 8 vjecar!

po si o burre ia qite nenen ktij websajti, gjithe weekendit, tu shkrujt me siguri nga kater vete per nji nick (se ai varianti tjeter 4 nicks per nji vete perdoret ne raste te tjera, me siguri).

ca paskshit qene mer? cer hani, mer Left, bateri makinash hani?
 

Eh ci ka bo Sala (ptu) ketyre.. shi shi se c'shprehje perdor Lefti " ... Papandreu" thote. E hodhi shashken Sala (Ptu) dhe keta se lene ne ajer mor emo e morin dhe e plasin direkt ne peshk.smiley

Hap arkiva e PPU-se dhe shiko qe e kam krahasuar Ramen me "babain e tij Shqiperteror" Papandreun, qe kur u zgjodh Zevendesi i 36 i Papandreut tek Internacionalja Socialiste ... aty i ke se besoj PPU nuk e ka fshire tere arkiven akoma : kurse KM i beri nje pastrim historise
 

Ne po flasim Per Qellimin e Perdorjes se Emrit te Papandreut Left ( the intent) ne kete rast.

-Qellimi i Perdorimit te Emrit te Papandreut eshte jo si "ati shpirteror" i Edit por  Aludodhet per nje ngjashmeri me  largimin e Papanreut  nga politika Greke

 

EMO

ke marre leje me shkrim nga krietari per tu shprehur ti ? Apo s'je minister, harrova! se ata e kane gojen e kyçur tani, nga fryka e ndonje GAFE.

Se helbete, 0 experience kane qe te tere ne drejtimin e Shtetit, ndaj dhe gafa do bejne me kova : mos ka me teper eksperience Peleshi ? Apo Vilajet Qyrku ? Ajo zogçka e LSI, Gjosha, eshte me e pergatitura nga te gjithe ata bashke, por s'ka as ajo eksperience ne qeverisje... vetem Shkelqim Cani po, ka eksperience por ate te ekonomise se kolkozeve

Lefti, ej me verte, pse perdor me shume se 1 nofke?! Jam kurioze. si e ben? sa email address-a ke? Nuk perton? lol 

beson bullshitet e ketyre edhe ti tani ? smiley

pyet admnin qe ta heqi merakun, se verfikohet kollaj nga IP-te kjo pune

O left, 

Internetcafene e keni tuajen apo? smiley Kafen e sillni dot me vete te pakten? smiley 

Jo mo nuk besoj njeri. Them ate qe shoh/lexoj. nejse ishte thjesht kuriozitet. cfare ndjen desha me dit me shume kur hyn me nofka te ndryshme. Kaq.  

adminet e shohin IP (adresen) e gjithsecilit nga ne. megjithese ka plot forma per ta fshehur ose transformuar. 

gjithashtu duket lefti dhe kombinatsi (dhe bile kushdo tjeter) nga shkrimet, qe nuk eshte i njejti person. sidomos ata qe shkruajne relativisht gjate, dallohen shpejt. 

Nuk eshte problem njesimi NIKU .Eshte ajo qe thirret Lukuni ,Turme ose Tufe me Hunj ne mentalitet .Dhe pervec kesaj Varferia ne ndertimin e frazes me te njejten shkalle inteliDjence dhe me te njeten Melodi  e me te njeten strukture teshprehuri te jep te kuptosh se kane te njejtin emrues te Perbashket .Te pakten nderroni avazet ose cdo Gurmaz nje avazsmiley 

Dhe per ju i nderuar Profil , po pak me "vulgaritet "

E kujt i rruhet se kush eshte mbrapa Nikut pervec te semureve psikike dhe Krimineleve te Lindur qe mendojne se koha ka zevendesuar direkten me Internetin !!!!!! 

Sa per Hyrje , ai qe po verteton te "fundit " timen se , Enver Hoxhe nuk Behesh por Lind  , dhe si te tille sindozot e kini mbushur Blogun me te njetin mentalitet , eshte ky Justifikimi Juaj "teknik " me siper ! Shembulli i Dosjeve ..dhe mos kij piken e dyshimit per kete !...

Hapja dhe mbajtja e dosjeve ishte Prelud .Perdorimi dhe fshehja pas Nikeve eshte vazhdim . Fundin na trego i nderuar ..... Profili -im !!! Lexo nje  perfaqesues Tuajin qe une e di shume mire kush NIk eshte si shumnikesh , si kercenon .........Me prit ne NY ! smiley sikur nuk imjaftuan sharjet nga femijet e gruaja ....

Jo per gje po me qe dole Apologjet.... cfare i the ti ketij Red Buallit trim i cartun ..qe te mbeti hatri per trinitetin LefKopean  shumenikshe me  Kombinate e Bunkere   etj etj 

Qete dhe mos u cfazoni .Virtualiteti kerkon nje Perqendrim me te madh , Tolerance absolute dhe po te isha Admin Te paret dhe pa asnje arsye do perjashtoja Kedo qe merret me te dhena Personale dhe shan nga Familjet

si bartes te mentalitetit Dominues ose sinjali NR Nje i Kriminelit te Lindur !

smiley

Dhe ne se do te isha admin ty do te denoncoja te parin , ne se do te desheroja te kisha me te vertet nje Blog per shqiptaret 

Personalisht ti e ke lexuar Historine me Hurin qe donte te me jepte nje "Plumb Ballit " po gjithsesi qe temos te shtyj ne ngasje po te kujtoj nje perfundim te Psiatrise mediko -legale

 ..Shpesh krimineli duartroket veteveten per kenaqesi ...!

Ca bo ti ore ! Je ne terezi apo jo ? Lereni se e shkallut te shkreten . 

Te nderuar admin . Ju ftoj tu beni thirrje te gjithe memberve dhe ndonje te riu qe hyn ne Blog . Kujdes . Po meret ne qafe InteliDjenca  e LefKOPESE .smiley Dy Mastera i kane rene . Po i hiqen fotot e dordoleceve politike nga muret e Institucioneve. Po i prishin muret e Kalase .Po e detyrojne te dhjese ne hale jo Landfildeve te babasqapit .Po e mesojne si te flase me etike . Po i kercenojne me tringellima babin ...Dhe sa do kete ne vazhdim ....dhe me gjithe keto edhe ne behemi shkas per ta shtyre si nje gje pa vlere ? e per trajtuar si femije kopshti ? Ju kujtoj gjithashtu se eshte zonjushe e enderuar qe ka perseritur klasen e nete disa vjet rresht , te pakten prej 2005 dhe per kete Veti te qendreses e kemnguljes Stoike si nje donKishot Modern , vete Babasqapi e mbante ne zyre si NJESH . Ne se asaj i iken InteliDjenca , kush eshte ai qe do merret me dekomunistizimin e shoqerise shqiptare ? smiley

Plus dhe kjo eshte me e dobishmja per PPU mendoj , askush nuk e luan rrolin e englendiseses se pafajshme  se sa ajo . Ju ftoj ta vleresoni kete LUTJE ! Paqja qofte me te .I perjetshem kujtimi Babasqapit smiley

Pervec se pakez pré e pushimeve, s'di te kem rene pré e ndonje fenomeni tjeter.  Flm per informacionin e mesiperm, nuk isha dhe aq ne dijeni.  

Konkretisht per kete akt, nqs kur u vendosen kangjellat opozita e asaj kohe e quajti kete transformim "bunker", pra iu dha nje atribut simbolik, heqja e tyre nuk eshte ndryshim ne gramature? 

Per transparencen, tuj see, tuj fol.

Dmth vete i vune vete i hoqen. 

Ndoshta Rama po i heq për të vendosur betonarme..Do t'i duhet kam përshtypjen pas 100 ditëve të para të qenverisjes s'tij..Simbole,krahasime e metafora..U bëmë si revolucioni kinez..VFC 

Pa hekura eshte edhe moda

Shtypi trumbetoka me te madhe heqjen e gardhit rrethues te Kryeministrise nga qeveria e re...
...Asgje per t'u habitur s'ka ketu...ata qe sulmonin Kryeminsitrine kane hyre brenda ne godine...u bene ministra!

+1000

Bejne mire te heqin dhe Porten kryesore, ne menyre qe te mos kene nevoje te perdorin ndonje benz 200 ropt nese duan ti vene flaken godines

revolucioni kulturor kinez,dritaret pa perde,shpiat pa dyer...pa celesa...centri sociali...me nje fjale...te gjithe me t gjihe..yxhymshe ,dum baben....

Qekan bo dhe sali lusha me ekrem spahine ministra e?

shenje e larte civilizimi,sikur s'i perkasim...

Edhe ketu me te futme, priten sa varrosen ate te shkretin, dhe hoqen gardhin... smiley 

 

...sa inat qe i vejn ktyre smiley

kush ju a ka fajin ju qe ju kalun mandatet vetem tu prish rruge e tu ndreq rruge ...po te njejtat dmth smiley

m'zuuri lemza mua!! kush me permendi? smiley

o E.H. (lol) po pse ca do ti moj te bejm neve heee? ti biem fyellit sic ben Rama? smiley

....po jo mor i shtrenjte, se ju i bini gjeje tjeter...seicili veglen e vete smiley 

ore, po me palmat para kryeministrise ca do behet, dini gje....smiley

 Me sa di une fatin e Palmave e ka ne dore Mesilda.. Ajo i ka marre me KONCESION per 10 vjete.smiley

në mendjen e njëshit të ri thuhet se ka tashmë një projetk për shtruarjen e atij truall i me rërë dhe vendosjen e një pishine. gojët e liga thonë se edhe Berisha është akondishendent, ngase mendon se mund të orkestroj setin e dytë të fotove nudo për njëshin e ri.

llafet do behen realitet (pune) tha... smiley  

Bame e nigjove si tha ne parlament? Dhune? Akoma nuk keni pare asgje!

Po Meten e ndigjove si tha? He mo tha se ben shaka!

Shaka benin dhe ata te qemotit me qeverine e rigonit po do ti qe...

 

arrestime lale arrestime!!!

 Terheqte kemben zvarre per te tjere Rono.. Cakejve tu tregohet Veni.

tani Sala u hongri me nder m*tin atyre hajdutve qe premtoi se do kapte kur erdhi ne pushtet po nqse nuk gabohem, asnji prej ju sallaksave nuk i boni hosana ktij premtimit t'bujshem po e paragjykut direkt si lufte e pandershme ndaj opozites. As plaku i Tahirit nuk e mohoi qe ish tu bo pazar per t'ble ilacet kontrabande po ju vraput direkt duke e justifiku se kjo ishte gje e vogel nderkohe qe hajdutet e mdhenj ishin te lire.
Du me thon qe ket punen e drejtsise, (zaten si cdo gjo tjeter) e shifni me syzet e juja

smiley
mendoj se do jet ndonje mirkeqkuptim banal, dhe s'ka lidhje fare me january 21.

Tamam Rilindje smiley

 

Une them ta shkulin dhe palmen  per inat te Mesiles smiley

Ju fute qi ju fute punes boje tamam thot une. 

Hiqe fare kryeministrin qe aty dhe jepja Libriotekes ate vend. Pallatin e kultures leje vetem per performanca diverse.

 

Fiqo, ka kohe qe vetem performanca diverse nodhin rreth e perqark pallatit te kultures...

smiley E ke fjalen per ato perpara apo mbrapa?

Policia e Tiranës ka arrestuar Fatos Skejën. Pas vrasjes së Hekuran Dedës gjatë protestave të 21 janarit, Skeja tentoi të ndërmjetësonte me familjarët e tij, vizitën e ish-Kryeministrit, Sali Berisha.

Skeja është ish-efekti i Gardës së Republikës dhe njihet si pjesë e grupit të truprojave që kujdesje për familje e ish-kryeministrit, Sali Berisha.

Familjarët e Dedës e denoncuan një fakt të tillë, por nuk pati asnjë reagim nga organet e drejtësisë. Ndërsa vetë Berisha e mohoi publikisht që të jetë përfshirë në një çështje të tillë.

Skeja sipas dëshmisë së, Sabit Deda u kishte kërkuar që të pranonin që Berisha t’i vizitonte dhe në shkëmbim të kësaj do t’u jepte foton e vrasësit të vëllait të tij.

shekulli online

Filloi terrori i kuq! 

smiley

Cfare shakaje mor miku im! 

Ku ka shaka me terrorin e kuq!!!

Terrorin e kuq, unë e kam provuar,
në vend të prangave, tela me gjemba n'duar,

Nëse ju,dikush këtu a të tjerë,
talleni me këta të mjerë,
gjë tjetër jo mos u ndodhtë,
Zoti i madh ju dënoftë.

Ndoshta dikush këtu ka qenë piccolo bllokmen por ta harrojë s'e vjen më një kohë e tillë barbare. Ne do luftojmë sido që të jetë çmimi.!
 

ai te cilit po i drejtohesh ka nje kenaqesi perverse sa degjon "terror i kuq", puckuriza i behet mishi!

Nuk e njoh dhe as që dua ta njoh, por në është nipi Shefqet Peçit,unë i them se xhemia e tij dhe e sorollopit është mbytur me kohë. Kohë të reja kanë ardhur..

Keto tipat qe thua ti red-bull jane dore me nje per te vjelur borxhet e pashlyer. Dmth, filan tregtarit i ka borxh filan biznesmen, 50mije euro bie fjala edhe nuk ja jep. Mundohet tregtari, ncuk s'ja del. Atehere cfare ben? Therret ndonje tip te tille, i thote filani me ka x leke borxh, pjesa per ty eshte kaq %. Edhe futet ne pune miku. Si e qysh, e dine vete ato. Pune me rrezik eshte. Edhe bien ne burg. Ama borxhi mbetet borxh. Pastaj lere Shekullin cfare thote, ka klientelen e vet per ti ngrohur zemren me lajme.

Lefti e degjon rremetin ...C'jane ato qe zhurmojne Detin ...Jane tringellimat e Tahirit...nga kabineti me i miri smiley

Keshtu i nderuar Emi , me vergje se e shkalluat te shkreten . Ka shpirt te ndieshem si i thone Poetik po ka edhe dhe Damar prozaiku e shpirt Filosofi  .Qe kur ka lexuar IDIOTIN i ka ndrruar dhe botkuptimi per jeten smiley

Paqe Lefkope . Muri u shemb .I perjetshem kujtimi Babasqapit smiley

kapterro, disa mure shemben, te tjera ngihen. druaj se kesaj rradhe muri i heshtjes do te jete me i madh dhe me i kobshem se cdo mur betoni qe ke patur "fatin" te zhgerryhesh gjate karrieres si gardian.

muri i heshtjes fillon qe nga zyra e keshillit te ministrave, ku cdo ministri pas perfundimit te mbledhjes do ti jepet nga nje qafore elektrike qe i vihen qenve kur lehin shume.

mur heshtje eshte ngritur me kohe dhe nder mediat vizive e te shkruara. tashme do ta qash me lot nje artikull kritik ndaj qeverise. vetem lajka e lavde do degjosh e lexosh, ti qe je mesuar me sharje e shpoti kryeministerore, do merzitesh keqas, ishalla pleqeria e thelle ste rimon me pergjumje te thelle.

ku do ta gjesh armikun e shtetit, kombit, partise? kam frike se do humbesh vigjilencen dhe do ulesh tyten e pushkes. por mos harro, armiku i brendshem dhe i jashtem godet kur se pret!

do te kape vaniteti dhe vetekenaqesia, ku do ti rigjesh vlerat e vjetra te pllakes se bukes me krype e qepe?! dite te veshtira do te presin xhaxho, pushteti te konsumon, do ta shikosh.

PS: kujdes se mos mbytesh kur te gjerbesh kafene turke te mengjezit. mos harro, pa protezat dentare je si ushtari pa luge! gavetat lart, barkas shtrihusmiley

 a ci ke bo vetes tani smiley  ja ke mar stilin idrizit, kjo tregon se te lezetis smiley

Ate mos e thuj zotrote Bama . Ne sa kohe ndenjem prane tij , as vrame as gjoba vume . E rujtem si ujet e paket se e kish derguar vet sh.Ramiz ne krye te puneve ! Se cfare ka bere LefKOPEJA me koke te vet me vone mund te flase vete ajo .Edhe sh Xh Gj.  u betua para miqve te vjeter ...

 "Ju betohem qe ATE  dhe Nanon i ka vene vete Ramizi . Per te tjeret mbaj Pergjegjesi " .
Ramizi (np ) qeshte  midis shokeve dhe thonte ...Ben shaka shoku , ben shaka ! smiley

 

Po flas per keta qe zgjodhi vet mer burre, se per ju e di qe jeshet te idealit! smiley 

Me fal po mund te jene nga Ata qe LefKOPEJA i ka vene me koke te vet dhe une ta kam thene me lart .smiley

Po pse nuk e pyet ate si jane keto pune, apo  se heziton te pergjigjet  . Eka hallin te murishtet e Kalase . I kane lene   Kulon ( tm Zana )  e Barit gollomesh dhe a tuj kjae me Oi Oi .... "Na zdeshi Rama  na hoqi zhelet l "smiley

Nuk ka groshë peshku pa uje,
Idro maçi o kapterr,
Ora erdhi për lavapjatë,
në NY o berber

Shtoj ca cent ti pensionit,
kaninas jevxhit o zhelaman,
S'e kuptoj se pse broçkullit,
komentet tuaja dun terxhuman..

Hallall Rama!

Di gjo njeri c'u bo me hekrat?A shiten qe t'i blej per shpine time une?

smiley

Po mire mer PD-iista... po sa te paftyre qe jeni mer daj...... Sa pa filluar akoma pune nuk keni rresht bresherite e fyerjeve, apo denigrimeve ndaj qeverise se re.... po lejeni qe te filloj nje here nga puna se ketu jena... rujini fisheket kur  te gaboje ne te vertete e jo kot me kot....Po si nuk e kuptoni mer çuna qe keni hum pushtet... akoma jeni me endren e pushhtetit... po si nuk e kuptoni qe ju rrezun nga karrikja me shkelma mer daj, a e kuptoni.... me SHKELMAAAAA .......Po ai shalgjati  ka lon i llaf per rafmet..... ju te gjithe e keni lidh gurrmazin pas ghurmazit te Saliuut.....

Po sa vrer qe paskeni rujt more burra sa shume vrer......Po sipas sjelljeve tuaja, vertete qe ne shqiptaret e paskena vete fajin per ket zhvillim te vonuar... Po te lexosh shtypin e para nje shekulli, po e njejta gje si sot....vetem sharje, fyerje denigrime, tradheti e deri ne vrasje politike.....(ishalllah nuk ndodhin edhe keto te fundit)....

faktikisht, nga sa kam lexuar në të shkuarën në këtë log, këtu sharjet, linçimet e denigrimet i kam hasur vetëm në drejtim të Sali Berishës apo malokëve.
në drejtim të Edi Ramës kam parë përsëritje akuzash, herë shabllon e herë jo, të dala nga goja e Sali Berishës.

sado që nuk e kuantifikoj dot saisnë e akuzave të secilës palë jam pakthyeshmërisht i mendimit se akuzat ndaj Sali berishës kanë qenë ku e ku, më racistet e ksenofobiket.

...drejte shume drejte...vetem nje gje ke harru te vesh re...

ca veprojne ne shesh te burrave, mire keq, ashtu eshte....te tjere veprojne si qenje pa shtylle kurrizore...shpesh si k**vat 
 

që dmth?

(shpresoj të ketë ndonjëfarësoj moderatori ky log, përndryshe me gjithë këtë k**vëri që duket rrotull si gjethet mbi sip e ujit, bëhet shumë e vështirë puna...)

ooooo Monda, ec m fshi te lutem.....preferoj doren tate sesa ate te PF-s smiley ....

lol
dmth Monda që ka komentuar më sipër është edhe moderatore apo kontrollore? nuk e dija.

gjithsesi, mund ta mbani edhe pak, për t'u vet-ngacmuar, kështu nuk më bini në qafë mua. ok? smiley

...e ke parasysh Even...(ate te Adamit ?!) ...ja ashtu eshte dhe Monda smiley

që dmth?

që dmth? lol

Sa pa filluar akoma pune nuk keni rresht bresherite e fyerjeve, apo denigrimeve ndaj qeverise se re

E ka nigju zotnia tate at shprehjen mbrojtja ma e mire eshte sulmi?

Pranej po them, eshte strategji kjo, po Rama dobic, ju tha me kerrcenoni? Qe baba e heq fare murin! Qe ne ket Skejen komandantin e krahut paramilitar te PD-hit po e u rras mrena! Bujrum!

lajme te reja, revolucioni marshon:

Sindikata  e Sherbimeve Policore te Shqiperise i ka derguar sot nje leter kryeministrit te ri, Edi Rama, ne diten e tij te dyte ne detyre.

Sindikata i kerkon Kryeministrit Edi Rama, largimin e menjehershem nga detyra te drejtorit  te burgjeve, Gazmend Dibra si "nje hap drejt rivendosjes se ligjit e te drejtave sociale ne kete institucion te marre peng prej disa vitesh nga benjamini i qeverise se mundur nga vota popullore", thuhet ne deklarate. - 

Ka Sindikate Policia?

Po tallesh apo e ke seriozisht?

 po si nuk ka.nga shtypi  e mora.

policia ka një sindikatë që është në koalicion me këta të tashmit, e kryeson një mediokër me shkollë veterinarie ish kapterr në Bënçë. D.mth mor ku je.. smiley

Ti je i pari ne liste per numur sharjesh ndaj PD-se dhe po ankohesh perse shajne KM tend te dashur te tjeret?

Per vete kam vendosur ti jap 2 vjet kohe qeverise se re para se ta kritikoj,por te flisni juve per edukate eshte njesoj sikur te flasi prostituta per virgjeri.

E liruar Dajtin qe vrau kater police?se nga sa shoh po ja hapni dyert e qelise.

 

smiley

Ide e mire smiley

A, kshu ne fillim te tere te thajne piten, pastaj fillon e nderron muzika.... Po eshte bukur sa duron, gjithesesi. smiley

dmth te masim kush e hedh me larg sprucon e fillimi? smiley

po mos kompromentin kohezgjatjen?smiley

lol s'e di. smiley
duke pare si shkojne gjerat, pa program e pa gje ne vije, t'i votojme per " hedhjen më larg " 100 diteshin e pare...

Po me foton e presidentit cpaten xhanem?

eee, çohu prift e ulu hoxhë..Ismail Qemali dihet është shtetformuesi shqiptar,ndërsa Nishani president i fundit i ketij shteti demokratik. Mund të vendosin ç'të duan, madje edhe Haxhiun e Qomilit apo Kristaqin e Rames..

Foton ku ta gjesh po une kom fryke qe kan per te hek ne presidentin dora vete!

ftoj redbullin ti hedhi nja dy vargje poezi dhe per ket pune!

smiley behh

Rono,

Me ra rruga iher ke i zyre pagimi te ujit te pishem, ene meqe isha thashe po e paguj ne una iher faturen smiley

Do ti qe ky robi i zyres kishte ne zyren e vet -  qe ishte komplet bosh e me zhgarravina poshte e lart-  na kishte foton e Bamirit - boh sa shemtut qe u dukte ne mes te asaj sketerre ! 

e po e paguj ne una iher faturen 

Bravo Gazo, qytetaria thone eshte "semundje" ngjitese! Shi sa mire te ka bo Anglia!

Sa per sketerren hic mos ta nin, ka gelqere plot! 

Kete procke qe na beri 'Nikollaqit' s'ja harrojme. 

Per ke president e ke fjalen per ushtar Jarin?   smiley

Po si mund te vendosesh fytyren e tij ne kornize dhe ta varresh ne murr? Eshte njesoj sikur ta kesh njollosur murrin me nje cope mut.

smiley hahahaha presidenti 

Keto hekrat vertet dukeshin keq. Pa le qe nanja ne vaktit kishte vu dhe nja dy topa qesharake.

thuhet, për më shumë të shihet edhe një koment nga i nënshkruari më sipër, se Edi Rama ka ndërmend t'i zëvendësoj me kangjula mermeri, të zi!

Jo jo, do ti zevendesoj me murales shumengjyresh, instalacione kontemporane dhe drita psikedelike naten. Art abstraksionist.

si Danimarka apo këto fqinjet? smiley
dikush më sipër, njëfarë EH paska qenë profetike me komentin e saj mbi ku**ërinë.
lol presim presim.

Sa do kete qare Berisha per gardhin.Ky gardh e mbrojti nga sulmet me cadra e shkopinj i pucisteve komuniste te 21 janarit.Nje pjese te gardhit duhet t'ia japin si kujtim Berishes.

 eshte ngjarje epokale njelloj si shembja e murit te berlinit. u hoq muri qe ndante popullin nga zyrat e pushtetit te tij.

Rames asnjehere s'i kane pelqyer kufinjte(  as robat smiley   )

 

moj ti , mos ja shtir ne mend ketyre demokrateve.prite kur te dali Laura dhe te kerkoje: mbledhjet e qeverise lakuric, lakuric, duam transparence smiley

epo transparenca nuk duhet vetem per hiret de smiley

Nuk do ishte ide e keqe. Do dilte lajmi i pare ne bote e kushedi sa do shtohej turizmi.smiley

He dhe ti ulu ca n'toke dhe avash me ngjarjet 'epokale' dhe apocalypse ( lol). Nje pale hekura hoqi. uee. Nishanin nuk beri mire qe e hoqi. 

kshu fillon xhveshja Moza, ne fillim hiqen stolite(hekrat dmth) pastaj me radhe smiley

 Te nderuar te mbetur pa baba Pd-je . Mos e merni me axhele. Edhe per Ju kjo kerkese ishte qe te arrestonit Kriminelet dhe te Korruptuarit .Te mos kercenonit "do ju varim te Palma " dhe "do t'ju nxjerrim dhembe e dhemballe " smiley

Jane levizje Normale per te rikthyer Shqiperine ne nje shtet Normal . Largojuni vrerit ne shpirt dhe mendjeve te vrara . Hipokriti, Krimineli , Kryepercaresi , Kryeinjoranti e Intriganti Berisha Ju ka shtyre te mendoni se Shqiperia eshte Qendra e Botes dhe Ai i vetmi njeri i derguar i Allahut per te vene e bere drejtesi .

Me shembullin tuaj ,  Kryemashtruesi ka kerkuar qe te varroset politikisht por te lere " litarin jashte " 

Shembulli me i qarte tek PPU ...Pjestare te krijimit te Dosjeve . Dhe diare kercenimesh ne komente

Shebulli me i prekshem ....Familja e tij jane Milionere.

Shembulli Popullor ...Shuplake vdekjeperurese si ne asnje vend pas 92 ne te gjithe Lindjen

Shembulli Nderkombetar ..Zgjedhje si te 92  USA , BE " Mbeshtesim plotesisht Qeverine Rama " Ju japim Toni Bair si keshilltar .

Dhe kryeshembulli Anadollak .." Qeveri e Neobllokmeneve " ose "U kthyen komunistet " ( ne kuptimin e sistemit Ish qe braktisi dhe Ramizi !

Qetsohuni .Vaji Kaloi edhe me Oi Oi edhe me shkulje Leshrash smiley 

Ta gezoni dhe JU nje Shqiperi qe shkon drejt Normalizimit . Askush nuk e cmend me me Televizore e terrorizim psikologjik femijesh me Ulerima e gjeste Psikopati , , Me fjalore Rrugacesh e karagjozesh Parlamenti .

 Ju urojme tagezoni dhe JU jeten Qytetare  smiley

Ik e bo shurrën kapterr i dhjerë !!
fol shqip o trapaton!

E kisha dhe per ty se shume po LEH ne ato sinore te psikopatit Berisha ! Shko merr dhe familjen e i rini poshte shkalleve dhe Qani me Oi Oi ..Po pse ike o Madheri ...dhe lena ne te tjeret , 99% te Shqipetareve te gezojme Normalitetin qe po vjen .

Po qe se e njeh veten si Pjestar Real te Krimit  Berishist ....paste Balalullahu meshire !

Te fala Meremes. Shihemi nga fundi i muajit ne NY
 

Hajde se nje dopio ta kam per te ta qit .Ma shume merr lek me vedi ose merri Saliut po qe se vjen me "sherbim "smiley

Po me mire me prit aty se e kam ne Plan do vij ta pij Rehat ne Memedhembjen TIME te Pastruar nga Gelbazat e Babasqapit !

Mbasi nuk i pine uje rrenat qe demostruesit ishin vrare nga vete demostruesit me cadra pistolete dhe thika me helm, ministri i pare i asaj kohe, krimineli sali, leshoi tezen e dyte se u qelluan pasi ishin futur ne teritorin/oborrin e kryeministrise. Por dhe kjo teze u hodh poshte nga filmimet e shumta te bera live. Tashme dhe ky oborr i vdekjes u hoq per tua lene kete hapesire publikut. Respekte qeverise se re. Nga ju kerkojme drejtesi  dhe vetem drejtesi. Kriminelet ne litar!

 

Kriminelet ne litar!

Jo kuazi jo, mos ta teprojme!

Kriminelet ne burg them une...eshte me mire. 

Ti si thua?

"kriminelet ne litar" eshte thjesht nje shprehje qe tregon se populli kerkon drejtesi dhe ndeshkim fajtoreve. Litari presupozon ndeshkimin. Dhe ndeshkimi jepet sipas ligjeve qe ka cdo vend sovran.

O Ron, 

Mo e nda me njeri kete, po kur po pastronin gardhin, mrena teritorit, te mbulum nga halat e pishave, kishin gjet dhjetra cadra pistoleta, stilolaps thika, dhembe me kapsula cianuri etj... smiley 

Ky denoncimi per gjobëvënje u përditsua, shekulli dhe shqiptarja e kishin ndryshe por siq duket rrahën telefonat..fck

Nqs e kane marre seriozisht i bie te fillojne dhe me interpolin dhe te rihapen dhe dosjet e ish- drejtoreve ......dmth ish-shokeve te tyre qe kane hapur firma private tani ne Ny me parate e popullit

e dine vete ato per cilet eshte fjala. fundi fundit jane ata vete qe do te heqin spinen e prizes ne fund.

gezoju ketij agimi drejtesie o Elba...

Rri Elba mos na nxirr muhabete te vjetra. Mos u bej arkeologe - sic thote nje i Madh. Se mos pa dashje na del edhe taksixhiu nga NJ qe pagoi $80,000 per te takuar Obamen.

ti thua - do trima lufta , trima

 

Balzac e ke parasysh si hiku per lesh mafia italion ne NY?

E kpashin tjetrin per armbajtje pa leje dhe posedim droge (po te kishe me shume se 5 grome kokaine e hajshe dhe per qellim shitje) dhe ne fund fare i beheshin tjetrit 20 vjet. Po ter lejm nja 2-3 dite rehat i thoshin ta menosh se ca domethene 20 vjet. Vinin masanej mas 2-3 diteve dhe i thoshin tashti do na tregosh ndonji gjo per Mafian dhe ti heqim fare ato 20 vitet? Do thush ti nuk flasin kto Rono se jone te beses. Mire mer mire po me ket strategji Sammy "The Bull" Gravano u shendrru ne Sammy "The Rat" Gravano!

Jone te beses

vetem bese nuk Kane maloket o Rono. Keto ske nevoje as ti arrestosh se Kane per te eleminu njeri tjetrin. Eshte hap llafi qe naltmadhnia ka aplikuar per azil politik.

He mer se e morem vesh, hera e 4 qe e postoni brenda nje teme. Po patet bythe vazhdoni me lart sic keni premtu. Tani qe hoqen ne hekrat me llastiqe me plumce e morim KM.

Deion, 

Kane fillu me qit fijet e llastikut nga breket e? Impenjative si pune, per zotin...

O Bame, nuk keni sum me mbrojt shtet ju mer plak. Vetem ky i gjati o problem se dallohet edhe po e veshe si gru.

po nuk mbrohet me sum shteti o Deion... ndonese ashtu mund te ket thone mullahu...

si mer nuk u mroka shteti me sum? vetem nqs jeto ne Hawai te lejohet kjo qe the.

po ky qe e hongri sot (ky 4 hershi) nuk te bind qe shteti nuk mbrohet me sum? 

ky me bind per te kunderten o Bameee

smiley 

He mer se e morem vesh, hera e 4 qe e postoni brenda nje teme.

Cere ke mer Deion qi nxehesh???

smiley

per kaq pak gje ë?  smiley

Rono, klikova heren e pare...heu bre thashe e paskan perla njonin. klikoj te dyten tu prit per nai peshk te mesem...hickurrsend gjo. e treta e verteta thashe do ken xane bacen...prap i mut. ca mos te nxefet robi o burr

dal ka dal kena thone vje behari

smiley

ne kena rras mrene Tosin ene nuk e frrujtem fare, ju kapni nji pyke ene e shetisni neper lagje si me qen procesioni i virgin mary.

po bohet nje prove ikje me nendetsen 105.

Deiono ishte nji here vici me demin dhe dalin te dy per te gjujt. Hypin maj nji kodre kur shofin ne nje lendine poshte kodres nji kope me lope qe po kulloste. Hajde i thot vici demit, shpejt, futja vrapit per poshte dhe kapim qime nji lope. Sa niset vici me ja kris vrapit e kap demi per bishti dhe i thote, jo mer vic nuk bohet me vrap kjo pune, ne do ecim per poshte dhe nuk do qime nji lope por do i qime te gjitha lopet e kopese.

Ne jena dema mer Deion, nuk jena vica!

smiley

Policia e Tiranës ka arrestuar Fatos Skejën. Pas vrasjes së Hekuran Dedës gjatë protestave të 21 janarit, Skeja tentoi të ndërmjetësonte me familjarët e tij, vizitën e ish-Kryeministrit, Sali Berisha.

1. Ku eshte vepra penale ketu?

2. A u krye arrestimi ne kushtet e flagrances?

3. A u morr mandati nga prokuroria, per te kryer arrestimin?

Me siguri:

Edi Rama: ...do te zbatojme ligjin dhe vetem ligjin, do te udheheqim me drejtesi dhe ndershmeri....

Dhe kjo eshte vetem dita e pare.....

 

PO pse ku e shef tina qe ky eshte arestuar per faktin se kerkoi te ndermjetesonte kriminelin me familjen e te vrarit? Ne ate paragraf qe ti ke targetuar lihet te kuptohet se personi ne fjale eshte arestuar dhe kaq. Por per ta bere me interesante, i kujtojne miletit qe ky person eshte ai qe kerkoi te ndermjetesoi vrasesin me te vrarin. 

Duket sikur mesazhi qe percjell lajmi( qe u ndryshua tani ne versionin online), nga mediat e kontrolluara nga Edi, eshte, qe do te burgosim gjithe njerezit e afert me Berishen. Vetem me pas u shtua qe ky na paska gjobitur me 100000 euro.

@maksmeto je i saktë. Unë e pashë me sytë e mi dhe ka pak min që u nderrua titulli dhe deri diku edhe përmbajtja e lajmit të fundit. Terrori i kuq filloi, por bolet të na i rruajnë !!

mos qofte njeri ne lista te hyqymetit. nuk tallem.

Por në fakt, siç edhe bëhet e ditur nga policia, arrestimi i tij nuk ka të bëjë me këtë ngjarje por ndalimi i tij është bërë për shkak se akuzohet për gjobëvënie. Ish-efektivi i Gardës akuzohet se shantazhur duke kërkuar 100 mijë euro.

Ky ishte nje paragraf me poshte po tek shekulli, por qe pa dashje shoku maksim nuk  e kishte lexuar. lol

Mos u nxito te pergjigjesh, pa lexuar me pare ate qe une shkrova. Kjo puna e 100000 eurove u shtua me vone, sepse e kuptuan qe nuk shkonte ashtu.

Po jo mo maksi, se s'eshte per ate pune por per gjobvenie. Une ve bast qe ky, si i forte, ka shkuar tek ndonjeri per te vjelur ndonje borxh te vjeter ne emer te dikujt tjeter, se funksionojne me perqindje keto pune. Ky qe do e kete denoncuar ka menduar qe tani, mqs u nderrua pushteti ta fus ne burg e shpetova. Ama gabim i ka bere llogarite mendoj une, nqs punet jane kshu. 

Tung

plus që ndryshimet në administratë, polici etj nuk ndodhin në mënyrë imediate. lol

Mund te jete dhe ashtu hunter, por lajmi i publikuar(ne fillim pa ate punen e gjobevenjes), duket qarte qe kishte qellim tjeter.

as që nuk vihet në dyshim. smiley

Po e di kush e ble gazeten Shekulli apo jo? Te tregoj nje skene. Shkoja shpesh te nje kafe, ishte periudha e greves urise ne shesh me duket. Aty ishin dy xhaje, me kapele, kliente te rregullt, gjithe paraditen aty me nje kafe e Shekullin ne dore. E diskutonin, te kenaqnin. Ja tha mo ja tha, ja tha ky i Europes, hapi kutite e shif car ka mbrenda, -ja ketu ne gazete e shkruan. Po po, - ja kthen tjetri, - nuk do ai. Mire ja tha Lubonjes mbreme ai .... se s'po me vjen emri, si e ka mor, e nejse, ashtu ja tha edhe ai. Hapi se e kerkon Europa. 

 E kshu, nje fjale per femite jashte shteti, nje fjale per tensionin, nje fjale per Edin duke cituar gazeten Shekulli.  Shtyhej dita. Te tavolina tjeter, lexohej gazeta Eurollotos, dhe he mo, - Sa e ka kuoten Rosenborg per x-2 ?

smiley

smiley

ore, po ''tenderin e  skrapit'' per  kangjellat  qe u hoqen nga muri i kryeministrise, kush e mori?  se ky me duket fituesi i vertet mua..smiley

Nga fotoja duket sikur e fitune zjarrfiksat.

Tenderi do behet tek peshku. Do numerohen komentet e mira.smiley

smiley

U mburr njeri diku ,e  tha: ah, e rregullova banjen .

Sa  kot ky,- tha tjetri, mburret se ka bere nje banje.Edhe ne po te duam e rregullojme.

Prandaj e paska marre banjen me vehte ai.smiley

nderkohe sindikata e policve, i kerkon Rames qe te liroje nga puna Gaz Dibren. Ky s'ka sum me heq asnji byth shefi policie dhe bo kshu lodrash me kerkesa nga sindikata

Big Kulla ...godet perseri .  ......smiley

Mos ngrij MURE Berisha . Muret jane shembur . Leri shqiptaret te Gezojne Lirine ! Mjaft me Lufte Klasash e Percarje midis shqiptareve !

Edhe sikur te mos ta lexoje PPU , duket qe eshte ne mbi 85 % te meberve qe anojne nga Normaliteti ne te gjykuar e te shprehur . Po le ti themi dhe nje "pervoje " te Jetes .

Plaka e e vjeter me cipal ne dore duke trazuar veglat nen fustan te" shoqes" se se bijes , nuk ka per te vdekur Kurre si mentalitet .Dhe fizikisht i ke ketu Hajde lexoi , se shprehjen e saj e kane Flamur per Udheheqje !

Koqe jane ....Koqe s'jane " smiley

E paskan arrestuar nje peshk te vogel te familjes

Ke mo?
 

Gardistin e Familjes, Fatos Skejen

Mire qe e korrigjove o Art se na cudite qe qenka arrestuar ish deputeti.

O Art, nuk e di a e ke pare qe ka diku te 153 komente per kete arrestimin.

Jo, pak me pare e lexova ne lajme te them te drejten.....Kesaj terkuze me 200komente+ nuk i gjendet filli

Lere se e paskan leshuar. Nuk e kishin lexuar mire ate pjesen me germa te vogla te marreveshjes.  

sa shpejt paska kenu... smiley 

 

 

Nuk jane komente per te Ndaluarin qe ndoshta me "paravoli " eshte shkruar Arrestim , qe edhe mund te Ndodhe pas kopetencave te Policise me urdher te Prokurorise .

Nuk eshte ketu problemi i nderuarArt ...qe besoj i lexon shmangjet nga ky lajm qe fundi -fundit mund te vertitet retth Shtypit si e pasqyron dhe se si duhet te jete me i kuijdesshem ne se e desherojne Botuesit .

Fjalet marrin kuptimin e tyre edhe per kete Rast .

Po puna eshte se ketu shfaqen lloi me i palyre i "sumave te zgjuara " qe per mendimin tim kam qe ne 2007 qe vlersoj se "dikush " ka hyre me kapitale si aksioner i Blogut  ,s i perfaqesues i Politikes zyrtare te Babsqapit .Dhe ne se nuk kam Fakte nuk ka se si shpjegohet nje Egersi e tille e kercenime Fizike ...per cfare ...per denoncimin e Vepres se nje Krimineli si Sali Mullah Lefqens Berisha ! 

Kesaj jepi shpjegim ne se mundesh ! Dhe pak dhe do vije koha ta leme kete Blog qe na u be strehe e ngrohte per kaq Vjet dhe i tille do te mebetej , ne se keto BAJGA Historike nuk do ta kishin ndyre kete Faqe .Por ne asnje menyre nuk mund te kriikohen admin e Nderuar per kete Biznes .Hallall  me shpirt dhe Drite ua befte kudo !

E futa ketu per t'ju pergjigjur shqetesimit tuaj !

Duhet filluar urgjentisht reforma ne sistemin gjyqesor dhe kane shume pune per te bere, duhet tja fillojne nga zeroja. Cdo hallke e shtetit ne fakt nuk funsjonon dhe sistemi gjyqesor eshte shtylla kurrizore e nje shteti

vetem se duhen police belgj ose anglez, se ndryshe reformat jane vetem per letrat.

Po fol mo kush vdiqsmiley

Kati I pare do jepet me qira per diskosmiley

Pezë do të thotë bashkim, atdheu mbi të gjitha dhe kushtrimi që vjen edhe sot pas kaq dekadash nga Konferenca duhet të dëgjohet nga të gjithë dhe t’ia transmetojmë edhe brezave që vijnë, për bashkëpunim pa dallime në interes të kombit...dhe të gjithë duhet të mbajnë të gjalla idealet e Konferencës së Pezës, partizanëve, komunistëve të asaj kohe, që kapërcyen dallimet në interes të atdheut dhe progresit shoqëror.

Ilir Meta

Hiqet muri rrethues i Kryeministrisë

Mu keto me shume me duken si kangjella se si mur... Apo ku di ti, laj noi pjate aty e mos fol thuj.

Kangjalla jane , kangjella s'jane o PF Po qe jane Mur ne tru te semure meBabasqap jane !  .Keshtu qe edhe enet ti lajme edhe murin ta rezojme .Po per kangjellat kishte dale nje tjeter mei shkathet ...smileysmiley i dote me rrethu shpine se mos e sulmojne dhite e mbetura pa sqap !

Beluli smiley

Ne fillim po shembim ledhet qe rrethojne institucionet. 

Shume shpejt do shembim muret qe kane rrethuar shoqerine dhe individin.

Dhe ne dhjetor do shembim muret qe na ndajne nga Europa! 

Wind of Change!

qe kur fillove pune si zevendes minister, fjala jote peshon si hekur ne Peshk

Fjala eshte shembelltyre e peshes mbi supe. Si hekur na peshon detyra qe na ngarkoi sovrani, por edhe kryetari bashke me sovranin.

p.s. Per ate punen e tezave, me ke renduar kot (sikur nuk me del kjo peshe qe kam). Pjeri e ka dhene lejen publikisht me shkrim "Lexoni, mesoni, zbatoni".

per sa i perket tezave ke te drejte. Por nga ana tjeter se e citove autorin e tezave nuk behet qameti.

Urime shoku Kavir! La me lasmiley

uji vjen i kulluar qe nga aty lart, tek ju, o zoti Kavir! Po e turbullojme ne poshte...

Jemi qe jemi, a e bejme nje katershe? Therresim dhe Belul beun.

E di si me tha Beluli, sapo e mori vesh Emo? 

Ruaju nga miqte, tha, se ata jane me te rrezikshmit. 

ruaju te nxehtit ne behar e te ftohtit ne dimer...

Po me duket vetja si ay shoferi I kamionit te rrethimi I vogelsmiley shoqeri te re zi(apo zer) po te vjetren mos e harro!

Aty mbahu ti smileysmiley

Po diku do mbahemismiley

Une uiskin e xhonin i pi, po rakine nuk e ndaj nga zemra.

Mos na kujto rakine se damixhani eshte bosh. S'i do ta kalojme dimrin pa asnje pike raki, apo s'ka filluar i ftohti para kohe.

sikur ishte mbushur Tirana me guna me thane....thuaju te te dergojne ndonje.

ndersa mua me behet sikur jam Pllaton Bubuqi te ''perballimi'' ...   kalon Kaviri para dyqanit e sna flet me me goje..smiley   o shoku Kavir, po ktheje edhe njeher timonin nga ne njerezit e thjeshte mo..smiley

Hahahaa per ate pune une mund te jem dhe 'thesin agaa' mos u genje nga modestia imesmiley

Kavir, urime si fillim.
Po nuk e pate problem, te lutem jepi ne privat Pjerit numrin e tel. per te diskutu per VQ dhe ndonje gje konkrete se si mund te ndihmoje Pjeri ne ministrine tende. Flm!

Bredho, nuk e di nese e morre vesht... Pjeri ndodhet ne Shqiperi prej disa ditesh..   u sqarua pra se kush  punoj ne prapaskene me pecogroset dhe beri te mundur   emerimin e Kavirit ne postin e zv/ministrit....smiley

urimet duhet ti jepen Pjerit!

nuk besoj se Pjeri merret me kshu vogelsirash, Belul. Me aq sa e njof une eshte parimor qe nuk perzihet ne afera postesh etj. 
Ka shume mundsi qe Pjeri ka shkuar ne Albanie per ndonje vizite private po kjo nuk shmang absolutisht intervenimin e tij ne politike. Prandaj ja sugjerova dhe takimin Kavirit se e ka kte fat qe Pjeri eshte aty

Une kam ne dore vetem te percjell materialet lart, me ca sugjerime personale, kuptohet gjysme-zyrtarisht. Vendimmarresit pastaj shqyrtojne, seleksionojne dhe vendosin. Une llafin tim e kam thene.

"A e ndive hall se sa bukur e tha!!??"

Me ty me ka ngel hatri Zana, me ate punen e "inxhinierit". Nuk e prisja prej teje ate goditje poshte brezit. 

Mraft pika ,ishte batute...sa shume flas...smileyNuk e baj ma...

te kuptova, te kuptova. Si shumica e shqiptarve, dhe ti ke hallin qe ne leter te dale emri yt...po nuk eshte ky problemi or jo! Pjeri mund te te krijoje lidhje me peco grose belgj psh ose te te jape ndonje udhezim per pune me efikase. Emrin vere vete pastaj qe te dukesh mire te shefi...eh, Shqipri e shkrete, prandaj nuk behet...

emerimi i Kaviirit ka qene ne nje fare menyre rezultat lobimi.Pjer nuk eshte kot atje.Pjer s'ka dashe kurre me kene nen reflektore.Kavirit i lumte ,diti me i hy ne zemer,lexoi me laps ne dore VQ...puna ne fund te fundit i dha çmimin qe meriton.tesh me idete e vq po ta ban shqipnine bilur....e kaviri tesh po e shef edhe kryeminister,thjesht se ka idete vincente

Sa konciz!

Tamam era e ndryshimeve!

komisari i drites.

Po pse s'te pelqen Drita ty Prof?

vjen prej dillit drita qe me pelqen. 

Ju lutem, se po me vini ne siklet me keto "shoku" e me keto "ju". C'jane keto distanca? Ketu kane kaluar kryeministra, e drejtore drejtorish.

 

urime z Kavir

FLM, por nuk jam zoteri. Jam familje proletaresh.

Urimet më t'mira shok. Postova një temë për urim për ty por s'e pranuan. Gjithsesi urimet e mija!

po pa shikoni... veshja juaj flet me shume se gjithcka...

C'te te bej qe nuk kam pallto (jemi akoma me kemishe ketej) se ta tregoja une ty.

Urime Kavir  smiley

o Arto, se ty te pelqejne lajmet nga Greqia.. shiko cik  dhimokratine  ne Greqi qe ka ik per lesh... kryetari i parlamentit grek,  miraton ligjet  per qejf te vet..smiley

smiley

smiley   Belo,  sikur ju a kane ulur rrogat deputeteve dhe ja kane varur asaj punes fare.... Vendi ku lindi Dhimokratia u Dhimokratis

e uli piacen ne vend Kaviri,u be me biografi te mire...Proletaresh !!ncncnc

tesh me siguri kaviri ka me e ba shkelqyeshem punen e vet,jam e bindun.Flas seriozisht.Por mendoj se PPU e frenkuentojne vertet persona te zot e shume te pergatitur ,profesionalisht e me ekuiliber .Do te veçoja tri varzat e peshkut,Ruzhdija (qe nuk e shoh ne kete koalicion)e sidomos Trop-in e Finisterre megjithese bi dekun tu u shamatu me te.Te zobjat ,inteligjente ,te pergatitunae me shume garbo .Te majta natyrisht shpesh edhe feministe ndonese Trop eshte modifikuar mjaft.Pra mendoj se ppu ende se ka dhene me te miren smiley

Mire qe ato porosite "delikate" ia ngarkova E-se dhe R-se, se do na i kishe nxjerre ne shesh te gjitha. Po sa bardhake ke pire, qe s'te mban gje barku?

po pse, begenis ti biesh me me Paron ti tani?
 

na rremben gezimi... R-ja i kish hapur ato llogarine ne ishujt Kajman gjithsesi; nuk e di a te tha...

Ky i yti më duket më tepër si Stilo Kalemi.

vellai i vogel i Renato Kalemi.

Kalemi yne Trop, eshte si ata kalemat e kohes se vjeter, nga njeri krah lapsi i kuq, nga krahu tjeter lapsi blu. Dmth te dy keni sjelle dy gjysmat.

E qartë, siç e ke sqaruar edhe më poshtë/sipër, blue collar (red lipstick). Prit kur të thonë ka thënë Tropizma që je travestit.

Urime Kavir

smiley c'emocion jep pushteti!

?

"Para disa kohesh erdhe atje tek ne edhe na fole per rrethimin e jashtem, edhe un te perurova, por kam frike se problemi nuk qendron tek rrethimi i jashtem, se ciften e kam, edhe zemren e kam, edhe i them ariut hajde po ta mbajti. I druhem atij krimbit te vogel qe na grryhen trraret e catise edhe na mesohen veshet me te, na duket si muzike, por na hedh catine mbi koke edhe na ze brenda"

Marr nga 1 filem shqiptar jo fjal per fjal

ah  po, Kaviro.. edhe nje porosi per be!   mos prano kurre te takohesh me ''tete a tete''.smiley,  me Dritan Priftin..  sec mban ca ora  dore te cuditshme ky..smiley

Pa patur frike se mos nxjerr ndonje sekret qeveritar, po te them qe te gjithe punonjesit e administrates (sidomos "sherbimi i kontrolli te brendshem") do pajiset me ore dore "te cuditshme". Ka rezultuar arme efikase kunder korrupsionit.

kavir urime mor djal,smiley une thash se po behej shaka si gjithmone ketu.

belul njifja kte merite qeverise.smiley

patjeter alke, fillim i mire i qeverise!smiley

Kaviri eshte aset i peshkut dhe do te behet aset i qeverise gjithashtu!!   do gjeneroje te ardhura ne bursen e Tiranes, do thosh Pjeri..smiley   por vertet, kuadro me vlere!smiley

kavir edhe nje keshille; mos lejo te ta marrin doren hallet e popullit se ato skane te mbaruar por dil ndonjehere edhe ketej nga peshku se pa ty beteja vetem mes belulit dhe emos nuk ka kuptimsmiley 

tesh ,prite zot dosje ,sahate,po ai sahati a thu numron edhe ppu...jo per gja...po desha me ardh neser ne Tirane po ma mire po e la kete pune...ç'me duhet dasma ne Karbunar thone nga anet tona...smiley

Me kangjella e fotografi do qeverise Rama? Une se kuptoj se pse perbejne lajm gardhet prej hekuri, qe sa per dijeni nuk jane vendosur ne 98, por ne 04 nga Nano. Por duhet thene qe nuk ka faj Rama, ky milet keshtu e do, fasade.

pse ma ça tjeter? me pufka ,rufka ,bomba tymçe,tu marre deren n'krah.smiley

Ne vend qe te flitet se cdo beje Enveri i dyte ne 100 ditet e para, ketu flasim per gardhe. Prite neser kur te flasim per vc-te e kryeministrise qe pale se cdo ju beje Rama. Por, e perseris, ky pis milet keshtu e do. Kalemat ja quajne reforme te madhe gardhet dhe lavderohen me statusin e kandidatit qe eshte merite vetem e Sali Berishes po u mor ne dhjetor, por kam frike se nuk merret dot. Do vihet ne prove qeveria e re dhe kane shqetesim per krimin ne politike, perkatesisht tek deputet e PS.

Enveri i dyte sapo iku mo, ca thua ti.

"Me kangjella e fotografi do qeverise Rama?"

PA kangjella a derebardhe, PA kangjella...

tesh ,ne çfare ministrie eshte Kaviri?zot ,bej qe te mos jete ne te brendshmen!!!!

Tani une ta thashe pak me spond, "ora me kamera", "sherbimi i kontrollit te brendshem"... Tani edhe keshtu cope nuk flas dot, se ju e dini qe duhet leje per info me te detajuara.

ka do kohe qe nuk hy dot ne rezonance me atje Lart.Nuk i degjoka lutjet e mia....smiley

Urime , Kavir.Po pati ndonje vend bosh na njofto smiley

Leri keta emigrantet ne pune te vet, se nuk kthehen me ketu  smiley

cfare  eshte bere ky kaviri, moj? ambasador i amerikes ne shqiperi?

Me lart , me lart

cfare mi, se vertet s'e di?

Me falni qe po nderhyj ne nje bashkebisedim nderfemeror, por meqe me doli emri per ushtar.

Mire keta te tjeret, se kush me shume e kush me pak, kemi bere muhabete e shakara, po ju c'keni qe permendi robte kot? (Ti dhe Alba me siper).

Boh, une thjesht urova..Nejse ....

kane bere gabim qe te kane futur ty ne politike. e para gje qe duhet te mesosh se sic duken bathet nuk e di, ne blog dhe ne politike nuk kerkohet; mos u merrni me mua. as te njoh dhe as kam ndonje deshire te te njoh, ne realitet. ketu ne blog i drejtohem kujt te dua dhe per cfare te dua. 

Po cne Kaviri ne politike moj dedektive; po a nuk e shikon nga mjetet me te cilat e kemi pajisur se me c'do te merret shoku yne Kavo? 

po per cfare e uroni pra? ka marre ndonje poste ne peshk apo ne qeveri?

ti i di mjetet se ti je dedektiv i mbaruar, pa na trego ca o dedektivo!!!smiley

Me falni, e dini si quhen njerezit qe permendin njerez qe nuk i njohin dhe nuk duan t'i njohin?

p.s. Adria, e kisha me ate batuten "me lart, me lart".

me falni dhe ster falni po nuk e di. po ti kaviri je, i verteti apo prej letre?smiley

C'i duhet vertetesia apo leter-sia ime dikujt qe as me njeh e as do te me njohe?  

letersia eshte per popullin dhe ja qe me duhet se une popull jam. shtresa aristokrate ka miqesi personale me ty, princ kaviri.

e shikon sa mire u ndane gjerat. konti emigrant, miku yt i mire te vjen pas.smiley

Moj, ti je e cuditshme. Vete te ha, vete krruhesh dhe pastaj u hakerrohesh te tjereve.

Dhe Emos mire ia bere, se i hengri b.... vete. Ta mesoje mire qe ty edhe shendet te te thuash, plac te duket.

 

une nje pyetje bera per urimet qe te benin dhe ti u hodhe si kacagjel.

dhe emigrantit mos i qa hallin zotrote, di ai si te jete fleksibel, here keshtu dhe here ashtu. mbaji nervat se askush s'tu hakerrua. eshte thjesht nje debat ne blog.smiley

Prap e paska tepru. Lira... What's new/ smiley

nothing much.smiley

une ndonjehere e teproj, po ti qe je teprues i pandreqshemsmiley

isha ne makine (stop) kur te shkrujta. flutur u bo nga gzimi rruga. ja, fola me Liren, thashe me vete... smiley

fillova tu i pershnet te gjithe, njof pa njof... smiley  tu i gjujt gurave... e ke parasysh mo...

 

Kam pershtypjen se ska nevoje per kaq shume irritim.smiley

sigurisht sigurisht, mendoje te njejten dora. po ja qe na u irritua kaviri dhe na ngjiti irritimin. pas i vjen emigrantismiley

he mo se kush te irritohet te ka xhan , thote populli. po ju jeni bere si keta ketusmiley

ca me uniforma navy, sot i palosen nja 12 veta ne washington.

smileyo dora kush i hapi rrug me n'fun??smiley

Fenerismileysmiley

smiley 

u shkrive ti alke, fillim mbarim. ngadale se u lodhe duke qeshsmiley

 

alba amon mi t'keqen,çe ke gjith ket inot t'idhet?smiley m'je bo si lule mos m'prek.pse kshu ti mi zemer shnet me t'thon plaç t'duket.na pra,smiley  do zoti t'iken pak idhtia.smiley

ore ju shqipot meshkuj jeni te cuditcem. po nje shaka bera ore se mi kishe vene dy fytyra duke qesh, nje n'fillim dhe nje n'fund. ku eshte hidhesia mo ama se na vdiqet? cdo gje e hidhet ju duket. 

se mos mohosh prape skraparin oresmiley

une per vete te kam kuptuar gjithmone Alba smiley

Jo, jo! Jo ti! Une e kam kuptuar gjithmone. smiley

epo mire , ti e ke kuptuar gjithmone smiley

Po ti rezisto nje cik mo vlla. Ma le mu topin ne dore edhe ja shtron vrapit. smiley

koha eshte flori mor shok smiley

Per te evituar keqkuptime, (se ti brad te con ne rruge te keqe), alben e dua fort, (ne kuptimin e mire te fjales). smiley

Tamom si une , po ne kuptimin e mire te fjales smiley

ah sikur te ishin shumica e shqipove si ty. sa i bukur do ishte bashkebisedimi me shqipot o olsi.smileysmiley

o brad o sherrxhismiley

nuk e hongri jo smiley

Ti je si likeri amaro: e embel, por njekohesisht edhe pak e hidhur, mjaftueshem sa per te ndihmuar tretjen.

Vetem une te kuptoj ty alba. smiley

ajo hidhesia eshte gjithe magjia. likeri duhet te kete ca hidhesi, po kujdes tek masa, duhet te jete as shume, as pak. aq sa duhet.

o olsi aq i nderlikuar sa i mencur qe je.smiley

skrapari eshte gjysma ime me e mir mi alba kush e mohon.muhabeti ishte qe ajo gjysma nuk t'bo skraparlli.ene boll me kto pipzat se m'kujton fminin,me mir nji smiley ose smiley ose si un smiley

jo po kam frike une se shif rrushi rrushin dhe piqet. po sikur ta mohoje dhe emigranti skraparin, c'behet?

kam hallin e lsi-se ore!!!!smiley

tashi likja nuk osht fis muzake amo se bojm dot hasha se aty osht rritsmiley

 Ca kane me ty keta qafira, moj Lira.

Dora, po ky Spanjolli pse nuk thote "Une te thashe i pari, shmangu ti".

Jooo, s'mund te jete e vertete kjo! smiley

smiley Tani e degjova deri ne fund. smiley

ps. Ok, si barsalete eshte e bukur.

E madhe fare! smiley

Po te ishte shqipo "fari," cfare do thoshte?

sa e keqe qe je Adriaa...po ne aty i kemi shpresat...ua po 300 mije vende pune kush do i mbushe......,,pse kujton ti qe emigrantet mbajten Ramen ..per ate 300 mijeshe...hahahaha

Eh, Mete per vete .

Ka ndryshuar qysh shpejt kjo. Eshte bere "Meta" ne vend te "Mete" smiley...

Mos eshte bere Meta per te gjithe. 

E cfare tani njerzit do jene te lire te hyjne ne Kryeministri kur ti doj qejfi? smiley

Po per te dale duhen $$.smiley

po!   bile  eshte ne plan  qe ne  hyrjen kryesore te kryeministrise, sallonin e madh,  do sajohen: 1 xhami e vogel dhe 1 kishe e vogel gjithashtu, ku nje prift dhe nje hoxhe do bejne sherbime fetare per popullin e krishter dhe musliman..smiley

Pa sinagog?!! Diskriminim per komunitetin hebraik , Belul? Se ka filluar me kembe te mire kete pune.

Po qe thua ti Belul, une vdes per kete haren e gazin e fillimit. Krijimin  e imazhit qe paraprine ndryshime te medhaja. Te shihje dhe ministrat te gjithe te qeshur. Ne ketu jemi, do presim si do i vete halli buzeqeshjes pas nje viti-

po, edhe sinagog edhe tempuj per evagjenlistet dhe Jahovat do kete,  por pas 300 diteve te para..

sidoqofte,  tani eshte vetem fillimi dhe jemi ne fazen e ndryshimeve ''simbolike dhe metaforike''..smiley  por duhet  te jemi  te durueshem, te  presim!
 

Kiarte ! smiley Dhe une kam besim. Shpresojme te mos jete si gazi i ketij ketusmiley

1. Laps. Kalem kopjativ. Kalem i kuq. Kuti me kalema. Vizatim me kalem. Mpreh kalemin. Shkruaj me kalem.

Fjalori Shqip-Shqip i kohes se Enverit te Pare.

me duhet te pranoj qe nga te gjitha shpjegimet qe jepen per kalemin, ajo Kalec, Kalem i Kuq me pelqeu me shume.

Rendesi ka qe rrespektuar komandantin...

Me falni, se ndonjerit edhe nuk i thashe Faleminderit per urimet. Faleminderit.

Ndihem i prekur. Se gjithe shoket e celules time i kane shpallur "medioker" kurse mua me bene zv.minister. Te te vleresoje kundershtari, them se eshte vleresimi me i vyer. 

Oooo po ti qenke per t'u uruar mo Kavir ! Suksese dhe me kembe te mbare !

Suksese Kaviro.

Puntoret mire aty,  me uniforme, ka lezet syze dorez kur punojne! Cfare kompanie duhet te jene ? smiley

Hiqen ca kangjella tek Kryeministria 350+ komente.

Bashkpatrioti jone Sajmir Pirgi merr nje nga cmimet me prestigjoze ne bote,27 komente.

Vetem kete gje shihni dhe nxirrni perfundimet vete.

Nuk eshte ndonje dramesmiley Ndonese une e bera nje qoke per vete.

çfare t'i themi saimirit ? 

U befsh zvminister, t'i thuash.

s'ma ha mendja se e vlereson postin. 

si thote ajo shprehja : me mire t'jesh i pari i fshatit se i dyti i qytetit.

e ke marre pak si me shume zemer qysh ne fillim,nga qejfi i madh do te shohesh te gjithe zvministra.Po kadal njehere...smiley
 

Ej mos u beni si fronti lagjes.une Saimir Pirgun e kam fort qejf po ja qe sot,nisur nga dita ime e lodhshme, me leu ne zemer te llafos ketu. Me vetee 100 here e urova po ja qe gishtat pertuan

E tmerrshme. Aq me shume kur mendon qe muzika klasike per 95% te njerzve eshte "ai bufi me mjeker qe ka knu me Stingun dhe Bon Jovin"

Ueeee me termend Kavir? smiley

mur, gardh apo kangjellat po hiqen?!   Ky shkrim ketu eshte per gerr- verre,`buke` peshku! 

Per te qendruar brenda temes, ja se si paraqitej sot pasdite fasada e kryeministrise:

http://imageshack.com/a/img202/447/jizo.jpg

PS: Ilirian, jane hequr thjesht kangjellat dhe vetem ne pjesen ballore. Me se shumti duket si nje veprim simbolik nga sa kuptohet. Elementet e tjere te shtuar ne nderhyrjen qe u be ne kohen e Nanos jane ende aty. Mire do ishte qe kryeministria te kthehej ne identitet.

Faleminderit. Po gjithe ata flamur c'jane? S'bene pune vetem nje flamur?

Asgje. S'e kam idene.

Ne fakt s'ishte pyetje direkte. smileyMendoj se s'ka sens estetik ne ate fasade shume flamureshe. Por me duhet te them qe me trishtoi ideja qe Kryeministri aktual mund te kete thene si me poshte, gjate takimit te tij ne Bruksel:

NACIONALIZMI, PD HUMBI SE KALOI NË RETORIKA ME FQINJËT 
“Më 23 qershor, ne i fituam zgjedhjet me një aleancë që është LSI dhe morëm 1 milion vota me Aleancën për Shqipërinë Evropiane, dhe nacionalizmi nuk mori asnjë votë. Forcat nacionaliste që dolën në skenë dhe shqetësuan partnerët tanë nuk arritën të futen në Parlament dhe mendimi është se PD mori këtë rezultat të keq sepse kaloi në disa retorika nacionaliste të papranueshme për pozicionin e Shqipërisë me fqinjët dhe qëndrueshmërinë e rajonit. Ne jemi të bindur se kufijtë do të jenë atje, por nuk do jenë pengesë për të punuar mes shqiptarëve dhe serbëve apo maqedonasve, malazezëve, kroatëve, grekëve, italianëve apo turqve. Ndaj nënvizoj bisedimet Kosovë-Serbi, pasi i jepet fund historisë së konflikteve dhe hapen horizonte te reja. Problemi është se cfarë do bëjmë. A do jemi fëmijët shqetësues të Brukselit që merren me detyra shtëpie, apo të mendojmë të mblidhemi dhe të mendojmë për projekte dhe sfidat që na jep BE, të jemi pjesë e familjes evropiane. Duhet te sfidojmë dhe ne Brukselin me programe që na cojnë drejt paqes”. 

smiley

Ne fakt s'ishte pyetje direkte. Mendoj se s'ka sens estetik ne ate fasade shume flamureshe.

"Sens estetik" dhe "Shqiperia aktuale", jane fjale qe fatkeqesisht nuk shkojne me njera tjetren. Lere pastaj po te shtosh edhe "logjike". Shqiperia ne aspektin formal eshte vecse nje kakofoni zhurmuese qe pasqyron konfuzionin mendor te njerezve qe e banojne. smiley

Si duket i kane qendruar besnik projketit origjinal te nderteses! smiley u dukerka me me mire keshtu pa kangjella. se me pare dukej sikur ishte e `xanun` me sinore! 

Projekti origjinal, me sa di une, nuk ka patur ndonjelloj rrethimi.

per mendimin tim i ka ngrit vleren opozites me kete qe ka bere. 

duke hequr gardhin, tregon qe opozita eshte e kulturuar. pra nuk do ta sulmojne ne seline e tij. (siç ai beri ne janar) 

vetem po pati helikopterin ne tarace smiley  ky ekuacion del gabim. 

po normalisht te djathtat nuk jane revolucionare. nuk presin gje prej shtetit. pranej e heq gardhin piktori.  

Edhe mundet. Secili e sheh sipas bindjeve te veta politike. smiley

Une thjesht do te doja qe kjo ndertese te kthehej ne identitet, pra ne formen e saj sipas projektit orgjinal apo ne harmoni me te, pasi cdo shtese tjeter vecse do stononte.

gjeja qe i pelqej amerikaneve eshte shtepite pa gardhe. flas vetem estetikisht, ngaqe vete mendoj se gardhi luan rol te madh (psiqik), me shume per mire sesa per keq tek njeriu. 

amerikanet psh jane pa gardhe por te armatosur gjer ne dhembe, dhe fakti qe vrasin njeri-tjerin vjen them nga pikerisht mungesa e gardhit ne shtepi. nuk fle robi i qet pa gardh, imagjino nje jete te tere keshtu.

Edhe mund te jete e drejte kjo qe thua, por nje gje eshte ndertesa me funksion banimi dhe nje gje tjeter eshte ndertesa institucionale.

kalate perpara kane qene jo vetem me mure te larta por te rrethuara edhe me uje. bile i gjithe qyteti ishte rrethuar me mure (parisi ka akoma Portat, te mbetura vetem si simbol sot).

dhe njeriu qe jetonte ne kete menyre, ka bere vepra SHUME me te medha Artistike  (kryeveprat e artit boteror jane bere ne keto koherat e mureve), sesa njeriu i sotshem qe po i heq keto gardhet. 

ne per mu, njerzit ikin, veprat ngelen. prandaj dhe çfaredo qyterim apo njeri matet vetem nga VEPRAT qe ben. asgje tjeter.

Koha e bukur gjithe drite! 

Ktej anash vetem sa e paskan ly me boje te padukshme.

po kerkoja dicka per ilustrim se si nuk duhet te behet gazetaria, ose se si duhet te behet nese duam te behemi gazi dhe turpi i botes e keshtu gjeta intervisten qe nje me Kalem i merrte Rames. Ne cdo pyetje Kalemi me kalem ne dore kujdesej qe te jepte edhe mendimin e tij pro Rames. Po te jeni te interesuar ju jap edhe linkun.

Aman, po pse pikerisht tani, pse keto 8 vjet qe shkuan na le ne injorance ? smiley

Mooos, te lutem, mos me diskretito tani ne zenit te karrieres sime. Mbajeni shenim dhe permendeni nja 20-30 vjet pasi te kem vdekur.

 Huh smiley

larg qofte,ne bash te vaktit....se fjala s'ba mort e rrufeja nuk bie ne qeverine mavi smiley

Qeveria mavi eshte si qeveria e eterve Zana. Mbaje mend 2016 (kur mbushen plot 60 vjet), Atehere ka per te lozut qeni i kallajxhiut. "Nuk keni pare asgje!", tha. Kush la veshe le te degjoje. Kush s'ka veshe, e ka per te zeze te vet.

po e shof po e shof .Po ketu ku jam une a jam off? Jo per gje po ne Basiela mund te shkoj qysh neser...

Per ty hyj garant une (kuptohet po nuk me futen edhe mua ne "liste"). 

te ty e kemi shpresen kavir...mos rri ne ppu hajt ta marrsha...mezi ia mbrritem njeksaj dite.mu kjo fjala liste sepse me perzien...

Ka mbaruar orari zyrtar Zana. Me ke pare mua ndonjehere ne ppu gjate orarit zyrtar?

mire ta marrsha ,ti e din...na njiktu te dona ...e din ti...po pa tìprish pune ty e vedit

 Renato urime per detyren e re. Po thyhen Kodin e heshtjes, harroje peshkun. Si thame, fjala juaj puna, puna jone peshku smiley

pse cfare detyre ka marre renato pa kalem, ate te sektorit te banjove qeveritare?

nuk besoj se kodi mavi eshte ne dijeni per Kavirin,ndryshe i diftojne kodine kuqsmileysinqerisht Kavir ,tashti une e kuptoj se ti e ke ne ADN me ndejt gju me gju me popullin,pra me ppu.Po shiko edhe detyren..tralalaja ketu eshte...Ndija lezetin sa e ke postin...po sikur pas nje jave blloku ti thote metes te ndrroje koalicion?

 Ky rrethimi  me kangjella ishte pre-historik,  te gjithe e dime qe u ngrit per te penguar dyndjet e rebeleve per te zaptuar nje objekt qe konsiderohej si Pallati i mbretit smiley Kjo ndertese post komuniste ka histori te vecanta  te hidhura shume! 

Ku esht Zana? prishja e gardheve mesjetar e hapi edhe i 3 cantimsh deren. Historia po bo gati banketin. Po ndizen shandanet.

si kemi pas jetu deri tani ne ate atmosfere mbytese! si?

te celen arkapijat!!!

em ,nuk embaj mend te çelen arkapijay autori i sikur te isha djale,apo ali abdihoxhaapo Shuteriqi me duket ,nejse e bera lemsh..smileytesh prit nje fije sa te levizin mire menteshat se ende kuisin...duhet me e lujt deren....ai qe s'pat pune lujti deren NN.smiley

Nuk duhet harxhuar kaqe energji se u hoq gardhi.Nuk eshte gardhi me ca hekura te ngulur qe perben bunkerizimin.Perkundrazi ka ca " gardhe" me te cilet mendja e njeriut i projekton kala e shkuar fortesave.
Bilez ky xhest perben nje simbolike diletante, ndersa vuajme nga" gardhi me shule ndares". Une aty pres nderhyrjen direkte te shtetit mbi gardhin virtual shkaterrues te ndarjes dhe jo te shikoj hekuraxhinj qe presin shfra hekuri semedemek, ja u hapem... na! Ky formalizem me beri te rufis....nje tas me caj ...mali .Me ruajt Zoti prej aspirinave qe sefte

nuk duhet mohuar qe rama po luan me SIM/BOLE. ndryshe nuk do kish kaq komente per nje gardh koti. 

per mendimin tim, i eshte fut nje loje te gabuar. se nuk do rreje dot njeri keshtu (nuk rrejti dot enveri keshtu, qe kishte me karryre se rama qe ne pamje ngjan si iranian, jo ne te tjera gjera) .... dhe ditet ikin shpejt. 

 Ca ka me duartrokit gjembi nga fjalet e komentit me lart? nga cila fjale u sugjestionove?

mendoj se me kete rresht

 Une aty pres nderhyrjen direkte te shtetit mbi gardhin virtual shkaterrues te ndarjes

 u sugjestionua nga fakti qe ky gardhi mund te mos jete thjesht gardh,  kupton ? smiley

he, te vete mendja ty, Spiritus, cfare mund te jete ai ? smiley

  Qe eshte gardh, gardh eshte por nuk duket si i tille. mund te jete korse smiley

Si tha dikush: Spiritus, syzet. Komentuese e re ne blogun tone. ^^^

Preferon te perdor +1 ne vend te duartrokitjes?

Megjithate ja presim te lexojme cfare mendojne shoket e shoqet per cfare ka dashur te thote autori.

o e ka me te pasur dhe te varfer, ose me maloke dhe qytetare, ate ndarjen e madhe virtuale.

sot qe filloi puna pernjimend pse kaq pesimist ,me aspirina e çaj...kohna t'kqija...mos u gzo o i gzuer...

A te linden a ..u bene grenxe?Po grenxe Kartagjene, safi....

Si kunderpergjigje ndaj skeptikeve qe i konsiderojne keto gjera thjesht teatrale dhe josubstanciale Rama ka urdheruar te gjithe kabinetin e tij ministror qe neser, pavaresisht kohes, ta rruajne derisa te mos ngelet fije qimeje. "Do jemi komplet te hapur me popullin" ka thene ai ne Facebook.

"Reforma" , qe prodhojne drasa per te tille " marangoze" ! Mire tu behet!

Eshte thejsht nje dite pune sido qofte nuk shikohet menjehere guna por puna! Keto heqj e hekurishteve, jane gjona shume te vogla, dhe me shume me keto meren ata qe rrine ne kafe dhe bejne llogje kavaje! 

Parashikoj nje Tirone hollandeze vetem me ndertesa me xhama transparente

Nga na ngjave keshtu o i biri Shemes ? smiley

Bariu bari po pushken ma paske alla frenga ama smiley

Sa te hapen pak sume keta Grava . Eshte kure per nevrasteniket . I luan burmat te Marrit dhe ketyre te 21 Janrit qe ulerinin prapa kangjellave "Nuk e leshojme Kullen Pucisteve"smiley

Eshte BUJRUM me kembe te mbare pa rrethime e frengji Kullash si Bajraktaret qemoti !

Pije cajin dhe rehat biles ... Nuk i ke pa ti " jone shume te shqetesuem se u prish struktura   e arkitekteve Italiane " .Njisoj si per Dajtin  smiley....Hajt , hajt se PPU ka per te qene fantastik me keta nerva - bythet ! Ke per te mbajte Ijet me dore nga keta me Parti ne Biografi smiley Do vijne me Tufa tani se s'kane ku te vene per te Vjedhur e per te mashtruar me "ta rregulloj une me ministrin ". U ka dale boja dhe u ka rene kallaj . Kane mbetur si Lamashe Rrugeve 

Tringellijne ca te renda / byzylyk te ergjenda / Po vjen Tahiri sa ma kenda  .smiley

ky Tahiri me te renda ,ca flori e ca t'ergjendta,

o Tahir sa me ka enda ,gjylet jashte e topin brenda  smiley

ps,kush asht Tahiri a asht i joni a i atyne?

Last news: fadromat jane aktualisht duke prishur gjithe rrethimin. Fotot neser.

te prishi Piramiden nese kerkon Rilindje vertete smiley

kurre s'do arrije antikomunisti Rama ta prishi piramiden!

Piramiden do ta bejne per rreshqitje nga lart-poshte per femijet te cilet do kene ne goje vargjet, xhaxhi Enver xhaxhi Enver, e ke gojen me sheqer. Ndersa shtepia e diktatorit do kthehet ne konvikt per "filozofet e rilindjes mavi". E kshu or lum miku, pas nja dy vitesh do degjojme se xhaxhai Enver jo vetem gojen po ka qene i gjithi sheqer. I keq ka qene Zogu qe e sulmoi edhe ne Kosove.

A nuk e mban mend qe ne fillimet e veta si kryetar bashkie Rama organizonte Peza Rock, ku kendoheshin kenge per Enverin bashke me kenge mejhanesh e piqej mish ne hell?

o kombinati, francezet meqe te shoh flamurin, e kane pas dash enverin. nuk e kuptonin vetem pse ishte Stalinist dhe jo si Tito ta zeme.

po ashtu dhe Ali pashen, e donin si tip, nuk e kuptonin vetem pse ishte aq i eger. 

u tha ky i fundit : nuk keni te beni ju me shqiptaret, por une. pranej se kapni dot muhabetin. 

kur sheh ketu s'kajshmerine e komenteve te disave, ku futesh dhe ti, te shkon neper mendje vetevetiu qe pa ju vra, ju eleminu deri ne nje, nuk shpeton dot nga ju. pa pasur pushtet te vijne mendime te tilla, imagjino tani te luftosh per karrigen. ça krimineli perfundon.

mos me trego mu prralla se nuk jam shoku yt.

Francezet thote!!! Cfare je ti? Nje budalla e gjysme? Po c'pune kam une me francezet, une jam shqiptar qe kam vuajtur ne kurriz mizorite e Enver Hoxhes ti me tregon francezet. Cilet franceze iher, ata qe kane dashur e duan edhe Stalinin, Pol Potin, Humejnin apo Pol Miliezi qe donte Hoxhen e Shehun, e plot bisha te tjera qe para se te beheshin ata qe u bene, u formuan ne France si fillim?

U be b... jote te me tregosh francezet! Apo do te besh "filozofin" ti?

francezet qe drejtojne vendin ta kam fjalen (mendimi zyrtar), se francezit te thjeshte hallet e jetes ja marrim akoma sot shumicen e kohes se jetes. nuk njohin balzakun e jo me enverin apo stalinin keta lloj francezesh. 

ka vdek lal enveri ka kohe, ti akoma vuan, se ke probleme me veten me teper. 

ne une vij te bej filozofin, s'do mend, se çfare te bej tjeter ketu ? te shaj enverin ? apo ramen apo saliun apo ariun ?

 

ne Tirane sikur po xhirohet film..po zbresin partzajt....ndejshi me t'mira.

 Shtatori i nje kryeqyteti.Neser fillon sekuestrimi vilave te brgjezeve te rinj.Trego floririn Zana smiley

une nuk baj pjese nder borgjezet e rinj....une jam e "te vjeterve"pra deri tesh jam ne rregull.teshZana duhet me kene e shkundun...per se dyti s'ka flotinj..i kam rehatu smiley

ty te ka me sy te mire pushteti popullor. do cilesohesh "neutrale" dhe ne ndonje rast e genjyer nga propaganda e shfrenuar e qoftelargut 2. smiley

ps. florinjte me mire ne zvicer ose monako, sa pa fillu furtuna.

nga miqte ne pushtet qe te duan te miren....

mos i ushqe njerezit me shprese te rreme... hesapet do te behen si te ish dita e gjykimit...

eh, jo, Bame... ti kujdesu per konsekuenten ne vije. punen "koke per koke" me njerezit, ma lej mua. ka raste te vecanta plot. talente... potencial njerezor. njeriu kapitali me i cmuar, na meson prefeti.

nuk do i falim armikut njerezit me te mire... armiku ate do, ate synon, dhe shpesh jo pa sukses... smiley

smiley

 

Pa i bo gjunjte cope te qajo katedrale e besimit ne pushtet popullor nuk ka shpetim... 

prandaj i kam majt nja dy tre miq...per kohna t'kqijase ndryshe nuk do isha qyprilli.Ne jena prej atyne edhe permbys me u kthy jena ne midis....çeshtje adn vilash ribnascimentale.smileypo pa rrena edhe miqte ma kane shprehe gatishmerine...Hallall komentet te PPU smiley

ka ndonej qe e perkthen kete?

Zana, une kam frike se keta po shembin gardhet qe te na sjellin kooperativat... smiley

ne ceshtjen e kolektivizimit as te mos nxitohemi, as te mos mbetemi ne vend smiley
 

SA hall i ke keto kooperativat PF,diku te kane djege keqas smileyne fakt a di si ,nuk à loje.ta bajne kooperativen e tipit t'nalte te kryeministria..

vdes per ato te shkreta... smiley

ka hike shtojzovallja ...kot e kini . Njato pisha e Ahe qe rrethojne Kullen aty do rrijne .Presin me u zderhalle hijshem , nder hije nan njat Fresk qe e patem xane Muret e ndarjes .E kishin xane Muret e Heshtje Varrit . Kishin fillu me i ba Frengji se po i msyn njaj Bajlozi popull....

per me pa e per me pvet / shka ka mren e kush kuvet smiley

I tesh del clirushem nga Piramida me u ruku - cuku nder ate bar te gjelber me u perkedhel me njani tjetrin .Tesh dum prej Rames me na bae dhe nji cezmet me uje bjeshket  e nji ven me ndi muzike e me pa valle .

Njato reshkitse nga Piramida , vetem prej femijve kane per ti nejte kurore ksaj Hareje , si tufe me Lule smiley

Knoni varza e kceni Cika / asht  tuj shku gjithshka per se miri /  

Jan kthy robt nga Amerika   / me nigju  shka  po tund  Tahiri smiley smiley

po mo po.. Nje cope gardh eshte, edhe ajo qe justifikoi per te habiturit nga komentet e shumta, vrasjen e 4 njerzve ,nje cope regullore gardhi ishte..

Eshte ironike se kur Barjaktari i Tropojes hoqi fotot e "horrit te bulevardit" Presidentit Topi asojkohe, e quajten kushtetuese. Cecenet e kane memorjen ne propocjon ne nivelin e inteligjences

saliu nuk e hoqi qe te fliste me popullin simbolikisht, por per pune inati personal qe kishte me te.

ndersa Rama, luan me SIMBOLE (rreh larg). se per presidentin aktual e bile edhe per Ismail Qemalin pak i rruhet ( ndryshe per kariere, do kish bere shkolle partie ose historie dhe jo pikture). kur te filloje dimri dhe te nevojitet korrent elektrik do ta shohim Ramen. a do t'i kenaqe gjindjen vetem me simbole, apo diçka tjeter.

rama eshte njesoj si saliu, politikan i improvizum.

Rama: Iliri s’është as pozita as opozita, është depozita. Të mbyllim depozitën!

"Depozita" eshte e vetmja gje qe nuk heq dot Rama.

Veshtire do t'a kene shoket

Te premten mora vesh do te kete vakira!

Vdekje fashizmit!

Ka qene nje komedi qe e jepte RTSH njehere ne dy jave, Njeriu qe pa vdekjen me sy; ishte zgjedh kryetari i ri i bashkise dhe po kerkonte keshilla ç'te bente si fillim. Ndrysho gjera qe duken i tha. Pastrohej rruga nate, ti beje diten, etj. qe na marri vesh ai dobiç milet qe eshte dore e re. 

Rama premtoi ne fushate nje polici komplet ndryshe ne 300 dite,kjo presupozon se ata kane nje pllan madheshtor keshtu qe kot pyet popullin.te dinte populli se cfare bente e si ta bente nuk do kish nevoje per qeveri.

Alba2265 ,ju duket e lehte? E dini Ju qe asnje kuader nuk mund te heqi? Jane te gjithe ne vende te struktures sipas ligjit.Eshte i detyruar te punoje me te njejten strukture, sa kohe qe nuk ka bere ndryshime ne ligj...
Pastaj perse duhen hequr? Motivi ? Kush e peshon i kujt eshte faji i gjendjes se rendit?...Politika jo policet...

Une mendova se keta i kishin idete e qarta, ky tani po i kerkon popullit si e do policine. Dmth ky se paska ditur qe ne krye te heres, si duhet, kurse populli e "zgjodhi" me idene qe keta kishin plane te mirestudiuara per cdo gje.

Thone qe Rama i kishte kerkuar Metes te dobesohej per te simbolizuar qe qeveria e re do jete e holle dhe jo e trashe.

Problemi me iniciativat pa peshe te Rames eshte qe ato shpejt do kthehen ne barcaleta nese nuk pasohen nga iniciativa me peshe ( dhe te kryera me sukses).

Thone qe Rama i kishte kerkuar Metes te dobesohej per te simbolizuar qe qeveria e re do jete e holle dhe jo e trashe.

Kjo më sipër, nëse ekziston ende rubrika "thënia e ditës", atje e ka vendin. smiley

Tani Rama ka mbërritur aty ku donte. Por në rrugën drejt kreut të qeverisë, Rama është larguar nga idealet e larta. Këtë e reflekton edhe koalicioni me Lëvizjen Socialiste për Integrim, LSI, e cila drejtohet nga ish-kryeministri, Ilir Meta. Prandaj tingëllojnë boshe premtimet e Ramës që me një dorë mrekullie në vend do të krijohen 300.000 vende pune, dhe do të luftohet me efektivitet korrupsioni në vend“, shkruan gazeta zviceriane./DW

Ky eshte zarfi i pare:

1. Bej ndryshime (p.sh. levize tavolinen nga dera tek dritarja).

Zarfi i dyte:

2. Shaj paraardhesin.

Zarfi i trete:

Bej gati 3 zarfa.

lol
më pëlqen ky verisioni.

Po maloku kujtote se kryeministria eshte kulla vet ose lopa e vet ene e rrethote me mur qe mos ta shifnin te tjeret. maloku po malok ngelet.

Olsi, flori te kemi.Me kenaq me keto regjistrimet.Shtoi e ruaji se nje dite do t'i keshe pasuri.Eshte memoria historike ne celuloid...

Faleminderit Grave. Me vjen keq qe i bera me celular, por me doli krejt papritur. Sapo dola mbreme pasi mbylla peshkun pa uje ku po diskutoja pikerisht per faktin qe do ishte me mire sikur te shembej i gjithe muri rrethues dhe jo vecse kangjellat e vecse kur shoh qe po ndodhte pikerisht ajo gje. smiley

Besoj se dikush tjeter do te kete bere foto me te mira.

Une kam pare dhe ndjekur pune te tuat mjaft te mira.Mbaje nje aparat zanati...sado i rende te te duket!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).