Artan Hoxha, gazetari që më 21 janar transmetoi në darkë pamjet filmike të vrasjes së Ziver Veizit, disa orë pasi Sali Berisha dhe të tjerë në PD, deklaruan se vrasjet janë kryer nga vetë opozita në turmë, sot, pas dy vjet e ca nga ajo kohë, pasi ka marrë vesh edhe vendimin absurd të Gjykatës së Apelit, i prekur dhe i fyer për gjithçka ka ndodhur, ka dashur ta mbyllë vetëm me një frazë këtë histori, se kjo është prova e radhës jo thjeshtë e dështimit, por e kapitullimit pa kushte të sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Por pas insistimit të gazetarit ai ka dhënë një intervistë të plotë që është botuar në DITA

Unë, këto fjalë nuk i them nga dëshpërimi për mungesën totale të drejtësisë në vendin tonë, por i trishtuar se do më duhet sërish të përballem me fëmijët jetimë të Ziverit, Faikut, Aleksit e Hekuranit, dhe nuk do di çfarë t’u them. Do skuqem prej turpit dhe pafuqisë për t’i ngushëlluar, prej pamundësisë për t’u dhënë sërish shpresë se një ditë drejtësia do të vihet në vend. Nuk jam fare i zhgënjyer nga ky vendim i shkruar diku tjetër, madje nga e njëjta dorë që dha urdhrin për t’u kryer vrasjet nga pakujdesia.

Pasi flet për treshen e gjyqtarëve, që siç thotë ai, për shkak të profesionit si gazetar inestigativ për disa vite, i njeh mirë, Artan Hoxha shton jo pa ironi:  I përgëzoj për kurajon, për devocionin ndaj atij që i ka sjellë aty, dhe i simpatizoj pamasë për faktin që nuk i janë treguar bukëshkalë për nderin që u ka bërë.

Viktimat e 21 janarit dhe sfida për të vendosur drejtësi për jetimet e tyre, janë shkaku i vërtetë që ndëshkuan me një milion vota Sali Berishën dhe i dhanë një mandat të pakufizuar Edi Ramës. Nëse nuk do të ketë drejtësi për ata katër shqiptarë, të vetmit të rënë dëshmorë në bulevardin Dëshmoret e Kombit, fatura e dështimit për mazhorancën e majtë ka për të qenë shumë e rëndë, e mbyll intervistën Hoxha.

E plotë intervista.

100 Komente

artan hoxha eshte i vetmi qe flet tamam nga keta gazetaret  e K@r|T ne shqiperi.

per faturen kam dyshime  sepse jemi popull legen i harrojme ato qe na bejne , e shsim veten per dy leke.

 

hahah me shkriu fare ky gazetar i famshem....  fatura shume e rende per te majten...hahaha e majta i fitoi zhgjedhjet Ilir Meta dolo me i fituari nga te gjithe... mjer ata te shkrete qe hiken o Artan Hoxha se ujqit me njeri tjetrin nuk zihen

Nuk e rrun kush prej te majteve per 21 Janarin ....

Jo vetem 21 janari por dhe shume gjera te tjera jane per tu vene ne Vend  fakt eshte se kjo qeveri jo vetem qe nuk ka takatin por as vullnetin me te vogel per te bere dicka ne kete drejtim ... pra le te presim dhe te shohim Faturen per te "majten" smiley

 

Për 21 janarin është gjykuar vetëm pasoja, dhe kjo sa me thënë se u bë diçka.

Duhej filluar nga shkaku që solli pasojën, piknisja te vidio koruptive, te organizatorët që i sollën fatkeqët në shesh e i lanë në mëshirë të ca huliganëve me gurë, tulla e huj kundër policisë. Nëse do të fillohej kështu gjykimi, dënimi më i rëndë do të shkonte të autorët që shkaktuan viktimat.

Po sikur të vdiste ndonjë polic nga goditjet e pa kontrolluara dhe të shumta nga gurët e tullat?

"Po sikur të vdiste ndonjë polic nga goditjet e pa kontrolluara dhe të shumta nga gurët e tullat?"

 

Do ta kishim shpallur deshmor te atdheut!!!

deklarate emocionale po e papergjegjshme. Kjo do kish qene e vertete nqse te majten do e sillte ne pushtet faktori i 21 janarit. Ath. po, mund te kish pergjegjsi. Fakt eshte qe e majta erdhi ne pushtet me shume prej ”mjeksise falas” dhe reformave te tjera te premtuara si kjo, jo se do t'i jepte zgjidhje 21 janarit. Plus qe dretperdrejt qeveria nuk ka si ndikon te 21 janari kurse nji reforme ne drejtsi une nuk e kuptoj thjesht me ndryshim ministri e zv/ministri. Afermendsh qe nji reforme ne sistemin e drejtsise do kerkoje kohe

E majta erdhi ne pushtet prej karlliqeve dhe krimeve te sali berishes. Biles erdhi ne pushtet edhe pse kesaj radhe saliu "vendosi" te mos beje perpjekje per te manipiuluar votimin. Aresyeja pse vendosi keshtu ka per te dalur ndoshta mbas nja 20 vitesh. 

Ndersa per 21 janarin bie dakort me ty qe qeveria e majte nuk ka gje direkte ne dore per te denuar apo jo vrasesit. Por me numrat qe ka ne parlament po te doje mund te beje reforma te rendesishme ne sistemin e drejtesise ku keta horra dhe kurva ( e kam fjalen per gjykates e prokurore) te ndjejne peshen e ligjit kur veprojne ne kundershtim  me te drejten dhe drejtesine.

E majta erdhi ne pushtet ........ saliu "vendosi" te mos beje perpjekje per te manipuluar votimin.

E majta ka qene dhe eshte shume superiore sepse Shqiperia nuk ka Histori tjeter .Por gjithmone ka Toleruar  SALIUN qe  VIDHTE . Kesaj rradhe me Hajdutlleqe e Krime po shkonte thelle ne Pushtetin e Instaluar .Rrezik edhe Nderkombetar !

Prandaj i i tha jo vetem e MAJTA por edhe Nderkombetaret ...Po Vodhe do ta presim DOREN dhe Gjuhen ...Dhe per here te pare kemi nje tolerance te lejueshme nga e Majta , qe Saliu te vjedhe  "dicka " sa per te mos thene qe NUK ka te DJATHTE ne Shqiperi . Dhe ky eshte edhe arsyetimi qe do ndjeke 21 Janarin  Bajraktari INTRIGANT e kishte kuptuar MIRE kete dhe me Opozite Palo..esh feline po luan akoma !

Nderrimi me Lulashdashkurbanin e Bashkise eshte sinjal i dhene Shqiperise . A do kete Fuqi te shkeputet Mentalisht nga babasqapi dhe te heshte e te hape deren , ne mos qoft i "kapur "nga Trusti Geshtenjave !!!!

..........kur te trokase  me i miri / ai me syze Tahiri smiley

Ky eshte problemi ! Bota shikon VIDIO nuk ka nge te merret me mecerimet e Dhive  ..

 " Na vrau Shteti , Na arrestoi Shteti se jemi te Djathte "

o berber, po t'mos kish qene Lir Meta, ala me muhabete kutijsh do ishit t'u u mor. E kupton qe sot jeni n'pushtet fale koalicionit qe nuk kishte gjasa me u bo apo jo?

 

nuk ka asnje gjase. Iliri do perfundoje ne biruce dhe bashke me ilirin fluturon dhe partia e tij

                                                                                                                                              -  berberi -

berbero, me pelqen ky entuzizmi jot.smiley

por pas entuziazmit, sebashku me ilir meten ja mbathin dhe socialistet nga pushteti. e verteta vret po duhet thene ama. 

boll me endrra o burre i dheut se s'jane me endrra pastaj por semundje.smiley

pra ti mendon se shume shpejt PD-ja vjen ne pushtet? Endero moj vajze se nga endra nuk te vjen asgje e keqe. 

 

Une s'e besoj ta kete thene kete berberi. Ti njihesh si mashtrues.

Pse gjembo ti a nuk mendon qe Ilir Meta duhej te perfundonte ne biruce me faktet qe na u serviren ?

Sigurisht qe mendoj qe Meta duhet te perfundonte ne biruce - bashke me te tjere. E kam menduar ka kohe. Si shpjegohet entuziazmi yt pas fitores ngjaliste se? Ajo me corodit pak: qe edhe ke thene te shkoje ne biruce, edhe tani e duartroket dhe lumturohesh kur Meta eshte pjese shume e rendesishme e fitores dhe kryetar parlamenti.

??????????? Entuziazmi im nese e kam shfaqur ndonjehere qendron ne faktin se me ne fund bisha monster iku. Po ku ka gezim me te madh sesa te largosh saliun nga pushteti o Gjemb. Ti je larg dhe shume gjera nik i ndjen si ne ketu. Po zbythja e saliut eshte prosperitet per Shqiperine kete mbaje vath ne vesh. 

qe edhe ke thene te shkoje ne biruce, edhe tani e duartroket dhe lumturohesh kur Meta eshte pjese shume e rendesishme e fitores dhe kryetar parlamenti.

 

 

hahahahahaahhahhhhaha e modhe je. Une lumturohem qe kokemodhi eshte spiker si Xhozi. hahahahahahahaha

gjembi, jo ket jave po javen tjeter, berberi do i bashkohet protestes socialiste per duar te pastra. Levizja do derdhet neper sheshe qytetesh dhe do kerkoje qe Meta te jape doreheqje si i korruptum

Ne emer te maxhorances se majte, Ilir Metes i hyri frika ne palce nga fjalet e Tanit, ndaj e porositi ministrin e vet te drejtesise qe te mos harroje premtimin 21janardrejtesist te LSI-se.

Indeed bac, it will be kry, don't shave it.

Ilir meta doli duke bo pazar 700.000 euro, masnej monika mori n'telefon ramen dhe e shau nga robt, masnej rama doli nga zyra i inatos dhe u perplas koke me koke me ngjelen, dhe te dy nga goditja ne tru kerkuan respektivisht demonstrate dhe 13.000 te vrare. Sajmir tahiri organizoi grupet e zjarrit me thika me helm te nxehte, dhe tom doshi qerasi nendrejtorin e policise se saukut me akullore. Per shkak te ketyre ngjarjeve qe ju paraprine revoltave ndrea prendi duhet te shpallet i pafajshem, kryesisht sepse nuk do kishte vrare asnje civil nese nuk do e kishin lene te tarraca e kryeministrise por do e merrnin me vete per akullore ose pasta

Vendimi i trupes gjykuese dhe te gjitha te dhenat mbi gjyqtaret qe sjell Hoxha ne shkrim dalin e teprojne qe Ministria e Drejtesise te filloje direkt nje hetim per ta ne lidhje me ceshtjen.

Por, dhe ketu qendron realisht problemi, Ministria e Drejtesise i eshte dhene Metes, pikerisht qe nga kjo ane (Drejtesia, pra), asgje te mos ndryshoje.

Drejtesia, per Ramen eshte karte e djegur, cmim i larte i paguar per te pasur Meten ne krah.

Pyetja qe me bezdis eshte: ne sa fusha te tjera do te jene vendimtare interesat e klaneve te Metes dhe ndonje tjetri? Sa e lire eshte qeveria Rama te perktheje ne realitet vizionin e shpallur!?

smiley

Pjer, c'thote Shqipria? ndonje takim i mundshem?

E paskan bezdisur shume pyetjet ??? A mullah a mullah me tetevjecare ,qe kini mbush Blogun me cicerima gjimnazistesh e batuta dylekeshe katundi si plaka thashethemesh ne Lagje JEVGJISH !

Nje kategori qe merr persiper te pakten te komunikoje ne nje Blog si PPU,  minimalja duhet te dije se ketu vijne edhe njerez me Gjimnaz te perfunduar per te mos thene si LefKOPEJA me tre mastera ngarkuar .Dhe qe ketu nis Alfa per te hyre ne kete Prurje .

Keto nuk jane vendime Politike as te mbeshtetura ne Legjislacion.

Keto jane Vendime te Krimit te Organizuar qe ka KAPUR Drejtesine pasi me pare kishte Kapur Shtetin , projektues dhe konstruktor  i se ciles Ishte Krimi I Organizuar Nderkombetar qe ushqente Burrin e Mutit te Shtetit alias Babsqap Vucidol Berisha 

E verteta eshte qe u desh pak Kohe derisa ky lapanjooz ish Kryeminister i nje vendi Krenar e Plot Dinjitet qe e shnderroi ne Bace Droge , trampoline Trafiku Prostitucioni e Lavatrice Parash te Pista  , qe edhe Disa Organizma ne USA te realizonin se cfare perfaqesonte ne te vertete kjo Moster .Deri ku do ta shtrijne hetimin e ketyre Lidhjeve? Nje ua jap Une ...Berluskoni i PLEHRAVE !

Titull Brilant ...I pari ne Shqiperi pas 90 .A. Hoxha i rri si kurore e Moralit Shqiptar ketij Titulli !

LEGENA - T ! ....

Qenka Interesante si Interviste .Po ti heqesh frazeologjine Berishiane me "trima te cartur " me "gjuhen e urrejtjes " me "Opozita ben Namin " dhe "PD shembi komunizmin " sidomos mburrjet e qenereise "PD beri shume " them se duhet Vleresuar .Gabim do bente Pozita ne se nuk e lexon me Vemendje .

Berishen le ta mbaje edhe ne krevat kur Fle , po Jar Musteqen le te votoje bashke me Opoziten ta heqin dhe ta denojne administrativisht si i Paafte ne mos paste ndonje Lidhje te drejteperdrejte me Kriminelin berisha per mosnderhyrje e mosveprim ndaj Vendimeve te te " kapurve "  ne Gjykata nen petkun Gjyqtar .Akt FLAGRANT i shkeljeve te Renda te Kushtetutes nga nje Dordolec Politik qe mba titullin President !

Tani, jo se ka shume rendesi, po une kam punuar si me Tan Hoxhen, edhe me Fatosin, ate gazetarin e plagosur ne 21 janar qe ka kerkuar azil ne Belgjike (kete mund te ma vendosin ne dosje). Si per rastesi kane qene bashke te "Shqiptarja" para nja 10 vjetesh (o Zot si iken koha). Tani eshte vertet gazetar i zoti, me i miri gazetar kronike ne Shqiperi mbase. Gjuha e reportazheve te tij eshte vertet e bukur, mjeshter i pershkrimit. Dhe njeri trim, kur as Sales nuk ia mbante te shkonte ne vendlindje, Tani java shtate e ai tete e ne Tropoje. S'eshte ndonje gazetar partizan, te themi i majte, sic mund te mendohet tani prej ketyre puneve te 21 janarit. E kishte mire me Azgan Haklajn, e madje ishte Tani qe zbuloi qe qeveria e Nanos kishte cuar ndihma te skaduara ne Tropoje, per kosovaret a nuk e mbaj mend mire. Thjesht dua te them qe Tani eshte nje skraparli me te cilin vertet duhet te krenohen skraparlinjte dhe nje gazetar qe e nderon emrin e gazetarit shqiptar. 

ups, reputacioni i demtuar i skraparllinjve ( do ta them me ''ll'' se ashtu me pelqen) po ngrihet cdo dite pak e nga pak.smiley

Me behet qefi qe ka (dhe) gazetare te mire, dhe qe ti e ve ne dukje kete, per sa e njeh.

xhibi,

fjalet  ketyre tipave as nuk duhen vene re fare. jo vetem qe jane tendencioze por edhe banale, perseritese, dhe dogmatike. 
a ka kuptim te marresh si imparciale fjalet e nje tipi apo tipeje, pa a ka kuptim te ulesh ne muhabet me individe, te cilet na te shkuaren kane qene ambadadore apo konsull, bie fjala ne Kine, hiqen ne 2005 nga administrata Berisha... pra, a ka kuptim te marresh si imparciale fjalet apo kritikat qe keta ngrene apo kane ngritur kunder Berishes, apo levdatat e tepruara, lepirese, ndaj kundershtarit te tij? 
une them se  jo. e vogel eshte bota, por jo mjaftueshem. ka plot njerez me te cilet mund te shkembesh mendime pa rene pre  e propaganduesve dhe mllefnxjerresve partiake.

O palle, ata dosjexhinjte is kane futur kot, mos u nis prej tyre. Ai per te cilin aludon ti dhe dosjexhinjte eshte njeri i nderuar, po ja qe nuk jam une. 

Ky shkonte ne Tropoje se kishte shoke e miq gjithe kriminelet e Tropojes, bile pikerisht ata qe vrane Azem Hajdarin. Te gjithe e njohin si gazetar te pushtetit socialist, qe kishte akses te privilegjuar nga policia kur drejtohej nga socialistet.

 Ia fut kot, se ai ka pasur njohje ne polici ne cdo kohe dhe si cdo gazetar kronike. Me thuaj nje shembull ku del si gazetar i pushtetit socialist. Une te solla nje shembull te kundert. Ishte ai qe i tha Azganit per punen e atyre ndihmave te skaduara, dhe doli Azgani pastaj neper konferencra shtypi e bu buje ky muhabet. E beri si gazetar, ashtu sic e beri edhe per 21 janarin si gazetar. 

Prodhim i revolucionit kulturor je ti, prandaj nuk pritet me mire sot. I je borxhli partise se te mori nga zonat e thella dhe te coi ne Kine, ku ata per vete ne ate kohe nuk mbushin dot barkun me oriz, por ju ju dukej parajse.

Edhe ti nje palle tjeter je, vlen ajo pergjigjja per ate me siper. Kur mora vesh qe me kane hapur dosje, u gezova, m'u duk vetja VIP, po menjehere zhgenjim pastaj, se ia kishin futur kot fare.

Dhe njeri trim, kur as Sales nuk ia mbante te shkonte ne vendlindje, Tani java shtate e ai tete e ne Tropoje.

Trimerine e paske shpjeguar dy fjali me tutje:

E kishte mire me Azgan Haklajn

Gjithsesi une dua qe ne Shqiperi te kete gazetare te mire, te vertete, investigues.

Gjembo, edhe Sala e kishte mire me Azganin, po nuk shkonte dot ne Tropoje

 

21 janari, bashke me viktimat kane qene deme kolaterale te Rames drejt rruges se pushtetit, asgje me shume.

Si eshte e mundur qe gazetari me bark te madh flet per vendimin e gjykates qe edhe per mua nuk eshte i drejte, dhe nuk flet per nje tjeter vendim gjykate e akuza te tmerrshme qe kane te bejne me shkakun dhe strumbullarin e 21 janarit, Ilir Meten qe mban ne kembe qeverine Rama?

Eshte po ky Ilir Meta qe ata qe u vrane dhe ata qe s'u vrane i quajti kokepalare dhe kriminele e si ka mundesi qe njerezit e votuan edhe me shume? Pse nuk votuan Berishen, qe te pakten kokepalare nuk ju tha dhe votuan Meten qe i diskretitoi fare?

21 janari duhej hetuar ne teresi dhe publiku duhet te jete i qarte nese videoja Meta-Prifti qe sipas PS tregonte me ze e figure Meten duke bere korrupsion, eshte e vertete apo jo? Rama qe beri dhune me 21 janar per shkak te videos duhet te pergjigjet.

Duhet hetuar dhe vene para pergjegjesise edhe ata qe bene deklarata antikushtetuese, organizuan dhe paguan grupet e dhunes e tentuan te pushtojne kryeminstrine. Ne fund fare vjen pergjegjesia e gardisteve qe sipas meje ne vend qe te denohen, duhen dekoruar qe mbajten ne kembe republiken.

Vendimi i apelit eshte krejt i padrejte. Keta gardiste kryen detyren. S'kane pse denohen pse dike ka kapur plumbi qorr, por keta gardiste kane edhe nje gabim, kur shume prej dhunuesve te ligjit kapercyen rrethimin, duhet te kishin qelluar jo ne ajer, por drejt tyre nga kembet per ti neutralizuar.

Ku eshte e pare e degjuar more qe ne nje vend te Natos, opozita politike te organizoje njerez per te pushtuar kryeministrine?

Nga e kemi zoterine tuaj? Zanzibaras?

Kur behet Krim ka vetem nje Veprim nga Policia ...ose arrestohet Krimineli i Armatosur ne Flagrance ( ne se nuk kundershton me arme si Berisha me Garde ) ose Neutralizohet ( edhe Vritet sic e vrau Agim Shehu ate te banka )  .

Pastaj vijne bythet e zgjuara qe bejne analiza te Fellta me Shkak Pasoje .

Biles nga sh.Enver kemi dhe nje Porosi qe me fjale te tjera e percjlell bukur edhe ky konservatori !

" C'ben InteliDjenca , Po Partia , po Organizatat OJu Q qe qendrojne indiferent dhe nuk pyesin Kush e solli kete Ngjarje ? Cili eshte shkau dhe pasoja . Ketu te thellohemi shoke se jemi vend i Traktatit te Varshaves dhe nuk na lejohen keto " 

Liri lefKOPESE se e mbyten Idiotet !

E majta nuk ka me tager moral te flase per 21 Janarin. 

Nuk ka, pasi ka zgjedhur te qeverise me Ilir Meten, shkakun e "21 Janarit"; ketij te fundit i ka dhene ne dore celsat e drejtesise, per te garantuar pikerisht paprekshmerine e tij dhe te tijve nga ai drejtim. 

Lista e LEGENAVE pra eshte pak me e gjate sesa kjo me tre gjyqtare! 

ILir Meta ishte nje nga 100 aresyet e demostrates madheshtore te 21 Janarit. Po 99 aresyet e tjera lidhen vetem me nje frymor, me kriminelin sali.

Liri LefKOPESE  se nuk rreshtin Idiotet njeri pas tjetrit ne mbrojtje te Krimit .Jane grahamt  e fundit te frymes   nga babasqapsit  e xhibonjiizmi me shumfajtoresite dhe Dy barazlargimet .

Zogu  nuk kishte faj qe Iku se Italianet nuk kishin te Drejte te na Pushtonin . Jane te njejtit ! Moral e Logjike e varrosur qe ne 1944 , prandaj shqetesohej edhe sh Enver " Te mbame paster Partine nga Infiltrimet e Armikut . Pse shoket nuk i pasqyrojne te gjitha ne DOSJE " 

Po ja konkurojne  titullin edhe Uturak Fevziut !

Vrasesi i 21 janarit eshte  i Identifikuar dhe eshte "Doktorr adhamudhi" me  Paramilitaret e "Trustit te Geshtenjave" te maskuar si "Gardiste".

Perpjkejet te tipit se " Me Ilir meten u be kualicion" dhe rrjedhimisht bie kauza e gjetjes fajtore te Vrasesit te 21 janarit , jane groteske ne rastin me te mire, dhe qelbesirelleqe ne rastin me te keq.

Vrasja e Protestuesve ne 21 janar eshte Krim. Motivi qe Protestuesit paten per te dale ne Proteste nuk ka te beje fare , po fare , Me VRASJEN e tyre. 

Ata u vrane se po Protestonin . Kaq i mjaftoje "Doktorr Rrumplles" qe ti Ekzekutonte ata.

Një i çmendur, një vend e çmënd.

Në vendin tim e në vendin tënd
E shpojnë lakrën, i hedhin mënd.

Në vendin tim e në vendin tënd
Ty të kruhet, tjetrit i dhëmb.

Në vendin tim e në vendin tënd
Hënën si petull e pjekin në shkëmb.

Në vendin tim e në vendin tënd
Një i çmendur, një vend e çmënd.

 - Dritero.

Po s'jane divorcu aspak. Kshu finte per publikun bejne te gjithe, por pas kuintave vlon dashnia pasionante smiley

Per ate pune dashnia e tyre eshte me shume se pasionante.  smiley

Hmmmm "Kush e humbi te verteten qe ta gjejme ne" ??

A mund te jete e paster nje fitore me nje (h)aleat te piste?
                                                                                - spiritus -

koalicionet PD& LSI apo  PS & LSI,jane garnitura per te vjedhur.Jane kusarira ku nderrojne ngjyrat.Koalicione qe i hapin pune kusarise.
Koalicione, per pune nuk do te kemi.....! Merre kete si lajmin me te  zi, per vendin tend e timin bashke....!
Tung
                                                                               - grava -

Keto preokupimet se "i moralshmi" Rama duhet te bej koalicion me te "pamoralshmin" Meta jane budalliqe pa baze per realitetin shqiptar. Rama ka qene krahu i djathte i Metes, nqs Meta do iki ne burg nje dite Rama do jete mu mbrapa tij. 
E verteta e hidhur per Ramen eshte qe ka perpara nje koalicion me 100 000 + vota perpara. Vete nuk e mund dot. Kshuqe zgjidhjet e tij jane dy nqs do ta mundi:

1) te ribashkohet me LSI

2) te hape partine e te pranoje te gjithe ata qe kane kundershti me ate vete, por qe nqs ju respektohet e drejta dhe ambicja e tyre mund ta pranojne si kryetar opozite

                                                                                - Endrity -

ky Endrity i barazlargum ja ka fut kot fare njehere!
grava dhe spiritus ne krahun tjeter, konsekuente, si gjithmone

Sa pasion e ke arkeologjine dhe ti mo. smiley

shkence e bukur...shif Auronin ca pasioni ka

Bredho mo na i nxirr me keto gjera te lutem, me ke nxjerr komplet budalla smiley

nji dite do perplasesh me te kaluaren, Endrity; ajo te ndjek pas si hije.
 

Shoket mbeten duke ta thene kete ty, po ty s'te mbushej mendja.

ej po Auroni nga bahet meqe ra llafja?

rrofsh daku se po filloja tu baja merak

E ka pagu Likja faturen plako , pa merak.

A nuk ishte ilir meta ai qe i quajti viktimat "kokepalare"?

Kujdes se do te hidhen ne fyt socialistet per Ilirin..smiley

Harrohen o shoqe harrohen te keqiat, perpara ketij bolleku qe u fali Likja, se si qena do kishin ngele prape ne opozite..smiley

Ai thes dhjami edhe e shfaq katandine e bere me korrupsion pa pike turpi e ca debile ketu i thurrin lavde .

edhe? e shan ti i quti medemek? smiley

a ca i bo ti asaj mihal gramenoje, ca i bo smiley

Ia co IQ-n ne pike te akllit.

notnemir, rob Zoti.

ps. jom kurioz, ato ditaret eoficerit gjermon, ne origjinal i lexove, mer?

ma thuj kur te bjeri rasti. smiley

 

Jewish and Enemy Property

There were virtually no Jews in the country. Aside from this, there was no way for us to intervene in the affairs of an independent country. Enemy property and assets were, in general, not confiscated out of respect for the country’s sovereignty.

http://www.albanianhistory.net/texts20_3...

Shume faleminderit per linkun. Cfare nuk paska aty. smiley

S'ka perse .smiley

Pikepamja e nje nazisti te felliqur te cilit i jane thyer turinjte. Propagande naziste, asgje e re smiley

me nji shkrim hedh poshte gjithe zhurmen per daten kur kane ik gjermanet nga Shqipria. Ky thote data e fundit ka qene 4 dhjetori

Ka dhe nje shpjegim tjeter me llogjik. Kjo eshte deshmi jo vetem e ekzistences por dhe perdorimit per qellime politike te makines se kohes. Eshte e qarte qe vucidolsi shkoi back in time, i mushi menjen gjeneralit gjermon te ndryshonte daten, dhe erdhi per te vazhdu sherrin per punen e dates. 

vec 1 makine kohe eshte ne qarkullim dhe ate e perdor xakja per t'u cmall me enverin

Artani shkruan drejte ve piken mbi i por sa per faturen, historia tregoi qe ketij populli duhet tja vesh thiken deri ne place qe zgjohet. Duhet filluar nje pastrim masiv i sistemit gjyqesor dhe prokurorise por kto pastrime nuk behen me krimbin qe ka futur vucidolsi ne presidence. Keto spastrime duhen bere jo vetem per 21 janarin por ne menyre qe te kete nje shtet minimalisht funksjonal. Votat i kane dhe te heqin kapterrin nga Presidenca dhe te fillojne nga puna

Nuk kane arsye per te heq presidentin .kushtetuta e ben te qarte se presidenti hiqet vetem ne raste ektreme.

A ka rast me ekstrem s nje shtet me sistem gjyqesor inekzistent, te shpartalluar?

Neni 90
 
1.   Presidenti i Republikës nuk ka përgjegjësi për aktet e kryera në ushtrim të detyrës së tij.
2.   Presidenti i Republikës mund të shkarkohet për shkelje të rëndë të Kushtetutës dhe për kryerjen e një krimi të rëndë.  Propozimi për shkarkimin e Presidentit në këto raste mund të bëhet nga jo më pak se një e katërta e anëtarëve të Kuvendit dhe duhet të mbështetet nga jo më pak se dy të tretat e të gjithë anëtarëve të tij.
3.   Vendimi i Kuvendit i dërgohet Gjykatës Kushtetuese, e cila, kur vërteton fajësinë e Presidentit të Republikës, deklaron shkarkimin e tij nga detyra.

Presidenti i Republikës mund të shkarkohet për shkelje të rëndë të Kushtetutës 

 

Pikerisht! Presidenti ka per detyre te jete mbi palet politike. Nje president politik eshte ne shkelje te rende te kushtetutes sepse eshte president i nje grupimi politik te vetem smiley Jo se po them qe eshte  e lehte por me ate mazhorance qe ka sot parlamenti e ben po ta kete me vullnet. Sido qe te jete pune muti eshte kjo si ta heqesh si ta mbash ate president vari lesht... ja la berishovici peshqesh Shqiperise.

Paska qene ketej Kryetari se me beri Merak .Gjithe ajo prurje me Patriotizem e Arberesheve dhe Kryetari hesht ????

Po jo ai nuk fle , vigjilent ndaj thenieve te tjereve , dermen armikut me thenie . Te mesohen te shkruajne .Te dine te vjleresojne Presidentin si shoqja Alba me zamete smiley

Po si e kupton z.me zamete shume,  kete kryetar ...Presidenti shkarkohet per shkelje te rende te Kushtetutes kur te pakten e me te afermeve te shfaqura ne PUBLIK

 1.- Perdori presidencen per te mbrojtur familjen "Olele Odeta " dhe Kercenoi Opoziten se po "provokonte "

2 .- Nuk veproi me shkeljen Flagrante te Ligjit me "faljen e Vrasesve " nga Gjykatat ne vartesi !

Ose me mire i nderuar  Krytar i partise se te Tredhurve mendore , ke quan ti me shoqen me Zamete "shkelje te rende te " Leckes per larje dyshemeje te babasqapit alias Kushteutes per Rruajtjen e se ciles emroi nje Dordolec Politik !

ku je o flori, o peremer pronor i vetes se pare!

nashi nese do te shfrysh se nuku e ke qejf presidentin jepi se eshte e drejta jote as une nuk po i dal per zot.

po per arsye te shendetit mendor, nuk hiqet presidenti?

ka nje nen nese vertetohet qe eshte i pamundur te kryeje detyren.

Rri o Alba me zamete .Mua me ka ardhe vete dora Kryetari ne mbeshtetje .Ka mesuar edhe nga vartesit si te vije . Edhe armiqte e partise sone ja kishin shfrytezuar Shpirtemadhesine qe e kar akterizon dhe e kishin futrur me Borgjezet e rrotkarianeve .Me le ta gezoj kete cast !

Alba me zamete , qe shpesh te zene syte zametet , nuk kam dyshim por sikur na ke prure ca paragrafe me pare qe thone se te takon ta argumentosh nje gje qe thua .

Une te thash se ku i shoh shkeljet e renda dhe jo se nuk me Pelqen .Ti si i vlereson serozisht ?

Apo nuk ta mba se e lexove qe me erdhen perforcime ? Me erdhi ai " & co "qe zoti ja befte Mullar kudo qe shkel per Kullote dijesh smiley

Gjykatat jane te pavarura me kushtetute presidenti nuk nderhyn ne veprimet e tyre.

Gjykatat jane te pavarura me kushtetute presidenti nuk nderhyn ne veprimet e tyre.

 

A i beson vete keto qe shkruan?.. Ne fakt presidenti zbatoi me rigorozitet listen qe i dha naltmadhnia. Shkarkuan Ina Ramen dhe vendosen Ufo dhe dordolece politke qe tju rahin shpatullave nq se vihen perpara ligjit per abuzimet q kaner bere. Nq se ka ceshtje urgjente qe duhet ndryshuar ne ate vend eshte sistemi gjyqesor i cili denon te pafajshimt dhe vrasesit i le te lire diten tjeter, po ky sistm gjyqsor nuk mund te ndryshohet me persidente politk si puna e dordolecit qe kemi ne krye

Keto mund te jene veprime politikisht te papelqyeshme po jo thyerje te kushtetutes.Ina rames mesa mbaj mend i mbaroi mandati.pati nje dispute mbi afatin e mandatit.kuvendi zgjodhi nje tjeter nishani e firmosi.po keshtu bamir topi para tij firmosi shkarkimin e sollakut .pothuaj cdo president para tij ka miratuar shkarkimet e prokuroreve me perjashtim te moisiut.Sistemi gjyqesor dukshem ka probleme por jo cdo gje eshte ne dore te presidentit.here pas here ketu shkruan nje ish keshilltar presidencial i cili mund te te sqaroje se pse B Topi qe betohet dite e nate  per lufte kunder korrupsionit nuk ishte ne gjendje te bente me shume si kryetar i KLD.

'''''por jo cdo gje eshte ne dore te presidentit. here pas here ketu shkruan nje ish keshilltar presidencial i cili mund te te sqaroje se pse B Topi qe betohet dite e nate  per lufte kunder korrupsionit nuk ishte ne gjendje te bente me shume si kryetar i KLD "

Lavdi pastefilosofi  NN " Hidh nje gure dhe ben ca rrathe " Cfare thua moj xarre xarre ato zamete smiley 

Te prishesh dhe per me teper te behesh Nismetar i prishjes se Ekuilibrave Politike duke Nxitur  nje Lufte te paskrupullt midis tyre si desh NRGJ -je , me "Olele odeta " nuk qenka shkelje e rende e Kushtetutes ???po veprime politike te papelqyershme ...O marc nga ditet e babsqapit smiley

Po kush te tha ty qe do zhvilloje  Luften Kunder Korrupsionit e Kush ? jar Musteqja qe erdhi nga Minsitria e Luftes me Arme kunder korrupsionit Lazaratas  per ta Luftuar me Ligje  smiley Ti qofsh qe e barazon me Topin ! Pyetja eshte te nderhyje apo jo ne Faljen e Vrasesve ? ..dhe ky indiferentizme , pasavitet , paragjykim , paaftesi a c'te duash ti ..nuk qenka shkelje e RENDE e Kushetutes ?

Nuk te them kot qe te kane zene zametet syte qe kur ke lene shembujt nga Xha Abazi . Nuk te kam hasem por me vjen keq se mba gjith ato zamete prapa per te mire te PPU ....dhe me Lodhesh a korba une smiley

Ti qofsh qe e barazon me Topin ! Pyetja eshte te nderhyje apo jo ne Faljen e Vrasesve ? ..dhe ky indiferentizme , pasavitet , paragjykim , paaftesi a c'te duash ti ..nuk qenka shkelje e RENDE e Kushetutes ?

Idriz sipas kushtetutes te popullit shqiptar pas gjykates te apelit vjen ajo e larte dhe ajo kushtetuesja.

Kur te aprovohet nje kushtetute ku njerezia te futen ne burg apo lirohen me urdher te sekretarit te pare te KQ te PPSh aehere po mund ta akuzojme nishanin per pasivitet.

Nga kush jane te pavarura Gjykatat nga Kryeministri apo nga Presidenti qe eshte Kryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise ? Pak me shume zgjuarsi e konkretizim kur vjen e i leshon ..Dhe ke dhe nje pike me siper .Perse e anashkalon ? Apo te duket bajate Kercenimi e prishja e Ekuilibrave Politike duke anuar nga nje krah i Presidentit ? Kush ja jep kete te drejte te Perdore Postin dhe Institucionin , te sulmoje nje Parti Politike dhe per me teper ta perdore te mbroje gruan "Olele Odeta " !!!!! Per cfare duhet ky Dordolec Politik pa "nerva " pre e cdo provokimi , po e quajme , me keshillat e femijve qe ka si keshilltare smiley

Vetem te lutem mos me shty ne mendime te Gabuara ne dem te Partise se e di qe kryetari Vigjelon me Urtesi , Dhimshuri e nuk do ta kesh te lehte po mu shmange .Lavdi kryetarit dhe Lironi lefKOPENE smiley

si kryetar i KLD presidenti ka vetem nje vote.anetaret e KLD emerohen nga parlamenti.Per te pasur shumicen atyre iu dashur edhe votat e LSI.pastaj nuk po shikoj qe te qaheni per vendimin e te njejtave gjykata qe nxorren te pafajshem I Meten.

Nuk ka vetem nje vote .Ka VETEM Nje Firme dhe te drejte te Kontrolloje Vendimet si dhe te Percaktoje Vijen , te rekomandoje Kufomat e KLD se cfare do me thene te Falesh Vrasesit ! Dhe ne mos e degjofhin le te ngreje Stuhi Shkarkimesh ne Parlament per keto KUFOMA Politike e te mso rrije si Dordolec !

Ik e mbaj leksione Babasqapit e Jozrfperckes qe e flaken Inen e Moisiun , Topin e ke u do qejfi si sende pa Vlere .Ja kete te kuptosh ti se po ligjeron maje Plepi me cicerima zogjsh qe sa kane filluar fluturojne !

Neni 147
 
1.   Këshilli i Lartë i Drejtësisë përbëhet nga Presidenti i Republikës, Kryetari i Gjykatës së Lartë, ministri i Drejtësisë, 3 anëtarë të zgjedhur nga Kuvendi, si dhe 9 gjyqtarë të të gjitha niveleve, të cilët zgjidhen nga Konferenca Gjyqësore Kombëtare. Anëtarët e zgjedhur qëndrojnë në detyrë për 5 vjet pa të drejtë rizgjedhjeje të menjëhershme.
2.   Presidenti i Republikës është Kryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë.
3.   Këshilli i Lartë i Drejtësisë, me propozim të Presidentit, zgjedh nga radhët e tij një zëvendëskryetar. Zëvendëskryetari organizon veprimtarinë e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, si dhe kryeson mbledhjet e tij në mungesë të Presidentit të Republikës.
4.   Këshilli i Lartë i Drejtësisë vendos për transferimin e gjyqtarëve, si dhe për përgjegjësinë e tyre disiplinore sipas ligjit.
5.   Transferimi i gjyqtarëve nuk mund të bëhet pa pëlqimin e tyre, përveçse kur këtë e diktojnë nevojat e riorganizimit të sistemit gjyqësor.
6.   Gjyqtari mund të shkarkohet nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë për kryerjen e një krimi, për paaftësi mendore a fizike, për akte e sjellje që diskreditojnë  rëndë pozitën dhe figurën e gjyqtarit ose për pamjaftueshmëri profesionale. Kundër këtij vendimi gjyqtari ka të drejtë të ankohet në Gjykatën e Lartë, e cila në këtë rast, vendos me kolegje të bashkuara.
 

Eshte e shtune dhe ti sot je Pa LENG ..Kalofsh mire .Kujdes zametet pa llogje kosasi ben dhe Gim Jevgu me kengen 

te rroje enveri te rroje partia 

qe na beri ne me shtepia ...

ke pas shetpi ti ?smiley

Prandaj i qene aq mirenjohes enverit ti se te paskan bere sojin me shtepismiley

smiley edhe qe rrihte budallejte qe mendonin se ishin te zgjuar dhe njihnin Kushtetuten smiley

Nëse nuk do të ketë drejtësi për ata katër shqiptarë, të vetmit të rënë dëshmorë në bulevardin Dëshmoret e Kombit, fatura e dështimit për mazhorancën e majtë ka për të qenë shumë e rëndë, e mbyll intervistën Hoxha.

Shume e drejte! Po nuk eshte vetem kjo, eshte goxha pune e madhe per te reformuar sitemin e Drjejtesise,Populli duhet te ngrihet te bej opozite ish opozites per reforma te shpejta ne Drejtesi! Duhet te ndeshkohen krimet e te kaluares se aferme! Si duhet te ndeshkohet korrupsioni ?  Une habitem qe i korruptuari per te cilin u inicua 21 Janari eshte sot Kryetar i Kuvendit ! Kjo eshte e pa moralshme! Qe ketu fillon deshtimi! Qofsha i gabuar! 

shif tani kur t'filloje rehabilitimi i Fullanit nga kopeja e bagtise. Desha t'them qe shoket e majte kane per te rishikuar qendrimin e tyre te meparshem

 

Dialogu Rama-Fullani
Ardian Fullani: Do të të jap edhe nja dy gjëra kryesore që t’i kesh parasysh për problemin që do të diskutojmë këtu. 
Edi Rama: Ok!

***
Në përfundim të fjalës në konferencë të Kryeministrit.
Edi Rama: Si t’u duka? Në rregull ishte?
Ardian Fullani: I papam fare. 

***
Ardian Fullani: Në qoftë se dëshiron pesë minuta të takosh dy të FMN-së, është ky greku, Dy minuta. 
Edi Rama: Tani apo pastaj?
Ardian Fullani: Kur të kesh kohë ti pesë minuta, nuk ka problem.

Ardian Fullani: I papam fare. 

Bobo kush e drejtoka BQ-ne!!!!

Arjan Cani?

vej re dhe nji prezantim ofendus per njerin prej atyre te FMN-se. Nuhatja me thote se dikush ne blog ka per ta kap kte dhe ka per ta regjistru si nji provokacion te ri te shqiptarve ndaj grekeve

.." Kryetari" i opozites ( i verteti e ka xungurrisur per kete nisme) vendosi qe, per te vene drejtesine ne vend, te shpjeri ne Gj.Kushtetuese " problemin kardinal", te Resmies se Nishanit....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).