24 Komente

njesia me oriXHinalin deshe me then smiley

digjitale- apo dixhitale ??

numerike e perdorin ata te top channel, dhe kane te drejte

thoni pastaj qe s'duhet redaktorismiley

bravo Ed Rama!

Dera per histori sapo u hap edhe 1 cantim tjeter.

PS. Mezi hapet, se menteshat gjith ndryshk. mire qe s'e ka hap njeri qe 500 vjet, po as nuk e mirmbajn o vlla, per cdo rast, i cik voj do, se ja si vje puna, duhet me i llaf... smiley

emo shif vetem frazen e fundit,

pa te cilen ky vetetim eshte i pavlefshem.smiley

kto jan akte notarile vetetimesmileysa vlen nje paçavure e tille. nje avokati di ti mjaftonte vetem kjo fraze per ta nxjerr te pavlefshem.

 

 

orgjinalin

bahkengjitur

vetetim

Keta me duket se kane nevoje dhe per korrektor, pervec redaktorit smiley

e kane sjelle pikerisht per kete per te thene se sa te domosdoshme jane masat qe po merr Rama me redaktore e mesues fillorejesmiley Po lyhen menteshat me vaj.....

Do hapin kurse abetareje ne cdo ministri."A e madhe e shtypit b e vogel e shtypit",nuk shkruhet minarala oj cuce por mineralesmiley.Shkruani ne tabele te zeze: rilindja na solii lirinesmiley

smiley Paskeni qene te tmerrshem ,qenkeni te pergatitur per çdo eventualitet...nuk gjeheni kurre te papergatitur

si te them... kto duhen edhe per rastin "kur s'ke ca bo, lun deren" smiley

 

Komunistet nuk do t'i gjeni kurre te paarmatosur! Si ne fushe te luftes, ashtu edhe ne fushen e ideve! 

Jo besa Em...ti nuk lun deren hiç ban do poezi ,e sjell atmosfera te kohes sa je ma i vertet ti se sa ishin ngjarjet...ajri qe thithet ,atmosfera,mentaliteti,ç'mendohej e ç'ndihej...kaq te verteta...sikur e ke ndal kohen...sensibilitet se s'ka si mu spjegu ndryshe smiley

Nuk mund te vërtetohet njësia me origjinalin e "Universitetit Ndërkombëtar" pasi ky është person juridik privat (shtetëror janë vetëm Universitetet jo-Ndërkombëtare) dhe vërtetimi i këtyre dokumenteve behet vetëm vetëm nga organi qe i ka lëshuar ato, pra Universiteti Ndërkombëtar Z. ...ampa.

Pastaj nga ana gramatikore vlen "simptoma" mbushe dokumentin me germa si furgonin me pasagjer.....

 

 Sa i takon epokes digitale, besoj se vertet jemi ne epoken perkastese, sepse tashme nuk ka me falsifikime te perbindshme qe sejcili nga Ju mundet ti tregoje perdite.

Ketej nga ne zakonisht vertetimet kane vule, dhe vertetimet kur fotokopjohen ju njesohet kopja me origjinalin po tu deshen. Dhe qe te kesh vule duhet te jesh person juridik. Njehsimi i kopjes me origjinalin s'ka lidhje me statusin e subjektit qe ka leshuar dokumentin

Njesimi i kopjes me origjinalin, nga Noteri Publik, duhet te vertetoje qe dokumenti eshte 1- Shteteror, +  2- Zyrtar, dhe per nga permbajta ka fuqi provuese te njejte me origjinalin. 

Nje dokument privat, psh , dokument shoqerie tregtare , nuk vertetohet e origjinalin nga Noteri sepse te mashtron dhe ngjason se eshte zyrtar.

Veprimi i mesiperm perben manipulimin e provave, vertetesise dhe te vertetueshmes.  Duke pasur vertetimin e njesise me origjinalin nga Noteri, personi qe eshte i pajisur me dipllome nga Universiteti Nderkombetar manipulon "staturen" pasi meqenese dokumenti eshte vertetuar nga noteri publik (zyrtar) edhe universiteti eshte organ zyrtar (publik shteteror)- gje qe nuk eshte aspak e vertete.

Italia ka noten 10 ne keto burokracira, (mund ta keni provuar ne kurriz ne Ambasaden Italiane) por edhe Gjermania nuk ngelet shume larg, (ka me pak kerkesa).

Me e mira eshte qe per dokumentet jo zyrtare , (kur ato kerkohen), fotokopjet te shoqerohen me shenimin, mbaj pergjegjesi personale per deklarim te rreme te te dhenave, per paraqitjen e kesaj kopje.( 1-kushton me pak/ska burokraci 2- eshte me e ndershme 3- personi pergjegjes mban pergjegjesi dhe te shperblen demin).

 

"e cili"

smiley

Gjerat do vijne ne permisim djema, nuk ka lindur njeri i ditur. 

Jam dakord , por ... sikur e kane blere cik shtrenjt ate vulen mbi pulle, edhe po te tregohen te kujdesshem deri sa te "behen te ditur" nuk do behej nami.

SI mi ngjo mu qeveria llafet mer!!!

Only in Librazhd

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).