Olldashi: “Me këto veprime nuk po ecet në drejtim të bashkimit të PD për të qënë një opozitë e fortë e cilësore përballë mazhorancës së majtë, por jepet shembulli i keq i shkeljes së statutit të PD”

Mbledhja e grupit parlamentar të PD, e para nën drejtimin e liderit të ri Lulzim Basha nuk ka pasur qetësi. Pavarësisht se kryetari i ri e ka pritur liderin historik Berisha te dera e selisë së re të PD, duke e vendosur më pas në krahun e djathtë të tij në tryezën e madhe të sallës së ish-ShQUP, në mes të Topallit dhe Bodes, kjo nuk e ka penguar rivalin e tij për kreun e PD Sokol Olldashi të reagojë për mënyrën e zgjedhjes së kryesisë së re të grupit të PD.

Përtej deklarimeve e qetësisë publike jashtë sallës, brenda saj mësohet se Olldashi i është kundërvënë në mënyrë të drejtëpërdtejtë Bashës, duke mbajtur sytë nga Berisha se po shkelet statuti i PD, pasi sipas tij s’zgjidhet kryetari i grupit pastaj nënkryetari i partisë, por është e anasjellta. Madje mësohet se Olldashi nuk ka munguar të kujtojë se me këto veprimet nuk ecet në drejtimin e bashkimit të PD për të bërë një opozitë të bashkuar përballë të majtës.

Mësohet që Sokol Olldashi të ketë thënë në mbledhjen e grupit të PD se “jo vetëm që nuk ka pasur transparencë në përzgjedhjen e deputetëve që do të jenë në kryesinë e grupit parlamentar, pasi emrat i kemi dëgjuar nga mediat dhe nuk janë diskutuar e ardhur si propozim i kryesisë në grup, por është shkelur dhe statuti i PD, pasi Këshilli i ri Kombëtar duhet të zgjedhë njëherë nënkryetarët e PD, pastaj njëri prej tyre do jetë kryetar grupi, dhe jo të veprohet anasjelltas”.

Më tej ai mësohet të ketë nënvizuar se “me këto veprime nuk po ecet në drejtim të bashkimit të PD për të qënë një opozitë e fortë e cilësore përballë mazhorancës së majtë, por jepet shembulli i keq i shkeljes së statutit të PD”. Askush tjetër nuk ka folur dhe ka pasur vetëm një sqarim nga Basha se është kryesi e komanduar, por Olldashi me sa duket ka qënë i bindur se kjo kryesi do mbetet dhe për pasojë dhe kryetar grupi dhe nënkryetar i PD do jetë Edi Paloka.

Më pas është vendosur që kryesia e PD të përbëhet nga: Edi Paloka kryetar grupi i 46 deputetëve të PD, Eduard Halimi ish ministri i Drejtësisë nënkryetar grupi, Edmond Spaho kandidat për nënkryetar Parlamenti, Genti Strazimiri sekretar grupi dhe Jorida Tabaku  zëdhënëse e grupit. Ajo çka bie në sy është shmangia e drejtuesve të vjetër në PD. Ndërsa kreu i Grupit PD hodhi poshtë zërat për ekzistencën e disa fraksioneve brenda partisë. “Brenda PD nuk ka fraksione e grupe, ka mendime ndryshe por kjo s’do të thotë që ka fraksione, është diçka normale”, tha Edi Paloka pas senacës parlamentare.
 
STATUTI I PARTISË DEMOKRATIKE
 
■ Kompetencat e Këshillit Kombëtar/Neni 41
 
1- Mbledhjen e Këshillit Kombëtar e thërret Kryetari (ose Sekretari i Përgjithshëm me miratim të Kryetarit) në marrëveshje me Kryesinë e Partisë.
Këshilli Kombëtar mund të mblidhet edhe në se e kërkojnë ¼ e anëtarëve të tij. Në këtë rast Kryetari thërret mbledhjen jo më vonë se dy javë nga data e depozitimit të kërkesës.
Data e mbledhjes dhe rendi i ditës duhet t’u njoftohen anëtarëve jo më vonë se 5 ditë para zhvillimit të mbledhjes.

2- a. Këshilli Kombëtar merr të gjitha vendimet që mund të kërkojnë rrethanat kur Kuvendi Kombëtar nuk është i mbledhur dhe kur ato nuk janë parashikuar në këtë Statut si e drejtë vetëm e Kuvendit.
b. Këshilli Kombëtar zgjedh ndërmjet anëtarëve të tij të dalë nga Kuvendi, me votim të fshehtë njëzetepesë anëtarët e Kryesisë së Partisë nga një listë ku numri i kanditatëve të mos jetë më pak se 1.5 herë më i madh se numri i vendeve që kërkohen.
c. Këshilli Kombëtar zgjedh/shkarkon ndërmjet anëtarëve të tij të dalë nga Kuvendi Kombëtar, me votim të fshehtë:
i. Sekretarin e Përgjithshëm;
ii. Nënkryetarët e Partisë;
iii. Sekretarët funksionalë ;
iv. Kryetarin e Bordit Financiar të Partisë;
v. Komisionin Qendror të Apelimit.......
 
■ Nënkryetarët e Partisë/Neni 47
 
1- PDSH ka dy nënkryetarë të cilët zgjidhen sipas përcaktimeve të Nenit 41 të këtij Statuti.

2- Në mungesë të zgjatur të kryetarit dhe me autorizim të tij, njeri prej tyre zëvendëson Kryetarin. Në mungesë të këtij autorizimi (dorëheqje, etj.), Sekretari i Përgjithshëm mbledh Këshillin Kombëtar i cili komandon nënkryetarin që do të drejtojë Partinë deri në vendimin përfundimtar të Kuvendit Kombëtar.

3- Kryetari i grupit parlamentar është njëri prej tyre, ndërsa nënkryetari tjetër është i deleguari i kryetarit.
 
KRYESIA E GRUPIT TË PD
 
■ Edi Paloka
Kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

■ Eduart Halimi
Zv/Kryetar i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike

■ Gent Strazimiri
Sekretar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

■ Jorida Tabaku
Zëdhënëse e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

■ Edmond Spaho
Kandidat i Partisë Demokratike për postin e nënkryetarit në Kuvendin e Shqipërisë. 

105 Komente

saktë

Rrofte greva per transparence e Saliut te Pare ndaj Saliut te dyte....Ne shohim qimen ne syrin e tjetrit e jo traun ne syrin tone...

Në lidhje me deklarimet e z Olldashi s'besoj se ka njeri për të shtuar gjë. Ai dje u shpreh mjaft qartë dhe hapur. Partise Demokratike i duhen o tani o kurrë zërat ndryshe, në radhë të parë demokratët duhet të jenë demokratë me veten e tyre gjë që me kryetar SB as që bëhej fjalë për fatin e keq. Unë shpresoj një bashkëpunim mes Bashes,Olldashit dhe B Mustafajit..

Ngelen duke mos na befasuar keta te PD.

Olldash mus luj kot te ndershmin tani se nuk te ka fare lezet ...

ose dil ne hesap tat ose mbyll gojen sepse ti nuk je nga keta zarat e ri qe vijne nga jashte shtetit per pak post e ndonje benz me shofer, ti je i vjeter ne ate mesele dhe e di shume mire se si bohet politika ne shqiperi ...ashtu pra !

@ DerWilleInMir 

Ndoshta Olldashi s'është fort i ndershëm por edhe Rama me të tutë s'janë të kulluar.

O tru peshk, po ku e pe ti qe parafolesi e kishte vetem me PD-ne? Po ta lexosh edhe njehere ai e kishte me politiken te teresi, pra edhe me PS-ne. Nejse, keshtu je i sinqerte duke te pare pseudonimin.

Kurrizo..? Mbylle halen i dashur ne mos atë verën që deshe të pije e bëjmë më viskoze!

peshk ....rama dhe fate velaj e ato perckendirra qe vijne nga franza sjan kurre te mite sepse ata vijne me mbush xhepat me djresen dhe ate pak gje qe i ka ngel shqiptareve a kupto ti ?

i thashe olldashit ate sepse nuk ja vlen fare qe olldashi si nje nga me te vjetrit ne pd te ngre zerin thjesht per qefmbetje personale nga ana tjeter nuk po dihet se cpo luhet ne pd ...shume pd-ist te vjeter po heshtin tani kur duhet te gerthisnin

presim se cdo te ndodhi !!!

Paloka eshte kryetar grupi i komanduar, nuk i kuptoj keto lajmet e Anila Bashes. Epo te vesh ne faqe te pare lajmet e Anila Bashes, do thote qe te mos kesh me shume mend se Anila.

paloka kryetar i grupit. mori fund PD-ja.

Dhe sot humben nja tete deputete. ua mori Meta qe ne diten e pare. lol

parti qe s'ben dot asgje per kater vjet, as si opozite. mbase prandaj kane vene me karagjozet, qe te digjen si figura kete katervjecar ku s'do te bejne asgje sepse s'munden. Nese i kane vene sepse mendojne se Paloka eshte nga me te aftet, PD me verte ka marre fund.

po dhe anil basha eshte gjynof njeri i gjalle dhe ajo e do i cop rroge me jetu e me dale kafeve ne tiranen naten e te bej high night life pranej mos ja merr per te keq  sepse ne fund te fundit ajo nje punonjese eshte smiley

Kjo Anila ka pas ardhe nje here ketu.Ishte komplet e paafte e incopetente.,me humnera logjike te llahtarshme,nje snobe kote.ne fund te fundit Shqiperia eshte keshtu se mesatarja eshte e anilave....

incopetente

lol

s'do kesh lene birre te skaduar....spt eshte festa ....

E vetmja gjo qe thuthuqi ka pas bo me verte mire, ka qene kur gjute te gjuhet e huja dhe te samiu. Jo si Vaske Konomi po nejse.

... ja kau nonen sula asaj partie.

Eshte vertet gjynof ku eshte katandis kjo parti qe 23 vjet me pare ishte endrra e shqiptareve drejt lirise dhe qyteterimit europiano-perendimor. Ne krijimin e saj pati elemente nga me te perparuarit e inteligjences kryeqytetase te asaj kohe fut ketu Gramoz Pashkon, Genc Pollon, Dylber Vrionin, Besnik Mustafajin, Genc Rulin etj etj etj. Pa folur per mbeshtetesit dhe simpatizantet qe ishin padyshim pjesa me e mire dhe perparimtare e shoqerise ne te gjithe Shqiperine. Kuptohet kjo, ngaqe aty beja pjese edhe une. smiley

Sot ja ku jane. Nje palo parti me nje ngjyrim te forte krahinor, me parulla te dala boje prej antikomunizmit te para 90-tes, me nje thuajse lufte civile ne kurriz, miliarda dollare te vjedhur ne piramida dhe vila, me kundershtare te vrare ne shesh, me anetare te vrare nga te vetet prapa kraheve dhe nje lufte qesharake midis nje Olldashi dhe nje Olldeleje per kryesi.

Turp per Zotin.

ku e sheh PD nje parti krahinore nuk e kuptoj....dy tropojan qe ishin ne parti, nuk jane me......apo per sa kohe nuk jane te gjithe nga gjirokaster-vlore-tepelene quhet parti krahinore????

Mjafton te shohesh maloke gjithandej neper zyrat e PD e neper vende pune, e do ta kuptosh pse eshte krahinore. Le me zaptimet e tokave nga maloket pa u hyre gjemb ne kembe, etj, etj. 

cilen toke moren more ramist tru peshk? Ate token qe Rama do ja u legalizoje pa para fare? Nese PD-ja filloi nga zeroja dhe kryu pothuajse shumicen e punes per legalizmet kundrejt pageses, Piktori jot deshtak, do ja u legalizoje falas (ky ndoshta sju legalizon asgje por kshu i genjeu) megjithese jane ne token e tjetrit.

PD-ja beri me toke fshataret pa toke ne jug te Shqiperise me ligjin 7501, ndersa ju qorrat e Rames, permendi veriun.

Si gjithmone enverizmi ka qene krahinor, prandaj eshte kjo urrejtje. Enverizmi ne Shqiperi u pershtat me traditen, kanunin qe cdo gje e lidh me fisin. Prandaj nuk ka e as nuk do te kete asnje veriror ne lidershipin e larte te PS. Eshte parti e zones se pare operative, por mire ja u beni malokeve, bile duhet ti shani me shume, se pervec Kukesit e Lezhes, ne zona te tjera votuan Ilir Meten.

Nuk ka parti me demokratike, ne cdo aspekt se sa PD-ja. Nese PS funksionon si nje sekt, ku te gjithe jane te lidhur me lidhje gjaku e krahine e bile edhe feje, ne PD gjen nga te gjithe, edhe verioret edhe jugoret, edhe myslimanet edhe ortodokset.

PF, me gjithe respektin, niveli kulturor, intelektual i shoqerise shqiptare perfshi emrat qe permend, ka qene pertoke. Injorance totale si funksionon demokracia, shteti ligjor, ekonomia e tregut. Te shkolluar e formuar me tekste te marksizmit. Ca te presesh me shume? Dhe per shoqerine shqiptare, shiko ne YouTube pritjen qe populli i Permetit i rezervon nje sharlatani si Rrapush Xhaferri. Vaj medet.

Mos oburre, se as ja kishin haberin fare. Statuti apo programi i PD eshte bazuar te nje tekst i Kartes se Drejtave Njeriut sepse nuk dinin cfare ishte nje parti politike. Nuk po flas per Partine e Punes sepse as i llogaris, bageti hesapi.
Tjetri sot eshte i diplomuar ne Univ. Utrecht per Shkenca Politike. Jurida Tabaku ne Amerike. Pa hyre ne CV e eksperienca. Humnere.

jo qe s'ja kishin haberin fare fare po ishin dhe snobe dhe mendjemedhenj dhe s'pranonin as keshilla. pashko ishte nje kot fare, snob i pavlere ( se ju ne shqiperi s'flisni per te vdekurit, po ja qe ashtu ishte).

 

Alba te te them vetem dicka. Filmonim votimet e para. Une asokohe punoja me RAIDUE. Shkojme filmojme diten e votimeve Gramoz Pashkon tek qendra e votimit tek Rruga Budi. Votoi urte e bute Gramozi. Shoqnia rreth e rrotull...urime...rob te qete.. Qe aty shkojme tek shkolla ku votonte Sala. Entuziazmi ne qiell. Ish minatore...ish te burgos...pardesy te bardha... pardesy te verdha...xhupa komunalje jeshil...

S'kam per ta harru, Antonion gazetarin italian te RAI. "Juve ju duhet Gramozi', tha "po udheheqes do keni Saliun". As Moisiut ne Mal nuk i ka dale llafi ashtu.

edhe gramozi kishte nje pardesy te bardhe, po kjo s'ka rendesi. sala ka qene impulsiv tere jeten, psiqik i lindur.

gramozi cun tirane, gjysem blloku etc etc. po kjo s'do te thote qe ishte i afte. ishte vec nje snob qe dinte asgje nga kapitalizmi dhe me gjere. e pame c'fliste dhe c'bente. 

Gramozi ndjese paste,ishte person i kendshem,jo gjys po bllok i tere e zot me ndje jo vertebral...as i afte e as i ditun...snob...diku shoqnohej me Kadare e bashkimshehun e me ate arkitektin Myftiun me duket...nejse ndjes paste...Sala ka ne natyre entuziazmine karizmen ,rralle ka ndodhe qe kush e ka njoft personalisht nuk e ka bere per vete.e vetmja e mete e tij eshte se nuk din me nda pushtetin me askend.Kudo ka qene numer njesh,Shpesh mednoj se mos ka kulture jezuite se eshte shume i ngjashem me ta.

jo gjys po bllok i tere

po c'bllok o njeri? nje vile te mire kishin. gjysem bllok se babai i vdiq shpejt dhe i humben shume priviligje ...

dhe vila s'ishte ne bllok

E ke gabim Alba. Vete fakti qe asnje prej tyre (perfshi dhe Kadarene) nuk u perzien ne politiken e asaj kohe tregon shume. Vajza e Cabeit te madh libra dinte libra beri (Shtepi Botuese) Po ashtu edhe ato te tjeret jane marre kryesisht me botime, libra, muzike etj. Dhe sa per "demin" qe i bonte njeriut te ri smiley Genc Dashi me nje kenge te Stonsave qe i binte pa e rrujt ne nje mbremje shkolle, nuk krahasohej me nje bisede librash te ndaluar ne nje salle operacioni.  Nejse muhabet shume shume i gjate ky. Mbase njehere tjeter.

mire...kur thu desident bashkim shehu...nuk thashe se Berisha ishte desident e as qe bente tpjese ne keta snobe.Berisha eshte solitario,ka studime e kulture solide,jo te marre ne mbremjet ne bodrumin e gramoz Pashkos.nejse megjithate...mbase ishin fmije me prinder kriminele,per refuzim ishin desidente.Kur flas keshtu kam parasysh Pashko senior e shehu senior.Ishin snob me shume se gjithçka.nejse ...asnje polemike

jo snobe, po ishin super snobe. te kishte pasur mundesite e tyre pf, dhe ti zana (pa ironi kjo, per te dy) kushedi ku do ishit. ishin thjesht njerez me intelekt normale dhe snobe te pa kufije. 

genc dashi ishte tjeter. artist i vertete.

Shiko, kjo na ka honger gjithmone ne shqiptareve. Po s'ma vari mu, eshte snob. Une per vehte, megjithese kam me i vogel se to, i kam respektu per ato qe kane bere dhe ne nje fare menyre i kemi pas si role model vetem nga historite qe qarkullonin per ta. Me vone kam pas kenaqesine ti njoh, takoj, bisedoj dhe i kam respektuar edhe me shume. Seriozisht, ketu po e mbyll.

kjo histori po me sjell ndermend,:Ja Peti prej verteti ,j adhe Loni prej betoni......

PF, Nuk dua te te zhgenjej smiley por Gramozin e kam njohur ne 1991, me vjen keq por ishte shum poshte, ndjest paste atje ku prehet, nese ka gjetur prehje, por nuk ishte ne ate lartesi qe ju dukej juve proletarve. 

smiley Mire Pjero. Fiton ti.

o PF o trim i marre,   u perleshe me radare..smiley

.smiley

Ketu nuk flitet per te fituar a derzi, por per te marre e dhene nga njeri-tjetri. Lexo komentin me poshte dhe pergjigju. 

Lexo komentin me poshte dhe pergjigju. 

Bobobo, doli toni hetuesise tani. Ika une...

PF i dashur, nuk e kam me ty, por me historine, ti the qe ai ka formuar partine e gjelber. A mund te hedhesh pak me shume drite. Kaq. 

Pjer, para 90 nuk lejohej hapja e partive politike ne Shqiperi, ndaj Genci hapi nje perit politike ne mergim ose jashte shtetit quaje si te duash. E quajti Partia e Gjelber. Ky muhabet me 1989. Hapja e kesaj partia nuk pati ndonje efekt vullkanik ne politiken shqiptare. Ishte thjesht nje gjest disident personal, mendoj une, ose me qellime te parealizuara ose te tejkaluara nga ngjarjet e kohes. Pra ngjarja nuk eshte shenuar me germa te arta ndokund. Po prape ne vetvete eshte krejtesisht e vertete. Nese do me shume detaj kontakto Genc Pollon ose shiko arkivat e partive te huaja politike te krijuara ne vitin 1989 ne Austri. Mua per muhabetin qe bej me mjaftojne faktet qe di dhe nuk shoh ndonje aresye se pse duhet te humbas me shume kohe me kete muhabet. Shpresoj, qe ju pergjigja pyetjeve te tua. Nese jo, me vjen keq. Sidoqofte mos u tut para hulumtimit nese fakte te tilla kane nje rendesi jetike per ty dhe ke kohe e para per t'u marre me gjera te tilla.

Tung.

Si eshte ajo shprehja mbi te parin e katundit? Po nuk ishte as fajii tyre jo. Nga ta merrnin formimin? Nga tekste marksizem, dialektizem? Nga cilet profesore? 

Nje student i vitit dyte te fakultetit shkenca politike apo juridik, perpara se te marrin ne dore tekstin e Kartes se Drejtave Njeriut, ka studiuar nja 20 autore, filozofe, rryma mendimi qe kane frymezuar tekstin e Kartes. 

Pa folur per mbeshtetesit dhe simpatizantet qe ishin padyshim pjesa me e mire dhe perparimtare e shoqerise ne te gjithe Shqiperine

Kjo nuk ka ndryshuar.

Te rre menja. Ose you're living under the rock. Krahaso rezultatin e votimeve te 1991 me 2013 dhe do e kuposh gabimin. 

Opozita ka nevoje per riformatim qytetar. Ka nevoje per intelektuale e figura me kapacitet qe te ngjallin respekt. Kete takem te rafinuar nuk e mbart as paloka as luli as strazimiri. Kjo eshte sfida e opozites sot. Po sditen te ngrihen ne rang sofistikimi do kthehen ne parti 5%she. 

Une mendoj qe do shkartisen e do nxjerrin dy tre parti te vogla. Nuk ulet dot ne tavoline Xhozi me Genc Rulin apo Besniku me La Palmen.

Te ben pushteti te ulesh. Kur u ul Cim Cani me Tom Doshin, Beqja me Gramozin etj etj. 

Endro ku je mer burr. Je zhduk. Ka nevoj ky mexhlis per ty

Eshte dhi keq peshku koko, robt tu u shajt neper faqe paralele, ketu ka ca te tjere qe bejne trollin e prishin cdo teme. Shume nga robt e tjere qe kam pas qef kane vendos me shkrujt shume rralle gjithashtu se nuk u pelqen fare ambjenti. Shfrytezove dhe pushimet me kete rast per te shkrujt me rralle. 

Po per politike mos me prit te shkruaj pa u bo ca muaj qeverisje, icik si heret me fillu me e shajt Ramen qe tani smiley

pra sipas teje pozita i ka keto cilesi hahahah

O PF, sa njef dhe ti, o burre i dheut smiley

smiley

ore, se meqe thate dosjet   ju.. i hodha nje sy asaj faqes une tani.. del  ''unavailable''.   e paskan heqeur..

Po ti ke hall se t'u shujt fletelavderimi ke kendi i emulacionit smiley

smiley

pse ca ka nodh me ter men? e kon heq belulin nga kendi emulacionit? mooosss smiley
 

Beluli me buke e ti me gure smileysmiley

Belulo e hoqen ate se u tremen nga padia! 

Presioni psikollogjik bo cudina.

Emagjino mo ca bo epersia intelektuale,  mijra kilometra larg dhe me te diktu tjetri se ca ke me bo dhe ti e bo! 

.smiley   po me doli dhe  mua njeher emri per mire.. pse te  mos rrinte..smiley

ne fakt mua, po edhe ndonje tjeter,  me kishin futur kot aty.. per diversitet mbase..smiley   sepse ishte i qarte qellimi i atyre qe kishin bere dosjet.. dmth mua me kishin use-ur, Kaviro..smiley

sa te ishte bo qejfi mer

u hap llafi qe kishe organizu nji banket ne lagje me rastin e gzum smiley

ke pa ti qe bakshishin e do ene mreti. mer po ene gzim kulufi me te lavderu, te vje si mire smiley

e cuditshme natyra njerezore smiley

ps. kjo s'do me thon qe une u bona xheloz per ty e? se mos kujto. biles pati i moment qee thashe: ca nuk shko te Beluli xhanem, qe s'e kom von re... smiley

se c'ishin nja dy zonja ti belul, qe deshen me vu dore mbi emnin tat smiley...mirepo A.I, B.C dhe ai qetri nuk e lejun... jane skutha, por te nercem ama

pa me thuaj o Av se per c'dosje zihen keta, se s'po marr vesh?

av, mos bjer pre e provokimeve te Lires. smiley

"zihen" thote smiley

jo po bisedojne si xhentelemen ...

ti po ti, xhentelemen i madh ti smiley

sorry em, me vonese...smiley

iku tani ...

smiley

smiley

hair dalte...

shkurtimisht ti alba, jane ca trima ferrash ketu tek ppu, qe kane hapur nje blog tjeter, ku bejne biot e gjith antareve ketu, kuptohet duke reflektuar krejt frustracionet e jeteve te tyre te mjera. Jo vetem kaq, se kush e vret per kaq gje smiley, por ftojne anonime edhe me te pafytyre te hyjne ne lojen e tyre e te llapin si u do qejfi per te gjithe...pra nje lloj gjueti postmoderne shtrigash... se te ishte moderne do kishim ndonje produkt a riprodhim, do shihte bota mire, por me keta vetem ca orgazma te shtira e te neveritshme...

me fal nese te ngaterrova, por shpresoj qe do e mesosh shpejt. cheers smiley

pra nje lloj gjueti postmoderne shtrigash

Po cgjueti shtrigash o Av. Keta gjuajne per ndonej pale breke te palara a ndonje kondom te perdorur!

smiley 

po eshte si term, o Ron... tua ngreme nje cike pjacen aman... smiley... ah medet thuaj...

po si e ka emrin ky blogu i ketyre moj se na habite? duhet nje artur miler ketu qe t'ja u qendisi. c'jane keto thagma moj av? pu pu pu kaq budallenj te jene ca te rraces sone, moj? po ne sikur jemi dhe pellazge.smiley

po ndoshta s'jane te races sone smiley... nona dihet thone...

Av, te lutem, por me beso, te lutem shume, mos u merr me ata qe vrapojne pas hicit.Jane ata, qe "vrapojne", me shpresen se ndonje dite Perendia edhe mundet te degjoje lutjen e tyre "bujare" , qe e liga te marre formen e te mires.
Vetem per kaqe pake deshire te tyre te merzitemi?

smiley jo grava, nuk merzitem per kaq gje... por mire do me vinte me thene te drejten te mos kishim rene ne duar debilash... armikun e duam te zgjuar dhe te pashem smiley... 

i pashe  Av, i pashe... kryesisht njefare ''anna'',  kishte dyshime serioze ne personin tim..smiley  ehh, nuk na lane keto anonimet rehat thuaj..  ''miq  qe te duan te miren''.smiley

 

emo,  te them te drejten vleresimi i dosjebersit  si ''Atdhetar'', me pelqeu!.smiley      sidoqofte, pertej shakase:  pune te pista!smiley

po nese eshte keshtu a nuk do ishte me mire me i lane ne indiference...mos me iu dhane rendesisne qe nuk e paskan....ne jemi te gjithe frenkuentues te ketij blogu,Se ç'behet neper blogje te tjere pse duhet te behet objekt ketu.tesh si po shkon ndeshjame Islanden....?

duket kane ndryshu shkalle, po me i pallat jane ama... smiley 

Kapo ishte gzu shum per ca foto smiley

 

C'ne une gure Belulit? Belulin e kemi...si pellumb e kemi smiley

Edhe Belulin qe e kishim si 'korbin e bardhe'  te peshkut, i bene dy letra anonime. 

Na i rane, na e shane, na i thane komunist.  Prite Zot, mos na e nxjerrin edhe Zanen komuniste, nga ato te Bultinit Jeshil smiley

smiley

Te lumte Kavir per perkthimin e Merlin Monrose smiley..dosja jote po behet sh interesante

Flm Av qe ma permende. Tani e pashe qe e kisha perkthyer une smiley

Thesar e shkuar thesarit, o Kavir smiley

ti mund te harrosh, po nuk harrojne dosjeret...smiley

Po flen edhe lumi, armikun e zuri gjumi, po dosja... mbahet, e malet i tundi.

tesh ,ku me i lexu keto dosjet....si asht puna??kujt i ka dale dosja  ketu te ppu...prite Zot...tane jeten filma me sigurimsa....

Ti rrofsh o Eagle po ne sot dume me fol per dosjet!

smiley

Kjo puna e dosjeve eshte pakez shume, shume f*cked up... just my two cents. No doubt gjeja me e shemtuar ne lidhje me peshkun.

Por gjithashtu nuk kuptoj pse ne forum jane berat gjerat kaq personale, e jane formuar all sorts of cliques, e mileti kalon ore te tera (ore puneje per ata ne amerike--pakez ironike se peshko-shqiptaret rralle i gjene ne ore te tilla) duke u ofenduar ose duke admiruar njeri tjetrin. There is a life beyond peshku guys... Tirona4ever kishte te drejte kur thoshte qe peshket e amerikes kane mbetur si ushtaret japonez ne xhunglat e filipines.

 

PS: fillojti ndeshja! Gjeja me e rendesishme!!! Would appreciate ne rast se dikush shkruan formacionin e shqiperise.

Por gjithashtu nuk kuptoj pse ne forum jane berat gjerat kaq personale,

Ou u barazlargove dhe ti mer muhametali. Po kush mer eshte tu i personalizu gjonat ktu? ja une per shembull u a di te pakten 2-3 vetave "te ktahut tjeter" emrat dhe nuk ua kam zene me goje. (Pervecse njeres, nje here. Por me deturoj vete duke me bezdisur ne facebook)

There is a life beyond peshku guys... 

Apparently for some there is not!

Asht dosjeperpunus njaj Rrenjasiu O Ron . Filloi ndeshja .Njaj Mahmut Aliu asht tifoz or tie .E dashtunon shume Tiranen4ever  qe nuk krijon grupe simpathisesish smiley

formacioni osh premtues, si ai i dosjeve!!!

Ti parimisht e ke shume mire. Edhe une me ty jam. Po si i tha kujdestari pastrueses 'kur te te hedhin ty nga shkalllet, llafosemi'. 

 

çeket i bene nje gol italianeve...

Goooooooooooooooooooooool

Raaaaaaaammmmmmmmaaaaaaaaaaaaaa

1-0. Vazhdoni betejat juve...

Jo idriz ,i shoqi i shefqetes kalon nga ana e atij qe ka faj...me ka bere pershtypje nje here nje histori e vertete ketu.Nje çift te fejuarish.Do martoheshin ne kishe.Ai ezbulon ate ne makine qe po puthej me ish-in.Nuk ben ze.Martesa u pergatit.Ne altar e la.Tha edhe aresyen .Te gjithe kunder tij .Kur peson nje te keqe ,ji superior ndersa e keqja qe ke pesuarte ben edhe ty te keq atehere e keqja ka fituar.

Mujsh me ma perserite  te ckoqitur si TIMJA smiley  

Sot ka shqipo qe po thojn se ne kohe te Vekes ,   ka jetu n' Orgji , ti po ke merakun per SOT smiley Mu nuk me bani pershtypje kur burri njanes ketu qe i gezum qe po i vinte Dashnori Grus per dreke , bashke me nje Gay qe kishte per Bashkejetese .Ca me ba me Historite e sotme .Po na e kem Historite jo me te Keqen ne Pergjithesi se si i tha Jovanit Shqiptar .

Ketu Pegjithesia jam une smiley

Zane nuk asht as Shaka as Loder . Eshte nje perversitet i mendjeve te Vrara , te Semura perfundimisht pa asnje shprese Kurimi . Nuk ka doktor qe i merr persiper ! Ata jane ne BUZE te krimit dhe kush i ka afer le ti "mbylle " jashte ambienteve shoqerore per disa kohe .

Eshte TURP Zane me i justifiku dhe formalisht dhe ndahme ketu per kete pike me JU .Zoti , Allahu , Buda , Ballaullahu i meshirofte me qe je dhe Fetare !

1-1 shipet min 40

E shlun doren. Na myten smiley

min e fundit isl shqip, jo keq .albitri nuk pa nje prekje me dor, shpetum, pjesa e dyte mbas cherek oresmiley nuk jemi keq jo smiley `uqerit e debores nga Toronto jane aty, prane shqipeve! albania albania ura ura ura! 

Ja dhe konsolidimi final i Klanit te "Lules se Bjeshkeve"...Shof ne horizont nje erozjon gradual te PDse dhe krijmi fraksjonesh dhe partish te reja

Cili është mesazhi që Berisha kërkon të japë me Palokën?

Një arsye e qëndrueshme është se Berisha është i qartë për rrugën e gjatë në opozitë dhe mendon e duhen motivuar militantët të jenë në gatishmëri për protesta dhe Paloka është njeriu i duhur. Ai nuk ka qenë në pushtet dhe nuk ka qenë kurrë kundër PD-së.  Për këtë arsye, nëse Berisha ka vendosur të rikthejë opozitën e mitingjeve dhe një grupi të vogël militantësh për qëndresë politike, nuk ka zgjedhur keq. Është njeriu që 500 deri në 1000 mijë vetë për protestë t’i mbledh gjithmonë. smiley  ..+++ te gjithe ata qe do nxjere nga puna  nga fshesa e RILINDJES smiley

 

Ne rast se Berisha kerkonte rrugen e protestes e fillonte qe pas zgjedhjeve, duke marre per shkak ndonje c'regullim ne zgjedhje, ose duke e bere qimen tra. Vetekuptohet, kjo do qe dicka hipokrite, por militanteve nuk do ju interesonte e nuk ju kane interesuar kurre gjera te tilla. They do not reason... they follow!

More likely, PD-ja do presi sa te beje ndonje gabim PS-ja, e pastaj do filloj te mundohet pakez me shume, mbase duke u munduar te ndaje Meten nga Rama...  Unfortunately, dita e gabimit te PS-se nuk mendoj se do jete larg... LSI-ja ka oreks te madhe, si dhe disa deputete-biznesmena brenda PS-se. I highly doubt qe ata jane futur ne parti e kuvend aq shume per politik... shancet jane qe duan te rrisin bizneset aq sa kane mundesi gjate kesaj koheje...

Let's see where this takes Mr. Olldashi...

More likely, PD-ja do presi sa te beje ndonje gabim PS-ja, e pastaj do filloj te mundohet pakez me shume, mbase duke u munduar te ndaje Meten nga Rama... Unfortunately, dita e gabimit te PS-se nuk mendoj se do jete larg..

..Shoqënia shqiptare, osht sot e smurë,"nje parlament kriminelësh të rangut më të parë, e rrugaçësh të orës më të fundit; me para, me ofiqe e ndere materialisht të prekshme në radhë të parë rrezikon të jetë e pashërueshme nesër: në vorfëni të pashpresë, “sans-culotte”, ajo ashtë material eksploziv për shpërthim të pakontrollueshëm!; thote i shqetesum profesor Repishti....prandaj nuk ka si te ndodhe ndryshe,aksioni eshte lehtesisht i lexushem dhe pritet vetem momenti.

Pedeistet e paskan gjetur ideologun e Rilindjes se tyre, prof. Sami Repishtin

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).