Per pak kontekst, konflikti per hapesiren brenda oborrit te Fakultetit Ekomomik ne Tirane eshte i hershem dhe ka disa vite qe zgjat. Firma ndertuese peretendon se ka leje te rregullt ndertimi, ndersa Fakulteti deklaron se ka nje vendim Gjykate qe e ka shfuqizuar Lejen. Por Firma thote se vendimi nuk eshte i formes se prere, ndaj Leja mbetet ne fuqi, ndersa Shfuqizimi i lejes eshte i pafuqishem. Miresevini ne Shqiperi. Nese kuptuat gje, s'eshte faji juaj.

Nejse. Ky ndertim kishte nisur vite me pare, por ishte nderprere per shkak te reagimit te fakultetit dhe studenteve ndaj prej vitesh qendronte ne heshtje. Me ardhjen e fushates elektorale, kohe kur te gjithe ndertuan sipas qejfit, edhe ky ndertim nisi te ngrihej. Sot ka perfunduar.

Ne videon me poshte do shihni nje proteste te fakultetit nga mesi i gushtit, kur ndertimi ishte ende ne mes.

3 Komente

Berisha ik!

Berisha hajde!smiley

"Leja mbetet ne fuqi, ndersa "Shfuqizimi i lejes eshte i pafuqishem".

.smiley. vetem ndonje ambasador i jashtzakonshem dhe fuqiplotesmiley, mund te nderhyj fuqishem per ta shfuqizuar lejen e pafuqishme..smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).