16 Komente

t'vette e mira thone ne Shkoder ne raste te tilla.

punon si pasagjer figurant ne linjen Viene - Las Vegas

Pasi i grisi opingat ne fushaten e Ben Malajt (tm Ahmet Zogu) si dalzots, bashke me ate Galdinin e famshem, ka dal per te ble kundra te reja ne ate te flamosuren Vjene.....smiley

Imagjino se ne çfare pike eshte deshperimi!!!Ne nje moment "lumturie" si ky,te kerkosh Fatos Nanon.....ishe njeri ,drejtor shkolle ,nuk po them se ku,po jo ne shkoder.I qellon gruaja kurve"bujare"me kedo...eu ndane,me dy femije.Nejse kalojne muaj ,i vini raste drejtorit ,kush gru e ndare e kush vajze e mbetur...ne çdo rast me cv te pasur....e di ça...me mire po marr kurven teme tha...se ate te te tjereve....keshtu me ngjan kjo nostalgji Nanojane...(historia eshte e vertete)  smiley

u idrizove motra  ?

me duket se nji fije po smiley

ju shof te dyve kur komentoni (me idrisin) dhe zemren ma njom nji lumturi e celet, si nji petal tek zambakut t'bardh me pistil florinit. gati ngasherehem prej miresise njerezore, imazhi i luejve n'fqinjsi t'mir me gazelat mbi barin e sterpikun nga vesa... nji idil parrizi.

sumë mirë, shumë mirë

e dogjen ne furre. ashtu ishte nje qeshtje.

qyqa qa qeshtje koka ken breh ? smiley

Keshilltar per diplomacine e lodrave te fatit.

A di gjo njeri a ka bo ndonje urim Tosi me rastin e fillimit te punes te qeverisjes socialiste? Apo nuk merret mo me gjona te vogla? Thone qe e kish lone ene Xhoi pasi nuk bote as detyrat e shtepise te pakten 1 here ne jave. 

Te hanger janxhe ishte.

Zonje, e vajtur ne vendin "e ndershmerise madhe", mos e ndyj edhe me shume gojen sepse Rexhina nuk ka qene aspak kurve.Prrkundrazi ka qene me shume dinjitet ani pse fati e lidhi me nje zyzar burre.I tille sa e katandisi vehten sa ta marrin neper goje edhe njerez hicer...
Ja sa " shume vete pyesin per nje qafthyer si Fatosi edhe se ai nuk beri krime si ...KY

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).