Iniciativa e fundit si kryetare e kuvendit per Jozefina Topallin duket se ka qene pajisja e salles se kuvendit me 140 kompjutera te tipit desktop PC. Nderkohe qe Kuvendi ka vite qe gelon me iPade, keto relike teknologjike perbejne edhe nje problem praktik ne parlament, pasi pengojne qe deputetet te shohin, e te shihen, apo te degjojne mbi trokitjet e tastjerave.

122 Komente

Epo Ipad jan te kufizuar smiley

dakord,  vari trapin ketyre mirakllave  te tekonlogjise etj, sepse nese komjuterat  po te mos jene funksjonale, le ti heqin prape se dem nuk shkojne..   ua jep shkollave apo institucioneve te tjera qeveritare..

..nderkaq, duhet te pranoni qe  ne keto vite, te pakten estetikisht,  bene pune shume te mire qe i ndryshuan  formen  dhe pamjen kuvendit te Shqiperise...   sepse ashtu sic ishte, me ate pamjen katerkendeshe , ndersa  perpara podiumi  dhe foltorja e famshme  ku prapa vareshin ato perdet  e shemtuara gjigande,  ngjante  si nje salle  mbledhje e koopertives ne kohen e monizmit.

xhehnet belul, xhehnet....

Po sa te ligj qe paskan qene more keta berishistet..... po te ligj deri ne ekstrem..... vetem per te mos u lene asnje paré  pasardhesve....... e asnje pasuri....... sikur keta si edhe ata e kane per shhtepine apo familjen e tyre..... papapapapa ...........race me e poshter antishqiptaresh nuk behet....

Robt ku ti kesh e Erama, po nuk i rrase ne burg keta plehra.....

EHja,ndoshta edhe sepse e kishte kopsit problemin e pushtetit personal,kishte projektu dhe punoi sipas botkuptimit te vet,per nje Shqipri qe kapercente limitet e jetes se vet.

Nuk ka si bahet ky shtet e ky ven, me keta arrixhinj qe e drejtojne keto 23vjet,qe s'i han meraku pretej mandatit te tyre 4 vjecar.Gjithe filozofia eshte, te shfytezojme ne maksimum ditet tona dhe te shqyejme sa te mundemi.smiley

alidemso, po pse kompjutrat, sistemi teknollogjik i larte qe kane instaluar, a nuk quhen pasuri, para, vlere, aset qe e gezojne parlamentaret qe do vijne. 

Ca thua ti mor plak, s'le teme pa folur budalleqe.

Jep argument 1oora, ku eshte budedalliku ketu. 

Thua qe eshte vlere, vlere eshte edhe nje thes me patate, po c'pune ka aty? Thua pastaj teknologji e larte, meqe ti s'flet budalleqe a mund te me thuash ku dhe si e di ti qe eshte teknologji e larte? Dhe ne fund a mund te me thuash se cfar dreqin duhet PC ne parlament? Parlamenti nuk eshte zyre, aty vetem flitet debatohet. Nje menyre shume e thjeshte eshte psh nje ekrane pete me touchscreen mbi tavoline. Edhe ajo sduhet po hajt mo! T'ju lidhin dhe nga nje gomar sejcilit aty tani se pasuri eshte, vlere.

 Ja tani fole tamam, solle nje argument smiley ne fakt edhe une thash me vehte se ç'duhen kompjutrat aty, kur mund ti perdorin ne zyre, por pergjigjia ime siper, ishte per konceptin e Alidemsit qe e mati me kutin e parase, te pasurise, nje vlere do te thoja, dhe ne fakt ajo vlere/para ishte po aty, ku do e gezonin po parlamntaret, ku shimica jane te PS. 

po sa te lig paskeni qene more berishista po si e keni lene arken bosh mor aman. po çfare duhej teknollogjia e larte ne parlament njehere.tani te shkretet rilindas ta vrasin mendjen si ti mbushin xhepat e tyre. kjo eshte vertet e padrejte. duhet me bo nje protest te madhe para parlamentit . alidea ku eshte??????????????????

Shumë i shplarë ky perifrazimi yt Laureshë. Qoftë dhe i futur në kornizën e "një humori", tingëllon i shëmtuar. Nganjëherë është shumë më i mirë të mos flasësh. Kështu, edhe urrejtja do kish zënë vend më dukshëm.

Duke ikur, hordhia e karkalecve nuk la "gjelbërim mbi dhe. Të gjithë, pa asnjë përjashtim, fill pas 23 qershorit, shpallën tendera: Imami hekurat e fundit të ushtrisë dhe tokat e reparteve; Pollo, 20 mln usd rikonstruksionin e TVSH; ajo, "ça po dini ju për Bogën", modernizimin me paisje elektronike të Kuvendit. (Se ata që do vinin nuk e kanë haberin); ...lere fare. Është humbje kohe. Po deshi prokuroria t'i hapë punë vetes, ajo mund të merret, por mesa di, prokurori i fundit i ndershëm u varros para tre vjetësh. Ish ai që jetonte te parafabrikatet. Hajde paradoks, hajde?!

Petro, mos u merzit se lauresha eshhte motra e Jozefin's, e si e tille nuk pritet me shume mend edhe nga ajo, me teper se e motra e saj...

O alidems falimners per konsideraten e kom per nder te jem motra e Jozefines
 

 Kete po te thote dhe ai pra, Asnje dyshim qe e  ke per nder te jesh motra e Jozit.

varet nga kendveshtrimi, se edhe nai nder i modh nuk osht me qen motra e spiunes se sigurimit te shtetit apo mantenutes se drejtorit te Institutit...., po siç duket ju e matnii me kutin tuj nerin.... hallall ju kjofte....

po pse mor alidems me ben te te pergjigjem...   alidems akoma me sigurimsat e shtetit merresh ti, alidems po çfare te duhet ty se mantenuta e kujt eshte tjetra, shiko punet e tuja me mire. ne qofte se ti me thua qe Jozefina simbas parametrave te tua nuk e ka bere mire detyren e saj si kryeparlamentare ke te drejten tende te mendosh si te duash por nuk me duket normale te gjykosh ne kete meyre siç gjykon ti.

Laura, une do deshiroja shume qe vertet te ishe motra e Jozefines, por pse dreqin e ben beli ne plot raste qe, ma me rezulton, .... simotra e budallackes..Te kam thene; e thjeshte eshte vetem gjuha e se vertetes edhe me sens humori.Permbaju kesaj, ne se don te thuash si mendon....!

minus habens

Finestra ti riferisci a te stessa ?! NON TI VANTARE

nc nc nc, piangimi moj Shege smiley !

 keto relike teknologjike perbejne edhe nje problem praktik ne parlament, pasi pengojne qe deputetet te shohin, e te shihen

 

po, shqetesim  shume i drejte ky!!   se  i bie  per  ndonje tip si Erjon Brace apo Kaq Islami, prapa desktopit  do jene eklipsuar  krejt...  nuk do tu duket  surrati  kurre ne Parlament..smiley

te gjithe dep e ps ne parlament direkt te PPU.

Pse duhet te kete kompjutera ne parlament njehere. Parlamenti eshte vendi i debatit.. kompjuterat ti mbajne ne zyre deputetet. S'bem nje gje te hajrit!! Leqe duket shume shemtuar ashtu njehere.  Ta shpifin kur i sheh si idiote ne parlament, neper zyra televizive ne c'do vend me telefona neper duar. Kjo tregon mungese serioziteti, pisllek, por edhe mungese respekti per publikun ne rradhe te pare dhe per bashkebiseduesit.

  " Deputeti filan duke pare porn, kur diskutohet buxheti i shtetit"

p.s. tani duket si salle kompjuterash ne nje universitet.

 

Tani qe u kujtova, shume mire mund te kishin vendosur ekrane touchscreen mbi tavoline dhe ja ku u be. Keshtu duket si internet cafe..

Do kercasi Counter Strike dhe World of Warcraft aty qe do kenaqen smiley  

Meta ne podjum dhe Olldashi i ankohet i revoltuar...O Ilir nuk luhet keshtu....Me vrau Ed Paloka megjithese jemi ne nje skuader........Paloka i pergjigjet : Te vrava pa dashje se e nisa ate granaten per Erjon Bracen....."Eshte herea e trete qe me vret keshtu pa dashje! i pergjigjet Olldashi nen ze gjithe mllef......Degjohet nje ze andej nga fundi i radhes "Ore mua se punoka fare ky mausi, ky ushtari im nuk po leviz fare"...ishte avokati. 

Jozefina  ne anen tjeter duke i thene Mulit..Vrite,vrite ate grekun qe po fshihet ke ajo rrugica. "Me ca ta vras...Me mbaruan fisheket" i pergjigjet i inatosur Muli  smiley   Ndersa Ed Rama ka hapur faqen e vet ne "paint" dhe eshte duke zhgaravitur dhe ngjyrosur me ngjyra te larmishme nje foto te Berishes. "Do ta printoj ket pikture tek tapeti i mirseardhjes n'hyrje te zyres" i thote Rucit

Qenka bere si salle interneti. Sa e ka oren? A behen printime? smiley

kisha kohe qe nuk e kisha pare keshtu te gjithn.Sa tishtim .sa vend minuscolo qe jena ...aula  magna e Sapienza ka nja njeqind here me shume hapesire ,bukuri...ne fillim mu duk si kinema....

Hajde Parlament hajde. Pse nuk vejne edhe nje makine per te lujt SuperSeven me getona dhe nja dy automate per lolipop dhe M&M aty ne fund? Nderkohe Xhozi me bikini dhe rollerblades mund te shperndaje kanoce birre per deputetet.

ktu e nja 15 vjet me pare, kur s'kishte ala nga keta monitoret e sheshte, ne shkolle kishin vene nje xham ne tryeze, dhe monitorin 30 kilsh poshte kembeve. smiley

sa gjindje e trashe dhe pa piken e common sense, pa per estetike nuk po kerkon njeri, se per gamorin tinguj njesoj jane, si sorrat edhe sonata e henes.

me vjen te shkelyhem se popull kaq debil nuk se jemi mer. sidoqoft. smiley

Gjynof , e ka lone pa lojera fati , do i dilka shkuma Dash Shehit deri kur te maroje seanca.

Dashi kumarxhi? smiley

Jo mo cne smiley

Dashi qenka figure e kompletuar merr yahoo smiley

Besoj se kane printer te perbashket te gjithe kompjuterat..smiley

"Kuvendi i Shqipërisë as këto ditë dhe as gjatë vitit 2013 nuk ka bërë as edhe një tender kompjuterash. Çdo gjë që shkruhet në lidhje me këtë është gënjeshtër, keqdashësi dhe mashtrim".

Kështu ka nisur shpjegimin e saj Kryetarja e Kuvendit, edhe sot në detyrë, Jozefina Topalli në lidhje me disa tituj të disa mediave sot për tendera kompjuterësh nga Parlamenti në ditët e fundit.

Sipas njoftimit zyrtar, kompjuterët që po instalohen në sallën e Seancave Plenare janë prokuruar (blerë) që në vitin 2012 duke iu nënshtruar plotësisht procedurave të prokurimit publik me tender të hapur, me një konkurrencë maksimale dhe garë të ndershme mes kompanive (siç del qartë edhe nga njoftimi zyrtar në buletinin e Agjencisë së Prokurimit Publik të datës 26 nëntor 2012 i njoftimit të kontratës së nënshkruar me kompaninë fituese, bashkëlidhur dokumentet e skanuara).

"Ato janë pjesë e projektit E-parlament, i cili tashmë është në fazën e tij të implementimit përfundimtar. Projekti E-parlament është një ndër arritjet më të mëdha në fushën e dixhitalizimit të Kuvendit të Shqipërisë", thekson Topalli.

Më tej në njoftim shpjegohet se projekti, i cili është realizuar në disa faza, në bashkëpunim dhe me kontributin e OSBE-së dhe IPA-s (projekt i financuar nga Bashkimi Europian) dhe kompanisë Microsoft, dixhitalizon të gjithë procesin ligjbërës që nga momenti që projektligji vjen në Kuvend e deri në miratimin dhe dërgimin për publikim në Fletoren Zyrtare.

"E-parlament do të bëjë të mundur rritjen e efektivitetit të punës së Kuvendit të Shqipërisë dhe në mënyrë të veçantë të deputetëve, pasi tashmë çdo deputet do të ketë të dixhitalizuar (në format elektronik) çdo dokument parlamentar që lidhet me procesin ligjbërës, që nga projektligji, relacioni përkatës i Këshillit të Ministrave, raportet e komisioneve përkatëse që e shqyrtojnë atë projektligj, amendimet, votimet deri në momentin që ligji votohet në seancë plenare".

 

Nga ana tjetër, falë këtij projekti bëhet i mundur krijimi i një data-base të plotë të të gjitha ligjeve që Kuvendi miraton. Projekti e-parlament është një hap shumë i rëndësishëm në rritjen e mëtejshme të transparencës së Parlamentit kundrejt zgjedhësve.

"Administrata e Kuvendit të Shqipërisë po punon me përkushtim për fillimin e legjislaturës së re të Kuvendit dhe në këtë kuadër të gjitha këto investime në fushën e teknologjisë së informacionit do të bëjnë të mundur që Kuvendi i Shqipërisë të jetë një institucion më efektiv, më transparent, më i përfaqësuar, më i besueshëm", përfundon njoftimi.

Shqiptarja.com 

Nuk mundej zonja spikere e parlamentit te mos mutoste perpara largimit sallen qe per 8 vjet e ktheu ne stalle lopesh ku vetem ajo uluriste si te ishte duke pjellur ore e cast vica. Katnarja kerkon keshtu qe te ngelet ne kujtese te te gjitheve per arogacen, vulgaritetin dhe imbecilitetin karakteristik te saj. Gjithmone kur kane bere gjera te reja apo ligje ejt, kane thene se u konsultuan me kete apo ate eksperience perendimore. Po mire moj shoqja Lenka e PD-iht po kesaj radhe eksperiencen e kujt parlamenti europian more? Apo kesaj radhe i besove instiktit tend fshataresk? Ptu!! dhe do zoti nuk ta shof me surratin!! 

Fol mirë o mik, s'u ngope një herë me sharje dhe mallkime. Asgjë s'po bëni vetëm se po ulni veten dhe forcën politike që ''përfaqson''..smiley

Pse ku e pe te shamen ti? Dhe e dyta mos me perzi mua me politiken dhe politikanet pasi nuk kam asnje lidhje sado te vogel qofte ajo. Po ty nuk ti vret syte ajo pamje fshatareske? Po a e ke pa ket skene ne ndonje parlement tjeter o Bull?

Normalisht mua mi vret sytë si të gjithëve ne këtu e më gjërë por s'jam i fuqishëm aq sa t'i ndaloj këto maskarada.Por fjalori juaj dhe i disa komentuesve të tjerë le shumë për të dëshiruar. Ju thoni se s'keni lidhje me politikën por ju pikërisht këtë po bëni politikë por me një ndryshim nga politika e vërtetë,po bëni politikë rruge sepse në një farë mënyre shpejtësia e teknologjisë internetore e ka kthyer politkën e shumëçka tjetër nënjë tavolinë pijeje,tavelle apotryezë dominosh..Kaq kisha unë Esmeralda smiley Kuazimodo

Mu smi vret syte. Kshu qe mos fol ne emer te te gjitheve. 

Puuu cfare katunarlliku! 

Une prap them mire me kaq! Mund ta kishin mush tavanin me "disco balls"! Kush do i nalote mer? Do kish pyt Bradi i para 23 Qershorit.

 

Kur te zihn tani tja plasin njeri tjetrit me ekrane nga koka se i-paded s'benin pune smiley

Ato janë pjesë e projektit E-parlament

A ty te E-pallofte Kina nonen ishalla!

 Mirakell-kell-kell. ku ka me bukur te besh plan-biznes  ne dhomen e deputeteve te shtepise se Parlamentit ku behet Pallaver! Pall-ariu me nje fjale. smiley

duket si call center.....
ka bo outsource parlamenti somalez

`inisiativa e Jozefina Topallit`  smiley  call-center  smiley 

1-800-deputet

better yet

1-900-deputet

Do jene te mbush me backdoors, key loggers, e virusa, si cdo qender interneti ne shqiperi xhanem. Qe xhozi te dije se ku livadhisin deputet.

Vulen ja ke vene 1Ora ..Internet kafe smiley. Dhe me shume mos Prit te kuptoje Jozefpercka ...Ate ka kulmin e andrres  teknologjike ne jete te saj . Liburrneshe hesapi mo !

Pio cfare kerkoni nga Kjo Monster Injoranteje JU njehere ? Shyqyr qe iku pa ne hale do hidhen dhe ata kompiuter sic e kane hapur Gropen e Halese per gjithe Shqiperine me sumsa te zgjuar qe "argumentojne " 

car farse...gudar beqiri e ka bo ket? Si thu ti ruzhe se ti merr vesh nga kto pune smiley

Ku ekrani superxhambo ne mur ?

xhambotroni... smiley

Naa ska mo sms. Po deshen me fol me Popullin të përdorën skype. 

Po mirë gafën e madhe e bëri Jozefina, pse çfarë zori ka që ti çmontojnë të gjitha dhe ta rikthejnë rilindje edhe sallën në fjalë? Madje unë do ju sugjeroja ta rilindin si në kohën e Haxhi Lleshit me podium ku figurat e shquara si Meta, Ruçi e Balla zevëndësues të denjë të P Miskes, R Markos e S Stefanit..

Para se të sygjerosh kthimin e sallës në epokën Haxhi Lleshi, pa shih mos gjen ndonjë foto salle parlamenti europian, ku mbi tavolinën e punës së deputetit të ndodhet një monitor dhe një PC dhe na e hidh ta shohim? Ju këshilloj të mos i hidhni sytë nga salla e parlamentit britanik, se dihet konservatorizmi i tyre klasik dhe urrejtja ndaj çdo gjëje të re. Po gjete ndonjë, mos vono të na e japësh si shembull të prapambetjes tonë në gjykimin e gjërava. Na jep një mundësi të ndryshojmë, e meritojmë një shans të dytë.

Parlamenti me i ri dhe me modern i europes eshte ai i Skocise. 

Solitario na pelqen, na zhvillon mendjen.

NN, teknologjist.

di gjo njeri sa bon nji nga ato ekranet qe po shof ke fotografia e salles t'kuvendit??

rreth 50£

me pakic se n'hong kong ti shesin me kile,diku ke 8 € kilja.dhe kur s'plotso tonazhin qe blen t'fusin ene ca kile prodhime elektronike te ndryshme.ishalla i kan lidh me pikat e basteve direktsmiley

Leqe ke te drejte me pak duhet te bejne me shumice... Para disa vitesh kisha une nje ekran flatscreen shume te mire qe edhe akull i ri 300£ kushtonte. 

Pse me popull kaq avdall jemi? Jo me jo sjemi kaq rend vetem se jozit i ka ngel ora ne vend per gjithcka, fut dhe teknologjine ketu. Jozi o si ato shoferet e kohes demokracise qe e mesun makinen 50 vjec. 

karallonjt e kuvendit...

Po mire mo, nuk mesoi kjo nga Sala qe kur morri iPad-in tha "ky eshte kompjuteri qe kam prit prej 20 vjetesh"???

Te vinte nga nje tablet per te tere e do kishte qene 100here me mire. Mire e kane thene me siper, ketu ka per te plas counterstriku tere kohen tani, kemi per te pat "mbledhje" tere javen me kete rast. 

Bukur e paskan bere.nashi deputet do kene mundesi te shikojne porn ne internet gjate seancave te kuvendit

A eshte tu punu kush per nje harte te re te CS a jo? Ose me mire te bojne nja dy a tre; nje per presidencen, nje per prokurorine e nje per shikun... kjo e shikut o me e lehte per tu bo se o adaptim i atyre hartave te Kandaharit... Paloqen e shof si kamikaz per cdo round, tu terheq vemenjen nga majta, qe Sula te avancoje nga e djathta...

O Blendo, ho mre, sdoli gjo nga Rama?

Keto pc do mbajne dokumentacionin e parlamentit ndersa ipadet jane personale nuk kane ligjet e projektligjet qe supozohen se duhet te lexojne deputetet e parlamentit. Me keto kompjutera kursehet letra qe duhej per te shtypur dhe shperndare deputeteve materialet qe diskutojne e votojne ne parlament.

Mos u beni qesharake me "gjetje" koti. Do tiu shohim tani qe qeveris Rama se do perfundoni te lart flamujt e kongresit. Do i thurni vjersha e kenge partise.

dhenderrushi, mbaje ne nivel, Rama nuk mund te me jape asgje qe nuk e fitoj dot me pune. Me fol hapur; 34 vjec, me punu ne shtet, me ato rroga, jetesa do behej shume e veshtire. Ate stilin tjeter nuk me eshte dashur ta mesoj. Mund te tingelloj pak si hajvan, por nuk me vjen aspak keq per kete. Jam shume rehat keshtu. Keshtu qe une e kam zgjidhur sesi t'i arrij "gjonat" qe ti insinuon se une i pres nga Rama.

Per sa i perket zgjidhjes teknologjike, ne mendimin tim eshte shume e gabuar, Sikur te jene PC-te me te mire ne bote, nuk duheshin vendosur aty ne ate menyre, sepse jane teknologji tanime e vjeteruar, dhe montimi i tyre ne ate menyre me duket nje perdhosjeje e panevojshme e kuvendit.

Me fol hapur; 34 vjec, me punu ne shtet, me ato rroga, jetesa do behej shume e veshtire.

Me kete argument e hodhe poshte tere programin e rames per kthimin e trunitsmiley

O dhenderrush lere tani se po lini kokren e namit...Dokumentacjoni i parlamentit mbahet me sistem intranet dhe nuk ka fare te beje nese perdorin pc apo smart-phone. Ata mund te kishin vendosur fare mire laptope apo i-pad te instaluar ne tavolina sic kane vendosur ne zyren e KM kur bejne mbledhjet qeveritare

Ky vendim eshte ala "po ikim ne dhe veri shkelmi gjithcaje pas"..besoj se keto pc-te "arkaike" te kontraktuara nga Zhozi jane faturuar me cmime te te kripura se smart-pc e gjenerates se fundit sot ne treg

Hidhi ne sy sallave te parlamenteve anembane botes qe ta kuptosh nivelin e karagjozllikut tek ne

Suedi

Itali

France

Kroaci

Greqi

Maqedoni

Ukraine

Kazaklistan

 

 

Po ku dine ato derrat me perdor touchscreen apo teknollogjine e fundit. Ate me eleganten. Kane vene PC desktops. As ne elementary school nuk I perdor me njeri. Dhiz iz a mirakell. Hallelujah. Sipas kokes dhe komp,teknologjine. Te trashe me 1fjale. Mire I kane po he. lol 

Dine, moj Mimoza dine se te gjithe me smart-phone i ke ne xhep, plus kesaj kishin ipad-e perpara se te vendosnin keto pc-te nuk eshte se nuk kishin.... Me sa duket i-padet paskan qene ekslusivitet i Sales, thuaj shyqyr qe nuk ju ka vene pentjum 2 ne sistem..E di ate shprehjen ti "Pas meje vjen qameti"... smiley

Art, jane pathetic me keto statements- te tipit Miracle of leshi. desktop cheap kane marre. Me shumice dhe ulje cmimi. Se kuptoj pse duhet me u diskutu ky 'investim' qe nuk kushton shume dhe ti japin nuanca marramendese me mrekulli nga lart apo poshte. Se vec mrekulli teknologjie nuk eshte. Dhe laptops tu kishin vene prape nuk duhet te behet kaq me te madhe. nejse. Filloi qeveria e re pune? Se nuk jam updated. Kam qene bixi smiley 

titulli eshte IRONIK oj ti e kshillit. 

Is it? Ok my bad. lol 

Titulli eshte i goditur smiley   Mimoza, e ke pare ca kete videon kur na qeshte gjithe bota me karagjozin tone..  Shiko ne minutin 04:54  smiley

For me dhiz iz a mirakell. E ka me copyright Sala kete smiley 

fjala miracle vjen nga shqipja. domosdo qe shqipot do ta kene kopirajtin e saj.

si spjegohet shqip fjala miracle? apo e ke fjalen per: "mrekulli"?

teknologjia e informacionit ne shqiperi - loool

Shihni mo sa bukuri ka tufa me fjalen e fundit te teknologjise dhjete vjet me pare! smiley

Nejse kjo duhet te jete "the last supper" per Xhozef-inen ( marrje e nje %  te kontrates per firmen!). smiley

Keta qe do vijne jane me te uritur ..kane  vite ne pritje te "kokoshit" ... wait & see!

ma ha mendja se xhozi i ka vene keto shemtirat ekrane, vetem qe mos ta akuzonin per hajdute. ngaqe kontrata e blerjes se tyre eshte bere qe ne vitin 2012.

pastaj keto gjera ka demokracia. shemtia behet institucion, ngaqe shumica qe ben ligjin nuk e njeh se ç'eshte e bukura.

shyqyr qe ndertesat e parlamenteve te botes ne te shumten jane bere ne koherat e mbreterve, ose thjesht jane imitime te greqise dhe romes antike. 

se sikur ti benin ata qe fabrikojne keto ekranet, apo ligjberesit e sotem, do te ishte akoma me keq. 

ahahahaha, 

ej a eshte e mundur

a eshte e mundur qe keta njerez jane elita e vendit tem

ah, o enver o t'u qeefte nona me lodra t'u qeefte. 

se mos kishe qene ti, kurre nuk kishin per t'ardhe keta ciper babes e nones teme, me i bo hyqem e sund. 

Salla e shemtuar, por hej cdo gje me konfirmon, qe ppu eshte kthyer ne terapi grupi robsh me frustracione te thella. Por mire xhanem te pakten shfryhen, perndryshe frustracionet jane rrezik, mund te kthehen ne sjellje antisociale.

Mendoj, qe admin duhet te jene krenar qe troll tipit "Idris, rrangalle e Co" jane fytyra e vertete. Pergezime. smiley

Top forme smiley Antipaste kackavall me reçel dardhe, spaghetti me datteri, refosco doc, tiramisu. Mbreme mojito e daiquiri, pak te shtrenjte por mire mire, ja vlente. Akull i mojitos i therrmuar sic me pelqen, ambjenti super, muzika po ashtu. Nje mot i mire, as vape, as ftohte. Me pelqen shume ky sezon. Jete e mire shkurt puna. smiley

Ti mire? Vazhdon me qemtimin e deklaratave te km etj dhe me citime te famshme? Pune te mbare. Mbajeni fort blogun me idrusin e co. Shtrengojeni fort. smiley

Mora vesh qe dhe shqiperia i paska ligjet intersante per ket pune. Avash-avash hunter, me te gjithe do takohemi.

Eh mer hunter, mer hunter ci bote vetes!

Majeni sallen me shnet!!!

Parlamenti nuk ka me u hap!!!

Une refuzoj te hap neser punimet e Kuvendit.
Mazhoranca e Piktorit eshte ngritur mbi mashtrimin, krimin, parate e droges!

 Sali Berisha

Harxhoni kohen kot ju harxhoni ( pervec spiuneve smiley)

Ne fakt sikur fotoja te ishte mare nga siper dhe nga perball podiumit do te kishte treguar akoma me mire shemtine e ketij investimi pasi do te dilnin ne pah tastierat e zeza dhe qe mbulojne pothuajse te gjithe siperfaqen e tavolines. Po nga nje shtrige e plakur nga marazi si Xhozi cfare mund te preesesh tjeter?

mu nuk me ka terhequr asnjihere gossipi, por ama, per ti lexu i lexova t'gjitha... dhe dola ne perfundimin qe fajin e ka sheqeri... smiley

Braçe: Kuvendi u bë internet-kafe, Topalli ta shohë Ezelin në shtëpi 

Sallën e Kuvendit të Shqipërisë, të pasuruar së fundit me kompjutera për çdo deputet, deputeti i PS-së Erion Braçe e ka krahasuar sot me një internet kafe, ndërsa vetë Kuvendin me “internet llafe” Braçe i drejtohet kryetares së Kuvendit, Topallit, me një mesazh në Fb: “Zonjë e mundur, e di që deri me sot, në atë sallë, ti atje lart mbaje ekranin përpara e shihje televizor edhe kur deputetet flisnin. Por, parlamenti i një vendi është vendi i fjalës, jo i ekraneve të telenovelave. “Ezelin” shko e shihe në shtëpi. Ky është soji më i zi i hajdutëve, vjedhin dhe shëmtojnë. Po Kongresi Amerikan, Parlamenti i Britanisë, Parlamenti i Francës, Parlamenti i Gjermanisë, Parlamenti i Italisë, Parlamenti i Holandës, Parlamenti Evropian, qenkan kundër teknologjisë, që nuk e kanë këtë shëmti?! 

shqiptarja.com

smiley
 

ku k Ezel ma te vertete se Brace e co!!!

Qenka bere nami tek kjo teme...smiley

Estetikisht kjo salle eshte nje tmerr! Dhe besoj se ishte tmerr edhe para se ti vihej perfundimisht kapaku me instalimin e ketyre kompjutereve.

niveli i deshperimit duhet te jete gati kamikazor;  firewalli nuk e lejo... smiley 

Mooooos Bame!!!!

Boj cmos ta shofesh...worth 1000 words po te them!!!

cer faqe? 

greve 24 oreshe e heshtjes. a e kupton mar, c'torture!!! c'sakrific! smiley

 

mendoj se do ishte gabim ta mbyllje blogun e te mos shkruaje me...atje edhe lexohesh

Besoj se e ke vu re qe nuk kam deshire te komunikoj me ty. Edhe nese te kam thene dicka me spec ta kam thene si "Zana" dhe kurre si L....a. Me ke hy ne hak pertej "Roni-it" te Peshkut pa te bo as edhe nji gje te keqe pertej "Zanes" se peshkut. Peshku do nerva hekuri po nuk i pate kjo loje nuk eshte per ty. Une kam zgjedh mos te komunikoj me ty. Te lutem, rrespektoje ket zgjedhje timen. 

nuk e pat kush me ty---je mitoman...iu drejtova emigrant ,po perderisa blogu eshte kolektiv do komentoj me qe ç'ke me te mbi ç'shkruan.Eshte blog..tesh mos u hap kot...

me fal!

"Palo*a kryetare grupi!!!"

"Vegel" eshte i shkreti, "vegel"...

merzija eshte, se kujt po ja len,jo pse po iken. smiley

si kane pas thane:Nuk dru' se des,po ça po la mbrapa....

Si eshte kjo puna e peshkflaumureve? Kur u fut SHBA-ja ne BE?smiley

Po pse mos te iknin me nder xhanem, cfare i pengonte !

Iku, iku, theu qafen dhe i mori ajpadet e parlamentit me vete smiley Nderrimi i ajpadeve me deskpope ishte hakmarrja e fundit

tamam hakmarrje. Po ato mouse-t wireless i kane te pakten? smiley

Qe ta marresh vesh ti Mimoze cdo PC nga keto qe u vune ne parlament i kane kushtuar popullit shqiptar 1.3milione leke(te vjetra). smiley

ahahaha - car ekrani, ato ene me dash nuk i ble dot, se jan 10 vjec. Une kom pas monitor me petashuq se aq qy ne kohe te pordhes

muahahahahha

 

tha mir dikush larte, "i kon ble me kile"...

osht e thell kjo pun. kto kan ardh per riciklim, kshu qe kena fut jo vetem kompjuter, po ene valut ne ven.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).