Parlamenti Evropian miratoi propozimin për mekanizmin e pezullimit të përkohshëm të regjimit pa viza për vendet e treta, për të cilat ka dëshmi se abuzojnë me lirinë e udhëtimit.

Pasi mori mbështetjen e shumicës së parlamentarëve (328 pro dhe 257 kundër), mekanizmi për pezullimin e përkohshëm të udhëtimit pa viza për vendet e treta u bë pjesë e sistemit të vizave të BE-së. Komisioni Evropian, që pati dale me këtë propozim para dy vjetësh me kërkesë të vendeve anëtare, përshëndeti miratimin e rregullit, i cili "në situata emergjente dhe pas një kontrolli thelbësor nga Komisioni Evropian, do të mundësojë sërish, përkohësisht, vendosjen e regjimit të vizave për ndonjë vend të tretë." Duke theksuar se ky mekanizëm nuk ka vlen për ndonjë vend apo rajon të caktuar, komisionerja për Çështjet e Brendshme të BE-së, Cecilia Malmstrom, theksoi se pezullimi i udhëtimit pa viza do të përdoret vetëm si "mjeti i fundit "në një situatë emergjente, të shkaktuar nga keqpërdorimi i regjimit pa viza.

“Shpresoj se nuk do të përjetojmë situata, që të kemi nevojë të përdorim këtë mekanizëm. Gjithashtu unë besoj se të tillë "frena sigurie" do të forcojnë besimin e vendeve anëtare në regjimin e vizave, si dhe në të ardhmen e liberalizimit të vizave."

 

A do të kishte kthimi i vizave ndikim te zgjerimi?

Dhe ndërsa në Komisionin Evropian thone se do të qëndrojnë "të angazhuar për udhëtimin pa viza për vendet e treta", socialdemokratët në Parlamentin Evropian shikojnë në vendosjen e mekanizmit të pezullimit kompromentimin e politikës së BE për vizat, si dhe të politikës ndaj fqinjëve:

“Mekanizmi i pezullimit të përkohshëm të regjimit pa viza është potencialisht i rrezikshëm dhe një masë e keqe, sidomos për vendet e Ballkanit Perëndimor”, deklaroi raportuesja për liberalizimin e vizave, Tanja Fajon. “Pezullimi i mundshëm i regjimit pa viza mund të ketë pasoja edhe në procesin e zgjerimit dhe do të forconte qëndrimin antievropian dhe mostolerancën ndaj pakicave, të cilat kërkojnë në shumicën e rasteve azil”, shpjegoi Fajon duke shtuar se edhe pse vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të punojnë më tej për përmirësimin e situatës të popullatës rome, “integrimi i romëve në Serbi dhe në Maqedoni është më i mirë se në disa vende anëtare të BE.”

 

Fajon: Momentalisht nuk ka rrezik direkt për Ballkanin Perëndimor!

Mekanizmi i sapomiratuar parashikon mundësinë që vendet anëtare të BE mund të ankohen për abuzimet e ndonjë vendi të tretë me regjimin pa viza. Pastaj Komisioni Evropian do të shqyrtojë, nëse ka prova për ta kthyer në “listën e zezë” në një periudhë fillestare prej gjashtë muajsh, dhe do t'ua shtrojë atë për aprovim të gjithë anëtarëve të BE.

“Sot nuk ka rrezik direkt për rikthimin e vizave për vendet e Ballkanit Perëndimor. Numri i të ashtuquajturve “azilantë të rremë” vazhdon të jetë i madh, por është më i ulët në krahasim me vitin e kaluar. Qeveritë evropiane nuk do të duhej të kenë arsye që të aktivizojnë momentalisht pezullimin. Rrezik është që ky mekanizëm të mund të shfrytëzohet nga ana e forcave nacionaliste dhe populiste në Evropë si “mjet politik” për të gjetur mbështetje në opinionin publik në vend”, shprehet Fajon.

Një tjetër amendament i këtij mekanizmi në dëm të Ballkanit Perëndimor është se secili prej vendeve të Shengenit mund të theksojë për kthimin e regjimit të vizave problemet dhe konkretisht numrin e azilantëve të rremë në shtatë vitet e fundit.

 

147 Komente

avash, avash

Eshte fakt qe rrezikon rikthimin e vizave.

Shqiptaret e inkriminuar ne krim ne Europe , shkojne ne Shqiperi dhe nderrojne mbiemrat dhe nxjerrin pashaporta te reja.

Pak me vonese por ky fakt eshte kap ne institucionet e emigracionit.

Korrupsioni shqiptar do te na kushtoje shume shtrenjte

ke shume te drejte, jane me qindra pasaporta dhe karta identiteti te leshuara nga organet kopetente shqipetare te paverteta, pra ose personi qe i mban ato nuk eshte ai i verteti, ose personi ne fjale ka ndruar identitetin me nje emer te ri. Qeveria e shkerdhyer e sali berishes ka lene njolla kancerogjene qe nuk do te kete ilac ti heqe. 

...o kuazi, do perfundosh ne listen e te denancuarve nga "dora virtuale e zotit" po vazhdove te flasesh keq per krye opozitarin ...

smiley

më lejoni ta shpreh më mirë ngazëllimin tim: smiley

Me Kanadane ka fillu procesi i persekutimit nga emigracioni, dhe do vazhdoje derisa te behemi njerez

E tha Fanfani. Ju emigrantet do na merrni ne qafe  

Te lutem shume mos na fut ne te njejtin thes te gjitheve! Ate e ka thene per GAT-in me qender ne North York. Ate mbajeni.

Ne North York jane ajka e shqiptareve smiley

Flmnd Elba, per gjithcka qe ben ne te mire te shqiptareve. Jeni e rralle.

po ne nga North Evropi, si jeni ne? na thoni dot gjë?

 kur ke te drejte ke te drejte.smiley

smiley

E ! Hajde se kot ben gjembi , vdes me na ngacmu icik , ama edhe ne vdesim te na ngacmojne pak smiley

Fanfani/bledari mendon ndryshe.

aman o yllo mire qe me kujtove , sa eshte mosha qe lejohen peshqit ( bledar) te regjistrohen ktu ?? smiley

Qe e ka thene ate t'a mbaj ai !!

E tha dhe i mocmi nga thati digjet edhe i njomi .......

Nen Sali Berishen u be e mundur nje enderr e madhe,udhetimi pa viza ne Evrope.Tashti .kualicioni i ri njihet si nje kualicion i korruptuar me te kaluar e te tashme te erret e belaçore.Ka rrezik qe Europa te marre masa.E duan te fajesojne natyrisht Berishen.Po a ka minimum logjike ketu?Berisha eshte ai qe e mundesoi ...si mund te jete shkaku perte hequr kete liri?

O Zana! E bane darkën moj? Hidhi një sy se mos derdhet supa që ke vënë dhe ka po të felliq sobën. Largohu ndonjëherë nga pak prej PPU-së se po të ban mirë edhe për shëndetin, fizik e mendor.

ku e ke hallin Petro? nuk te pelqejne komentet e mia ,kaloi ,mos u ndal fare...

Pasi mori mbështetjen e shumicës së parlamentarëve (328 pro dhe 257 kundër), mekanizmi për pezullimin e përkohshëm të udhëtimit pa viza për vendet e treta u bë pjesë e sistemit të vizave të BE-së. 

Edi Rama po ndjek hapat e eterve, po izolon Shqiperine nga bota e jashtme. Shume shpejt do rivendosen telat me gjemba dhe kloni!

Poshte Diktatura!!!

Te hengert kuci ironine ty smiley

Mos fol kshu se na more ne qafe, na le fmite pa buk!!!

Ikni sa me shpejt nga Shqiperia sa nuk ka dale ligji qe denon arratisjen si "tradheti ndaj atdheut"!

Ikni!!!

 

Jo jo mos ikni ! Ato qe thone ashtu e bajn kastile qe t'i lironi venin smiley

o admin, po ci ke keto lajme  dashakeqe, o derman?!      andej thua  ''rritet varferia'',  ketej thua  ''do kthehen vizat, po me takt''..smiley      mos na e hiq entuzjazmin e rilindjes  vlla,  se sta kemi borxh..   se nese vene punet kshu ''mysybet'',  i bie    qe duhet te vij Saliu prape te  na heqi  vizat..smiley

 

http://youtu.be/Hv9YFCcq8GU

Ore se jam kurioz. Po ne kohe te Enverit a te jepshin vize si shqiptar po te kerkoje ne Ambasade?

nuk e di te sigurt, po sikur ne kohe te Enverit  shqiptaret nuk kishin fare pasaporta nderkombetare...  lere  me pastaj qe ne ate kohe shqiptareve as qe nuk u lejohej  tu afroheshin ambasadave deri  ne nje distance te caktuar..  megjithse  kot ti them se ti duhet  dish vet, patjeter, keto..smiley

Po me te jepshin. T'a vizatonin ne leter dhe t'a hidhnin  nga ballkoni smiley

Shqiptaret ne kohe te Enverit nuk ishin te paisur me pasaporte...kishin nje leternjoftim e kaq.Vize nuk kerkonte e rralle ndokush udhetonte per vizita jashte shtetitDiku 87-88 u lehtesuan disi ligjet.Kush merrte pashaporte ishte gje e rralle.Ka pasur vite madje qe edhe pakot qe te vinin nga jashte i paguaje me dopion e çmimit.shpesh nuk i merrnim fare.veç kur shihje xhupat e xhakaventot tuaja te veshura nga operativet e Deges....i paten nisur nje kalla peshku shume te lezetshem vellait tim nga Italia...nuk u mor vesh se ku perfundoi ,nukna e dhane kurre.Ia pame djalit te Muhos ne det ...

Dhe ne ato raste, qe mund te rastiste te udhetoje jashte shtetit, jo vetem qe ishe i shoqeruar nga nje i Sigurimit te Shtetit, por me tu kthyer pas ne aeroport, te merrej pashaporta dhe nuk mund ta kerkoje me. Ne menyre individuale, as qe behej fjale, qe mund te kerkoje nje vize ne ambasada, te vinin prangat sapo ta mendoje.

Kjo teme do kete gallate.

në fakt po të flasësh qesim pa e lexuar fare artikullin edhe ndodh. smiley

një gjë që nuk ndryshon asnjëherë, askund. ushtarët janë tanimë në transhe... smiley

I hodha nje sy perciptazi dhe e lashe nga gabimet qe kishte artikulli. Per te tjerat jepi edhe pak minuta sepse s'ka fillu nxehmja akoma smiley

dalengadale po na vjen.Rilindja i ka te mbeshtetura rrenjet ne lazaratizem ,nder seksere.Kur u hoqen vizat pati raste suicidio sekseresh ne Tirane,,,i thuaje 2-3mije euro nje vize shenghen......nuk eshte shaka.Mandej mbaruan edhe tokat ,mabaruan edhe pashaportat biometrike.Me diçka duhet te merren edhe sekseret ,se s'do shesin per dite X5 .asmileyKam pase nje miken teme ne ambasade ne Tirane. F.,Italiane.ishte bere si bishe kur u liberalizuan vizat.Keshtu e hiqte veten esnfae sikur gjoja sìperzihej,por çuditerisht qe kur filloi punen ne Tirane ,u martua ,ristrukturoi shtepinee ne dimer e gjeje ne Cortina a Courmayeur..nejse.Do kete eksode masive Zana....do te behet nami...eksodi i leshit...ca pleq e plaka te malluar qe shkonin te shihnin per here te pare ku jetonin femijet e niperit e mbesat...

Ti mu d te tregoheshe " e mencur" vetem ne rast se do mbyllje veshet! Do ishin te asfalisur, ne rast se do ti mbyllje me dylle.Se te duhet mbyllje hermetike si ajo qe u beri Uliksi si motrave te tua.Sepse veshet e tu jane nje tub neper te cilin kalojne erera gjithfaresh.....
" Hyrjet e daljet " e tjera duken.. te sakatume.Ky eshte sebepi pse nuk pushon kurre!

wow,po ti çpate? ku te te dogji?japo mbrojte kategorine e seksereve?hahahasekser me dy fakultete te univ.Enver Hoxha...alamet kuadroje...po nje burri ne moshe si ti nuk i lejohen disa aludime ,jo per gje..po rrezikon ictus.hahahah sekseri i shkrete.Kumi i mjerimit profesional sekser i papune hahahaha

Nik u lodhe moj Zane? Po si nuk e merr vesh qe nuk thu kurrgje te mencur.Sepaku edhe per nivel ...sanitareje.As kaqe gje ?

mire ,po ti ku e ke hallin? rri superior ne nivel sekseresh.hahahtesh ti vjen si troll ketu e thu kush do nje x5 a nje cope toke me leje diku ne jug...tesh pse te vjen keq kur une e te tjere ta kutojme...ashtu si me thu ti mu nje mjek ne radhe te pareeshte punonjes sanitar ...mandej,ku eshte problemi? une nuk kam aspak ambicien me thane gjana te mençura..kenaqem me jo te meçurat e mia.hahaha

Tash si e ka marre dreqi pushtetin ne Shqiperi, jo do rivendosen vizat, por ka rrezik qe nga qielli te bien kacabuj.

Minister te brendshem kemi njerin qe ju ka hyre me hu policise.

Vellai i atij qe akuzohet per vrasjen e nje kryekomisari eshte deputet i PS, ne rresht te pare.

Tom Doshi i njohur si perfaqesues i botes se nendheshme te krimit dhe te forteve eshte figure qendrore e PS.

C'doni tjeter?

C'i duam vizat tanime ?!

Me qeverine e re do e sjellim Evropen ketu smiley

"Lazaratin nuk ja u solla une, ate e gjeta ketu mes jush"

Edi Rama

Imagjinoni neverine e Presidentit te bundestagut gjerman kur te takoj Ilir meten ....!!!ka rrezik qe ne xhep te mbaje nje facolete me amuchina disinfektante.......

po e ka takuar, se Meta ka qene Ministri i Jashtem dhe Zv\kryeministri i Berishes. Prit te thahet nje here peshtyma, pastaj lepije. lol

kerkoj nderhyrjen e admineve te ky individ ,duhet te jete maskarai i zakonshem....me jeter nick

ps,nuk me the ku e lepine ps-istat edin qe e votuan!!!

E bejne sa per ndergjegjesim. S'u leverdis te kthejne vizat prape. Ata qe abuzonin e qe na kane ndeshkuar ne gjithe keta vite, prape do abuzojne, si me viza, si pa viza.

e moret vesh turpin qe na beri Rama ne Kosove? Lere qe ka folur si kanunor por ka mbajtur ne kuvendin e Kosoves nje fjale percarese sa ka detyruar deputetet e opozites te braktisin sallen kur po fliste Rama.

ndonjë nyje? dmth ku e lexuat?

Kombinati, ne se ashtu ka ndodhur vertete turpi nuk eshte nga kjo ane dhe per kete fli rehat fare! Sepse " mysafiri" nuk perbuzet edhe kur fjala e tij nuk shkon ne vijen e ujit te zoterve te shtepise!
Ggjithenje kur behet fjale per zotnillik , ....jo per arrixhillik ! Nuk di te kete te tille ne Kuvendin e Kosoves, por kur me thoni Ju, ...Ju besoj , Paska !

Aty ku hahet buka, nuk permbyset kupa e as zot ne shtepine e botes mos u bej, ndryshe te tregohet dera.

Po jo mor grave,. Shoku ne fjale eshte ofendu qe Rama ne fjalimin e tij nuk i ka permend Rugoven dhe Bukoshin si clirimtare te Kosoves. Kaq. Dhe nuk ka lujt fare nga veni, po i ka thene keto gjera ne gazete. 

e moret vesh turpin qe na beri Rama ne Kosove? Lere qe ka folur si kanunor por ka mbajtur ne kuvendin e Kosoves nje fjale percarese sa ka detyruar deputetet e opozites te braktisin sallen kur po fliste Rama.

sa genjen more, lol

ua mor kombinats..., se ju kombinatesit te shkelqyer keni qene gjithmone, c'turp te madh paska bere. s'na del e kuqja nga fytyrasmiley

kam bindjen se fjalen ia ka shkruar ndonje i ppu!!

Ndersa une kam parandjenjen smiley qe fjala duhet te kete qene Kryeveper ashtu si dhe fjalimi qe mbajti ne Parlamentin shqiptar. Sepse edhe te doje ai nuk ben dot publicistike te dobet. I nxorri shkrimtaret ne pencjon smiley

po ti ke jo parandjenjen por bindjen e plote edhe se komunizmi ka qene shume i mire ne Shqiperi, me ndonje gabim tek tuk dhe ke mbrojtur edhe krimet e komunizmit keshtu qe parandjenja ne kete rast nuk na cudit.

Kur shkarravit per vete, ato te Rames te duken per nobel.

kur do na vije vjersha e rradhes?

sapo te nxjerresh nga tava dosjen e radhes, more francusk i rene nga fiku i berishes... po ju mban Franca ne pellembe te dorësë, ja per kete dite ju mbajti smiley

dosje kudo, vetem dosje... smiley Jeni bere me fiksime e sic duket ato dosjet paskan pasur efekt.

Ti edhe Rama keni te njejtin formim, shkollen e Enver Hoxhes, shkolle qe e moret per biografi te mire (kupto, vegla te diktatures) qe edhe po te doni te shkruani mire nuk shkruani dot, prandaj qeshin te gjithe me vjershat tua.

ah, ajo e qeshur qe fsheh aq shume deshperim smiley

presim vjershen qe te na beje te lumtur.

jeni bo te gjithe kompetenta letersie, mer burr/gru i/e dheut!

ku paskish qene kjo fare sokoli, tha... smiley

neper shpella, neper shpella! 

te kepusin ne kryqe mer...

shif si i thote: qeshin te gjithe me krijimet e tua smiley

fol po deshe.

tjetra eshte nje ze vertet i repektuar ne poezine e tanishme ne shqip dhe anglisht...

por kur t'i shohesh dervene dervene...

E gjitha eshte nje mal me ligesi. Shume shume e poshter! smiley

 

edhe ti mo hiqesh si gabriel garsia markes. c'i ke keto o burre i dheut?smiley

nuk e perzura une, moj jo smiley

smiley

smiley
 

dhe sidomos kompetenta anonime, me i cop tastjere nga nje zgeqe me lidhje interneti...

lereni qunin rehat, per pak lumturi mundohet dhe ay i varfri.

lumturia do shpirtin perkates, pa lene trunin qe s'po e veme ne diskutim...

kerkoja thjesht te isha i lumtur,- tha deshperimisht ai

smiley e forte kjo

.

pse edhe Av ka dosje!!!kisha lexu vetem ca dosje me homoseksuale latente...nuk pashe Av....Mandej ti emigrant nuk kishe dale edhe fort i keq.Edhe dosja ta ka njohur nje fare moderacioni smiley

 Av ,   smiley

smiley e hidhur e verteta per ca.

Keta jane nga ata qe ankohen se kafeja s'ka sheqer, por s'e dine qe kafeja vetem atehere shijohet,se ndryshe shijon vetem sheqerin smiley

Av, une e degjova te gjithe fjalen e kryem inistrit.Brilante.Cdo fjale ne vendin e duhur, vizionare.Por vetem njeriu qe eshte njeri e ka vleren te djersije... per te miren.Te tjerte...te peshtyjne!

 

Brilante

E si mund te ishte ndryshe smiley

te ishte ndryshe, skish se si

u desh te zhdukeshin perbindshat

qe ne ket bote te vinte Ai smiley

 

ps: grave, as qe e ve ne dyshim ate qe thua. Kur ta lexoj dhe vete te them me shume.

Harroi themeluesin e KOSOVËS prof Rugovën....pse?

e harroi o xhaelga, c'na beri? rugova o zotni, eshte shume i komentueshem. ta leme ketu se s'dalim dot pastaj.

smiley me lot.. me duket mua apo ppu-ja eshte bere shume e hareshme smiley

në fakt nëse këtë e thoni ju, duhet besuar. duhet të jeni një intenditore e mirë e humorit të faqes meqënëse qenkeni anëtare prej 2008. Dmth 5 vite. Padyshim shumë keni lënë e shumë keni marrë... edhe nga humori

Me mire do behet dhe per ty, merre me shtruar smiley

unë nuk kërkova ndonjë opinionin tuaj, znj AV. por meqënëse nuk u kursyet, duke u treguar kësisoj zemërgjerë, them se është rasti të ju falenderoj duke shprehur mirënjohjen time të thellë për këtë "lajmërim", që nën dritën e kohëve të turbullta (me hapje-mbyllje dosjesh thotë dikush!) që po jetojmë merr vlerë të jashtëzakonshme; vlerën e një paralajmërimi!

smiley

shkruhemi ditë të tjera.

see? smiley it's already working out. good day to you too.

zemërgjerësia juaj duket e pafund. sikundër bukuria e vet për narcizistin. duke mos parë rrotull se është i tillë, i bukur, ngase e vlerësojnë të tjerët dhe jo nga vetë-vlerësimi.

kësisoj kumti, është vështirë të përcaktohet se nga doli fillimisht. nëse ishte nofka ime, apo diç tjetër që nxorri në pah një atavizëm shtazarak, si dhembët e ndotura me mikrobe të një hiene të zënë nga tërbimi.

shëndet pra, përndryshe do duhet të shkel fjalën e dhënë, për herë të dyte. herë tjetër! smiley

Do thoja se je bibë femër, por po e kursej meqë nuk të njoh.
Shkurt: fjalime të tilla, nga kryeministri i një vendi tek një tjetër, aq më tepër vëlla, nuk bëhet rapapërzhdrapa, apo meimprovizime. Kupton?

 Cila pjese nuk te pelqeu. Rrefehu,

 se keshtu shashka dhe bomba tymse e dime qe ka plote..

mos e pyet, se e gjitha nuk i ka pelqyer. do me per belulinsmiley

do të preferoja që të kisha përpara ekranit mendimin tuaj, përpara një përpjekjeje të virgjër për të kuptuar qëllimin e pyetjes suaj inkuizitore... meqë s'kam për t'ju përgjigjur. smiley

hic mos e kurse, jepi se te shkon. na turperoi qe c'ke me te.smiley

them se është mirë nëse flet për vete. për të tjerat, mendoj se do kemi raste për tu shkëmbyer. Bota është e vogël thonë. Hedh një gur e të vjen prapa koke. smiley

Na turperoi do te thote ne numer shumes e qe ti Alba gjendesh ne kete bashkesi qe turperoi Rama.Mua jo ,sepse nuk perfaqeson asje prej meje nje si ai.Turperon ata qe i dhane besimin te drejtoje e jo te shprehe skizofrenite e tij,turperoi partine e vet po nejse parti qe turpin nuk e ka nevlerat e saj...e paçi me jete...smiley

"Hyrjet e daljet " e tjera duken.. te sakatume.

smiley

O grave o flori!!!

Merpo leri vizat, po a u be dhe Albanie vend mesymje per emigrantet (pako, xex, etj.) pa qeni qepen te haje.

pse mos behet? 2 miljon e ca popullsia, dhe 300-400 mije vende pune do hapen. kush do punoje, femijet? ja pra qe duhen emigrantet. shqiperia po rilindsmiley

Mesa duket dhe keta dobiçat e evropit kete ndjenje kenaqesie provojne; per ate pune si dhe robi kur ia varin, per mos te thene deshirojne. smiley

shqiperia po rilind, pse mos kthehen!!!!smiley

plako, po n'kohe te sales (sa e trishte tingllon), msyne greke e italion mer. Biles gazetat ca dite u cane t'u raportu lajme per hajdute ordinere italion qe vidhshin bizhuteri ne shqipni. Po kto i ka bolliku. Ose i kishte me mire...

me pelqeu rama qe i dha kredit berishes per tap-in. bravo politika ne shqiperi. butesimi ka nisur !!!!smiley

Ata kane bere pazaret atje, po tifozet zihen ketu. smiley

e c'pazare thua. miljonat luhen. kaq ti, e aq une. i mjeri popull qe ha bar!!!!smiley

Bari ishte mire, se ashtu jane dhe dietat moderne, po tashti po hane veç elektrone Interneti.

elektrone Interneti dhe hormone po deshe, ne mish dhe ne bar bashke. 

o bar i dikurshem ku je/ s'ta dinim kimetin atehere/ pse na le smiley

Mos fol herezi se do te djegin ne stiven e druve smiley

Eppur si muove smiley

oui, oui...smiley

Per kete lloj turpi e kishte fjalen ai me siper ? smiley

ai eshte kombinats, dhe kombinatsit njihen si njerez shume te turpshem ...smiley

ja rama kalon ne rruge, ai ka turp, rama flet, ai skuqet deri tek veshet.smiley

Pse braktisën sallën gjysma e deputetëve kur foli RAMA në parlamentin e KOSOVËS?

turp i madh xhaelga, na felliqi fare.smiley

Edi Rama po ndjek hapat e eterve shpirterore...po shet Kosoven!!!

Poshte Diktatura!!!

poshte poshte. ngrihuni vellezer me arme ne dore si diversantet e dikurshem. kush eshte burre le ta tregoje. sot eshte ditasmiley

Se mjaft ne roberi

o e mjera Shqiperi

o djem rrembeni pushket-o

ja vdekje ja liri

 Buke me vete dhe Demonstrate. 

Programi: 

-09:00 AM-Takimi Tek Kali i Skenderbeut

-9:15AM- 12:30 PM Demonstrim nga kali tek korpusi i UT.

  Parrullat qe do te hidhen: 1-Poshte Komunizmi, 2- Edvin Rama , ka mashtru, ka mashtru, ka mashtru, 3- O Edvin o Legen prite Salen se po Vjen.4, Tropozha, Tropozha,

-12:13PM-2:30 PM . Pushimi i Drekes.

    PDh-i do te sherbeje per Demonstratoret , Pace Koke, dhe per Uleritesin me te mire 2 kokrra veze Ekstra.

2-45PM- 6 PM. Seanca e Dyte e Demonstrimeve. 

  Ne kete seance do kete vetem Bomba molotv, dhe Makina Te Djegura..

 

Ne oren 6 Mbyllen Protestat e Dites. me nje kafe , ene nje shoorre  mbas Bashkise se Tiranes.

 

Ehhhhh do futen ne vrime te miut Komunistat.

Po grate, a mund ta tregojne gjithashtu?

Grate shqiptare  e kane treguar me kohe smiley

Se guxon njeri flet per gruan  shqiptare smileysmiley

Pse braktisën sallën gjysma e deputetëve kur foli RAMA në parlamentin e KOSOVËS?

Une nuk e di perse e Braktisen.

Ti vete ndonje Arsye mund te na sjellesh.?

 

 

Shumica e deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës bojkotuan fjalimin e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për shkak të nisjes së fjalimit duke cituar Rexhep Qosen dhe mos përmendjen e emrit të Ibrahim Rugovës. Deputeti i LDK-së, Arben Gashi tha se fjalët e Kryeministrit të Shqipërisë ishin përçarëse. “Ai përmend vrasje politike në një Kuvend, ku ka njerëz të prekur nga vrasjet politike. Kuvendi nuk është vendi i duhur për t’i përmendur vrasjet politike. Z. Rama duket se është i painformuar për gjendjen në Kosovë ose ata që ia kanë shkruar fjalimin kanë qenë jashtë realitetit”, shprehet Gashi. “Citimet e fjalimeve të z. Qosja janë çështje e ideologjisë majtiste, komuniste dhe leniniste”, ka shtuar ai

Kurse Justifikim Per Rrugoven shife vete:

http://www.panorama.com.al/2013/09/13/ra...

Per Qosen : Po me qosen c'kane , Cte keqe ju sillte Qosja..

 

Aha, me vonese. Por thone me mire vone se kurre. A e justifikon kjo vizite e mepasshme, injorimin total qe i beri emrit te tij? Une them se jo, kjo vizite ishte per te shpetuar sa te mundej, nga ajo qe i ndodhi ne parlamentin e Kosoves.

Më thuhet dot se për çfarë dosjesh flet ai komentuesi më sipër? se nuk jam në dijeni të jenë hapur dojet e sigurimit të shtetit? Apo gabohem?

111 express a wish.

Ta ndalojn vet kam pasaprten Amerikane vetem  ne kube me ndalojn 

ore me verte ju ndalojn juve amerikoneve po simpati per ju kishin ama

gjate rruges per ne plazh (  Cuba , behet fjal)  na thote shoqeruesja lini bakshish per shoferin , po JO  bakshish kanadez, bakshish si amerikanet smiley

Duket qe kane dashur bakshishin.

Vetes do ja fusin. Sidoqofte se besoj se Komisioni do bie ndonjehere dakort.

moj evrop,moj kurva e motit
qi i re mohit beses zotit
Po ky asht shenj i qytetnise
me da tokt e shqiptaris 
per me ngi klysht e rusis

Tavolina e mbledhjes, e përbërë nga dy pjesë, pritet të zgjatet nga të dyja anët për shkak se numri i ministrave të qeverisë “Rama” është më i madh se kabineti paraardhës.

Sa me e madhe tavolina, aq me shume te ardhura ne xhepat e shqiptarve xhibo! Kjo dmth se ministrat do shtriqen lirshem dhe ne kte menyre, do mbajne shenime te sakta per ato qe do llafose kryeministri. Jo si kto te sales. Sala thoshte, te mbillen 1 milion rrenje arra, kto e shkrunin 1 mije se rrinin gjith siklet ne tavoline. E kupto ca demi i ka sjelle ekonomise te brishte shqiptare apo jo?
xhibo, thote qe do ket ngjyre ullini dhe jo ngjyre druni. A thu t'kete naj domethenie mistike kjo?
apo thjesht reflektim i shijeve artistike te k/ministrit te ri? nuk duhet t'jete aq e thjeshte.

Ulliri eshte ne shenje mirenjohje per nismen "Te zevendesojme nje rruspi me nje ulli" te Berishes.

Ndersa nismat berishteknologjike, perkunder bombasticiteteve te tij, lene per te deshiruar:

Megjithatë, burimet bëjnë të ditur se edhe teknologjia pritet të shoqërohet me probleme për shkak se Kryeministria ka gjendje vetëm 16 laptopë, ndërkohë që për qeverinë e re do të duhen 21.

Une kujtova se vec PD-istet shpenzonin para per te rinovuar/ribere nga fillimi cdo gje. smiley
 

ferra e vogel fsheh leprin e modh, gjembi.
Ky proverb ka per t'u zevendesu me "tavolina e tejzgjatur ka brenda begatine"

 

Ne fakt titulli krijon konfuzion.

_

rrofsh edi

smiley  Hiqen vizat me firifistunin, dmth Filipinet,e kush dreqin do donte te vente atje ? lol

Une do desha , por perseri e kam dhe nje merak, se helbete , eshte shume larg.Ndonje ulje ne cmim biletash , a do bejne ?

Flitet vetem per raste te jashtezakonshme djema, ne rast se situata perkeqesohet ne ate vend. 

urime z Pjer

Duhen vene prap vizat se lane nam shqiptaret duke kerkar azil.

Shqiptar mos u rreni nga klithjet psikopate te disa antishqiptave ne brusel !

Sepe shqiptaret e treguan veten se jane xhentellmen e jo sahan - lepires e arrixhinj e gjakprishur si komshite tane smiley

# Lavazhi i trurit dhe presioni psikologjik vazhdon smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).