Arsenal vs Napoli ne Emirates pritet të jetë sfida më e bukur e mbrëmjes. Një ndeshje tjetër decizive është ajo e Amsterdam Arena: Ajax vs Milan, që të dyja këto ekipe luftojnë për vendin e dytë në grup pas Barcelones. Ndeshje tjetër delikate është ajo e Chelseas së José Mourinho, e cila pas humbjes befasuese ne Standford Bridge perballe zviceraneve të Basel, në Bukuresht do kërkoje tre pikët.Mbrëmja e sotme:

01/10 18:00 Zenit vs Austria Wien 
01/10 20:45 Ajax vs Milan 
01/10 20:45 Arsenal vs Napoli 
01/10 20:45 Basel vs Schalke 
01/10 20:45 Celtic vs Barcelona 
01/10 20:45 Dortmund vs Marseille 
01/10 20:45 Porto vs Atl.Madrid 
01/10 20:45 Steaua Buc. vs Chelsea 

Nesër mbrema:

02/10 18:00 CSKA Moscow vs Viktoria Plzen 
02/10 20:45 Anderlecht vs Olympiacos 
02/10 20:45 Leverkusen vs Sociedad 
02/10 20:45 Juventus vs Galatasaray 
02/10 20:45 Man City vs Bayern M. 
02/10 20:45 PSG vs Benfica 
02/10 20:45 Real Madrid vs FC Copenhagen 
02/10 20:45 Shakhtar D. vs Man Utd. 

110 Komente

Tanën e kanë nesër..smiley Juventus vs Galatasaray

2 Arsenali smiley

do kthehet Napoli mrapsht

mbrapsht ka qe ne minuten e  8 -te Napoli smiley

smileysmiley kujtun se do ishte nje masazh i thjeshte

Eeee i kishin genjy , osht dobet Sasuola i kishin thone smiley

 37% per 90 min, e mbajti topin Napolismiley 2-0 rezultat i shkelqyeshem. Arsenali po ben mjaft permisime! smiley 

Arsenal është ekip i papërmbajtshëm, gjithsesi si ''italian'' Napoli kam deshirë të fitojë !

eeeeeeeeeeeeeeeee

Brado, po e shikon Ajaks-Milan?
 

Ate po shoh Belulo.

kisha pa Hajmalia - Trepca para Milanit.

si po te duket ndeshja?

Me mire po luan Ajaksi por mendoj nje x te madh.

me mire Ajaksi, por mendoj qe fazen finale te sulmit me krosa te larte, e ka zgjidhur gabim..  nuk mund te bej Ajaksi  gol me koke  perballe mbrojtjes se forte te Milanit. 

Lufte Celtic - Barcelona smiley cfare neshje.

Ajaks-Milan 1-0   gol me..koke..smiley

Mire qe nuk gabon penalltite Balo. smiley

e dha kot fare  penalltine!   gjynah  Ajaksi sepse  edhe duke u bazuar ne gjithe ndeshjen, e meritonte fitoren!!

ishte ndeshje x kjo, Ajaksi lozi nje cike me mire ne pjesen e pare por edhe Milani sikur u zgjua ne pjesen e dyte... 

ai mir qe nuk i grisi bluzen ti thu kot! smiley

po edhe Baloteli e shtyu, e terhoqi..  bile Baloteli e rrezoi , por e beri me zgjuarsi sepse e  terhoqi  dhe e  hodhi mbi vete  duke  dhene  pershtypjen sikur mbrojtesi i Ajaksit  e shtyu..smiley

Vjedhje smiley

e grabiti   penalltine evgjiti..smiley

Merr shembull nga paaradhesi i tij, Inzaghi smiley
 

Si te babëzitura keto ekipet nga Gjermania.

Reus per Topin e Arte! Ta marri shpejt i shkreti se dhe per nja 2-3 vjet do i rreshtoj Draxleri sic ka bo Messi tere keto vjet. 

Ca ishte ajo penallti per Milanin,mrame? Ne tifozat ne raste tilla,llogarite i myllim me motren e arbitrit. smiley

me behet qejfi qe fito atletiko ne porto.

pjesa tjeter rezultate qe priteshin
 

Luhet sonte roundi i Champions League. 

City do ta tuni sot!

Fiqo me vje keq po do ta pish kafen pa sheqer qi te mledhi zemren!!!

Incontreremo una grande squadra, che è migliorata tantissimo negli ultimi anni grazie al lavoro di Conte e per noi sarà molto dura

Roberto Mancini

Frika more frikaaaa ahahahaha smiley

A i lejohet Luan Duzhes me lujt qe sonte?

Cityt sot i dridhen kembet si para dy vjetesh ne Mynih. Schweini i tregon Toures e Silves se ca do me thene me lujt ne mesfushe. 

Keni per te qa me llahinka sot.

1 gjo tjeter qi se kemi pas asnjihere!

Shpejtsi 

Jesus comes to City 

Jesus Navas that is!!!! 

Krahun tjeter Samiri qe ka morr flake kohet e funit.

parashikim im 3 petlla me 1

Samiri as te thembra e Riberys nuk shko, edhe ne kombetare ulet e degjon kur i flet Francku. Navas ishte super-tranzaksion.... per Seviljen. Se te shesesh nje lojtar 27 vjec qe shko vetem lart e poshte, e nuk di as te futet ndonjehere ne qender, per gati 30 milion euro duhet aftesi e madhe. Sot edhe ai e merr vesh ca do me thene lojtar krahu modern kur te shofi ca ben Robben. 

Vetem se na mungo icik Martinezi e jemi te zbulut ne krahun e djathte. Po minimumi nje barazim ne Etihad e marrim. 

Merakun me te madhe une e kam tek Pellegrini. Ka treguar qe di te luaj mire ne Evrope... kind of like Ancelotti.

po po merak i madh kur ne krahun tjeter eshte njeri qe...............

Don't want to close my eyes, don't want fall asleep, cause I'll jinx it babe, and I don't want to jinx a thing.

But there is a Pep vs Pellegrini history you might not want to jinx. 

Informacioni im, City do kete tre sulmus sot ne fushe 

Formacioni 

4

1

2

3

Aguero Negredo dhe Jovetic perpara

Nqs kshtu mesfusha juj do te lodhet duke gjimu topin.

Anyways sot ka gola!!

Anyways sot ka gola!!

Not jinxing II: Bajerni bo gol plus IRS dhe vdekja jon tsigurta nket jet (Fiqo)

Bayern sonte ha dru si gomari në duhan, problemi s'do jenë lojtarët por mendjemadhësia e Pep leshit..

No Manxho in the starting line-ups. Keshu qe ruhuni nga Al(ib)aba dhe 40 metra larg gjujtjet.

Dreperdrejt nga Etihad:

                    Neuer

Rafinha Boateng Dante Alabaku

                    Lahm

       Schweini      Kroos  

Robben                             Ribery

                     Myler

 

                    Xheko

   Nasri         Aguero          Navas

        Toure            Fernandinjo

Clichy   Serbi qe do boj gafa  Kompany Richards

                     Harte

 

 

Pse nuk e le Lahm rehat te krahu i vet nuk e mor vesh.

Dicka speciale po gatuhet per te ardhmen e Gjermanise : Mbrojtesi i Lire Lahm

ku po gatuhet mo,  ''ne tunelin e xhenjos'' ?!smiley

 

Mbrojtesi i Lire Lahm

 

shiko ca me kujtove.. kur isha i vogel, deri 6-7 vjec, kur akoma nuk e kuptoja mire futbollin, degjoja komentatoret e futbollit ne radio apo TV, qe thoshin:  topin e ka  mbrojtesi ''i lire Targaj''.  apo mbrojtesi ''i lire Deliu'', ose mbrojtesi  ''i lire Hodja''  etj etj..  ndersa une, naiv kuptohet,  pyesja veten:   ore  po keta mbrojtesat, te gjithe Ilir  e kane emrin...smiley

ndersa une, naiv - i

Per nje "i" desh shkele copyrights. 

Si dhe smiley.  

Hajde me bismilah 

booo, e bene direkt golin gjermanet.. maskarenjte!smiley

Nje ne byçe

Bajerni bo gol plus IRS dhe vdekja jon tsigurta nket jet (Fiqo)

Ho mer peshkista a ju thashe te ruhet City nga gjujtjet nga larg, nji ku ja squku Riberija

Nji kafe + pellegrino per Pellegrinin nga mu

po per kapural Pelegrenin mo?smiley   apo nje birre nga ushtar  Morettismiley   .smiley

Kapurali nje koqe ulliri dhe e ka teper smiley

ueee, sa dobet M. City..  cdo aksion i Bajernit krijon panik  ne mbrojtjen e City, aq sa nuk  largojne dot topin por ia dorezojne Bajernit prape..   po vazhdoj keshtu,  a ha, dhe nja 3 gola te tjere ka per ti futur Bajerni  ketyre  sot..

Spo mirrna vesh gjo, a jena tu lujt ne shpaj me kte tifozllik a qysh?

Chasing shadows

 

that's right

Mire bojne keta tifozet e Juves qe i fusin i dore domino.

A eshte turqia te ajo harta e Evropes te kryeministria? Duhet bo nai marifet se na moren erzin.

Chasing shadows

Kush e vrau kaporalin? Stay tuned as the mystery unfolds. 

Loja e Bajernit, nje kopje e shemtuar e Barcelones.... I ka hequr shperthimin e kraheve dhe lojes me topa te gjate alla gjermani.....

ja nje gol ala gjerman... nje top i gjate dhe gol....te rrofte tiki taka...

Meqe e pat merak shperthimin alidemsi. 

Haaaajde petlla me sheqer!!

 

Paska gola, paska smiley

Petlla me mjalt.  

Desh i ben aq petlla sa jane te pjata per pune minutash. 

ps: najs verry najs.

Ok... erdhi koha te shikoj donetsk-in. Go Lucescu!

pas nje analize te hollesmiley  te pjeses se pare, e parashikum 0-4 rezultatin...

 

p.s alidemso,  Bajerni loz njecik  stilin e Barcelones, ose me sakt futbollin pozicional.. por ndryshimi,  keta jane  me shtatlarte dhe me te forte fizikisht.

me te serte.. edhe alete kane me shume...
 

ore  po nuk behet shaka me gjermanin vlla.. i nget sot, te fusin 3-4 gola neser..smiley

Per ca gjermani flisni a ju mbyllte? a ka me jo gjerman se kombinimi nallane-french frajs?

Hoqi Schweinsteiger-in futi Abdyl Frasherin

Shka o ba bohet or taj???!!!

Hyc.. nxorri nji me t'kuq kane ngel dhe 9 -te te vesh me t'kuq.

Keeping it interesting since 1900.

Time is on our side

Yes it is!!

Umut Bulut Mut Mut

smiley 

sa desha me e shkrujt smiley

smiley

 

Qe dmth shprese reja(ajo qe derdh shi)

Ej prit se doli ky i Oasis tu knu

Hajt se do rrafim realin neshjen tjeter pjesn e pare

Bajerni i Modh po i Modh fare sa i Modh je ti

Mire cunat kete jave, 4 fitore per gjermanet. Ribery Top i Arte, Reus i dyti. 

Amon mos fol mo me ment e Elertit te lutmi shume.

Messi ene sikur me vertikale te luje (pra pa kome fare) e merito topin e arte.

Kur ta fitoi ai Dra(m)xler do fillojne te qethen vicat, kurse une do jem bo mretnesha Anglise. Ik e Firaun mos fol mo per futboll.

Juvja mrome si gjithe kete mujin e funit ishte drame. Ai Isla eshte nje lojtar shume i mire per ekipin ..... rezerve te Partizonit. Gime, pash Zotin, mos na u hap mo bythesh para neshjeve se na sillke nje ters te papame. Mos msojme ene ne si Beu qe i "parashiko" ne koke rezultatet. 

Hall i modh ju ka rene me Islan, nuk ka juventin qe nuk e sha. Messi top te arte kete vit ta enderroj. Sikur vetem per faktin qe ishte i demtuar ne dy muajt me te rendesishem te sezonit. 

Messi mund te mos e marre topin e arte,po arsyeja eshte vetem se behet boze gjeja,pa per ta meritu,eshte 100 vjet para rivaleve.

Topi i arte eshte per lojtarin e vitit. Si mund ta fitoj nje lojtar qe ndeshjet me te rendesishme, PSG dhe Bayern kryesisht, ose nuk i luajti ose ishte gjysmak. Messi eshte lojtari me i mire, po ne 2013 kishte te tjere qe paten sezone me te mire. 

O Guce, kshu eshte kur i shef ndeshjet pa mu. Te pakten, a kishe cunin afer me t'ngushellu.. smiley

o ftyre po pse nuk vje ti? televizor naaaa marshallah, po; vere te mire po; gjath e sallom po (nga conadi mo se frong s'kom ku i gjej) 

Car do mo? Dajak?

Une vdiqa te vij te shoh nje cike kicin e pare te cunit, e s'po behem dot mbare. Po t'kishte lujt me 1 tetor, e sigurt qe do kishte fitu Juvja. smiley 

Ky bjondi i longsight-it qy kur lyu floket e ka dhee muhabetin, lu si zonjat.

mi ti pre krahet ne minuten e shtate.

taktikisht komplet gabim.

Nuk duhet te luje Yaya si mid holder, gabim komplet.

Ma lan cunin zgjut deri tashi se do hiki ene n'shkolle.

Out-played out-classed full stop

KERKOHEN pergjigjet tuaja urgjentisht smiley. A ju mbahet mend ai oktapodi qe parashikonte ndeshjet ne kupen e botes. Po filmi OKTAPODI ne vitet 90 a  ju mbahet mend.  A mund te ishte e pamundur te mendosh nje RELATE midis te dyjave. Thank yousmiley

Ke te dy rastet, i miri e hongri ne puntaten e fundit smiley

Jo mer Fiqo, ne rastin e dyte i miri fitoi ne fund. 

Po mire pra smiley

E bojm kshu: Edhe Tano Cariddi edhe Michel Platini nji dite vizitun Shqipnin.

Me vjen mire qe as ne imagjinate nuk te vijne personazhe gjermanofone, por vetem italione (sade ose me prejardhje)

O Bajerni i Modh sa i Modh qi je ti!

Po sa posesiv i her, i trajto oponentet si burr xheloz.

Farfuriste e kuqja pjesn e pare. Haaaajde!

 

Tashi ja besoj gezimin atyne fshatarve qe u bon me toke post44:

Qasi shoke, shoke te kendoojme..

o bajern i modh sa i modh qi je ti

ti je edhe me i modh qi je ti

o bajerni ti i modhi shume i modhi ti.

jepi fiqiri se u bo kong

U luajt dje mbrema roundi i Champions. 

Spo mirrna vesh gjo, a jena tu lujt ne shpaj me kte tifozllik a qysh?

Ashtu u duk.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).