45 Komente

lazaratasit kane ndermarre ofensive, po i bejne reklame mallit ne Evrope kshu?! vetem keto 2 muajt e fundit kane shkruar gazeta italjane, franceze dhe tashi gjermanet per mallin e Lazaratit....

Çdo dëngël e pushtetit socialist, me mesazhin se "një erë e re sapo ka filluar", siç ishte shfaqja me "trafikantin" e ikonave, nga unë do ketë tregues të vlerësimit të së vërtetës të fytyrës së tyre, sjelljen me Lazaratin si vend krimi dhe drogën marijuanë të kultivuar prej tyre, si mjet vrasës dhe instrument i futjes në burg i qindra vetve që orvaten ta trafikojnë. Të shohim se çdo bëjnë? Unë dhe të tjerë këtu jemi, do shohim veprimet dhe mosveprimet.

smiley
...ske ca te thush per rima na e fusin smiley 

Hellman's Mayonnaise & Lazarat's Weed; what a combination ! smiley 

# Rilindje edhe per Lazaratin ! Premtimi i Rames po mbahet :

Weed for All

prit se s'keni pare gje akoma. ke per te pare nje aksion ne lazarat pas pak kohesh, qe do te duket hekuran isai demokrat liberal ne krahasim me sajmir tahirin. ca do thuash pastaj? do votosh per ps-ne?

nuk besoj tek Babo Natale une smiley
 

do votosh, do votosh. smiley

te imagjioj shume mire duke bo PR per lsi-n. pse, cfar ka me teper pateku?

Kam kureshtje, keta qe e punojne jane edhe konsumatore?

p.s. Sa idilik eshte "djalli tundues", meqe bie llafi. Ato fushat me lulekuqe, per shembull, jane si endrra smiley .

Si më thoshte një shoku im polic, epo kur e djeg thotë -mallin gjatë aksionit, të vjen edhe ajo era e tymit. smiley

 

Aaaaa, edhe trupa ndeshkimore me nje fjale, jo vetem mekataret mirefilli. smiley 

Kur sheh keto foto te duket sikur ti nuk rrjedh nga ky realitet , pastaj kujtohesh - prit !!!!!!!----->>>>> , eshte ne Shqiperi  smiley . Kontradiksioni i deshires per integrim, shkollim , standart te larte dhe skandaleve te kesaj natyre  te lene shijen e nje gjelle te prishur smiley

Legalizim, e vetmja rruge!

Marshallah. Te korra te mbara. Ishallah bie shi mire dhe kte vit.

Lazarat eshte shumesi i Lazar, qe vjen nga Llazar ne pellazgjisht shen Llazari qe e ngriti Krishti nga varri. Shef nonjoni ndonje analogji ktu?smiley

Dmth fshat Grek i myslimanizuar?

dmth, "fshat grek i myslimanizuar" *, qe do na ngreje nga varri ekonomik i vendit te dyte pas Gjermanise.

* per te te bere qefin ty. 

Jo jo. Fshati eshte simbol i Ringjallje/Rilindjes. smiley

fshati te rrethoje qytetin

Mao Tse Tung

Ky Kryeminister, si te vetmen mundesi per ti mbushur mendjen ketij populli per punen e lodhshme (vullnetare) qe po ben duhet ti shperndaj pa pagese çdo qytetari nga 1 kg per koke, mall vendi.

Criminal networks from Albania and Italy are said to be in control of the trade, in most cases protected by members of the judiciary and politicians in exchange for hush money.

E cuditshmja eshte se shumica e komentuesve te huaj ne faqet ku ka dale ky lajm mbeshtesin lazaratasit. :o

te huajve u pelqen eficienca. smiley

Kjo ishte e gjitha spot publicitar is Hellman's mayonise. Shifeni ne mes te fotografise ke koven e Hellman's mayonaise. Si Lazot, si gazetaret jane te paguar per te bere kete reklame te heshtur.

 

Kushedi sa te lumtur duhet te jene lazaratasit, prej natyres, per natyren. 

Nen hijen e hardhise lumturia shumfishohet smiley

Nuk e pi rakine, faleminderit. smiley

Ti je bo shoqe me lazaratsit pranej s'e pi rakine smiley

Eh, moj moter, nuk permendet litari ne shtepine e te varurit. 

let's get drunk and have fun, oj sister. Per te harruar, une jam amnezi totale. smiley

 

30 Maj, 2012

Taulant Balla:

E keni fituar, apo e keni humbur betejën me plantacionet e kanabisit në Lazarat? Edhe ju, edhe Burgaj, edhe Kuliçaj keni deklaruar nga Lazarati se aty nuk ka më drogë, ndërkohë që turistët e huaj shkojnë të filmojnë drogën pa fund. Nuk kemi ndonjë të arrestuar nga Lazarati, pavarësisht se shpesh edhe në komunikatat tuaja thuhet se kanabisi i sekuestruar ishte nisur nga Lazarati

.Bujar Nishani:

 Përsa i përket goditjes së kanabisit ne ndahemi absolutisht për kulturën e sjelljes dhe shfaqja që bëri zoti Balla nuk është dhe nuk përkon me realitetin. Sot jemi në një fazë që nuk ka kanabis të mbjellë, por ato mund të jenë xhirime të vjetra.

 Taulant Balla: Janë xhirime të 2011-s.

 Bujar Nishani

  Dakord, por jemi në 2012-n.smiley

________

12 Gusht, 2013 

Lazarati është në kulmin e sezonit të punës. Çdo ditë, qindra punëtorë udhëtojnë me furgonë drejt këtij fshati , për një punësim disaditor që u siguron një rrogë të majme.

Sipas NEWS 24, që publikoi edhe një video të nisjes së punëtorëve, puna nis që në orët e para të mëngjesit dhe një ditë pune paguhet nga 2500-3000 lekë të reja.

sikur t'ishin gjithe shqiptaret kaq puntore...superfuqi do ishim sot

Fotografia e mesiperme, te kujton Hangaret e Duhanit te Kooperativave Buqesore, ku pjesa me e madhe punonin grate e fshatit te cilat shkonin te pe te gjitha fletet e duhanit dhe i varnin ne tela per tu thare!

Kemi experience pune! smiley 3 mije leke per dite pune !! shume pak u japin ata maskarenjte!smiley eshte pune  lodhshme do te rrish gjithe diten ne diell! smiley

ajo hidhtesia nuk ikte prej duarve sikur me soda kaustike t'i lajshe. buken duhet ta kapje me leter njehere

 tani lazaratasit punojne self employed smiley jo per kooperativen ose shtetin, qe exportonin duhan jashte vendit! ..edhe keta exportojne  punojne punojne shume ! smiley

8 kokepalare, 5 profile te vrara dhe majoneze importi me shumice...kaq po dalloj smiley Ndonje shpjegim me ne detaj, cfare po ndodh tjeter ketu?

Larg duar nga Lazarati!

Bile atyre u takon te zgjedhin dhe kryeministrin. 

smiley

po c'investim behet me keto para dhe ku? 

Cili Lazarat? Ku ka Lazarat? Per ke Lazarat e keni fjalen?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).