Po verehet një fryme jo normale, sepse shfaqet tejet nihiliste, tek drejtuesit e rinj qe ngjiten neper pozitat kyce ne dikastere; njerez me moshe gjer ne 26 vjec po ngjiten me vrap. Njerez te LSI-se mbetur dikastereve po formojne lista e moslevizjeve dhe brrylat per te gjithe ata qe nuk jane as te tyret as te PS-se. Emerimet e reja, duke ngjitur vetem te rinj e te reja po na formojne shtetin e "kerthinjve." Pra jo shtetin qe po presim. Le te shpresojme se eshte vetem fillimi keshtu, por ka nisur fryma e mospergjegjesise per mbi nje milion qytetareve. Presim shtetin e pergjegjshem e serioz dhe jo nje shtet te kerthinjve....

Maxhorance, ke pergjegjesine per te na treguar se po nis puna per shtetin qe presim. Opozite, leri profka e perplasjen e kepuceve mbi batak, por mblidh kembet dhe nis te nxerrish pergjegjesite. Ndiq situata per oponencen. Lulzim Basha, tregohu qytetar ne te folur, jo nje cope katundari. Ndahu nga gjuha dhe mendja e Saliut.  Nje here e mire!

387 Komente

Ka ndonje ligj qe percakton kriteret e eksperiences per vendet drejtuese?

PO ! Ligji i nepunesit Civil i kishte edhe me mire te specifikuara nga ligjet aktuale. Por edhe ligji qe aplikohet ende, parashikon prsh se Sekretari i Pergjithshem i x dikasteri / Ministrie, duhet te kete minimumi 15 vjet pune ne Shtet.

Mesohet se nje Minister, te cilit s'po i permend emrin, paska emeruar DHENDRIN E TIJ si Sekretar te Pergjithshem te Ministrise (ne Hierarki, eshte me lart se Drejtorat e Drejtorive). Bukur deri ketu, por DHENDRI s'kishte as 1 vit pune, dhe 0 vite eksperince ne pune Shteti.

Ja pra #Rilindja smiley

Prandaj "mosha" eshte kriter deri diku, se nuk mund te vihen 27 vjeçar ne Kreun e Tatimeve apo Doganave me 0 vite eksperience ne pune Shteti, jo me ne sektorin ne fjale!

Pjer, ku je per çeshtjet e ekonomise ,??
 

Ja fut kot dhe genjen si sali-u. SEkretari i pergjithshem perzgjidhet nepermjet nje gare/konkursi te hapur ku titullari ka te drejte te zgjedhje/emeroj njerin nga tre te perzgjedhurit. 

Mati fjalet i nderuar .Genjen i thuhet nje femije . LefKOPEJA eshte nje shkalle me lart se eshte ne propogande .Nuk duhet Fyer ... Mashtruese ..eh edhe mund te pranohet !

Vetm me Ligjet nuk ka te beje cdo Fjale a Koment i LefKOPESE " na kem fejsbukin or tie " po na kem edhe "rengedengen dhe 55 or tie "

Kunkursi as qe diskutohet berbero, tdoj te thosha se KUSHT per te hyre ne Konkurs per ate post, eshte te kesh 15 vite ekperience pune ne Shtet. Ose ta kesh vjehrrin Minister si ky i Ramadanit !

Si tha Rama ? Asnje kushuri i 6 s'do hyje ne poste Shteterore ....

Ore me duket mua apo e paska patur me te futme ky Ed Rama? alidemsi...gjergji...grava...lista sa vjen e shtohet dita dites. smiley 

Ah Ed Rama harram buken e partise!!!!

They are seeing the light.

grave, i miri e nis keq dhe e maro mire.

Te hengert goja mjalte, por si tha ajo plaka emo?

Mbaj mend para 4 vitesh, se Ramën atëherë e akuzonin se do "i përdorte" këta të rinjtë, për të nxjerrë të vjetrit. E vuuuuuuuu shkrime që thoni ju, e jo këta që na erdhën nga aroporti e jo këta që janë të leshtë e do i përdorë Rama etj. 

I say it was about time, madje jemi me vonesë, katër vjet. Ka lezet të shofësh brezin e ri, me kulturë, me arsim të jashtëm, me mentalitet të ri, modern, të jetë në krye të punëve. 

I say its our time. Out with the old farts. 

of course. Sa më shumë Erjonë, Elisa, Arbër, Olta, Saimirë aq më mirë. Se jeshim mësu me ministër Mul Nokat.  

.

smiley

per mu mosha si variabel eshte shume pak i korreluar me aftesine apo mendesine. nuk kom asgjo kunder me te rijve, te m'kuptosh, po thjesht per manaxhim pritshmerie. sepse tek ne nuk ka te rinj ose te vjeter, tha ai beu me sqime, te ne ka vetem te lind me para ose me mbrapa.

bej nje llogari: sikur njeri brez te ishte vertet me i perparuar se paraardhesi te ne, e di ku do ishim tani, apo jo? smiley

mosqenia atje kete tregon, qe ky brezi kho o kon e ko me ket brezin terpo.

Ka ndryshim mes brezit të studentëve të Dhjetorit - le të themi, me brezin pasardhës. Për mendimin tim. Tani ky ndryshim, nga pikëpamja cilësore, është vështirë të matet. Por do duket. Në mënyrën sesi komunikojnë, sesi i ndërtojnë marrëdhëniet me njeri tjetrin, çfarë botkuptimi kanë... unë e kam vërejtur dhe më parë këtu, këtë gjë. 

But in the end, dhe në rastin më të keq... I would say, we tried, and we failed. Është më mirë se të thuash: I wanted to try, but Saliu raped my sorry ass. 

 

se s'te kam pyt. ja marrim zhvillimin konsekuent te luftes se klasave. merr nje free sample tek peshku pa uje smiley  nga te rinjte te kam rixha smiley  edhe mate me lufteklasometer intensitetin e saj. e shenojme kete intensitet me LK1.

bej po kete gje me brezin e zylyftareve, sulove, abazeve, araniteve dhe sitkinjeve. e quajme LK2

pastaj bej diferencen, ose ate qe quhet effect size, shenoje me d: d = |LK1 - LK2|.

Tani bej hipotezen zero, Ho: d = 0. Hipoteza alternative Ha: d e ndryshme nga 0.

Perdor Chi Square test. Cfaredo testi te besh nuk do jesh ne gjendje te kundershtosh hipotezen zero smiley

PS. Extrapolimi per brezin e Amarildove, Ronaldinove, Geraldeve, Artjolave apo Gladiolave, tregon po ate qe difference nuk eshte domethenese me nje probabilitet 0.99. smiley  smiley

Mos na i kujto kto Stat 101 Chi bullcrap amon

Po ti nuk e ke kuptu akoma qe Juli nuk ja thek fare nga shkencat ekzakte?

lol. Juli është inxhiner. 

Chi square-in e përdor për të matur ampilitudën e tërmeteve. 

E 10-ve brezin tonë o I përndritur. 

 

une i them Xixa. se na ndricon

Ore dhe noshka ka bo shkolle, po kjo nuk do te thote qe merr vesh ca bohet verdalle smiley

ooo xixa, si ke qen bre

e gjithe analiza e mundshme me lart eshte fshtjelle mire e bukur nga populli inert si material ndertimi shqiptar ne thenien e vet te frymezuar nga francis bacon: selanik* e tatepjete, si ka qene do te jete.

*nuk i them thesalloniq sikur te ngac kemben.

Grave, me duket se po e kerkon si breshka gozhden te behesh ban me vetedije ketu ne ppu. smiley

E kalun lumin ne fakt, tani me kuaj, mushke e gomere vetem shkelmin bythes kane. smiley

smiley is not funy, poor donkey!!!

hajt se ba gamori!!

Po ama vicidolsin e sekterisen. per kete hallallsmiley 

Dejono, ketu ndryshe nga ju, qe e bot Sulen Si Enveri pa asnje te mete... ne jena me qytetare dhe me pak te indoktrinuar.... ne kerkojme me shume, kemi kerkesa per me shume, dhe nuk i bejme hosanara te parit si i bete ju... qe edhe kur ju shpinte tek bataku.... eshte livando i thoshit ju.....

Leri keto Alidemso, se ju qe i benit hosana Nanos, i bete 8 vite Hosana Rames, neser pasneser do i beni Benit apo Koços, si te marri historia. Nuk ka rendesi kjo, rendesi ka qe keni kerkesa te nalta, se keshtu duhet te kemi te gjithe; Dhe te garantoj se edhe ne i kemi akoma te le nalte karshi kesaj qeverie qe premtoi qiellin dhe henen (mashtroi nga te 4 anet dhe keto po vertetohen dita dites)

Lefterrr, nga historia e shkurter e pluralizmit, duket se cila parti eshte me demokratike, dhe cila parti e ka lene te lire mendimin kunder.... me thuaj nje mendim kunder ne PD qe eshhte gjalle sot ne PD.... te gjithe ata qe kishin mendimin kunder i flaku Sula nga partia dhe me vone pasi i lepine boothen i mori prapee prane vetes per tu dhene nga nje kocke dhe per tu dukur si i moderuar....Nuk kini goje te flisni fare.... edhe ketu, qe nga gerdeci, e 21 Janar, e qe nga vjedhjet e bera si nuk i dole nje here kunder Sules mer daj, por vetem lavde, lavde e llavde... he kur i vrau ata fatkeqet ne mes te bulevardit, ti ishe ai qe i the mire ua berii... perse i mbanin duart ne xhepe....

alidemso kadal i her se nqs do te flasesh per rebelim ndaj partise vetem hidhi nje sy zgjedhjeve te 23 qershorit. Mbi 100k demokrate e braktisen PD-ne, jo me fjale e ankesa por me vote. 

Nigjo tashti - i cik menixhment stil. te vjetrit nuk ndryshohen me. ata ose jane ose nuk jane. te rinjte kane potencial.

p.s. sa te rinj jane keta mo? po shkolle kane bere te pakten? lol

Askush nuk do qe te behet drejtor ne kete periudhe spastrimesh e keto te rinjte jane mish per top derisa te spastrohen admisnitrata , pas 6 muajsh vendet do i zene ato qe duhet ti zene njerezit e Rames-Metes .

 

 

 

Sma mer mendja qe vendet e sporipalve ti zejne te tjere sepse ata me siguri nuk i ka vendosur Rama.

Rama po shef tmerrin me syte e vet sepse shume nenpunsa te larte po ja fusin ne tavell si Sales njehere e nje kohe !!! dhe njerzit cuditen e thone cne ky ketu e cne ai atje ne ate post !!!

Jam mese i bindur se Tyryfycka si Spiropalet nuk e kane piken e idese se perse po perdoren sepse jane shume te rinj ne moshe dhe propabiliteti qe ata te deshtojne eshte shume i madh !!!

Eshte nje politik ose me mire te them nje taktike shume e sterholluar qe rezltatet nuk i jep me kater apo pese vjet por me 10 ose me mire te them 20 vjet pse jo me breza te tere !!!

 I nderuar grava! Në respekt të shqetësimit tuaj, duke qenë me ju dakort pjesërisht, po sjell dy argumente nga përvoja e gjatë e njeriut në marrdhenje me institucionet, që përputhen me sa thoni.

• "Nuk mund të bësh punë të mëdha, pa bërë më parë punë të vogla" - Konfuci

Ky përfundim i mënçur, të cilin e sjellin përmes gojës së Konfucit (!?) por mund të vinte nga kushdo i lashtë, është gdhendur si aforizëm me synim që të sjellë në vëmendjen e drejtuesve të lartë se nuk mund të bëhet rregull përdhosja e hierarkisë (ngjitja graduale e shkallëve). Ngase Shqipërinë e kanë drejtuar njerëz që vijnë nga rruga, ndodhi që Pandeli Majko dhe Ilir Meta hapën librezë pune ne të parën marrdhenje pune. "Puna që bën"-kryeministër.

• Në Athinën dhe Romën e lashtë nuk mund të zgjidheshe në Këshillin e Aeropagut dhe Senat pa mbushur moshën 60 vjeç. Vetë emri senat ka kuptimin e "të moshuarit". Ky rregull vinte si rrjedhojë e nevojës për vetëpërmbajtje, vendime jo emocionale e me rrëmbim që janë tipare të moshave rinore. Bëhej fjalë për vendime lufte apo paqe.

Pa dashur e futa veten në leksione të panevojshme, por që kanë vlerë jo për PPU-në. por për superstrukturën, që "nuk e ndotin kohën e tyre të çmuar me peshkun dhe peshqit". Po, meqë pjesërisht jam dakort me gravën, ndërhyj të theksoj nevojën që këtij njeriu, kryeministrit, t'i lëmë kohën e duhur në zgjedhjen e bashkëpuntorve, projekteve, vendimeve, vendimmarrjeve operative, përballjen e situatës të arkës bosh, të luftës ndaj të keqes, ku spikat korrupsioni. Mos harroni se në Shqipëri ka një sistem drejtësie të mbushur me tropojanë, sistem i cili është armiqsor ndaj qeverisjes, ndërs qeveria ka përpos se dy javë aktive.

Unë kam treguesit e mi të krahasimit me të vjetrën. Nuk shoh e nuk do shoh se kush u emërua në aksh post, por do shoh qëndrimin ndaj krimit. Konkretisht, si fillim do shoh qeverinë se si do veprojë me Lazaratin, fshatin e krimit që ka fituar imunitet. Do bashkëjetojë me të apo do ta zhdukë.

si fillim do shoh qeverinë se si do veprojë me Lazaratin, fshatin e krimit që ka fituar imunitet. Do bashkëjetojë me të apo do ta zhdukë.

Petro 'Kulla e barit nuk do te digjet" eshte e vetmja "Made in Albania "Product qe na ka ngelur smiley/ Personalisht Do ta legalizoja, 

Ka pune edhe me te rendesishme se "Bari i Lazaratit" , dhe une do te thosha eshte cmontimi i ' Trustit te Geshtenjave" 

galile! Ja ku e ke më sipër të thënë. ...Mos harroni se në Shqipëri ka një sistem drejtësie të mbushur me tropojanë, sistem i cili është armiqsor ndaj qeverisjes... Fundja edhe nga kjo mund ta nisin. Oksmiley

 

po +100 me ate me Bold. 

me lliu avokati mbreme , ishte ne forme, ngeli tu qesh dhe vete teksa bisedonte me gazetaren.

si tha per kokedhimen ?  Ca ishte ai tha, ca bo rama tha qe  e len veten ta kshilloje ai. Pale po e con dhe ta perfaqesoje. Erdhi me takoi mu tha.

ik ere, ishte pa la, pa rru, pa kref.

Ai njeri ishte armik i sapunit dhe i briskut smiley

Ruzhdie, pata fole me te pardje dhe perdori shume prej shqetesimeve te mia qeratai...Pergjegjesine qytetare, shtetin serioz etj..

Si tha, LSI e njeh pergjegjesine ndaj shtetit

Ilir Meta ska prish asnje marreveshje

Gati qe tu thone qe Ilir ka me ec ne poltiike , bash si Emigranti qe tu fol, por e nderpreu gazetarja smiley

Vallahi o Ruzhe me keto emrimet e funit o bo me i qa hallin LSI-se qe po "njollos" emrin e vet ne kete koalicion! Dhe ky eshte nje kulm ku askush nuk kishte menu se do arrihej pa fillu pune keta. Se nga viti 3-4 dihej qe do 10ej pazari, po qe ke java 3-4 eshte pak shpejt them une.

vari lesht or burre po he

une skam pas pritshmeri fare

e dija qe kshu do behej, dukeshin bathet

O Ruzhe po o gjynof me na ra pritshmerite kaq nen zero. Viti 2014 gati qe ja bofsha nonen (jo prej verteti mos t'i rreji menia) ktyne plenave! 

well se je ti budalla, une sjam mer vlla smiley  smiley

At e e di une qe ti kurre nuk ke pas nermen me u bo budalla! Maksimumi qe mund te arrish ti o budallaqe smiley

S'e kam pa avukatin,po me ca kam lexu lart e poshte,ky eshte kondra ketyre emrimeve te te rinjve nga Rama ne administrate.Cudi,se ky ka hedh tezen e qekullimit te elitave pra,apo s'behet lufta me keta qe i kane buzet me qumesht!

 Avukati mire qe nuk kapi vete ndonje post ministror por s'po rregullon edhe ate p....llonjen , prandaj e kane lene nervat. Ja ky eshte avukati, njeriu i piruetave emocionale.Grava mesa duket eshte frymezuar nga retorika kritike e Avokatit. Megjithese, te mos i ha hakun, ka te drejte kur thote se ne drejtimin e puneve te shtetit duhet thirrur elita profesionale dhe akademike. Duhet nje ekuiliber midis te rinjve te katapultuar dhe te vjeterve me eksperience ne administrim e puneve te shtetit dhe profesioniste te spikatur ne fushen e tyre.

Spiritus nuk ka rednesi, por ka ndodhur.... e kunderta

O Spiritoz a e kupto ti qe u prefet per MERITOKRACI e perfundume ne meritokarci.

O Cimo,

Kom kaq dite qe pres te me kerkosh falje po nuk po nihesh. Te lutem nese nuk je informu se kush eshte bo drejtoreshe e pergjithshme e tatimeve, informohu dhe procedo urgjentisht me kerkesen e faljes publike.

Berisha eshte kafshe dhe vinte kafshe ne poste te rendesishme. Po nuk maj men qe ai moster te kete vone dashnoren e Flamur Nokes ne ndonje post kyc (nuk e di a ka dashnore Muli, qe thjesht paralelizem me Rigroposjen e shtetit)

Po ta ndjekim anologjine deri ne fund,i bie qe shefja e tatimeve te jete dashnoraja e Sajmir Tahirit.Pse mo,dhe dashnore ka ai mut? smiley

Pjetro thashe gjo una? Ti e the ti maje!

Nejse,gabim si une, si ti (me shume ti).Ne fillim, ne ate vend eshte propozu dikush tjeter(u tha dhe ne media)por nuk kishte pranu me sa mora vesh, dhe si zgjedhje e pare me aq sa mund te di une, e konsideroj te shkelqyer.

Tani e moret vesh ju qe kjo eshte qeveria YRRA BERDYRRA !!  Nuk e pate si foli pa pike turpi kryeministri yne perpara diplomateve te huaj? Te gjitha te keqijat e Shqiperise tha jan 100% ne kundershtim me kalorsillekun e kalorseve te rruges te ambasadave...te cilet kan qene te perfshire dhe emocionalisht!!! E pike e zeze c'e gjeti Shqiperine nga burrdallenjte dhe kurrizperkulsit.

Ti ndac jepi cices t'arabise

Ndac cices te Frances

ajo ka me 'tlyp tomplin e nones Bal!

 

http://www.britishpathe.com/video/scenes...

 

smiley per vidjon. Do ta ruj!!!!!

E pe komunistin duke pershendetur ushtaraket me pershendetjen me pellembe hapur hehehehe smiley 

    Ore  opinioniste te dashur,   merruni me gjurmimin e halleve te ketij fakiri popull, nxirrini i evidentoni dhe  mos u lini kusur qeverisesave.Bjeruni ! I  leni menjane perkatesite partiake se jeta iken dhe hallet perdite ...po shtohen.Kurse keta pasurohen.Une takoj njerez te frikesuar, te stresuar, te hutuar, pa shprese.Ne alarm si ata qe jane dhe ata qe mund te humbin vendin e punes.Po me thoshte sot, miku im, Doktorr Sali Rexhepi i Urgjences Njesise 5.Mbi 100 raste ne jave me zemer....

Nga se kjo flame ? e pyeta

 -Stresi, stresi, gjendja e pergjitheshme 

Grave une s'para bi shpesh dakort me ty po ketu jom 100% dakort.

Bravo ke fol bukur. Se ka ca dele ketu gam e ham perdite, me ta shpif! 

O grave, 

Mos i hap pune Sali Rexhepit; pa leje jo njehere...

Ja pershendetje per ty se duket do te jete nje nentor i ftohte...

A ka një kujtim të më ngrohë në këtë ditë për mua? 
A ka ndonjë udhë e si burrë ta kthejë kokën t'shikojë? 
A ka një kujtim, të na jep një kuptim, a s'më thua? 
A më tregoni, ku ta gjej forcën sot të këndojë? 

Akoma të freskët e kam at shikim të përbuzjes 
Akoma të freskët të ftohtin e dhimbjes në asht 
Akoma të freskta edhe gjurmët që këmbët i lanë rrugës 
Syri më mbeti i ngrirë në shtëpinë që më kurrë nuk e pash 

REF: 
Nëntori i ftohtë 
Më ndjek dhe sot 
Nëntori i ftohtë 
Jehon në mot 

Kaluam një shekull në ecje por prap u rrëzuam 
Kaluam një shekull por prap s'mund të qëndrojmë në këmbë 
Kaluam një shekull mësim, e si asgjë s'mësuam? 
O i paditur, syri i pangopur një popull e shëmbë 

Sa gjatë do të shkojë derisa do ta duam vetvehtën 
Sa gjatë do të shkojë derisa fatin vet ta ndryshojmë 
Sa gjatë do të shkojë derisa tjetrit t'ja cmojmë jetën 
A më tregoni, ku ta gjejmë forcen sot të kendojmë 

REF: 
Nëntori i ftohtë 
Më ndjek dhe sot 
Nëntori i ftohtë 
Nëntor ... 

Më shanë e më ranë, i pabesë do të bëhesh më thanë 
Më zhveshën e veshën, as vehten s'e njoh më kush jam 

Vellon që ma kanë qepur, sa krenar sot e mbajë 
Vallës që ja kanë hedhur, sikur një nuse sa bukur hapin që e mbajë

Per mu nuk eshte mosha problem, eshte eksperienca... Te drejtosh nje nderrmarje, dege, projekt eshte goxha pergjegjsi... 

Te marresh Elisen... sado njeri me karakter te forte te jete, e sado te madhe ta kete forcen e brendshme per ndryshim, nese nuk njeh natyren e biznesit qe drejton (dhe nga CV e saj...), shancet jane qe mos te jete e sukseshme... qofsha katercipisht gabim...

O grave, nese e ke per ata qe kane vesh zemren me dhjam dhe kane mbush arteriet me kalcium keto 8 vjetet e shkuara, doktori rekomandon fiskulture dhe vitamine K. 

Ku ishte eksperienca e ketij qe iku? Asnje eksperience.

Tatim - Taksat kishin per nen drejtor Agim Shehun, ish Gjeneralin qe sulmoi Vloren dhe djalin e Ali Spahise drejtor.

Spiropali eshte shume me e mire se keta te dy te marre se bashku.

Ko, 

A po me shikon te heq paralele e te bej krahasime? Per mu qeveria po tregohet pafalshmerisht e bute me keta qe iken... po meqe thane prisni se do shikoni, po pres...

Nejse, kane rob me bagazh teknik plot o vlla, edhe me PHD ne finance e llogari, e nja 10 vjet eksperience ne fushen perkatese dhe bile pozicionin perkates... Spiropalin beje zv, trajnoje, qe kur ta marre heres tjeter te kete nje fare ideje... Per mu, pozicionet teknike duhen drejtu nga njerez qe kane minimumi njohurine dhe eksperiencen e teknicienit me medioker nen ta...

+1 (edhe per komentin qe bere nje me siper, 2 paragrafet e pare)

Gjenerali qe sulmoi Vloren...Temen e semes..

Jo po gjenerali qe bombardoi Vloren...Nuk do jete cudi qe pas shume vjetesh do u thuhet niperve e mbesave qe Saliu i hodhi Vlores bombe atomike por shpetuan te gjithe.

 

Ky argumenti po edhe ata keshtu ishin perdoret aq shpesh sa eshte bo bajat. Pikerisht ky eshte problemi.

 

Sa Vjec je Qubit-o.. ???  E ke jetuar -97-en? 

97-en e ka jetu vetem Vlora qe i shpetoi pushtimit nga Veriu.

Po ik o vlla mos i bini fyellit ne nje vrime.

97-en e ka jetu vetem Vlora qe i shpetoi pushtimit nga Veriu.

Po ik o vlla mos i bini fyellit ne nje vrime.

 

Do te tregoje pak nga 97 .. Doktrri dhe Agim Shehu  mobilizuan  "Verioret" . Pasi  ju dhane nga nje kallash ne qafe dhe me kepuce 2 numra me te madhe se kemba i nisen per ne vlore-permet. me nje fjale "te shpetonin shqiperine", Pasi e pane "te semes"  i hypen makinave dhe iken nga syte kembet (aplikonin ne lushnje per pashaporte) ,dhe i lane keta "mercenaret" rrugeve dhe pyjeve.... heeee historira me vete thuaj.. smiley Dhe e di ku qendronte me Komikja /?? kur perpiqeshin te flisnin si nga Vlora..smiley

Bama, po jo ore lanet e kam ne pergjithesi.Takojme njerez udhes, ulemi, pime nga nje kafe dhe habia se qe te gjithe ankohen?Nuk qajne pa u rrahur , JO! Por i hengri stresi ore njerez.Ketu si ai dembeli qe duke qene i papune e merziti plaken, sa i tha : "Te kam dhene vajzen per grua jo te me tundesh koqet neper ... shtepi.."! Keta po i tundin qe cke me te...! Vishen shik dhe pune....per fakiret....Hic!

Në fakt kryeministri është në hall, pa lejen e Ilirit as në hale nuk shkon dot, 65 deputetë ka i gjori,

të tjerët i ka Iliri, prandaj nuk i dihet se si shkon filli....

fjolle o xhaelga, fjolle do shkoje... do shkelqeje Shqiperia...smiley

Eh do ti japë dritë të pa parë Duzha tani për çudi dhe ky zgjodhi Ilirin....

Duzha e ka kuptu qe midis Ilirit dhe Bashiut duhet zgjedhur gjithmone i pari; ndersa ti... smiley 

Shneti mbi te gjitha xhaegla; komunistet e fituan davane... smiley 

Demokracia ka fituar, kjo është e rëndësishme, rrotacioni i pushteteve po normalizohet, populli që e ka në dorë këtë rotacion le të vendosë si të ketë leverdi. Populli të ngre lart dhe të rrëzon. Berishën e përzu me armë e ngriti prap me votë, nuk i pëlqeu e rrëzoi prap, kjo është demokracia BAMA

Se kisha per plan me postu mo per sot, po me duhet me ta thone ket; ky eshte postimi me i mire qe ke bere ndonjehere ketu ne peshk. smiley shendet. 

Te kane vjedh passwordin?

Perplasja e shekullit. Dy kolloset anglo-saksone. Toni vs. Avokati. Hajde Fevzo, ngel ne histori. Apo the new Fevzo eshte Balla tashti?

Avokati Ngjela ka kaluar nje jete te shkaterruar nga ata qe ai shpresoi ti jepnin nje karrike... tani qe pa hilene ktheu mendjen dhe po i shan. Pse nuk e kishte kuptuar qe me pare qe kjo maxhorance/shumice nuk ka asnje shans suksesi...? E dinte dhe shpresonte per nje cope byreçke apo nuk e kishte kuptuar? 

 

Ka qene gjithmone konseguent ne llogjiken e tij qysh nga koha kur ka denuar komunizmin deri me sot. Edhe shqiptaret kishin shprese tek Berisha ne 1992-in por nuk mund te hidhnin falle. Ti psh nuk eshte se e dije qe Rama nuk kishte shans, dhe akoma nuk e di, ti thjesht nuk do.

Nje njeri konseguent qe ndryshon qendrim dhe behet aleat me ata qe i kritikon rende si para edhe pas zgjedhjeve? Ah, prandaj kerkoi mijra martire qe te merrte pushtetin me force dhe jo me zgjedhje ne rastin e 21 janarit? Absolutisht i sigurte qe nuk ka asnje shans. E kam shkruar ne PPU prej shume kohesh. Une absolutisht them ate qe mendoj. Ne momentin qe provohet qe e kam gabim jam i pari qe e pranoj haptazi perpara se ta vejne re te tjeret. Nuk jam i vetmi. Dhe te siguroj qe e di mire. Ata qe besojne bejne nje gabim elementar. Do ta shohim. 

Njeriu nuk duhet te jete konseguent me aleancat por me parimet!!

Mbaje mend kete sepse eshte nje nga ndryshimet thelbesore midis qytetarizmit dhe barbarizmit. Te tjerat qe po thua me siper jan spekullime qe nuk te ngrene ne peshe integritetin.

I dashur dhe i mencuri miku im Gjon! Nuk eshte aty problemi, eshte me i komplikuar, me i thelle.Avokati une, besoj Ju e plot si ne presim te shohim nje staf, nje ekip qeverrises.Jo ngul njerin ketu e ckul nje tjeter atje tej.Dhe kjo nuk perben hall te vogel per dhjete a njemije qe ikin, por tek dhe nje i vetem qe vjen ....per te prishur te prishuren...!
Besoj me kupton mire!
Respekte Grava

Kur eshte i pakenaqur me kete qeveri edhe Grava, ish-komunist i pareformuar dhe me urrejtje patologjike per Partine Demokratike, gjasat jane qe gjendja te jete vertete keq. Emerimet klienteliste dhe ato me njerez te pakualifikuar dhe pa eksperience qe jane zgjedhur pikerisht per keto mungesa pasi kontrollohen drejtperdrejt nga Rama, jane vetem maja e ajsbergut e kesaj qeverie ngjalash.

Kur e plasi bomben edhe Tak Ngjela duke e quajtur qeveri halldupesh dhe qe duhet te nxjerre ky koalicion nje kryeminister tjeter (Meta po ferkon duart), ahere kesaj qeverie ngjalash, sado te blejne deputete, do ja bejme te 40-tat.

 po po, rriji nga pas metes mos i varen koqet.

Grava ka te drejte siç ka te drejte per te mbrojtur idete e veta cilido nga anetaret e PPU dhe secili nga duhet ti marre ne konsiderate dhe te debatojme mbi idete per te arritur qe te fitojne idete e drejta ne favor te te ardhmes se vendit dhe popullit tone. Ne flasim mbi ate çka ndodh ne keto kohera dhe kemi te drejte te ndryshojme edhe mendime. Une nuk jam kurre kunder personit por vetem kunder ideve. Ne fund te fundit te gjithe jemi te denuar me vdekje qe nga momenti i lindjes. E rendesishme eshte si te kalojme jeten.

Une jam absolutisht kunder te dy partive kryesore (te tjerat nuk i marr ne konsiderate si krejt te paafta ne nje situate kaq premtuese nga pislleku i PS dhe PD)sepse jam i sigurte qe asnjera syresh nuk eshte ne gjendje te beje ate qe premton me teatralitet diletant nderkohe qe indeksi i transparences eshte vetem 3,3, dmth qe 6,7 ne 10 veprime kryhen nendhe...

po cfare te drejte more lum Gjoni? Ky ka hallin jo te mireqeverisjes, por ka hallin se me kete menyre te qeverisuri kjo qeveri po humbet terren cdo dite dhe mos po fiton pike opozita. Edhe Tak Ngjela flet me mire se ky.

Kjo qeveri eshte e mbaruar dhe kete une nuk e di qe sot, as qe para 1 jave, as qe para 1 muaji, kete e kam te vulosur qe me 1 prill, por une du qe Lul Basha te vije ne pushtet si alternative me e mire, jo se u keput ne mes nga zullumi kjo qeveri.

Ne keto kohera te turbullta nuk ben te jesh kunder dy paleve ndryshe mbeshtet pushtetin.

Me ke dhene rastin te them ne menyren me te qarte parimin tim: duhet te krahasojme secilin prej nesh me kriteret qe bejne ndryshimin midis te shkuares dhe te ardhmes (se arte) te Shqiperise (qe me jep nder...) dhe kurre me njeri tjetrin. 

Une absolutisht i besoj akuzave qe te dy palet i bejne njera tjetres dhe kurre asaj çka ato i premtojne njerezve te mij.

Ku gaboj? I ke degjuar akuzat?

cilat akuza? Ato per Meten dhe qe tani eshte bashkekryetari i qeverise? Me akuzat e ketyre une nuk shkoj as ne hale.

S'ke pse vete i nderuar Poet .Ti nga andej del gjithmone smiley dhe tregues ke qe le komcat e pantallonave pa mberthyer ( ose zinxhirin hapur ) Po fai i LefKOPESE qe ju le pa jukontrolluar kur dilni nga haleja smiley

he stari i peshkut, rrush safi ee?

O poeti me i pahaberisur! Ne jeten time nuk kam qene kurre antar i PP.Me sa mundet te keni Ju, ndonje fije dell poeti.Mua me ka dhembur ky vend kur qeverrisej nga banda e nje banditi, te cilin ti mjeran e ke gjene muze, per " poezine " " Mu ke guri, qe bonte xixa..!" Me degjove !
Eshte ajo dhimbje qe nuk pajtohem as nuk do pajtohem kur keta nuk po nxjerrin pergjegjesite e banditit dhe te nisin berjen e shtetit!

Rilindja it's not bad until Muc Nano says it's bad.

Sidoqofte, Ngjela i ka lane shije te keqe atyre qe i bininmedorenePeshk duke folur per te.

Do angazhohem me gjithë koalicionin që ose të rregullojë trajektoren, ose të gjejmë kryeministër tjetër.

smiley

Grava i nderuar me shume respekt!

Me qenese eshte e disata here qe po ngre kete shqetesim  , a nuk do te ishte me mire te thuash Cfare ke KONKRETISHT ? Se keshtu duket sikur ke mare ne dore rrolin e Profetit ne ere !

Psh po themi si problem kryesor ka dale "mungesa e eksperiences " ( pervoja )..dhe si zakonisht per keto perfundime thuhet edhe ndonje gje konkrete .Per cfare pervoje e ke fjalen ?

Si problem me vete ka dale "mosha e re " perse ? Cfare do me thene "shteti kerthinjeve" , jo shteti qe presim ? Ke ndonje Fakt qe konkurove si " dash" dhe te mundi ndonje qengj smiley

Dhe te shkeputur nga keto per ti dhene vetes Gjykimin e Nje Profeti gjithkush mnud te thote nga keto "ne pergjithesi " .Vetem se do te kujtoj qe ky mentalitet i bartur qe ne ato kohra , perfundonte edhe me nje zbutes "qofsha une i gabuar " sepse nuk dihej si do dilte .

Mendimi im eshte qe une e gjej Plotesisht te Justifikuar keto Emerime nisur nga Problemi kapital per Shqiperine..

Lufta kunder Korrupsionit   ..prerja e Lidhjeve Klanore ... garanti per zbatim ligji !

Cilesia e Punes , rezultatet , efektiviteti ...eshte shume Heret .Hapat per qerimin e "bajgave " dhe " haleve " qe ka lene shteti i te marrit , eshte hap i shkelqyer dhe eshte PIKERISHT kjo FAZE .Kush sheh me tej flet Gjepura ! 

Mos Harro kur flet . Akoma nuk eshte aprovuar Buxheti .

Nuk duhet bere ushqim per te marret me verejtje "kot se koti " sidomos pasi e kaluam ate  periudhe me Lope qe vetem muallisnin ose Ministra qe hanin supen e burgjeve !

I hapur me JU dhe edhe njehere Respekt !

Xake, pa me degjo! Qeverisja sikunder e konceptoj une nuk mund te jete UNI i nje njeriu, por nje ekip, nje saf qe vizionet i kthen ne program , ne plane afatshkurtradhe po deshe edhe afatgjata.Nuk po duket stafi fare! Ska qeverisje ! Mbledhjet nuk jane qeverisje! Vendin e gjeten te renuar dhe une kete e di mjaft mire.Kush merret me pergjegjesite?Anullimet jane karshilleqe, dpor jo ogure. digasteri qe Ju e njifni mjaft mire eshte masakruar ne themel.I vune nje koce dhe ra heshtja e madhe! Financat jane broker! Bie miu e i ben turinjte copa.Kush merret te thote se ku kane vajtur paret?Xake nuk duhet tunkrefim bishtin se e kane nisur jo keq por shume shume keq...

he mo mos! si mo qenkan financat broker? po ja se mos kthen ndonja qese Meta nga ato qe ju vodhen thesarit kur ishte k/minister.
 

 

Cfare thua pash zotin ? Ndalo pak dhe mendo per cfare thua .As per perserites te atyre qe jane ster ster ster thene deri ne 23 Qershor nuk ke cilesi .per cfare e ke fjalen se nuk ke as nje Ide te shtruar se cfarekerkon pervecse seriozitet dhe me fal po budallelleqe " Poetesh

 Anullimet jane karshilleqe, dpor jo ogure. digasteri qe Ju e njifni mjaft mire eshte masakruar ne themel.I vune nje koce dhe ra heshtja e madhe! Financat jane broker! Bie miu e i ben turinjte copa.Kush merret te thote se ku kane vajtur paret ?

Cfare kuptim ka ajo vune nje koce ? Qe nuk me  vune mua smiley ? Jak ne vete pash Allahun !

Cfare po kerkon e lexon apo jo ? Eshte si verejtaj e nje Trupdrejti ne ish Qeverite  e meparshme qe i kerkonte Llogari nje zv .Ministre te Min Ushqimore tre dite ne detyre ..

Perse Fucite e birres jane perjashta .Per cfare te kemi vene aty ?

dhe ajo me urtesi ja ktheu ...I ka ardhe rradha fucive te Birres .

 Nuk eshte bere Auditimi i Plote , Nuk eshte diskutuar Buxheti , ti bertet ku jane Paret ?  Mire kaq po dhe per emrimet ?

Cfare i ke keto " Mbledhjet nuk jane Qeverisje "Llogjet  e babasqapit me "ti Majlinda ke mbajte xhinse " nuk jane mbledhje , po Qeverite konsultohen dhe marrin vendime me mbledhje .

Tani lena po ke mundesi , se shpesh nje kokfortesi per te mbrojte nje Thenie te shpie ne mendime pa Vlere Dhe ti nuk shquhesh per kete . Ndoshta biseda klubeve me "avoketer ' mbase dhe te ndikon si "abstragues " dhe "kapes problemesh "

 

 

 Grava nuk nxjerr mesime as nga historia.keshtu thoshnin edhe per komunistet, "qeveria e rigonit" por rigoni u be lis e 45 vjet hodhi rrenje ndane udhes ku shkonin shterngatat .Me shume besim tek rinia shoku Grava.Ne duhet ta leme stafeten, kohet kane ndryshuar, e vjetra nuk ecen dot me hapin e shoqerise digjitale smiley

ato rrahin te te shkulin, por ti vec vaditesh prej shqotes se tyre, dhe mes shqotave rritesh...

 33 vjecar Ai atehere ishte...smiley

ahh jo shoku i partise se Punes, qeveria e rigonit qendroi ne pushtet se beri disa gjera te "vogla", si psh. zhduku dhe vrau opoziten, nuk kishte media te lira a kundershtare, mbylli kufijte, izoloi vendin, ishte part-shtet, ishte sistem nje partiak, kishte nen per agjitacion e propagande etj. etj. qe ti si student i zellshem i leninizmes i di me mire se une gjerat qe duhen per te ndertuar nje diktature te proletariatit.

Sot Rama jot keto gjera s'i ben dot, jo se nuk do, por nuk mundet, kshu qe eksperienca dhe vendosja e njerezve aty ku duhet ka rendesi. S'eshte mosha ceshtja, por eksperienca dhe vendosja ne detyra e njerezve pavaresisht moshes qe kane dicka te perbashket me vendin ku emerohen. Pa per mjelese qe beheshin ministre kemi pasur edhe me perpara.

ore ca keni me drejtuesit e vene ne ato poste? ua them une ca keni , ju vjen inat qe s' jini vete aty . Ziliqare !!! ahhahaha

muhabeti eshte  i thjeshte te gjithe keta me ministra e drejtore jane njerez politike qe japin llogari direkt te RaMetA. Ca rendesie ka , a jane te profesionit ose jo ???? 

Ketu kur ka qene kryeminister Pandi 29 vjec, qe hajdar ka qene e hajdar ka mbetur, do presim mrekulli nga elisa , briseida, menelau, akili, hektori, paridi, patrokli, odiseu apo agamnenoni???

Pipell, Shqiperia qeveriset nga dy banda. Kjo e majta eshte coc me e hajrit. Pike.

Po Garden do e shkrijne apo jo ?

Per 70 vjetorin e Clirimit do thone :  ja po parakalon tani me uniformen e saj mavi Drejtoria e mbrojtes se personaliteteve te larta dhe objekteve te rendesise se vecante , shkurt DMPLORV smiley

ca ka thon avukati qe e ka permen xhibi?

Me pak llafe ka thone per Ramen 

"E dinim qe ishte pa eksperience, por ky qenka edhe pa staf"

Une vazhdoj te pres falje prej teje, po ti si ta kesh.

shkoni or punoni se mbetet tere diten te PPU ca paskeni qene apapapa!!!!

hmm, paska vajt keq puna. zemra me do avukatin, truni me thote mos iu daj qeveris. nona thot s'e du/ lene pra/ baba thot e du/ merre pra/ kjo asht nji fjale goje, hej more hej/ mendt po m'dalin kreje, hej ca m'ka gjet....

e heeeej, dashunoj nji topolake, qi m'ka ndezun zemren flake... smiley

smiley

 

Pak rendesi kane klithmat Poetike te Poeteve ,qe jane mesuar me Halete e Berishes . Rendesi ka qe po behet mode   nje Lume fjalesh te pambarimta , pa thene asnjeri cfare PRET dhe minimalisht nje Afat !

Cfare duan konkretisht brenda kesaj periudhe . Fatmiresisht qe kur kemi hyre ne kete Llafollogjine Statale te Europianeve kemi edhe njesi Matse me 100 dite , 300 dite e tj.Si nuk lexum njonin te thote cfare do ? pervec babasqaperive "se elisa zotrie "  smiley. Nuk u ngopet me kete lloj mentaliteti qe vetem Bajga hedh Kudo e per kedo si mentaliteti kryesor i Stalles se te Marrit !

Nuk  ben pershtypje  kategoria e debileve historike te lloit Poeti , biles shume pak po thote jashte vathes se YP Xhixhi ! Ata gjithmone do kene te njejtin Merak ."Kush jeni Ju qe mund te qeverisni pa kakerdhi Sqeperish e Dhish  smiley

 Ama  te ben pershtypje me shume komenti i disa qe kane pase dhe duket se e kane humbur qendrushmerine  e Vizionin  per problemet kryesore te Shqiperise duke rene ne batakun e 44 " Po pse me keta te rigonit do bejme qeveri  ...E ku jane babaaret e Kombit " ?

Bogdani: Me emërimet e reja, Rama po përgatit vjedhjen e 250 milion eurove

Ja Grava te pakten shembulli i nje  Profeti  brenda idese suaj . Thuj dhe ti ndonje te tille para se te shaptilografohet smiley e te shperndahet Trakt-  Ideja  nga Derrat , Xhibolet dhe Poetet e LefGOPESE kunder " kulshedres komuniste " me motivin lexoje ,shperndaje , le te pelcase armiku ! 

wow, paragrafi i fundit ishte i papame.

flm peshku per ket batare linguistike, qe une kisha mendu, eshte zhduk nga shqipja diku andej nga 1981-shi.

over and out,

orvuar smiley

Akoma fajeson opoziten o grava?Je bere me keq se Mero Baze, o ditezi!

Keni te pakten 90 kartone ne parlament dhe perseri Luli ka fajet?

Po sa doni te keni ore 140?Bejeni,nxirreni PD-ne jashte ligjit,se e keni kete te drejte me numurat qe keni dhe emertoni FRD-ne si opozite.Hiqeni dhe Presidentin se numurat i keni.

Aman mos na cani me veshet me PD-ne se te gjithe e dime qe celsat e kashtes ka Lul Basha ne qeverisjen qendrore.

Grave, fiks mbas 48 oresh qe eshte ne detyre, Spiropali ka kapur 4400 ton nafte te deklaruar si tranzit por ne fakt e e hedhur ne tregun shqiptar.

Nafta ne pronesi te nje ish deputeti te PD-se, mik i Gjuzepines se rruges pidonale. Ngjarja sapo ka ndodhur ne Lezhe.

Si te duket stafi i ri?

Tough Love!

Ka mundesi te mos jesh krahinalist kur komenton?

Ka mundesi te shkruash me shqipen standarte?

Per cfare shqipe e ke fjalen ABRD?

Po krahinist ku e dallove qe jam?

...mik i Gjuzepines se rruges pidonale...

Dmth kjo ishte dhe krahiniste dhe jo korrekte sipas standartit?

Na falni se kemi teton ca si pa qejf.

Komentues, ka nja tete vite qe eshte fole prr kete ceshtje dhe perdorimin e Virxhines, si gjoja per export dhe shitej per nafte neper distributoret e Tachit..Por une them se kontrabanda sot eshte mbi nje infrastrukture mjaft te sofistikuar.Le te shpresojme tek nje staf i pergatitur., qe nuk di kur do ta shikojme...?

Nuk eshte Taci, por skema, qe rrezikon te kaloje nga Taci i Nanos, tek Taci i Berishes se Vucidolit dhe tani tek Taci i Koqos.

Presioni jone duhet te jete jo mbi emrat por mbi skemen.

Nuk jam dakort me disa formulime  paraprake. Duhet folur kur te kemi ngjarje jo se nuk na pelqen nje emer apo kemi pritshmeri tjeter.

nafta, kafe, cigare alkool,  etj mallra te akcizes kryesisht do jene gjithmone  te mosdeklaruara. sa here nderrohen pushtetet , kapet nafte, cigare , kafe etj etj, me nje fjale qeveria e re   po punon. jane burim pasurimi i shpejte dhe i lehte. varja . mos u merr fare.  njerezit dun pun, siguri, shtet, nuk do njeri qiqra ne hell ne shqiperi.

sa here nderrohen pushtetet , kapet nafte, cigare , kafe etj etj, me nje fjale qeveria e re   po punon.

+1 Pikerisht kete beri edhe Berisha para 8 vjetesh. Pjesa tjeter pastaj... e dime si vajti.

Pjesa tjeter pastaj... e dime si vajti.

he per he,jena ktu ke kapja,s'kena shku hale ke pjesa tjeter.smiley

tani nqs duket si kak, dhe vje ere si kak ti thu ska gjo se nuk e kemi provu ala, mund te mos jete kak. 

Shiko, ka dhe nje perqindje mundesie qe te mos jete. smiley

Une shpresoj dhe uroj qe te mos ndodhe sic ndodhi me perpara. Megjithese eshte ende heret, te me falni per skepticizmin qe po shfaq bazuar ne cfare po shohim deri tani, nga drejttuesit e komanduar qe s'e kane idene e pozites qe u dhurohet. Nuk po dua te rendis emrat por fillojne qysh nga ministrat e deri tek tek drejtoret/drejtoreshat.

Ca ere ka gjaku,tha - s'ua ka fajin njeri,se ju jeni plagos,kupto. smiley

Grava, ju qe jeni atje i dini shume me mire gjerat. Ne te tjeret ketej, duam vetem qe atje te lulezoje kudo jeta smiley

Nese shqetesimi yt eshte pse po vene 26 vjecare neper poste, them se nxitohesh. Per mua kjo eshte gjeja me e zgjuar qe keta po bejne; ne pozicione te tilla me shume se tekniciene duhen njerez pa hije e balte mbi kurriz. Imagjino te vije ndonje qe ka kaluar neper ingranazhet e qeverive te shkuara, do i dilte dosja brenda ores si petull e ngrohte. Keta titullaret e rinj skane mbushur as javen, vini doren ne zemer jepuni dhe nje jave tjeter smiley . Edhe nje pune koti te fillosh te japin nja 3 muaj kohe sa te orientohesh, nderkohe qe kjo goca e tatimeve psh, sic tha dikush ketu, ka filluar punen direkt. 

 

Do flasin gjithsesi kunder.

RD qe permbysi komunizmin botonte fotot ne plazh te Drejtoreshes se Tatimeve si mekat dhe si shenje nga allahu qe ajo eshte e paafte por dhe njekohesisht kurve.

kto te opozites ne peshk m'kujtojn dy plaka te hidhta te rruga Pasho Hysa n'Alidem, ndjes pacin qe te dyja, qe dilshin paradite / masdite te pragu edhe i bojshin hesapet kujtdo qe kalote rruges. te mos kishe bisht, ta njitshin. te kishe, ta pritshin. pa koment me ligsi s'dilshe gjall me bot, edhe sikur Imam Hysejnjin te kishe babe.

Po ca lesh opozite ne peshk.

Kur i numurun librin e shpise Gramoz Pashkos ne 1991 tek Zeri i Amerikes per nje kundershti qe beri ai per qeverine e Stabilitetit ( ishte koha kur PD doli nga qeveria ) mendova se ishte mllef "antikomunist".

Jo, ishte tjeter gje. Ai qe e pervetesoi me mire ishte Sali Vucidoli te cilit iu bashkua dhe kompleksi i dhise se vetme. E gjithe kjo skute qe lidhet me PD me ndonje perfitim u edukua keshtu, pra me kete fryme. Keta mire qe mbajne ne goje te tjeret ,po mbajne dhe njerezit e tyre. Bile dhe ata qe i mbajne me buke. Me keq nuk ka.

Kane tete vjet qe merren me bolet e Rames e gopin e Rudines.

Komentues, opozita e sotme qan pse humbi karriget, ne duhet te shqetesohemi jo per kete fare opozite mjerane por qe kjo pozite te nxjerri vendin nga gjendja dhe ti kerreje sa me shpejt themeline e adaj baderdie qe beri mbi shtetin dhe popullin kjo opozita me nje bandit ne krye.
Pra, ka nje ndryshim te madh mes asaj qe kerkoj une dhe atyre qe ulurasin mercenarte e banditit qe e theu qafen...
Ndersa per Juve AV..nuk jam nihilist per moshen moj por dije se kam te drejte sepse nuk dua te plasi " lufta" mes brezit qe ka mbajtur peshen ne PS dhe jane " jashte " vemendjes ndersa te rinj pa asnje ervoje, bilez as libreza pune...ngjiten me katapulte...Me kupton? Jo me parrullen " Perpara tog dhe mbrapa rrembulle..."! Shenoje sa them une dhe vrojto!

Pa merak, grava, te kuptoj shume mire edhe fjalet, edhe pauzat mes tyre smiley.

Graves as i duket as do i duket , se nuk ka pune me ate pune smiley

Ka pune me keshilla si i "vjeter " qe eshte dhe nuk ka te beje fare me mentalitetin e Sqeperve dhe Dhive . Ka nje shqetesim Grava qe e kane te gjithe , por si te gjithe shqiptaret qe kane ngrene Buk Misri e kane gjakun ne siperfaqe dhe Hidhen para Kohe .

B.Mane ose Armiku Publik... Godet I vetmi dhe me Cilesori smiley . Familja Adams mund te pershtatet ne menyre te perkryer ne familja Bisha si serial Ballkanik per kohen . Dhe thone se nuk ka burim Frymezimi KOHA ? Serial Klasik psikopatesh !

Nga kjo delet me perfundim ....sa me larg Berishes . Mero duhet ti jape profil Tjeter Antenes dhe Ditarit .Vetem barcaleta me doktorrin dhe nenkuptime si ai i Maltezit me Argiten ne raport me Obama -Ramen .  Them se eshte Koha qe nga Ky i Marre te ndahemi vetem me te qeshur drejtepersedrejti pa cinizem !Tragjizmin ua ka lene fatakeqeve dhe Poetit  .PerParasmiley 

Dhe do ta mbyll i dashur dhe i respektuar Grava i bindur qe kundertine me kete shqetsimin e te " Revoltuarve Revolucionare " thash perse nuk jam dakord .Gjithshka eshte Juaja !

Eshte e arsyeshme me ndenje Jashte Profecive dhe qendrimeve te "revoltuara revolucionare " sidomos per kete Kohe qe eshte vetem Koha e pastrimit te   Haleve te Berishes . Problemet qe thua ti disa here me te lehta edhe per Ameriken me "xhepa plot "  u deshen disa Vjet dhe akoma jane turbull , jo me nje byth vend si Shqiperia te rrjepur e lene ne Kocka Ftzike e Shpirterore  nga Banda e Saliut me Jozefpercken !

Do kemi plot kohe perpara dhe kjo qe po behet , si Profet , nga Luldashkurbanet e Te Marrit eshte nje jehone e "Bini Burra se na dhien "

Nuk eshte shqetesim Real i nje Qytetari te Kulturuar qe gjithsesi qofte jo vetem per  gjera qe nuk ja ka Haberin por edhe per shkak te mosnjohjes "fillestare " te punes dhe njerzve qendron pak 'larg " ose si i thone ne Kohen e Sotme eshte pak Tolerant .Dhe me kete i ben NDER Vetes aq me teper Ktu tek PPu qe eshte nje vend qe nuk merren Vendime !

Flm dhe perseri Respekt !

o bobe ti po loz me nje porte, kesisoj entuziazmi yt eshte I perligjur... te rrime shtrember e te flasim drejt: "babsqepiu", Ali Bab e 40 hajdute e kthyen ne hale shqiperine se vonuan transaksionet e privatizimit per interesa te ngushta...por ti si mbush dot mendjen te tjereve qe kjo s'do vazhdoje...jo me larg se para nja ca ditesh qeveria Rama anulloi koncesionet "e dyshimta",  ka nder mend te anulloje edhe 100 te tjera. Shume bukur! Fillimi I mbare gjysma e punes! Tani, ti leme cupst e reja te shkelqejne dhe per hater te "shqetesimit real te qytetarit te kulturuar" te ngreme puetjen: A do te mund Edi Rama te preki koncesionet qe kane mbushur xhepat e Likes, apo do mbylli nje sy per Ali Babane?

Me dukesh i nxitur o hapes i temes. Te rinjte do sillen si te rinjte, do ta manifestojne moshen ne cdo hap. Ceshtje brezash kjo. Jepi kohe ne pune pastaj gjykoji.

E drejte. keshtu ishin edhe komunistet, te rinj kur e moren pushtetin. Duruam 40 vjet sa te piqeshin dhe ne fund me mire u be. smiley Edhe njehere" "Eshte sistemi daje...sistemi" Mosha nuk ka te beje fare. Meri ato shqipot dhe coji te punojne ne Gjermani apo US dhe do e shohesh si punojne si sahat.

Ne qofte se qenka sistemi ai vend nuk behet kurre. Po edhe ate sistem do ta ndryshoje dikush apo jo?

Padyshim. Vetem qe sistemi nuk ndertohet nga dikush, po nga e tere shoqeria civile. Dhe ndryshimet duan kohe qe te behen pjese e jetes. P.sh. shiko si funksionon ne shqiperi sistemi i "bakshishit", qe ketu ku jam une as nuk e koncepton njeri ti jape leke nepunesit ne zyre te shtetit. Nderkohe ke ca shtete si puna e Izraelit qe kane vetem 60 vjet qe jane kriju dhe funksionojne si sahat. Ne qe jemi ketu qe nga koha e etruskeve, kemi 2000 vjet dhe s'po e marrim dot ate kthesen qe na fut ne rruge te mbare si shtet. Kuptohet dhe armiqte e jashtem ne bashkepunim me te brendeshmit e kane bere punen e tyre ne shekuj. Po prap...!!!

Gjithcka fillon te zbatimi i ligjit. Bie dakord besoj. Beji njerezit te kuptojne forcen e ligjit dhe pasojat e forta te moszbatimit te tij edhe do rrijne sus. Kjo kerkon gjyqesor te forte dhe njerez te afte qe mbrojne ligjin. Keta njerez nuk po prodhohen dot sa duhet ne shqiperi nga sistemi yne arsimor demode.

Ja pra! Te shtena nuk ka pasur...

Ta theksojme:

Një sasi nafte kontrabandë është bllokuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, e cila drejtohet nga Elisa Spiropali. Mësohet se gjatë aksionit të ditës së djeshme, janë zbuluar rreth 4400 tonë naftë, e cila do të hidhej në treg në mënyrë të paligjshme. 

Vlera e naftës është 4 milionë dollarë dhe ishte nën pronësinë e kompanisë  ADA Petrol, e cila është nën pronësi të Tonin Uldedajt, vëllasë së ish-deputetit të PD-së, Gjok Uldedajt. 

Gjok Uldeda deputet i PD prezent ne inevestime si perfaques "Kompanie" ....(4 milion dollare kundra bande vetem ne nje dite kontrolli..smiley)

 "Na quanin qeveria e rigonit, po ja qe kjo dolli qeveria e çelikut!"

 Te ecim më shpejt!

Ne tha AI nuk e harruam as rigonin as bimet medicinalesmiley

 Shperndarja e ministrave  dhe vendosja e te rinjve ne poste kyce eshte nje lloj si shkartisja letrave para se me u nda.sepse dihet qe ata qe mendoheshin si ministra ne ministrite respektive ( Beqja psh ke ekonomia, Gjermeni tek min, punes,Kodheli ke financat etj kene nga pas flukse njerzish qe i kane mbeshtetur dhe qee kane  projektuar veten per ndonje vend pune ne ministrite perkatese. Keto levizje parandalojne nje lloj klientele qe ne fillim. Edhe keto te rejat presupozohet te jene pa klane dhe fije te vjetra interesash me bizneset.Me tej, tu pa, tu fol.

jo, jo, e dum tani, ketu dhe krejt si me kene pi Gjermanie.

 tani dhe ketu smiley

''ai qe i ben, di dhe t'i mbroje'', kjo shprehje tregon gjithcka. nuk mendoj se ka njeri me llogjike normale ne nje shtet normal qe te jete dakort me keto emerime. po ju mire e keni se entuziazmi s'ju ka rene akoma, lumturohuni se ju ben mire per shendetin...smiley

 po kush lumturohet ? aq sa eshte i pa arsyeshem paragjykimi ne bllok, aq eshte dhe entusiazmi total.ne shprehem nje entusiazem te rezervuar dhe dyshim te arsyeshem. Nuk mund te kerkohen fruta nga bima e sapo mbjelle. Pak durim dhe e mira do te triumfoje.

+1

faleminderit art!smiley

e di e di qe s'eshte per mua se dhe ti gjysem militanti je. vec nje alidems eshte militant per se mbari ketu.

ai del hapur dhe qarte.smiley

ka te beje origjina...

skrapalli po fisnik, ja qe paska dhe nje perjashtim ashtu sic cdo ligj ka perjashtimet e tij.

dhe alidems!!! smiley

kombinim magjik

alba1 nuk ka gjysem apo cereke miltantesh...ka militante dhe jomiltante smiley Une i kam kritikuar dhe te djathtet dhe te majtet,perfshi ketu Nanon,Ramen,Meten,etj. I kam perqendruar shigjetat e kritikes kryesisht tek e djathta dhe PD sepse kane qene ne pushtet keto dy mandate dhe mbartin pjesen me te madhe te pergjegjesise per katrahuren qe gjendet vendi. Tashme i duhet dhene ca kohe ketyre te rinjve qe sa vuren by..en ne karrige te provojne veten...kritikat nuk ja kursejme

Meqe zona jone ka pune me Mimin,nje i afert i saj pasi i doli emri si ministre e mbrojtjes, duke mledh  supet,na  tha - na u prishen te gjitha kalkulimet.Ndoshta kjo qe ke shkrujt eshte e vertete,spiritus,tash qe po e mendoj.

Kushe ka pa Zanen se u bame merak ? Kaq kohe dhe gjithe keto "probleme te stuhishme " qe po shkulin shtetin nga Vendi dhe Shkodra Loce pa perfaqesim ? 

Shtojzovalle nuk ban me nejt kaq gjate..... larg e larg merguare /shume Male kaptuare ...smiley

Pa ofendim por brezi qe eshte lindur ne komunizem edhe eshte shkolluar ne vitet e para te demokracis ka per te qene brezi me i tmerrshem qe ka para Shqiperia ndonjehere..Ky brez cdo lloj gjeje i ve 1 cmim edhe vlerat nuk ekzistojne per to..mendoje qe gjithcka mund te arrihet duke ju servilosur dikujt qe mbase mund te jete shume me poshte se ta po vetem se gezon reputacion te mire.. PS : Asgje personale nuk flas per persona konkret sepse nuk ja te gjith njelloj thjesht pjesa derrmuse 

Te prekur nga gjendja e arkes shqiptare, nder ambasadoret kishin qarkulluar nje kapele per te mbledh ca kishin ne xhep. Vetem Arvizu s'kishte dhene gje. Kush eshte shutdown e kush merr pare, kishte thene i nevrikosur. 

O grave, ti edhe ke te drejte per shume gjera, po une them qe opozita tamam fillon pas 100 diteshit te pare. Merri icik me te qeshme keto ditet e para, pastaj Elisen aty e kemi e do tallim tr.... per kater vjet rrjesht me ate e me shoqnine e saj. 

Pjeter, sa per ta mbeshtet, se sot e mora vesh edhe une nje te tille, kete drejtorin e pergj. te Postes... llaf i sigurte... e mori nje miku i vet per nderhyrje... i tha... te lutem shume per keto gjera mos me merr me... po te duash per nai birre kur te dush... dhe i mbylli telefonin... Por krahas ketij zeri te bukur, seç dalin dhe ca zera te ndryshkur e te çjerrre, vallaha listat e Postes sikur po u bekan tek LSI-ja, dhe organikat qekan bo qysh me pare, e siç duket torta qeka da ku e ku mo heret, ne tani vetem po i nigjojme.... ishalla me quni rrrenacak, apo edhe nihilistt, po me mire kur i thena gjonat qysh ne fillim. 

E sa per moshen, Lazar Krstiq ministri i ri i financave te serbise, vertete eshte 29 vjeç por ka tre diploma dhe dy doktoratura dhe eshte nder 100 ekselentet e Evropes.... e keta te nderojne, por ama kemi edhe ne ketu plot te tille edhe me PHDra, e me mastera ngarkuar (tm Ziko) e me shume diploma dhe perfundojme ttek disa 25-6 vjeçare qe sapo e kane mbaruar shkollen dhe nuk e kane ende te pjekur ne koke se ku do te punojne, si psh, ajo e tatimeve,  qe sapo e kish mbaruar shkollen dhe punonte si arketare ne nje filial banke... ja keto nuk i honeps dot une, kur ke sot plott 35-40 vjeçare qe jane gati te vijne ne Shqiperi, te punojne ketu dhe te sjjellin frymen perendiimore  te puness, ja per keto shqeetesohem une, pa si spiropali e si spiro lleshi do te perpiqen ta bejne punen, e mbase do te jene edhe shume te ndershem, por kjo nuk mjafton... Idrizzit bravo i qofte per opttiimiizzmmin, po kkur flasim per aata te rigonit para 60 vjetesh, nese e mbaa mendd i dashurr Indriss, komandanti i mori ata te deklasuarit dhe i vuri ne rrreshht e drejjte e ne zyyrre nen drejjtimin ee atij gurkusarsit, por ama ne ate kohe nuk kiishhte gje fare qe edhe ta beje gabbimm, nnuk dihej pasi muungonte shkalla e krahassimitt.... po tanii qe te paktenn ka 70 vjet shtet, perseri do na duhet te eksperimentojme me keta rigonsat... vallle kaq te teperti i kemi ata te "shkollepsurit" sa ti veme te bejne recepsionistin....

Alidems, ketyre opinionisteve dhe u falet se nuk i dine dhe nuk i shofin gjerat si i shofim neve.Bie llafi sot, kam taku e bisedu me 11 vete, qe nuk kam per asnjerin prej tyre opinionin si "teveqele"! .....Presin njerezit me mend, ndryshimin ne kete vend, per mire ...!

Mireserdhet Mr. Blair!

Jam këtu, sepse besoj në këtë vend, besoj tek ky popull, besoj në vizionin e progresit që është përcaktuar për të. Mendoj se ideja e orientimit të vendit drejt Bashkimit Europian është një ide mjaft e rëndësishme dhe do të doja shumë ta shija këtë vend si pjesë e familjes së vendeve europiane, sepse mendohet se është një perspektive mjaft e mirë dhe e jashtëzakonshme për ju...Ajo çfarë është sfidë e çdo qeverie sot dhe jo vetëm e Qeverisë shqiptare, por dhe në Mbretërinë e Bashkuar,  edhe për çdo Qeveri tjetër në botë është që gjërat të bëhen, që do të thotë vizionet, objektivat për çështje të tilla si energjia, apo infrastruktura, apo investimet të merren nga vizioni dhe të përkthehen në objektiva konkrete, të cilat prekin jetën e përditshme të njerëzve. Kjo është ajo çka do të bëjmë do të punojmë me Qeverinë, do të punojmë me Kryeministrin Rama gjithashtu edhe me partnerë të tjerë në mënyrë që të bëjmë atë që duhet, ta shohim këtë vend të rrugëtojë drejt së ardhmes, tha Blair.

FALEMINDERIT MR. BLAIR

10-4! and out..

SERIOZITET!

O zooot cfar makabriteti... ! As Berishovici s'ka arritur deri aty megjith deshiren e tij te zjarrte per antishqiptarizem.

Drite qe lind ku perendon

SHPRESE

http://news.moviefone.com/2013/06/25/tak...

Drite shume e forte per ne ajo emigrant, drite verbuese, une per vete kam ndryshuar totalisht mendim per perendimin (ne lidhje vetem me shqiptaret), dhe i shoh si pushtuesit me mizor te historise tone, madje kam filluar te mendoj se e kan perdhunuar Shqiperine me keq se osmallinjte. Per mua c'do qeveri shqiptare qe lepihet perpara ketyre me plot gojen shkerdhatave nuk eshte qeveri qe perfaqeson as ne nivel 1% interesat e popullit shqiptar.

Tregonte nje here nje i njofturi im qe kish qene ne tavoline duke lujt me letra me nje te byrose. Nejse, ne Vlore ky muhabet, ne ballkon. Pa prtimas nxihet qielli dhe dikush ne tavoline thote, po vjen stuhi e forte nga Perendimi. Ky i byrose duke hedhur veshtrimin diku tej thote sikur te ish duke folur me vete, gjithmone Shqiperise te ligat nga Perendimi i kane ardhur. smiley

smiley

po menoj kush do ket qen. Lovely Rita?  smiley

 

Do ta pys dhe te them smiley

Cimo e ke dit ti qe aktori qe paska lujt Skenderbeun e paska pas emrin Akaki???

Nuk paska pas faj shoku Enver qe qeka prish me Ruset!!!

Nqs futesh ketu per ti dhene njecik kredibilitet asaj qe thua fol tamam...ose ik ne skype me emgrantin. Taken eshte sulm kulturor dhe ik vrije mendjen edhe njecik... qe kur ta kuptoni sera jote qe perendimi po ju merr per gomere do i keni bere nja 50 vjet rruge ngarkuar.

Cfare zygjeron zotrote? 

Lidhje me te ngushta me Rusine e Putinit apo Iranin e Mullaheve?

 

Aspak. Sygjeroj nje qeveri qe te jete miq me te gjith dhe ne mbrojtje te dinjitetit kombetar. Patjeter afrimiteti te jete me perendimin por du duar per nje koke.

po ne ate po themi pra, dhe me harfe te medhoja:

DINJITET

Fjalia e Rames ne OKB mu duk pa dinjitet, ajo e Rames para diplomateve te huaj mu duk kurrizperkulse, lamashe alla berishoviciste e ne mos me keq. Kurse edhe kjo e Blerit aty ne vendin e kryeministrit, poshte Ismail Vlores me duket e papranueshme simbolikisht, e aq me teper per nje qeveri qe ka marr flamurin e RILINDJES persiper. Nuk e di se si te duket ty psh..

Ueee ma kap i cik simboliken, Ismail Bej Blairi nen Ismail Bej Vloren...fantastike!!!

Së bashku me Tony Blair, udhërrëfyesin e madh që e nxori të majtën nga llogorja ideologjike e shekullit të shkuar ...

Paska jete jashte llogoreve? smiley Zot na ruaj!

Dikush duhet ti kujtoje Sari Salltekut se tani eshte kryeminister e duhet te zbatoje protokollin.ndersa tony blair  qe eshte e une e admiroj nje me hazretin bill clinton eshte thjesht pensionist  nga ana zyrtare nga ana protokollare.pritja e tij duhej bere privatisht .

Hane shan hane Bagdat . Asnje ndryshim me mentalitetin e "furres "alla sqaperore te te nderuarit nik r.v

Keshtu i nderuar Alidems ne jemi ne Fazen " Ne vezmen e Ushtarit eshte shkopi Marshallit " qe do te thote ne shek e 19 ! Po Ju sa here tua thuash eshte sikur flet ne Yje ...sepse keni idenee rerveve "Se bota zotrieje " dhe me te vertet nuk kupton se CFARE pritni pervec citateve "ne na duhet te Konkurojme Boten "dhe nje fjale qe e gjej te bukursmiley "se pritshmenia zotrie "

Dhe nje te fundit dhe po e mbyll sepse me keq se ai qe nuk digjon eshte ai qe nuk do te digjoje .

Definicion..Lerini Sloganet .Te pakten te keni nje nivel si ' kamunistet " kriteri i se vertets eshte Praktika smiley

Lexoje pa pertuar sepse eshte e mentalitetit te njaj or tie ka PD-hi apo Phd me tre Mastera ngarkuar ! Jo per mua te shek 19 !

Ne '66 u shndrrua drejtimi nga UNI ne drejtim Kolektiv . Shembulli eshte Fordi .Kerkoi Listen e shkurtimeve ( nepotike ) dhe zyrtareve vartes ."Shefi i kuadrit" i paraqiti Listen .E shikon dhe ja kthen .."Ribejeni "! E ribejne dhe ja cojne perseri ...perseri ua kthen .Dhane e moren dhe e gjeten si zgjidhje ngatrimin emerave ne Liste ...Perseri " Ribejeni " 

Boss ...mer guximin ai i kuadrit .....jane nderruar te gjithe pervec ketij Xhimit . Ka Pese vjet qe vjen verdalle pa bere asnje pune dhe eshte dhe pa shkolle te Plote .

" Ndigjo mor Bir .Para pese vjeteve me dha nje mendim qe hani Buke Ju te gjithe .Para nje Muaji me ka dhene mendim per kete reforme .Dhe besoj do hani buke me dhjetra vjet "

Dhe SOT Bota ha buke me Borde e Drejtore Ekzekutiv !!!

Edhe Biroi i Albes me zamete shume mori Formen KOLEGJIALE por asnjehere te matshme me Babasqapore ! Me me kembe ne toke ,  larg "pritshmenise " dhe mos mesoni Boten !

 

 

edhe gjashte dite buke ka.

Diten e shtate edhe Ai e beri pushim. 

Meta nuk ka prishur asnjë marrëveshje politike. Meta është i përgjegjshëm ndaj shtetit.

Spartak Ngjela

 

 

tha nji nga kto qe iu digjet barku per Salen dhe regjimin e kalum smiley qe rama nuk e ka mendjen tek borgji qe e ka sa nji mal, po me rri e me merret me robert camcakizin... dhe kte e thoshte pa ia bo syni terrt hic.

se kush ne picke te s'emes e la ate borxhin, as nuk menohet fare... se rama zotrie...

ka disa probleme .n rradhe te pare eshte geni anarkik i shqiptareve.si ka vene ne dukje hazreti abaz ermenji:" Shqiptarët, në përgjithësi, kishin mbetur ndoshta populli më anarkik i Evropës, popull që s'pranonte asnjë autoritet shtetëror, dhe botëkuptimi i të cilit me shumë vështirësi mund të delte përtej rrethit të krahinës të fisit a të bajrakut. Kujtonin se qeveritë dhe regjimet politike duhëshin ndërruar sipas fantazisë së secilit, me aq lehtësi sa ç'mund të ndërrohet këmisha.."

Shqiperia ka nevoje te kete burokracine e saj .Per nje njeri qe ingranohet ne administrate i duhet njefare kohe te mesoje si funksionon shteti.kauret nuk jane budallenj qe nderrojne vetem nje staf te ngushte te ministrave sa here nderrohet qeveria.Mbaj mend ne kohe te monizmit nje ungj imi i cili kishte njefare pozite ne nje dikaster iu kundervu manush myftiut kur flitej per qarkullimin e kuadrove duke i argumentuar se nje punonjesi dikasteri i duheshin te pakten 5 vjet t'ia merrte doren punes dhe specifikave te saj ne ministri , si pasoje levizja e nje punonjesi te tille dhe zevendesimi me nje tjeter pa ekperience do te ishte nje humbje per shtetin.per cudi ia degjuan fjalen.

idete e reja nuk dalin domosdoshmerisht nga moshat e reja.perkundrazi nje njeri qe ka punuar per nje kohe te gjate ka gjasa te dije e te permiresoje pikat e dobeta me mire se sa nje elifmatrak .

Ndoshta jam gabim po po shoh nje diskriminim moshor e njefare paragjykimi ndaj moshave 45 vjec e larte te cilat po menjanohen nga drejtimi i shtetit si galloshe te vjetra.nese keto grupmoshash paragjykohen se nuk kane c'ti kontribojne vendit atehere edhe mosha e pensionit duhet te behet 50 vjec e jo 65 vjec.ne te kundert edhe ata duhet te kene nje ze ne drejtimin e vendit.

Mbaj mend ne kohe te monizmit nje ....duke i argumentuar se nje punonjesi dikasteri i duheshin te pakten 5 vjet t'ia merrte doren punes dhe specifikave te saj ne ministri , si pasoje levizja e nje punonjesi te tille dhe zevendesimi me nje tjeter pa ekperience do te ishte nje humbje .Per sa eshte e rasyeshme kjo prurja Juaj ka vetem nje Pyetje

Po ai kur erdhi ne Dikaster sa vjete kishte ne kete  Pune ?

Keshtu qe lerini keto dhe parashikoni sa legjislatura do qendroje Koalicioni ne Pushtet ? Ky eshte Problemi sepse LefGOPEJA me ate te bulezes se Gishtit Poetin de , e keto varavingat me rv kane mejtim te mendjes e shumta e shumta dy vjet .

Biles eshte nje Sulm  shkaterrues  ... C'ben qeveria? Ka nje Muaj qe nuk po shohim rritje Rrogash , Futje ne BE .Pse kjo qenka Pritshmeria smiley ..e du fort kete fjale megjithse nuk e kam lexuar te xha Abazi smiley

Pse keq ishim me Babasqapin nae ...

Po bejme qejf po bejme aheng /  po e cojme jeten porsi krapi ...AMA ...

vec me lene Bolet peng / se perndryshe s'del hesapi smiley

Ki diskutimi yt eshte i tipit:

kembekryq ne selishte

ia fus pordhes pleqerishtesmiley

Nje pyetje per ty:Ne cfare moshe ishe kur ti besuan ata dyqind petritat nen kumanden tende?

Drizo, hallall plako, hallall, per ty e vetmja e mire ishte heqja e Berishes, pa te keqijat(qe mund) vijne nka keta çapaçulet hallall.. ja kam bere te tera.... me je bo tamom si Marika e Kombinatit.....nuk duam as buke e as uje, vetem na hiqni Berishen...

Ka pas qen nje film me Klint Istwudin, ne rolin e nje polici, i ccili kur e kapi ate kkriminelin qe i kishte faru familjen... i thote krimineli... ja me ne fund te erdha ne dore me vrriit tani.... e polici (Klinti) pasi e pa, ja hoqi tyten nga goja dhe i tha.... Kam 1000 arsye per te vrare, por kam edhe 1001 arsye per te mos te vrare.... dhe ne i dashur IDRIS, KEMI 1001 ARSYE PER TE KERKUAR ME SHUME dhe praktika apo eksperienca na thote qe keto punet e mira dhe punet e medha duan mendje te mira dhe koka "te medha"...

Une nuk mund te kundershtohem ndryshe Alidemso vecse me Marika dhe me Clinter  ...smiley As mos e merr mundimin te vesh mendjen ne PUNE !

Ke nje te vertete per heqjen e Berishes por eshte kushti i PARE per te folur per SHQIPERINE pastaj patjeter qe vini me Rradhe ... Alba me zamete shume eeeeeeee. 

Vetem per te me heq merakun po deshe , pash zotin cfare konkrete ka kjo "Pritshmeriasmiley " ose 1001 arsyet ... Me qejf keto !

Une jeshte 25 vjec kur kesha tete drejtore ( dy gjimnaze ) perpara te ndermarrjeve me burrat me ne ze te Korces dhe me vinte Turp te ulesha ne krie ...Po xha Abazi kish shkruar ..

Ulu Oidiris Ulu se Po e ke seriozisht te digjojne ata ...smiley dhe xha Abazi mi thosh keto me te qeshur ..mos u tremb se  nuk je komunist , mos digjo Alben ti se aq e ka ajo .E ka me karakteristike jo me nota smiley ka mesuar vjershat e Poetit Kombetar  qe ne kohe te Pordhes smiley

Grave, me gjithe rrespektin por kaq naiv nuk te dija.

Brad, te jesh naiv, nuk eshte mekat, perkundrazi eshte pasterti, i pa ndikuar nga bota e piset. 

Brad si gjithenje gjerat e rendesishme i merr me shaka.Edhe kjo eshte nje menyre te vepruari

Shqetesimi i Graves eshte i drejte, por ai nuk e kupton se kjo vjen se politika e punesimit ka deshtuar qysh ne lindje. 

I Nderuaar Idris..... Ja po te them se sot jemi pas 23 vjetesh ndryshim te nje sistemi... dhe me asistencen e partnereve perendimore, kemi ndertuar nje sistem demokratik ne baze te ligjeve po te asistuar nga ata. Pra thene ndryshe, ne nuk do bejme revolucion duke ndryshuar sistemin politik, duke vene neper vende ku vilen te mirat materiale per shoqerine, rigonista te paperlyer, nga sistemi "borgjes", jo, jo... ne kemi tresheguar nga "babasqapi", nanua e shume te tjere keto 24 vjet nje sistem demokratik ne leter, por autokratik ne te zbatuar dhe babasqapin dhe jozepercken per kete e shporrren 1milion shqiptare per qeverrisjen qe ngriten e jo per sistemin... e per kete Ky shoku jone na premtii se do te ndryshonte qasjen e miletit dhe te te emeruarve ndaj qeverrisjess.... e keto nuk behen... topi eshte i imi, penalltine do ta gjuaj une...Andej nga ana jote thohet se .... trimi i mire me shoke shume.... e jo i vetem si ky qe une shkruaj e une vulos.... 

Ja kete merak kame une ooo Idris.... se do na kthehet nje babasqap tjeter po vetem pak me i gjate... kesaj idruhem une...

E vertete qe keta "çiliminjte" duhen provuar, po perse akoma duhet te eksperimentojme ne ne kurriz te mireqenies tone??? Valle e kemi ne luksin per tu tallur me pasurite tona??? Veri keta çiliminjte nje here te mesojne se si eshte puna ne administrate, ti marrin doren puness, nja dy vjet e pastaj veri ne krye... edhe komandanti, kur u sistemua sistemi, filloi e vuri kritere... Apo i harrove... ai ne fillim, pasi mbaroje shkollen e larte te vinte inxhinier turrni, pas nja dy tre vjetesh te shpinte inxhinjer sektorri, pastaj ne byrone teknike dhe pasi te beje nja 10-15 vjet pune vetem atehere mund te beheshe drejtues, e vetem nese kishe tipare te veòanta teorikee aapo shkencore te shpinte ne byrote teknike.... mos i harro keto Zikoooo... Kariera eshte kariere, e per keto kmi folur ne, ne temat e meparshme, per mosgretizimin e administrates...apo per nderrimin e çiljetizzimit me blerimin e saj.... ja keto jane pritshemerite e mia... te mos bejme gabimet qe beri ai rrumpalla.... dhe me duket se ate po ben edhe ky (qofsha i gabuar) zevendesimin e Mulit, injorant me ca axhamij... si Ardit Hoxha qe do drejtoje nje korporate me rreth 3000 punonjes ne mbare Shqiperine... lere mos me nxit me....

 

Sektori i shërbimeve në zonën e euros për shtatorin zgjerohet përtej parashikimeve 

MONITOR 

smiley s'ka me garde qe ti pushkatoje!!!

po nai damote, s'kishin ato apo iku sezoni

Ka vajt 3000leke kilja  damotes smiley

Gjyshja Lulit kur kish pa kto pamje kish mledh duret dhe kish thone, po ctu desh politika ty mer bir?!

e mo mire dhe ti, e provoi dhe ai. Ne 2015, per shembull, ka deklaru tashme se nuk do rikandidoje. Ca mesime edhe i ka nxjerre.
Ho pra mo, çik zemer per te tjeret

Sa te rinje jane me universitete nga me te miret ne perendim, bile edhe nga ata qe gdhihen e ngrysen me ish-partine e Punes, PS ne goje? ja u them une, shume, atehere pse zgjidhen ciliminjte qe s'marrin ere nga detyra ku jane caktuar? duhet ta kete nje shkak te forte apo jo? perseri po ja u them une, zgjidhen se keto jane figurina aty, bejne ate qe ju thote Rama dhe s'kane as guximin, as vullnetin dhe as kapacitetin per te bere dicka ne koke te tyre, nje reforme a tjeter apo te kundershtojne kur Kocua te fuse nen kontroll shtetin.

tek tatimet vihet nje arketare e panjohur, a thu se nuk ka te tjere edhe socialiste qe kane mbaruar ekonomi e financa ne perendim, ose administrim biznesi etj. spiropali mund te ishte e mire per zevendes ministre te ministria e Veliajt, ose tek integrimi, ose edhe tek ministria e jashtme, por tek doganat cdo beje ajo? Spiropali tek doganat eshte tamam si Liza ne boten e cudirave.

Vilajet Qyrku s'ka mbaruar asnje shkolle te hajrit, se nje cope 3 vjeçareje pretendon se ka mbaruar ne US, ne nje "Universitet Shteteror Amerikan" = Niveli i universiteteve Shteterore ne Shqiperi (te gjithe ata qe jetojne ne USA e dine se kush universitete kane vlere, privatet, dhe kush jane berrllok, shteteroret)...por ne Shqiperi e "hane" se ka mbaruar ku e ku !Ne amerike ! Leqe ne ato vitet gjasme te studimeve te ketij ne US, na paska qene 10 muaj ne Kosove me mision ... o e bere Universitet, o ke bere trajnim ne Kosove, zgjidh e merr ?

Ky rrezik ka qene me ndonje Universitet Mormon, te cilet i detyrojne 2 vjet studentet e tyre te bejne "sherbimin ushtarak" ne Europe, per te konvertuar adeptet e rinj ! Pune sektesh mo...

(te gjithe ata qe jetojne ne USA e dine se kush universitete kane vlere, privatet, dhe kush jane berrllok, shteteroret)..

smiley

Lefto, e paske prish i cik ktu, po s'ka gjo. smiley

ne fakt Veliaj ka "mbaruar" nje community college - jo universitet shteteror se nga keta ke edhe shume qe jane me cilesi e kerkesa te larta e kane fees sa privatet - e qe eshte shkolla me e lanme ne US dhe per nga cilesia universiteti i Tirons jam i bindur qe ja kalon.

Nuk ka qene vetem ne Kosove 10 muaj si perkthyes, por edhe edhe nja 1 vit ne Burundi gjate kohes qe ky thote se ishte i regjistruar ne kete community college-in. Tani a ka burre nene qe beson qe ky eshte shkeputur kaq gjate nga shkolla dhe ne fund, pa e shtyre asnje dite, ka marre nje diplome?

Dhe ne kete community college-in ne Amerike ne fillim e ka cuar nje kishe baptiste a dicka e tille pas punes bindese qe kishte bere ne rruget e Tiranes si agjit-propist fetar.

thashe une qe do kete qene lidhur me Mormonet ky ?? Ja pra Poet, na solle elemente te rinj per ministrin e "mireqenies" smiley

Por gjithsesi ky ka meritat e tij, se me nder, krahas qorrave qe ka vene Rama ne Qeveri (zv Ministra te tipit Jani Babi...) apo Drejtoresheka Doganash a Tatimesh qe s'dine nga lidhet gomari per kontabilitet, taksa e tatime, ky i bie te jete ai me 1 sy atje smiley ka per te hecur, se thone e ben mire ate punen e "b*** lepiresit"

Je fut ne nje rruge pa krye o zoti alidems .Dmth pak nga te gjitha dhe asnje sagllam.

Tani prurja eshte shume e Qarte ...Kush i vuri dhe pse i vune keta axhamij ! Obobo mjera ne !

Cfare prisni per keto 100 apo 300 dite me qe Europa na ka mesuar se keshtu flitet me Rishtaret ! A ke gje Konkretisht !!!!

Ketu po shkruajne per Shqiperine qe me emrimet e Rames do shkatrrohet Shqiperia per 1 muaj . Kete rrol e kane Fallxhoret ose Nostradamusit ose ne kohen Tone egocentriste qe pas ca koheve te thone "E mo thashe Une " 

Une i gjykoj nga "sa jane shprehur dhe cfare kane bere " . . Ti i gjykon se "Obob c'do na thone e c'do bejne". Tani te rrime te mesojme njeri tjetrin me Marika e Klinter me duket energji e Humbur edhe varferi Kulturore ! Problemi eshte shume i thjeshte dhe shume i qarte , edhe per rastin Konkret .He per he ka vetem dy elemente ne emrime 

Ne se ke te dhena per Nepotizem ...kusur mos te leme .

Ne se ke te dhena per " shperblime ' kurverish apo froma te tjera te denuara nga Ligji 'kusur mos te leme "

Po keshtu me nderrim emri , nga kelysh babasqapi si Poet dmth , e manar Jozefpercke si LefKOPE dmth , ne "fytry grij " me " obo c'do na gjej neve ", vallai sikur nuk shkon .Une te thashe edhe me rastin e MM se shume gjera jane bere UJEM ne konceptim e praktitke me dengelat ' se diktatura zotrije " 

Dhe per kete rast , une jo se jam Tifoz i Rames apo dikujt por se shikoj nje pasterti tek figura qe nuk kane Histori Korruptive  pervecse Fjalorit te kryendyresises qe mezi e shporren Sali  Lefqens Ngatrestare Thashethemexhij Vucidol Babasqap Berishes !

Dhe per te ardhur keq qe keto u perseriten nen petkun e "pritshmerise " smileye du fort kete fjale mos ma merr per keq ,"obobo c'po na gjen ne me kto emrime "

Per mungese vendi po te shkrij dhe pak . Jane  dy elementet , shtyllat e nje  Qeverisje 

Parate dhe Njerzit

Kjo per stafin dhe emrimet eshte e vetmja  qe ka rendesi per te mos "u lodhur " e kembyer mendime .Deri sa te na vije ajo me Parate ku  do ndihen Shefqeterit smiley me se "USA zotrie "

Dmth nuk ka sgje personale pervec kembimit te mendimit sepse eshte Rasti i Pare pas 23 vjeteve qe flitet per Qeveri Jo Ulurimsash e Mashtruesish !

Une dhe 'fytyr grijte " i kutpoj por ama dicka me konkrte sikur e Lezeton !

Tashti edhe e bete prift dhe i rruani mjekrren. Sikur s'ka lezet kjo pune. 

Pastaj ai e pat thene, mos i fol shoferit, kur ishte ne prova, e jo tani me pasagjer mrena. smiley

Shifni se mos i ka fajet Berisha dhe po lodheni kot...

 

 Kemi vendosur vajza në krye të disa institucioneve të rëndësishme. Jam krenar që pjesa barbare e përqesh këtë. I kemi provuar ata me bark të madh, edhe ata me yndyrë në gojë,” tha Rama.

Po ti mos u eksito kaq shume me batutat e Rames se te lagen pantallonat, se keto shperthime e di pse i beri? i beri se nuk donte te jepte pergjigje per emerimin ne albpetrol te njeriut te Kokedhimes dhe nuk dha e Fevziu ne kete rast u tregua i leshte, nuk kembenguli me shume dhe Rama e kaloi lehte pyetjen per Kokedhimen.

sa per barbari nuk i ha kush ato se e dime se sa barbare ishin mediat e Rames me Laura Vorpsin dhe Divorcin dhe te dashuren e re te Shkelzen Berishes.

keto jane perralla per burrat ne moshe, aty mund te vendosni jo vetem vajza, por edhe transgjender nese i permbushin kushtet po jo ate qe i tha Fevziu ka ngleur ne provimin e kontabilitetit.

mbahu se je edhe burre ne moshe.

 talebane, llum i makines se baltes berisha , ushtare te mjere te nje te marri.

Boll provokove ti thote Blendi, se mos i duket vetja i civilizuar atij lakuriqit te nates ? Apo civilizimin e mesoj posht urave te Parisit kur shtrihej rrugeve si Junky ?

Ordiner qe fati i keq na e solli ne Shqiperi

Vete ve Drejtor te Pergjithshem te Postave nje kalama 26 vjeçar ... pupupu ça skandali

Lere ate Celen, por eshte vene dikush tek tatimet qe kishte ngelur dy here rresht ne lenden e kontabilitetit, keta vijne e na tregojne perralla ketu.

Shiko spiritus ketu ka te drejte lefKOPEJA . Kije inat Jepi Hakun ! Shikon konkurence edhe per veten  Ne se ke mundesi Lutu te jete kandidatura e Pare e llapjashtes !

.Ne fund te fundit njerzit Peshtym per te lagur Pullat duan  dhe me te mire se te lefKOPESE nuk mund te gjendet .Ngjit sa ta afrosh le me te bier pervojen me lepirje tek babasqa[ismiley

Nejse , me pelqeu se u tregua i sinqerte, mos mbani shprese tha.

Tha edhe kete tjetern, edhe nese deshtojme, nuk do i biem nga honet e qeverise se meparshme. Dmth. edhe nese e menderosim, ju shikoni se ne e menderosem ndryshe nga qeveria e meparshme.

Jo jo  , e tha qe edhe po e menderosem , mban ky vend.

e ka menderos qe tani, s'ke "nevoje" meqe ra llafi per te, te presim 100 apo 300 diteshin!

Dielli duket qysh ne mengjes...s'ka sy per qabé ky ! e ka nisur me bythe "berjen e Shtetit"

Une nevoje per te ? smiley

s'ka nevoje, doja te thosha, por doli s'ke nga nxitimi smiley

 

sorry

Nuk merrni vesh gje ju, Roni me emigrantin ndjejne era SHTET, kjo ka rendesi!!!

SERIOZITET, PERGJEGJESI, PROFESIONALIZEM.

Por ama premtoi foto te tjera ne vijim. I do believe... smiley

e bojn per patriotizem.

Urno edhe ti pjella e Sigurimit:

Kush u be komandant garde?

Artan Sadik Sako eshte ndertuesi i pallatit 5 katesh te Lindes/Edit (Firma 2T) qe ndertoi pallatin e pagoi gjithe faturat deri taksat e rregjistrimit te pallatit ku del investitor vellai I vetepunesuar i Lindes dhe xhaxhai pensionist. Ne shperblim, Rama vellain e tij Gramoz Sako e ben komandant te gardes.

Ky robi vetem pergjigje nuk jep, po hajtmo eshte akoma ne fryme opozitare dhe i falet. 

Te pakten e ndau dhe rrugen me Ngjelen. 

Ngjela s'do tia dije, ka koalicionin e vet, plus asistenten, e rrezon qeverine per nje dite, jo 1 e 3, por qofshin dhe 13 mije Rama.

Prec Zogu nga ana tjeter s'i ka keto mundesi...beri zedhenesin e Rames ne TV per gjithe ato vite e tani po pluskon tek artikulli i perjavshem i Ciligazetes si opozitar per ceshtje parimore.

Kurse Gjinushi me Milon do kene gjetur asistente se fundmi se s'po ndihen me...

Taku ja tha qarte: o nderro trajektore ose do gjejme kryeminister te ri smiley

Do ta beje president apo jo? 

Ky eshte per kryetar te OKBse. 

Ngjela ja beri te qarte Rames, i tha troc: "Zoteri, degjo zoteri, pa ndryshuar trajektore une s'ta pranoj postin e presidentit, zoteri!"

Me sa duket Ngjela s'do ta rrezoje qeverine "Rama" qe prej kolltukut te presidentit se pastaj i hapen llafe qe kete gje s'e bente dot pa u bere president. Plus ceshtja e parimeve konstitucionale.

Ku mi gjen mer burre smiley hahaha, sa qesharak duken te gjithe keta kur i shef ca thonin 3-4 vjet me perpara. 

Ngjeles ja prishi planet vota 1milionplebishtare, plus dhe doreheqja e Berishes, plus zullumi i Tony Blair, se kishit per ta pare juve skeptiket.

Po per mungese konsekuence ama s'e kritikon dot kush; ai akoma me gishtin lart flet.

Thone qe avokati ne shenje proteste do shkoje te futet vullnetarisht ne burg. 

S'ka pse, aq me teper qe tani me ne fund u be realitet beteja e tij epike, ose sic tha vete "do kthehet dinjiteti i shtetit shqiptar".

Avokati shtoi se tashme, jo vetem te gjithe, por dhe te tere duhet te ndihen te cliruar, perfshi dhe emigrantet. Po ku degjoni juve, mazallah se cliroheni!

Kjo ishte kur po porosiste karriken per min. drejtesie. Pastaj pati ca komplikacione. Doli qe nuk ishim cliruar tamam.  

Ej, po si tha kur e pyeti per keto drejtoret e rinj qe jane emeruar pa asnje konkurs?

Eshte situate emergjente, na falet, ja sa ta kalojme do i bejme konkurset smiley 

minor...

  ..Rama po e ben si me Raben e M.. ne Korce ...Erdhi raba .Njerzija  te hedhin kakerdhite qe ka lene Sqapi neper oborre .

Imagjino LefKOPENE me qeska qe vrapon e para .Po Xhibolen ' une s'kam kakerdhi po lesh " Do vije dhe Sheqfqeti patjeter ...Dosjet ti hedhim O ? Pa kur t'ja plase dhe Poeti 

Mos na shihni qe na kane hedh ne Oborr / kush qeveri te vije  le te na perdor / te na perdor si te doje / jemi te vjeter kemi pervoje .

Dhe firme e vule batuutaxhiu dyleksh i katunit ..te perdoren kur tu vije Nevoja !

E o Ramadan si i kishe parashikuar smiley Do vine thoje do vine 

Ore nga bohet Robert Camcakizi dmth Tos Nano, di gjo njeri? Jo per gjo por me ka mare malli per pak filozofi boshe. smiley

tashi vetem te na maj naj leksion per shnicelat dhe bratwurstin me sauerkraut. pd-istave sidomos, se ato vdesin per tosen.

grave me duhet ta them se jam forte i zhgenjyer me ju! Jo per arsyen se po "shani qeverriun" por per arsyen se (sic do te thoshte Pjeri) gjerat po i lexoni perciptazi pa u thelluar mes rreshtave!

Ju me te drejte ankoheni se po emerohen ne administrate te rinj dhe te reja pa eksperience dhe pa atributet e duhura profesionale per postet respektive. Misherimi i keti fenomeni eshte emerimi i zonjushes Spiropali ne krye te doganave. Rastet e tjera nuk i njoh prandaj dhe deshiroj te ndalem ne rastin Spiropali.

Egziston nje ligj i arte ne politike qe thote se nese rrethanat e sjellin qe ti duhet ti imponohesh liderit tend politik, beje kete duke e cuar punen deri ne piken ku liderin ta egzekutosh politikisht. Ne te kundert, ne momentin qe lideri konsolidon pushtetin koka jote perfundon ne tepsi. Ne fillimet e fushates, nese ju kujtohet, zonjusha Spiropali ju imponua Rames qe ky ta vinte ne listen e kandidateve per deputet. Madje "sherri" mori permasa mediatike ku Rames ju desh te dilte dhe te sqaronte opinionin publik se zenkat ne FRESH jane si zenkat qe ka cdo familje. Dmth zonjusha Spiropali me imponimin e saje i krijoje Rames goxha kokedhimbje. Dhe pikerisht emerimi i Spiropalit ne krye te doganave eshte denimi qe Rama po i jep per imponimin e saje. Denim duke te vene ne krye te doganave, po kjo nuk ka kuptim mund te mendoni ju me te drejte. Me lejoni te sqarohem.

Fatmir Limaj beri pak a shume te njejten gje me Thacin qe Spiropali beri me Ramen: ju imponua ne nje moment kur Thaci nuk e kish konsoliduar akoma pushtetin e tije qe ky i fundit te emeronte ne administrate njerezit e Limajt nga Malisheva. Thaci i emeroi njerezit e Limajt dhe Limajn e denoi duke e bere Minister ne Ministrine me buxhetin me te madh, ate te transportit. Besoj i mban mend bastisjet e bujshme te zyrave te Limajt nga Eulexi dhe gjygjin e tij per korrupsion. Limaj doli i pafajshem. Limaj ja hodhi sepse ne momentin qe u be Minister Transporti ne krah te tij pati per keshilltare njerin prej njerzeve me te mprehte ne Kosove i cili i tha, "Fatmir, po te vejne te mjalti qi te t'hajne grerzat". 

grave tashti kemi hyre ne fazen e konsolidimit te pushtetit, nuk jemi me ne fazen e orvatjes per pushtet. Prandaj duhet qe gjykimin ta beni nga ky kendveshtrim.

 

 

 

fjale imzot, fjale!!!!!

te presi fshati (shqiperia) sa te vjedhi spiropali, thua ti. po pastaj c'behet? apo zvendesohet me ''spiropalin'' tjeter te rradhes. c'e ke kete llogjike o burre i dheut?smiley

pra ti po thua t'i biem pa vjedhur? ta presumojme hajdute? smiley

smiley ...smiley

ps. attn: minority report.

Po jo mi motra jo! Po them qe 45-sa mbaroi, pushteti u muarr, tashti jemi ne kapitullin e konsolidimit te pushtetit. Ky eshte kapitull me shume vakira. 

P.s. ore ne 45-sen a kishin komunistet kete pushtet absolut qe kane socialistet ne 2013? Do thote nanjoni prit mer ti se Meta nuk eshte socialist dhe defakto kemi qeveri koalicioni. Yea, yea whatever!

me duket se kan pas 76% te parlamentit.

Socialistet sot kane 60% 

 

Car thu o Ron? Car dreq vene paske pi te ajo ish lagjia ime? 

Nese ti shef konsolidim pushteti venien e dashnores se ministrit me te paafte, ne kyre te nje institucioni nga me te rendesishmit, atehere Zoti te ruajt.

Car mesazhi i jepni atyne robve qe bejne shkolla e punojne me ndershmeri? Se ka plot edhe ne administrate. Mos u lodhni kot se me ne bejne hajer vetem ato qe jane te zonjat me zone dashnor politikanet.

Po ik o Ron hiq dore nga kjo mbrojtje idioteske e ketij palacoje te paftyre, qe ben gjera te tilla tmerre pa i bo dy dite pune ne zyre!

Sa per Elisen, une e njof mire (s'po them e kam shoqe se do ishte e ekzagjeruar) dhe e vlersoj per ca qendrime si kundershtimi i ndryshimeve kushtetuese ne 2008-n apo edhe qe i beri balle atij halabakut te Kavajes. Do me behej qejfi nese do i ish ngarku nje rol ekzekutiv ne lidhje me rinine (p.sh.). Por te doganat ajo nuk ka asnje lidhje. Nuk eshte puna se do vjedhi se per kete nuk kam asnje arsye ta paragjykoj ne kete pike. Por nuk ka eksperience ne ate fushe qe eshte tmerresisht e veshtire per tu menaxhu ne Shqiperi. 

Problemi me i madh i katapultimit eshte se i katapultuari ka shume frike nga rrezimi. Nese hyp me shkalle, edhe zbret me shkalle dhe nje njeri me karakter nuk e rru shume per nje shkalle me siper apo me lart kur e ka provu veten se eshte i zoti te ngjitet. I katapultuari nuk mund te jete me vetvetja sepse nese zbret bie shume poshte dhe kjo e tremb. Ndaj une jam i bind qe Elisa, pavaresisht kokfortesise se saj ekstreme, nuk do mund t'i beje balle mafiozeve te PS-se qe nuk jane aspak me te mire apo te pakte se ata te PD-se.

Me fal per njeanshmerine gjinore te komentit tim, bashke me futjen pyke ketu, por meqe kjo puna e dashnoreve ne Shqiperi qenkesh bere "buke e djathte", se paku do vije dita kur nje burre te emerohet meqe ka qene dashnori i nje ministreshe. Kush e di a do t'ia numerojne edhe atij ne kurrikulum kete fakt.

Ka ardhe mi Fino. E ke minister dashnor/bashkejetusin e ish-gruse se Rames. Dhe te jesh e bindur qe as ai nuk ka asnje merite tjeter pervec partneres se tij.

Keto jane ca tmerre qe duhet me qa te gjithe nga mjesi ne darke. 

Do doja shume qe keta mbrojtesit e Rames te imagjinonin sikur drejtoreshe te tatimeve te ish bere Armina Mevlani.

Roni, une nuk e fus vehten tek kritizeret e semure.Pergjithesisht jam i prirur te mbetem oponent i cdo qeverisjeje.Ca me shume kur kemi kaq vite qe qeverisesit kane masakruar edhe me tej varferine ne kete vend.Pse nuk duhet fole kur nuk me duket e pranushme te vihen ne krye te puneve njerez qe ende nuk e dine kuotimin e fjales "pune" pa le me pune per ta ulur, zbutur varferine?
E kuptoj qe ca lloj shpendesh qe imitojne qyqet," kukulojne ", jo per punen ne sensin qe inspiroj une por qajne per te vdekurin, qe te besohen se kane mbetur po ne istikamin e taborrit te shkaterrimit, kapen edhe nga sa them une, dhe vu lotet e gezimit deri ne tokeze te rripit te potureve.Por kjo do te mbetet vetem poezi kukuvajkash, ne se qeverisesit e rinj do ta bejne shtetin. SERIOZ! Une shpresoj dhe besoj.Ndaj ju ftoj qe pa kursim ti biem kokes qeverise...Cdo dite qe vjen te " taborrit do qajne edhe me shume.......!

Pse nuk duhet fole kur nuk me duket e pranushme te vihen ne krye te puneve njerez qe ende nuk e dine kuotimin e fjales "pune" pa le me pune per ta ulur, zbutur varferine?

kete e di vec nje shqipo me emrin roni. ai mendon qe te vendosesh njerez te paafte ne postet kyce eshte konsolidim pushteti.smiley 

Ti Lira nuk hake pyke hic!

Te marr vesh o grave por edhe bota kot nuk e ka shpik at kodosh 100 diteshi. Maj men qe kur lujshim bilardo mund te hajshe ndonji grusht turive po ti folshe tjetrit ne dore. Dhe po tju ankojshe shoqnise qe me ra filoni dhe kyr te pytshin qe pse te ra, ti i shmangeshe te vertetes se e dije qe dhe shoqnia jote do te thote e paske dhi vete muhabetin se tjetrit nuk i folet ne dore. Duro sa ta leshoje tjetri çokun masanej boje per nji lek, mer budalle po ti mos i jep aq fallco, ti kishe ra me lehte mer burr dhe e kishe mor 15-cin te gropa mesit!

ti roni ha shume pyke, por ngadale se mos mbytesh.smiley

Lira a di te besh byrek?

Roni, more mik, ne bilardo luhet me ca koqe te rrumbullakta pa shpirt e zemer te cilat sido qe ti godisesh me maje te stekes, po te rrumbullakta mbeten.Ne kete fushen e jetes, dhe si jane katandisur mileti, jo me nje maje steke por nje maje pene, maje xine, ne fatin e metejshem te te varferve, i shpie ku nuk kthehen me ne shprese! Dhe po nuk i fole qeverisesit " ne dore" , qe me mire ti thahet se te firmose, vate i mjeruari ku nuk kthet me .Dhe qeverrisesit vene me ne fund ku vate ai qe shyqyr qe e theu qafen!
Te ben zemra ta presish ate dute qe ti shikoshe keta nga te cilet pret shume te vene ne esfel ku vajti AI...?Ndaj behu me mua sot, qe te mos bejne nga baxubiqet qe beri AI ..,dhe te mos i qash mot sic qajne kukuvajkat ATE..

grave prap i qendroj mendimit se 100 diteshin bota nuk e ka shpik kot. Maj men qe kur u zgjodh Obama heren e pare, nji pjese te Amerikes dhe kur Obama u thoshte shendet atyre u dukej plac, ama shumica 100 ditshin e rrespektune. Mas 100 ditve ja qiten ujtin e zi, jo po kue ke certifikaten e lindjes, jo po je kripto muslimon, etj, etj. 

)Ron, ju e dini qe nuk flas kot se koti..." Grand Senjoret " ne PS Jane te shokuar....Dhe sa i njoh une nuk jane dele si ata te qfthyerit.Kohen se kur nuk e percaktoj dot , por e shpejte do te jete....shperthyese...Ne se....nuk kthen kurs urgjent!
E degjova me kujdesje biseden e Rames ne "Opinion".! I matur, i kujdesshem, argumentues ne disa drejtime, por i pasigurte ne rruge, pikerisht se i duhet te ktheje kurs, ...qysh ne hapat e tre diteve ne zyre.
Nuk u duhet vene veshi ketyre te ulurimave.Por strategjia e qafthyerit , me shtyrjen e ligjit, eshte perfekte.Anullimin nga Gj.Kushtetyese e pret dhe qe sipas llogjikes time duke qene ne vullnetin e vet Gjykates( nuk e parashikon ligji si rast) i jep shansin te nxjerre njerezit ne rruge.Mezi e pret ai kete.Dhe kete ja dhane keta vete nga qe nuk kane korpuse diskutuese prej juristesh, kur e miratuan me mbi 108 vota dhe sot kur e thyejne...Argumenta duheshin rrahur ahere kur po e votonin jo sot...
Shtoji kesaj dhe tensionin brenda maxhorances.....krijojne gjendjen tensionues....Duhet kjo, kur njerezit presin tjeter gje? E pra kjo rruge nuk eshte ajo qe une kam pritur.

Cfare ke prit, o Grave? smiley

du me e dit, vertet.

Nje ekip te aftesh, nje staf serioz qe ta niste punen duke i rrahur mire e mire fare me njeri tjetrin se pari dhe pastaj me te tjeret.Nuk jane ne sinkron gjerat me rugjot, emo, ! I njeh ata apo JO! Etj Etj

po mire, nga do dali serioziteti? nga c'pervoje e afert? nga c'pjese e shoqerise? se qe te presesh nje perrua, duhet te kete nje burim diku. smiley Ku e ke burimin, o shok, o vella?

Po thuaj or pash Zotin cfare ke pritur ???? se keshtu e kemi lexuar qe ke Lin Biao .." Ne na duhet nje staf serioz " Edhe shoku Enver e kishte me te qarte se te gjithe Ju korpusi Juristeve dhe paravolite e Ligjisteve pasi e konkretizonte problemin  " Na duhen Kuadro te rrahur me vaj e me Uthull "

Per ke Shtet e ke Fjalen dhe cfare ke pritur se na Lodhe me dashuri Grava smiley

Kush jane ata brenda Mazhorances qe presin te "tensionuar " Te gjithe kane EMRA dhe ne se e ke per ata qe u perfaqesuan , e dhane kontributin e tyre ne Tete Vjet .

Shprehu njehere vetem Njehere Cfare Pret ?   smiley qe dhe verejtja te marre ngjyra konkrete jo "mistike " .Dalin e teprojne keta te "shkerdhyerit " e Saliut qe ne cdo emrim shohin Kurva per perdorim Nderkombetar si Jozefpercka. Por edhe Kombetar sipas pervojes qe kane per Erlat , Vorbset , Ciljetat , Mehillet etj etj 

Po ke pare ndonje shenim ne deren e ndonjeres si psh 10 -12 Ora e seksit ...mbase dhe ke te drejte po keshtu

Une pres ne Presim Ata ato presin pa thene cfare Presin ????

ej grave, perveç Spiropalit, cilat jane keto 'kerthiat' e tjera te reja qe na paska emeru Edi ?? Se ketu ne France ekziston nje shprehje per dike qe qimen e ben trà : "Mos je gje nga Marseja ti?" - i thone. Dhe mos harro qe nga kjo ane, shqipot jane te gjithe marsejeze, dmth mesdhetare

Stalker, nuk e kam saktesisht tek ca emrime ne emergjence, sikunder e argumentoi Rama.Por lexome me poshte qe te me kuptoshe.Tek dy gjera thelbesore.Ekipi, Stafi dhe rrafja e problemeve me te vetet.....Shenoi keto qe them une dhe ke per te me dhen te drejte....Gje qe nuk dua te me dali..!
Sa per cilet jane ...pyet ne MPJashtme...!Keto qe rendit me poshte ky nuk vlejne per nga yndyra e lyra e mustaqeve...Se ka ca ai qeeeee! Akoma nuk i ka njohur nga ana e keqe...

po ç'ke o burri dheut, pse merzitesh?? Nga Majkot do i vika e keqja Edit??  smiley Majko (nese e ke fjalen per te)  as Tosit nuk arrinte ti prishte pune (pra Tosit qe dilte ne pune ne 1 pm ok ? smiley ) e jo me Rames!!!

Roni, ne Shqiperi te pakten (se ne bote nuk e di kush e qiti) , kete 100 diteshin e nxorri Neritan Ceka, nje budedallik me brir i tij. Per Neritanin kam respekt si historian e arkeolog, por me duhet ta kundershtoj ketu se, puna e nje qeverie shihet dhe gjykohet pas nje viti e 2 vjetesh me sakte dhe jo pas 3 muajsh. 

Ti mbaheshe edhe si nje simpatizanti im , nuk e ke lexuar tek VQ qe e kam kritikuar kete budedallik te Neritanit. 

100 diteshi ne Bote Shen Pjer, doli pas rikthimit te Perandorit Napoléon Bonaparte ne France ne 1815 nga Ishulli i Elbes. Rimori perseri pushtetit, Mbreti i "ri" nuk mbushi vitin dhe u largua pa pritur ardhjen e Napoléonit dhe gjeti strehe / azil atje tek ti, ne Belgjike.
Tere Europa bere koalicion kunder Napoléonit dhe Waterloo ( po ne Belgjike smiley ) shenoi fundin e Perandorise se Napoléonit te Pare, fiks 100 dite pushtet : ndaj ne Bote flitet per "100 ditet" se po kalove 100 ditet, e hodhe lumin smiley

Përshëndetje nga Edi, për "pjesën barbare të peshkut. 

 “Kemi vendosur vajza në krye të disa institucioneve të rëndësishme. Jam krenar që pjesa barbare e përqesh këtë. I kemi provuar ata me bark të madh, edhe ata me mustaqe apo yndyrë në gojë,”

 

smiley

Me kete Rama provon edhe nje here qe nuk eshte pjese e barbareve qe kundeshtarin e shohin si armik dhe qe udhehiqen ne jete nga ndjenja negative... keshtu e ka e djathta kudo por nuk i ka fare hije shqiptareve, po nejse keta jan nje tufe injo-faking-rantesh qe u duket vetja te djathte.

Per kete Rama meriton respekt. Megjithate Rama eshte gabim dhe Spartak Ngjela ka te drejte. Rama deri tani vetem ja ka futur KOT! Realisht. Edhe ne pushtet e solli pikerisht opozitarizmi moral dhe idologjik i Spartak Ngjeles e disa te tjereve te djathte*.

Nuk ve mend kjo lloj vemje...jane mesu gjithmone ti shkojne koqes se pare nga mbrapa se vete nuk kane e po ju kundervure koqes se tyre te etiketojne je me koqet e tjera...E ka thone njehere Monda ketu mos gaboj nuk na rruhet per Ramen e te tjere por Salibani e solloropi qe i shkojne mbrapa eshte turpi e fatkeqsia e ketij vendi...Lefqenat, Hunterat, poetat, 20orat te kujtojne haxhiqamilsat "dum baben"...baba shkoj per lesh, vazhdon tjerjen virtuale ne FB fale Shqiperise dixhitale qe ndertoi, vend ideal per serine tjeter te spiderman

nejse tani qe po na vjen tony gratis me siguri qe gjerat do te behen per te miren e popullit te vuajtur shqiptar!

Di ndonje njeri ketu te na tregoj pak se kur do te konfirmohet partia e transgendeve shqiptar ?

Car ke me transgender ti mer njeri? As Mullahet e Iranit nuk kan gje me transgenderat! Apo sot e ke mesu si fjale?

Fitorja e ndeshjes se radhes nga traineri i sapoemruar,zakonisht shoqerohet me shprehjen;ne kete fitore ka pjese dhe merite traineri paraardhes. smiley

She has said hello long time ago.

A kaq naive jeni se mendoni se e kapi Elisa kete gje?

Bam-bam brenda dites Elisa e zbuoli dhe e kapi.

 

Eshte thjeshte fryma e ndryshimit. 

Tashi horrat e Sales nuk kane me shans, e kane rradhen horrat e PS-LSI me vjedh. Kaq!

 

 

she have said

"Armiqtë po na shajnë, kjo tregon që jemi në rrugë të drejtë!"

Sa per quajtjen barbare per ne qe kundershtojme emerimet e dashnoreve te ministrave tuj ne krye te institucioneve jetike te vendit, po te them qe barbar ke qene, je dhe do te mbetesh ti o piktor i deshtuar dhe pa asnje ide te fjales shtet!

Nese nuk me beson mua qe te njof e nuk kam luajtur mendsh te votoj ndonjehere per ty, pyet cdo votues tendin me I.Q. mbi 60 dhe do e marresh pergjigjen. 

Sinqerisht ti vlen vetem per te inspiru Sacha Cohen qe te beje "Diktator 2". Nese Shqiperia do ishte nje vend i zhvilluar edhe mund ta kishim marre me sportivitet palacollikun tend, po ne keto kushte ku e la "profesori yt shpirteror" nuk kemi aspak deshire te qeshim.

ej nje sekond, keto ka shkrujt sot Sala ne fb ?? (seriozisht pyetja)

hahaha. 

perderisa i drejtohet me 'ti'  smiley

Sinqerisht ti vlen vetem...

por ndofta gabohem; tek fb e sales nuk paska gjo...

... edhe fraza "piktor i dështuar"... Po e gjithë FRYMA e mesazhit, sikur u ka fry Sula në byth janë të gjithë këta. Ah, po, dhe "aleanca mavi", e papërmendur. Këto janë asetet e opozits. 

Përpara! smiley 

Stalker ti nuk me ke pas lone pershtypjen e barazise me kte kllufin e perdor te Janulles, po diten qe do gjesh te fb i vicidolsit pohimin se e mori ne qafe Shqiperine, dije qe jane kane hackeru.

Nese vertete nuk e kupto se sa per gjynof eshte bo ky ven pas ketyre emrimeve pa lidhje, je bo ene ti per gjynof.

Jo, qe ai vend eshte bo per gjynof une kete e di prej dekadash, por nuk e dija qe une mund ti drejtohem per shembull Saliut tek peshku me 'ti' , psh : "ti sali, doktor me kartelë" smiley etj etj, ... , nuk di a m'kupto.

por shiko, kam nje 'keshille' : perpiqu te gjesh 'le maître ignorant' , ndofta do e kuptosh me mire sec dua te them 

http://www.amazon.fr/s/?ie=UTF8&keywords=ranci%C3%A8re+le+maitre+ignorant&tag=googhydr0a8-21&index=aps&hvadid=7341091934&hvpos=1t1&hvexid=&hvnetw=g&hvrand=877088162705871170&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=b&hvdev=t&ref=pd_sl_5r5qr5lx5d_b

Stalker hap noj teme per filma se kam par nje alamet filmi mbreme smiley

Stalker,

Ne France, sipas teje, sa ore vazhdon te rri ne zyre nje kryeminister qe i quan "barbare" ata qe kundershtojne emerimet e tij absurde (edhe sikur keto te mos ishin absurde). 

Sarkozy e tentoi nje idiotesi te tille me te birin (po deshe shif qendrimin tim publik mbi sjelljen e tij nese do te kuptosh se nuk eshte puna fare te Rama) qe ishte nje cope i paafti. Kur ju kthye kunder opinioni publik une nuk mbaj mend qe ai te kete guxu te thote "ju jeni barbare qe nuk doni te rinjte" 

Nese do i drejtoheshe vicidolsit, pas 21 janarit, me "ti vrases te pafajshmish" nuk do me bente pershtypje. Po te ajo faqe e am.fr zbrit pak me poshte dhe ke nje liber me titull "Rancière et Jacotot : Une critique du concept d'autorité" Me duket shume me interesante te diskutojme kete teme ketu se sa "une, ti, ai ajo, ne ju ata ato"

 qenke taleban i thekur ti or daje. po si ore e degjeneron argumentin  me logjiken e atyre qe hanin fara ne bordura para 90-es dhe i cilesonin si kurva femrat e bukura apo te veshur pak bukur, brenda mundsive te asaj kohe? ti kundershton emrimin e "dashnores" , te "dashnoreve"...po nuk mendon se e tepron me keto muhabete kafenesh ? Po ish shefi yt kishte ndonje dashnore? he tani, meqe mban arkivat e dashnoreve te tiranes.

O spiritoz ik se i kom hume ca ore kur nuk e dija se kush je! M'le rehat se nuk do arrish te kuptosh ndonje presje nga ajo qe them une. Nuk eshte puna se ke ka dashnor ky apo ai, por kur nje rob vendoset ne nje post te rendesishem vetem se eshte dashnor/dashnore e X politikani.

Not that there is anything wrong with it.

Ore une hallin tat po qaja se ne fund te fundit "je ne koalicion" me keta te PS smiley, e nuk du qe te njolloset emri i mire i skraparllinjeve. smiley

"ne" e sundojme boten duke iu nenshtru asaj. smiley

nen kete devize duhen kuptu koalicionet tona. kush ka mend, merret vesh smiley

smiley

 

 mire o mire, bli vajguri per te mbajt kandilin ndez.

Dashnori eshte pushtet,pushteti eshte dashnore ! smiley

Nuk eshte e drejte t'i hidhesh ne gryke nje njeriu qe nuk e ka bere as muajin ne karrige, por sinqerisht deri ketu ku jemi sot ka zhgenjyer ne shume gjera. Per nje shumice te forte (84-barkderrshe) dhe per nje parti me eksperience ne qeverisje dhe ne opozite keto levizjet e para jane shume zhgenjyese.

Per nje "rilindas" si puna e Rames qe pretendon se nuk eshte barbar (e ce pastaj, sikur ata qe e votuan duan te dine eshte apo s'eshte) ulja e Tony-t ne karrigen e kreut te ekzekutivit me se paku tregon diletantizem dhe papjekuri politike. Tony nuk eshte shqiptar dhe nuk ka asnje lloj pergjegjesie para zgjedhesve (qe e kane cuar ate pallen e gjate jo per te bojatis kryeministrine por per te drejtuar vendin) dhe si i tille nuk ka asnje pergjegjesi per ato qe thote dhe qe ben. Vetem kaq do mjaftonte per ta bere me turp cdo kryeminister qofte edhe te nje vendi Zululand-esh. Nese vazhdon me keto gafa, them me plot gojen "te kam hj@$%">dhj@$% mu ne rilindje".

Per keto emerimet alla G99, no comment por keshtu sic ka nisur, Likebllokfloririn do e kemi me shpejt kryeminister se c'mendohej (dhe e keqja eshte se do na duket lule para ketij).

Likja madje eshte vonuar, sepse e ka pasur ne plan te ishte kryeminister ne 2009-n. Kush qeshte me Liken atehere kur thoshte se kishte ne plan te drejtonte qeverine brenda 9-10 vitesh (kur u nda nga PS-ja dhe beri nje shkrim per margjinalizimin e administrates) sot le ti ve gishtin kokes dhe te rikujtohet pakez.

Ja cfare duhet te ndodh:

Në PS dikush duhet të flasë

Armand Shkullaku

Një lloj ligji i pashkruar apo tradite sugjeron që qeverive të reja u duhet lejuar një periudhë “paqeje” 100 ditore, kohë e [armand shkullaku] nevojshme për të gjykuar më pas mbi trendin qeverisës të tyre. Në këtë periudhë më shumë vëzhgohet se sa flitet, më shumë mbahet shënim se sa hapet goja. Mirëpo disa emërime të fundit të kryeministrit Rama duket se po i lënë pa gojë të gjithë. Ato kanë shtangur opinionin deri në atë masë sa të mos kuptohet nëse janë një trill artisti apo përzgjedhje e përgjegjshme e një kryeministri. Ndoshta është një nga rastet e rralla kur emërimet e para të një qeverie në poste të larta dhe të ndjeshme të administratës publike, nuk gjejnë mbështetje publike as nga ajo pjesë e opinionit e afërt me mazhorancën e re. Asnjë gazetar, komentator, analist apo ekspert nuk ka dalë të thotë se përzgjedhjet e kryeministrit janë një garanci për të ardhmen e financave shqiptare apo administrimin e pronës publike. Përballë vajzave- surprizë që kanë marrë në duar burimet kryesore të financave të vendit, të gjithë kanë mbetur të çarmatosur. Vështirë të gjesh argumente për të mbështetur këto emërime. Edhe ndonjë entuziast i guximshëm shkon deri tek krahasimi me Berishën, me administratën e kaluar korruptive etj., por mbetet aty.

[...]

Mapo.al - http://mapo.al/2013/10/04/ne-ps-dikush-d...

 

[...]

Ndaj këtij fenomeni në Partinë Socialiste duhet të ketë një reagim, që nuk ka pse lidhet as me 100-ditëshin e qeverisë dhe as me “kompleksin e të pakënaqurve” që flasin pasi ndahen postet. Duhet të flasin të gjithë ata që e ndjejnë veten të përjashtuar pa të drejtë dhe që tani po shohin se si karriera e tyre nuk varet nga çfarë kanë bërë, por nëse janë ose jo në rrethin e ngushtë të kryeministrit. Përzgjedhja e emrave të kabinetit qeveritar kishte një lloj arsyetimi dhe lidhej me një filozofi të caktuar të Ramës për të drejtuar vendin, ndaj ishte e kuptueshme që Partia Socialiste t’i jepte atij besimin dhe t’i vinte kapak ndonjë debati paragjykues. Por emërimet e fundit në administratë nuk mund të kalojnë në heshtje brenda mazhorancës. Ato janë një shenjë e qartë se sa pavlerë është gjithë korpusi vendimmarrës në PS dhe se angazhimi personal e përvoja profesionale nuk vlejnë sa hiret e një gruaje. Shumë figura të PS nuk ndihen sot thjesht të anashkaluar e të papërfillur, por, më keq akoma, ata nuk dinë të thonë se çfarë po ndodh me qeverisjen e tyre, me premtimet që kanë dhënë para zgjedhësve dhe se kush janë njerëzit që kanë marrë përsipër t’i mbajnë ato në emër të tyre. Individë thuajse të panjohur, me përvoja të varfra profesionale dhe me lidhje të dyshimta interesi, janë vënë papritur të mbajnë mbi shpatulla angazhimet e rënda që Rilindja mori përballë shqiptarëve. Dhe në Partinë Socialiste nuk flet askush. Nuk flet as ministri Shkëlqim Cani që me siguri nuk e di pse e kanë rrethuar vajzat simpatike në sektorin më delikat, aty ku pritet të mbushet arka e shtetit. Nëse emërimet e Rilindjes po i lënë pa gojë të gjithë, në Partinë Socialiste dikush duhet të flasë. Përndryshe precedenti i ndërprerjes arbitrare të karrierave politike dhe kontributeve profesionale do të “rilindë” edhe vetë PS, me vajza të bukura dhe djem gazmorë. Të gjithë sipas shijes së kryetarit.

 

Mapo.al - http://mapo.al/2013/10/04/ne-ps-dikush-d...

Njëmijë herë më mirë se sa me Burra manekinë që vendoseshin për reklamë në MAPO .

ahahahaha, po ta thoshte kete dikush nga brenda PS, do bente sens ! Por Armand Shkullaku ?? Ky nuk eshte as gazetar, por klient qe dihet per ke shkruan e kush e paguan !

 

pastaj :

 

Përzgjedhja e emrave të kabinetit qeveritar kishte një lloj arsyetimi dhe lidhej me një filozofi të caktuar të Ramës për të drejtuar vendin, ndaj ishte e kuptueshme që Partia Socialiste t’i jepte atij besimin dhe t’i vinte kapak ndonjë debati paragjykues

 

Edhe emerimet e fundit ne administrate jane pjese e po asaj filozofie te caktuar : ja qe kryeministri mendon se duhen sa me shume njerez te 'seksit te dobet' ne drejtimin e puneve. ok Shkullako ? ok. Hajt shko qit noi lek dhe ti. delenxhi.

Shurraku e paska shkruar dmth? 

ja qe kryeministri mendon se duhen sa me shume njerez te 'seksit te dobet' ne drejtimin e puneve. 

 

Ke shkruar pa sens kritik. Problemi me këto emërime, o njeri pa sens kritik, nuk qëndron tek seksi i të emëruarit. Nëse kupton këtë pikën, atëherë po do të harxhoj ca minuta  e shumë piksela për të të shpjeguar rrjedhimin.

smiley

Ndërkohë po të lë të qetë të merresh me pështytjen e Shkullakut. smiley

Interesante ky artikulli i Armandit ketu smiley

Me mori pak kohe leximi i ish prurjes qe rekomandonte  qubit .. "gjerat nuk jane kot " 

Kenaqesi e rralle te njohësh shumaktivet , dy Pena te shqyera te PPU Xhibi dhe Polici smiley si maje InteliDjence ! smiley

.Kujdes me "dashnoret ' se nuk kane fole fisi Çuçi !  Këtu ka shume qe jane krenuar qe mamate kane pas "shoqeri " me ta .Thone qe edhe ndonje President i "zgjidhte "jo kot stafin ! Nje cun i bukur Tirone qe e shkërdheu Saliu si buçe dhe e flaku si leckë këpucësh nga presidenca ( ne përgjigje të gjuhës së Haleve tashmë jo vetëm Publike ) thonë qe e kishte kriterin nr NJË të zgjedhjes së stafit !

Kjo Llogjike Karieristësh  dhe Funderrinash Urra -Patriotësh  tregon se cfare Niveli kane nje pjese Pordhamanesh që edhe pretendojnë të kenë një të ardhme ne atë Vend ! . Zoti paste meshire per këtë kategori ndyresirash dhe mbase admin .ne kuadrin e mosperdorimit te Faqes per te poshtruar Individe Realë , mund te na bien nje Rubrike te vecante per kete kategori tu bejme me dije se cfare Pjellash janë !

Që ta kuptoj[ MIRË dhe Grava përse është e domosdoshme si Fazë e Parë Mbyllja e Haleve të Berishës !  Perjashtuar te përndertës lefGOPE qe ka dhe nje Master akoma dhe është si shpirt smiley ,  te tjerët le të shohin pak nga brenda vetes per çështje "përdorimi " të farës e fisit në se është kriter për debat tek PPU 

a na boni dot i liste se kush po shkep ke? se dua te bej nje graph database....

p.s. projekt klas per ato qe studiojne comp. sci.

Ka një ngërç këtu se presidenti i firmës dy M ka vënë G përpara dhe ngatërrohet problemi e del me vështirësi dhe jo ....rehaaaat rehaaaat Rehat !

Po të specifikosh databases në se përfshihen edhe " të lashtat " ashtu siç nuk përjashtohen sekset , them se një përvojë të jashtëzakonëshme mund të të japë Tetë vjeçari i saliut në Pushtet .Ka dhe degëzime tjera pse nuk e kanë ngrënë shkullakisht ,  ka të pakënaqur karierist që e kanë dhënë fsheftas , ka që e kanë ngrënë haptas me klube si patriotë , ka qe e kanë ngrënë me " fletrrufe " ose Letra si InteliDjentë e shumë çeshite .

Por mbi të gjitha këtë database e ben të pamundur në se fillojnë flasin ata që janë mbi 70 vjeç që në një takim të fundit ( mbledhje e fshehtë ) u dol në Përfundimin " pse nuk i njohim ne se çfarë mutrash janë "

Me ne fund  Sashenka e lindi idiotin e saj  qe ne perfomancen e pare ne kete bote  na  cuditi  te gjitheve: ne docken e  njome  mbante nje bilete per  premieren  "Toni i Blere" qe  po luhet ne  Teatrin e Kukullave keto dite. Doraci mendon se  ka  gisht ai qe hiqet si kurd  ne kete mesele.

Edhe ndonjë entuziast i guximshëm shkon deri tek krahasimi me Berishën, me administratën e kaluar korruptive etj., por mbetet aty....smiley

Ky është përfundimi më esencial i jë kategorie që prish të dhënat se ku dhe si e ka ngrënë shukullaku si InteliDjent i orëve të para !Të tillë karagjoz e nivel që sdinë për çfarë shkruajnë nuk ka pasë as në shtypin e viteve 20 kur ka dalë dhe historia për te orientuar mediat !

Ç kishim nga fshati ?

Hiç .O harrova .Vdiq Habili .

Si ore HIÇ . Po habili është vllai im .

Dhe populli që ndërton database me karagjozë lidhësgërmash  që kanë guximin e janë entuziast të lloit ShukLlaku ka nxjerrë shprehjen 

Hiç po Habili !

Xake, te lutem shume, nuk ke pune me fshatin tim dhe Xha Habilin.Mbesa eshte shefe e Kabinetetit qeverritar sot...

Thuaja Shuk shurrLlakut se eshte i shqetesuar Grava , qe spo bohet gjo mer jahu ..Hic po Habili , po Luftojne Korrupsioninsmiley

Plus qe ti e di qe une nuk jam nga dere Thashethemexhijsh megjithe kemi Kontrolluar Shqiperine smiley Une i jap Krah kujtedo qe vjen era mbaresi pervec Myqyryfeve qe mbane era MYK me km Larg , era Perc ose sinonim i sali Sqapit e Jozeperck perck perck perckes edhe si mendim por edhe fizikisht ma do mendja per ndonjerin ! ! .

Me thene te drejten ti je dere Fisi dhe me erdhi pak ligsht kur te Lexova "kerthijte " ? Prape sqeper Do ? Ke te Pyese , ke Staf ? Si Organizim Partite kane Komisione ose "Qeveri ne Hije " qe i kane rrahur e perpunuar mbare e prape Strategjite e Taktikat ,aq me teper Librin e Marrezive te te Marrit e kane mbi Tavoline ...dhe te thuash s'ka pyetur njeri kjo perkthehet " S'me vuri mua " Per ke e ke ?  Eshte egoizem i pacak per mua !.....ose muhabet kafenesh ku njihen Merita e Perpunohen Vijat per ne Kozmos ! Eshte tipike e Xhibit .. " Lashe nje koment aty "

Minimalisht kur ta thuash duhet te kesh parasysh edhe Konkretisht Ke Po zevendesojne dhe Cfare HALESH duhen pastruar . Mendimi im eshte ...nuk eshte shqetesim i arsyeshem dhe eshte Kot fare , jashte Kohes dhe per asnje Problem ! Shteti i Ri po  punon Normalisht sic duhet pa Podiume e Ham Humes .

Respekte Grava !

“Ta themi hapur në këtë sallë ku janë propaganduar shumë suksese, se Shqipëria nuk është ekonomia e dytë pas Gjermanisë dhe duke u treguar gishtin shqiptarëve kur ai është i drejtuar drejt hënës. Shqipëria sot ka nevojë për të vërtetat. Kush e do Shqipërinë dhe kush do rritje ekonomike e punësim, sot do ta shikojë të vërtetën në sy. Ekonomia është në një ngërç, arka sot është bosh, u ka borxh kompanive shqiptare dhe bankat sot nuk japin kredi kur kreditë e këqija janë rritur. Nuk na mungojnë zgjidhjet për të ndalur rrënimin, përkundrazi, çdo krizë është një rrugë për të dalë më të fortë dhe unë jam i bindur se ne nuk do ta humbim këtë rast”, tha Rama. 

Kemi një qeveri të re, në moshë të re, plot talent e ambicie, dhe një qeveri me një ekuilibër gjinor të admirueshëm në raport me të djeshmen, po edhe në kuadrin e rajonit tonë. Për këtë kemi marrë jo vetëm komplimentet e merituara prej të gjithëve ju, për të cilat ju falënderojmë përulësisht, po edhe një vlerësim të veçantë nga Banka Botërore që na ka përfshirë në projektin e vet inovativ të qeverisjes së orientuar nga rezultatet...tha Rama.

Harasani:

Më pëlqeu kompozimi i kabinetit të ri. Ndarja e mandatit të deputetit nga i ministrit, i drejtë

Ky Harasani nuk pati kurrë biznes dhe as shkelqeu ndonjëherë në veprimtari private. Me një fjalë, ka qenë një mediokër. Por kjo nuk e pengoi të investojë shuma të mëdha parash në biznese private në ...USA (?!) Ah, Amerika, vëndi i ëndrrave! Mos vallë paratë e investuara janë nga vjedhja e pasurisë publike, nga ato përqindjet që përgojoheshin në tenderat e KESH-it, ku zotëria i tij ka qenë drejtor?! Deklaratat e pasurisë së tij në inspektoriat nuk përputhen me ato shumat e publikuara në atë listën skup që doli para ca muajash.  Ndaj nuk e trdhëtoi Nanon ky asnjëherë. Me një fjalë, vijnë të pamoralshmiit dhe japin moral.

+1000

 Mos vallë paratë e investuara janë nga vjedhja e pasurisë publike,

Keto jane hamendje, edhe une keshtu mund te them. Nga 1992 ne shqiperi nuk ka patur shtet ligjor qe te denoj njerez qe vjedhin shuma te konsiderueshme nga fondet publike! Deri sa nuk ka hamendjet do te vazhdojne! Prandaj edhe Rilindja mori votat dhe fitoi! Te vendosi shtetin ligjor! Tani, krimet, vjedhjet, e cdo lloji krimi, edhe ky i vjedhjes se pasurive publike nuk duhen  lene ose harruar, duhen ndjekur nga ligji! Aq me teper per Harasanin qe ka qene nje nejri publik, eshte shume elehte te verifikohet! Deri tani une nuk di gje!!smiley

Mos vallë paratë e investuara janë nga vjedhja e pasurisë publike

Keto jane trillime. Me lejoni t'i drejtohem nje ambasade mike... smiley  <-- syzet jane me skelet te trashe

Pershendetje, Petro! smiley

you sure ??  smiley

lere fare thuaj , e di vete reshati ku i rri shtati , e si e ndoqi fati smiley

Petro, gagaci ...i " fitovi se lozi mire ne burse" kur Nano e vuri Drejtr te KESH dhe bleu energji me cmimin e frengut per pulen...Nje kusar i felliqur

"Vendi dyte" pas Gjermanise

Ligji për nënpunësin civil, nga 6 mijë persona, këtë status e fitonin 20 mijë

smiley 

Tema

Me behet qejfi qe edhe Rama e lexoka PPU .Te njejta perfundime qe jane nxjerre ketu smileynga ata qe kane mend mbi Gryke 

Mos premtoni malet ...Mjafton ti hiqni Popullit Preshin nga Bytha qe u Futi Berisha kryemashtruesi e kryepercaresi per te mbajte karriken , pa dhe"pritshmeria " smiley( me pelqen shume ky llaf ) do vije se nuk ka ku te veje ! 

Pastaj veshtiresite edhe kalohen po jo pa dhimbje .Futeni Shqiperine si Proces ne shina pa qene Egoiste se "ju do beni te GJITHA zgjidhjet "

Edhe Lulashet qe te vijne pas Jush te marrin pozicione me kembe ne toke ,  pa Parzmore debilesh e Britma Luftarake se mbetem si ne majn e Hekurave me malsore me lekure Dashi te hedhur supeve qe nisen per sulm

"Bini Burra .kamunistet Iken " 

Nuk po duket "pergjegjesia para qytetarve" nga maxhoranca...kur do te mbaroj rruga e ARBRIT? A do behet stadiumi i ri? Ca do bej Rama me Flamurtarin?? mire o mire..

 

Ueee LSI i mori edhe hipotekat!! Sa te shkathet paskan qene mer...  Drejtesia + hipotekat ne duart e profesionisteve te LSI.. Dashkan te na rilindin tamam. 

 

 

 

 

E dhjeu shtetin klientelist te "mikut te mikut tim " dhe "te te forteve " kjo do jete arsyeja e shqetesimit per keta "axhamij "smiley

“Trau nuk do të ngihet për ata me muskuj të fortë politik dhe të mos ulet për ata që qëndrojnë në gjunjë para ministrit”, tha Spiropali. “Kryeministri më ka kërkuar që si një vajzë e re të mbyll një plagë të vjetër dhe të turpshme për Shqipërinë si ajo e korrupsionit në dogana.” 

Pritshmeria smiley , sa e du ket llaf , mori forme dhe permbajtje .

Tani pas kesaj FOl  cfare pret .Te shkojne tek Ministrat Furgona me para te"peshuara " se nuk kane kohe te numerojne doganieret ? U hudhshin edhe uje te rendoheshin se e dinin qe LefKOPEJA smiley do i numeronte  !!!

Ku jane kurvaret ......Eh c'te ben "pritshmenia"  smiley..sa e du ket llaf te Shefqetosur nga Urra - Patriote Klubesh e Kafenesh ! !

Qilizem ...i thoshim ne kohe tone smiley

Qilizem ta bejne ...Ti shporrin nga cdo skute e vrime haleje ata qe kane krijuar  fole pas Sqapit ! Jo po do i marre leje Halimit qe ha Supe smiley

“Trau nuk do të ngihet për ata me muskuj të fortë politik dhe të mos ulet për ata që qëndrojnë në gjunjë para ministrit”, tha Spiropali.

 smiley

You go, girl!

Filloi shteti Filloi .

Shoh lajmet tek TCH dhe te duket sikur je ne nje TV te Berishes .Lajme te Plota , pa 'teknikalitete "Vokshiane e spurdhiaklleqe Cicish me thuthunjeza , me sinqeritet u habita .Kaq respekt ketyre Kufomave qe nuk lane gje pa thene smiley per TCH . Te mos pezmatohet Frangaj .Le te fuse nje fryme te Re ne ate TV te nderuar duke qeruar Plehrat ! Sikur e ndiej smiley

Japin edhe kryelefqensin qe s'do me kuptu akoma se e Kane RRAH si kone me njemiljone shpulla dhe nje shqelm Bytheve per te mos u degjuar e pare me . He per he me duket se bejne gjene me te shkelqyer qe kane menjanuar ate Gollogungsen ,Jozefpercken e padurueshme dhe ne akcent , qe e perdor pa pike finese e ne menyren me te Trashe  duke degjeneruar muzikalitetin e shkodranishtes ! Ku ku sikur te behet fjale per Logjike te saj smiley 

Eh "pritmenia "smiley , e du fort kete llaf ...

Ja dhe nje hap ne trasmetimet Televizive u Hodh .Opozita eshte shqiptare !

TVNews 24 ka zbardhur sakaq emrat e zv/ministrave të rinj, të cilët janë, Elona Gjebrea, Nora Malaj, Arbjan Mazniku, Milva Ikonomi, Klodian Rrepaj, Dorjan Duçka, Bardhylka Kospiri, Ilir Bejtja, Gentiana Mara Sula, Jani Babi, Alban Zusi, Ylli Manjani, Sokol Dervishaj, Ilirjan Mustafaraj, Brunilda Paskali, Majlind Lazimi, Aranita Brahaj, Dritan Hila, Gjon Radovani, Erjon Luçi. 

7 me 13

mire !

Ylli Manjani.., ç'figure..smiley    sa e ka share Ramen, por edhe PS-ne ky.. nejse, te shkuara te haruara, tha.

 

p.s,  nuk po shoh emrin e Kavirit aty...smiley

Sa krime rendojne mbi te...

Belul, se c'eshte nje film, ku heroi thote qe do t'i haje te gjitha fjalet qe ka thene nje nga nje.

prifti te 14 vjec dhenderr?

Mirush Kabashi me duket e ben kete rol. Shpresat tek Beluli i kemi te na kujtoje titullin.  

He se mu kujtua tek Radiostacioni, kur thote qe do hane mbrapsht te gjitha lajmet borgjeze qe kane dhene. 

film shqiptar eshte ky, Tirona..?

 

p.s  o emo,  po ti ke pare rastesisht, ''fijet qe priten''   dje?smiley
 

Tashi per ti dhene Cezarit ate qe eshte e Cezarit ka ca emra shume te mire aty si psh Aranita Brahaj, Milva, apo mbi te gjitha Erjon Luci, pra icik e ka mbledh veten Rama pas kritikave.

Po kur shef keta monstrat e LSI si Dor Ducka..... vallaj nuk ja vle me komentu me shume

 E bukura do ta shpetoje kete vend nga xhahilet, barbaret, talebanet dhe tribalet smiley

plaget do i kurojme me mjalte ndertonjes e jo me alkoole djeges!

Bubuzhelet e djeshem nuk do ndihen mire. Te na falin. Por kemi nje Shqiperi te shkaterruar (nga ata) per te ndertuar. Nuk kemi kohe te mendojme per hatermbetjet e tyre.

papapa sa lezet ka labja. smiley 

shume rond kjo nusja, ca osht vesh kshu si dordolec arash

le qe qeka dhe e shumtut.

Spiropalja me tjater, shume me mire se kjo. Kjo ja kalo dhe Majlinda Bregut per cmimin e veshjes me te papershtatshme.

Hehehehe smiley

 tani urithet  e biografive jane vene ne levizje ...

Kemi ndrru rolet pra smiley kshu eshte kjo pune me rradhe: here ta hypa, here ta hipa.

Ps: Une po pres kur te transmetohet konkursi i sektetareve.

Duam sa me shume te shprehen ne nivelin e Spiropalit .Mundesiht te gjithe Ministrat .tani kaloi faza e ekspozites se Shtepise -Hale te Sqeperve ..Duam ti digjojme se ato jane baza per ti Vleresuar .

Tahiri Foli ,  Foli dhe Spiropali , Blair po se po !

Duam Llallen te imponohet te Flase dhe kete merhumin me Musteqe qe si duket ja kane "mbledhe " pak rripat dhe i kane qethe ca cepa nga Musteqet " andejza ' nga ka berbere pe tamami smiley Po qe per Kushtetuese ...aty i ke me nje emrim ne ambasada shesin dhe Fisin jo me familjen smiley

Po vjen shteti pastert / Tahiri si Princ i pralles smiley

 

Duam sa me shume te shprehen ne nivelin e Spiropalit

Ja o Ziko, ia bene qejfin edhe Ypit! Ku ke pare ti pozite me zemergjere. Po i vret me te mire e me pambuk. Por Ypin e ka helmu deri ne rrenxe te shpyrtit babasqepi. He, pse nuk ben edhe tani ndonje artikull per 55-en Rrofsh Elis? Se per ate me banane ne dore, hazer ishte.

O Cimo, kur perfundo ndonje nate me ndonjerin/ndonjeren te shemtut te zoti i thone "mercy f*ck", pra me ja bo njehere per meshire a per sevap edhe atyre. 

Tashi si i bi, ke fillu me bo mercy chat te peshku ti? Sa sevape qe ben mer daj

I thone "coyote ugly" asaj, endrito.

por hej, na ler edhe te gabojme ndonje here, se kshu si kujdestar na mjafto Kadri Roshi te Lulekuqe mbi mure smiley

ca bohet nga ju? mire gjithcka?

You say tom-ejto, I say tom-ato 

Mire mer mire, me keto zv.ministrat i paska thirr icik mendjes komandanti, per nja nje jave do bejme pushim te peshku 

Kemi dhe pak pune me te degjeneruarit e dosjeve sa ti shpiem ne ndonje kishe te "rrefehen " dhe te kerkojne falje per vepren ku i 'shtyu Djalli " dhe adoleshenca ( sic ) te futensmiley

Dhe ata kane vend ..debile debile me nje me nje ..po e kane Nje Y nefund .ne mos zv min ...per llogaritare do kete nevoje memedhembja . Hua nga te huajt nuk marrim .Edhe ato Borxhe qe kemi do i shlyejme . Dhe Mos ja hypni asnjerit .Rrukullisini ne Humnnere keta te Maja - Majave ...smiley me kusht ne se nuk shprehen qe jane shqiptare dhe nuk ua Hyp e Zbret Njeri !

Erdhi shteti Shqiptareve !

Korrupsioni, akuza ndaj 4 zyrtarëve të ish-ministrit Ksera, 2 në pranga .....

Ta lexoje mire lefKOPEJA dhe obobo nene po behet kjameti me "kerthij ".. "po na prishin qeverine e Babasqapit or tie " Shkafja asht tuj thane ne fejsin e Bukit or tie ?smiley

Eshte faza e dyte LefKOPE e qerimit te Bajgave te Stanit dhe e kakerdhive te Vathes se Babasqapit dhe Dylqinjes . A duhet te gezohemi  se do denohen ?

Keshtu mund te pyesesh Grava ..dhe e ke JO - ne time ! Te dalin para bangove te akuzuarve si HAJDUTE ...te Qeverise Hajdute  dhe Grabitese te kryehajdutit Biologjik e Politik Berisha !

Mjafton te binden njerzit se kane drejtuar hajdute dhe le te mos denohen ama Tu merren Nje per nje ...ti Vjellin te gjitha c'kane Vjedhur .Ky do ishte nje burim i vleresueshem Financiar per cdo Dikaster ku kane Vjedhur sidomos ne Ministrine e Imam bajalldise !

I degjon LefKOPE te trokiturat / po vjen Tahiri pa te Uluritura smiley

Filluan byrzylyqet..keshtu ka lezet smiley

Bobo e hengri Likja tani, qe doli ne video me ze e figure me bllok ne dore, ja ketij i them shtet une.smiley

ishte fallco ajo video. e zbulun laborantet e babasqepit, sic i thot idrisi smiley

ta hudhin sy per sy, sot. un boja be qe ishte e vertete, pra. dhe ashtu do kujtoja, po te mos e merrshin ne dore at pun ekspertat.

Meta po thote "ja lala duart"

S'te vje zorr nga vetja moj Kaktus. Ajo eshte 

"Qe baba duret"

Mos po thote, "qe lala edhe pa duar." 

Keta harrojne qe kompjuteristet e sotem e bene edhe Pjerin sikur kishte dale ne foto me Berishen, jo me qe s'e kane per gje te nxjerrin Ilirin si "hajdut".

Ja te mos e njihje ti Pjerin, do e besoje ate foto apo jo? Shpif shpif se dicka do te mbetet. 

Ama duhet t'ua njohim zotesine e manipulimit. Ka akoma njerez qe e besojne si te vertete videon e Metes dhe fotografine e Pjerit me Berishen.

smiley Ca thua ti mor plak, une gjithmone duke menduar se Pjeri ka dal me Berishen ne foto. E manipuluar ajo foto? Ku paska arrit teknollogjia mer hej...smiley Kush e ka bere ate gje? Sulm ndaj Pjerit apo ndaj Berishes te jete?

Gjoba 35 deputeteve dhe zyrtareve per fshehje te pasurise  smiley

Mbreme te Rudina Xhunga analizoheshin emerimet e fundit dhe ishin te ftuara Briseda dhe Elisa. Gjys ore pashe dhe volla 3 here. Te bente me vjelle edhe Fevziu kur ftote nai minister te Berishes (si rasti i skandalit te fibres optike me Olldashin) po bote ene nai pytje si me spec, ne forme uji me shpela gojen. Kurse keto jane monizem total. 

Nejse car pret te beje Rudina kur burrin sapo ja bene zv-minister te Mbrojtjes. Me pare eshte heq nga konsull ne Milano, per abuzime dhe vjedhje :

Shkurt 2008, Konsulli i Milanos Dritan Hila, shperdorim detyre

Ish-konsullit te Milanos Dritan Hila i jane gjetur shkelje shume te renda administrative nga auditimi i ministrise se Jashtme. Edhe pse ndaj tij eshte kerkuar marrja e masave te rrepta ligjore dhe administrative, Komisioni i Gradave dhe i Disiplines eshte mjaftuar vetem me nje verejtje te lehte me goje dhe ne vend qe rastet t’i kalojne prokurorise, ata vazhdojne te vegjetojne ne ministri. Ish-konsulli Hila akuzohet nga auditi edhe per pervetesimin e nje shume prej 3000 eurosh, te cilat kuestura e Milanos i ka dorezuar me firme ne Konsullaten e Shqiperise ne Milano dhe pikerisht ish-konsullit Hila, pasi ishin gjetur ne kuleten e nje emigranti shqiptar, e cila kish humbur ne rruge dhe ish gjetur me tej nga kuestura italiane.

Po ky, ne 2009-n kur u be Meta minister, ka bere disa artikuj (jane komentu edhe ketu me duket) ku i lepinte bythen ne nje fare feje sa qe edhe lidhjet e Metes me serbet na i quante gjenialitet. Me pas kaloi ca kohe te Nik Xheli dhe kur u martu me Rudinen u fut ne PS.

Tani me keta njerez Rigroposja eshte e sigurte fare.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).