Mediat zvicerane e konsiderojne "nje bote tjeter" gjendjen e Stadiumit Kombetar

Le Matin i jep faqen kryesore fotografive nga Stadiumi Qemal Stafa duke ekspozuar edhe nje here gjendjen e mjeruar te ketij stadiumi dhe duke nenvizuar edhe nje here sherbimin e keq qe kjo situate i ben imazhit te futbollit shqiptar. Me nje ton perqeshes, fotoreporteri i gazetes "Le Matin" ka derguar nje album te plote me foto kabllosh te ekspozuar, ambente te sajuara rrotull stadiumit dhe zhulin e pergjithshem qe karakterizon kete ngrehine.

"Kemi mundur të futemi paraditen e së premtes në stadiumin "e moçëm", të quajtur "Qemal Stafa", ku Shqipëria do të presë skuadrën zvicerane, në Tiranë. Këtu janë disa foto më tepër për të kuptuar realitetin e këtij impianti, si i një bote tjetër. Kënaquni! Një rresht i ndenjëseve të shkatërruara, diku të thyera. Kabllo elektrike përtokë, njoftimet për ndeshjen dhe një…"kositës" në lëndinë. Mirë se vini nëstadiumin "Qemal Stafa" në Tiranë, ku ekipi zviceran do të luajë sonte kualifikuesen e radhës për Kupën e Botës 2014. "Le Matin" mundi të futet në stadium sot, ndërsa ishin duke u zhvilluar përgatitjet e fundit. Këtu janë disa foto, që paraqesin një realitet që nuk mund ta shihni në ekranin e televizionit tuaj gjatë transmetimit të ndeshjes. "Arena" sportive në fjalë nuk plotëson asnjë nga standardet e diktuara nga organizmat ndërkombëtarë, por kjo është një pyetje tjetër…",  "Le Matin" (perkthimi sport.albeu.com)

59 Komente

Shko mer vizitohuni, kapitaliste te qelbet. Boni pordhe se nuk iu cojn ta boni neshjen ne Kavaje ta shifni bythen e vicit. Te vini me vrap tu u lut per " Stemol Qafen" masanej. Tongerllik firauni.

Dashnori i dhise se vetme do bente stadium me rastin e 100 vjetorit.

cojani ne fb te cmendurit Sali qe jeton ne delir dhe shqiperia i duket ne vend te dyte pas gjermanise.

C'faj ka Saliu se punonjesit e stadiumit i mbajne duart ne bithe e nuk e mirembajne.me bleach dhe nje pressure washer stadiumi duket si i ri.

"kosites ne lendine"- cfare kerkojne tjeter keta spurdhiaket e Zvicres????

Si nuk e ben nje stadium kane kaq kohe. Po 1 te vetem de! Nuk eshte se po kerkojme disa. Vend I mbaruar!  Sa turp. 

po mire shteti se shtet s'ka patur. po ca donatore s'ka atje? keta thone qe ca e ca jane bere miljonere e miliarder? po he pra ku jane?

He pra ku jane?!! Nuk doli nje sponsor serioz per keto ekipet, futbollistet tane. po nuk I sponsorizove, po nuk I pagove ska per te pas qualitet ne loje. Te ben pershtypje ka 20 e ca vjet po per ibret jane. 

Nuk kane lidhje donatoret fare. Donatoret ne te gjithe boten investojne vetem nese eshet ndonje lloje biznesi sic eshte kthyer sporti ghithe andej. Problemi nuk eshte as te shteti po te federata qe eshte kthyer si LSI ne shpk. E di ca perfitimesh ka ai qaf trashi Duka nga shitja e te drejtave televizive, reklamat, dhe fondet e UEFA-s ? Ka aq shume para sa kishe bere tre stadiume e jo nje...

Ehh. Po se mos beme te tjerat dhe mbeti stadiumi. Cere kemi bere ndonje gje neve. Me thuj nje gje te hajrit...

se mos ësht spital

Jena popull praktik , kur nuk luhet ndeshje, prodhohet peniciline...

Shifeni i here ca topi i kena dhone Shaqirit me bo stervitje. ADIDAS. Naaa i ka bo syte burri huj nga cuditja. Siu pelqeka stadiumi bythes se zvicranve. S'calo gamori ka veshet, jo. Apo dun me u kap ke stadiumi masi ta hajne petllen sot ? Pty, jazik.   http://l1.yimg.com/bt/api/res/1.2/KroTfk...

 

Ia ngjiti smunjen e fb Rama te gjitheve.  

Papapa, sa vekan re ne kto zviceranet!

o sa i bukur ka per tiu duk stadiumi kur te jene tu honger petllat sot

Sa te rregullohet oborri i prajmministrise.

 

S'kane faj keta zagare, bota le qimet e kokes per antikitet, ne i lejme ta provojne for free. 

smiley Tamom. dhe po siu pelqeu te shkojn te ankohen ke italionet se ata e kane bo. Ne vetem emrin i kena vu.

Tani, ku t'a dime ne se ato fotot zviceranet nuk i kane ndryshuar me Adobe Photoshop? Me kete software, si i thone nga Albania, behen edhe gjera te bukura, por ama edhe gjera te shemtuara. Kur jeshe ne Albania heren e fundit perpara disa vitesh nuk dukesh keshtu stadiumi, por ishte goxha i mirembajtur. Kaq shume te jete prishur gjate ketyre viteve, apo zvicerant po perpiqen qe te justifikojne humbjen e thelle qe do pesojne sonte?

kujt ti urosh edhe fitoren? ketyre taneve, apo gjysmes sone nga ana tjeter smiley...te djeg zemra smiley

Jo po se u bene keq mileti pas fotove tte kryeministrise.ja pra! Pis kak gjithandej!

Flitet qe te kto fotot, ka dore dhe Toni Bleri.

kushedi sa mo keq kon qen e? 

Pocaqi njeri!!smiley

Ai apo Jutta? Ki parasysh kush eshte gjermanik(e)...

troç e thene: e dhjeve fare me kete, o gjembi...ik Mbytu ne te, tani!

Mire qe nuk ka bere foto edhe jashte stadiumit...

Si tha maloku Vucidolit, jo vetem qe do bej stadium por do ta bej me formen e hartes se Shqiperise!

Nuk e leshoi folklorin nga dora deri ne fund!

smiley  , "Oh sa mire me kan Shqiptar" ," Bac u Kry", "Zvicer  me Det"

Po e tha le matin ashtu eshte. Pas shekullit eshte media me e besueshme per tu informu per realitetin shqiptar.

kush do na japi ndonje link ku me pa neshjen ate thoni ju po zvicrant ate pun kan

Po si si  Do ndertonte PARLAMENT  rrumpalla smiley  , dhe vajti i vuri kazmen "Piramides"  ene si perfundim As Parlament s'ndertoi  dhe as "Piramide" nuk prishi . e vetmja gje qe la eshte nje mOOt i madh ne krah te Kryeministrise ( Shqiperia ne Miniature ne udheheqjen e Rrumpalles).

Shqiperi te kam dhjere tha ai...

/ku osht ai qe thote po tesh 250 mije euro jeton si mbret me dy dyqone me qera....

ka ndryshu nik me duket smiley

smiley 

Mos qesh mer ti se nuk o per t'qesh.

Osht biznesmen tjetri. Tak i ven flamurin Helvet, ene ja merr paret ne Franga Swi$$ ...

/ku morrim vesh ne rrefugjatet ka biznesi...

mos me thuani qe po luhet ne Shqiperi ? 

jo per tjeter, por uroj mos te jete zhgenjim i dyfishte .

pthu,pthu,pthu , e pata per te mos ndjellur ters, se jo qe ne nuk jemi te mire ne vendin tone .

Per te ardh keq nfakt. Kujtoj me nostalgji vitet 84 dhe 88 kur shqipria vinte kandidaturen si vend organizator i europianit te futbollit. Eh...kohe te lavdishme!

Po dhe si halet publike te rrogozhines nuk e mbaj mend te kete qene stadiumi kombetar...

po kalu hales publike mer ti. ku pshurrnin tifozat? apo ti e ke llafin per brezin prej 3 pllakash majolike te bardha qe zbukuronin dushet e lojtarve? amon o burr, lojtaret e kombtares merrnin buken e meshtjellme ne gazete ne aeroport, ti me flet per infrastrukturen e futbollit...

mire e ke ti Bredho, po Redbulli na siguron te ajo tema tjeter qe ky stadium do mbushet plot per derbin Tirona-Partizoni...smiley

Fjalen "Infrastrukture" nuk e perdora.smiley

Nje artikull tjeter ketu pak me pare thoshte qe nuk ka nga ngel asnji nga fushat e dikurshme te futbollit. I kane betonuar te gjitha... 

Thashe qe nuk ishte kaq hale njezetshja... Kam mundesi qe nuk na bente aq pershtypje ne ate kohe... se s'kishim pare ndonje gje me shume se halja...

Kam kohe pa u futur tek stadiumi kombetar, por stadiumi i Kuksit me pelqeu, çdo gje e re. 

Kur te fshehim dhe ne parate e pista te botes neper banka, do te kemi stadiume me te mira.

Haha, si edhe kur te bejme ore te mira dhe cokollata edhe me te mira. 

Pa harruar edhe kohen kur do na behet lopa sa nje lope.

1. Hera e pare qe nuk ka hedhje te sendeve ne fushe,ndezje te fishekzjarrve ne shkallet e stadiumit,merite e kontrollit e organizimit te policise po thoshte ai i top chanel. 2. Ai perkthyesi i De Biazit nuk di SHQIP!!!

turp

E mo c'keni ju, gerr verr. Stadiumi eshte i zbuluar, dhe per te qene i zbuluar, eshte ne gjendje te mire, sepse e rreh natyra dite per dite. Ndertimi i stadiumit te ri do leke. Kemi vrima te tjera per te mbushur, para stadiumit, dhe po te jepej ndonje fond per stadiumin, te gjithe do ta kundershtonit e do permendnit ndonje gje tjeter me urgjente. Kur t'i vije koha, do behet dhe ai. Zviceranet te mos hane moot shume se ne mund te mos kemi stadium zviceran, por ata kane cerekun e kombetares me shqiptare. 

Fano, edhe sa pjata kan ngel pa la, per ate 200.000 evroshin e shkrete mo, se vdiqem.

Ore, leri pjatat, por me duhet njeri qe te punoje te nje lokal e te hape birra me dhembe. Duhet dikush me nofulla gomari. njeh ndonje ti? smiley

Fano, ndrro shoqnine se do perfundosh keq! smiley

fak... car haleje

#patriotimodh

Po cfare boterori duam ne, s'e kuptoj si pranojne ekipet e tjera te luajne ne ate stadium.  hunderri ndertoi stadium te ri per 2 muaj ne kukes kurse stadiumit kombetar i mori dhe sheshin perpara dhe ja dha malokut te vet per parkim. Edhe ate fare lloj stadiumi qe na lejojne per ndeshje nderkombetare e kemi dhurate nga italjanet se te ishte per ne smiley #Bacukry

Urime shqiptareve te zvicres ne boteror

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).